Bezwaren tegen ontwerp-regeling voor opheffing IJmond-gemeenten h I I „Lamoette" ligt nu in zijn element k Burgerlijke Stand Velsen Koelere weer stuwde prijzen bloemen omhoog van Pronkstuk van IJmuidenaren Voor bedreiging met dolkmes terbeschikkingstelling geëist Vlotte handel, goede prijzen op groentemarkt van Beverwijk VISSER JACZOON B en W van Velsen willen wijziging van aantal artikelen Boetes geëist tegen evangelist V erkeersgeleiders op de Parallelweg Ruim 1900 voor de Anjeractie Doden in het verkeer W andelpuzzeltocht langs strand „Delict van deze tijd" A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst Autorijschool in Velsen Goede zorg kost tijd ZATERDAG 9 JULI 1966 B. en W. van Velsen hebben de gemeenteraad laten weten dat zij de door Gedeputeerde Staten toegezonden ontwerpregeling betreffende de ophef fing van de drie IJmondgemeenten en de vorming van een nieuwe gemeente IJmuiden in het algemeen gesproken duidelijk en overzichtelijk vinden. Nu de gemeenteraad zich (op 27 april jl.) omtrent de bestuurlijke indeling ten principale heeft uitgesproken menen B. en W. dat thans kan worden volstaan met een behandeling van de zakelijke inhoud van het wets ontwerp. cr zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek Behoedzaam heeft vanmorgen een grote kraanwagen het prachtige zee waardige jacht „Lamoette" in IJmuiden te water ge laten. Dit fraai gevormde schip werd geheel in de vrije tijd gebouwd dooi de heren P. Korf (50) en L. Post (49) uit IJmuiden. Deze fabrieksarbeiders werkten gedurende meer dan drie jaar tijdens de weekeinden aan de bouw van dit schip, dat negen meter lang is en drie meter breed. Zelfs het casco werd door de twee enthousiaste watersportliefhebbers vervaardigd. De „werf" van de „Lamoette" lag ergens verscholen op een terrein bij de vis- hal, waar overigens al meerdere handige IJmuidense knutselaars zelf een boot bouwden. Geen wonder, dat dit terreintje de bijnaam van „hobbytuin" kreeg. HAARLEMSE RECHTBANK Examens Drukkerij P. W. Nijssen Conferentie van de Wereldraad van Kerken WOONHUIS Da Costalaan 14, Driehuis Het college van Velsen gaat in een sa menvatting van de opmerkingen nader in op die artikelen van het ontwerp, tegen welke het bedenkingen heeft en die naar de mening van het college wijziging be hoeven. B. en W. stellen de raad voor een en ander ter kennis van Ged. Staten te brengen. Eén van de artikelen van de ontwerp-regeling bepaalt dat de gemeen telijke voorschriften in de drie nu be staande gemeenten gedurende twee jaren na de datum van herindeling in het ge bied van de betrokken gemeente hun rechtskracht zullen behouden. „Hoewel niet met zekerheid kan wor den gezegd dat een verlenging van de termijn noodzakelijk zal zijn, komt ons het scheppen van de mogelijkheid daar toe zeer gewenst voor", zo vinden B. en W. van Velsen. „Het vergelijken van de regelingen der drie gemeenten en de be oordeling van datgene wat voor de nieu we gemeente moet worden geregeld, is een omvangrijk werk, waarbij enige spe ling in de tijdsruimte, waarin dit moet geschieden, aanbevelenswaardig is". Omtrent de rechtskracht van gemeen- gchappelijke regelingen komen B. en W. van Velsen met een soortgelijk bezwaar. Zij achten de termijn van zes maanden inclusief de verlengingsperiode van even eens zes maanden te kort om een gedegen nieuwe regeling op te zetten. Omtrent zo'n nieuwe regeling moet met alle be trokken gemeenten ook met die welke niet bij de bestuurlijke voorziening zijn betrokken worden overlegd. Gevraagd wordt in elk geval de eerste termijn op één jaar te stellen, met dus een moge lijkheid tot verlenging met zes maanden. sunart de kunst- nijverheids- sideling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Een 49-jarige Haarlemse marktkoopman êen evangelist uit Haarlem moest zich donderdag voor de Haarlemse Rechtbank verantwoorden voor 't overtreden van de algemene politieverordening van Haarlem wat betreft de logeerinrichting. De evan gelist was in hoger beroep gegaan van een vonnis van de kantonrechter, die hem had veroordeeld voor het houden van een pen sion zonder aangifte te hebben gedaan en van een logement zonder goedkeuring- Het betreft een pand aan de Gedempte Oude Gracht waar de evangelist dertig tot veertig Turken en Marokkanen huisvest. Ook verleent hij onderdak aan enkele le den van zijn kerkgenootschap. Destijds heeft de politie een onderzoek ingesteld omdat de toestanden er slecht zouden zijn. Inmiddels hebben verbouwin gen van het huis plaatsgehad. Over de aanvrage om een logement te houden was bij de gemeente ondertussen nog niet be slist. De officier van Justitie achtte over treding van de verordening wel aanwezig en eiste voor het eerste feit een boete van honderd gulden en voor het tweede feit tweehonderd gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Uitspraak op 21 juli. Inzake het houden van verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad wordt de voorkeur uitgesproken voor een regeling, die dezelfde is als gold het een verkie zing voor de Provinciale Staten. Daar voor vormen de gemeenten Velsen, Be verwijk en Heemskerk de kieskring Vel sen en is het hoofdstembureau in Velsen gevestigd. Een zodanig regeling sluit aan bij de praktijk en houdt dus de voorde len van de ervaring in. In het ontwerp is gesteld, dat het hoofdstembureau van Velsen als centraal stembureau optreedt. B. en W. van Vel sen menen, dat daarvan kan worden af geleid, dat de hoofdstembureaus van Be verwijk en Heemskerk in stand blijven en er dus drie kieskringen zullen zijn. In dien dat de bedoeling is, zo betogen zij, dan komt het accent van de kandidaat stelling voor de politieke partijen sterk te liggen op de afzonderlijke gemeenten. „Het verdient voorkeur, dat één kies kring wordt gevormd met voor elke par tij één kandidatenlijst". Rechtspositie ambtenaren De secretarissen en ontvangers van de op te heffen drie gemeenten worden ge acht met ingang van de datum van her indeling uit hun ambt te zijn ontslagen. Omtrent de overige ambtenaren de arbeidscontractanten zijn daarbij inbejfre- Op de Parallelweg te Beverwijk zijn nu drie verkeersgeleiders geplaatst. Een ligt er voor de T-splitsing met de Wijkermeer- weg, de twee andere resp. voor de uitrit van het veilingcomplex en daar waar de weg een versmalling ondergaat. Vrijdag middag toen de laatste hand aan de ver keersgeleiders werd gelegd werd bij het veilingterrein al een zuiltje omver gere den door een auto van een bloemenhande laar uit Hengelo. pen moet binnen zes maanden na ge noemde datum de beslissing worden ge nomen of betrokkene zal aanblijven dan wel eervol wordt ontslagen. In het laat ste geval ontvangt hij een wachtgeld. Het Velsense college acht de termijn van zes maanden beslist te kort. Het vindt het voor het nieuwe college van B. en W. niet mogelijk zich in een half jaar tijds een gefundeerd oordeel te vormen en een beslissing te nemen over alle ambtena ren. Daar komt bij dat zich een over gangsperiode zal voordoen. In die perio de zal een groter aantal ambtenaren be schikbaar moeten zijn dan in het latere stadium, waarin de werkzaamheden ver band houdende met de samenvoeging zijn voltooid en de nieuwe gemeente zich heeft geconsolideerd. Het is naar de mening van B. en W. van Velsen verder geen vraag dat voor de ambtenaren de toepassing van de on gunstiger rijksregeling (in plaats van de gemeentelijke wachtgeldregeling) als een onbillijkheid moet worden gekenmerkt. Hetzelfde geldt voor de secretaris en de ontvanger. Voor de wethouders is geen wachtgeld regeling opgenomen. Hieruit volgt, aldus b. en w. van Velsen, dat het de bedoeling is dat voor hen de voor de wethouders in het leven geroepen gemeentelijke uit keringsregelingen en pensioenregelingen zullen gelden. „De meesten van de be trokken wethouders vervullen hun functie in volledige dagbetrekking, terwijl er on der hen zijn met lange en zeer lange diensttijd. Het ligt in de rede, dat ook hier de wachtgeldregeling voor de amb tenaren van toepassing wordt verklaard". GARAGE L. v. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT De Anjeractie heeft te Beverwijk een bedrag van 1913,62 opgeleverd. Vorig jaar was de opbrengst 1558,33. De „Lamoette" heeft accommodatie voor 6 passagiers en is uitgerust met een 36 pk sterke dieselmotor. Het schip bezit een zeer ruime kajuit en een stuur hut en sleepcabine, die fraai werden be timmerd. De laatste weken zijn ook de echtgenotes van de doe-het-zelvers bij het omvangrijke werk ingeschakeld. De da mes hebben geschuurd, gelakt en gestof feerd alsof hun leven er mee was ge moeid. De families Korf en Post hopen de volgende week zaterdag met de „La moette" op vakantie te gaan. Doel van de reis zijn de Noordhollandse wateren en het IJsselmeer. De bouw van dit schip vergde een in vestering van ongeveer tienduizend gul- Onvoorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse Rechtbank donderdag geëist tegen een 19-jarige straatmaker uit Haar lem. De jongeman bedreigde op de avond van 25 januari van dit jaar op het Begijn hof in Haarlem een 36-jarige prostituee met een dolk, terwijl hij om vijfhon derd gulden vroeg. De vrouw slaagde erin te ontkomen, waarop de jongeman, die inmiddels ook andere bewoners van het huis met het mes in bedwang hield, zei dat hij wel te rug zou komen. De gewaarschuwde poli tie kwam en zocht de straatmaker, maar de jongpmart werd niet gevonden. Een Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 6081 uur later dan de eerste keer kwam de straatmaker echter weer opdagen, dé po litie was net vertrokken. Toen de Haarlèmmer voor de tweede keer het huis binnenging werd hij door de hoofdbewoner, een 60-jarige handelaar, met een koperen kandelaar neergeslagen. De officier van Justitie haalde de psy chiatrische rapporten aan waarin de ver dachte niet helemaal toerekeningsvatbaar werd genoemd. Het feit dat hij een epi lepticus was zou ook van invloed kunnen zijn op zijn gedrag. De jongeman had die avond bier gedronken, iets wat hij zelden of nooit deed. Mr. A. van Wijk had speciaal om de verdediging van de verdachte verzocht. Hij had tijdens het voorarrest een zeer goede indruk van de straatmaker gekre gen en bracht die in zijn pleidooi naar voren. Zo zou de jongeman volgens zijn raadsman de tweede keer zijn teruggeko men om zijn excuus aan te bieden. Met klem pleitte de raadsman voor een voorwaardelijke terbeschikkingstelling, hij zag nog geen reden om de straatmaker voorgoed in eer inrichting onder te bren gen. Uitspraak in deze zaak op 21 juli om half tien 's morgens. den. De knutselaars zijn van plan een tweede schip te bouwen, zodat elk een schip bezit. Voorlopig zullen ze behal ve tijdens de aanstaande vakantie beur telings de „Lamoette" gebruiken. De te waterlating van de „Lamoette" liet wel extra lang op zich wachten, doordat de bouwers indertijd erg werden gedupeerd door de diefstal van hun kostbare lasap- paratuur. Op de Leidsestraatweg in Den Haag is vannacht een personenauto, bestuurd door de 43-jarige P. A. de Koning uit Den Haag, tegen enige bomen en een lantaarn paal gebotst. De bestuurder werd zo ern stig gewond dat hij later is overleden. In Tilburg is de 13-jarige Corry Bar- tels door onbekende oorzaak in aanraking gekomen met een haar passerende trac tor met aanhangwagen. Het meisje viel Van haar fiets en werd overreden. Zij was op slag dood. Bij Prüm in de Eifel is de 34-jarige me vrouw T. Agema-De Vries uit Groningen omgekomen. Zij zat als duopassagier op de scooter van haar man. Vermoedelijk is de scooter door een auto aangereden. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend. Op de weg Assen-Meppel bij Diever is de 25-jarige J. Quinken uit Middenmeer om het leven gekomen. Zijn auto botste tegen een vrachtwagen, die even tevoren bij een aanrijding was omgeslagen. In Bovenkarspel is het 4-jarig meisje J. N. Braakman dat met een 5-jarig vrien dinnetje wilde oversteken, door een bestel auto aangereden. De kleine is later in een ziekenhuis in Enkhuizen overleden. WL'.:.. Aan de groentenveiling te Beverwijk per kilo. Bloemkool was de gehele week heeft men het deze week weer druk ge had, want naast de aardbeien was er nog een grote aanvoer van groenten. De handel toonde een vlot beeld. Er werden goede prijzen betaald, waarbij echter wel goed op de kwaliteit werd gelet. Bij de sla, een van de hoofdprodukten, zag men sla van beneden de 10 cent per krop gaan, maar er werd ook tot 30 cent betaald. Bij de spinazie hetzelfde beeld. De vrij grote aanvoer voor de zomerdag ging nog vlot van de hand voor prijzen tussen de 20 en 85 cent per kilo. Poste lein is de gehele week duur geweest, de aanvoer is ook niet zo groot, er werd tot 75 cent per kilo betaald. Ook de andijvie ging grif weg tot 68 cent per kilo. Bospeen komt in flinke partijen aan de markt. Er was vraag naar goede jonge peen waarvoor tot 45 cent per bos is be taald. Voor de mindere kwaliteit kon men terecht vanaf 15 cent per bos. Waspeen varieerde van 14 tot 40 cent Haarlem. Middenstandsexamen, ge slaagden: S. van Tintelen, C. G. M. Tuyp, N. C. Veenboer, P. J. Veldt, C. M. Ver- bruggen, J. Verburg, R. Verdam, C. J. Verhaar, J. H. M. Verhoeve, G. A. Vester, J. J. Visser, P. F. van der Voet, R. Voe telink, G. A. Vos, F. A. M. de Vos, K. de Vries, G. H. Wassink, J. M. v. Waveren, E. R. Weber. W. H. Weber, A. A. L. v. d. Weiden, P. A. de Weijer, P. F. Wieringa, E. G. E. Willemsen, W. J. M. Woerde, W. A. E. v. d. Wurff, T. Wijkhuizen, J. H. Verhagen, H. G. J. Zwart, P. M. Zethof, C. J. P. Zonneveld, T. E. van Zutphen, G. Balk, R. Zeeuwe. Middenstandsexamen Haarlem. Geslaagd I. H. van der Leest, T. S. Lei, F. J. B. de Lely, P. J. G. M. Leurs, L. van der Linde, P. J. M. van der Linde, W. L. M. van der Linde, T. M. G. van Loon, J. Ludekuize, A. van der Maarl, B. H. J. Maas, L. J. M. Maas, M. Maerten, A. MantelNotenboom, A. de Marie, H. J. P. A. van Marion, Y. M. van der Mey, V. Middeldorp, M. J. Moer man, H. NapHul, J. P. W. M. Neuteboom, J. J. Nieboer, J. G. Nieman, C. H. v. d. Nieuwenhof, D. C. Noordermeer, C. C. M. Nieuwenhuizen, J. H. Nuis, W. Offerman, J. van Ormondt, H. J. M. Otte, J. A. du Pau, A. Peetoom, C. Petietvan der Stelt, H. K. Pronk, J. H. Post, I. W. H. Raad- schilders, E. T. N. Rahusen, J. A. Rekman, P. G. P. Rhee, C. A. de Ridder, R. F. de Ridder, J. S. van Rixel, C. B. L. Roest. C. C. Romijn, J. E. van Rooden, G. A. M. Roozen, J. Rusman, G. J. C. van Saase, A. J. Schaap, W. Schermer, W. M. H. Schuitemaker, E. A. J. Slingerland. A. M. Smit, H. M. Smit, S. G. Smit, H. J. van Son, J. F. H. Stappers, W. R. van Steen, J. H. J. van Steijn, J. J. F. van Steijn, A. J. M. Stokman, G. Stolk, P. C. Stroomberg, A. J. Stroombergen, H. J. Stroombergen, A. C. H. Suurmond, P. L. Tam. Amsterdam: Lichamelijke oefening M.O.: H. J. Amsing, Velsen. BEVALLEN: C. Reemeijer-Kardol, z„ Schulpweg 292, Velsen (noord); A. S. Stam-v. d. Gragt, d„ Van Linschoten- straat 10, IJmuiden; J. M. G. C. Wild- schut-Nihof, z„ Relweg 34, Wijk aan Zee; B. K. van der Voort-Holman, d., Strating- plantsoen 97, Velsen (noord. ONDERTROUWD: H. van Schooien, Graaf Florislaan 15, Beverwijk en L. P. van Dongen, Popelstraat 3, IJmuiden, t.a. Beverwijk, Arnostraat 102; G. van Duij- venbode, Boerhaavestraat 18, IJmuiden en M. C. Mandemaker, Boerhaavestraat 18, IJmuiden; J. P. Schneider, Woonwagen kamp Velsen en A. Heesbeen, Woonwa genkamp Velsen; P. Jongejan, Rijnstraat 96, IJmuiden en M. Oostland, Hercules straat 36, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Her culesstraat 36; P. Drijver, Oosterduinplein 17, IJmuiden en J. G. Warmerdam, Kerk- beeklaan 20, Beverwijk, t.a. IJmuiden, Oosterduinplein 17; D. J. Jansen, Duin- vlietstraat 11, Velsen (noord) en J. W. Affourtit, Pelsstraat 12, Velsen (noord), t.a. Marconistraat 74; L. R. Dubbelaar, Grahamstraat 14, IJmuiden en A. M. G. Vriend, Kanaalstraat 216 rd„ IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kanaalstraat 216 rd.; P. J. Hoogland, van Ostadestraat 83, IJmuiden en M. A. Wolzak, van Rijswijkstraat 27, Velsen (noord), t.a. Velsen (noord), van Rijswijkstraat 27; G. Smeding, Dirk Har- toghstraat 54, IJmuiden en M. de Krijger, GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31. UMUIDEN - TEL 2029 De drukker die er tevens woont, ook 's avonds geopend Kon. Wilhelminakade 58, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 54; B. J. Tap, Alex. Bellstraat 27, IJmuiden en P. Zwaan, Lorentzstraat 16, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Alex. Bellstraat 27; W. Harder, Planciusstraat 40, IJmuiden en A. Th. Hagenbeek, Wilgenstraat 20, IJmuiden, t.a. IJmuiden. de Ruijterstraat 192; C. H. Krij- nen, P. Potterstraat 13, IJmuiden en G. Blok, Pegasusstraat 57, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Pegasusstraat 67; E. P. M. Rid der, Jan Haringstraat 24, Haarlem en M. A. van Wakeren, Merwedestraat 46, IJmuiden; H. J. Koekkoek, Begijnenhof 13 rd., Haarlem en M. Postma, Gjertsen- straat 7, IJmuiden, t.a. Haarlem, Be gijnenhof 13 rd.; S. Hengst, Kruidberger- weg 41, Santpoort en P. Koene, Prins Hendriklaan 22, Zeist, t.a. Santpoort, Kruidbergerweg 41; H. Hendriks, Kerk- weg 135, Heemskerk en L. Maagdelijn, A. Bellstraat 23, IJmuiden, t.a. Heems kerk, Elbestraat 137. GEHUWD: J. A. H. van den Ham en T. Zwemmer, Beverwijk, Romerkerkweg 67; T. J. M. Sintenie en M. J. Gorter, Santpoort, Kerkweg 48; T. E. Gouda en J. T. Barnhoorn, IJmuiden, Celsiusstraat 20; J. M. v. d. Oever en M. E. Lichtendahl, IJmuiden, J. P. Coenstraat 31; P. A. R. Drijver en A. Zijlstra, Haarlem, Acacia straat 73; J. Windhorst en W. F. J. Kers- semeijer, IJmuiden, Lagersstraat 36. OVERLEDEN: J. G. Baars, 61 j., echt genoot van W. H. P. M. de Gruiter, Jac. van Heemskerkstraat 45, IJmuiden; A. A. Koster, 82 j., weduwnaar van I. van Dok, Trompstraat 139, IJmuiden; J. Glas, 71 j„ echtgenote van J. Geijteman, van Leeuwenstraat 40, IJmuiden; G. van der Vaart, 79 j„ echtgenoot van J. A. Noor- dijk. J. P. Coenstraat 105, IJmuiden; T. C. Koudijs, 70 j„ echtgenoot van G. van Bokhorst, Zandersstraat 37, IJmuiden. goed aan de prijs en „zessen" kwamen dicht bij de gulden per stuk. In de erwtensector brachten de peulen het tot vier gulden per kilo. Doperwten in verschillende soorten kwamen tot 1.65 per kilo. Zowel de snij- als de sperziebonen zijn nog uit de kassen af komstig. Ze brachten het tot ruim twee gulden per kilo. Tuinbonen waren duur; een kist jonge tuinboontjes kwam tot 60 cent per kilo. De tomaten gingen grif weg voor een prijs die de gehele week rond de gulden per kilo schommelde. Komkommers lagen tussen de 12 en 40 cent per stuk, bosbieten noteerden van 12 tot 38 cent per bos. Naast de aardbeien komen er nu ook weer wat rode bessen aan de markt, die ook duur zijn. Vanaf de Kromhoutstraat te IJmuiden zijn vrijdagavond 36 koppels van start ge gaan voor de wandelpuzzeltocht langs het strand, georganiseerd door de V.V.V. in samenwerking met de gemeente en het zakencentrum Zeebad IJmuiden. De heer S. Wolthuizen van de automo bielclub „De Rijmonders" had de route én de valletjes uitgezet. Het was een leuke tocht, waarvan de deelnemers enthousiast terugkeerden, de enkele regenbuitjes ten spijt. Voor deze tocht waren als prijzen luxe en huishoudelijke voorwerpen beschikbaar gesteld. Winnaars van de hoogste prijzen werden de koppels: 1. R. Martens (0 straf- punten), 2. G. Martens (30), 3. M. van Tgigelen (30), 4. mevr. Huibers (31), 5. A. J. G. Wermenbol (42) en 6. S. Post (60). Na een slecht begin zijn in Beverwijk de bloemenprijzen tegen het einde van de week weer behoorlijk omhoog gegaan en kon men weer spreken van dure bloemen. Het was in het begin van de week wel wat te warm voor de bloemen, boven dien werd de aanvoer ook veel groter. De prijzen lagen toen op aanmerkelijk la ger niveau dan de twee voorafgaande we ken. Maar toen de temperatuur daalde ste gen de prijzen weer. Op de veiling van vrijdag noteerden de anjers zo rond de 10 cent per stuk, met als hoogste prijs 20 cent voor extra beste kwaliteit jonge anjers. Rozen brachten van 5 tot 45 cent per stuk op. Ook daarvan is de aanvoer toegenomen. Fresia's en gerbera's zag men ook duurder worden. Hiervan was de aanvoer nu niet zo groot. De chrysan ten kwamen weer tot ƒ4,- per bos, de potchrysantjes tot 70 cent per stuk. Lelies waarvan nu een uitgebreid sor timent aan de veiling komt gingen vlot weg; er werd voor de Rubrum tot f 1,70 per tak betaald. De aanvoer van gladio len is nog niet groot. De prijzen lagen rond de gulden per bos. De margrieten raken al weer op, terwijl het aanbod van andere zomersnijbloemen nog maar klein is. Men ziet wat dahlia's en Statice ter- GENèVE (AP) In Genève begint dinsdag een conferentie onder auspiciën van de Wereldraad van Kerken over de rol van de kerken in de tegenwoordige tijd. De conferentie zal twee weken du ren en wordt gehouden onder het motto: „dialoog met de wereld". wijl de eerste asters aan de veiling kwa men, een teken dat het najaar weer na dert. De aanvoer van potplanten was niet zo heel groot. De vraag was redelijk te noemen zodat er behoorlijke prijzen betaald werden. „Dit is een typisch gewelddelict zoals ze tegenwoordig aan de orde van de dag zijn. Ze liggen in de sfeer van er maar op los slaan en ook op straat geweld „bedrijven". Dit zei de officier van Justi tie in Amsterdam in zijn requisitoir te gen een 19-jarige classificeerder en een 19- jarige havenarbeider die op 24 april een 24-jarige machinebankwerker hadden af getuigd en hem een gouden ring hadden af geperst. De officier eiste tegen ieder van hen een gevangenisstraf van anderhalf jaar. „Als zij ouder waren geweest had ik een nog veel hogere straf geëist, zei hij. De classificeerde had het slachtoffer in een café samen gezien met een onbeken de man. Omdat de gedragingen van de bankwerker hem deden veronderstellen dat deze bepaalde relaties wilde aankno pen. Toen de bankwerker buiten kwam klampte hij de man aan en hield hem op een niet bijster subtiele wijze het ver keerde van zijn gedrag voor. Toen de bankwerker wilde weglopen ontstond een vechtpartij, waarbij de „zedenmeester" een scheur in zijn overhemd opliep. Op dat moment verscheen de havenarbeider. Beide jongemannen vroegen de bankwer ker het gescheurde overhemd te vergoe den. Toen deze weigerde mishandelden zij hem en eisten zij zijn gouden ring. Een merkwaardig detail daarbij was, dat nieuwsgierige omwonenden, die uit het raam hingen, een stuk zeep gaven om het slachtoffer het afdoen van de ring te vergemakkelij ken. Op 15 juli zal de rechtbank uitspraak doen. Wegens ziekte ter overname kompleet uitgerust. Hulp eigenaar aan wezig. Brieven IJ 147. Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen vraagt fileersters inpaksters Prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden telefoon straat 13, IJmuiden. 4567, Logger- Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is TE KOOP: Leeg te aanvaarden. Beh. Toest. H.B. Bevr.: Adm. en Verz.kantoor A. Groeneveld. Groenelaan 28, Beverwijk. Telef. 0 2510 - 2 47 79.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5