Ik heb het niet gezien, ik dacht dat hij niet zou gaan Poulidor jacht op deed niet mee aan Janssens nieuwe leider Lucien Aimar Houding van de Tour - leiding merkwaardig Nationaal kampioenschap wielrennen voor dames - DE TOUR IN CIJFERS - Denti op wankele in Ronde van de basis eerste T oekomst Eddy Beugels Nederlandse kanshebber voor eindzege K9 Wielerdag op circuit van Zandvoort Pomar bedreigde Botwinnik niet ITALIAANSE WINST OP ALLE FRONTEN Lamie, Roozen en Aay naar Suriname Hewitt versloeg Tom Okker Indeling van de volleybalclubs T oekomst-cijf ers ZATERDAG 9 JULI 1966 8 Peloton Landentoernooi van badmintonjeugd in sporthal Heemskerk Niet slecht Gok 99 99 „Ik zal hem wel krijgen. Zondag in de bergen moet het gebeuren, dan gaat hij kapot of ik", kreet Jan Janssen in het stadion van Juventus in de Italiaan se autostad Turijn, toen hij de zeker heid had dat Lucien Aimar hem uit de gele trui had gereden. Met een achter stand van 2 min. 2 sec. op zijn Franse rivaal, die in het algemeen klassement 27 sec. op Janssen had achtergestaan, was onze landgenoot met het peleton de sintelbaan opgereden, waar Franco Bitossi, toegejuicht door slechts enkele honderden landgenoten, de eer van Italië had hooggehouden. „Ik heb het niet gezien, ik heb het niet gezien", steunde Janssen. Hij doelde op de vlucht van Aimar op de derde col in deze rit, de tot de derde categorie be horende col De Colette (617 meter hoog) na ruim 107 km. Daar was Ai mar over de top in een zeer steile af daling gedoken, daar was de ontluiste ring van Janssen begonnen. „Ik heb het niet gezien", herhaalde hij. Georges Groussard was Jansen komen waar schuwen, maar onze landgenoot had het niet geloofd. „Ik dacht dat hij niet zou gaan. Aimar is een linkerd. Af en toe zit hij achter in de groep bij Anquetil en dan ineens is hij weg. Hij is net een spook. Zo moet het vandaag ook zijn gegaan". Janssen veegde het zweet van zijn voorhoofd. Ternauwernood kon hij de opwellende tranen onderdrukken. „Ik had die trui zo graag op de rustdag behouden". En toen ineen fel: „ik zal hem krijgen, dat mannetje is nog niet van mij af". Overigens bekende Janssen dat hij vrijdag niet zo goed als anders had ge reden. „Misschien heb ik daardoor ook wel minder opgelet. Wat dom van me, ik had alleen maar naar Aimar hoeven kijken want Anquetil en Poulidor zien alleen elkaar". Weer herhaalde Jans sen zijn belofte dat Aimar het in de komende dagen moeilijk zou hebben. Het slachtoffer van deze boze bedoe lingen van de Ossendrechter zat intus sen op de rand van de prachtige sintel- baan uit te rusten. Hij wist dat hij de gele trui had veroverd, maar er kon geen lachje van af. Integendeel, met een bits gelaat snauwde Aimar de niets terzake doende woorden: „Ik heb het niet warm gehad" en dat was alles. Zelfs de Franse journalisten kregen geen redelijk woord uit hun landge noot. Zij zochten hun troost bij Jacques Anquetil, die onomwonden verlkaarde dat hij van nu af zijn jongere ploeg genoot (Aimar is 25 jaar) zou steunen. „Voor mij is er geen uitzicht meer". Een van de grote vraagstukken in het voor Janssen minder prettige ver loop van de gisteren verreden zeven tiende rit was de houding van Ray mond Poulidor in de laatste 25 vlakke kilometers. Aimar was hier in het gezelschap van Franske Brands en de Spanjaard Perurena met een voor sprong van 3.20 op het peloton aan zijn eindrush begonnen. Een lange en brede autobaan bood echter aan de achtervolgers volledige kans op suc ces. Maar Janssen kreeg weinig steun. Alleen Foucher, Monty en Johnny Schleck hadden hem terzijde gestaan met Victor van Schil, het enige lid van de Mercier-ploeg, die begreep wat er aan de hand was. Raymond Pouli dor zelf. die er toch ook het grootste belang bij had dat Aimar werd terug gepakt, stak geen vinger uit. Het resultaat van zijn onverschilligheid vernam Poulidor op de streep: hij was op Aimar 5.11 achter geraakt. 'WVWWWVVVWWVVVWVWVWVWWVWWfVWVVWVWVWWWW FWVWWVVWWW\/VWVWtrt«/WWWVVVWWVWVVW\rt/WVWWV kend moreel. Men had gevreesd dat na zijn val Haast in deze rit toch zou moeten opgeven, maar Haast fietste rustig in de grote groep mee en klaagde na afloop al leen over de warmte, voornamelijk ver oorzaakt door het verband om zijn hoofd. Alleen Hub Zilverberg was door pecht achtergeraakt en finishte op meer dan tien minuten na winnaar Bitossi. De etappe had in feite op zichzelf wei nig om het lijf. Er waren vier cols, waarvan in de eerste 34 km de Mont- genevre 1854 meter en 2e cat.) en de Ses- triere (2030 meter en le cat.) en vervol gens nog de twee lagere bergjes, die overi gens een veel groter stijgingspercentage hadden, maar van veel invloed waren ze Bitossi sprintte in Turijn naar zijn tweede etappezege. Hij bleef onder meer Gomez del Moral (rechts) voor. "WAAA/VVVWVVVVVVWVVVWVVWVVVVVVVVVVVVVVVV 'V-'VVVWWWVVWW/WWWWWVV/WWWVVVVVWVW Merkwaardig was ook de houding van de Tourleiding in deze affaire. Normaal is dat elke uitlooppoging direct door Ra dio Tour bekend wordt gemaakt, zodat de ploegleiders eventueel kunnen reageren. Maar in het geval Aimar werd de vlucht pas aangekondigd toen deze jonge Frans man al een minuut op het peloton was uitgelopen. Het is een bekend feit dat Jacques Anquetil van plan is volgend jaar met wielrennen op te houden. Ook Pou lidor zal niet al te lang meer meegaan. Moet er nu perse een nieuwe Franse ve dette worden gecreëerd en moet dat Lu cien Aimar zijn? In de karavaan is er langdurig en met achterdocht over gespro ken. Het slachtoffer van deze eventuele machinaties werd Jan Janssen, die nu weer naar de tweede plaats is verhuisd. Zijn achterstand van 1.35 op Aimar is niet onoverkomelijk. Met belangstelling zien we het door Janssen aangekondigde offen sief tegemoet. Dat zal dan zondag moe ten ontbranden in de grote Alpenrit over de grote St. Bernard en de gemene col De Forclaz, die in Chamonix het einde vindt. Het bleef voor Nederland overigens niet bij de tegenslag van Janssen. Want kort nadat de helft van de 160 km van Brian- con naar Turijn waren afgelegd stapte Jo de Roo, enkele dagen geleden winnaar van de halve etappe naar Aubenas, in de bezemwagen. De Nederlandse kampioen werd in de korte maar venijnige klim van de Col de Coletta gelost en verdween toen in de achterhoede. De Zeeuw is van nature geen klimmer en heeft zich wel licht in de voorgaande dagen geforceerd. Al spoedig gaf hij de strijd tegen de stij gende wet en de ongenadig brandende zon op. Weer was het Televizierlegioen van Pellenaars gedecimeerd. Met Jan Janssen bevonden zich in het grote peloton Henk Nijdam tiende, Ger- ben Karstens 12e, die weer verder achter raakte op Willy Planckaert, voorts Rik Wouters, Jos van der Vleuten, Ab Gel dermans, Arie den Hartog en Kees Haast. Het Brabantse manneke heeft een uitste- niet. Op de eerste twee cols vergrootte Jimenez zijn voorsprong in het bergklas- sement en dat was wel het voornaamste want hij voerde beide malen het gesloten veld aan. In de afdaling van de Sestrie- re begon de beslissende vlucht van Bitos si, Perurena, Gomez del Moral, Wolfshohl Fezzardi, Lopez Rodriguez en Van Sprin- gel. De karavaan lachte. „Dat moet dus een overwinning voor Bitossi worden, om dat wij in Italië komen." Het was inder daad zo. Want toen Bitossi tenslotte aan het hoofd van de tot vijf man geslonken vluchtgroep de sintelbaan opdraaide was er niemand ook de tot een vijandelijke Italiaanse formatie behorende Fezzardi niet die hem een strobreed in de weg legde. Naast Rudi Altig, Gerben Kars tens en Willy Planckaert komt dus de naam van Bitossi op de lijst van etappe- winnaars nu tweemaal voor. De hele rit zou een lachertje zijn geweest wanneer niet de aanval van Aimar was gekomen De ploegen van Gaston Plaud en Alba- ni verloren vrijdag weer elk een coureur. Guido de Rosso, die vrijdag ten val kwam en Tom Simpson, die donderdag een smak maakte, staakten in de 17e etappe de strijd mmm (Van onze correspondent) De wielerdag, die zondag op het circuit van Zandvoort wordt georganiseerd onder auspiciën van Haarlems Dagblad en IJmuider Courant, begint al vroeg. Om tien uur starten achttien vrouwelijke ren ners voor een race over 52 km. waarbij de inzet is de nationale titel. Het is de tweede keer, dat dit kampioenschap wordt gehouden. Vorig jaar veroverde Ineke van IJken uit Eemnes de titel. Ineke van IJken is ook nu weer van de partij. Haar grootste concurrenten zijn ongetwijfeld de zusjes Hage, Bella en Keetie, uit St. Maartensdijk, die veel wedstrijden in het buitenland (Frankrijk en België) rijden. Ook Irene Paul en Alie Zijlmans zijn kandidaten voor het kam pioenschap. Na deze officiële titelstrijd begint om half één het speciale wielerprogramma. met als hoofdnummers om twee uur de strijd tussen de nieuwelingen en amateurs om de Grote Prijs van Haarlems Dag- blad/IJmuider Courant. Botwinnik heeft ook in de vierde ronde van het IBM-toernooi zijn grote klasse bewezen. Concurrent Pomar werd indruk wekkend uitgeschakeld, hetgeen inhoudt, dat elke werkelijke bedreiging voor de ex-wereldkampioen terzijde is geschoven, Verheugend voor Nederland was de eer ste zege van de sterk vechtende Van Scheltinga op grootmeester Robatsch. De andere uitslagen luidden: Szabo- Kuijpers, uitgesteld; Szilagyi-Zuidema remise; FIohr-Barendregt remise. De stand na 4 ronden luidt: 1. Botwin nik 4; 2. Pomar 2i/2; 3/4/5. Flohr, Ro batsch, Zuidema 2; 6/7. Van Scheltinga Barendrecht iy2; 8. Kuijpers 1 en 1 af- gebr. (uit 3); 9. Szabo 1 (uit 3); 10 Szilagyi i/2 en 1 afgebr. In de meestergroep versloeg Ghitescu de jonge Kerkhoff en is aldus bij de kop groep gekomen. Scholl verloor namelijk van Dückstein, die ook naar de top steeg. De andere uitslagen luidden: Müller Bakker 0-1; Ostojic-Enevoldsen 0-1; Kon stantinopolski-Hartoch remise. De stand na 4 ronden luidt: 1. Ostojic 3y2; 2/3/4. Scholl, Dückstein, Ghitescu 3; 5. Konstantinopolski iy2 en 1 afgebr. De Nederlandse Badminton Bond orga niseert dit jaar het traditionele landen- jeugdtoernooi van zondag 17 juli t.m. za terdag 23 juli a.s. in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk. Deelnemers aan dit jeugd toernooi zijn Duitsland, Noorwegen, Oos tenrijk en Nederland. Nederland zal uit komen met twee teams. y,-:y ■.'.vx: :::x: Lucien Aimar, de 25-jarige Franse leider in de Tour de France na zeventien etappes. Etappeuitslag: 1. Bitossi (It.-Bertolazzo) 4,03.02, 2. Gomez del Moral (Sp.-Langarica), 3. Pezzardi (It.-Albani), 4. Wolfshohl (Dld- Mercier), 5. Van Springel (Belg.-Cools) al len z.t., 6. Brands (Belg.-Driessens), 4.04.44, 7. Perurena (Sp.-Langarcia) z.t., 8. Aimar (Fr.-Geminiani) z.t., 9. Planckaert (Belg.- Driessens) 4.06.42, 10. Nijdam (Ned.-Pell.), 11. Huysman (Belg.-Cools), 12. Karstens (Ned.-Pellenaars), 13. Seis (Belg.-Marien), 14. Reybroeck (Belg.-Driessens), 15. Grain (Fr.-Geminiani), 16. Echevarria (Sp.-Lan garica) 4.06.42, 17. Darrigade (Fr.-Caput), 18. Monteyne (Belg.-Marien), 19. Wouters (Ned.-Pellenaars), 20. Vranken (Belg.-Cools), 21. Schleck (Lux.-De Muer), 22. Van der Vleuten (Ned.-Pellenaars), 23. Vandenber- ghe (Belg.-Driessens), 24. Momene (Sp.-Lan- garica), 25. Desmet (Belg.-Marien), 32. Jans sen (Ned.-De Muer), 35. Kunde (Dld- Plaud), 37. Anquetil (Fr.-Geminiani), 38. Poulidor (Fr.-Magne), 43. Geldermans (Ned. -Albani), 68. Den Hartog (Ned.-Geminiani), 69. Haast (Ned.-Pellenaars, allen 4.06.42, 71. Zilverberg (Ned.-Pellenaars) 4.13.49. Algemeen klassement: 1. Aimar 88.19.02, 2. Janssen op 1.35, 3. Mugnaini (It.-Bertolazzo op 3.23, 4. Momene op 4.17, 5. Kunde op 4.50, 6. Poulidor op 5.11, 7. Van Springel op 6.11, 8. Anquetil op 6.19, 9. Gabica op 7.05, 10. Pingeon (Fr.-Plaud) op 9.03 en 11. Go mez del Moral (Sp. Langarica) op 9.03, 12. Vandenbossche (Belg.-Driessens) op 9.07, 13. Jimenez (Sp.-Geminiani) op 9.37, 14. De- lisle (Fr.-Plaud) op 10.51, 15 Rudi Altig (Dld-Albani) op 10.53, 16. Galera (Sp.-Lan garica) op 11.12, 17. Uriona (Sp.-Langarica) op 11.34, 18. Huysmans (Belg.-Cools) op 14.12, 19. Monty (Belg.-De Muer) op 14.48, 20. Perurena op 14.50, 21. Bitossi op 14.58, 22. Santamaria (Sp.-Machaln) en Desmet (Belg.-Marien) op 18.01, 24. Georges Grous sard (Fr.-De Muer) op 19.39, 25. Martin (Sp.-Machain) op 19.56, 34. Haast op 28.20, 47. Karstens op 35.18, 40. Den Hartog op 37.19, 70. Zilverberg op 1.02.05, 72. Wouters op 1.03.24, 73. Geldermans op 1.06.21, 76. Nijdam op 1.13.19, 78. Van der Vleuten op 1.15.58. Etappeploegenklassement: 1. Langarica 12.16.24, 2. Albani z.t., 3. Magne z.t., 4. Ber- tolazzo z.t., 5. Cools 12.16.31 en 9. Pelle naars 12.20.06. Algemeen ploegenklassement: 1. Langari ca 267.19.23, 2. Geminiani 267.32.36, 3. Plaud 267.38.45, 4. De Muer 267.42.18, 5. Machain 267.42.19 en 11. Pellenaars 268.28.27. Algemeen bergklassement: 1 Jimenez (Sp.) 98, 2. Galera (Sp.) 84, 3. Bitossi (It.) 46, 4. San Miguel (Sp.) 32 en 5. Poulidor (Fr.) 26 pnt. Puntenklassement: 1. Planckaert (Belg.) 175, 2. Karstens (Ned.) 148, 3. Seis (Belg.) 144, 4. Janssen (Ned.) 128 en 5. Reybroek (Belg.) 110 pnt. Drie Nederlanders stonden klaar om Peter Hill te onttronen als leider in de Tour de l'Avenir, doch toen de Engelsman vrijdag inderdaad zijn gele trui met de witte banden kwijt raakte, was niet een van onze land genoten maar de 21-jarige Italiaan Mino Denti de lachende troonopvol ger. Dit ten gerieve van zijn landge noten op de tribunes van het Juven- tus-stadion in Turijn, die aan de ge slaagde machtsgreep van de jonge amateur zeker zo veel plezier beleef den als later aan de triomf van Fran co Bitossi in de Tour-etappe. Dat Denti in de spurt van het drie man sterke kopgroepje dat de 160 km lange rit van Briancon naar Turijn beëindigde met een voorsprong van 52 sec. op een bijzonder sterk eerste peloton van 13 coureurs, de eerste plaats moest laten aan de snelle Span jaard Agustin Tamanes, deerde de Azzuri evenmin als het feit dat hun landgenoot in het klassement een bij na even wankele leider werd als Hill tevoren was. Hij heeft slechts 35 sec. voorsprong op Eddy Beugels met Harry Steevens geëindigd in het eer ste peloton en met nog twee zware Alpen-etappes en een tijdrit voor de boeg, heeft zo'n marge weinig te be tekenen. Bovendien volgen met een achterstand van minder dan drie minuten nog vier renners: De Rus Urbanovitsj (2.05), Stee vens (2.36), Hill (2.48) en Eef Dolman (2.55). De laatste zal zijn tijd echter in de volgende rit vermeerderd zien met 30 sec., boete omdat hij vrijdag tijdens een moeilijk moment door Piet Tesselaar werd geduwd. Voorlopig kan Denti en met hem de gehele Italiaanse ploeg tevreden zijn want hij veroverde naast de gele ook de groene trui (met een voor sprong van één punt op Steevens en ür banovitsj en met drie punten op de ont troonde Dolman) en bezorgde door zijn winst van 52 sec. Italië tevens de leiding in de algemene ploegenrangschikking met een voorsprong van precies een hal ve minuut op de Nederlandse formatie. Merkwaardigerwijs viel de beslissing in de zesde etappe niet op een van de vier cols, die de renners moesten overwin nen. Op de twee voornaamsten, de 1854 m. hoge Col de Montgenevre (2e catego rie) en de met zijn 2030 m. tot de le ca tegorie behorende Col de Sestrière mocht in het prille begin van de rit de Frans man Jean Pierre Ducasse gloriëren, om dat hij totaal ongevaarlijk was voor de hooggeplaatsten in het klassement. De tri colore kwam boven op een maximale winst van twee minuten, daarna ging het langzaam bergaf met hem en precies op de helft van de rit pakte het inmiddels weer bijna voltallige peloton hem terug. Nederland, au grand complet aanwezig in het peloton, stond er op dat moment niet slecht voor. Desondanks lieten de Oranjerijders zich, ondanks de woorden van Sjefke Janssen, die al enkele malen eerder zijn pupillen had gewaarschuwd niet te nonchalant te zijn, bij de bevoor rading in Pinerolo (89 km) verrassen door een vlucht van vijf sterken: de Span jaarden Canet en Tamanes, de Italiaan Denti, de Fransman-Desvages en de Rus Urbanovitsj. Van dit vijftal zou het pelo ton er drie pas aan de finish weer terug zien, want op de na respectievelijk 107,5 km en 121,5 km gelegen Col de Coletta en Col de Braida, twee bijzonder gemene bergjes van de derde categorie, voerden Tamanes, Urbanovitsj en Denti hun winst op van één minuut tot 3,20. Op de 1007 m. hoge Braida viel het peloton onder een tempoverhoging uiteen. Van de drie Nederlandse kanshebbers handhaafden zich er twee (Beugels en Steevens) voor in met onder andere de gebr. Guyot, de Rus Dochljakov, de Italiaan Favaro, de Belg Van Neste en de Spanjaard Gomez. Dolman, worstelend met een levensgrote inzinking, moest afhaken evenals wat la ter gele truidrager Peter Hill. Het zou dit tweetal op een verlies van 2,33 ko men te staan. De selecte groep van der tien deed in de afdeling van de Braida en volgende vlakke gedeelte naar de fi nish nog een verwoede aanval op de voorsprong van de drie leiders, die ten slotte blij mochten zijn dat zij nog 52 sec. overhielden. De laatste Nederlander, die binnen kwam, was in Turijn Willy Geraeds. De Limburger beleefde op de Col de Braida een hachelijk avontuur, want hij miste een bocht en vloog enkele meters naar be neden. Toen hij ongedeerd weer naar bo ven was geklommen, bleek Sjefke Jans sen van het gehele incident niets gemerkt te hebben en daar stond Geraeds met een onbruikbaar achterwiel. Teneinde raad leende hij een wiel van een burger, maar omdat daar een zeer klein verzet opzat, kon hij op de laatste vijfentwintig km niet hard meer rijden. Geraeds verloor bijna Iwintig minuten doch arriveerde nog ruim schoots op tijd. Van onze overige landge noten finishten Wagtmans, Tesselaar, en Dolman in het tweede peloton, Van der Horst opnieuw zeer angstig dalend, ver loor een minuut of tien en Tiemen Groen, goed begonnen, maar op de laatste twee cols ingestort, meer dan een kwartier. Halverwege de Alpen wordt Eddy Beugels door de meeste buitenlanders als de te kloppen man in de ronde be schouwd. De Limburger, sterk op het vlakke en een van de beste klimmers, heeft grote indruk gemaakt op zijn con currenten en voor Bernard Guyot, win naar van de Vredeskoers, is hij bijvoor beeld ronduit favoriet. Sjefke Janssen is eveneens tot de conclusie gekomen, dat Beugels van wie in de tijdrit van za terdag een behoorlijke prestatie mag wor den verwacht zeer boog kan eindigen en zijn eerste objectief is van nu af aan dan ook de individuele rangschikking, waarbij hij bovendien in Steevens en Dolman nog twee sterke krachten ach ter de hand heeft. De toekomst zal leren, of deze gok de juiste is. (Van onze sportredactie) Van 6 tot 16 augustus zal een kleine groep jeugd atleten in Suriname verblij ven. Daartoe behoren de Haarlemmers Lamie, Roozen en Aay. Deze uitwisseling wordl georganiseerd door de Koninkrijk Sportliga. De ploeg atleten bestaat uit Lamie (HAV Haarlem), Roozen (Holland, Haar lem) en Aay (HAV Haarlem), alsmede Makieu, Fairley, Jenneskens, Geelen. Ba kermans en Bladt. Ineke van Yken Tom Okker heeft de halve finales enkel spel van de internationale tenniskam pioenschappen van Wales niet overleefd. Hij verloor in drie sets: 9-7, 3-6, 4-6 van de Australiër Bob Hewitt. Okker liet in de eerste set, die drie kwartier duurde, een subliem staaltje tennis zien. In de tweede en derde set echter nam de Austra liër het initiatief over en overklaste de snelle Hollander met slimme lobs en har de cross-drves. In het heren dubbelspel bracht Okker het er beter af. Samen met zijn Ameri kaanse partner Bill Hoogs bereikte hij de finale door een 6-3, 3-6, 6-2 overwinning op de Britse Davis Sup spelers Mike Sang- ster en Bobby Mills. (Van onze sportredactie) De indeling voor de volleybalcompetitie 1966/67, voor zover het de afdelingen met teams uit Haarlem en IJmond betreft, is als volgt: HOOFDKLASSE WEST Dames (10 teams): Octopus (Alkmaar), AMVJ/RC (Amsterdam), St. Paul (Dor drecht), Zandvliet (Den Haag), Die Raeckse (Haarlem), SVL (Leiden), ZVC (Rotterdam). Valbovol (Woerden), CITO (Zeist), De Molenwiek (Zaandam). Heren (12 teams): Octopus (Alkmaar), U.S. (Amsterdam), Zeemeeuwen (Am sterdam), SIGI (Delft), DTS (Enkhui zen), HVS (Haarlem), Zandvliet (Den Haag), VVS (Leiden), De Kangoeroe» (Leiden), Concordia (Rotterdam), Juliana (Schiedam), SOS 2 (Utrecht). OVERGANGSKLASSE WEST XI Dames (11 teams): Octopus 2 (Alk maar), VHH (Amsterdam), U.S- (Am sterdam, AMVJ/RC 2 (Amsterdam), Te- voko (Den Burg), DEM (Beverwijk), De Kennemers (Beverwijk), Flevo (Enkhui zen), TOG (Hoorn), Argus (Zaandam), MIVO (Zaandam). Heren (12 teams): AMVJ/RC 2 (Am sterdam), Forto (Amsterdam), U.S. (Am sterdam), SMH (Amsterdam), Tyfoon (Beverwijk), The Smash (Castricum), Ra- pide (Egmond aan zee) Ever-Up (Enk huizen), Alliance '22 (Haarlem), TOG (Hoorn), Argus (Zaandam), Zaanstreek '65 (Zaandam). OVERGANGSKLASSE WEST XII Dames (11 teams): Slotermeer (Am sterdam), Boemerang 2 (Amsterdam), Ar mada 2 (Amsterdam), Die Raeckse 2 (Haarlem), Alliance '22 (Haarlem), KVC (Katwijk), De Kangoeroes (Leiden), Argo» (Leiden), DIO (Noordwijk), VGW (Wor- merveer), Zaanstreek '65 (Zaandam). Heren (12 teams): St. Martinus (Am sterdam), VHH (Amsterdam), Armada (Amsterdam), Die Raeckse (Haarlem), KVC (Katwijk), Lyc. Hygiëa (Kromme nie), LVSV (Leiden), VVS 2 (Leiden), De Kangoeroes 2 (Leiden), VVS 2 (Lei den), VDO (Uithoorn), VCY (IJmuiden), De Molenwiek (Zaandam). Etappeuitslag (160 km van Briangon naar Turijn): 1. Tamanes (Sp.) 4.10.51, 2. Denti (It.) z.t., 3. Urbanovitsj (Rusl.) z.t., 4. Du- case (Fr.) 4.11.33, 5. Steevens (Ned), 6. Bernard Guyot (Fr.), 7. Dcohljavko (Rusl.), Bernard Guyot (Fr.), 7. Dochljavko (Rusl.), Este (Belg), 11. Gomez (Sp.), 12. Biollev (Zwits.), 13. Claude Guyot (Fr.), 14. Canët (Sp.), 15. Vidament (Fr.), 16. Beugels (Ned.) allen 4.11.33, 17 Copens (Belg.) 4.12.51, 18. Van Espen (Belg.) z.t., 19. Benfatto (It.). 4.14.16, 20. Albonetti (It.), 24. Wagtmans, 26. Tesselaar, 31. Dolman. Algemeen klassement: 1. Denti 25.23.55, 2. Beugels op 25 sec.. 3. Steevens op 2.26. 4. Holl (G.-B.) op 2.48 5. Dolman op 2.55. 6. Van Neste op 3.37, 7. Urbanovitsj op 4.04, 8. Gomez op 4.15. 9. Van Espen op 4.19, 10. Benfatto op 4.31, 12. Tamanes op 4.32, 12. Bernard Guyot op 5.16, 13. Vidament op 5.17, 14. Dochljakov op 5.47, 15. Perera (Sp.) op 6.36, 16. Biolley op 6.38, 17. Dalla Bona (It.) op 6.44, 18. Brunetti (It.) op 6.59, 19. Favaro op 7.44, 20. Troche (W.-Dld) op 7.56, 28. Wagtmans op 16.06, 49 Geraeds op 30.24. 50. Tesselaar op 30.41, 61. Van der Horst op 51.36 en 68. Groen op 1.28.44. Ploegenklassement: 1. Spanje 12.34.17 2. Frankrijk 12.35.09, 3. Italië 12.36.50, 4. Bel gië 12.37.25 en 5. Nederland 12.37.42. Algemeen ploegenklassement: 1. Italië 77.28.09, 2. Nederland 77.28.39. 3. Frankrijk 77.31.48, 4. Spanje 77.33.27 en 5. Rusland 77.42.16. De Engelsman Harrison en de Zuidslaviër Kalan staakten de strijd. De Nederlanders Dolman en Tesselaar kregen beiden 30 strafseeonden wegens duwen vanelkaar. Bergklassement: 1. Beugels (Ned.) 27 pnt., 2. ex aequo: Furniere (Belg.) en Gomez (Sp.) 23 pnt.. 4. Tamanes (Sp.) 18 pnt., 5. ex aequo: Urbanovitsj (Rusl.), Ducasse (Fr.) en Favaro (It.) 15 pnt., 8. Steevens (Ned.) 14 pnt., 9. Bernard Guyot (Fr.) 13 pnt. Puntenklassement: 1. Denti (It.) 56, 2. Steevens (Ned.) 55. 3. Urbanovitsj (Rusl.) 55, 4. Dolman (Ned.) 53, 5. Tamanes (Sp.) 42 en 8. Beugels (Ned.) 36 pnt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 8