Camping „De Duindoorn" ook dit seizoen niet volgeboekt? »K. t<- »"fl i I 1/ Iets van U bij? Naar de kinderboerderij V 1 1.1 Nieuwe boeken in de Gemeentebibliotheek van Velsen Hoe de duiven vlogen ÉHKM! T* Kampeerders naar andere plaatsen 5'/a RENTE DOMINEERT NU 7 Hengelen in zee WOENSDAG 6 JULI 1966 'i: 'j' - m - V- X"'- - ^4.- |t pp §j - De heer H. Overwater, de beheerder van de camping „De Duindoorn" nabij het Zuiderstrand te IJmuiden, verwacht maar nauwelijks dat straks het beschikbare terrein geheel zal zijn bezet met kampeerders. Misschien tijdens de bouwvakvakantie en dan mogelijk voor een deel met mensen, die deze camping ontdekten toen zij indertijd als zovele andere nieuws gierigen een kijkje gingen nemen bij de gestrande „Santa Kyriaki". - 5!/2% "9* voor u op tafel. Dat is nu de spaarvorm met de dominerende rente; opzegtermijn tot f 10.000,slechts 6 maanden, daarboven 12 maanden. Ook wanneer deze ter mijn u minder goed past, hoeft u nog niet te „passen". U kunt doorgaan met 41/2% of 31/2% rente met korte tot zeer korte opzegtermijn. De NMB heeft altijd de juiste spaarvorm voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! WASAUTOMATEN Examens OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY ^MlllUIA<IAIMMIAIUUI..«««««---.-.....nflr>fVVVVV|nnftnnnnnjulJtnJln|uui Kennemer Kruimels s I sX nA n ?v - I 1 Si:?:''-'?- x «g* v. k 5* V s" s ^5k m Av... *^N -r iü? V -i é&Jsr: X vsO^V, De twee voorgaande seizoenen is „De Duindoorn" tijdens het hoogte punt van de zomervakantie niet geheel volgeboekt geweest. Met Pinksteren van dit jaar was dat evenmin het ge val. Er is een teruggang waarneem baar, vooral onder de Duitsers. Dege nen, die er thans kamperen zijn voor het overgrote deel Nederlanders. Te gen het einde van deze maand worden meer Duitsers verwacht, maar in min dere mate dan voorgaande jaren. Andere campings zijn meer in trek, ls de mening van de heer Overwater. Bovendien gaat een hoop van „onze vaste klanten" die regelmatig met Pinksteren kwamen en ook de zomer vakantie in IJmuiden doorbrachten, nu naar zuidelijker landen. Vorige ja ren kregen wij altijd stapels post uit Duitsland. Nu hebben we nog niet één brief ontvangen! Het is dit jaar het achtste seizoen van de (tijdelijke) camping „De Duin- doom", die nu ongeveer voor de helft bezet is. Voornamelijk met tenten en daarnaast nog met een beperkt aantal caravans. De heer Overwater heeft niet veel moeite om een aantal factoren op te sommen, die zijns inziens verantwoor delijk zijn voor de teruggang. Het kli maat speelt een rol, zegt hij kennelijk denkend aan de slechte zomer van 1965. Ook de luchtvervuiling is een on gunstige factor. De kampbeheerder noemt meteen de bitumenfabriek vlak ten noorden van de camping. Vorig jaar hebben we acht dagen constant in het stof gezeten, weet hij zich nog heel goed te herinneren. De heer Overwater vindt het ook na delig voor het bezoek dat de mensen die komen kamperen hun wagens niet op of onmiddellijk bij het terrein kwijt kunnen. Meer plaats voor caravans is er ook niet. Het aantal dat mog wor den toegelaten is aan een maximum gebonden. „Er zijn aanvragen genoeg en we hebben er zo'n 50 a 60 moeten afwijzen, meest mensen die elders in de buurt langs de kust niet meer te recht konden met hun caravans." In het tijdvak van 25 juni tot en met 1 juli 1966 werden de volgende voor werpen als gevonden aangegeven. Honderiem, lipsleutel in etui, por temonnee met inhoud, passerdoos met inhoud, jongensbril in etui, leren voet bal, kindersandaaltje, trapskelter, 6 sleutels in etui, regenjas met capu chon, sjaal, weekendtas, kanarie, auto ped, herenschoen (R), handdoek, zwem pakje en badmuts, kindersandaal, damesparaplu, sleutel, vest, portemon nee met inhoud, armband, bankbiljet, herenportemonnee met inhoud, dames- portemonnee met inhoud autoped, ver zekeringsplaatje van bromfiets, hengel met werpmolen .armbandje met plaat je, dameshorloge, gymschoen, vracht- autowiel met buitenband, herenporte monnee met inhoud, hond, zegels, auto ped, paraplu, paar laarzen, spijker broek en shirt, oorbel, zwembroek, bankbiljet, fototoestel, wieldop, arm bandje, ring met 2 sleutels. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te ver krijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofd bureau van politie. 1 De ligging van „De Duindoorn" is naar de mening van de beheerder ook niet ideaal, met de Badweg er vlak langs. De camping is daardoor vooral 's avonds te lawaaierig voor kampeer ders, die werkelijk op rust zijn gesteld. De tijdelijke camping „De Duindoorn" Het bezoek van kampeerders loopt de laatste jaren terug. En we hoorden ook dit: „Er zijn Duitsers, die zeggen dat het hier vlak bij IJmuiden het vuilste stuk van het Nederlandse strand is. Er komen re gelmatig nog Duitsers, die hier kenne lijk onbekend zijn. Ze werpen een blik op. het strand, keren terug naar de auto, stappen in en rijden weer weg." De conclusie van de heer Overwa ter? „Hoe gauwer de nieuwe camping klaar is als onderdeel van het zui delijker geprojecteerde plan-Zeebad hoe beter het is." De kinderboerderij in Velserbeek is nu de schoolvakanties zijn begonnen iedere middag bij goed weer geopend voor het publiek. Er zijn jonge en ook oudere bezoekers, die er een kijkje komen nemen. Dit jaar zijn er al topdagen geweest met 800 a 900 personen. Vooral aan de jeugd is zo'n bezoekje welbe steed. Het blijft altijd leuk de schapen, geiten en geitjes, de ezel en de pony met het allerliefste veulen te strelen en te voederen. Stukjes brood zijn ook altijd welkom bij de ganzen, eenden, de diverse soorten hoenders, de duiven, fazanten, pauwen, kalkoenen, parelhoenders, konijnen en cavia's. Een bonte en gevarieerde menagerie op een rustig plekje, waar men met plezier een tijdje kan vertoeven In Velserbeek beschikt de gemeente Velsen ook over een hertenkamp met momenteel dertien volwassen damherten en een aantal kalfjes. IJmuiden: Plein 1945 no. 46 Nieuwe aanwinsten in de Gemeentebiblio theek van Velsen zijn de volgende boeken Nederlandse en vertaalde romans en novel- len: Brusse, Ruth; Corsari, De onbekende me despeler; Degaulle, Hij of ik; Greene, De ko- medlanten; Gijsen, Armageddon: Hall, Ber- lijns dossier; Van 'Kampen, Het verdoolde schip; Rinser. Een dag in September; Roche, Eeuwfeest op Jalna; Schippers, De nieuwe veldwachter; Stewart. Avontuur ln Karlnthië' Jroy, Een verre neef; Buys, Wijde blik; Frische. Wakker worden; Heijermans, Verster kende kip en andere Falklandjes: Salomons, Heilige stenen; Toergenew. Een koning Lear van de steppen; Walschap, De dood ln het dorp; Wodehouse, De linke golfspeler; Woestii- ne, De boer die sterft. Buitenlandse romans en novellen; Ben-Ga- vriel. Kamelen trinken auch aus trüben Brun- nen; Bentz, Die Hexe aus dem Paradies; Mar- tens-Goetz, Die wunderbare und spannende Ge- schichte des Herm Blau; Banks, An end to running; Capote. In cold blood; Coulter Offr shore; Frère, Guido; Haggard, The unquiet sleep; Barrett, The lilies of the field; Grenler. Le palais d'hiver; Brink. Orgie. Studieboeken: Klljn, De wordingsgescniedenis van het nieuwe testament; Bedrijfsopvolging in de middenstand; De gedetineerde mens en wij: Singer, Spionageverhalen 2; Hees en De Boer, Leerboek der opvoedkunde dl. I - Kinderpsy chologie; Hees en Hermans de Roos: Leerboek der opvoedkunde dl. II A/B - Algemene psy chologie; Van gunst tot recht; Gamow, De planeet die wij aarde noemen: Anderson, De wereld onder de microscoop; Hoogendoorn, Ta feltennis; Rol. Vrij borduren; Zondervan Doe het zelf encyclopedie; Bom. Wijn na vijven' Lindt, Over kamerplanten gesproken; Bakker' Eenvoudige handleiding voor het splitsen en knopen: Radio-bouwschema's; Rawson, Vroeg- boeddhistische schilderkunst in Japan- Row land, Grottempelschilderingen in India; Praz Het Europese binnenhuis; Geschiedenis van de muziek; Bernet-Kempers, Voornamen; Russi sche taalgids; Bartelink. Geschiedenis van de klassieke letterkunde; Stip, De peperbek en andere beesten; Hermans. Oude meesters van de propaganda; Mehnert, Peking en Moskou- Haarlem, een stad aan het Spaarne; Bartsch Afrika. In de afdeling voor tieners zijn de volgende boeken aangekomen. Nederlandse romans en novellen; Bagley De gouden kiel; Damen, Ik ga niet mee; Ehrlich De grenzen van de zee Longos, Dafnis eri Chloë; Halck, Strikt vertrouwelijk. Buitenlandse romans; Brönte. Wuthering heights. Studieboeken: Mariëtte, Prikken en prakken' Groot, Sir Isaac Newton; Parool/Life. De we tenschappelijke onderzoeker; Spirhanzl Atlas van de vogelwereld; Boukes, Modern volleybal: Pol-Schooking, Wij maken een feest met dé kinderen; Lammèr, Raffia, stro en pitriet; Stresau, Ernest Hemingway: Stip. Peperbek en andere beesten: Molière. Le malade imagi naire; Jansen. Speelkaarten: Montet, Het eeuwige Egypte; Aafjes, Dooltocht van een Griekse held; Tadema-Sporry, Arabische parels en Syrische feesten. De volgende boeken zijn nieuw in de jeugd afdeling: Bretandeau: Natuurgids voor de bo men; Koch-Isenburg: Dierenbrehm; Koch-Isen- burg: Platenbrehm; Kyle: Het meisje met de lantaarn; Lammèr: Allerlei van raffia, stro en pitriet; Lammèr; Bedruk zelf uw stoffen; La- meris-Bolt: Marientjes mooie zomer; Marx- veldt:. Hazenhart; Marxveldt: Kwikzilver' Mo- wat Wolven huilen in de sneeuw; Saris;En zo begon het; Saris: Festival in Luzern; Smul ders: Sprookjes uit 1001 nacht; Wamelink' Ko ning Bollewang in Hollekanje. EXAMENS AEG ZANUSSI IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN TEL. 4262 Rijkskweekschool, Haarlem. Geslaagd voor hoofdakte-examens, de dames: J. M. Laghuwitz (Castricum), H. W. Borger (Pur- merend), de heren; C. C. A. Winterink (Alkmaar), W. Steenhuizen (Den Burg, Texel), H. Buitink (Heemstede), D. J. Kra mer (Den Haag). Breda (K.M.A.). Officiersexamen: J. O. Zwart (IJmuiden) en E. J. Schoemaker (Overveen). ORANJE NASSAU. Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 75 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 454 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.30 uur. Een duif van J. Rijs bereikte als eerste het hok om 12.57.34 uur. i De uitslag was als volgt: J. Rijs I; Ch. Prins 2, 7, 14; J. Tijms 3, 8, 8; mevr. Schreuder 4 10, 11; J. Prins 5; A. Waard P. Martens 12; I J. Broek 13; J. Sikkelerus 15. Lagere Technische school. Haarlem ge slaagd voor: Metaalwerken: F. Blaas, A. de Boer, A. Buis, E. Claudius, E. v- Hamburg, J. v. Heese (klasseprijs), H. de Kroon, P. Lubbers, T. Oosterling, L. v.d. Pieter man, F. Roos, H. Rotteveel, A. Scheffer, J. Springveld, W. de Vries, J. Willemse, D. Augustin, R. Bon, H. Burghout, T. Cup pé, L. Heeremans, C. v. Ooien, M. Paap, J. Roest, T. Ruisenaars, H. Schuiten, G. de Waal, L. v. Es, A. Arxhoek, G. Box hoorn, P. de Cock, A. Hartman, H. Hol man, R. Koch, A. Molboek, A. Óverdulve (Conrad Stork-prijs), J. Pladdet, H. ter Plegt, S. Spier, R. Zijlstra, R. Blokker, R. Hillebrandt. Fijnwerken: R. Baas, N. Belle, T. v. Bilderbeek (klasseprijs), R. ten Bokum, T. Emmelot, A. Kerkman, C. Klaassen, M. Polderman, J. Roos, F. Snellens. H. Souverein, J. Stokkel, N. Zuidam, R. San ders. Automontage: J. Belterman (klasse prijs), E. Bult, H. Bultman, G. Geertse- ma, H. Krol, L. Lutke, J. Luyting, J. Mulder, F. Schildwacht, R. Stevens. Elektrotechniek: C. Bakker, W. Bosch, W. Eibers, F. Houtman, L. Hulsbosch, G. Jongsma, W. Koehorst, F. Kollerie, P. de Koning, R. Kroone, J. Nijhuis, C. Raven, O. Smeding, T. Spaargaren, R. Terstal. J. v. Turen, H. Vijlbrief (klasseprijs), A. Weber, R. v- Wilsum, A. Witmans. Timmeren: F. Brouwer (N.A.P.B.-prijs) E. Dieduksman, T. v. Dongen, J. Eiker bout, N. v Eijk (klasseprijs), H. Heer schop, R. Jasper, W.Smit, R. Souverein, J. Spitshorst, E. Wassenberg, W. Bloem, F. Bakker, J. Barlaeus, W. Dikkeboom, A. v. Kampen, W. Kervel, D. Knol (klas seprijs), A. v. Nobelen, H. Oost, A. Weij- ers, F. de Wit, J. Woolthuis. Schilderen: R. v. Dokkum, A. v. Duiven voorden, J. Koelemeijer, P. v. Leeverink (klasseprijs), J. Thoolen, M. Uytendaal, A. Zandvoort, E. Remmé. Brood-Banketbakken; P. Beetstra, G. Blokker, G. Dekker, J. Dijkstra, C. Gor ter, A. de Jong, (klasseprijs), A. Jong kind, S. Klinkenberg, T.Valk, F. v.d. Voort. Banketbakken: T. Blaauw, W. Dekker, J. Doets, W. Drijver, L. de Graaff, F. Joppe, P. v. Kuyeren (klasseprijs), J. v.d. Mee, A. Paap, T. v. Roode, J. Ros kamp, B. Scheffer, P. Wingender, F. v. Zon. V.Ü.T.O.: v- Eickeren, F. Koevoet, P. Koning, L. v.d Lubbe, H. v. Musscher, H. Oudekerk, J. Riepma, M. Soer, J. Tim mer, (klasseprijs), F. Verkerk, F. Wak ker, A. v.d. Berg, H. Boonman, J. Broer- sen, J. Fontijn, M. Grünwald, R. ter Horst, R. Horstman, R. Kokkelkoren, A. Kreuger, A. Reusien, F. Ruigrok, L. Rij- erkerk, (klasseprijs), R. Sander, M. U1- lersma, T. Valkenberg. School voor Scheepswerktuigkundige Haarlem. Geslaagd voor het diploma scheepswerktuigkunde D. Alsem, R. Boelsma, C. Heemskerk, J. Heemskerk, F. Kools, L. v.d. Run straat, G. Rijm,^R. Verhoeve, M. Ver- meule, W. Zekveld, A. Zuurbier (klasse prijs). KONINGSPLEIN 15 TELEFOON 4886 Midzomertijd is de tijd bij uitstek voor de sportvissers. Bij hen blijft ook het vissen in zee populair. Dagelijks kan men hengelaars aantreffen nabij de haven van IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4