Afluisterpraktijken in de V.S. onvoorstelbaar toegenomen In ons land waakt PTT tegen invoer van micro-apparatuur Prinses Margriet vergezelde president Bourguiba en bondig uw GEEN GEHEIM IS MEER VEILIG Inbrekers zetten deel van Rotterdam in het donker Recreatiegemeenten wensen een toeristenbelasting OLIFANTENPEDICURE Bezoeken aan Leidse universiteit en aan Rotterdamse haven Actie tegen vliegveld bij Bergen (N.H.) Promotie over relatie patiënt huisarts Tbc geconstateerd bij onderwijzer Veel bewolking EXTRA CILINDER ZATERDAG 9 JULI 1966 2 2 fcsso Extra Motor Oil houdt uw mo tor zó schoon, zó actief dat het is alsof u rijdt meteen extra cilinder I MET ESSO BENT U BETER UIT Strafbaar Nieuwe knoop A fweer Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN Menigeen die gisteravond op Neder land II de Amerikaanse NBC-docu mentaire „De Luistervinken" heeft gezien zal zich met onbehagen af vragen of dit tijdperk van George Or- wells „1984" ooit ook ons land kan be dreigen. Technisch is alles mogelijk, maar de werkgroep die de regering onlangs heeft geïnstalleerd, zal stellig en zeker voordat de buitenlandse apparatuur onze markt overstroomt met adviezen komen hoe het ge bruik en wellicht zelfs het bezit van deze instrumenten strafbaar kan wor den gesteld. Vorig jaar heeft de Nederlandse Juris tenvereniging zich reeds bezonnen op de vraag of de wetgever regels behoort op te stellen „ter bescherming van het in dividu tegen het doen, het gebruiken en openbaarmaken van waarnemingen diens persoonlijke sfeer betreffende". Het Zwit serse recht kent een bescherming van de privé-sfeer, maar tot dusver is het uitsluitend Noorwegen geweest, dat in zijn strafrecht het afluisteren met tech nische hulpmiddelen nadrukkelijk heeft verboden. In ons land maakt PTT zich al enige tijd ernstig bezorgd over invoer van af- Inbrekers hebben een deel van Rotter dam het Noordereiland in het don ker gezet. Zij veroorzaakten kortsluiting in een schakelhuis van het elektriciteits bedrijf, dat is ondergebracht in een leeg staand koelhuis aan de Prins Hendrikka de. In een betonnen vloer, die tevens het pla fond is van het schakelhuis, hakten de tot dusver onbekende inbrekers een gat van ongeveer een vierkante meter. Zij gooi den een stuk betonijzer in het schakelhuis, waardoor een flinke kortsluiting ontstond. Het grootste deel van het Noordereiland raakte stroomloos. De inbrekers namen een elektriciteitsmeter uit het schakelhuis mee. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de Vereniging Contact Noord zeekustgemeenten wensen een verruiming van de mogelijkheden tot heffing van be lasting van toeristen. Zij hebben dit aan de minister van Binnenlandse Zaken kenbaar gemaakt. De Gemeentewet geeft de gemeentebe sturen bevoegdheid belasting te heffen van hen, die tenminste één week als lo geergast verblijven in een hotel of pen sion. Deze manier van vakantiebesteding is door de tijd goeddeels achterhaald, al dus de verenigingen. Tegenwoordig is verblijf in caravans, tenten, boten, gemeu bileerde kamers en gemeubileerde zomer huisjes meer aan de orde dan verblijf in pensions of hotels. Ook de gestelde tijds duur is een hinderpaal voor de heffing. Recreatiegemeenten moeten voor het toe risme vaak extra-uitgaven doen, onder meer voor aanleg en onderhoud van we gen, parkeerplaatsen, kampeer- en cara vanterreinen, strandvoorzieningen en zwembaden. Er moeten speciale maatre gelen genomen worden voor verkeer, brandveiligheid en hygiëne. Ook wordt in toenemende mate de aandacht van de ge meentebesturen gevraagd voor activitei ten en voorzieningen om gasten tijdens slecht weer voldoende mogelijkheden tot ontspanning en afwisseling te bieden. Dit alles vergt grote uitgaven van de toeris tengemeenten waar tegenover zeer weinig baten staan. Een toeristenbelasting van bij voorbeeld 25 cent per nacht is een in verhouding met andere uitgaven die va kantiegangers zich getroosten, een te verwaarlozen bedrag, zeggen de vereni gingen. Maar aan de gemeenten zou het enig soulaas bieden. luisterapparatuur uit het buitenland. De douane-instanties hebben instructies om elke import van radiozenders, met name van micro-apparatuur, direct te rapporte ren aan de bijzondere opsporingsdienst van PTT. Deze dienst volgt momenteel met argwaan de activiteiten van een Am sterdamse importeur, die dergelijke Ame rikaanse apparatuur via advertenties aan biedt. Ook een Duitse firma poogt in Ne derland een afzetgebied te vinden. De justitie staat tot op zekere hoogte mach teloos, omdat de wet uitsluitend het be zit van radiozenders zonder vergunning strafbaar stelt. Op 17 mei is een werkgroep geïnstal leerd, die zich zal bezinnen op de mo gelijkheid wetgevend op te treden tegen inbreuken op de persoonlijke levenssfeer, waarbij op heimelijke wijze gebruik wordt gemaakt van technische hulpmiddelen als afluisterapparatuur, telelenzen, e.d. De recente belangstelling van PTT voor een Amsterdamse importeur is niet zon der reden. De zich „Euro-Sound" noe mende vestiging biedt een elektronische spionage-uitrusting aan, micro-zenders ter grootte van een suikerklontje, in vulpen nen verborgen microfoons, telefoon-aftap instrumenten enz. Ook kunnen kleine stoorzenders worden geleverd om tele foongesprekken voor buitenstaanders on verstaanbaar te maken. Voor lieden met duistere bedoelingen apparatuur om van te watertanden voor een oprecht bur ger om van te rillen. Juridisch gezien zit de offerte van de importeur zo inelkaar, dat hij vrijuit gaat als er iets misloopt en dat is vrijwel zeker het geval bij de aankoop van zen dertjes indien niet over een vergunning wordt beschikt. Via dit vergunningenstel sel op grond van de Telegraaf- en Te- lefoonwet kan PTT een, zij het geringe, dam opwerpen tegen de legale import in ons land. De apparaatjes kunnen echter gemakkelijk gesmokkeld worden. Voor apparaten, waarmee niet uitgezonden kan worden gelden geen wettelijke barrières Hoewel de PTT opsporingsdienst tot dusver nimmer met dit soort illegale zenders te maken heeft gehad, bestaat de mogelijkheid dat ze toch in Nederland worden gebruikt. Elke ervaren elektron! ca-amateur kan in ons land volkomen le gaal alle onderdelen kopen voor de bouw van een miniatuurzender ter grootte v^n een luciferdoosje. Het is niet moeilijk, wèl strafbaar. Maar zal een elektrische „gluurder" zich daar door laten weerhouden? Deze vraag wordt op dit moment in Nederland nog niet als actueel beschouwd. Maar hoe nodig een waterdichte wettelijke regeling kan zijn blijkt in de Verenigde Staten, waar zelfs de senaat in verbijstering is gebracht door de omvang die de kwalijke afluis terpraktijken in dat land hebben aange nomen. In Washington worden vijfduizend tele foons van regeringsinstanties afgetapt door veiligheidsambtenaren of door ande re instanties. De politie van New York luistert duizenden gesprekken per jaar af. En tienduizend firma's in Noord-Ca- lifornië controleren in het geheim de ge sprekken van hun employé's. Het gebruik van afluisterapparatuur is in de V.S. zodanig toegenomen, dat nie mand er meer zeker van kan zijn dat hij niet wordt bespied. De elektronische in dustrie brengt jaarlijks steeds verfijnder apparatuur op de markt. De zakenman wil weten wat zijn concur rent doet, een vrouw wat haar echtgenoot uitvoert. Directies beluisteren het perso neel en met microfoons bij toonbanken ook de reacties van klanten. Het is nauwelijks meer opzienbarend als een diplomaat bij de Verenigde Na ties verklaart, dat bij de stomerij een van de knopen van zijn jasje door een andere is vervangen en dat hij in die nieuwe knoop een zendertje ontdekte! Een fabrikant wilde tijdens zijn vakan tie zijn vervanger niet onbespied laten. Voor duizend dollar kocht hij een appa raatje met een aansluiting op de telefoon centrale. Uit elke plaats in Amerika be hoefde hij slechts het nummer van zijn zaak te draaien om alle gesprekken in zijn kantoor te kunnen beluisteren. Er zijn apparaatjes, die hun energie aan de zon of aan een gloeilamp ontlenen. Le verbaar zijn ook instrumenten om bij bridge de partner te laten weten welke kaarten men in de hand heeft. Maar er zijn in de V.S. ook al vele af- weer-specialisten. Zij verdienen een rijke lijk belegde boterham aan de zakenwe reld, waar de onderlinge industriële spio nage onvoQrstelbare afmetingen heeft aan genomen. Een bekende „afluister-deskun dige" in New York zorgt er voor 2500 dollar voor, dat vergaderruimten, labora toria en privé-kantoren grondig ontdaan worden van alle verborgen luisterappa raten. Hij plaatst anti-apparatuur en maakt desgewenst vertrekken geluiddicht waarin de diepste geheimen kunnen wor den besproken. «3 President Bourquiba van Tunesië heeft gisteren, vergezeld door prinses Mar griet bezoeken gebracht aan de Leidse universiteit en aan Rotterdam. In het groot auditorium van de universi teit luisterden zij naar een voordracht van prof. G. W. J. Drewes, hoogleraar in de Arabische taal- en letterkunde en de Islamologie, en in de bibliotheek be wonderden zij een unieke collectie Ooster se handschriften. De Tunesische president en prinses Margriet kwamen voorafgegaan door een militair escorte, bij het academiegebouw aan, waar een erewacht van „Pro Patria" en het trompetterkorps der cavalerie op gesteld stonden. Nadat het Tunesische volkslied was ge speeld, werden de hoge gasten begroet door de minister van Onderwijs en We tenschappen, prof. Diepenhorst, de rec tor magnificus, prof. dr. J. Dankmeijer, en de president-curator, dr. H. E. Reerink. In zijn voordracht bracht prof. Drewes in herinnering dat de oprichting van de Er zijn plannen om het vroegere mili taire vliegveld bij Bergen (N.H.) in te richten voor toeristische en sportvliegerij. Een actiecomité in Bergen heeft zijn gro te bezwaren daartegen in een uitvoerig adres aan minister Vrolijk uiteengezet. Het wijst er op dat Bergen nog een oase van rust is gebleven dank zij zijn natuur reservaat en uitgestrekte duingebieden, waaruit motoren geweerd worden. Het zal evenwel niet mogelijk zijn ook lawaai van motoren uit de lucht te keren, zodat in dit natuurgebied de rust bedreigd wordt en vakantiegangers gedupeerd zullen wor den, alleen voor enkele tientallen sport vliegers. De streek is juist om haar na tuurlijke rust als woonplaats gekozen door beeldende kunstenaars, schrijvers, dichters en musici, aldus het comité. Leidse universiteit in de zestiende eeuw de stoot heeft gegeven tot de studie van het Arabisch in Nederland. Het prakti sche belang van deze studie is thans niet minder groot dan ooit tevoren, zei de hoogleraar, die er voorts gewag van maakte, dat sinds enige jaren Nederland se studenten gelegenheid hebben in Tunis de lessen in het hedendaagse Arabisch te volgen aan het „Institut Bourguiba de Langues Vivantes." President Bourguiba was zeer geïnte resseerd in de collectie unieke Oosterse handschriften. Hij bood de Leidse univer siteit een reproduktie in mozaïek met een afbeelding van Virgilius tijdens het lezen van gedichten aan Aeneide. Na dit bezoek reden de president en de prinses paar Rotterdam, naar het clubgebouw van de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas". Daar inspec teerden zij een erewacht van het Korps Mariniers. Met de „Pieter Caland" maak ten zij vervolgens een uitgebreide tocht door de Rotterdamse havens. Vrijdagavond heeft president Bourguiba in Wassenaar de koningin en prins Bern- hard een diner aangeboden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gameren J. L. Ravesloot, kand. te Delft; te Eindhoven als predi kant voor buitengewone werkzaamheden (toez.) T. A. D. W. Aris, kand. te Am sterdam; te Farmsum M. Hylkema te Willemstad (N.B.); te Oostelijk Flevoland (3e pred.pl.) M. Jorritsma te Balk (Fr.). Aangenomen naar Woudsend (toez.) J. Mansvelt te Giessen-Oudekerk; naar Kruiningen (toez.) B. Baks te Capelle aan de IJssel. Bedankt voor Waddinxveen (3e pred.- pl.) G. Westland te Wierden. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Nijega-Opeinde J. Stuy, kand. te Langerak. Geref. Gemeenten Beroepen te Rilland-Bath G. Schipaan- boord te Apeldoorn. Van tijd tot tijd is het nodig dat bij de acht olifanten van diergaarde Blijdorp de pedicure, in dit geval een mannelijke, op bezoek icomt. Sonja, één van de acht, vindt kenne lijk de behandeling wel plezierig. Aan de Vrije Universiteit in Amsterdam is drs. J. Winkler Prins uit Amsterdam tot doctor in de sociale wetenschappen gepromoveerd op een proefschrift over het verband tussen maatschappelijke bin dingen van patiënten en hun beeld over de huisarts. Door vraaggesprekken in ver schillende plaatsen in ons land werd on derzocht, welke betekenis de patiënt toe kent aan de persoonlijke elementen in het contact tussen huisarts en patiënt. Ook werd gevraagd in hoeverre de patiënt van de huisdokter deskundigheid verwacht op allerlei gebieden, welke bij de medi sche opleiding tot op heden nauwelijks worden behandeld, zoals huwelijksmoei lijkheden, opvoedingsproblemen, geloofs- moeilijkheden, vragen betreffende de ge boorteregeling e.d. Meer dan de helft van de ondervraagde personen kende vooral aan de persoonlij ke kwaliteiten van de huisarts grote bete kenis toe. In het algemeen bleek het beeld over de huisarts ten plattelande niet te verschillen van dat van grote-stadsbewo- ners. Alleen het gebied waarop men van de huisarts deskundigheid verwachtte was ten plattelande groter dan in stede lijke gebieden. In boerengezinnen hecht men relatief meer waarde aan de tech nische kwaliteiten van de huisarts en minder aan de persoonlijke band tussen huisarts en patiënt. Vrouwen geven vaker dan mannen de voorkeur aan persoonlij ke kwaliteiten van de ideale huisarts Ook lezen zij vaker dan mannen littera tuur op medisch gebied. Tenslotte bleek nergens uit het onder zoek dat ziekenfondsleden in de persoon lijke zorg en aandacht van de huisarts te kort komen. Uit niets bleek dat zieken fondsleden meer critiek op de dokter hebben of meer de voorkeur geven aan diens persoonlijke kwaliteiten. Davos-loterij. De drie auto's, hoofdprijzen in de nationale loterij ten bate van het Nederlands Sanatorium in Davos, zijn gevallen op de nummers 170884, 440035 en 289517. Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De veroveraar van Atlan tis", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l.; za terdag 23.30 u.: „Te rijk om los te lopen", 18 j.; zondag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, vandaag 14, 19 en 21.15 u„ zon dag ook 16.15 u. en maandag 14.30 en 20.15 u.: „Help", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Améri- caine", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kop op Cleopatra", a.l. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dodenval in Dakota", 14 j. Studio, 10.30 en 14 u. en zondag 11, 14 en 16.15 u.: „Flipper de dolfijn", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Museum Het huis van Looy (Kamper- laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u„ zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Galerie 3 (Jansstraat 48): Werk van ver schillende Haarlemse kunstenaars. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. ZATERDAG 9 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de lokvogels". Stadsschouwburg, 20 u.: „De zonen van Katie Elder". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort, van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen, etsen en tekeningen, vervaar digd door A. BroeckmanKlinkhamer. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankbeeld „Zingende stenen". ZONDAG 10 JULI City, 14.30 u.: „Zes zwarte ruiters"; 19 en 21.15 u.: „Matt Helm en de lokvogels". Stadsschouwburg, 15 u.: „De jeugd hakt de knoop door"; 20 u.: „De zonen van Katie Elder". Expositiezaal „Fellson", Heidestraat, van 14 tot 17 uur: Expositie schilderijen en aquarellen van Johan Buning (laatste dag). Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort: Expositie A. Broeckman Klinkhamer, van 13 tot 17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankbeeld „Zingende stenen". MAANDAG 11 JULI Heden geen bioscoopvoorstellingen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie A. Broeckman Klinkhamer. Tot en met 18 juli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankbeeld „Zingende stenen". Ver. nieuws IJmond ZATERDAG 9 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Onze man in Libanon". W.B. Theater, 20 u.: „Het onweerstaan bare fort". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilde rijen van Jan Sierhuis. Tot 18 augustus. ZONDAG 10 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De een ogige Indiaan"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 14.15 u.: „De verleider van de Nijl"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Onze man in Libanon". W.B. Theater, 14.30 u.„Nachttrein naar Parijs"; 16.30 u.: „Het onweerstaanbare fort"; 20 u.: „De wereld sterft gillend". Bij een onderwijzer van een openbare lagere school in Rotterdam-Zuid is een besmettelijke vorm van tuberculose ge constateerd. De plaatselijke GG en GD en het consultatiebureau tot bestrijding van tuberculose hebben onmiddellijk voor zorgsmaatregelen genomen. Alle 500 leerlingen en de leerkrachten van de school zullen worden onderzocht voor zover zij niet met vakantie zijn. Gedenkboek. Bij de Staatsdrukkerij ver schijnt binnenkort een officieel gedenk boek van de verloving en het huwelijk van prinses Beatrix met prins Claus. Dit gedenkboek, dat 125 foto's bevat werd in opdracht van de regering sa mengesteld. „Straaljagerknal". Het ministerie van De fensie stelt een onderzoek in naar de niet duidelijke samenhang tussen hei doorbreken van de geluidsbarrière door straaljagers en de hinderlijke effecten daarvan. Het onderzoek beoogt de over last van het doorbreken van de geluids barrière voor de burgerbevolking, voor zover dit technisch mogelijk is, zoveel mogelijk in te perken. „Praatje provo". Binnen- en buitenlandse toeristen die deelnemen aan vanuit Am sterdam door het internationale stu dentencentrum „De Drommedaris" in Enkhuizen georganiseerde excursies, zal na een boottocht op het IJsselmeer en een diner in het 16de- eeuwse fort „De Drommedaris" in Enk huizen, een gesprek met Amsterdams! provo's worden aangeboden. Vijftien vertegenwoordigers van het „provcta- riaat" hebben zich hiervoor beschikbaar gesteld. Niet racen op Veluwemeer. Op het Ve- luwemeer tussen Roggebotsluis (bij Kampen) en Harderwijk zal voortaan in de vaargeul niet sneller dan 16 km en buiten de vaargeul niet meer dan 8 km per uur gevaren mogen worden. De raceboten op het meer zijn een ge vaar geworden voor zwemmers en zei lers. Overvaringen van zwemmers zijn al voorgekomen, v Hofjuweliers GOUDEN COLLIERS CULTIVÉ PAREL COLLIERS EDELSTENEN COLLIERS ANEGANG 13-15 fMfWVAAAAA/UlAAAAAAAAAAAAAfWWVA/UWUUWIAIWUVWUM *XWtA<WtAAAAAfW\AAAAAAAA/WW\AA<WIAAAAAAAAA<MW Het KNMI deelt mee: Bij de Azoren handhaaft zich een hoge- drukgebied met een uitloper over Frank rijk naar-Middens-Europa. Noordelijk var dit hoge drukgebied trekken storing® van de oceaan in de richting van Nood- Europa. De invloed van deze storingen reikt tot onze streken. Het weer zal dan ook tijdens het weekeinde onbestendig blijven. Voorafgegaan door plaatselijk wat lichte regen stroomde vannacht een hoe veelheid warmere maar vochtige lucht ons land binnen. De temperaturen zjn daardoor wel hoger geworden, maar de vochtigheid zorgt voor vrij veel bewol king. Een nieuwe storing trekt met grote snelheid over de oceaan naar Engeland. In verband daarmede zal ook morgen in ons land veel bewolking voorkomen met tijdelijk regen of motregen. De tempera turen zullen gelijk zijn aan die van van daag of iets lager. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag! laatste 24 uur. u Den Helder licht bew. wzw Ypenburg zw. bew. w geh. bew. regen zw. bew. motregen mist Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg zw. bew. zw w zw w w zw Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon half bew. onbewolkt regen half bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. motregen zw. bew. onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt half bew. half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. nnw nnw ono w windst. w zw windst. zw nw n windst. nnw w z wzw windst. zw windst. nw windst. windst. o n windst. windst. nnw a S 16 18 17 18 18 18 17 17 24 22 23 21 23 22 17 18 16 21 23 22 24 19 19 17 19 21 27 17 13 36 25 26 23 28 32 -0 CO - U 6 0J G 14 15 15 13 14 13 14 13 12 11 15 13 9 15 13 13 12 14 13 12 17 10 12 10 11 9 12 12 7 27 16 16 17 16 20 Zon op Maan op Zon op Maan op Zondag 10 juli 4.32 uur; onder 20.58 uur. 0.06 uur; onder 12.32 uur. Maandag 11 juli 4.33 uur; onder 20.57 uur. 0.17 uur; onder 13.43 uur. Maanstanden Laatste kwartier10 juli 22.43 uur Nieuwe maan 18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 juli Hoog water 7.44 uur en 20.09 uur. Laag water 3.28 uur en 15.42 uur. Zondag 10 juli Hoog water 8.31 uur en 20.56 uur. Laag water 4.04 uur en 16.21 uur. Maandag 11 juli Hoog water 9.21 uur en 21.47 uur. Laag water 4.46 uur en 17.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2