Telstar startte met training Goede prestaties van DEM in clubontmoeting in Den Haag Bella vóór zusje Keetie Hage nationaal wielrenkampioene IJmuider Courant SWIEBERTJE en BROMSNOR Serpenti taktisch winnaar van wieler-avondzesdaagse Jeugdspeler uit Drente - Manders - gecontracteerd Rood en Wit nu bovenaan Tweede plaatsen van Van der Werff in jeugdinterland I RM Zege voor Velsens badmintonteam in Bergisch-Gladbach Nederlaag HPC tegen sterk Het IJ Brathwaite debuteert Bijenzwermen drongen drie woningen binnen Ted Blom vierde in Huybergen MAANDAG 11 JULI 1966 13 Cricketcompetitite Fraaie zege voor Dane bij waterski-wedstrijd Zeeuwse supporters hieven „Hage-lied" aan li r T MAANDAG 18 JULI BON Beverwijk (Van onze sportredactie) Telstar heeft een 17-jarige voorhoede speler, Manders, van het Drentse Beilen gecontracteerd. Deze speler, die in Velsen gaat wonen en de HBS gaat bezoeken, speelde in het eerste elftal van de vereni ging waaruit hij komt en kwam uit voor het Drentse jeugdelftal. Ook Go Ahead had belangstelling voor hem. Telstar zal zich alleen nog een grote aankoop kunnen permitteren .indien er spelers die op de transferlijst staan verkocht worden. Dat geldt vooral ten aanzien van Carlos «ai Liptak, die daarop op eigen verzoek staan. Brom, die een vrije transfer heeft, zal hoogstwaarschijnlijk voor Zaanstreek gaan spelen. Van der Kuil stopt en Nieuwenhuis krijgt geen nieuw contract meer. Wilson, indien hij niet verkocht wordt, evenmin. Van de spelers André, Dikstaal, Egner, Henriksen, Pirovano, De Vries, Van Wooning krijgen enkelen een nieuw contract als zij niet verkocht worden. Welke dat zijn heeft de trainer De Visser nog niet bepaald. Al gecontracteerd zijn: Althof, Stuy, Kort, Van Wijk, Van Ëgmond, Clement, Bond, Bielkus, Cleeren, Koopman, Bak ker, Jense en Galis terwijl Jense en Bakker al akkoord zijn met hun contract maar nog moeten tekenen. Zij behoren thans bij de selectiegroep voor het eerste elftal. De tweede selectiegroep bestaat voorlopig uit: Vos, Evenblij, Henny Alt- hóff, Van der Gevel, Van Son, Glas, Bruinzeel, Seegers en Boontjes, die al getekend hebben, alsmede Holl, Van Kampen en Zwinkels, die nog moeten te kenen. Jeugdcontractspelers zijn Van Essen, Bruinzeel, Dekker, Van der Straaten en Manders. Telstar is zaterdagmiddag voor het eerst bijeen geweest voor een training. Zondag waren de spelers er weer. Vervol gens worden er trainingen gehouden op dinsdagmiddag, woensdagavond, donder dagmiddag en zaterdagmorgen (voor de selectiegroep voor het eerste). Dit schema zal gevolgd worden tot 14 augustus de competitie begint. Tijdens het seizoen wordt viermaal in het seizoen getraind. Telstars trainer De Visser wil voor het D« nieuwe trainer van Telstar, De Visser, heeft de spelers van de Vel- sense club stevig aan de tand ge voeld bij het begin van de oefen campagne. De resultaten van de wedstrijden in de eerste klasse A van de Nederlandse cricket competitie waren: HBSHCC. Gewonnen door HBS met 6 runs. HBS 108 all out. HCC 102 all out. Batting HBS: Rishworth 39, Breuning 17, Le Noble 17 not out. Bowling HCC: J. van Staay 2/38, Trijzelaar 2/15, Throns 2/24, v. d. Bosch 1/7, Van Arkel 1/6, 2 runs out. Batting HCC: Thorns 29, v. d. Bosch 18 not out, J. van Staay 10, Trijzelaar 10, Ten Haave 11. Bowling HBS: Mulder 5/37, Le Noble 3/38, Pierhagen 1/8, Trotter 1/7. HBSRood en Wit. Gewonnen door Rood en Wit met 3 wickets. HBS 61 all out. Rood en Wit 63 voor 7. Batting HBS: Rishworth 14, Derogee 14. Bowling Rood en Wit: Onstein 3/18, Tui- nir.ga 4/14, Wijkhuizen 2/12, Bijleveld 1/9. Batting Rood en Wit: Bouwman 12, On stein 9 not out. Bowling HBS: Derogee 2/16, Mulder 2/20, Pierhagen 1/12, Le No ble 2/3. Hermes DVSACC. Gewonnen door Hermes DVS met 33 runs. Hermes DVS 152 •11 out. ACC 119 all out. Batting Hermes DVS: Stolk 81 not out, Van Wijk 13, Beijer 20. Bowling ACC: Griebling 1/18, Van Xught 3/26, Maas 4/59, Oostra 2/28. Batting ACC: Rikse 31, Van Vught 15, Dukker 20, Griebling 10, Maas 12. Bowling Hermes DVS: Noordijk 2/45, Beijer 4/33, Van Wijk 2/17 2 runs out. BloemendaalQuick Hg. Gewonnen door Quick Hg. met 2 wickets. Quick Hg. 238 voor 8. Bloemendaal 164 all out. Batting Quick Hg.: Marseille 50, Huttong 65, Van Eek 42, Kramer 21, Rambaldo 15, Homatka 14, Van Doorn 19. Bowling Bloe mendaal: M. Maas 2/39, Heydeman 1/28, v. d. Sloot 2/22, Van Dok 1/10, 2 runs out. Batting Bloemendaal: Flohill 26, M. Maas 50, Heydeman 35, P. Maas 15. Bowling Quick Hg.: Klijn 2/24, Marseille 1/24, He- bels 3/31, Burki 2/23 ,Van Doorn 2/10. (Van onze atletiekmedewerker) De DEM-meisjes Henny Zwart en Hen ny Oorthuis hebben in Eindhoven hun steentje bijgedragen tot de Nederlandse zege bij de meisjes op de ploeg van Mit- telrhein. Henny Zwart klasseerde zich bij het verspringen als tweede met een goe de sprong van 5,25 m. Op de 80 m. hor den eindigde zij als vierde in 12,7 sec., welke tijd ook voor Gr. Hulst van Sagit- ta werd afgedrukt. Bij het kogelstoten bleef Henny Oorthuis met 11,22 m. en een tweede plaats onder haar kunnen. Ook haar resultaat van 36,52 m. was ditmaal niet voldoende voor een overwinning. Zij werd nu met deze worp derde. Henny Zwart liep nog een snelle 100 m. in de estafette. Mede door haar toedoen kwam de nationale ploeg tot de snelle tijd van 49,2 sec. Wim van der Werff van Suomi bezette tweemaal een derde plaats. Hij sprong 1,75 m. hoog en 6,52 m. ver. sSMS seizoen begint vier oefenwedstrijden spe len, twee uit en twee thuis. Tegenstanders zullen in ieder geval zijn RCH, Alkmaar en Volendam. Telstar zal dit seizoen 200 voor een overwinning betalen aan de eerste elftal- spelers, 100 voor een gelijkspel en niets voor een nederlaag. De spelers krijgen voorts een vast bedrag aan trainingsgeld. (Van onze atletiekmedewerker) Met een grote ploeg atleten heeft DEM deel genomen aan clubwedstrijden van Sparta in Den Haag. De Beverwijkse ploeg, die door enkele geblesseerden niet op haar sterkst kon worden samengesteld heeft op de sintelbaan aan de Zuidlaren straat enkele uitstekende prestaties gele verd. Het meest opvallend was wel dat bij de heren niet minder dan vier loop nummers in een DEM-zege eindigden. Bij de meisjes kwamen o.a. Marietje Valken berg en Corrie Tesselaar goed voor de dag. Hier werden overigens Henny Zwart en Henny Oorthuis, die beiden in een ianden- wedstrijden uitkwamen, terdege gemist. In het eindklassement eindigde DEM op de zeer eervolle derde plaats. Bij de heren ging Stan Ackermans op de 100 m. als winnaar over de eindstreep. De DEM-sprinter toonde zijn voortreffelij ke vorm van de laatste weken door op nieuw de snelle tijd van 10,8 sec. op de klokken te brengen. Cor Vink' nam de 400 m. voor zijn rekening. Deze atleet toonde met zijn tijd van 51,6 sec. aan op dit num mer tot prestaties te kunnen komen, die steeds voor verbetering vatbaar zijn. De 3000 m. leverde een fraaie zege op voor Piet Bleeker, die met zijn tijd van 9 min. Voor het eerst, gedurende de reeks van sportuitwisselingen tussen Bergisch-Glad bach en Velsen, werd er ook door een badmintonafvaardiging deelgenomen. Üiteraard was deze afvaardiging niet groot en omdat men de kracht van het badminton van Bergisch-Gladbach niet kende werd met een middelmatig team van Velsen deelgenomen. De Velsense dames bleken sterker en de heren zwakker. De uiteindelijke uitslag werd 4-6 waar bij een puntenverdeling tot de allerlaat ste slag tot de mogelijkheden behoorde. De laatste partij werd in de verlenging verloren. Bij de aanvang van de badmintonwedstrijd was ook de burgemeester van Bergisch- Gladbach aanwezig. Deze toonde zich zeer verheugd dat de sportuitwisselingen in toenemende mate de onderlinge vriend schap bevorderen. (Van onze zwemmedewerker) HPC heeft het tegen de waterpoloploeg van Het IJ niet tot een overwinning kunnen brengen. De Heemstedenaren ver loren met 6-3. In de eerste periode nam HPC, dat met een invaller voor Rudi Prins uitkwam de leiding maar Het IJ stelde daar twee doelpunten tegenover. Het IJ liep snel uit tot 2-5. Boudie de Jong verkleinde de achterstand tenslotte tot 3-6. HVGB versloeg voor de tweede klasse HZC uit Hilversum met 7-3. De doelpun ten werden gescoord door Hoogendoom, Boon, Dellenbach Schoberer (3x) en Sa- her. De Haarlemmers hebben thans 5 punten. DWT zette de zegetocht in de vierde klasse voort. In Abcoude werd Meerkoeten met 9-1 verpletterd. De doel punten werden gemaakt door Van Kam pen (2x), G. Westerman (5x) v.d. Veldt en Verder. De Nederlandse kampioen Conny Dane heeft tijdens het week einde in Geneve gehouden internationale waterski wedstrij den een zeer goede prestatie geleverd. In een sterk bezet veld won zij de slalom wedstrijd vóór wereldkampioene Danny Duflot en Europees Kampioene Silvia Hulsman. 17,2 sec., zijn nog steeds goede vorm de monstreerde. Voor een andere zege zorg de de Olympische estafetteploeg, bestaan de uit C. Vink (800 m.), C. Reijnders (400 m), St. Ackermans en A. Bootsma (beiden 200 m.). Dit kwartet zegevierde in 3 min. 46,3 sec. Bij de meisjes was het Marietje Val kenberg, die de aandacht op zich vestig de. De donkere DEM-atlete won twee nummers. Het verspringen was voor haar met een zeer fraaie sprong van 5,02 m., terwijl zij op de 80 m. in 10,5 sec. als eerste door de finish ging. Ans Vereschildt schreef het verspringen bij de a-meisjes op haar naam met een sprong van 4,88 m. Corrie Tesselaar was de beste bij het hoogspringen. Zij haalde de hoogte van 1,45 m. Mies Lagrand, die 1,40 m. sprong, werd hier tweede. De strijd bij de jongens was eveneens niet zonder DEM-successen. Rob ter Voort won de 100 m. in 11,8 sec. bij de a-jongens. Henny Martens werd bij de fa- jongens weliswaar derde, doch met zijn tijd van 11,8 sec. evenaarde hij zijn club- record. Theo Hille nam de 600 m. voor zijn rekening. Hij deed 1 min. 29,2 sec. over deze afstand. Een goede verrichting voorts van Ad de Nijs, die op de 1500 m. jongens a na 4 min. 28,6 sec. als derde over de streep ging. Sparta won de wedstrijd met 176 punten vóór Kunst en Kracht uit Tilburg met 159 punten, DEM werd derde met 149 punten vóór LDA, Den Haag en een tweetal Duitse ploegen. Het Nederlandse cricketelftal dat za terdag 23 en zondag 24 juli op het HCC- terrein in Den Haag tegen Oxford uit komt, is als volgt samengesteld: Van Ar kel (HCC) (aanvoerder), Schoonheim (VOC) (wicketkeeper), Brathwaite (Rood en Wit), Bakker (VOC), N. Spits (VRA), Bouwman (Rood en Wit), Wijkhuizen (Rood en Wit), Onstein (Rood en Wit), Derogee (HBS), E. Vriens (HCC) en Pierhagen (HBS). Op drie plaatsen in de gemeente Velsen zijn dit weekeinde zwermen bijen een wo ning binnengedrongen. Een bijenvolk had zich via een gat in de voorgevel van een huis aan de De Ruyterstraat in IJmuiden onder de vloer genesteld. De tweede zwerm vloog een woning aan de Elzen straat in IJmuiden binnen. De derde kwam op bezoek in een woning aan de WiJjJem de Zwijgerlaan in Santpoort. Een imker uit Driehuis nam de bijen uit de Elzenstraat en de Willen de Zwijger straat mee. Met het bijenvolk in de wo ning aan de De Ruyterstraat, bewoond door een bejaard echtpaar, lukte dit niet omdat eerst de vloer moet worden open gebroken. VOETBAL. De Amsterdamse eredivisie club D.W.S., die enkele weken in de West verblijft, heeft in het Surinaamse stadion in Paramaribo met 2—2 gelijkgespeeld tegen landskampioen Transvaal. Bij rust leidden de D.W.S.'ers met 10. (Van onze sportredacteur) Terwyi een flinke schare Zeeuwen op de tribune een speciaal „Hagelied" aan hieven flitstende beide zusjes Hage over de streep. Vol vreugde wierp de zestien jarige Keetie de beide handen in de lucht, ook ai was zij zelf dan geen wielrenkam pioene van Nederland geworden. Ze had haar zusje Bella vlak voor haar als eer ste over de finishlijn zien gaan in een vinnige spurt. Ze juichte en schreeuwde, blijer nog dan de achttienjarige typiste, die even later uit handen van KNWU- voorzitter Van Dijk de rood-wit-blauwe trui in ontvangst mocht nemen. Bella, die enkele weken geleden een hersen schudding opliep en weinig had kunnen trainen, moest het even verwerken. Het drong eigenlijk pas tot haar door toen de opgedrongen Zeeuwse supportersmeute, niet voor niets zo vroeg uit de veren ge stapt, om de kampioene uit St. Maartens dijk riep. Dit Zeeuwse familiefeest stond eigenlijk na 16 van de 52 km al vast, want het duo Hage wist toen, dat de grote con currente, de sierlijke Ineke van IJken, De Haarlemmer Ted Blom is zaterdag vierde geworden in de Ronde van Huy bergen. Winnaar werd A. Jongkind uit Aalsmeer, die de 105 kilometer aflegde in 2 uur, 40 min. 36 sec. In de Ronde van Oude Tonge werden de Haarlemmers R. Snijder en G. van Krimpen respectievelijk vijfde en zeven de. De ronde leverde een zege op voor Leo Duyndam, die voor de 100 kilometer 2 uur, 31 min. en 56 sec. nodig had. VOETBAL. Een groot deel van de ruim 1700 journalisten, die in Engeland ver blijven om de strijd om het wereldkam pioenschap voetbal te verslaan, is bijeen gekomen in Londen voor een protestver gadering. De organisatie voor de pers is beneden alle peil. Het is onmogelijk om, zelfs met officiële perskaart voor dit wereldkampioenschap, toegangskaarten voor een aantal wedstrijden tegelijk te verkrijgen. kampioene van 1965, door een lekke band kansloos was geworden. Huilend, met de handen voor het gezicht, had Ineke de pedalerende dames in gezwinde tred ach ter de heuveltoppen van het Zandvoortse circuit zien verdwijnen. Ze was nog wel op jacht gegaan, maar het betten van tranen kost energie. Met Alie Zijlmans, die ook al door pech geplaagd was, kon ze uithuilen, maar niet meer bijkomen. Voorin dreef Keetie Hage het tempo steeds op, zodat niemand van de tien over gebleven dames kon ontsnappen. En in de sprint was het Zeeuwse duo, gehard in Belgische wedstrijden, onverslaanbaar. Het was Bella's vijfde en belangrijkste zege van dit seizoen. De Heemdsteeds Ria Sweers eindigde als zevende. 1. B. Hage (St. Maartensdijk) 1.30.45, 2. K. Hage (St. Maartensdijk), 3. J. Jonkers (Gameren), 4. T. Smeelders (Gerwei^, 5. I. Paul (Den Haag), 6. Th. Hardeman (Hilversum) 7. R. Sweers (Heemstede), 8. H. Hondeveld (Laren), 9. E. Helder (De Woude), 10. C. Boon (Den-Helder), II. A. Brinkman (Rotterdam). De zusjes Hage, blij over het kam pioenschap, dat in de familie be landde. Bella (links) werd kam pioen. Zusje Keetie schreeuwt het uit. Het meisje op de grond Ti- nie Lazeroms - vindt de situatie niet zo leuk. Zij is ten val gekomen, wm 's middag om HALF DRIE te Bloemendaal in het Openluchttheater organiseert t een voorstelling, te geven door het voorprogramma treden Nederlands beste op DE TWEE KAMÉ's, circusclowns. Kaarten ƒ1.00 verkrijgbaar vanaf woensdag 13' juli tegen inlevering van onderstaande bon aan ons kantoor LANGE NIEUWSTRAAT 427, IJMUIDEN geopend van 9-12 uur en van 13.30-17 uur; Tegen afgifte van deze bon kunnen maximaal 6 kaarten k f 1.00 per stuk gekocht worden voor de voorstelling van SWIEBERTJE en BROMSNOR, op maandag 18 juli in het Openluchttheater te Bloemendaal. De normale verkoopprijs bedraagt 1,50. (Van onze wielermedewerker) Met nog tien ronden te rijden in de slotronde te Leiden was Jan Serpenti reeds zeker van zijn eindzege in de inter nationale wieler-avondzesdaagse. De 21- jarige timmerman uit Wijk aan Zee werd op dat moment met zijn naaste concur renten Cok v. d. Hulst, Harm Ottenbros, Edward Kroon en Gabi Minneboo die alle vier nog een kans op de eindzege hadden en een tiental anderen uit de koers genomen, omdat zij door Henny Schouten, Siem van Dongen en Wim Aarts op twee ronden achterstand waren gefietst. Alleen de zeventien renners met één ronde achterstand op het drietal mochten in de strijd blijven. De tactiek van de Kennemer rood-blauwen alleen kanslozen laten ontsnappen om punten te behalen was volkomen geslaagd. Aan Cees van Borre, Fred Tel en de broers Aad en Chris Duyker heeft Serpenti op deze slotavond dan ook een hele steun ge had. Zij hebben zich volledig voor hun kopman ingezet. De ronde in Leiden werd gewonnen door Henny Schouten. H(j verwierf ook de leidersprijs. Het verloop van de strijd in Leiden was zeer merkwaardig. Al meteen na de start gingen Janssen, Jongkind, Leunis en de Fransman Sainz in het offensief. Zij kre gen gezelschap van Zoetemelk, Aarts, Bu- rik, Van Dongen, Brandt en Romeyn. De ze tien demarranten bezorgden na ander half uur koers het voltallige peloton één ronde achterstand. „We moeten er zo meteen allemaal uit," riep Rudi Lie- brechts laconiek tot zijn makkers. Zover ging de jury echter nog niet. Toen Alt huizen en Hoogland er nadien vandoor gin gen wipte Schouten met dit tweetal mee en na een korte jacht kregen zij de hoofd macht weer te pakken. Daaruit ontsnap ten toen Aad en Chris Duyker zij moesten voor „Kennemerland" de vierde plaats in het ploegenklassement veilig stellen met Poortvliet, Van Dongen, de Fransman Monticone, Weber, Aarts en Van der Lugt. Dit achttal kreeg tien ronden voor het einde het peloton te pak ken en daardoor kwamen Aarts en Van Dongen op gelijke hoogte van Schouten met twee ronden voorsprong op de favo rieten Serpenti, Van der Hulst, Ottenbros, Kroon, Minneboo, Liebrechts en vele an deren. Al deze renners die tweemaal „ge dubbeld" waren moesten toen het strijd toneel verlaten. De eindzege van Serpen ti stond toen al vast. Hij werd door zijn supporters meteen van harte gefelici teerd. Het slot van de Leidse ronde was nogal verwarrend, want eerst werd met de bel de laatste ronde aangekondigd voor Schouten, daarna voor Van Dongen en Aarts en toen voor de zeventien andere prijsvechters van de avond. Schouten nam echter geen enkel risico en spurtte vóór Van Dongen en de knap rijdende Aarts over de streep. De uitslag was: 1. H. Schouten, Bad hoevedorp, de 100 km. in 2.30.28; 2. S. van Dongen, Middelharnis; 3. W. Aarts, Hillegom; 4. J. Zoetemelk, Rijpwetering. Wim Janssen uit Noordwijkerhout werd als zevende geklasseerd, de Beverwij ker Aad Duyker als tiende, de Aalsmeerders Joop Hoogland en Melle Jongkind als elf de en twaalfde en Chris Duyker als der tiende. De eindstand luidt: 1. J. Serpenti, Wijk aan Zee met 69 pnt.; 2. C. v. d. Hulst, Zoeterwoude met 66 pnt.; 3. H. Ottenbros, Alkmaar met 65 pnt.; 4. E. Kroon, Den Haag met 64 pnt.; 5. G. Minneboo, Heen- vliet met 63 pnt. In het sportpark „Adrichem" te Bever wijk werden zaterdagmiddag in het kader van de avondzesdaagse drie korte ritjes over twintig rondes gereden om ook de minder sterke knapen een kans te geven zich in de prijzen te rijden. Deze ritten telden niet mee voor de klasseringen. De belangstelling voor het zesdaagse-spekta- kel in Beverwijk was zeer matig. Aan de eerste rit namen 22 renners deel. De plaatselijke favoriet Aad Duyker ondernam daarin een soloren en kon pas in de voorlaatste ronde door Gabi Minne boo achterhaald worden. De knaap van de Zuidhollandse eilanden bleef de jonge Duy ker in de sprint met lengtes verschil de baas. De uitslag was: 1. G. Minneboo, de 22 km. in 31.07; 2. Aad Duyker, 3. J. Hoog land, 4. J. Zomer, Halfweg; 5. C. van Borre, Velsen, 6. H. Ottenbros, 7. Chris Duyker, 8. L. Poortvliet, Herkingen; 9. H. Schouten, 10. Th. v. d. Valk Voorscho ten. De favorieten Cok v. d. Hulst, Jan Serpenti en Edward Kroon deden het rustig aan en finishten als twaalfde, vijf tiende en twintigste. De tweede rit werd in de sprint gewon nen door de in Leiden studerende Jack Beun. Hij liet een tijd afdrukken van 30 min. en 25 sec. Tweede werd L. Althui zen uit Den Haag en derde de Fransman G. Cailette. In de derde rit nam Frans Kooy een voorsprong van 400 meter en hield er daarvan honderd over. De uitslag: 1. F. Kooy, Amsterdam in 30.14; 2. C. Leunis, Amsterdam; 3. W. Aarts, Hillegom. Wim Janssen uit Noordwijkerhout werd zesde en de Hillegommer Cok Stroombereen achtste.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13