Drie leden van Limburgs gezin in Brummen verongelukt gMii HOLSTERN.fl I Veel gevallen van pech voor Nederlandse vakantiegangers Kort en bondig n - Tal van doden in het verkeer pill; CENTRALE VERWARMING Kampeerders willen niet van terrein af Vrouw omgekomen in brandend huis Straf voor verspreiders Bulletin 13" van Prinselijk paar nu op Curacao Kapelaan legt tijdelijk zijn functie neer Enorme chaos op Duitse Autobahn Mensenpakhuis in Utrecht moet sluiten Strijd om jachthaven in Bruinisse Kaaskoningin Viskotter vervoerde smokkelwaar Tanker „Mosli" nu naar Rotterdam N oordoostelij ke wind MAANDAG 18 JULI 196 6 j. VIJFHUIZEN TEL. Ö25Q8-456 l| Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Het afgelopen weekeinde neeft tal van verkeersdoden geëist. Tragisch was de aanrijding op de rijksweg Zuphen-Brum- men, die zaterdagmiddag drie doden eiste waaronder een baby van 5 maanden. Een melktankauto met aanhanger uit1 Bunschoten slipte en greep een personen auto in de flank, waarin zich de uit zes personen bestaande familie De Vries uit Geleen bevond. De moeder en een meisje van vier jaar waren op slag dood, de baby overleed later in het ziekenhuis. De vader, die de auto bestuurde, en twee dochters van omstreeks twaalf en acht tien jaar zijn opgenomen in het zieken huis. De vader is levensgevaarlijk ge wond. rijksweg te Ede, ter hoogte van Planken Wambuis, heeft zich zater dagavond een ernstig verkeersongeval voorgedaan, dat drie slachtoffers heeft geeist. Bij een inhaalmanoeuvre kwam de twintigjarige E. den Otter uit Wageningen met zijn personenauto in botsing met een uit tegenovergestelde richting komende auto. Zowel de heer Den Otter als de twee inzittenden van de hem tegemoet komen de auto, de 13-jarige H. van der Voet en de negentienjarige H. van Bameveld (beiden uit Ede), waren op slag dood. De beide auto's vlogen in brand en gingen geheel verloren. Een beeld van de ravage na de bot sing bij Brummen. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is overleden de 19-jarige Deense machinedrijver B. Caspersen. De jonge man, opvarende van een in de Amster damse haven liggend Noors schip, werd vrijdagnacht op de Oostzanerdijk door een personenauto aangereden, waarbij hij ernstig gewond raakte. In de gemeente Norg is als gevolg v an een te hoge snelheid een personen auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 27-jari- ge E. Bathoorn uit Veenhuizen, kwam daarbij om het leven. Zondagmorgen is een personenauto na bij Winschoten het Beertsterdiep ingere den. Van de vier inzittenden wisten zich twee personen te redden, twee andere personen kwamen om het leven. Het wa ren de 23-jarige P. Ekamper en de 25- jarige K. Delger, beiden uit Beerta. Twee jonge Nederlanders zijn in zuid- Zweden om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. Aanvankelijk was gemeld Op een kampeerterrein in Haamstede, hebben de 275 bewoners van tenten en ca ravans, die door de eigenaar zijn aange zegd het terrein te verlaten, dit gewei gerd Op de camping „Duinzand" van de heer L. J. Blom vonden vrijdag verschillende kampeerders een stencil in hun tent, waar in de gemeente Westerschouwen hen erop attendeerde, dat zij zich op een terrein be vonden, dat niet officieel is goedgekeurd al» kampeerterrein, en dat de eigenaar van de camping schriftelijk was bevolen dit terrein voor maandag 18 juli des mid dags om 12 uur te doen ontruimen. De heer Blom vroeg de betrokkenen zondag avond het terrein te verlaten, maar zij weigerden. Het betreft hier een stuk boomgaard, dat door de heer Blom is aangekocht om er 'n kampeerterrein van te maken. Daar het uitbreidingsplan hierin echter niet voorziet is het verboden om op dit ter rein tenten of caravans te plaatsen. Enke le maanden geleden werden de eerste caravans er reeds neergezet. Later ver schenen ook wat tenten op het terrein, maar toen vrijdag en zaterdag de grote stroom toeristen naar de westhoek van Schouwen trok, werd de boomgaard over stroomd met tenten en caravans. Er wer den enige waterkranen aangelegd en een aantal WC's geplaatst, maar toen greep de gemeente in. Bij een felle brand in een woning in het Begijnhof in Amsterdam is zater dagmorgen omstreeks kwart voor zes de 35-jarige alleenwonende telefoniste G. J. K. Thijssen om het leven gekomen. De bo venverdieping van de twee etages tellen de woning brandde geheel uit. De bene denverdieping kreeg waterschade. De door voorbijgangers gewaarschuwde brandweer had het vuur na drie kwartier geblust. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. IV De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft wegens opruiing en belediging van het openbaar gezag gevan genisstraffen van zes weken, waarvan twee voorwaardelijk geëist tegen de vier verdachten in de door een artikel van God fried Bomans aan het rollen gebrachte zaak van „Bulletin nr. 3" van de marxis- tisch-leninistische jongerengroep „De Ro de Jeugd", waarin werd opgeroepen tot het ingooien van ruiten, het volkalken van muren, het in brand steken en het opbla zen van zeven met name genoemde Ame rikaanse instellingen in Amsterdam, waaronder het consulaat, het Hiltonhotel en een aantal vestigingen van banken. De verdachten, een 28-jarige rijksambte naar uit Den Haag, een 30-jarige labora- toriumbediende uit Haarlem, een 23-jarige expeditieknecht uit Amsterdam en een 23-jarige kantoorbediende uit Amsterdam gaven toe aan de samenstelling, vervaar diging of verspreiding van het bulletin meegewerkt te hebben. Volgens hen was het niet opruiend of beledigend. „Wij heb ben niet willen zeggen dat men het moest doen, wij wilden de openbare mening wak- kerschudden inzake de kwestie-Vietnam". De rechtbank doet op 29 juni uitspraak. dat de negentienjarige N. Arends uit Zaandam om het leven was gekomen maar nu blijkt dat ook om het leven is gekomen de negentienjarige R. H. van Doornum uit Zwolle. De twee jongelui reden mee in een Zweedse sportauto, die in botsing kwam met een vrachtauto. De bestuurster van de sportauto, een twintigjarig meisje, is gewond opgenomen in een ziekenhuis. Op rijksweg 58 bij Kapelle-Biezelinge is de negenjarige Wim Kloosterman uit Biezelinge verongelukt. Toen het ventje met zijn fiets de rijksweg overstak werd hij aangereden door een passerende auto mobilist. De 26 jaar oude Marius Ebsenaar en de 23 jaar oude Roswitha Flieth uit Maas tricht zijn zondag om het leven gekomen toen de motorscooter, waarmede zij naar hun vakantiedoel onderweg waren, bij Verona (Italië) tegen een auto opbotste. Zaterdagmiddag is in Putten de 45-ja- rige mevrouw A. Hus uit Katwijk aan Zee als gevolg van een verkeersongeval om het leven gekomen. Bij het oversteken van de rijksweg Amersfoort-Harderwijk werd zij door een autobus aangereden. De twaalfjarige F. Claessens is in So meren nadat hij door een landbouwtrek ker met aanhangwagen was ingehaald, on- dei de aanhangwagen gekomen en om het leven gekomen. Een verkeersongeluk in Homoet (gem. Valburg, Gld) heeft zondagavond het le- ven gekost aan mevrouw Tegen uit Wes tervoort. Zij zat achterop de bromfiets bij haar man en werd aangereden door een personenauto, die met grote snelheid door een binnenbocht reed. Mevrouw Tegen overleed op weg naar het zieken huis. Haar man liep ernstige verwondin gen op. Zaterdagavond zijn prinses Beatrix en prins Claus per vliegtuig uit Suriname op Curagao aangekomen voor een bezoek van twaalf dagen aan de Nederlandse An tillen. In Paramaribo had prinses Beatrix voor haar vertrek via radio en tv een dank woord tot de Surinaamse bevolking ge richt waarin zij onder meer zei dat de ontvangst haar verwachtingen ver had overtroffen. Prins Claus sloot zich daarbij aan. Hij zei zeer genoten te hebben van zijn eerste bezoek aan Suriname en dank te de bevolking die op zo indrukwekkende wijze haar sympathie getoond had. Prinses Beatrix en prins Claus hebben zondag een rondrit over Curagao ge maakt. Zij bezochten het St. Elizabeths Gasthuis en het Curagaose museum en legden de eerste steen voor een nieuw ho tel. Het hotel wordt in twee gedeelten ge bouwd. Het eerste gedeelte wordt reeds medio december geopend. Ten slotte spra ken prinses en prins in het televisiesta tion „Tele Curacao" een groet aan de bevolking van Curagao uit. Tijdens de zondagochtend gehouden rooms-katholieke kerkdiensten te Sas van Gent heeft parochiepastoor C. C. J. M. van Aken meegedeeld, dat een van zijn kapelaans J. A. M. Meijeren, de bis schop van Breda toestemming heeft ge vraagd tijdelijk uit zijn functie te Sas van Gent te mogen treden. Op diens verzoek is de kapelaan eervol ontslag verleend. Hij zal in overleg met de bisschop zoeken naar een tijdelijke functie in het maatschappelijk leven. Dit impliceert dat de kapelaan, die in zijn pa rochie zeer gezien is, niet is uitgetreden maar volledig blijft behoren tot de gees telijke gemeenschap van het bisdom Bre da. Geref. Gemeenten Tweetal te Tholen H. van Gilst te Tricht en G. Schipaanboord te Apeldoorn. Be roepen te Kootwijkerbroek C. Wisse te Elspeet. (Van onze correspondent) DEN HAAG De zaterdag op gang gekomen vakantiedrukte heeft zich door het volgende gekenmerkt: vierduizend pechgevallen, waar de wegenwacht de handen vol mee had, 43 repatriëringsge- vallen, waarbij de alarmcentrale van de ANWB een zeer belangrijke rol heeft ge speeld, en een spreiding van de drukte, zodat er geen pieken waren. Oorzaak van de pech- en repatriëringsgevallen: de slechte kwaliteit van veel te zwaar be laste tweedehands auto's. Trajecten waar zich de meeste moeilijkheden hebben voorgedaan: Nederlandse grens-Bazel, idem München en de route naar het zui den door Frankrijk via Rennes, Troyes, Dijon en Lyon. Op de zuidwaarts leidende Duitse auto baan hebben de met vakantie gaande Ne derlanders zaterdag een enorme chaos ver oorzaakt. Door een veel te zware belading van soms zeer oude auto's stonden de eerste brokkenmakers al vlak over de grens met panne, maar wie zich beter had voorbereid kon daar tenminste nog langsrijden. De grote niet meer overzien bare opstoppingen kwamen pas verderop. Vóór Limburg aan de Lahn, waar door werkzaamheden aan de autoweg een deel van het verkeer over de linkerrijbaan werd geleid, ontstond 's middags een dubbele file van vijftig kilometer lengte. De Nederlanders, tussen de andere na tionaliteiten vaak van verre al herkenbaar door ontstellende hoeveelheden bagage in vormloze plastic-bulten op het imperiaal, waren hier ruimschoots in de meerder heid. Autobussen van vrijwel alle beken de Nederlandse touringcarondernemingen stonden uren opgesloten. De „Parkplatze" langs de kant leken internationale café terrassen door de velen die van de nood een deugd maakten, hun parasols en camping-stoelen uitklapten en een (on) ge dwongen picnic hielden. Helaas verstoor den klaterende regenbuien vaak ook dit plezier. Verderop op de autobaan ontstonden ki lometerslange opstoppingen door ketting botsingen. Politie, wegenwacht en particu liere „Abschlepphiifen" die zich met loei ende sirenes en driftig knipperende lich ten door de automassa's moesten wrin gen, hadden handen vol werk. Op de weg naar Nederland toe was het aanzienlijk minder druk. Behoudens een enkele op stopping tengevolge van een ongeluk kon het verkeer hier normaal doorrijden. B en W. van Utrecht hebben beslist dat een huis aan de Oudegracht, een als „mensenpakhuis" berucht geworden pen sion voor buitenlandse arbeiders, uiterlijk 15 augustus moet worden gesloten. Er wonen naar schatting ongeveer honderd buitenlandse arbeiders, meest Marokka nen, in het verbouwde pension, dat vorig jaar door de gemeente al een keer werd gesloten wegens brandgevaar. Toen woon den er ongeveer tachtig buitenlandse ar beiders. Het pension brengt de exploi- tante 2000,- per week op. Een hotel houdster uit Apeldoorn is eigenares van het huis. Zij ri het pension na een ver bouwing zelf gaan exploiteren. De gemeenteraad van Bruinisse heeft met algemene stemmen besloten niet in 1e gaan op 't aanbod van enkele Rotter damse zakenlieden om een gedeelte van de werkhaven van Rijkswaterstaat te Bruinisse, die- voor een groot deel buiten gebruik is, in te richten als jachthaven omdat de raad de voorwaarden niet ac ceptabel achtte. Genoemde zakenlieden wilden namelijk niet alleen een tiental ligplaatsen voor hun eigen jachten tot in lengte van dagen gereserveerd zien, maar daarnaast ook nog alle inkomsten, die uit de verhuur aan derden van 21 andere ligplaatsen zou den voortvloeien. De gemeente kan zelf dit project niet ter hand nemen, omdat ze geen vergun ning krijgt daarvoor geld te lenen De 22-jarige Gré Hopman uit de Purmer is zaterdagavond gekroond als kaaskoningin, waarna een optocht met de praalwagen werd gehouden. mt Grootste dekschuit. Bij de scheepswerf Van Goor in Monnikendam is de groot ste dekschuit van Nederland te water gelaten. Zij heeft een draagvermogen van 870 ton en een laadoppervlak van 500 vierkante meter en is ontworpen als „Europa-dekschuit". De breedte, 9.50 meter, is berekend op de sluizen in de vaarwegen naar Duitsland, Polen, Frankrijk en België. Zij kan 60 con tainers met de standaardafmetingen 6 x 2.40 meter vervoeren, is geschikt voor de duwvaart zowel als voor de sleepvaart, kan als tanklichter worden gebruikt en is ook geschikt voor zee transport. Nieuw soort spoorkaartje. Op acht kleine stations gaat de N.S. het met de hand uitgeschreven plaatsbewijs vervangen door een soort kassabon, die in een ma chientje bij het loket wordt bedrukt met de naam van het vertrekstation en de datum, benevens met cijfer- en letter- coderingen, waarvan de betekenis op de achterkant is aangegeven. Het tijd rovende uitschrijven van plaatsbewijs formulieren komt dan te vervallen. Brand in bungalowtent. Vijf inwoners uit Zeist, behorende tot twee gezinnen, heb ben zaterdagavond brandwonden in de tweede graad opgelopen toen hun tent en inboedel verbrandde op het kampeer terrein „Ockenburg" in Den Haag. Onder de slachtoffers was een baby van acht maanden. De douane in Harlingen heeft bij Korn- werderzand een viskotter aangehouden, die onderweg was van Duitsland naar Volen- dam. Aan boord bevonden zich twee broers. Onder de lading die zij vervoerden vond de douane een voorraad sigaretten en sterkedrank ter waarde van ongeveer tienduizend gulden. Het schip is opge bracht naar Harlingen en daar aan de ket ting gelegd met verzegelde lading. Tegen de beide broers is procesverbaal opge maakt. De smokkelwaar werd in beslag genomen. Naar de herkomst ervan wordt een onderzoek ingesteld. Bakenesserkerk, vandaag 20.30 u.: Con cert door Willem Noske (viool), Piet Nij- land (viool), Veronika Hampe (viola da gamba) en Albert de Klerk (orgel). Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Siegfried Reda. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: ,Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Topkapi", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Améri- caine", a.l.; 14 en 16.15 u.: „The Gold- rush", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rode kaperkapitein", 14 j. Studio, 10.30 u.r „Flipper de dolfijn", a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. De Kastanjeloot (Wüstelaan, Santpoort): Expositie van tekeningen, etsen en aqua rellen van A. BroeckmanKlinkhamer. Dagelijks van 10 tot 16 uur en van 19 tot 21 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 19 juli. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Dur (Nieuwe Kerksplein)- Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan) Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Stoom gemaal en oude machinerieën. Van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9-17 u„ zaterdag van 9-12 u. Zon- en feestdagen gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy is ge opend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek)Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 18 JULI Heden geen films in de bioscopen. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u, af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende klokken". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste laan 32, Santpoort, van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.: Expositie A. Broeckman- Klinkhamer. (Heden voor het laatst). DINSDAG 19 JULI City, 20 u.: „Help! The Beatles!" Pieter Vermeuleninuseum, Cultureel MAANDAG 18 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harem Holliday". W.B. Theater, 20 u.: „Luchtpatrouille". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg: te bezichtigen van 19.30 tot 21.30 u.; andere tijden na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020. of Groenelaan 21. DINSDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harem Holliday". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, van 9 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 18 u.; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg: te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. De zwaar beschadigde Noorse tanker Mosli (34.395 ton) mag van de Portugese havenautoriteiten de haven van Lissabon niet binnenvaren, omdat het schip nog steeds olie verliest. Het schip kwam woensdag jongstleden op volle zee in aan varing met het Griekse schip Marietta Nomikos (11.577 ton). Het is thans de be doeling dat de Mosli naar Rotterdam ge sleept wordt door de Portugese sleepboot Praia da Adraga en de Noorse sleper „Hercyles", aldus een mededeling van de eigenaar van de Portugese sleepboot. Zij verwachten dat de olie bij aankomst in Rotterdam uit het beschadigde deel van het schip zal zijn weggelopen. De „Mosli" is in 1964 gebouwd op de werf van Verolme op Rozenburg. Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens 't weekeinde bleef de aanvoer van koude lucht van polaire oorsprong over het Noordzeegebied naar het zuidoosten aanhouden, maar inmiddels zijn zich be langrijke wijzigingen in de luchtdrukver deling aan het voltrekken. De luchtdruk is boven Scandinavië en het noordelijk deel van de Noordzee belangrijk gestegen, terwijl bij het Alpengebied de barometer standen lager werden. Er vormde zich daar een uitgestrekt gebied met slecht weer, waar zeer grote hoeveelheden re gen vielen. Zo meldde Locarno in 24 uur tijds 80 millimeter. Als gevolg van deze ontwikkeling in de luchtdrukverdeling zijn de winden boven het zuidelijke deel van Noord-Duitsland en Polen naar het oosten tot noordoosten gedraaid. De warmere lucht, welke in Oost-Europa aanwezig is, begint daardoor naar het westen te stro men, maar het opdringen ervan gaat vergezeld van n uitgestrekte wolkenzone waaruit ook plaatselijk enige regen valt. Dit gebied zal het weer in ons land in de komende 24 uur bepalen. Er moet dan ook gerekend worden op veel bewolking, waarbij de regenkansen in het zuidoosten van het land groter zijn dan in het noord westen. Bij een matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind zullen de tempera turen nog maar weinig veranderen. WEERRAPPORTEN Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klank beeld „Zingende klokken". Maximum en minimum- 1 C temperaturen •qS j d .d binnen- en buitenland cü E EU .SE ES Den Helder licht bew. nno 16 13 Ypenburg half bew. no 16 10 8 Vlissingen licht bew. no 11 Eelde licht bew. n 17 6 De Bilt licht bew. n 16 6 Twente half bew. no 17 8 Eindhoven zw. bew. nno 15 11 Z.-Limburg zw. bew. nno 16 9 Helsinki regen ozo 21 13 Stockholm onbewolkt w 19 9 Oslo onbewolkt windst. 21 11 Kopenhagen zw. bew. ono 15 12 Londen onbewolkt n 17 8 Amsterdam half bew. n 16 8 Brussel regen nno 17 10 Luxemburg half bew. n 17 8 Parijs geh. bew. n 18 9 Berlijn regen no 19 13 Frankfort regen nno 18 12 München motregen ono 14 11 Zürich regen w 14 9 Genève regen n 16 10 Locarno regen ozo 16 11 Wenen regenbui ozo 26 15 Belgrado zw. bew. 0 27 18 Athene onbewolkt windst. 35 24 Rome half bew. w 26 20 Barcelona zw. bew. 0 24 13 Madrid onbewolkt O 28 13 Mallorca zw. bew. windst. 28 19 Lissabon onbewolkt nnw 26 16 Dinsdag 19 juli Zon op Maan op 4.42 uur; onder 20.49 uur. 5.44 uur; onder 22.16 uur. Maanstanden Nieuwe maan 18 juli 5.31 uur Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 18 juli Hoog water 3.19 uur en 15.51 uur. Laag water 11.30 uur en 23.58 uur. Dinsdag 19 juli Hoog water 4.06 uur en 16.40 uur. Laag water 12.23 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2