Buitenlands werk overheerst op Broadway wil uit het vuistje Voornaamste onderscheidingen voor niet-Amerikaanse auteurs Toneel in New York 1 Eerste uitvoering van Mengelbergs „Omtrent een Componistenactie,, WOENSDAG 13 JULI 196 6 Kijkers en luisteraars Danzi-kwintet vermakelijk op dreef Malapartes testament wordt niet uitgevoerd De radio geeft donderdag Tel evisieprog ra m m a Examens £EN TONEELSEIZOEN ZOALS DAT van 1965-1966 heeft New York nog niet dikwijls in de naoorlogse periode zelfs nog nooit meege maakt: het was een seizoen waarin de meest vooraanstaande Amerikaanse toneelschrijvers hun nieuwe stukken één voor één als bakstenen zagen vallen, terwijl de grote successen (afgezien van de musicals) alle van buitenlandse oorsprong waren. En dat in New York en op Broadway, dat zo vele jaren lang met snobistisch chauvinisme zijn neus heeft opgetrokken voor buitenlandse „import" op toneelgebied! De New Yorkers waren in het afgelopen seizoen wel gedwongen, dat chauvinisme te laten varen. Ze wer den diep teleurgesteld door auteurs wier naam alleen al tot dusver als een garantie van succes werd beschouwd: Tennessee Williams' „Slapstick trage dy" was een volslagen fiasco; „Malcolm" van Edward Albee moest na vijf voorstellingen van het repertoire worden genomen; William Inges „Where's Daddy?" was een eerste-rangs debacle. En in schrille tegenstelling daarmee werden tal van buitenlandse stukken zowel door het publiek als door de pers enthousiast ontvangen; met het voor Amerika hoogst ongewone en menigeen verbijsterende resultaat dat belangrijke onderscheidingen als de De titel „Generation heeft een dubbele be tekenis, want het ttuk gaat niet alleen over het huidige con flict tussen de gene raties maar ook hel begrip „generation" in de zin van voort planting speelt er een belangrijke rol in. De in Chicago wonende vader van een meisje, dat zonder ouderlijke zegen in New York is getrouwd, merkt namelijk tot zijn schrik dat die voort planting in haar ge val al een heel eind is gevorderd als hij, twee dagen na het huwelijk, met zijn schoonzoon kennis komt maken; de baby kan zelfs elk ogen blik worden ver wacht. Waarom ook niet? Want de doch ter Doris en haar bruidegom Walter vooral hij zijn felle tegenstanders van alles wat con ventioneel is ow.dat zij een afschuw heb ben van het helê maatschappelijke stelsel waarin zij leven. Doris' vader, die carrière heeft ge maakt in het „public relations"-vak en die zichzelf altijd voor een vooruitstrevend man heeft gehouden, is in de ogen van zijn schoonzoon een meelijwekkend reac tionair; zijn aanbod om Walter een goed betaalde baan bij zijn firma te bezorgen wordt door de opstandige jongeman dan- oo]c met verachting van de hand gewezen. Maar de ergste schok krijgt papa als hij hoort dat het jonge paar ook alweer uit protest tegen Het Stelsel weigert enige medische hulp in te roepen bij de geboorte van hun baby; het moet een voor honderd percent „natuurlijke" bevalling worden. De trucs die de vader verzint om dit wilde plan te doorkruisen, lopen tot een halve minuut vöör het slot op niets uit; maar ze leveren wel een flink aantal vermakelijke scènes op. De verdienste van William Goodhart is, dat hij een actueel serieus probleem op een luchtige en genoeglijke manier heeft behandeld, uiteraard zonder iets tot de op lossing ervan bij te dragen maar ook zonder het belachelijk te maken of sma keloos te worden. De intrige is niet sterk en op enkele plaatsen zelfs nogal moei zaam in elkaar getimmerd; maar Good hart heeft in elk geval een amusante, goed gekarakteriseerde vaderrol geschre ven die door Henry Fonda briljant wordt gespeeld. Fonda, die wij in ons land al leen als filmacteur kennen, vertolkt deze vader wiens overtuiging van eigen pro gressiviteit de ene klap na de andere krijgt met een onuitputtelijke voorraad kostelijke nuances en een zeldzaam ver fijnde beheersing van de blij speltechniek VAN DE BUITENLANDSE STUKKEN die in juni op en om Broadway te zien waren, moet in de eerste plaats „Phila delphia, here I come!", van de in ons land nog onbekende Ierse schrijver Brian Friel worden genoemd. Het is een kome die over een afscheid, het afscheid dat een Ierse jongeman neemt van zijn dorp en zijn huiselijke omgeving, van zijn vrienden en zijn verloren jeugdliefde, van al zijn gemiste kansen thuis, op de avond voordat hij naar Amerika gaat emigre ren. Op die laatste avond doorgrondt Ga reth O Donnell de schamelheid van wat overheidssubsidie (een hij m Ierland achterlaat, ee ivoor New York) wordt bespeeld door een Op 1 juli waren bij de Dienst Luister en Kijkgelden 2.255.737 televisietoestellen aangegeven tegen 2.245.187 op 1 juni. Het aantal geregistreerde radiotoestellen be droeg op 1 juli 2.699.841 tegen 2.708.619 op X juni. De gevangen Inca Atahuallpa (Clay ton Corpin), de broeder Franciscaan, en de Inca-hogepriester (Mylo Quam) in Peter Shaffers The royul hunt of the sun". Pulitzer Prize, de Tony Award en de prijs van de New York Drama Critics Circle voor de beste toneelstukken (niet-musicals) van het afgelopen sei zoen dit jaar alle naar buitenlandse schrijvers gingen. Het tekent de situatie dat de leden van de Drama Critics Circle niet alleen hun onderscheiding toekenden aan „Marat/Sade" van Petër Weiss, maar bovendien hun voor keur voor nog zes andere Europese stukken uitspraken boven enig Ameri kaans werk. Enige weken geleden, toen ik in New York aankwam, waren althans op en om Broadway de nieuwe serieuze stukken van inheemse oorsprong danook alle van het repertoire verdwenen. Luchtige blijspelen, overgehouden uit het voorlaatste seizoen, zoals „Luv", „Barefoot in the park" en „The odd couple", trokken nog altijd volle zalen en zelfs het dertig jaar oude „You can't take it with you" van Hart en Kaufman, uit verlegen heid maar weer voor de dag gehaald, deed het weer uitstekend. Maar wel haast het enige nieuwe Amerikaanse stuk van meer dan kluchtspel-niveau dat met goed gevolg uit het seizoen 1965-1966 te voorschijn is gekomen en repertoire heeft gehouden is „Generation", een blijspel waarmee de jonge schrijver William Goodhart een verdienstelijk debuut heeft gemaakt. eerste seizoen was tevens het eerste wer kelijke succes van het gezelschap (dat voordien in San Francisco had geëxperi menteerd), hoofdzakelijk dankzij de idee- enrijke regie van Irving en het op en kele zwak-bezette rollen na goede en semble-spel. Met de opvoering van dit ruim twintig jaar oude stuk, gebaseerd op de Chinese versie van een Salomons- oordeel maar door Brecht in een Sovjet- Russisch kader geplaatst, hebben de lei ders van het Repertory Theatre aanzien lijk bijgedragen tot een grotere en meer realistische waardering van Brecht als toneelschrijver door pers en publiek in Amerika. De reputatie van Brechts stuk ken als „communistische propaganda" heeft tot dusver de opvoering op Broad way van veel van zijn werk, ook voor zo ver het elders in het Westen ideolo gisch wèl acceptabel was, verhinderd. AAN DEZE OPVOERING van „The Caucasian chalk circle" kan echter nau welijks iemand aanstoot nemen, want er gaat niet de minste politieke schokwer- king van uit. De voorstelling heeft een naïef-romantische atmosfeer, waarbij Brecht toch geen geweld wordt aange daan, vooral omdat alle opdringerigheid vermeden is. De kleurige aankleding is in parodistisch-Mongoolse stijl; de spelers die typen voorstellen dragen groteske maskers, de individuele figuren niet. On der de laatsten munten vooral Elizabeth Huddle als de pleegmoeder Grusha en Ro bert Symonds als de non-conformistische rechter uit. Het geheel van de vertoning wekt bepaald wel goede verwachtingen omtrent de toekomstmogelijkheden van dit, door de plaatselijke per? met veel wantrouwen ontvangen gezelschap. Over hetgeen het New Yorkse toneel „off-Broadway" deze zomer te bieden heeft zal ik in een volgend artikel het een en ander vertellen. Simpn Koster del van woordbreuk en bedrog, als mili tair overwinnaar maar de Inca als gees telijk overwinnaar te voorschijn komt berust voor een deel op hooggestemde spirituele dialogen, voor een ander deel op een spectaculaire vertoning van Indiaans ceremonieel die gemakkelijk in een revue- |achtig kijkspel ontaardt. De kern van het stuk is het gewetens- I conflict van de ruwe, oude en ongeletter de vechtersbaas Pizarro, die een nieuwe geesteswereld ontdekt in het onwankelba re godsvertrouwen van de volgens de maatstaf van zijn geloof onsterfelijke Inca maar die in zijn nieuwe illusies wordt te leurgesteld door diens dood, veroorzaakt enerzijds door de onstilbare roof- en moordlust van Pizarro's eigen mannen, anderzijds door het eigendunkelijke cynis me van de door Pizarro trouw gediende Kerk. Dit gewetensconflict, en trouwens de hele figuur van Pizarro, is door Shaf fer overtuigend en boeiend getekend. Veel minder overtuigend is de schildering van de ceremoniële wereld der Inca's, waarin op een volstrekt on-Indiaans klinkende muziek bewogen en gedanst wordt en, met behulp van een nogal dwaze tolk, een Karl May-achtig Engels wordt gesproken. De souvereine Inca Atahuallpa zelf heeft in zijn strenge religieuze en pacifistische overtuiging wel geloofwaardige trekken, maar tegen de handicap van het onechte show-element (waarvoor vooral de regie van John Dexter verantwoordelijk was) kan ook hij niet op. Het beste onderdeel vanvan de New Yorkse opvoering was de I uitstekende Pizarro van Robert Burr. IN HET BIJZONDER MOOIE Vivian Beaumont Theatre van Lincoln Cen ter, dat sedert de vorige herfst met noviteit DE JONGE KOMPROLISTEN Slurf, Woodie en Mompelmuis hebben, nadat ze enerzijds contact hadden gezocht met de kopstukken uit de skribbersactie, Luisternik en Hoofden en anderzijds in de Modderbelse komprolistenclub vakgenoten als Hanzemans, Zanderig en Van Deventer tot hun zienswijze hadden overgehaald L L n ft 0 het resultaat geboekt, dat hun ideeën bij de minister van Vrijetijdsbesteding, Onnutte Maaksels en Armoede- C r n bestrijding, de heer Hoera, ter tafel zijn gekomen. Of de onderhandelingen tussen Zanderig, Hanzemans en Woo- die en de heren Hoera en Karrewiel succes zullen hebben is nog met geheel duidelijk. Dit is een merkwaardige aanhef voor een recensie over een Holland-Festivalconcert. Maar het gaat dan ook over een zeer merkwaardig stuk Het concert, dat het Danzi-Kwintet gisteren in de Amsterdamse Kleine Zaal gaf, werd besloten met de premiere van het werk „Omtrent een componistenactie" van Misja Mengelberg en dat werk zal waarschijnlijk de gemoederen van het in zeer behoorlijke getale opgekomen pubhek nog lang hebben beziggehouden. MENGELBERG ZELF spreekt in zijnduidelijke, logische vorm, waarin dei tek-, toelichting over een lezing met lichtbeel- sten zonder enige geforceerdheid waren den „in een taal die u niet kent". De le- opgenomen. zing gaat, dat zal men begrepen hebben, jjET PROGRAMMA na de pauze werd over de enige tijd geleden begonnen com- gecompleteerd met Episoden van de Zwit- ponistenactie, die beoogt via overleg met i_ Hans-Ulrieh Lehmann, een fijnzinnig, minister Vrolijk tot een voor de Neder- aangenaam klinkend stuk van deze Bou- landse componist wat rooskleuriger situa- L_gtockhaugen leerling uit Bazej; de tie te geraken. Mengelberg, zelf een van lond was ge0pend met een Engels stuk, de initiatiefnemers, heeft uit de gege- I het tien jaar oude en ook duidelijk ver- vens die omtrent het verloop van de actie ouderde kwintet „Refrains and Chorus- vastliggen een aantal feiten verzameld, seg„ van Harrjson Birtwistle en het wei deze vervangen door nabijliggende licties interessante kwintet „Gathering" van en deze vervolgens via een ingenieus U Amerikaan Roger Reynolds, „vertaal"-systeem in muziek overge- A1 al wag een avond van mu- bracht. Daarnaast maakte hij een aantal gjceren op hoogstaand niveau. Ik ben bij collages, die als lichtbeelden vertoond die- kennis te hebben ge nen te worden en die in de vorm van maakt met de stukken van Eisma en een schematisch stripverhaal de luisteraar- Mengelberg en ik heb, als altijd, van het kijker moeten duidelijk maken wat er ge- onvergehjkelijke samenspel van het Dan- beurt. Drie van de initiatiefnemers, in Lj.kwintet genoten. Veel problemen wa- het verhaal Slurf, Woodie en Hanzemans, I n gr n-et hgt enige probleem dat ik zijn in het stuk vertegenwoordigd met ci- nu nQg kek deze recensie zal •t „„„„„uurt I uuur ïveuu ui n, luuiuu ucoucciu ua/v/ cc/c- gekeerde verzuut de vader, g f $~\ietwat avantgardistisch ingesteld" gezel- opschepperige kameraden, ^en 1 schap onder leiding van Herbert Blau en eenzame en vreugdeloze jeugdja™ hij Ber£o(t BrecMs dramati noch thuis, noch daarbuiten m 1 sche legende „The Caucasian chalk circle grip heeft ondervonden. f tonele gebracht. Dit sluitstuk van het stort hl] .zich in nieuwe illusies omtrent zijn toekomst in Amerika, waarvan hij zich een hemel op aarde voorstelt. Om het publiek duidelijk te maken wat de weinig I spraakzame Gareth in werkelijkheid van zijn omgeving (en ook van zichzelf) denkt, laat de schrijver hem door twee acteurs spelen: de één vertolkt de uiterlijke Ga reth, de ander diens innerlijk dat hard-op zegt wat binnen-in Gareth leeft maar onuitgesproken blijft. Deze opzet I herinnert enigszins aan O'Neills „Strange interlude", zij het met deze verschillen dat de figuren van O'Neill zelf door mid del van monologen hun innerlijk openba ren en dat bij Brian Friel de uitgespro ken gedachten veel meer aan de opper vlakte liggen. Maar O'Neills stuk was danook een psycho-analytisch drama, ter- I wijl „Philadelphia, here I come!" bedoeld is als een vriendelijke, lichtelijk sentimen tele comedie met sarcastische ondertoon. In zijn splitsing van de uiterlijke en de innerlijk Gareth is de schrijver niet altijd even goed geslaagd, vooral niet waar het op het verband tussen de twee „helften" van de figuur aankomt. Soms passen de woorden van de innerlijke Gareth name lijk zo slecht bij hetgeen men zich om trent het karakter van de zwijgende, ui terlijke Gareth kan voorstellen dat zij eer der een commentaar van de auteur lijken te zijn. Toch heeft het stuk ongetwijfeld kwaliteiten, vooral door de gevoeligheid van de milieu-schildering en van het ont roerende, hortende gesprek tusssen va der en zoon midden in de nacht, wan neer zij beiden een laatste vergeefse po ging doen om het ijs tussen hen te laten breken. En als de zoon tenslotte in ge dachten concludeert dat zijn vader nooit iets van hem heeft begrepen en niets heeft onthouden van de mooie momenten die zij vroeger samen hebben beleefd komt de schrijver met een ontroerende verrassing voor de dag: de verzuchting van de vader dat zijn zoon hém nooit I HILVERSUM I. 402 m, heeft begrepen en alles vergeterlis van de 0chtendgymnastiek. 7.20 mooie ogenblikken die hij de vader Gram muziek 7 50 Dag0pening. 8.00 Nws. zich nog wel herinnert. 8 10 Qram muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Werken van Belgische componisten. 9.35 DE ENGELSE SCHRIJVER Petei 1 Waterstanden. 9.40 Gram. muziek. 10.00 Shaffer (wiens éénakters „Horen en Zien" voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen, in 1963-1964 bij ons door de Haagse Co- 12.00 Instrumentaal ensemble. 12.27 Medede- medie werden gespeeld) verraste Londen lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Dans- twee iaar geleden met zijn historisch dra- orkest. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beurs- The royal hunt of the Sun", het eer- berichten. 13.30 Klass. kamermuziek. 14.15 ste stuk va/een moderne auteur dat d Laurence Oliviers National Theatre weg a5.30-i7.OO Rechtstr. rep. Ronde van opgevoerd. Het was voor velen een met Fnfnkrijk) 17 00 Voor de jeugd. 18.00 Nws. minder grote verrassipg dat dit werk lg lg Actualiteiten. 18.25 Weekeindwijzer: ge- waarin een ongewoon thema op ongewone var progr. 19.05 Gesproken brief. 19.10 Sport wijze wordt behandeld ook op Broad- parade. 19.25 Nabeschouwing Ronde van way met zijn nogal conventioneel schouw- Frankrijk. 19.35 Country and Western music, burgpubliek, in de smaak viel. Toch heeft 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1966: Con- het ook daar acht maanden lang volle za- certgebouworkest. 22.05 Amusementsmuziek len getrokken: misschien wel omdat het 22.30 Nws. 22 40 Actualiteiten. 23.00 Nwe de Amerikanen een episode uit de ge- grampL 23.55 Tws. schiedenis van hun werelddeel voorzet die HILVERSUM II. 298 m. zich weliswaar niet in Noord- maar in Zuid-Amerika heeft afgespeeld maar waar 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gram. mu in zij toch de botsing tussen de verove- ziek. <7.30 Nws.) 7.55 Overweging. 8.00 Nws. raars en de oorspronkelijke bewoners, die «10 Voor de jeugd 8.30 Nws. 8.32 Gram mu- i„ hel Noorden zo.ee, „ge, heel, ge- ïi'ï duurd, kunnen herkennen. land. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin- Shaffers dramatisering van de kracht- bouw. 12.30 Nws. 12.40 Deze week. 12.45 Ac- meting tussen de Spaanse veroveraar Pi- tualiteiten. 13.00 Pro memorie. 13.05 Amster zarro en de laatste Inca, Atahuallpa een dams Kamerorkest. 13.45 Voor de vrouw, krachtmeting waaruit Pizarro, door mid-14.15 Metropols orkest. 15.00 Geref. studio- De strijd tussen de echte moeder en de pleegmoeder in Brechts „T.he Caucasian chalk circle" (op de achtergrond) Robert Symonds als de rechter. ondertekenen met Woodie of met Rob du Bois taten uit hun werk. HET STUK IS een fantastische kermis geworden. Niet alleen omdat de musici naast hun gebruikelijke instrumenten nog op mirlitons, politiefluitjes en andere on gebruikelijke blaasinstrumenten spelen, ook niet alleen om de aantrekkelijke, kleurige collages die op het filmdoek ver schijnen, maar vooral om de fantasievol le steeds weer veranderende muziek. Deze 1 muziek zorgde voor veel hilariteit in de Nederland 1: De NTS zendt vanavon zaal maar ook voor groot enthousiasme, om ongeveer half acht de wedstrijd om een'aantal ..open doekjes" en een lang- het wereldkampioenschap voetbal tussen durig applaus na afloop. Misja Mengel- Spanje en Argentinië uit. In de pauze berg enige dagen geleden in deze krant wordt het journaal uitgezonden Na de toegejuicht als Nederlands beste jazz- wedstrijd ziet men een nieuweaflevering pianist is ook (en misschien is hij dat van „De schavuiten De familie Mac- wel vooral) een componist van grote in- Bride staat op het punt een erfenis te ventiviteit en een originele benadering ontvangen van de oude Jefferson Davis van het vak MacBride. Maar plotseling komt diens Enthousiasme bestond in de zaal ook doodgewaande zoon opduiken. Er staat voor het andere Nederlandse werk op het een nieuwe schavuitenstreek op stapel, programma, Fontemara van Will Eisma. want de jonge MacBnde-telg ly*t ver- En ook hier terecht. Fontemara, al dacht veel op een zekere Tony Fleming, evenzeer een werk, dat aan de musici de Amerikaanse tak van de schavuiten, eigen problemen stelt, is namelijk een van Voorts treedt „Boys Big Band" op, in het de meest, geslaagde werken die ik van Eis- kader van h^t Holland Festival. Gasten ma ken. In dit stuk hebben de instrumen- zijn onder anderen: Abey Lincoln en talisten de taak tussen het spelen door Greetje Kauffeld en de saxofonist Wil- allerlei teksten, pit te spreken, die de lem Breukeiy componist heeft samengesteld uit een drie tal gedichten van Lucebert (de titel is ont- I leend aan de gouache „Tante Fontemara vertelt" van Lucebert). De componist die een dergelijk project opzet geeft zichzelf een zeer gevaarlijke en moeilijke op dracht Will Eisma heeft deze opdracht met al zijn kunnen en kennen tot een zeer overtuigend einde gebracht. De Danzi'? waren tegen hun problemen uiteraard volkomen opgewassen. Het resultaat was een voortreffelijk klinkend stuk met een De rechter te Rome heeft dinsdag be paald dat de nalatenschap van wijlen de schrijver Curzio Malaparte niet gebruikt kan worden om op Capri een tehuis voor communistisch-Chinese kunstenaars te vestigen. De omstreden Malaparte, die op 19 juli 1957 is overleden wilde volgens zijn testament van zijn villa op Capri een tehuis voor kunstenaars uit Communis tisch China laten maken. Zijn erfgena-1 men vochten deze bepaling aan. De rech ter heeft thans de villa en andere activa aan deze erfgenamen overgedragen om dat het idee van het tehuis onmogelijk is I aangezien Italië Communistisch China niet erkent. Malaparte verklaarde in zijn testament het Chinese volk zeer dankbaar te zijn. In het jaar vóór zijn heengaan werd hij 6p een reis door China ziek en enige tijd in een Chinese kliniek ver pleegd. Greetje Kauffeld is vanavond soliste bij een optreden van Boys Big Band onder leiding van Boy Edgar. Het jazz-concert wordt uitgevoerd in het Amsterdams Concertgebouw. (VARA-Nederland 1). dienst. 15.30 Luisa Miller, opera. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Sportrubriek. 18.00 Zuid- amerikaanse klanken. 18.25 Ned. liedjes. 18.40 Voor twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Radio krant. 19.30 Leger des Heils. 19.45 Oude mu ziek. 20.00 Donderdagavondmozaïek, gev. progr. 22.00 Gewijde muziek. 22.15 Avond overdenking. 22.30 Nws en herh. SOS-berich- ten. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Haarlemse orgelmaand 1966. 23.15 Vers in het gehoor: lit. progr. 22.40 Gram. muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 240 m. en FM-kanalen 9.00 Nws. 9.02 Gevar. muziekprogr. 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Licht orgel spel. 12.30 Gevar. gram. muziek. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 14.05 Opgeruimd: platen en tips. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Ensemble. 15.25 Gevar. gram. muziek. 16.00 NWs. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Zorro, progr. voor tieners. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Gevar. platenprogr. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muziek. 12.40 Weerbe richt, SOS-berichten. 12.48 Orkestmuziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws, 16.03 Beursoverzichtem. 17.00 Nws. 17.15 Instr. muziek. 17.30 Volksmuziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sportberichten. 18.30 Gram. muziek. 18.45 Sport. 18.52 Gevar. muziek. 19.00 Nws. 19.40 Dansmuziek. 20.00 Lichte muziek. 20.30 Klas- muziek. 20.45 Boekbespreking- NEDERLAND I Nederland 2: Het programma begint met een nieuwe aflevering van de Hum- boldtschule. Een aantal leerlingen heb ben een jazzcombo samengesteld, maar als ze aan een concours willen meedoen neemt een leraar alle muziekinstrumen ten in beslag. De muzikale leerlingen blijken echter vindingrijker dan de leraar verwachtte. Na een filmpje over de vis sers van het Zuid-Italiaanse stadje Ta- Miip .rente wordt de dertiende aflevering van 17.00 Voor de kinderen 18.30 Teleac:.De dg Koningsgambiet" uitgezonden, waar- Attische tragedie. 19.00 Nws. 19.01 Klaas tlI„-pn York en Lancaster Vaak. 19.05 Franse les. (herh .les 39). 19.20 m de strijd tussen York en Lancaster Eurovisie: Wereldkampioenschap voetbal: centraal staat. Jan van Hillo maakte een Spanje-Argentinië. (20.15 Journaal). 21.15 De reportage van de tweede conferentie van schavuiten, TV-film. 22.05 Holland Festival de Wereldraad van Kerken in Geneve, 1966: Boy's Big Band jazzconcert. 22.35 Ac- Aan de orde zijn de sociaal-ethische as- tueel Humanisme. 22.45 Stichting Socutera. petten van de maatschappij. Aan het slot 23.00 Journaal. 23.05 Filmverslag Ronde van van programma ziet men een uitzen- Frankrijk. ding vanuit Knokke, waar de ploegen NEDERLAND II mTT van Italië en Nederland het tegen elkaar 20.00 Nws. 20.01 De Humboldtschool, TV- film. 20.25 Battista van Tarente, film. 20.45 opnemen Koningsgambiet, TV-spel. 21.45 Een verant woordelijke maatschappij: informatie en in terviews uit Genève. 22.05 Journaal. 22.10 Eurovisie: Songfestival te Knokke. KONINKLIJK BEZOEK AAN HOLLAND FESTIVAL Koningin Juliana, Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven hebben gis teravond een bezoek gebracht aan de Koninklijke Schouwburg in Den Haag, waar in het kader van het Holland Festi- VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 14.30 Vooi vrouw. 15.30-16.30 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 val de Paul Taylor dance company op De Verrekijker: Intern, jeugdjournaal. 19.15 treedt. Het bezoek van de hoge gasten Van gewest tot gewest. 19.35 Ivanhoe, TV- was niet van te voren aangekondigd, film. 20.00 Journaal. 20.20 Brandpunt. 20.55 Roulette: muziekprogr. 21.30 Miranda en de speelgoedman, TV-spel. 22.10 Epiloog. 22.30 Journaal. 22.25 Eurovisie» Finale Songvesti- val te Knokke. 23.10 Filmverslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Mr. Magoo. 20.05 De on bekende wereld: Smokkel aan de Doi-Tang- Ching, filmreportage. 20.30 Li-La-Lo, een jid- AMSTERDAM. Akte Frans M.O.-A: M. E. Dufour, Aerdenhout. AMSTERDAM (gem. un.) kandidaats examen wiskunde en natuurwetenschap: mej. H. van Engelen en J. J. M. de Rid der, beiden te Haarlem. Doctoraal examen disch cabaretprogramma. 21.15 The long hot I natuurkunde: G. L. Boekhout, Velsen en summer TV-film. 22.05 Journaal. J. H. J. Fluitman (met lof) Heemstede.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9