PRULLENMAND-COUTURE John Bluming razend over beschuldigingen van Meijers Twister Cilinderinhoud formule 1-wagens verdubbeld Spannende strijd verwacht om Grote Prijs van Nederland Botwinnik won IBM-toernooi Geen Antillianen in Haarlemse honkbalweek voor HPC (3-6) Italië showt wintermode Nieuwe Amerikaanse rage Enige tijd geleden werden de eerste papieren jurken in Nederland gesigna leerd. Zij zijn hier (nog) niet in de handel maar een warenhuis in Brook lyn (Amerika) heeft kort geleden de pa pieren jurken in de verkoop genomen en er in twee weken 1800 stuks aan de vrouw gebracht. „Het is gewoon feno menaal," zei een verkoopster, „sommi ge vrouwen kopen er zes, acht en twaalf tegelijk. Het begon als een soort malle nieuwigheid, maar een kleuter- onderwijzeres droeg er een in de klas en kwam terug om meer." Nu verschij nen de weggooi-jurken waarvan de prijs tussen de één en tien dollar ligt, in winkels in het gehele land. Het mo del is zonder mouwen en heeft opge naaide zakken. De zoom kan desge wenst afgeknipt worden tot op de dijen. Als men wordt overvallen door een on weer of als iemand een sigaret tegen de jurk houdt: geen nood. De jurken schroeien maar branden niet en als ze kletsnat worden vallen ze niet uit el kaar. Hoe lang men ermee doet hangt ervan af hoe netjes men is. De jurken kunnen namelijk niet ge wassen of chemisch gereinigd worden. De jonge Californische ontwerpster Ju dith Brewer, heeft een witte jurk met een patroon van uitgeknipte halve ma nen ontworpen, die is uitgevoerd in het materiaal kaycel van de Kimber- ley-Stevens Corp. De Mars Manufacturing Co. te Ashe- ville in North Carolina, brengt een a- vormige jurk eveneens van kaycel in de handel. Kaycel is een materiaal, vervaardigd uit 93 percent cellulose en 7 percent nylon. Het wordt geleverd in streepdessins of met ovale stippen en de jurken hebben een label met het op schrift: „prullemand-couture". Geperste jurken in op wafelstof ge lijkend materiaal, „papieren grillen" genaamd, worden door Scott Paper Co. in de handel gebracht, bedrukt met stippen of op-art. Nu „de grote trek" is begonnen, die enkele honderdduizenden vakantie gangers op de wegen heeft gebracht, krijgt de ANWB berichten uit Oos tenrijk, dat daar heel wat Nederlan ders met een auto-caravan-combinatie in moeilijkheden komen omdat zij on voldoende ervaring hebben met het rijden van zo'n combinatie.. De Oos tenrijkse zusterorganisatie heeft de ANWB laten weten dat de moeilijk heden zich vooral voordoen op de bergtrajecten en in de passen. Er zijn op die trajecten nu al heel wat Nederlanders gestrand. Zij veroor zaakten vaak urenlang durende ver keersstremmingen. De Oostenrijkse verkeerspolitie heeft zich zelfs ge noodzaakt gezien via de Oostenrijkse radiostations in de Nederlandse taal adviezen te geven voor het rijden met caravans in de bergen. Op ver schillende routes zijn takelwagens urenlang doende geweest om gestran de auto-caravan combinaties weer op gang te helpen. Met name was dit het geval op de aanlooproutes van de Tauerntunnel van Lend naar het Gasteinertal. Ook op de route via de Randstadter Tauernpas en de Grossglockner zijn deze moeilijkheden aan de orde van de dag. De verkeerspo litie heeft de caravan-rijders verzocht de route via de Brennerpas overdag zoveel mogelijk te mijden en bij voorkeur pas na zeven uur 's avonds via deze belan- rijke doorgang naar Noord-Italië te rij den. Volgens de Oostenrijkse touringclub worden de moeilijkheden vooral veroor zaakt door het niet tijdig kiezen van de laagste versnelling op steile berghellin gen. 0|f de Gasteinertal-Bundesstrasse op de route naar de Tauerntunnel zijn grote borden geplaatst met het advies „Eerste versnelling inschakelen". Dit advies wordt door veel caravan-rijders genegeerd waardoor zij halverwege de helling tot stilstand komen. Twister is de naam van de nieuwste rage uit Amerika, een dwaas spel als opvolger van de hoela-hoep en het jojo- spel. Op alle stranden en in alle tui nen in de Verenigde Staten wordt het gespeeld. Men heeft een vinyl reuzenspeelveld nodig met rode, gele, groene en blau we stippen. De spelers nemen tegen over elkaar de starthouding aan, met de voeten op een blauwe en een gele stip. De scheidsrechter draait aan een draaischijf en commandeert wat het lot aanwijst. Bij voorbeeld: „Linker hand op groen!" of: „Rechtervoet op rood!" De spelers moeten de aanwijzin gen volgen en raken ala minute in de meest wonderlijke bochten verwrongen. Het eerste spel dat in Europa aanwe zig was werd 's avonds laat bij 't Lie verdje in Amsterdam gedemonstreerd. Een „terraspyjama" in zwart-wit. De blouson is bestikt met witte en zwarte pailletten. Het model werd getoond op een Italiaanse show voor wintermode 1966. (Van een medewerker) De financiële moeilijkheden rond de komst van het Antilliaanse honkbalne- genteal, waarover wij reeds eerder deze week berichtten, zijn dermate groot ge bleken dat het thans zeker is dat de An tillianen bij dc Haarlemse honkbalweek verstek zullen laten gaan. De heer Voogd, voorzitter van het or- ganisatiecommité van de honkbalweek, deelde ons mede dat men reeds vrij ver is met het aantrekken van een andere attractieve ploeg. Welke dat zal zijn, kon hij in dit stadium nog niet meedelen. In Florence (Italië) heeft men het ze kere voor het onzekere genomen: daar werd nu al de mode geshowd voor het komende herfst- en winterseizoen. Het internationale gezelschap kreeg een show voorgeschoteld, waarbij.de accen ten vooral vielen op de ski- en après- skikleding en op de mode-voor-in-huis. Onder de twaalf ontwerpers waren na men als Emilio Pucci, prinses Luciana Pignatelli, Lucrezia Noni en Nardini. Prinses Luciana maakte op deze show haar debuut. Zij werd onlangs op genomen op de lijst van de tien best geklede vrouwen van de wereld. Haar après-skikleding was gemaakt van jer sey, flannel en tweed. Ook liet zij mo dellen zien die duidelijk geïnspireerd waren op Oosterse kleding en zo ge noemde terraspyama's, zonder welke geen enkele Italiaanse show compleet is. Giovanni Albertina, dochter van de Italiaanse schoenenkoning Ferragamo toonde kleine romantische jurkjes en cocktailkleding, met schitterende kra len en pailletten versierd. Haar kleu ren: lavendelblauw en goudgeel met zil ver en goud voor de avond. 't Lieverdje. (Van onze sportredactie) Op zondag 24 juli zullen op het circuit In Zandvoort de achttien sneiste autocou reurs ter wereld strijd leveren om de Grand Prix (zeven duizend gulden) en de punten voor het financieel nog veel aan trekkelijker wereldkampioenschap. De „duurste" deelnemer is de Schotse we reldkampioen Jim Clarke. De Schot, vorig Jaar winnaar van de Grand Prix, die een sensationeel eind kreeg doordat de drif tige manager van de Lotus-renstal Colin Chapman zich één moment niet kon be heersen en enkele rake klappen uitdeelde, rijdt mee voor zestienduizend gulden. Dit seizoen heeft hij weliswaar nog geen in drukwekkende prestaties geleverd in zijn Lotus-climax, doch de Nederlandse auto sportliefhebbers kunnen ervan verzekerd zijn dat Clarke alles op alles zal zetten om de zege opnieuw te behalen. In totaal hebben de organiserende instanties (de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club en de Nederlandse Autorensport Vereni ging) voor het rennersveld 190.000.— moeten uittrekken. Dit is maar liefst twintig percent meer dan het vorig jaar. De strijd belooft dit jgar spectaculair te Het Nederlandse volleybalteam heeft in de tweede ronde van een internationaal toernooi in Tiflis, waaraan door Bulgarijë, Zuidslavië en Georgië wordt deelgeno men, met 2-3 verloren van Georgië. De setstanden waren: 15-10, 14-16, 11-15, 15- 12, 14-16. PSV ZIAN Nereus Het IJ Esca LZC HPC Merwede

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6