Een zwaar karwei op het circuit de ruijter Vriestrawler „Zeehaan" voor het eerst thuis in IJmuiden Serpenti weer op kop in de wieler-avondzesdaagse mm Sir Stanley Rous herkozen als president FIFA Zweminterland tegen Engeland Zege voor Njord in zwemstrijd lintermeubef Spoedig bouw van een luchtbrug De Bree naar NEC Na geslaagd examen op de Noordzee De Gaulle gaat in augustus op reis Nieuw belastingverdrag met de VS in werking ZATERDAG 9 JULI 1966 Verbetering Europees record op de 6 mijl Nederlandse titelstrijd met Quicksilver S Sport in het kort Hfb# i p i Examens Het buitengewone van Intermeubel laat zich niet met woorden zeggen. Met kijken ontdekt u alles. Elkezaterdagvrijekijkdag Marktplein-IJmuiden Gevangenisstraf van twee jaar voor dief van de World Gup Jerzy Pavlovski nieuwe wereldkampioen op sabel Matroos werd kapitein üm Overdracht Voor de Strafbaar (Van onze wielermedewerker) Harm Ottenbros heeft in de wieier avondzesdaagse, waarvan vrijdagavond onder flinke belangstelling in Pui-merend de vijfde ronde werd gereden, zijn twee de overwinning behaald. Samen met de strijdvaardige Joop Zoetemelk was hij uit het peloton ontsnapt. Zij brachten het tot een winst van driekwart minuut en hadden aan de streep nog slechts enkele tientallen meters over op Rudi Lie- brechts en Chris Duyker. Jan Serpenti had aan een zevende plaats voldoende om de rode leiderstrui weer van Edward Kroon over te kunnen nemen. Ondanks de motregen hebben de ren ners in Purmerend, waar zij 65 rondjes moesten rijden, toch volop strijd gele verd. Vooral Joop Zoetemelk was weer actief en hij begon al spoedig aan een solovlucht. De kwieke Ottenbros ging hem achterna en samen zetten zij de op mars voort. Ondanks tegenaanvallen van de Fransman Cailette, Liebrechts, Serpenti, Hoogland, Minneboo, Chris Duy ker, Minnekus en anderen, wisten de twee vluchtelingen het tot een voorsprong van 45 seconden te brengen. Pas in de slotfase van de strijd moesten zij veel terrein prijsgeven aan Liebrechts en Duyker. Met slechts enkele tientallen meters ver schil konden Ottenbros en Zoetmelk de achtervolgers voor blijven. De uitslag was: 1. H. Ottenbros, Alk maar, de 80 km. in 1-51.54; 2. J. Zoete melk, Rijpwetering; 3. R. Liebrechts, Vlaardingen; 4. Chr. Duyker, Beverwijk; 5. G. Minneboo, Heenvliet; 6. C. v. d. Hulst, Zoetewoude; 7. J. Serpenti, Wijk aan Zee; 8. L. Poortvliet, Herkingen; 9. J. Hoogland, Aalsmeer; 10. B. Minnekus, Zuidland- Vanavond vertrekt Serpenti Sir Stanley Rous is vrijdag tot presi dent van de FIFA herkozen. Alle 92 afge vaardigden op het 35ste congres van de internationale voetbalfederatie brachten hun stem op de 72-jarige Brit uit. De Nederlandse zwem- en waterpolo- ploeg, die zaterdag en zondag 16 en 17 juli in Leeuwarden tegen Engeland uitkomt, bestaat uit: Dames: 100 meter vrije slag: Mirjam van Hemert (VZC VI.), Bep Weeteling (Nereus). 400 meter vrije slag: Ada Kok (De Futen) en Yvonne van Kuilenburg (HPC); 200 meter schoolslag: Gretta Kok (De Futen), Marjan Janus (HPC); 100 me ter vlinderslag: Ada Kok (De Futen), Nel Bos (ADZ); 100 meter rugslag: Bep Wes- teling (Nereus), Coby Sikkens (GZPC); 400 meter wisselslag: Betty Heukels (PSV) en Els Hulsebos (GDZ); 4 x 100 meter vrije slag: Toos Beumer (Nereus), Bep Weete ling (Nereus), Mirjam van Hemert (VZC VI), Lydia Schaap (HDZ) en/of Nel Bos (ADZ); 4 x 100 meter wisselslag: Bep Wee- teling, Klenie Bimolt (GZPC), Ada Kok en Mirjam van Hemert.; schoonspringen: Marriet Dommers (Joop Stotijn) en Anita Smith (GDZ) of Eljo Kuiler (Joop Stotijn). Heren: 100 meter vrije slag: Jan Jiskoot (Het IJ) en een nader aan te wijzen zwem mer. 400 meter vrije slag: Dick Langer- horst (HZPC) en Johan Bontekoe (HPC); 1500 meter vrije slag: Dick Langerhorst (HZPC) en Johan Bontekoe (HPC); 200 me ter schoolslag: Arjan den Haan (PSV) en Herman Spijkerman (BZZ); 200 meter vlinderslag: Chris van Lint (PSV) en Elt Drenth (Merwede); 200 meter rugslag: Henri van Osch (ZCG) en Bob Schoutse (De Dolfijn; 100 meter wisselslag: Jan Jis koot (Het IJ) en Wim Mulder (Zwem- lust); 4 x 200 meter vrije slag: Johan Bon tekoe (HPC), Dick Langerhorst (HZPC), Aad Oudt (Zian), Bert Sitters (Het IJ) eri Johan Schans (De Vechtstreek); 4 x 100 meter wisselslag: nader vast te stellen; schoonspringen: Ton van Oudheusden (Joop Stotijn), Hans Feis (Joop Stotijn) of Leo van Oudheusden (Joop Stotijn). Het Nederlandse waterpoloteam bestaat uit Hans Aalberts (DZV), Fred van Dorp (AZPC), Lou Geutjes (Nept. Amersfoort), Hans Hoogveld (Nept. Amersfoort), W. van der Kolk (HZPC), Hans Parrel (LZC), Joop Schmidt (De Meeuwen), Nico van der Voet (Zian), Feike de Vries (Nept. Amersfoort, Gernt Wormgoor (Het IJ), Hans Wouda (De Meeuwen). De ploeg leiding bestaat uit: K. van der Pol, Ada den Haan, H. W. Mözller, G. Jansen, Kol Kerkhoven, J. Braamzeel en R. van Feg- gelen. voor de tweede keer in de rode leiders trui. Hij zal vooral op Van der Hulst, Ot tenbros, Kroon en Minneboo moeten let ten. De stand is: 1. Serpenti 69 pnt.; 2. Van der Hulst 66 pnt.; 3. Ottenbros 65 pnt.; 4. Kroon 64 pnt.; 5. Minneboo 63 pnt.; 6. Liebrechts 51 pnt. Alle overige renners zijn voor de eindzege uitgescha keld. (Van onze zwemmedewerker) Ia het gemeentelijke zwembad aan de Houtvaart in Haarlem werd vrijdagavond door Njord '59 een zwemkamp gehouden tegen een Duitse zwemploeg gevormd uit leden van Z.C. Wiesbaden. Njord werd winnaar met 54 punten tegen Duitsland 34 punten. Vooral Carla Janssen en Rob Gruppelaar hadden een groot aandeel in de Njord-overwinning. De voornaamste uitslagen: 200 meter vrijeslag heren: 1. Rob Gruppelaar (Njord) 2 min. 23 sec., 2. Wolf Cyram (Did.) 2 min. 29 sec., 3. Kees Klarenbeek (Nj.) 2 min. 29. 100 meter vrijeslag dames: 1. Carla Jans sen (Nj.) 1.8,1, 2. Rita Bloos (Nj.) 1.18,8, 3. Angela Schmitt (Did.) 1.43,3. 100 meter schoolslag heren: 1. Frank Rother (Did.) 1.23, 2. Koen Sohl (Nj.) 1.24, 3. Ferry de Bruyn (Nj.) 1.28.8. 100 meter schoolslag dames: 1. Bianca Henk (Did.) 1.30,6, 2. Christine Riehmer (Did.) 1.35,6, 3. Ingrid Zeijlemaker 1.43. 200 meter wisselslag persoonlijk heren: 1. Rob Gruppelaar (Nj.) 2.42, 2. Kees Kla renbeek (Nj.) 2.52,6, 3. Ulrich Rosenthal (Did.) 2.53. 4x50 meter wisselslag persoon lijk dames: 1. Carla Janssen (Nj.) 2.59,8, 2. Bianca Henk (Did.) 3.17,2, 3. Ingrid Zeijle maker (Nj.) 3.22,3. 100 meter dolfijn heren: 1. Koen Sohl (Nj.) 1.18, 2. Frank Rother (Did.) 1.24, 3. Kees Klarenbeek (Nj.) 1.27,2. 50 meter rugslag dames: 1. Carla Janssen (Nj.) 41,8, 2. Bianca Henk (Did.) 43,5, 3. Christine Riehmer (Did.) 45,1. 8x50 meter vrijeslag estafette mixed: 1. Njord 4.32,6, 2. Wiesbaden 4.40,6. De Engelsman Bruce Tulloh, die een achttal jaren geleden naam maakte door al zijn atletiekwedstrijden op blote voeten te lopen, heeft vrijdagavond op de eerste dag van de AAA-kampioenschappen in Londen het Europees record op de zes mijl verbeterd. Tulloh kwam tot 27 minu ten en 23.8 sec., dezelfde tijd echter werd ook afgedrukt voor de Hongaar Lajos Mee ser, die daardoor ook Europees recordhou der werd. Het oude record stond sedert juli 1964 met 27.26.6 op naam van de En gelsman Mike Bullivant. Overigens werd Tulloh geen winnaar van de race. De Tunesiër Mohammed Gammoudi, die tijdens de spelen in Tokio de zilveren medaille op de 10 km. won, was met 27.23.8 jui$t 0.4 sec. sneller. Ver dere belangrijke prestaties waren de 15.99 meter, waarmee Josef Schmidt (Polen) bij het hinkstapspringen won en de 66.04 meter, die Gyula Zsivotsky bij het kogel- slingeren bereikte. De 17-jarige Quicksilver S zal uitkomen in het kampioenschap Nederlandse paar den, dat dinsdagavond in Hilversum wordt gehouden. Reeds driemaal bracht dit paard 1962, 1963, 1965 deze titel op zijn naam, welke prestatie nog slechts over troffen wordt door zijn vroegere even knie, Theo Messidor. Verdere favorieten zijn Axkit Hollandia, Alkestis van E, Z the Saint en Carlos Pluto. ZEILEN. Vrijdag is op de Tegemsee bij München het Europese zeilkampioenschap voor Flying Juniors gehouden. De eerste van de in totaal zes wedstrijden werd ge wonnen door de Italiaan Barziza. De Ne derlander Groeneveld werd op 200 meter tweede. TAFELTENNIS. De internationale ta- feltennisbond heeft de wereldkampioen schappen voor 1967 aan de Zweedse hoofdstad Stockholm toegewezen. Het toernooi wordt in de maand april gehou den. Oorspronkelijk was Melbourne aan gewezen voor de organisatie van de we reldkampioenschappen, maar aangezien Australië de Noordvietnamese deelnemers geen inreis-visa kon garanderen, werd de toewijzing teruggenomen. De Beierse hoofdstad München zal in 1969 de wereld kampioenschappen organiseren. VOETBAL. De Fair-Play Cup is dit jaar veroverd door de jeugdploeg van Heeren veen, voor het bijzonder sportieve spel in heit afgelopen seizoen. De beker zal don derdag door officials van de KNVB aan het bestuur van Heerenveen worden over handigd. •v\'. Rijdende kranen tillen op het circuit van Zandvoort het meer dan 40 ion wegende tijdwaarnemingshuisje op en brengen het naar de definitieve plaats naast de pits. rr Ju woninginrichting Het Circuit in Zandvoort, dat zoals wij eerder berichtten tal van verande ringen en tevens verbeteringen ondergaat, krijgt nu ook een luchtbrug, welke voert vanaf de pits naar het verkeersterrein achter de tribune. De werkzaamheden vorderen snel, zodat onvoorziene om standigheden daargelaten er een goede hoop bestaat het geheel tijdig gereed te hebben. De pits zijn op een andere plaats geheel opgebouwd. Het dak moet er nog op wor den aangebracht, waarna met de afwer king kan worden begonnen. Spectaculair is de verplaatsing van het meer dan 40 ton wegende tijdwaarnemingshuisje ge weest. Dit is namelijk in zijn geheel door rijdende kranen naar de definitieve plaats getild. Daarna zal de luchtbrug worden ge maakt. Deze vormt de verbinding tussen de pits eri het verkeërsterrein achter de tribune. De luchtbrug dient ervoor om officials en journalisten toe te laten tot het terrein achter de pits. Handelsavondschool Lisse. Aan de R.-k. Handelsavondschool in Lisse zijn Mirjam van Beek en Ben Haasnoot cum laude ge slaagd voor het eindexamen, voorts slaag den, 3-jarige cursus: Rita van Abswoude, Thijs Beelen, Perry van Hoek, Frans van Houten, Hans Kreeft, Lo Minck, Jaap Slij- kerman. Martien Selhorst, Gré Waasdorp (allen Hillegom), Leny Clemens en Wim Wijnhout (Abbenes), Ruurd Eisenga, Ella van Gerven, Kees Grimbergen, Ans Hage- man, Ad Kortekaas, Hanny van d. Voort, Ria van der Zwan, Frans van der Zijden, Ben Haasnoot (allen Lisse), Ger Wilson (Noordwijkerhout). Afgew. 2 kandidaten. Voor de 5-jarige cursus slaagden: Mirjam van Beek, Ans Bon, Henk Hoogervorst, Jan van Rooijen, Ad Smakman (Lisse), Corry Koomen (Voorhout), Wim Slijkerman, Pe ter Slijkerman, Bep Weijers, Henk Weijers, Mary van der Zon (Hillegom), Kees van der Tang (Abbenes). Chr. Burgerschool voor ulo in Hillegom. Voor het mulo-examen slaagden, diplo ma B: Arnold Biesheuvel, Jan Bruinenberg, Johan van der Weide (Hillegom), Peter Evers (Bennebroek). Diploma A: Ingrid van Braam (M), Peter Engel, Irma Gerritsen, Gerrit van Groen, Gerrit Jan Hijlkema (M), Bep Huisjes (M), Wilma Hulsman (M), Wim Kemp, Gerda Korsuize, Mariët Meurer, Gabriëlle Quak- kelaar (M), Koos Roose, Annemarie Schenk (M), Ankie Vals, Ans van Waveren, Ria van der Werff, Simon Zeilemaker (allen te Hillegom), Greetje Bolluyt, Marleen Kroon (M) (Hoofddorp), Tinie van der Plas (M) (Nieuw-Vennep), Josien van Leeuyen (M) (Vogelenzang), Dick Kraak, Lydia van Putten (M), Dick Stolp, Annie Vink (M), Nol Westerman (M), Joke de Wit (M) (allen te Bennebroek), Ank Kranenburg (M), Nel Vreeken (Lisse). De leerlingen, achter wier naam een M staat, verwierven tevens het Middenstands diploma. De doelverdedigier van Elinkwijk, de 21-jarige Nico de Bree, zal in het nieuwe voetbalseizoen uitkomen voor de Nij meegse eerste divisieclub NEC. Don, die rechtsbuiten bij Fortuna VI. speelde en voor wie ook Telstar belangstelling had getoond, heeft toegestemd in een transfer naar NAC. Dick Hollander volgt zijn clubgenoten Mos Temming en Joop de Jong naar HVC. Deze DWS-speler kwam één maal voor het Nederlands elftal uit. Blauw Wit trok de Joegoslaaf Balov aan en twee amateur internationals: Herman van Zil vermeeuwen en Bollen van Ajax. Edward Betchley, de man die in de publiciteit kwam doordat hij in maart van dit jaar de World Cup stal, zal de wed strijden om de gouden beker, eens zijn bezit, niet kunnen bijwonen. Hij werd door een rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Ook werd hij schuldig bevonden aan het feit dat hij 15.000 pond sterling als „losprijs" had geëist voor te ruggave van de World Cup. De Pool Jerzy Pavlovski is er vrijdag in Moskou in geslaagd voor de derde maal de wereldtitel op de sabel op zijn naam te brengen. De 33-jarige officier van het Poolse leger versloeg in de fi nale-poule de Hongaar Zoltan Horvat (52), de Russen Edouard Vinokurov (5—3) en Yakov Rylsky (54) en de Italiaan Vladimiro Caralese (52). Na een voorspoedige technische proef vaart op de Noordzee, tijdens welke het schip met glans aan alle exameneisen van de scheepvaartinspectie voldeed, is de gloednieuwe vriestrawler „Zeehaan" IJM 57 vrijdagmiddag in zijn thuishaven IJmuiden aangekomen. De hektrawler was gistermorgen uit Rotterdam vertrokken en stelde zijn bouwer, de scheepswerf „De Dageraad" in Woubrugge, en zijn eige naar, de Visserijmaatschappij „Batavia" te IJmuiden over zijn capaciteiten niet teleur. Directeur Boot van „De Dageraad" kon danook nadat de „Zeehaan" zijn technische proeven had doorstaan meede len dat aan zijn robuuste en van een zeer uitgebreide uitrusting voorziene werk stuk het certificaat van deugdelijkheid is. De 1320 pk hoofdmotor van de nieuwste IJmuidense trawler dreef de „Zeehaan" buiten Hoek van Holland energiek in noordwaartse richting. Het schip toonde zijn grote wendbaarheid en stabiliteit zelfs bij de meest onverwachte koerswij zigingen. Op de brug volgde schipper Piet Stam gespannen de verrichtingen van zijn schip op de voet. De vijfendertig jarige uit Egmond afkomstige schipper voerde voorheen het bevel over de IJM 37 „Delft". In de 18 jaar die hij nu vaart klom hij op van matroos tot gezagvoerder. De n.v. Visserijondememing v.h. J. C. Schipper Piet Stam uit Egmond can Zee voert het bevel over de nieuwe vriestrawler „Zeehaan" IJM 57. PARIJS (AP) President De Gaulle zal 26 augustus uit Parijs vertrekken voor een reis van drie weken naar Cambodja, Tahiti en andere gebieden in de wereld. De Gaulle vliegt eerst naar Djibouti, de hoofdstad van Somaliland aan de oos telijke punt van Afrika, daarna gaat hij naar Ethiopië en vervolgens gaat hij naar Cambodja waar hij, naar wordt ver wacht, belangrijke politieke besprekingen zal voeren. De Gaulle zal New Caledonia aandoen en dan doorreizen naar Tahiti en het cen trum voor Franse kernproeven in het na burige Moeroeda. Als de weersomstandig heden gunstig zijn, zal hij getuige zijn van proeven met een of twee kernwapens. De Franse president gaat daarna via Guadeloupe naar Parijs terug waar hij twaalf september wordt verwacht. Pronk heeft hoge verwachtingen van de jonge schipper, die toch nog wel eventjes moest wennen aan de ultra-moderne vis- technische apparatuur waarmee de „Zee haan" is toegerust. Helemaal abacadabra waren decca, radar, asdic en hoe al die andere ingenieuze snufjes mogen heten, voor enkele reeds lang gepensioneerde vis sers die op de brug wat beteuterd naar deze technische vooruitgang stonderr te kijken. „Wij hadden in onze tijd alleen maar een kompas, een schietlood en een oktant. En toch kwamen we ook vaak met goede vangsten thuis. Met al die moderne hulpmiddelen kan je een jongen van zes tien op de brug zetten", meende een be jaarde schipper en er klonk zowel ontzag als een tikkeltje minachting in zijn stem. Op enkele mijlen buiten de pieren van IJmuiden vond de overdracht van de IJM 57 van werf aan opdrachtgeefster plaats. De heer Boot wenste namens de directie, van „De Dageraad" de eigenaar en de exploitant van het schip een goede vaart en flinke besommingen toe. De heer J. Gouda, directeur van de Visserijmaat schappij „Batavia" liet zich in dezelfde geest uit in zijn speechje tot de heer P. G. C. Siemens, directeur van de Vis serijondememing v/h J. C. Pronk, en schipper Stam. De heer Siemens sprak de hoop uit dat de nieuwe hektrawler aan de verwachtingen van reder en bemanning zal voldoen. De „Zeehaan" zal naar alle waarschijn lijkheid a.s. dinsdag voor de eerste maal naar de visgronden vertrekken. Felicitaties over en weer bij de overdracht. V.l.n.r. de heer J. Gouda, schipper P. Stam en de heer P. G. C. Siemens. Op het ministerie van buitenlandse za ken zijn de akten van bekrachtiging uit gewisseld die betrekking hebben op de aanvullende overeenkomst van 30 decem ber 1965 tot wijziging van het belasting verdrag tussen Nederland en de Verenigde Staten. Dit brengt mee, dat op dividen den die na 8 juli 1966 door Nederlandse vennootschappen betaalbaar worden ge steld, 15 percent dividendbelasting moet worden ingehouden, als die dividenden worden genoten door inwoners van de Verenigde Staten. In afwijking van deze regel is echter 5 percent dividendbelasting verschuldigd over dividenden die door een dochtermaatschappij in Nederland aan een moedervennootschap in de Verenigde Staten worden uitgekeerd. Voorts kunnen Amerikaanse charitatieve instellingen zon der winstoogmerk en pensioenfondsen nog gedurende twee jaar teruggaaf van divi dendbelasting vragen met betrekking tot dividenden op Nederlandse aandelen die zij op 30 april 1965 reeds in hun bezit had den. De overige bepalingen van het vredrag treden in werking op 1 januari 1967. Lange tijd waren een 29-jarige chauf feur uit Beverwijk en een 38-jarige zaaier uit Hoofddorp op 6 februari aan het zoe ken geweest naar „buit" in een onbe woonbaar verklaarde woning in de ge meente Haarlemmermeer. Het binnenko men in het huis had hun niet veel moei lijkheden opgeleverd, de mi ten waren al door anderen ingeslagen. Het speuren naar waardevolle voorwerpen bleef niet zonder succes, behalve een radio, een versterker en een naaimachine vonden de twee mannen een doosje met geprepa reerde kevers. Beladen met deze rijke buit vertrokken zij uit het huis. Hoewel de eigenaar van de gestolen goederen geen aanklacht indiende, hij vond zijn eigendommen, de kevers in cluis, van weinig waarde, kwam de zaak toch voor de Haarlemse politierechter. De officier van justitie vond hier behalve een geldboete ook een voorwaardelijke ge vangenisstraf op zijn plaats. Conform de eis veroordeelde politierechter het twee tal tot honderd gulden boete en twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Een 19-jarige onderhoudsmonteur uit de gemeente Haarlemmermeer reed in maart van dit jaar met zijn bromfiets over de IJ weg terwijl de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen hem was ontzegd. Pas in juni zou de ontzeggings termijn afgelopen zijn. De officier van justitie eiste twee we ken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De politie rechter hield de gevangenisstraf ook op twee weken, maar verminderde de ont zegging tot drie maanden. Bij een 29-jarige schoorsteenbouwej uit Amsterdam kon de politierechter niet meer van strafblad spreken, hij moest zich van het meervoud bedienen om aan te geven hoe lang de lijst van overtredin gen en veroordelingen van de schoorsteen- bouwer was. De opsomming van de pa gina's nam geruime tijd in beslag. Ook bij een 21-jarige auto-monteur uit Amsterdam vergde het enige tijd voor al le wandaden van het strafblad waren af gelezen. Deze monteur had in maart van dit jaar de schoorsteenbouwer op het spoor gezet van een oude, onbeheerd staande auto in de Haarlemmermeer. Sa men waren zij er heen gegaan om het voertuig weg te slepen. Toen zij met sleepkabels in de weer waren kwam de po litie langs om te vragen wat er aan de hand was. Voor beide Amsterdammers vonniste de Haarlemse politierechter con form de eis tot vijf weken gevangenis straf, waarvan drie weken voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9