Failliet van financieel- economische politiek" 4 D EN en Voorganger van min. Vondeling: Utrechtse juwelier vrijgelaten Waterschapsbestuur wil geen hoger salaris Doden in het verkeer „Seven Seas" gaat studenten huisvesten W esterschelde heeft nog geen radar- beveiliging Kromme pijpen bij Kromstrijen Nederland wil EUCOM wel huisvesten Vrouw omgekomen in brandend huis Bisschop van Breda licht gewond bij autobotsing Morgen koeler „Nieuw Amsterdam" krijgt grote beurt VAN ZIJL RUIMT OP WOENSDAG 13 JULI 196 6 ANEGANG 17-HAARLEM 'viV Kerkelijk nieuws Vergunning gevraagd voor demonstratie f-s af Haarlem GEBR. VEENINGA Velsen-IJ muiden Beverwijk TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! DEN HAAG Zeer scherpe critiek kreeg- minister Vondeling gistermiddag in de Tweede Kamer te horen van zijn voorganger prof. Witteveen (V.V.D.). De ze liet geen stuk heel van het financiële beleid van het kabinet-Cals. In 1965 was er een begin van evenwichtsherstel, maar ruimte voor grote ambitieuze plannen was er niet, was zijn voornaamste stelling. Hij had berekend dat de begroting 1966 een tekort van 2100 miljoen zal vertonen (na attrek van een paar meevallers misschien 1900 miljoen). Als de regering zich aan het plan-Joe kes had gehouden dan zouden de finan cien zich evenwichtiger en rustiger hebben ontwikkeld en dan was er ook meer ruim te op de kapitaalmarkt gebleven, betoog de hij. Vooral het bouwbedrijf lijdt onder het afkappen van investeringen. De klas sieke conjuncturele fout is hier weer op getreden, maar ditmaal niet gemaakt door het bedrijfsleven maar door de over heid". aldus prof. Witteveen, die vreesde dat we over enige tijd werkeloosheid zul len hebben. Hij toonde wel begrip voor de omvang van de bezuinigingen, maar had ernstige critiek op het moment waar op deze worden doorgevoerd. „Men heeft het plan-Joekes hakken met een botte bijl genoemd, maar hier wordt met een botte bijl in het wilde weg rondgeslagen. Het is het failliet van een financieel- economische politiek die nu als een robot mechanisch moet gaan besnoeien, het on vermijdelijke resultaat van een vastgelo pen financieel economische politiek" al dus prof. Witteveen. Mevrouw Van Ommeren-Averink (CPN) zei: „De regering is bezig de tenen af te knippen om de schoenen passend te ma ken' Ir. Van Dis (SGP) gaf de minister de raad om gelden die bestemd zijn voor „publiek vermaak" uit de begroting te schrappen. De heer Slotemaker de Bruine (PSP) vond dat minister Vondeling de be lastingverlaging moet uitstellen. Dat uit stel levert hem 1100 miljoen gulden op. De heer Harmsen (BP) vergeleek minis ter Vondeling met een ondeskundige dok ter. Minister Vondeling antwoordt vanmid dag. Oud-minister Witteveen (V.V.D.) aan het woord tijdens het debat in de Tweede Kamer over de aan vullende bezuinigingsnota van mi nister Vondeling. Kostuums 20-40% korting Kolberts o.a. Harris 69.00 Pantalons 28.00 Pyama's o.a. satin feutre 16.98 Sportshirts 7.98 Sokken en ankiets 1.98 Zakdoeken 0.78 Bel-O-Fast overhemden 2 stuks 19.75 De 29-jarige Utrechtse juwelier, die een Indringer in de tuin achter zijn woning heeft neergeschoten, is op vrije voeten gesteld. De officier van Justitie achtte het niet noodzakelijk de juwelier in pre ventieve hechtenis te houden omdat hij heeft gehandeld onder invloed van nogal geëmotioneerde omstandigheden. Kort voor het gebeuren was namelijk zijn moeder overleden. Mogelijk is hij volgens de officier hierdoor na het ontdek ken van een indringer in zijn tuin snel ler van streek geraakt dan in normale omstandigheden het geval zou zijn ge weest. Hij heeft, voor hij de fatale scho ten loste, de indringer gesommeerd, de tuin te verlaten. De watergraven en heemraden van het waterschap van de Barneveldsebeek wen sen geen hogere vergoeding voor hun werk. Zij staan afwijzend tegenover het voornemen van Gedeputeerde Staten van Gelderland de vergoeding voor de water- I graven van 5.000 op 7500 per jaar te brengen die voor de heemraden van 1250 op 1875. Aan Gedeputeerde Staten zal worden verzocht het Barneveldse wa terschap deze verhoging niet toe te ken nen, omdat er nog zoveel plannen uitge voerd moeten worden. Men wil wel meer geld, maar dan niet voor bestuurssalaris- sen, maar verbeteringen in het water schap. In IJsselmuiden is de anderhalf jaar oude Johanna van Egteren achter de I ouderlijke woning overreden door een door haar vader bestuurde landbouwtrekker. De vader had het meisje niet opgemerkt Zwaar gewond werd het naar het zieken huis in Kampen vervoerd,' waar het is overleden. De kamernood va-n de Rotterdamse stu- denten zal in oktober belangrijk worden verlicht door de aankoop van het passa giersschip „Seven Seas" (12.574 brt). De Stichting Studenten huisvesting zal het schip overnemen van de Europe-Canada Line, een dochtermaatschappij van de Holland-Amerika Lijn. Studenten van de m september te openen medische facul teit zullen voorrang krijgen boven hun collega s van de economische hogeschool. Op het schip is plaats voor 280 studenten. Het zal voor een deel worden gebruikt voor colleges en werkgroepen. De „Seven Seas" komt te liggen in de Parkhaven, in de onmiddellijke nabijheid van het provisorium van de medische fa culteit. het toekomstige acedemisch zie kenhuis Dijkzigt en het nieuwe medische complex. Ook ten opzichte van de Neder landse Economische Hogeschool is de lig plaats gunstig. i De ..Seven Seas", die een veelbewogen „leven" op alle oceanen achter de rug heeft, werd de laatste jaren vrijwel steeds gebruikt voor het vervoer van voornamelijk Amerikaanse studenten over de Atlantische Oceaan en rond de wereld. De taak van het schip wordt in dit opzicht in de herfst van dit jaar overge- nomen door het ss „Rijndam", dat dan zal gaan varen onder de vlag van de Eu rope-Canada Line. De ..Seven Seaszal eind september aan de nieuwe eigenares worden opgele- verd. Verwacht wordt dat het schip na enkele veranderingen in oktober voor be woning door studenten gereed is. De „Seven Seas" is in 1940 gebouwd bi'j Sun Shipbuilding and Drydock Co In Pennsylvania (V.S.). Het heeft thans ac commodatie voor 1000 passagiers. Het Nederlands Radar-proefstation in Noordwijk heeft de Nederlandse en Bel gische regeringen gewezen op het feit dat op de Westerschelde nog steeds een ha venradarsysteem ontbreekt. Hierdoor komt het scheepvaartverkeer op de Wes terschelde in een nadelige positie ten op- I zichte van het scheepvaartverkeer op de andere grote Westeuropese waterwegen. Ook de „International Chamber of shipping" heeft in haar in mei in Lau sanne gehouden vergadering gewezen op de noodzaak de Westerschelde te voor zien van een modern navigatiesysteem. Het proefstation ontwerpt thans een nieuw havenradarsysteem voor de ha vens van Rotterdam, de Nieuwe Water weg en de Europoort. Het heeft ook op drachten ontvangen voor de ontwikkeling van havenradarsystemen in West-Europa. Met de Franse autoriteiten is een over eenkomst gesloten om een modern haven- radarsysteem te ontwikkelen voor de ha ven van Le Havre. Mogelijkheden voor I een radarbeveiliging zijn reeds ingesteld in het gebied van de Seinèmonding. Het is de bedoeling van de Franse autoritei ten een dergelijke studie te verrichten voor het havengebied van Marseille. Ook het Westduitse „Bundesverkehrs- ministerium" heeft het Nederlands Ra dar-proefstation verzocht adviezen uit te brengen over de bestaande havenradar systemen aan Elbe en Weser. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Nederland is bereid het hoofdkwartier van de Amerikaanse strijd krachten in Europa (EUCOM) te huis vesten. Staatssecretaris Van der Stoel van Buitenlandse Zaken deelde gisteren in de Tweede Kamer mee dat Nederland een aanbod zal doen als Amerika daarom vraagt. Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa moet 1 april volgend jaar Frankrijk verlaten hebben. Op de weg Heeze-Leende is de 30-jarige mej. C. Borrenberg uit Leende om het le ven gekomen toen zij met haar sportau to door nog onbekende oorzaak tegen een boom botste. De botsing was zo hevig I dat de wagen rond de boom gevouwen werd. In een ziekenhuis in Laren is de 16-jarige Annie De Waard uit Naarden overleden. Zij werd ernstig gewond, toen ze maan dagavond per bromfiets met op de duo een vijftienjarig vriendinnetje, vlak voor een autobus de drukke Huizerweg in Bla- ricum overstak. Ze werd een eindweegs door de bus meegesleurd. Het vriendinne tje werd ernstig gewond. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Aarlanderveen D. W. Koel man te Surhuizum; te Herkingen J. L. Ravésloot, kand. te Delft. Geref. Kerken Beroepen te Beverwijk als industrie predikant voor het IJmondgebied J. Pas- I veer te Zeist. I Aangenomen naar Rotterdam-Pendrecht H. Peper te Slootdorp, die bedankte voor Den Ham (vak. H. Torenbeek) en voor Wolfheze. Geref. Gemeenten Beroepen te Vlissingen J. Karens te Nieuwerkerk (Zeeland). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Medemblik (toez.) M. Rus ter te Anjum. Aangenomen naar Markelo (vak. J. H. Schellingerhout) A. N. Doornhein te Eng- wierum. Uit de mededelingen van de staatsse Cretans bleek dat Nederland liever KUCOM huisvest dan het commando van de strijdkrachten in centraal Europa (A FC ENT). Het Amerikaanse com mando vergt minder huisvesting en ruim te. Inmiddels is echter duidelijk geworden dat Duitsland met minder kosten en in ™nder tijd aan de huisvestingseisen van Al CENT zal kunnen voldoen, zodat dit commando waarschijnlijk in de bondsre publiek gevestigd zal worden. Mr. Van d.eAr Stoel liet doorschemeren dat de NAVO-raad en het militaire comité van de NAVO waarschijnlijk wel in Brussel zullen worden gehuisvest. Vrij algemeen is men van oordeel dat deze instellingen zo dicht mogelijk bij het hoogste mili taire hoofdkwartier in Europa (SHAPE) moeten komen. Zoals bekend is heeft Belgie zich onlangs bereid verklaard SHAPE te huisvesten. De afdeling Den Haag van de Paci'fis- tisch-Socialistische Jongerenwerkgroep heeft bij de Haagse politie vergunning ge vraagd voortaan op elke tweede en elke vierde zaterdag van de maand protestbe togingen te mogen houden tegen de Ame rikaanse politiek in Vietnam. Bij de aanleg van de 115 km lange pijpleiding van het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen naar de Shell-raffinaderij in Pernis gaat het niet helemaal naar wens. Een probleem doet zich voor tussen het Zuidhollandse Strijen en het Noordbrabantse Noordschans. De ambachtsheerlijkheid „Kromstrijen" weigert namelijk toestemming te verlenen de pijp, samen met nog drie pijpen van de Staatsmijnen, in haar terreinen te laten verdwijnen. De pijpen liggen nu in allerlei bochten om het Kromstrijense land heen te wachten tot er een oplossing is gevonden. Bij een felle brand, die vanochtend vroeg woedde in de benedenwoning Prinsen gracht 343, in het centrum van Amster dam, is de alleenwonende invalide 65-jari- ge mevrouw J. Botter in de vlammen omgekomen. De tweekamerwoning brand de geheel uit. De brandweer had met vijf stralen in twintig minuten het vuur geblust. Naar de oorzaak van de brand wordt een on derzoek ingesteld. De bisschop van Breda, mgr. H. de Vet is gisteravond licht gewond bij een auto botsing, waarbij de auto van de bisschop werd vernield. De chauffeur werd even eens gewond. Op weg van Hoogeveen naar Bellen kwam de auto met mgr. De Vet in botsing met een vrachtwagen. De bis schop, op weg naar een conferentie in Gro ningen, kon later met een andere wagen verder rijden. Mgr. De Vet liep enkele schaafwonden aan het hoofd op en klaag de ook over pijn in de borst. Hij zal en kele dagen rust moeten houden. Amerikaanse rechter. Een rechter van het hoogste gerechtshof van de Verenigde Staten, de heer Potter Stewart, is in Nederland voor een bezoek aan het Internationale Hof van Justitie en aan de Academie van Internationaal Recht in Den Haag. Aan de universiteit in Leiden zal hij een gastcollege geven. Straf voor kassier. De Haagse rechtbank heeft een 51-jarige kassier van een Haags bijkantoor van een grote bank instelling veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan twee voor waardelijk, wegens verduistering van ongeveer vijftienduizend gulden ten nadele van de bank. Mr. R. van Hooff overleden. In Arnhem is op 72-jarige leeftijd overleden mr. R. A.T. van Hooff, oud-directeur van Burgers dierenpark. Enkele jaren ge leden droeg hij de leiding van het die- renpark, dat hij tijdens de oorlog voor de ondergang wist te behoeden, over aan zijn zoon Anton van Hooff. I Geen nummers maar namen. In het maandblad van het genootschap „Onze Taal" wordt ervoor gepleit de Neder landse autowegen namen te geven in plaats van nummers. Bank beveiligd. Na de vele bankoverval len gaat de Boerenleenbank in Roosen daal haar kantoor tegen rovers beveili gen. Tussen de ruimte voor het publiek en de kantoren achter de loketten komt een wand van glas dat zelfs bestand is tegen karabijnkogels. De deuren van de hal naar de kantoren zullen alleen van binnen uit geopend kunnen worden. Feest in Tholen. Op 7 december zal het zeshonderd jaar geleden zijn dat Jan van Blois aan Tholen stadsrechten ver leende. Een comité, waarin bevolking industrie, landbouw, fruitteelt en visse rij vertegenwoordigd zijn, gaat een feest organiseren voor 7 tot 12 septem ber, omdat december voor de viering ongunstig is. Gevaarlijke weg. Het Tweede Kamerlid de heer Wieldraaijer (K.V.P.) heeft de aandacht van de minister van Ver keer en Waterstaat gevestigd op de ge vaarlijke situatie op de rijksweg tussen Hengelo en Almelo bij de randweg in Borne waar dit jaar al acht verkeers- ongevallen met dodelijke afloop zijn voorgekomen. Hij verzoekt een inhaal- verbod op de gevaarlijkste gedeelten van deze weg en een snelheidsbeper- king voor de gehele weg af te kondigen. Geen politieke agitatie. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Harmsen (B.P.) heeft de minister van Justitie geantwoord dat hij geen stappen zal ondernemen tegen de Haagse afdeling van de „Africa Students Association Deze vereniging had een bijeenkomst over Rhodesië gehouden, waaraan o.m. door de ambassadeur van Tanzania was deelgenomen. De minister zegt dat het een besloten vergadering betrof waarin op ordelijke wijze van gedach ten is gewisseld.Van politieke agitatie was geen sprake. Het KNMI deelt mee: In de afgelopen nacht passeerde een zwak oceaanfront zonder regen van eni- ge betekenis ons land. De- kern van de bijbehorende oceaandepressie bereikte van morgen Schotland- Een tweede front, dat vanmorgen over Ierland lag, zal van avond en vannacht ons land passeren. De wind draait dan naar west tot noordwest en zal koelere lucht ons land binnenvoe ren. De temperaturen zullen daarom mor- e?ke!e graden lager zijn dan van daag. In de koelere lucht komen naast op- ringen °°k enkele lokale buien voor. Het weer blijft dus wisselvallig. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- j? temperaturen binnen- en buitenland •a-. c u CO a B 62 VIJVERVISSEN VIJVERPLANTEN VIJ VERPOMPEN VIJVERFONTEINEN VIJVERS ln plastic en asbest NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62, Haarlem. Tel. 11269 De „Nieuw Amsterdam" van de Hol- land-Amerika Lijn zal 73 dagen uit de vaart worden genomen voor de vijfjaar lijkse onderhoudsbeurt, die op 30 septem ber begint. De „Nieuw Amsterdam" ver trekt daarna op 13 december naar de Verenigde Staten voor een kerstreis. Bij de vijfjaarlijkse onderhoudsbeurt zal rekening worden gehouden met veran deringen in verband met bepaalde eisen, die de IMCO (de Intergouvernementele Maritieme Consultative Organisatie) in haar vetgadering van mei heeft voorge steld. Vooral de brandbeveiliging heeft daarbij de aandacht in verband met de recente grote branden aan boord van bui tenlandse passagiersschepen. De veran deringen hangen niet samen met ver scherpte eisen van de Verenigde Staten aan passagiersschepen. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon- cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De veroveraar van Atlantis", 14 j. Van don derdag af 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Van donderdag af 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, vandaag 14.30 en 20.15 u.: „Help", a.l. Van donderdag af 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Ameri- caine", a.l.; vandaaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j. Van donderdag af 14 en 16.15 u.: „The Goldrush", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dodenval in Dakota", 14 j. Van donder dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De charge I aan de rode rivier", 14 j. Studio, vandaag 10.30 en 14 u. en van donderdag af 10.30 u.: „Flipper de dol fijn", al.; vandaag 19 en 21.15 u.: „De vrouw in het zand", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 14 j. De Witte Zwaan (Zandvoort), vandaag 20. 03u.: „Tickle me", a.l. Donderdag 20.30 u.: „Freddy en het lied van de prairie", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u„ zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy ls ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35): vandaag 14.30 u.: „De Apebroodboom". Donderdag 14.30 u.„Het sprookje van de zon". Raadhuis Lisse, vandaag 19 u.: Gemeen teraadsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 10 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. WOENSDAG 13 JULI City, 20 u.„Matt Helm en de lokvogels". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 19 tot 21 uur: Expositie A. Broeckman—Klinkhamer. Tot en met 18 juli. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 uur af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankbeeld „Zingende stenen". DONDERDAG 14 JULI City, 20 u.: „Als de dauw hangt komt er regen' Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)- 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie A. Broeckman Klinkhamer. Tot en met 18 juli. WOENSDAG 13 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur „De dans om de reiger". Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Galerie Boumans, Breestraat 122, tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen door Jan Sierhuis; tot 18 augustus. DONDERDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok-1 vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De beul van Londen". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen door Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam I Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. motregen licht bew. zw. bew. half bew. zw. bew. half bew. regen zw. bew. half bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zw. bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wzw w wzw wzw wzw zw wzw wzw 18 19 20 19 20 20 20 21 zzw zw 22 21 windst. 23 wzw n wzw w zw zw wnw windst. 26 windst. 26 nnw 17 21 21 19 21 21 25 zzw zzw zzw zzo wzw O zo nw 25 20 23 23 23 25 27 23 24 windst. 31 ono 28 windst. 27 windst. 41 windst. 31 w 37 16 16 15 15 16 15 15 16 14 13 12 14 10 12 16 15 14 15 13 15 21 16 16 13 12 13 16 12 11 22 18 18 20 18 21 Donderdag 14 juli Zon op 4.36 uur; onder 20.55 uur Maan op 1.04 uur; onder 17.34 uur. Maanstanden Nieuwe maan18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 juli Hoog water 11.20 uur en 23.52 uur Laag water 6.39 uur en 19.19 uur. Donderdag 14 juli Hoog water 12.30 uur en uur. Laag water 7.50 uur en 20.29 uur. I Het hoog en laag water te Zandvoort is 11° tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2