Vanmorgen 4 doden bij ongeluk in Huis ter Heide Door bandieten beschoten journalist terug O en Verkeer eiste veel slachtoffers In Zwitserland verongelukt Bouwvakkers in beroep tegen Sociaal Fonds Voorwaardelijke straf voor buschauffeur Vice-admiraal A. S. Pinke overleden Dertig auto's bij kettingbotsingen beschadigd Betogers in arrest na demonstratie in Den Haag President Bourguiba vertrokken Hachelijk avontuur op Sardinië Schotwond nog niet genezen Vader schoot op zoon Twee jongens beroofden man van 85 jaar Auto sloeg om op overweg; publiek keek toe... Morgen opklaringen Duur dutje 10 X lekker roken voor 1.10 MAANDAG 11 JULI 1966 Ongeluk op Zirlerberg Rakelings langs ravijn GEBR. VEENINGA Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk ïS sa de kleintjes van ELISABETH BAS Een verkeersongeluk in Huis ter Heide heeft vanmorgen vroeg het leven gekost aan vier inzittenden van een personenau to. De twee overige inzittenden werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuur der van de personenauto, bij het passe ren van een vrachtauto met aanhangwa gen een tegenligger zag aankomen. De personenauto zwenkte vóór de vrachtauto langs naar de rechterzijde van de weg en botste met grote snelheid tegen een boom. Vier personen waren op slag dood: de 34- jarige O. Geerink uit Amersfoort, die de auto bestuurde, de 25-jarige W. van Elk uit Utrecht en twee Duitsers van 21 en 25 jaar. De echtgenote van de heer Van Elk en die van de heer Geerink werden zwaar gewond. Vanmorgen verleende de bestuurder van een stationcar, waarmee zeven personen op weg waren naar een vakantieverblijf, op een kruispunt in Hilversum geen voor rang aan een bestelauto. De bestelwagen raakte de andere wagen in de flank waar door deze kantelde en tegen een boom sloeg. Van de zeven inzittenden kwam een kind om het leven. In Hoogwoud is vanmorgen vroeg het stoffelijk overschot gevonden van de 17-ja- rige C. A. Bakker uit Berkhout. De jonge man is vannacht door onbekende oorzaak met zijn bromfiets in een sloot gereden en verdronken. In Wognum is in de nacht van zater dag op zondag de 19-jarige militair W. N. Scheer uit Sijbekarspel met zijn auto te gen een brugleuning gereden, waardoor de wagen omsloeg. De militair kwam om het leven. Zondagochtend vroeg heeft een politie man op de Soesterbergsestraat in Soest het stoffelijk overschot aangetroffen van de 35-jarige A. R. te Reele uit Baarn. Hij bleek met zijn auto tegen een boom gereden te zijn. De auto was in tweeën gebroken. Het achterste stuk van de wa gen lag aan de rechterkant van de weg, het voorste deel 40 meter verder aan de linkerzijde. Zondagmorgen is in Eindhoven een auto bestuurd door een 18-jarige jongeman in de Varenstraat het trottoir opgereden. Het 5-jarige jongetje M. Koeken, dat daar liep werd overreden. Het ventje was op slag dood. De autobestuurder, die geen rijbe wijs bezat, wilde de door hem gekochte oude auto proberen. Hij had slechts 25 meter gereden toen het ongeluk gebeurde. In Boxtel is de 17-jarige bromfietser G. van Oers verwigelukt toen hij bij het over steken van een met een automatische knip periichten beveiligde overweg tussen Vught en Boxtel door een trein werd aan gereden. De 20-jarige bromfietser K. Portener uit Sittard is in de nacht van zaterdag op zondag in Maastricht met zijn bromfiets tegen een boom gebotst. Hij overleed la ter in een ziekenhuis. Voorts kwam in Maastricht het 10-jarige meisje Fike Bergenhuizen om het leven, dat plotseling een weg opliep en door een auto werd aangereden. In Hoogeveen stak zaterdagavond de 57- jarige wielrijder R. Akse de autoweg Hoo- geveen-Emmen over zonder op het ver keer te letten. Hij werd door een auto aangereden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overleden. In Geulle (L.) is zondagmiddag de drie jarige Geertje Kos uit Huizen (N.H.) om het leven gekomen. Het kind, dat in Geul le met vakantie was, liep plotseling de weg op en werd door een personenauto overreden. Zondagnacht is op rijksweg 26 (Den Bosch-Utrecht) een personenauto geslipt en tegen een op de vluchtstrook gepar keerde vrachtauto gebotst. Eén van de in zittenden de 46-jarige mevrouw. E. K. Bettmann, uit Zwammerdam, kwam daar bij om het leven. Op de rijksweg bij Ureterp is de heer K. J. Severijn uit Velsen om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. De auto, waarin de heer Severijn zat en die werd bestuurd door zijn echtgenote, de 40-jari ge mevrouw J. Severijn-Boerma, botste tegen een lichtmast. De heer Severijn werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. In een ziekenhuis te Eindhoven is over leden de 68-jarige J. Hello uit Rotterdam. Hij werd op 18 juni zwaar gewond, toen hij met zijn auto in botsing kwam met een hem tegemoet komende auto, die door de middenberm reed. Zijn echtgenote was reeds kort na de botsing aan haar ver wondingen bezweken. In Wierden is vannacht een 28-jarige in woner van Nijverdal met zijn auto tegen een tegenligger gebotst. Hij was op slag dood. Volgens de politie verkeerde hij on der invloed van alcohol. Dr. J. Korver, rector van het gym nasium in Apeldoorn, die met vakantie in Montana, Zwitserland, vertoefde, is uitge gleden op een gladde helling van de Mont Bonvin en met het hoofd tegen een rots gevallen. Hij liep een schedelfractuur op en overleed korte tijd na het ongeluk. Dr. Korver was 58 jaar. De 53-jarige heer J. Groenenboom, de thauffeur van de Nederlandse bus, die vorig jaar bij Innsbruck van de Zirler berg afreed, waardoor vier personen om het leven kwamen en 22 gewond werden, is gisteren door de rechtbank in Innsbruck veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een jaar. De heer Groenenboom, die in Baren- drecht woont, leunde op krukken, toen hij het vonnis aanhoorde. Hij is zelf bij het ongeluk van 23 mei van het vorige jaar zwaar gewond en zal kreupel blijven. Volgens deskundigen had de autobus on voldoende remcapaciteit voor de steile bergwegen van Oostenrijk. De chauf feur was in de derde versnelling naar beneden gereden. Volgens de deskundi gen had hij moeten overschakelen naar de tweede. In Den Haag is, 71 jaar oud, overle den oud-vice-admiraal A. S. Pinke, de laatste commandant zeemacht in het toen malige Nederlandsch Indië. In de oorlogsdagen van 1940 voer hij •Is commandant van de „Van Galen" de Nieuwe Waterweg op een beschoot met de kanonnen van zijn schip het door de Duitsers bezette vliegveld Waalhaven. De „Van Galen" werd door aanvallen van Duitse duikbommenwerpers zo zwaar be schadigd dat het schip in de Merwehaven, kapseisde en zonk. Kapitein-luitenant ter zee Pinke heeft toen met zijn bemanning samen met de mariniers, in Rotterdam de strijd voortgezet. Voor zijn optreden werd hij in 1947 met de Bronzen Leeuw onderscheiden. Hij begon zijn carrière bij de marine in 1915 en was o.a. vele jaren comman dant van onderzeeboten en torpedobootja- gers in Ned. Indië. Kort voor 1940 keerde hij naar Nederland terug. Hij werd op 15 mei 1940 krijgsgevangen genomen en ver bleef tot eind mei 1945 in Duitse kampen. Begin 1946 werd hij belast met het com mando der zeemacht in Nederlandsch-In- dië. Deze functie vervulde hij tot de sou- vereiniteitsoverdracht in 1949. In maart 1947 werd hij bevorderd tot vice-admiraal. In 1950 verliet hij de actieve dienst. Het verkeer op de rijksweg Amster dam-Hoevelaken is zondagavond laat in de war gelopen door een groot aantal kettingbotsingen. De meeste ongelukken deden zich voor bij het viaduct over de Eem. Onmiddellijk achter het viaduct stond een kilometers lange file, die voor het verkeer dat uit de richting Hoevela ken kwam en het viaduct nog moest pas seren, onzichtbaar was. Dertig auto's raakten bij de kettingbotsingen betrokken. Vijf bouwvakarbeiders, die tijdens de ernstige ongeregeldheden in Amsterdam van dinsdag 14 juni gewond zijn geraakt hebben van het Sociaal Fonds Bouwnij verheid bericht ontvangen dat zij geen ziekengelduitkering krijgen. Zij hebben volgens het fonds door naar een van de plaatsen te gaan waarvan zij konden ver wachten dat er zich schermutselingen zouden voordoen het risico genomen bij een vecht- of kloppartij betrokken te ra ken. Artikel 44 van de ziektewet schrijft voor, dat in dergelijke gevallen geen uit kering plaats vindt. Twee van de vijf bouwvakarbeiders zijn tegen de beslissing van het fonds in beroep gegaan. Het zijn de heren F. Scha per en P. Spaaks. De eerste kreeg op 14 juni een schot in de buik en ligt nog in het ziekenhuis, de tweede liep tijdens de ongeregeldheden een schot in de arm op en heeft drie weken niet kunnen werken. Er zijn nog meer aanvragen voor zieken gelduitkering van bouwvakkers, die op de „zwarte dinsdag" gewond raakten. Hun aanvragen worden morgen behandeld. Wanneer de betrokkenen zich volgens de kommissie die zich hiermee bezig houdt vrijwillig in gevaar begeven hebben zal ook aan hen geen ziekengeld worden uit gekeerd. De Haagse politie heeft zaterdagmiddag voor de Amerikaanse ambassade aan hel Lange Voorhout in Den Haag twaalf jon geren gearresteerd, die tijdens een pro testdemonstratie tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam bij dit gebouw op de stoep waren gaan zitten en „Johnson, moordenaar" riepen. Voor deze demon stratie was geen vergunning verleend. Drie van de twaalf jongelieden zijn voorgeleid aan de officier van Justitie. De aanklacht tegen hen luidt belediging van een bevriend staatshoofd. De overigen zijn in vrijheid gesteld. Tegen één van hen is proces-verbaal op gemaakt wegens belediging van de politie en tegen negen wegens het deelnemen aan een betoging waarvoor geen vergunning was verleend. President Bourguiba van Tunesië is vanmorgen per vliegtuig uit Nederland voor een officieel bezoek aan België naar Brussel vertrokken. Tegenover journalis ten verklaarde hij, dat Nederland een ont dekking voor hem was geweest. Hij zei diep onder de indruk te zijn gekomen van de geschiedenis, de prestaties en de gees telijke en menselijke waarden van het Ne derlandse volk. Hij noemde Nederland een voorbeeld voor Tunesië. Over de mogelijkheid van Nederlandse deelneming aan de vestiging van indus trieën in Tunesië zei de president dat als zijn land industrieën wil aantrekken, het een beroep zal doen op gegadigden. Het hangt van de voorwaarden af wie voor een dergelijke vestiging in aanmer king komt. <^vafrt^rrTW0|||., I v Kabelschade. Elektriciteitsbedrijven en PTT zoeken naar middelen om Je be schadiging van kabels door graafmachi nes tegen te gaan. Het aantal storingen dat hierdoor veroorzaakt wordt neemt steeds meer toe. Jaarlijks worden hon derden kabels voor telefoon, straatver lichting of huisaansluitingen stukgetrok ken en in mindere mate de zwaar dere hoog- en laagspanningskabels. Be halve het ongerief en de schade kan ook levensgevaar voor de bestuurders van de graafmachines ontslaan. Internationale dief. De rechtbank in Roer mond heeft vonnis gewezen tegen een 34-jarige man uit Hontenisse en hem wegens diefstal veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Zijn Haarlemse vriendin, die hem op zijn rooftochten vergezelde, kreeg een jaar en acht maanden. Het tweetal heeft een paar jaar in België, Nederland, West-Duits- land en Noord-Frankrijk etalagedief stallen in juweliers- en bontzaken ge pleegd. „Filmoperateur". In de woning van een 19-jarige Amsterdamse filmoperateur is voor duizenden guldens aan gestolen films en filmapparatuur aangetroffen. Hij was vorige week aangehouden, na dat hij zich met een 17-jarig meisje na afloop van de voorstelling in een bio scooptheater had laten insluiten, niet uit belangstelling voor het meisje, maar voor de filmapparatuur. De 46-jarige fotojournalist Kees Scherer die op 28 juni door een viertal bandieten op een verlaten bergweg van het Ita liaanse eiland Sardinië onder vuur werd genomen, is zondag op Schiphol terugge keerd. Genezen is hij echter nog niet van de schotwond in zijn schouder. Na dé aanslag werd Scherer opgeno men in een ziekenhuis van het stadje Nuoro. Bij zijn aankomst op Schiphol zei hij: „Het Teek er veel op alsof de hele bevolking van dat plaatsje mij in het zie kenhuis is komen opzoeken". De heer Scherer bevond zich in op dracht van een weekblad zes weken in Italië voor het.maken van een toeristische fotoreportage. Hij reed op een berghel ling op Sardinië toen hij een man zag staan die zijn argwaan wekte, omdat hij geen enkele reactie vertoonde op het ge luid van mijn naderende auto. In tegen stelling tot eerdere berichten lag deze man dus niet op de weg. Enkele tiental len meters verder, vlak voor een scherpe bocht, sprong plotseling een gemaskerde man de weg op met een machinegeweer. Vrijwel op hetzelfde moment ontwaarde de heer Scherer nog drie andere mannen, eveneens gemaskerd en allen met een machinegeweer in de aanslag. De heer Scherer remde, waardoor de auto slipte en de berm inschoot. Intussen loste een der mannen een salvo- Eén van de kogels doorboorde de auto en raakte Scherer in de rug. „Ik kreeg een klap, schoot onderuit en raakte de controle over het stuur kwijt". De auto reed re gelrecht op een ravijn af. Vlak voor de afgrond trok Scherer zich op aan zijn stuur en zag niets meer voor zich dan de blauwe lucht. Uit een reconstructie door de politie is achteraf gebleken, dat hij op twee wielen rakelings langs de af grond is gereden en daarna weer op de weg is gekomen. „Met mijn hoofd weggedoken achter het stuur gaf ik vol gas" aldus de 'foto journalist. „Ik was ervan overtuigd, dat ik afgemaakt zou worden als ik de wa gen zou stoppen. Hoe het kwam weet ik niet, maar die auto van mij spoot weg, een rookgordijn van stof achter mij op werpend". Dat het de bandieten menens is ge weest, bleek wel uit de auto, die door de A.N.W.B. inmiddels naar Nederland is ge reden. De wagen is doorzeefd met kogels. Na de beschieting is de heer Scherer nog viereneenhalve kilometer in de door zeefde auto langs haarspeldbochten naar beneden gereden, voor hij het dorpje Or- gosolo bereikte. „Ik was bang, dat ik zou flauwvallen en dat die kerels mij dan toch nog te pakken zouden krijgen". In het dorpje had hij aan de eerste de beste voorbijganger gevraagd: „een dokter en politie". Spoedig verscheen een dokter, die hem eerste hulp verleende. Daarna werd hij naar een ziekenhuis gebracht in het 25 km verder gelegen stadje Nuoro. Daar was hij via een tolk ondervraagd door de politie, die daarna de hele streek ging uitkammen op zoek naar de daders. Die zijn tot dusverre niet gevonden. De Nederlandse fotojournalist Kees Scherer, die op Sardinië door ban dieten werd beschoten, is per vlieg tuig naar Nederland teruggekeerd. De schotwond in zijn schouder is nog niet genezen. Op Schiphol kwam hij, ondersteund door een stewardess, van de vliegtuigtrap. VIJVERVISSEN VIJVERPLANTEN VIJVERPOMPEN VIJVERFONTEINEN VIJVERS in plastic en asbest NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62, Haarlem. Tel. 11269 De politie van Brunssum (L.) heeft een 50- jarige inwoner aangehouden, die tijdens een ruzie drie schoten uit een karabijn had gelost op zijn 26-jarige zoon. Er heerste reeds lang onenigheid tussen het tweetal. Toen de vader alleen thuis was, kwam de zoon binnen, waarop wederom ruzie ontstond. De vader greep een karabijn en loste twee schoten op zijn zoon, die niet geraakt werd. De zoon vluchtte door een raam naar buiten, achtervolgd door de vader, die nog een derde schot op hem loste. De politie trof bij huiszoeking de kara bijn en ook een stengun aan. De vader is opgesloten. (Van onze correspondent) Een 85-jarige inwoner van Helmond is in zijn woning door twee jongemannen met een boomtak neergeslagen en vervol gens beroofd. De bejaarde man, werd wakker toen hij gestommel hoorde. Hij stak het licht op en toen hij de inbre kers vroeg wat zij kwamen doen werd hij op zijn hoofd geslagen. Daarna pakten de dieven een gouden horloge en 700 gulden weg. De daders, twee 18-jarige jongens uit Helmond, zijn later door de politie gepakt. Het grootste deel van de buit kon in be slag worden genomen. Op een overweg bij Haelen in Limburg is zondagmiddag een auto met twee da- mes en twee kinderen gekanteld. De be stuurster raakte in paniek toen de halve bomen daalden en de bellen begonnen te rinkelen. Zij trok plotseling het stuur om, waardoor de auto omsloeg en op de spoor baan bleef liggen. De bestuurder van een naderende trein kon nog net voor de overweg stoppen. Een aantal mensen dat daar stond te wachten, stak geen hand uit om de in- zittenden van de auto te helpen. fWtAAAAAAAAAAAAAAA/VWWWWWWWVWWWVWWWMVWWWWWWI Het KNMI deelt mee: Een storing, die van de oceaan over Engeland naar het zuidelijke deel van da Noordzee is getrokken, veroorzaakte op de Britse eilanden en in ons land opnieuw regen. Het depressiesysteem verplaatst zioh langzaam verder naar Zuid-Scandi- navië. Achter de depressie om stroomt een hoeveelheid koelere lucht via da Noordzee naar onze streken. Intussen is bij IJsland een nieuwe storing aangeko men, die morgen later op de dag het weer gaat beïnvloeden. Deze storing wordt voorafgegaan door een zwak ge bied van hogere luchtdruk waarin opkla ringen voorkomen, zodat het weer over het geheel genomen morgen toch beter zal zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u. „ThunderbalT', 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: De Veroveraar van Atlan tis", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, 14.30 en 20.15 u.: „Help", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Améri- caine", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dodenval in Dakota", 14 j. Studio, 10.30 en 14 u.: „Flipper de dol fijn", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum; (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16); Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e Terwijl hij even een dutje in een stadsbus deed is een inwoner van Dja karta van zijn gouden gebit beroofd. De dader is spoorloos. en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u Galerie 3 (Jansstraat 48): Werk van ver schillende Haarlemse kunstenaars. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 11 JULI Heden geen bioscoopvoorstellingen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 19 tot 21 uur: Expositie A. Broekman-Klinkhamer. Tot en met 18 juli. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankbeeld „Zingende stenen". DINSDAG 12 JULI: City, 20 u.; „Matt Helm en de lokvo gels". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie A. Broeckman Klinkhamer. „Lok- MAANDAG 11 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De dans om de reiger". W.B. Theater, 20 uur: „De wereld sterft gillend". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen door Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg: elke maan dagavond van 19 tot 21.30 u. en op aan vraag Moensplein 4. Tel. 26020 en Groe- nelaan 21. DINSDAG 12 JULI: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Lokvogels". Luxor Theate*. 19 en 21.15 uur „De dans om de reiger". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen door Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Grote Kerk, Kerkstraat,20 uur: Zomer avond-orgelconcert. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Belgrado Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regenbui regen regen regen regen regen motregen regen half bew. half bew. zw. bew. geh. bew. licht bew. regen regen geh. bew. regen geh bew, mist zw. bew. half bew. half bew. mist onbewolkt zw. bew. zw. bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. mist onbewolkt onbewol kt licht bew. half bew. licht bew. licht bew. wzw w zw wzw zw zw zw zw ono w w zzo w wnw zzw z wzw wzw zw 20 20 20 22 21 22 23 23 22 24 23 20 15 22 21 24 23 25 29 windst. 28 nnw 25 z 23 windst. 25 z 24 n 25 zw 26 windst. 25 zzo 23 nno 25 verand. 25 nnw 30 windst. 28 nnw 27 windst. 36 ono 30 nnw 33 - a 02 B 14 13 12 13 13 14 12 12 9 13 14 32 7 13 12 12 15 15 16 17 18 15 13 13 12 15 15 11 12 11 22 17 19 16 20 21 Dinsdag 13 juli Zon op 4.34 uur; onder 20.57 uur. Maan op 0.30 uur; onder 14.57 uur. Maanstanden Nieuwe maan 18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 11 juli Hoog water 9.21 uur en 21.47 uur. Laag water 4.46 uur en 17.10 uur. Dinsdag 12 juli Hoog water 10.18 uur en 22.43 uur. Laag water 5.38 uur en 18.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2