Nederlandse solozeiler bij Australië vermist „Lamoette" in zijn element Steekpartij op Meerplein te Beverwijk Verenigingsnieuws uit de IJmond WL 5 Oud-vliegergeneraal met jacht vergaan? Havenberichten Deze week de eerste bollenveilingen Ponypaard sloeg Kê 1 >l op hol Auto botste tegen geparkeerde wagen mm.Wilfei I ■ft) m - hmk iöfi ümsmèèêMcw.m Visserijfeest in Arnemuiden Rector-pater Bonifacius neemt afscheid Dolf Demmers plotseling overleden ■KP"* Met bromfiets in de bossen Vrouw bij botsing uit auto geslingerd In de vishal en op zee 'VV IslwP i MAANDAG 11 JULI 1966 m êkf$ v* -V fvifll r- %>r.> ts - Hf Wil «v M&k is& *- Ml jf lip Uw(lfc» v. - f - 4 J!i§: m s. V elsen-IJmuiden Beverwijk Men vreest voor het leven van de 55- Jarige ex-generaal-majoor van de Ko ninklijke Luchtmacht Henri Anton Mau- renbrecher uit Putaruru in Nieuw-Zee- land, die op 28 mei uit Cairns in het noorden van Queensland vertrok om met zijn 9 meter-jacht „Takebora" de wereld rond te zeilen. De heer Maurenbrecher had omstreeks 12 juni op Thursday-eiland moeten aan komen doch er is sinds 4 juni geen spoor van hem gezien. Wel heeft een visser een stuk van een jacht met een patrijspoort gevonden waarop stond „hard glass, Gretsum, Holland". Het wrakstuk is ter identificatie gezon den naar Maurenbrechers neef Hans Bar- tels, die in Mareeba in Queensland woont. Maurenbrecher was een zeer ervaren zeiler. Hij vertrok op 14 juli 1964 van IJmuiden, zeilde alleen de Stille Oceaan over en kwam in mei vorig jaar in Nieuw-Zeeland aan. Het vermiste jacht was gebouwd op de werf van Mulder en Rijke N.V. te IJmui den. Het schip had een rood geverfde romp en voerde de Nederlandse vlag. De heer Maurenbrecher deed over de reis IJmuiden-Wellington (Nieuw-Zeeland) 9'/« maand. Hij legde in die tijd 15.684 mijl af, waar hij drie weken bij vrienden ver bleef. Zijn vrouw, Fran, vergezelde hem op de reis van Brisbane naar Cairns en keerde daarop naar Nieuw-Zeeland terug. De „.Takebora" was voorzien van uitste- -V- De gepensioneerde gener aal-vlieg er H. A. Maurenbrecher naar wie met schepen en vliegtuigen in de zee ten noorden van Australië wordt ge speurd. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: British Petrol, van Rotterdam; Tor Anglia, Immingham; Emmy S., Londen; Elsa, Dordrecht, IJmuiden; Raket, Rochester; Fehmam, Hamburg; Anu, Rauna; Antje Oltmann, Gent, IJmuiden; Olivier van Noort, Swansea; Bonaire, Londen; Armin, Sornars, Zaandam; Spaaamestroom, Huil; In- grid-R., Colchester, Zaandam; Hinde, Londen; Dinkelstroom, Londen; Buka, Londen; Castor, Friederichweik; Stevnsland, Oxelosund, IJmui den; Royal Wood, Koeping; Arcadia, Londen; Procyon, Antwerpen; Ecctonia, Swansea; Cen- turity, Goole. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Angantyr, Bilbao; Kapetan Georgis. New Orleans; Jalta, Delfzijl; Braunsfeld, Hamburg; Jan Ute, Kopen hagen; Ute Heike, Odense. IJmuiden; Transpor ter, Key West; Triton, Lowestoft: Santa Ky- riaky, Avilez; Fairplay, Avilez; Ahoy, Domsjö, IJmuiden; Elsa, Karlstad, IJmuiden; Johanna Buitelaar, Klaipeda; Jean-E„ Londen; Cd de Guayaquil, Le Havre; Syktyvhar, Moermansk; Nereus, Rotterdam; Styrsö, Rotterdam; John Kruse, Malmö; Skaumor, Monrovia; Tor Anglia, Immingham; Dryburgh, Leith; Hoomeboeg, Ar- changelsk; La Paloma, Ipswich; Brinda, Wor kington, IJmuiden; Emmy-S., Londen, IJmui den; Emmy-S,, Londen. IJmuiden; Annie-G., Dieppe. Zondag aangekomen te IJmuiden: Hayling, van Londen; Mare Liberum, Dagenham; Belos, Delf zijl; Gebina, Helsingborg: Waverstroom, Dagen ham; Thordis, Londen; Netherlands Coast, New castle; Stainless Carrier. Cola Cobo; Klaus Mink, Gothenburg; Roerdomp, Roma; Daloa, Le Havre; Westriding, Goole; Jacco, Köge; Equator, Dagen- ham; Dania, Kopenhagen; Gracechurch, Londen; Arran, Pasajes; Draco, Aarhus; Kahlesand, Karlstad, Zaandam; IJstroom, Leith; Alcetas, Aalborg; Phidias, Lissabon; Torshammer, Oxe losund; Hartwarden, Gamsbrygga; Aegis, Para maribo; Trito, Dublin; Hannes Lünstedt, Stock holm; Hugin, Kramphor; Juno, Swansea; Texel- stroom, Liverpool; Scheldeborg, Kopmanholmen; Rheind, Vargon. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Arcadia, naar Bremerhaven; Vliestroom, Huil; Mutter- segen, Gothenburg; Thea, Londen, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; British Valour, Rotter dam; Hontestroom, Sheerness; Arran, Odda, IJmuiden; Bemhard, Gothenburg; British Pe trol, Isle of Green. Maandag aangekomen te IJmuiden: Hansy, Kristinehamn; Anneliese Oltmann, Ventspils, Zaandam; Aspen, Karlstad, IJmuiden; Wies- baden, Bremen; Gerda-K., Norrsundet; Vega, Gefle. (Indien achter de scheepsnaam de haven van herkomst of bestemming geen nadere aandui ding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De heer J. Kloosterhuis (rechts) neemt afscheid van de scheidende rector (links). In het midden pater Genesius. kend reddingmateriaal en een krachtige radiozender. De heer Maurenbrecher was van plan geweest van Thursday-eiland naar Darwin aan de noordkust van Australië te zeilen en vandaaruit naar Europa. De gepensioneerde generaal-majoor was voor de oorlog bij de Koninklijke Nederlands-Indische luchtmacht. Tijdens de oorlog diende hij onder meer in Nieuw-Guinea. Hij was na de Japanse capitulatie commandant van de vliegba sis Medan in Noord-Sumatra. De „Takebora" had een zeiloppervlak van 32 m2. Het jacht van het type Oran jebloesem was uitgerust met een 10 pk motor. De romp was vervaardigd van polyester glasvezel. Vermoedelijk is het jacht met de solo-zeiler in de Torres Straat tussen Noord-Australië en Nieuw- Guinea vergaan. Dit gebied is bij zeeva renden berucht om zijn talrijke koraalrif fen. t De veilingklokken in Lisse gaan hun werk weer doen. Dinsdag 12 juli om twee uur wordt bij de H.B.G. de eerste bollen- veiling gehouden, vervolgens bij Hobaho op donderdag 14 juli, eveneens om 2 uur. Met veel spanning worden de eerste bloembollenveilingen tegemoet gezien. Een ponypaardje heeft zaterdagavond in de Haarlemse binnenstad voor enige opschudding gezorgd, doordat het in de Koningstraat op hol sloeg. Het paardje nam nabij de Grote Markt de benen toen de lemoen van het wagentje, waar het paard voorgespannen was, plotseling brak. Op het wagentje zaten een 18-jarige melk handelaar uit Haarlem en zijn verloofde, die op een tweewielig wagentje een ple- zlerritje maakten. De melkhandelaar, die het dier bij zijn leidsel vasthield, werd van de gekantel de kar gesleurd en door de gehele Koning straat gesleept. Zodra hij was opgestaan, werd hij door het angstige dier weer om getrokken. Tevergeefs trachtte hij het paard in bedwang te houden. Bij het Ver- wuift moest hij de leidsel loslaten. Zijn buik bleek geheel ontveld te zijn. Ook had hij verwondingen opgelopen aan zijn ar men. Een geparkeerde auto kreeg een ingedeukte portier. Het schichtige dier werd een paar hon derd meter verderop in de Kleine Hout straat aangehouden. De melkhandelaar kon, na in het ziekenhuis St. Joannes de Deo, behandeld te zijn, weer naar huis terugkeren. In de nacht van zaterdag op zondag is een personenauto, waarin vijf jongelui zaten, met een snelheid van ongeveer 80 km per uur op het Staten Bolwerk in Haarlem tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. Drie jongens moesten naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden overgebracht. Twee van hen, een 16- en een 17-jari- ge Amsterdammer, werden met een her senschudding opgenomen. De chauffeur zou de vrachtauto niet hebben gezien. De personenauto werd totaal vernield. Ook de vrachtauto werd ernstig bescha digd. ".i f De door de Deltawerken van het Wal- cherse Arnemuiden naar de Noord-Beve- landse havenplaats Colijnsplaat verdre ven vissersvloot is dit weekeinde op Wal cheren teruggekeerd ter opluistering van de eerste visserijfeesten van dit jaar in Arnemuiden. De gepavoiseerde schepen waren een grote trekpleister voor toeris ten uit binnen- en buitenland. Muziekkorp sen uit alle hoeken van Zeeland luister den het feest op. Ook was er een grote allegorische op tocht. De jury kende een ereprijs toe aan een nabootsing van het hospitaalkerkschip ,,J. Henry Dunant". Er was ook een reünie van de Zeeuwse vissersvereniging „Zevibel" en de plaat selijke vissers vereniging, die door meer dan 175 vissers werd bijgewoond. De bur gemeester van Arnemuiden, de heer A. Hack, reikte namens het gemeentebestuur een wimpel en een oorkonde uit aan de bemanning van het vissersvaartuig „Ar nemuiden 35" wegens de hoogst besomde gemiddelde prijs per kg aangevoerde ex port-garnalen in 1965. Zaterdagmiddag voer de vloot van 16 schepen met bijna 1600 belangstellenden naar Middelburg en Veere, vóór de afsluiting van het Veerse Gat de thuishaven van een groot gedeelte van de vissers uit Arnemuiden. Zaterdag avond waren er opnieuw een grote op tocht, voetbalwedstrijden en vuurwerk. Na een periode van ruim viereneenhalf jaar werkzaam te zijn geweest als rec tor van het Anthoniusziekenhuis heeft pater Bonifasius zaterdagmorgen op een vrij druk bezochte receptie in de aula van het ziekenhuis afscheid genomen van alle vrienden en bekenden, die hij, in al de jaren dat hij in IJmuiden heeft ge werkt, zich heeft verworven. Pater Bonifasius zal in zijn geboorte plaats Breda een functie op zich nemen, zo deelde de scheidende rector ons mee, die het best omschreven kan worden als „cathegetische vorming voor volwasse nen in geheel Breda". Het ligt in de be doeling, dat de pater, die evenals zijn op volger pater Genesius behoort tot de con gregatie der Minderbroeders Capucijnen, dit geheel opbouwt, uitbouwt en in stand zal blijven houden. Onder degenen, die afscheid kwamen nemen van de rector waren onder ande ren de geneesheer-directeur van het zie kenhuis de heer C. F. J. Lampe met diens echtgenote en dochtertje, de provin ciaal overste van de congregatie, zuster sv- Dolorosa en pastoor A. J. Glazemaker, geestelijk vertegenwoordiger. Laatstgenoemde opende de rij van spre kers. Pastoor Glazemaker wees op de bijzonder prettige samenwerking en merk te op, dat de rector geheel in trant van zijn naam gehandeld heeft. Steeds in eenvoudige bewoordingen en daden wist hij veel te bereiken. Natuurlijk is zo'n £ifscheid altijd een beetje weemoedig, maar daar de gezonde geest zeker door pater Genesius zal worden voortgezet, vervulde het de spreker toch met een ze kere blijdschap. Dokter Lampe keek even terug in het verleden. De viereneenhalf jaar, waarin pater Bonifasius rector was, waren jaren vol veranderingen in de dienstverlenen de sector geweest. „Vrij ingrijpende ver anderingen, waarin u midden in stond, hetgeen voor u, buiten de prettige voor vallen, beslist veel onprettige kanten heeft gehad en veel spanningen heeft te weeg gebracht. U zorgde voor een band tussen de geestelijke verzorgers. Een band, die u steeds nauwer aantrok". Als afscheidsgeschenk bood de geneesheer directeur namens bestuur en directie een boekenrekening aan, reeds disponibel in Breda. Zich tot de nieuwe rector wen dend merkte dokter Lampe op, dat pater Genesius de taak van de scheidende rec tor midden in de nieuwe ontwikkelingen overneemt. Hij zal meteen worden gecon fronteerd met de nieuwe aanpak, hetgeen zijn voordelen heeft, maar toch ook weer een aanpassingsvermogen vraagt. „De vensters open", gedachtig de woorden van paus Johannes, is het devies voor het nieuwe ziekenhuis, aldus de heer Lampe. Dokter F. Schreuder, chirurg, bood de rector een fotoboek over Israel aan, na ook nog eens op uitdrukkelijke wijze op de uitstekende samenwerking te hebben gewezen. De provinciaal overste, zuster Dolorosa zei zeer verheugd te zijn, dat de pater zo'n mooie toekomst tegmoet gaat en wenste hem veel succes toe in zijn nieu we werksfeer. „Niet alleen de vensters openen, maar door de vensters kijken, ook naar het achterland", dat was de gedachte van de nieuwe rector. Pater Bonifasius zei in zijn dankwoord zeer dankbaar te zijn, niet alleen voor deze afscheidsreceptie, maar vooral voor de jaren, dat hij hier heeft mogen wer ken. Hij bedankte iedereen, zonder na men te noemen, daar hij er anders vele zou vergeten. Met een jacht van dit type zeilde de 55-jarige oud-generaal-majoor vlieger van de Luchtmacht van Nederland naar Nieuw-Zeeland. In februari van dit jaar begon hij aan de terugreis. Gevreesd wordt dat de solozeiler tussen Australië en Nieuw-Guinea is omgekomen. Zaterdagmiddag is tijdens de honkbal wedstrijd Rooswijck-H.F.C. Haarlem, die hij als toeschouwer gadesloeg, plotseling overlet^pn de heer A. Demmers. De wed strijd werd onmiddellijk gestaakt. De heer Demmers, die meer dan dertig jaar voortreffelijk werk verrichtte ten behoe ve van de Kennemer Staten, genoot gro te bekendheid in sportkringen, ook ver buiten de IJmond. Het overlijden van de heer Demmers bracht grote ontsteltenis teweeg. Dolf Demmers zoals zijn sportvrienden hem noemden bereikte de leeftijd van 66 jaar. In de dertiger jaren trad hij in dienst van Hoogovens IJmuiden, op de so ciale afdeling van het bedrijf. Hij was er van doordrongen, dat de mens van wer ken alleen niet leven kon en was bijzonder actie'f in het verenigingsleven. Zo was hij een van de mede-oprichtingers van de voetbalvereniging Breesaap. Er werd ge voetbald op een veldje achter de boerde rij Boslust in de Breesaap. Hoogovens dacht in die jaren al aan uitbreiding en men kreeg een ander terrein toegewezen, namelijk aan de Grote Hout of Konings weg, dat toen grensde aan het (voorma lig) veld van de Kennemers op Water vliet; er was daar nog tuinderij. Demmers schaarde een groot aantal jongens en meisjes achter zich en gewa pend met schoppen ging men het stukje grond te lijf om er een voetbalveld van te maken. Wat daar uiteindelijk bereikt werd, heeft men tot voor enkele jaren ge leden kunnen aanschouwen: een prachtig goed geoutilleerd sportpark met een sin- telbaan. Gymnastiek en korfbal deden hun intrede en al deze verenigingen wer den ondergebracht in Hoogoven Staten, onder supervisie van Demmers, Handbal, atletiek, dammen, schaken, honkbal etce tera volgden. Demmers was de stuwende kracht van dit alles. Hoogoven Staten werd opgeheven, Ken- nemer Staten kwam er voor in de plaats. Het was Demmers die er zijn schouders onder zette. Watervliet werd opgeëist door het P.E.N.; men kreeg het Konings veld aan de Grote Hout of Koningsweg toegewezen en opnieuw zette Demmers zich geheel in om er uit te halen wat er in zat. Maar hij vergde te veel van zijn krachten. Op advies van zijn huisarts staakte hij, zij het met grote tegenzin, zijn activiteiten. Vele verenigingen maak ten hem ere-lid. De crematie van het stoffelijk overschot ppiM v, m Gisteravond te ruim elf uur, zijn twee bromfietsbestuurders uit Haarlem op het zuidelijk rijwielpad nabij de Duinrand met hun tweewielers de bosschages ingere den. Een van hen werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij naar het Rode Kruis-zie- kenhuis moest worden overgebracht. Het tweetal reed naast elkaar in de richting van het Westerhoutplein. Ter hoogte van de Duinrand, waar het fietspad buigt, re den de bestuurders rechtdoor. Hun voer tuigen werden flink beschadigd. Bij een botsing zaterdagavond op de kruising Vondelweg-Vergierdeweg in Haarlem-Noord Is een 52-jarige inwoon ster uit Haarlem uit een auto geslingerd. Zij moest met een beenfractuur, hoofd wonden en een hersenschudding in het Groote- of St. Elisabeth's Gasthuis in Haarlem worden opgenomen. Haar man, een 53-jarige aannemer, die aan het stuur zat, liep verwondingen aan zijn hoofd en handen op. Het ongeluk geschiedde doordat de aan nemer aan de auto van een 20-jarige kantoorbediende uit Santpoort, die van de Vondelweg kwam, geen voorrang zou hebben verleend. De Santpoortenaar kreeg schaafwonden. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Dit^is het fraaie jacht „Lamoette", dat door de heren P. Korf en L. Post uit IJmuiden in hun vrije tijd werd vervaardigd. Zaterdag is de „La moette" in het Noordzeekanaal nabij de Steigerweg te water gelaten. Een kraanwagen bracht het schip vanaf het „werfje" aan de Vissershaven straat naar de plaats van tewater lating. Op het Meerplein te Beverwijk Is gis teravond tegen middernacht een 20-jarige Amsterdammer zo erg met messteken toe getakeld, dat hij naar het Rode Kruis- ziekenhuis moest worden overgebracht. Hij liep ernstig letsel op aan zijn linker arm. Het slachtoffer werd gewond door twee inwoners uit Velsen, die daar op het woonwagenkamp thuishoren. De ruzie tussen dit drietal ontstond op het Meerplein, kort nadat de betrokkenen een café hadden bezocht. Wat de preciese aanleiding tot de vechtpartij is geweest is nog onbekend. Na het handgemeen na men de Velsenaren de wijk in hun auto via de Viaductweg in de richting van de Velser tunnel. Korte tijd later werden ze op het woonwagenkamp echter al aange houden, waar beiden bekenden bij de vechtpartij betrokken te zijn geweest. Het tweetal is ingesloten. Het slachtoffer werd vannacht om half drie van het ziekenhuis naar het politiebureau overgebracht. De Amsterdammer heeft daar aangifte we gens mishandeling gedaan. van de heer Demmers zal plaats hebben in het crematorium Westerveld op woens dag 13 juli te 15 uur. MAANDAG 11 JULI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 77, gesloten; fili aal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan 79, (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 uur. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 98, IJmuiden, 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 uur; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. DINSDAG 12 JULI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, 10-12 en 14.30-17.30 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuur: IJmui den en omgeving van 9-10 u. in het Cul- teureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550 - 5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510 - 2550; Santpoort, van 15-16 uur in het ge bouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-N, tel. 02560 - 8014; verder volgens afspraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort- Noord. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 n, in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, la te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 11 JULI Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, geopend van 19.30 tot 21.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 uur en van 20.15- 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 12 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur en van 20.15- 21.30 uur. Opennbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 uur en van 19-21.30 u. Gezamenlijke filialen: Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 15-17 uur. Aanvoer van maandag: Maandagmorgen zijn in IJmuiden door 64 vaartuigen aangevoerd: 8769 kisten vis, 42.000 kilogram tong en 2730 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 1480 kisten schel vis, 680 wijting, 220 gul en kabeljauw, 1860 klein gul, 930 koolvis, 620 haring, 550 kleine kisten haring, 33 makreel, 140 kleine kisten makreel, 1620 schol, 46 tar bot en 440 varia. Prijzen van maandag: Per kilogram, in guldens: heilbot 5.30- 4.80; tarbot 5-3.80; grote tong 6.15-5.92; grootmiddel tong 6-5.72; kleinmiddel tong 3.62-3.40; tong I 2.55-2.10, tongll 1.92-1.58; zalm 8.20-6. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120- 100; middel kabeljauw 112-94; grote kool- vis 92;78; middel koolvis 66-56; grote wolf 102-100. Per tien stuks: grote kabeljauw 100-65, middel kabeljauw 65-30. Per 50 kilogram: grote schelvis 55-45; middel schelvis 44-40; kleinmiddel schel vis 36-29, schelvis I 30-24; schelvis II 36-15, kabeljauw I 36-30, kabeljauw II 31-26; schelvis III 18-15; koolvis I 18-15; koolvis II 15; grote en middel schol 56- 50; kleinmiddel en schol I 60-50; schol II 45-35; schol III 37-28, schar 26-15; poon 20; haai 27-16; gestripte wijting 27-19; dichte wijting 11; makreel 44-21; tarbot 180-110; griet 120-98; rode poon 32-22; kleine wolf 52-48; ham 120-100. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 180 kisten schelvis, 220 wijting; 350 gul en kabeljauw; 2000 kleine kisten haring; 300 haring; 150 makreel; 160 kleine kisten makreel; 50 schol; 100 stijve kabeljauwen en 1000 kilogram tong. Katwijk In Katwijk werd 511 kantjes haring aangevoerd. Prijzen: maatjesharing groot van 124 tot 159 en maatjesharing klein van 85 tot 128 per kantje.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5