Levenslang voor twee ex-SS'ers Betrekkingen tussen België en Kongo worden steeds slechter Moboetoe moet de Afrikanen onafhankelijkheid bewijzen Romy Schneider getrouwd Een zoen van de opperrechter Internationaal Hof beslist maandag over Zuidwest-Afrika Waarom Frank Cousins aftrad (slot) e mijter Van dag tot dag Portugal gaat akkoord met VN-debat over zijn Afrikaanse koloniën Mevrouw Ghandi critiseert China Betere instructeurs voor het Westduitse leger nodig Italiaanse politie arresteert nudisten 2 ZATERDAG 16 JULI 1966 3 Lucht-incident boven West-Duitsland Uitspraak kan politieke consequenties hebben I ZUID WEST AFRIKA Tekort geschoten Waarom Top-ploeg Planning lintermeubel Het buitengewone van Intermeubel laat zich niet met woorden zeggen. Met kijken ontdekt u alles. Elkezaterdagvrijekijkdag Marktplein-IJmuiden telegrammen Enkele Kamerleden hebben de wens uitgesproken dat de rijksoverheid een onderzoek zal doen instellen naar de oor zaken en aanleidingen van het gedragspa troon der jeugd, zoals dat gebleken is uit de recente gebeurtenissen te Amsterdam en elders en nog dagelijks blijkt bij min der ernstige maar soms zelfs nog raadsel achtiger voorvallen. Deze wens is kennelijk ontsproten uit een grote bezorgdheid voor de toekom stige samenleving, waarin de jeugd van vandaag een bepalende rol zal moeten spelen. Het is te begrijpen dat volksver tegenwoordigers met verantwoordelijk heid deze bezorgdheid koesteren. Het is bovendien aan te nemen dat in kringen der overheid reeds plannen groeien om op een of andere wijze een regulerende en corrigerende invloed op jeugdontspo- ringen te oefenen. Een onderzoek, voor afgaande aan deze correctie en regulatie, :an niet anders dan dringend noodza kelijk worden geacht, omdat overijlde en verkeerd gerichte maatregelen het euvel niet alleen erger zouden maken, maar bovendien verder zouden kunnen verspreiden door een onvermijdelijke reactie bij nog niet „aangetaste" jeugd. Vooral omdat die gezonde jeugd nog in grote meerderheid is, moet met maatre gelen zeer voorzichtig tewerk worden gegaan. Men zal zelfs moeten uitgaan van de stelling dat een niet-ingrijpen en zo min mogelijk beïnvloeden uitgangs punt zullen moeten blijven opdat natuur lijke en gezonde krachten ongehinderd vrijbaan zullen kunnen vinden. Niet alles wat vreemd en raadselachtig is, is verkeerd. Niet alles wat op over moed en gebrek aan eerbied voor het oude lijkt, dient te worden beperkt. Want tenslotte is de toekomst toch een natuur- produkt, waarbij de rol van de overheid van een gezonde overheid in een gezond staatsbestel eerder beveiligend en be vrijdend moet werken dan richtend en dwingend. Een waarschuwing voor een al te som bere interpretatie van „nieuwe dingen" mag niet overbodig heten, omdat die zou kunnen leiden tot operaties waarvan de „patiënt" alleen maar slechter zou kunnen worden. Enig optimisme, gepaard aan zin voor het oorspronkelijke, eenvoudige en openhartige dat de nieuwe generatie kenmerkt, kan ouderen een vruchtbare inspiratie geven, als zij de jeugd willen helpen. Al te wetenschappelijk-analitisch mag men een nieuwe generatie niet ont vangen, ook al maakt zij andere bokke- sprongen dan de oude ooit heeft ge maakt. WllllllllfWIIIflMIMIIMMIIVWIfWWWIlWVWWWWWIAIWIIWWWIMWM NEW YORK (AFP) Secretaris-gene raal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft ingestemd met het voorstel van de Portugese minister van Buitenlandse Za ken, Nogneira, om besprekingen te voe ren over de Portugese gebieden in Afri ka in de komende Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. In een brief aan minister Nogueira houdt Oe Thant vast aan zijn standpunt dat ook over de politieke rechten van de bevolking van die gebieden moet wor den gesproken. De secretrais-generaal schrijft dat de besprekingen alle punten moeten omvatten die in de resoluties van de Veiligheidsraad over Angola, Mo zambique en Portugees Guinee worden genoemd. Minister Nogueira had voorgesteld kwesties betreffende regionale samenwer king tussen de staten in Afrika en de ge varen voor de vrede en veiligheid in dat werelddeel te bespreken. STUTTGART (DPA) Een rechtbank in Stuttgart heeft twee voormalige SS'- ers, de 57-jarige Hermann Müller en de zestigjarige Paul Rabel, tot levenslange gevangenisstraffen veroordeeld. Vijf ex- SS'ers kregen gevangenisstraffen van tweeeneenhalf tot tien jaar. Drie beklaag den zijn vrijgesproken. De beklaagden was moord of mede plichtigheid aan moord op 30.000 joodse bewoners van het gebied van Tarnopol in het Poolse Galicië ten laste gelegd. Müller was hoofd van de SD in Tarnopol, Rabel is commandant geweest van di verse dwangarbeiderskampen. Het proces heeft negen maanden geduurd. MOSKOU (AP) Premier Indira Gandhi van India heeft China bedekt verweten de spanning in Azië te vergro ten. „Maar wij moeten niet dulden dat het de wereldvrede in gevaar brengt", verklaarde zij. Op een lunch in de Indische ambassade in Moskou ter ere van pre mier Kosygin van de Sovjet-Unie drong mevrouw Gandhi er opnieuw op aan de bombardementen op Noord-Vietnam te beëindigen, alle vijandelijkheden te sta ken en onderhandelingen te openen bin nen het raam van de akkoorden van Genéve. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische regering be gint zich ernstig ongerust te maken over de betrekkingen met Kongo, die steeds slechter worden. President Joseph Moboe toe, die nu bijna acht maanden in Kongo aan het bewind is, heeft in Kinshasa, het voormalige Leopoldstad, acht gebouwen eigendom van de Sabena in beslag laten nemen. Het motief is dat België op die gebouwen geen recht meer heeft. Bovendien dreigt hij met een volledig vlieg- en landingsverbod voor de Sabena in Kongo. Sedert vijftien mei houdt hij tweehon derd miljoen frank van de Sabena geblok keerd op Kongolese banken. De directie van de Sabena heeft hem laten weten dat, indien dit geld voor 1 juli niet wordt vrij gegeven, de Belgische luchtvaartmaat schappij al haar technici uit Kongo zal terugtrekken. „Air Congo", de Kongolese luchtvaart maatschappij kan zonder de toestellen, de piloten en de mecaniciens van de Sabe na niet werken. Een totale breuk met de Sabena zou het luchtverkeer in het kolos sale land van de ene dag op de andere lamleggen. Men begint er in Brusselse regerings kringen bovendien aan te twijfelen, of de Kongolese regering haar verplichtingen zal blijven nakomen tot het delgen van de Kongolese buitenlandse schuld. Volgens een verdrag dat Tsjombe, toen nog Kon go's sterke man, met de toenmalige Bel gische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, zes februari 1965 heeft gesloten, BAD HARSFELD (DPA) Eerst vrij dag is bekend geworden dat de beman ning van een Russisch hefschroefvlieg- tuig donderdag boven Westduits grondge bied een Amerikaans hefschroefvliegtuig tot landen heeft gedwongen. Het Russi sche vliegtuig was, uit Thüringen ko mend, de grens met Oost-Duitsland over gevlogen en ging boven het Amerikaanse vliegtuig „hangen" toen dit langs de grens vloog. De Russen beschikten over machinege weren. De Amerikanen hadden alleen dienstpistolen bij zich. Het Amerikaanse vliegtuig werd omlaaggedrukt. Na de lan ding stapten de inzittenden uit. Het Rus sische hefschroefvliegtuig bleef nog enige tijd boven het Amerikaanse toestel zwe ven. SAINT JEAN (Frankrijk) (AP) De filmactrice Romy Schneider is vrijdag in het huwelijk getreden met de Westduitse regisseur en acteur Harry Mayen-Hau- benstock. De plechtigheid vond plaats in het gemeentehuis van Saint Jean-Cap Fer- rat en duurde een kwartier. Het huwelijk werd gesloten in aanwezigheid van een kleine aantal personen, onder wie haar vader, de acteur Wolf Albach-Retty. moet Kongo een groot bedrag per maand betalen om de buitenlandse schuld die bij het uitroepen van de Kongolese onafhan kelijkheid, zes jaar geleden, 23 miljard frank bedroeg, af te lossen. Het Kongo lese aandeel van die aflossing werd vast gesteld op elf miljard frank. De Kongolese regering heeft zich nu uit BONN (AP „De instructeurs van het Westduitse leger moeten beter worden op geleid om de problemen van hun onder geschikten te velde en in de kazernes te kunnen begrijpen." Dit is een aanbe veling van de Westduitse militaire om budsman, Matthias Hoogen, die voor de Bondsdag toezicht houdt op militaire za ken. Hij zegt in zijn jaarlijks rapport aan de voorzitter van de Bondsdag: Alle pogingen die worden besteed om het op leiden van de instructeurs te verbeteren zullen nooit voldoende zijn." Hij merkt op dat bij het constateren van tekortkomingen niet zelden als ver klaring wordt gegeven: onvoldoende op leiding, onvoldoende ervaring, onvoldoen de leiding, gebrek aan toezicht. Een aan tal ongelukken met soldaten waarnaar Hoogen een onderzoek heeft ingesteld, had kunnen worden voorkomen als men zorgvuldiger had geselecteerd bij het aan stellen van instructeurs. VENETIë (AP) De Italiaanse politie heeft donderdag een razzia uitgevoerd op een nudistenkamp van buitenlandse toe risten aan het strand bij Venetië. Vijf Duitse en Oostenrijkse toeristen, waaron der twee vrouwen, zijn bekeurd. Een aan tal nudisten is ontkomen, enkele per mo torboot en anderen te voet. het gemeenschappelijk amortisatie-fonds teruggetrokken, waarin België en Kongo de schuld tot dusver samen afwikkelden. Moboetoe heeft evenwel doen weten dat zijn land de overeengekomen betalingen zal voortzetten, „hoewel zij onrechtvaar dig zijn". Hij betoogde dat de schuld werd aangegaan door het Belgische koloniale regime zonder dat de Kongolezen daarin iets te zeggen hadden gehad. Van Belgi sche zijde wijst men er echter op, dat dank zij dat geld Kongo scholen, wegen, vliegvelden, krachtcentrales enz. heeft ge kregen, waarvan het land nu profiteert. In Brussel vreest men dat het niet bij speldeprikken en vernederingen zal blij ven. Er wordt reeds gemeld dat een em ployé van de Sabena is gearresteerd, omdat hij niet het vereiste respect had getoond tegenover een Kongolese officier. België is bij dit alles aan handen en voe ten gebonden, want er zijn nog ruim 40.000 Belgen in de voormalige kolonie onder wie 2500 technici, die door de regering beschikbaar zijn gesteld. Men is in Brussel van mening dat Mo boetoe tegenover zijn mensen, en ook te genover de rest van Afrika, moet bewijzen dat Kongo nu werkelijk „vrij" is en dat hij zelf geen „knecht van de Belgen" is, zoals hij van de nu in ballingschap in Os- tende levende Tsjombe beweert. Donder dagavond gaf de woordvoerder van Bui tenlandse Zaken in Brussel als commen taar: „Wij zien de situatie zeer ernstig in". (Van onze correspondent) Het Internationale Gerechtshof in Den Haag zal maandagmiddag uitspraak doen in de veelbesproken kwestie-Zuidwest-Afrika, een uitspraak waarvoor blijkens de toevloed van buitenlandse journalisten grote interesse bestaat. Het gaat om in I960 door Ethiopië en Liberië ingediende klachten over schending door Zuid- Afrika van zijn rechtsverplichtingen ten opzichte van Zuidwest-Afrika, de voor malige Duitse kolonie, die het na de eerste wereldoorlog als mandaatgebied toe gewezen heeft gekregen. De uitspraak komt ruim zeven maanden nadat de veertien rechters van het Hof de mondelinge verhoren, waarvoor in een periode van acht maanden honderd zittingsdagen nodig zijn geweest, hebben voltooid. i Z -W AFRIKA! Tsumeb Grootfon tjiwarongo aribib Swakop^ mun Walvis Ba Göbabis HOEK |;ÖFFrSjfO£"4/VA t 4 AO Keetmanshoop eehefrr)' Luderit2 ATLANTISCHE "vVNn' OCEAAN A\ ,W Hoofdstad Spoorlijn Rivier SI Diamant gebied. Q Zuidwest-Afrika, ongeveer zo groot als Frankrijk en West-Duitsland samen, werd in de eerste wereldoorlog door Zuid- afrikaanse troepen bezet. Later werd het als mandaatgebied door de Volkenbond aan de regering in Pretoria toegewezen. Zuid-Afrika heeft nooit erkend dat de su pervisie, die indertijd door de Volkenbond werd uitgeoefend, na de tweede wereld oorlog bij de Verenigde Naties behourt te berusten. Het Internationale Hof heeft Pretoria al jaren geleden geadviseerd die supervisie te erkennen. De afgelopen jaren is Zuidwest-Afrika herhaaldelijk aan de orde geweest in de Verenigde Naties. De algemeen geldende opvattingen over het Zuidafrikaanse be leid ten aanzien van het mandaatgebied zijn in april van dit jaar nog eens sa mengevat op een conferentie in Oxford over het gebied, een conferentie waaraan vertegenwoordigers uit 35 landen deelna men voor Nederland onder anderen drs. Th. Joekes (VVD) en drs. P. Danker (PvdA). Volgens de in Oxford samengestelde rapporten is Zuid-Afrika schromelijk te kort geschoten bij de ontwikkeling der 453.000 Afrikanen in het gebied, heeft het zijn apartheidspolitiek ook naar Zuidwest- Afrika geëxporteerd en is de redenering dat het gebied economisch onmogelijk op eigen benen zou kunnen staan onjuist. Een van de conclusies van de rapporten is dat Zuid-Afrika's mandaat onmiddellijk moét worden beëindigd. Om dit te bewerkstelligen hebben Ethio pië en Liberië, de enige Afrikaanse lan den die met Zuid-Afrika lid van de Vol-f kenbond zijn geweest, de zaak bij het In ternationale Gerechtshof aanhangig ge maakt. Met slechts acht tegen zeven stemmen verklaarde het Hof zich bevoegd over deze erfenis van de Volkenbond aan de hand van de ingediende klachten uit spraak te doen. Voor die uitspraak bestaat zo grote be langstelling, omdat voor het eerst sprake zal zijn van een voor Zuid-Afrika bindend besluit. Het ligt voor de hand dat van een eventuele veroordeling van de Zuidafri kaanse politiek door het Hof zal worden gebruik gemaakt door de andere Afri kaanse leden van de Verenigde Naties. t» (Van onze redactie buitenland) Frank Cousins, de afgetreden Britse minister voor Technologie, is van mening dat ieder werkend mens moet weten waarvoor hij zijn arbeid verricht. Er moeten stimulansen zijn die hem ertoe brengen zijn werk zo goed mogelijk te doen. Met die opvatting van Cousins besloten wij woensdag de Achtergrond, die geheel gewijd was aan zijn verklaring, waarom hij de ploeg van Wilson heeft verlaten. Het tweede deel van zijn uiteenzetting in de Daily Mail van 8 juli volgt hieronder. „Niemand heeft mij er tot nu toe van kunnen overtuigen dat een werkne mer bereid is zich voor de vooruitgang van de maatschappij tot het uiterste in te spannen, tenzij het hem duidelijk wordt gemaakt dat dit ook hemzelf en het werk dat hij doet voordeel brengt. Datzelfde geldt trouwens ook voor de bedrijfsleiding. Als de winsten die er worden gemaakt buiten alle verhouding zijn, kan daaraan paal en perk wor den gesteld door een juiste belastings- politiek. Daarvan ben ik overtuigd- Maar ik geloof evenzeer dat er voor de directies stimulansen moeten zijn die hen ertoe brengen zo efficiënt mo gelijk te werken, die hen bewegen hun zaken zo te drijven dat onze econo mie er wel bij vaart. Een niemand heeft mij tot op dit mo ment kunnen uitleggen, hoe men dit kan bereiken door beperkende maatre gelen, een verstikkende benadering van het probleem, zoals wordt gedaan in het deerniswekkende wetsontwerp op de lonen en prijzen. Nu het vraagstuk van de betalings balans. Is er iemand in Whitehall (het Brit se regeringscentrum) geweest die er eens rustig voor is gaan zitten en die heeft geprobeerd daarover werkelijk nieuwe gedachten te ontwikkelen? Of zijn alleen maar blind gevaren op de voorlichting van het ministerie van Fi nanciën? We hebben wat geknoeid met invoer controle, maar zijn teruggedeinsd voor een glasharde regeling van de invoer door een quota-systeem. We zijn bang voor „vergelding", zo zegt men. Maar heel wat landen in de wereld die er economisch even slecht voorstaan als wij nemen hun toevlucht tot zulk een quotasysteem. En dus gaan we maar door met het invoeren van goederen die een tijdelij ke vraag bevredigen, maar die voor ons land niet van vitaal belang zijn. Wij betreuren het feit dat de Italiaanse schoenen-industrie zoveel afzet in ons land, maar we veronachtzamen het feit dat we zelf beter en goedkoper schoenen kunnen maken. Wat we moeten uitvissen is, hoe en waarom het mogelijk is dat een indu strie op deze wijze buitenspel wordt ge zet. Wij moeten ons gaan afvragen, hoe wij nationaal efficiënt kunnen gaan meedoen aan de concurrentieslag." Opnieuw legt Cousins er dan de na druk op dat de Britten de produktiviteit van hun industrie moeten opvoeren. Het is moeilijk dat de mensen aan het ver stand te brengen. „Dat heb ik in ieder geval geprobeerd, toen ik minister was. Ik heb gepraat met de mensen van de vakorganisaties, met werkers in de fa brieken, om hun te zeggen, hoe ik de zaken wilde aanpakken. En ik heb dat ook gedaan in de Adviesraad voor de Britse Industrie en in een aantal di rectie-vergaderingen. Ik heb mijn opvattingen opnieuw aan de eerste minister voorgelegd, enige da gen voordat ik aftrad. Ze bieden geen volledige oplossing. Maar ze zouden een juiste atmosfeer kunnen voorberei den en een basis kunnen vormen om te beginnen. Het TUC (Britse vakver bond) moet wezenlijk in dit alles be trokken worden" Cousins pleit dan voor een reorgani satie van de vakverenigingen, opdat zij ertoe kunnen bijdragen, dat de pro duktiviteit wordt verhoogd. „Niet opdat zij de vrome hoop koesteren dat hun le den meer gaan verdienen". „Men dient zich te realiseren dat, als we een echte basis willen hebben om de lonen te verhogen, die onverbreke lijk verbonden moet zijn aan de pro duktiviteit en de efficiency". De ex- minister plei voor een orgaan dat re gionaal en landelijk loonvraagstukken behandelt. Hij wil tijdelijk een prijs- stop. „Wij moeten ook snel af van de op vatting dat hogere lonen altijd verkeerd zijn." Er is een nieuwe geest nodig. Als men van werknemers de hoogste graad van accuratesse en ijver ver langt, moet men bereid zijn goed te betalen, vooruitlopend op een verho ging van de produktie en een grotere efficiency". heb gezien, hoe verkwikkend bezeten van een geest van avontuur een ge heel nieuw ministerie als dat voor de Technologie de zaken aanpakt. Het kan best zijn dat het systeem prachtige tradities heeft die stammen uit de tijd van Walpole, maar de vraag is, of dat systeem nog geschikt is voor ons technologisch tijdperk, waarin de mens in enkele uren om de gehele aarde kan reizen? Ik geloof dat wij een kern-kabinet moeten hebben, waarin onze topmen sen zitten. De kern-kabinet moet tijd en macht hebben om een diepgaande stu die te maken van onze nationale vraagstukken en om tot principiële be slissingen te komen zonder zich in de tails te verliezen. „Samenvattend wil ik er de nadruk op leggen dat ik tracht te betogen dat de beste manier om dat alles te be reiken naar mijn mening is een plan matige groei van onze economie. Ik meen dat wij dit vraagstuk, nationaal gezien, niet verstandig benaderen. Ik geloof zelfs dat we nog niet eens we ten waarom het in feite gaat. Ik heb de vaste overtuiging dat ons regerings systeem op het ogenblik niet in staat is de groei van onze economie voor te bereiden. Als er ooit een studie moet worden gemaakt over de be- stuurstechniek dan is het wel van het Britse regeringssysteem. Ik heb gezien, hoe de oude, gevestig de machten in Whitehall werken. En ik Op de een of andere manier moet de afschuwelijke situatie waarin wij ver keren duidelijk worden gemaakt aan ons volk, en vooral aan de arbeiders. Ik heb gehoopt dat ik dat kon doen, toen ik deel uitmaakte van de rege ring. Maar het heeft er alles van dat de problemen waarom het gaat op een zijspoor worden, gezet. Ik ga dit nu doen met mijn vakbond als uitgangs punt. Ik ga een beroep doen op allen die voorgoed een eind willen maken aan de economische kwalen van ons land. Ik ben terug bij de Vakbond voor het Vervoerspersoneel en die vakbond zal alle contacten en middelen waar over hij beschikt gaan gebruiken om dat doel te verwezenlijken. Wij hopen zoveel mensen als moge lijk is met ons mee te krijgen, niet om er persoonlijk beter van te worden, maar omdat we geloven dat wij een ideaal willen verwezenlijken, waarvan onze kinderen en kleinkinderen de vruchten zullen plukken. EEN VERHOGING VAN DE WERKE LIJKE LEVENSSTANDAARD VOOR IEDEREEN." l^^^^^VVlAA<l<lAIWVVVMl<lA#VWVVlAlill#VWlAAA>WlflAJVVl/WVlA/VVV%AAIVWVWVVWlAll<ltWIWtlt<IWAW#WWlililllAII<MWWIIVlllAAA<WW%Ai%fWV%iWVlA#VWlfWVMVIfWVVl/WWW%AAAAAAA/Vl/V\AI%AAIMWVWWVWWWVl#liMl>Wl#Wl<VWWlWitAIVVWMWlAA^<VlA^A/Vl<WWI<VVVVW De 67-jarige William O. Douglas, lid van het Amerikaanse Hooggerechts hof, is dezer dagen getrouwd. De 23- jarige studente Cathleen Currah Herrerman is zijn bruid. Het huwe lijk trok, uiteraard, veel belangstel ling. De rijpe opperrechter van de Verenigde Staten voldeed heel gaarne aan het verzoek van de tal loze fotografen om zijn jeugdige echtgenote te kussen. Dat leverde dit plaatje op. (Telefoto). x dwoninginrichting Bankbiljetten- Voor duizenden aan opge potte en verminkte bankbiljetten zijn bij- de bankbiljetten-afdeling van de Bank van Australië ingeleverd sinds de aan kondiging, dat zal worden overgegaan op het decimale stelsel. Dit is veertien fe bruari gebeurd. Maandenlang zijn meis jes bezig geweest om uit duizenden bun dels vergane biljetten te redden wat er te redden was. Cyprus. Turkse Cyprioten hebben een serie versterkingen verlaten die sinds ze twee maanden geleden aangelegd wer den de spanning op het eiland hadden doen stijgen. De Turken bezetten nu nog drie observatieposten. Aanbieding. De nieuwe presidente van de Internationale Bond van Vrouwelij ke Medici heeft verklaard, dat zij het individuele lidmaatschap van de Bond zal aanbieden aan vrouwelijke artsen in communistische landen. Verzinsel. In een radio-uitzending uit Praag die in München is opgenomen, is gezegd dat beschuldigingen van spio nage tegen twee Tsjechische diploma ten in de VS „een verzinsel in Holly wood stijl" is. Veertien juli. Aan de parade ter gelegen heid van Quatorze Juillet in Parijs heb ben voor het eerst sinds 1960 man schappen van het vreemdelingenlegioen deelgenomen. Het legioen viel destijds door zijn houding in de Algerijnse oor log bij De Gaulle in ongenade. Naaldenplaag. Ontelbare in zee drijven de witte naaldjes vormen een ware plaag voor de badgasten aan de stran den bij La Spezia aan de Italiaanse Ri- vièra. De naaldjes zetten zich vast in de badpakken en prikken hevig- Waar ze vandaan komen weet men nog niet. Tekort. De voorzitter van het Indonesi sche Arbeiders-Actiefront, Marpaung, heeft vrijdag verklaard dat de Indonesi sche industrie door materiaaltekort slechts vijftien percent van haar capa citeit kan gebruiken. De werkloosheid in Indonesië heeft een recordhoogte be reikt. v Geld. De Chinese kooplieden in Indonesië voeren nog steeds een soort economi sche guerrilla-oorlog om lieden die de communistische staatsgreep van vorig jaar oktober hebben gesteund en nog op vrije voeten zijn van geld te voorzien. Dit heeft de openbare aanklager in Djakarta beweerd. Suggestie. De Amerikaanse ambassadeur in West-Duitsland McGhee, heeft don derdag gesuggereerd dat de Bondsre publiek een deel van haar bewape ningsindustrie zal opgeven en in grote re mate op de VS zal gaan rekenen bij de aankoop van militair materieel. Het voorstel is in Westduitse industrië le kringen negatief ontvangen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3