Critische afscheidsbrief van Amsterdams politiechef en Doden in het verkeer Nederlander in Frankrijk om het leven gekomen De heer C. Sesink met pensioen Vragen over feest met luchtmachtsteun Geen Bols „medicijn"- etiketten meer in Nigeria Utrechtse studenten gaan Tussederusse m Dronken man in rode auto aangehouden Student in Zwitserse bergen verongelukt Oorlogsdocumentatie betwist beweringen van Klietmann Stenengooiers stonden terecht Extra onderwijzer voor grote lagere scholen Straf voor verspreiding van „Provocatie 13" Twee boerderijen afgebrand Minder buien ZATERDAG 16 JULI 1966 Auto en caravan na botsing in brand Hoofd eiligheidsdienst van Koninklijk Huis Het gewonde meisje TOONKAMERVERKOOP KWALITEITSMEUBELEN en andere INTERIEURARTIKELEN tegen BIJZONDER LAGE PRIJZEN. KORTINGEN VAN 30-50% ELAN EXCLUSIEVE INTERIEURS Nasleep van relletjes Haarlem Kinderspel met vuur I elsen-1Jmuiden Beverwijk Se BS z In een dagorder aan alle leden van het Amsterdamse politiekorps schrijft de ont slagen Amsterdamse hoofdcommissaris van politie, de heer H. j. van der Mo len: „Het zal u duidelijk zijn, dat ik van daag node afscheid van u neem, een af scheid tevens van het korps, dat ik tien jaren naar mijn beste weten heb mogen dienen. In die afgelopen periode heb ik u leren kennen als gezagsdragers, die met inzet van hun beste krachten ieder op zijn eigen plaats en in zijn eigen functie hun plicht hebben gedaan. De jaren, waarin ik als uw chef leiding mocht ge ven aan het korps, hebben mij doen in zien, dat het voor geen van u gemakke lijk was uw plicht te doen. Evenals ik zult u de gevolgen hebben bemerkt van on dermijnende krachten, die voortdurend probeerden en nog proberen het ge zag te doen devalueren. Wel duidelijk is aan het licht getreden hoe wankel een positie kan zijn als een enkel artikel uit een reglement abrupt een einde kan ma ken aan een loopbaan, indien het wordt toegepast door hen, die wel plichtsbesef bezitten, doch de kracht missen om te doen wat hun plicht voorschrijft. Maar mocht u onverhoopt een dergelijk onrecht ervaren, weest dan getroost: „De ware ramp is onrecht te begaan." Korpsgenoten, ik ben u allen zeer er- In Franeker is de 54-jarige fabrieksar beider H. van Dijk om het leven geko- men toen hij met zijn bromfiets geen in Finland is de 23-jarige W, voorrang verleende aan een personen- auto en werd aangereden. De heer Van Dijk woonde in Minnertsga. kentelijk voor het vertrouwen, dat u in mij hebt gesteld. Gij hield u aan de spreuk, welke het wapen van de stad Am sterdam siert: „Heldhaftig Vastbera den Barmhartig." Het liefst zou ik persoonlijk van u al len afscheid hebben willen nemen. Dit is mij echter onmogelijk. Daarom zeg ik u langs deze weg vaarwel, in de hoop dat het u goed moge gaan. Ik behoud de allerbeste herinneringen aan het korps, dat mij lief is geworden." De dagorder is aan elk lid van het Amsterdamse politiekorps uitgereikt. De heer G. H. J. Dols uit Susteren is in Frankrijk om het leven gekomen toen de auto waarin hij met zijn gezin reed, in botsing kwam met een andere auto. De auto en de caravan vlogen in brand en de bestuurder kwam om in de vlam men. Voorbijgangers slaagden erin zijn vrouw en kinderen uit de auto te halen. De andere personenauto die bij het on geluk betrokken raakte, vatte eveneens vlam, maar de inzittenden, twee vrouwen, wisten te ontkomen aan de vlammen. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg bij Saint Rambert d'Albon in het Rhónedis- trict, in de omgeving van Grenoble. Bij een botsing in de buurt van Heisin in Finland is de 23-jarige W. G. te Nuyl uit Den Haag om het leven geko men. Zijn vriend uit Noord wijk aan Zee werd licht gewond. Met ingang van 1 oktober gaat de met een tegenligger op het fietsende echt- hoofdcommissaris van rijkspolitie, de heer De 21-jarige Agnes Rubens uit Beegden die fietste op het rijwielpad langs de rijks weg in Horn bij Roermond, werd aange reden door een personenauto, die op on verklaarbare wijze op het rijwielpad be-1 landde. Het meisje was op slag dood. De bestuurder van de auto was doorgereden, maar kon later worden aangehouden. In de afgelopen nacht is in Suameer I (Friesl.) een personenauto na een botsing paar H. Heidebuurt uit Oostermeer inge reden. De 41-jarige man was vrijwel op slag dood. Zijn 31-jarige echtgenote werd over een hek geslingerd maar liep slechts lichte verwondingen op. De auto, bestuurd door een 22-jarige jongeman uit Bergum, botste tegen een huis en werd vrijwel geheel vernield. De 19-jarige student N. Arends uit Zaandam is in Stockholm De jongeman, die met vakantie in Zwe den verbleef, kwam met zijn bromfiets in botsing met een auto waarbij hij om het leven kwam. De 56-jarige mevrouw M. J. -van der I Krabben-Aalders uit Nijmegen is bij een verkeersongeval in Arnhem om het leven gekomen. Bij een overigens lichte aanrij ding met een autobus viel zij uit de door haar man bestuurde auto op straat. Zij was op slag dood. Het Tweede Kamerlid de heer Leib-1 brandt (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Defensie gevraagd op grond van wel ke overwegingen luchtmachtsteun is ver leend bij de opening op 25 juni van de lustrumviering van het Utrechtse Studen tencorps. De heer Leibbrandt herinnert I er aan, dat het toch regel is, dat met militaire toestellen in de weekeinden slechts wordt gevlogen indien noodzakelij ke oefeningen zulks onvermijdelijk ma-1 ken. De raad van bestuur der Erven Lucas Bols heeft naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid de heer Slotemaker de Bruine (PSP) aan minister Bot over de etikettering als „geneesmiddel" van ge distilleerd in landen als Nigeria meege deeld, dat sinds voorjaar 1965 op flessen Bols in Nigeria geen etiketten meer wor den gebruikt, die een medische aanbeve ling bevatten. Lucas Bols zegt in de herfst van 1964 er door dr. E. Wennen van de universi teit van Ibadan in Nigeria attent te zijn gemaakt op de medisch minder gewenste tekst op de etiketten van Bols in dat land. De raad van bestuur verklaart dat aanstonds een nieuw etiket werd ontwor pen, dat geen enkele medische aanbeve ling bevat. De Nigeriaanse maatschappij, die ter plaatse Bols bottelt, kreeg opdracht de oude voorraad etiketten te vernietigen en daarna uitsluitend van de nieuwe gebruik te maken. Het nieuwe etiket wordt se dert het voorjaar van 1965 gebruikt. Het is echter mogelijk, dat een aantal flessen met het oorspronkelijke etiket nog bij de handel aanwezig is, maar dit is een af lopende situatie, aldus de raad van be stuur van Lucas Bols. C. Sesink, hoofd van de veiligheidsdienst van het Koninklijk Huis, met pensioen. Hem is eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de vele en belangrijke diensten aan de koningin en andere leden van het Koninklijk Huis bewezen. Hij zal worden opgevolgd door de diri gerend officier der rijkspolitie P. C. Sil ver, thans commandant van het district Vlaardingen der rijkspolitie te water en verongelukt. I sedert 1 januari 1966 gedetacheerd bij de veiligheidsdienst van het Koninklijk Huis. Vier Utrechtse studenten zijn met een huifkar, getrokken door een tractor, vertrokken voor een tocht naar Rusland. Zij willen daarbij de route volgen van de „Ruslui" uit Vriezenveen, die in de vorige eeuw een omvangrijke textielhandel met Rusland dreven. De rijkspolitie heeft in Leusden bij Amersfoort een 45-jarige Amsterdammer aangehouden, die dronken achter het stuur zat van een rode auto, die bescha digd was. De totaal versufte man kon zich slechts herinneren dat hij uit Arnhem was gekomen. De politie onderzoekt thans of hij betrokken kan zijn bij het geen het 16-jarige Arnhemse meisje Hendrika Graefen is overkomen, dat maandagnacht levensgevaarlijk gewond op de Zevenaarseweg bij Arnhem werd aangetroffen. Zij is nog steeds buiten bewustzijn. Aanvankelijk vermoedde de politie dat zij was aangereden, maar later hebben enkele omwonenden verklaard dat zij het meisje 's avonds laat in een rode auto hebben zien stappen. van 20 juli tot 27 juli, dus slechts 1 week Nooit kocht U relatief zo voordelig Verkoop uitsluitend* contant Bloemendaalseweg 259 OVERVEEN Bij St. Moritz in Zwiserland is aan de voet van een rots het stoffelijk overschot gevonden van de Nederlandse student H Bakker uit Groningen. Hij was met voor bergwandelingen ongeschikt schoeisel op een steile helling uitgegleden en omlaag gestort. Hij verbleef met zijn ouders op een kampeerterrein en werd sinds woens dagavond vermist. De Duitser K. G. Klietmann, schrijver van een lovende geschiedenis van de Waf- fen-SS, is verbaasd over reacties in Ne derland wat zijn onderzoekingen betreft op het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumenta tie in Amsterdam. Klietmann heeft verklaard dat hij geen klachten had vernomen van het rijksinsti tuut, ook niet nadat hij eind februari een exemplaar van zijn pas verschenen boek aan het instituut had toegezonden. Hij zegt dat hij zich duidelijk had ge legitimeerd. Hij gaat er van uit, dat iede re openbare bibliotheek en ieder open baar instituut, dat met openbare gelden in stand wordt gehouden, zich niet kan en mag afvragen met welk doel gegevens door geïnteresseerden worden verzaftield. Volgens Klietmann had hij zijn belang wekkendste gegevens in Nederland gekre gen uit „kleinère archieven" op het rijks instituut die over de Nederlandse Land storm handelen en uit een verzameling documenten die werd teruggevonden op de „Truppen-Uebungsplatz Amersfoort". Het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie ontkent dat Klietmann zich duide lijk heeft gelegitimeerd. Hij heeft niet meegedeeld met welk doel hij gegevens wenste. Wel heeft hij gezegd dat hij publikaties had gedaan over ordetekenen en dergelijke. Het instituut ontkent dat aan Klietmann archieven of documenten verzamelingen ter inzage zijn gegeven. Hij heeft slechts voor een ieder toeganke lijke bronnenpublikaties mogen inzien. Over de Nederlandse Landstorm zijn hem schriftelijke mededelingen van volstrekt algemene aard gegeven. Over een „TAip- pen-Uebungsplatz Amersfoort" is niets be kend. In Amersfoort is, voor zover bij Oorlogsdocumentatie bekend is, nooit een Truppen-Uebungsplatz" geweest. De Westduitse Binnenlandse Veiligheids dienst noemt het boek van Klietmann „onschadelijk". (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft gistermiddag direct na de behandeling vonnis gewezen in de zaak van vijf jongemannen die tijdens de on geregeldheden van 14 en 15 juni in de binnenstad van Amsterdam aangehouden werden wegens het gooien van stenen naar politiemannen en marechaussee's en vernieling. Een 20-jarige bloemenkoopman werd veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf met aftrek, een 20-jarige gla zenwasser tot een maand, een 18-jarige bijrijder tot 3 maanden en een 18-jarige brander tot 8 weken met waarvan 2 voor waardelijk. Een 19-jarige student in de psychologie uit Utrecht kreeg 2 maanden met aftrek. De president van de rechtbank wees er op, dat er bij het bepalen van de straf maat rekening mee was gehouden dat het hier niet ging om de hoofdfiguren die steeds op rellen uit zijn. De officier van Justitie zei dat het zich bevinden in een massa normverlagend werkt en dat de mensen die zo bij onregelmatigheden be trokken worden zich na afloop weinig heldhaftig gedragen. Er stonden nog twee verdachten terecht, een 29-jarige grond werker uit Zwanenburg en een 23-jarige kok. Tegen de grondwerker, die een agent een zwaar beslagen werkschoen naar het hoofd had geworpen werd we gens poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel twee maanden gevan genisstraf en tegen de kok, die „moorde- na.ars *eSen agenten geroepen- 14 dagen geëist. In deze twee zaken doet de recht bank op 29 juli uitspraak. Inspecteur-generaal. Tot inspecteur-gene raal van het onderwijs is benoemd dr, A. de Jong, thans inspecteur in alge mene dienst. Dr. De Jong volgt mr. ir. M. Goote op, die met pensioen gaat. President. Tot president van de Recht bank te Leeuwarden is benoemd mr. W. J. Borgerhoff Mulder, thans vice-presi dent van deze rechtbank. Burgemeester. Aan de heer J. Pierhagen is op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Opperdoes en Twisk. In de slaap gepakt Buren, die gestom mel hoorden in het huis van een met vakantie zijnde Utrechtse arts, waar schuwden de politie, die in het lied van de dokter een inbreker aantrof. De man, die het hele huis overhoop had gehaald, was daarna een dutje gaan doen. Hij bleek een 32-jarige Duitser te zijn, die op 4 juli ons land was binnengekomen. Vervroegde AOW gevraagd. Het Vrou wen-actiecomité voor Vervroegd Staats pensioen heeft zich tot de Tweede Ka mer en tot de ministerraad gericht met het dringend verzoek gelden beschik baar te stellen voor een vervroegde AOW-uitkering aan ongehuwde en ge scheiden vrouwen. Duur zwembad. De gemeenteraad van Emmen heeft een extra krediet van 880.000 beschikbaar gesteld ter dek king van de hogere bouwkosten van het in 1964 in gebruik genomen zeer moderne zwembad. In 1962 was voor de bouw 1.810.000 uitgetrokken. De raad zal een onderzoek laten instellen naar de oorzaak van de hoge bouwkosten. Een 19-jarige kunstschilder en een 18- jarige scholier zijn door de rechtbank in Amsterdam wegens de verspreiding van een opruiend geschrift (Provocatie num mer 13) veroordeeld tot een gevangenis straf van drie respectievelijk twee weken. Maxlmum- binnen- en Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Charles de Wolff. Bakenesserkerk, zaterdag 20.30 u.: Con cert door Willem Noske (viool), Piet Nij- land (viool), Veronika Hampe (viola da gamba) en Albert de Klerk (orgel). In Kaatsheuvel zijn gistermiddag twee boerderijen afgebrand. Een van de ge bouwen stond leeg en was niet meer be woond. De brand is ontstaan in de leeg staande boerderij, waar kinderen waar schijnlijk met vuur gespeeld hebben. Door de krachtige wind sloeg het vuur snel over naar een ruim 100 meter verder staande boerderij. Ook dit met riet be dekte gebouw brandde tot de grond toe af. Bijna de gehele inboedel en een per sonenauto gingen verloren. De bewoonde boerderij was eigendom van de gemeente. De inboedel van de bewoner was niet ver- sekerd. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Thunderball", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Topkapi", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Agent K8 neemt ze in de heupzwaai", 18 j.; zondag 11 u.: „De schat in het Zilvermeer", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Rembrandt, 14 en 16.15 u.: „The Gold- rush", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wil de dieren" a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „De charge aan de Rode Rivier", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rode kaperkapi tein", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Flipper de dolfijn", a.l.; 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Dur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u., zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeusliof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. Poppentheater Merlyn (Hasselaersplein 35), 14.30 u.: „De Apebroodboom". City, 19 en 21.15 u.: „Help! The Beales!" Stadsschouwburg, 20 u.: „Verboden la ding". „De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort, van 19 tot 21 u.: Expositie van auarellen, etsen en tekeningen, vervaar, digd door A. Broekman-Klinkhamer. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". ZONDAG 17 JULI City, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Help! The Beatles". Stadsschouwburg, 15 u.: „De nieuwe avonturen van Dick Trom"; 20 u.: „Ver boden lading". Bedrijfsrestaurant Hoogovens, 14-17 u.: u.: Expositie van werken vervaardigd door Jan van der Veer. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort: Expositie A. Broeckman- Klinkhamer, van 13 tot 17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende stenen". MAANDAG 18 JULI Heden geen films in de bioscopen. alerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 u.: Expositie A. Broeckman- Klinkhamer. (Heden voor het laatst). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Lagere scholen met naast het hoofd meer dan tien wettelijk verplichte onder wijzers kunnen voor het komende school jaar een extra onderwijzer aanstellen. Het betreft de scholen voor G.L.O. U.L.O. en voor V.G.L.O. De aanstelling van de extra onderwijzer geschiedt voor de tijd van één jaar. Voor het schooljaar 1966-1967 wordt rijks vergoeding verleend voor het salaris van de extra onderwijzer. Er zijn ongeveer I Den Helder 450 scholen, die in aamerking komen voor Ypenburg aanstelling van een extra onderwijzer. Vlissineen Voorwaarde is o.m. dat het hoofd der Eelde school zelf ook een aantal uren onderwijs np Rilt bl"ft Seven- I Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Ruïne van Brederode, Santpoort, van 211 Amsterdam ur af geïlumineerd; 21.30 u.: Klank-1 Brussel spel „Zingende stenen". Luxemburg Parijs Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome I Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Hofjuweliers GOUDEN COLLIERS CULTIVÉ PAREL COLLIERS EDELSTENEN COLLIERS ANEGANG 13-15 WWMWWUUWftAArtAA/WlAA/VA/lAAAAAAftftA/WWWWWl aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaimaaaaaamwwwvwwuvwwwi Het KNMI deel mee: Een. van het zeegebied bij IJsland af komstig storingsgebied verplaatste zich vrijdag over de Britse eilanden naar het zuidoosten en bereikte zaterdagmorgen ons land, België en Noordwest-Frankrijk. Het wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, waardoor de buiigheid weer gaat afnemen en er wat meer op klaringen zullen voorkomen. Daar de luchtdruk boven Scandinavië nog steeds betrekkelijk laag blijft, handhaven zich boven het Noordzeegebied overwegend noordwestelijke winden, welke koele lucht blijven aanvoeren, zodat de tem peraturen aan de lage kant blijven. WEERRAPPORTEN uur: uur: „Misdadigers- ZATERDAG 16 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Lokvogels"; 23.30 uur: „Wat is je liefde waard". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: De beul van Londen". W.B. Theater, 20 convooi". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis geopend tot 18 uur; tot 10 augustus ZONDAG 17 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: De bandiet van Oklahoma"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Lokvogels". Luxor Theater, 14.15 uur: „Liane, het meisje uit het oerwoud"; 16.30 uur: „De beul van Londen"; 19 en 21.15 uur- Ha rem Holliday". W.B. Theater, 14.30 uur: „Jacht op val se munters"; 16.30 uur: „Misdadigers con vooi"; 20 uur: „Luchtpatrouille". MAANDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur:| „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ha rem Holliday". W.B. Theater, 20 uur: „Luchtpatrouille". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schildereijen van Jan Sierhuis; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweeg, te bezichti gen elke maandag van 19.30-21.30 uur en op aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. en minimum- W) 1 C in u' ft .4 buitenland fl •3 O SB BS regen ozo 16 12 motregen zw 18 12 regenbui w 18 13 regen zzo 18 8 regen zo 19 12 regen ozo 17 11 motregen zzw 18 12 regen zzw 18 12 zw. bew. zzw 20 12 zw. bew. wzw 21 11 zw. bew. nno 20 13 i zw. bew. wzw 16 12 regenbui nw 14 7 regen wnw 21 14 regen O 17 12 regen wzw 17 12 regen 18 11 geh. bew. w 21 14 licht bew. wzw 18 12 geh. bew. zzw 20 12 licht bew. zw 20 10 zw. bew. zw 20 11 onbewolkt zw 22 9 onbewolkt windst. 28 9 onbewolkt wzw 19 10 half bew. windst. 19 9 regen w 31 14 onbewolkt windst. 33 21 licht bew. zo 29 22 half bew. nnw 26 18 onbewolkt n 33 16 zw. bew. windst. 29 19 licht bew. nnw 23 16 Zondag 17 juli Zon op 4.40 uur; onder 20.52 uur. Maan op 3.04 uur; onder 21.03 uur. Maandag 18 juli Zon op 4.41 uur; onder 20.51 uur. Maan op 4.18 uur; onder 21.46 uur. Maanstanden Nieuwe maan 18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water In IJmuiden Zaterdag 16 juli Hoog water 1.44 uur en 14.13 uur. Laag water 9.48 uur en 22.21 uur. Zondag 17 juli Hoog water 2.32 uur en 15.04 uur. Laag water 10.41 uur en 23.10 uur. Maandag 18 juli Hoog water 3.19 uur en 15.51 uur. Laag water 11.30 uur en 23.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2