AC V Nachtbehandeling huidziekten in het Binnengasthuis „Sunny Tours" heeft surcéance van betaling aangevraagd Daniël de Lange critiseert Amsterdamse politie Kort en bondig Medisch experiment in Amsterdam: Bescherming van scholieren tegen besmetting Overgangsregeling voor rijksstudietoelagen Chauffeur verdacht van brandstichting en vernieling Utrechtse trekkers naar Rusland hebben pech Ds. Visser krijgt auto niet terug uit Rusland Directeur geeft Italiaanse bouwers van bungalows de schuld Directie „Oranjereizen" kreeg geen gelijk bij de rechter Kampeerders mogen nog blijven 11 H. J. van der Molen toch in beroep tegen ontslag? Doden in het verkeer Dader roofoverval nog spoorloos Spijkerplank op kinderwagen Vochtige warmte 25 jaar zaken doen is een hele tijd! TIJDELIJKE TYPISTE?; STÉNOTYP! DINSDAG 19 JULI 1966 TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Ouders van 2-jarig kind in arrest 11 zzo n AMSTERDAM Het Binnengasthuis In Amsterdam is op het ogenblik het to neel van een medisch experiment, dat voor zieken en ziekenhuizen in de gehele wereld van betekenis kan zijn. In de kli niek voor huidziekten van het ziekenhuis is op initiatief van prof. dr. J. R. Prak ken een nachtafdeling ingericht voor pa tiënten met huidziekten, in het bijzonder verschillende soorten van eczeem en pso riasis. De zieken worden hier 's nachts behan deld. 's Avonds tussen zeven en acht uur worden zij opgenomen. Na behandeld te rijn kunnen zij tv kijken, 's Morgens gaan zij, na ontbeten te hebben, met een lunch pakket naar hun werk. Daarna kunnen zij, alvorens weer naar het ziekenhuis te gaan, in huiselijke kring de warme maal tijd gebruiken. Het experiment wordt door beoefenaars van de medische wetenschap in de gehe le wereld met spanning gevolgd. „De voorlopige indruk is zeer gunstig", zegt prof. Prakken. „Het ziet er naar uit, dat de behandeling 's nachts even lang duurt als een volledige behandeling. Dat komt doordat wij sterkere middelen kunnen ge bruiken". Het experiment in het Binnengasthuis loopt nu ruim een maand. Men is be gonnen op de mannenafdeling. Er zijn acht bedden vrij gemaakt voor patiënten met 's nachts te behandelen huidziekten. In alle gevallen betreft het aandoeningen, Reumatische pijnen TOGAL Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit Bij Koninklijk Besluit van 29 juni zijn ln de wet en het besluit Bescherming Leer lingen tegen Besmettingsgevaar belangrij ke wijzigingen aangebracht. Met ingang van 1 november wordt de geldigheidsduur van de tbc-verklaring van twee jaren verkort tot één jaar. Ieder die krachtens de wet in het bezit moet zijn van deze verklaring zal dus voortaan ieder jaar aan een onderzoek moeten worden on derworpen. De keuringen zullen plaatshebben in de geboortemaand van de betrokkene. Bij be zwaren tegen een doorlichting heeft de ge neeskundig inspecteur van de volksge zondheid de bevoegdheid in bepaalde ge-, vallen voor enige tijd ontheffing te verle nen van het ondergaan van een röntgeno- logisch onderzoek. Het ministerie van Onderwijs en We tenschappen heeft een overgangsregeling vastgesteld voor het verlenen van rijks- studietoelagen voor het studiejaar 1966- 1967. Reeds genomen beschikkingen zul len, als dat noodzakelijk is, aan de hand van de nieuwe regeling worden herzien. De overgangsmaatregel heeft betrek king op een herziening van het schaalbe- drag voor het eigen levensonderhoud der ouders. Bij een belastbaar inkomen van 16.000,en hoger worden de oorspron kelijke vastgestelde schaalbedragen enigszins verhoogd. In de overgangsschaal blijven de bedragen voor het eigen le vensonderhoud der ouders bij inkomens tot 16.000,— gelijk of nagenoeg gelijk. De voor het studiejaar 1965-1966 gelden de schaal zal voor studenten, die in 1965- 1966 een rijksstudietoelage ontvangen hebben, ook voor het studiejaar 1966-1967 gehandhaafd blijven, ook in de gevallen dat de schaal voor 1966-'67 ongunstiger xou zijn. De Rotterdamse politie heeft een 41- jarige chauffeur gearresteerd die wordt verdacht van brandstichting in de woning van een 28-jarige tramconducteur. De man zou uit wraak hebben gehandeld. Buren van de conducteur ontdekten de brand. Het gezin van de conducteur was zaterdag met vakantie gegaan. Van een bed in een tussenkamer stond 'n matras in brand. In de woonkamer waren de zittingen van een bank en twee fau teuils stukgesneden. Het ruitje van de oliehaard, de achterkant van het televi sietoestel en de voorkant van de radio waren ingetrapt. In de koelkast waren eieren stukgeslagen. De vijf Utrechtse studenten, die voor een 3.500 kilometer lange reis van Vrie- zenveen naar Leningrad zijn vertrokken, zijn in Brunswijk gestrand. De studenten reizen met een huifkar met tractor, voor de zekerheid rijdt daarachter een volks wagen-busje. De tractor, verstrekt door het Sovjetrussische reisbureau „Intou- rist", heeft zich evenals de huifkar goed gehouden, maar juist het busje kreeg op weg naar Helmstedt aan de grens met Oost-Duitsland panne. Het verloor het rechter achterwiel en sloeg over de kop. De studenten blijven nu voorlopig in Brunswijk, ze weten nog niet wanneer ze weer verder kunnen. waarvan de behandeling ongeveer zes we ken vergt. Aanleiding tot het experiment was een artikel van prof. Prakken, dat enkele ja ren geleden werd gepubliceerd in het Ne derlands tijdschrift voor geneeskunde. Prof. Prakken acht de behandeling 's nachts vooral van belang uit psycholo gisch oogpunt. Door deze behandeling verliezen de patiënten niet het kontakt met hun werk en hun omgeving. Vooral voor kleine zelfstandigen kan het van betekenis zijn, zegt hij. Volgens prof. Prakken is men ook in Oost-Berlijn een dergelijk experiment begonnen. De directeur van de Europese Christe- zending en oud-baptistenpredikant ds. J. Visser uit Amsterdam, wiens auto vrij dag 1 juli aan de Russische grens in be slag werd genomen omdat hij bijbels ver voerde, heeft van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag de mede deling ontvangen dat 'n beroep tegen deze inbeslagneming in Moskou is afgewezen Ds Visser had bij de inbeslagneming van zijn auto van de Russische autoriteiten een dokument gekregen waarin stond ver meld dat de mogelijkheid van beroep openstond. De Nederlandse ambassade in Moskou heeft dit beroep aanhangig ge maakt doch het blijkt afgewezen te zijn. Het is nog niet bekend om welke redenen. Het Haagse chaletbureau „Sunny Tours" heeft bij de rechtbank in Den Haag surséance van betaling aange vraagd. Met het reisbureau „Oranjerei zen is een regeling getroffen, waardoor de gedupeerde klanten van „Sunny Tours" gebruik kunnen maken van de hotelac commodatie van „Oranjereizen". Volgens de directeur van „Sunny Tours is zijn bureau betrokken bij het uitvoe ren van een bungalow-bouwproject aan het Como-meer in Italië. Door manipula ties van bouwers en leveranciers zou het bureau voor zware financiële lasten zijn komen te staan. De moeilijkheden met het Haagse cha letbureau zijn vorige week begonnen, toen aan drie Nederlandse gezinnen door de Italiaanse eigenaren de toegang werd ge weigerd tot de door hen gehuurde bunga lows in Dongo aan het Comomeer. Vol gens de Italianen zou „Sunny Tours" nog steeds niet de huur van vorig jaar heb ben betaald. De directeur reisde onmiddellijk naar Italië, waar hij een groep boze huurders, eigenaars en bouwers aantrof. Een oplos sing met de Italianen werd niet gevon den. Volgens de „Sunny Tours"-directeur zouden de eigenaren vorig jaar de con tracten hebben geschonden door onder meer de bungalows voor sommige perio den dubbel te verhuren. Hij is van plan te gaan procederen tegen de bouwers van het project aan het Comomeer en tegen De president van de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de korte gedingen die door het reisbureau Oranjereizen" te Valkenburg waren aangespannen tegen het Eindhovensch Dagblad en het Brabantsch Dagblad te 's-Hertogenbosch. Van beide bladen was een dwangsom van 25.000.- geëist ver dere publicaties over de situatie bij „Oranjereizen" stop te zetten. De president heeft de eisen van „Oran jereizen" afgewezen. De president achtte het opschrift boven het bericht in het Eindhovensch Dagblad onjuist, maar achtte geen reden aanwe zig voor een maatregel omdat er reeds een corrigerende publikatie is geweest. De president wees erop dat absoluut vast stond, dat de directeur-bedrijfsleider van „Oranjereizen" een zeer dubieus za kenleven achter de rug heeft en dat voor ingewijden te vrezen was, dat ook voor dit bedrijf financiële moeilijkheden te verwachten waren. Verdere beslissingen achtte de president in dit kort geding overbodig, omdat er voor de directie van „Oranjereizen" nog verdere mogelijkhe den bestaan tot het voeren van proces sen. Ten aanzien van de publikatie in het Brabantsch Dagblad constateerde de pre sident op een gelijksoortige motivering tot afwijzing van de eis. enkele eigenaren. Boekingen worden er bij „Sunny Tours" niet meer verricht. Behalve het project aan het Comomeer heeft „Sunny Tours" enkele jaren gele den ook een project „Mille Fiori" in Cas- telletto di Brenzone op zich genomen. Ook hierbij zouden zich financiële proble men hebben voorgedaan die nog niet zijn opgelost. Volgens de directeur van „Sunny Tours" heeft hij niets meer met het pro ject „Mille Fiori" te maken. Alle grond is overgegaan in handen van kopers, on der meer 22 hectare naar een Rijswijkse aannemersmaatschappij. De publicist Daniël de Lange heeft een brief aan de burgemeester van Amster dam gezonden, waarin hij zijn afkeuring en bezorgdheid uitspreekt over het poli- tie-optreden tegenover deelnemers aan de stille protestmars, die de aktiegroep Vietnam zondagavond in Amsterdam hield. Zoals bekend is werden de demonstran ten tot stilstand gebracht en in leger trucks naar de rand van de stad gebracht. Een van die demonstranten was Daniël de Lange. In zijn brief aan mr. Van Hall schrijft hij „Voor zover ik heb kunnen na gaan was het optreden van de demon stranten rustig en niet provocerend, zeker tot het ogenblik dat zij werden ingeladen in het navo-materieel. Van mijn zitplaats af kon ik echter waarnemen dat de politie, zowel de ste delijke als de marechaussee, degenen die Volgens „De Politie", het blad van de Nederlandse Politiebond, overweegt de ontslagen hoofdcommissaris van de Am sterdamse politie, de heer H. J. van der Molen, alsnog in beroep te gaan bij het Ambtenarengerecht tegen zijn ontslag. In een hoofdartikel in dit blad wordt de vraag gesteld of het juist was alleen de hoofdcommissaris te ontslaan. De Kroon heeft het noodzakelijk geoordeeld de hoofdcommissaris te ontslaan in het al gemeen belang. Als dit algemeen belang betekent dat het noodzakelijk werd geacht zo snel mogelijk te komen tot een doel bewuste, homogene en goede dagelijkse leiding van de gemeentepolitie in Amster dam, dan dient daarvoor begrip te wor den opgebracht," zo schrijft het blad. passief verzet boden door zich naar de trucks te laten slepen, op volkomen on gemotiveerde en ontoelaarbare wijze be werkte met wapenstok en hakken, daar bij termen als „rotzakken" gebruikend. Toen de truck met onze groep." zo ver volgt de brief, ergens in het westelijk havengebied to stilstand kwam en wij gesommeerd werden uit te stappen, wei gerden wij dat. Een marechaussee dreig de toen met andere middelen, haalde een traangasbom tevoorschijn en gooide die na kort beraad met zijn pollega's naar de wagen. Na enig heen en wéér gooien werd de toestand op de truck te ongezond en begonnen de meesten de wagen te ver laten. Op dat ogenblik sprong een aantal politiemensen, onder wie van de motorpo litie, de wagenbak in en begon de men sen die nog bezig waren de truck te ver laten. met de wapenstok te bewerken, met de duidelijke bedoeling zo hard en gevoelig mogelijk te raken. Mijn persoonlijke observatie, ook van de gezichten van de politiemannen, geeft mij de overtuiging dat het optreden van de politie, individueel en collectief niet werd ingegeven door de wil om wat nu eenmaal volgens de algemene politiever ordening „ordeverstoring" heet, zo snel en efficiënt mogelijk op te lossen, maar door een verbeten wraakzucht, die elke gelegenheid om geweld te gebruiken, zon der dat het al te veel in de gaten loopt, te baat neemt. Hier spelen sentimenten een rol die in een behoorlijk politiekorps geen rol mo gen spelen. Wanneer bij dergelijke gele genheden demonstranten voor een toch waarlijk niet onbelangrijke zaak bij voor baat worden gezien als „tegenstanders" tegenover wie trucjes uit de kwalijkste hoek van het beroepsvoetbal zijn geoor loofd, wijst dit op een ernstig tekort in de mentale training van de betrokken politiemensen", aldus Daniël de Lange in zijn brief. Hij signaleert voort „een ziekelijke wil tot kwetsen." Hij dringt er ten slotte bij de burgemeester met de meeste klem op aan voor verbeteringen te zorgen. De 275 vakantiegangers met tenten en caravans op de camping „Duinzand" in Haamstede mogen blijven. Het gemeente bestuur had de eigenaar van de cam ping vrijdag opdracht gegeven het ter rein, een stuk boomgaard, te laten ont ruimen, omdat de camping niet officieel is goedgekeurd als kampeerterrein. De kampeerders weigerden echter het terrein te verlaten. In een spoedvergadering heb ben burgemeester en wethouders, na overleg met een deputatie van de kam peerders, besloten een soort „afloopsys teem" toe te passen. Dit houdt in dat op het terrein geen nieuwe kampeerders zul len worden toegelaten, maar dat degenen, die er al stonden met caravans of ten ten, het terrein niet behoeven te ontrui men. Volgens het gemeentebestuur is er geen sprake van geweest dat de kampeerders hebben geweigerd te vertrekken. De kam peerterreinen elders waren zo vol, dat het vertrek onmogelfjk was. Daarom is het „afloopsysteem" in leven geroepen. Het gemeentebestuur heeft de eigenaar van de camping reeds enige tijd geleden een vergunning geweigerd de boomgaard als kampeerterrein in gebruik te nemen om redenen van volksgezondheid, daar riolering ontbreekt. De 57-jarige Nederlander Johannes Ge- rardus Haas, woonplaats niet bekend, is maandag om het leven gekomen bij een aanrijding tussen zijn auto en een andere wagen in Figueras (Spanje). Zijn echtge note, Antje Haasvan der Nelle, en zijn zoon werden ernstig gewond. In de gemeente Tietjerksteradeel is de vierendertigjarige S. Bouius uit Zwaag- westeinde op zijn bromfiets door een be stelauto aangereden. De heer Bouius werd naar het Diaconessenziekenhuis in Leeuwarden overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Vanmorgen vroeg heeft op de Bussum mergrintweg in de gemeente Hilversum ter hoogte van de grens met de gemeente Bussum een ernstig verkeersongeluk plaatsgevonden, waarbij de 35-jarige C. A. Overhaart uit Bussum zo zwaar gewond raakte, dat hij in een ziekenhuis is over leden. Zijn dertigjarige echtgenote en een tweede inzittende zijn met ernstige ver wondingen in een ziekenhuis opgenomen in Bussum. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Siegfried Reda. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Améri- caine", a.l.; 14 en 16.15 u.: „The Gold- rush", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Paris Secret", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De rode kaperkapitein", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Flipper de dolfijn", a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95. Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel. Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 u.: „De Apebroodboom". Prinsenhof, vandaag 16 u.: De Gooise Wagenspelers met „De klucht van de twee kwaaie grieten". Stadhuis Haarlem, vandaag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 19 JULI City, 20 u.: „Help! The Beatles!" Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 n.: Klank beeld „Zingende klokken". WOENSDAG 20 JULI City, 14.30 en 20 u.: „Help! The Beatles!" Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum Semafoorduin, IJmuiden: expositie van haven- en ka- naalwerken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende klokken". DINSDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harem Holliday". Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg: te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. WOENSDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harem Holliday". Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 20 uur: Concert m.m.v. Aafje Heynis (alt) en Wim van Beek (orgel), in het kader van het 16de Internationale Orgelconcours Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg: te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. De dader van de maandagmorgen ge pleegde roofoverval op een filiaalhoudster in Hoogvliet bij Rotterdam is nog niet door de politie gegrepen. Wel heeft men vlak bij de plaats van het misdrijf de tas gevonden, die de dader had meegenomen na de filiaalhoudster met een hockeystick te hebben neergeslagen. Een bedrag van 1.500 bleek uit de tas te zijn verdwe nen. In de geroofde tas bevond zich in to taal 1.600 gulden aan winkelgeld. Schip uit 16de eeuw. Zweedse duikers zul len een onderzoek instellen naar een Ne derlands schip uit de zestiende eeuw, dat vijftig meter uit de Zweedse west kust bij Ulebergsham op de zeebodem ligt. Het schip is tijdens een zeeslag ge zonken, waarbij ook vijf andere schepen ten onder gingen. Twee daarvan zijn eveneens gevonden. Schelden kostte 25. Tot 25 gulden boete en een week voorwaardelijke gevangenis straf veroordeelde de Amsterdamse po litierechter een 19-jarige Hilversumse ulo-scholier, omdat hij op 28 mei tijdens een „happening" bij het Hilversumse raadhuis de politie voor „fascisten" had uitgescholden. De jongeman, die niet was verschenen, had de politierechter geschreven dat het niet zijn bedoeling was geweest de politie te beledigen. Hij was echter kwaad geworden toen enige van zijn vrienden klappen kregen. In het huis van een 24-jarige classifi ceerder in Rotterdam heeft de politie een verwaarloosd tweejarig jongentje in een vervuilde kinderwagen aangetroffen. Om het kind te beletten uit de wagen te ko men, hadden de ouders er een plank op gelegd waarin spijkers waren geslagen met de punten naar beneden. De man en zijn 20-jarige vrouw moesten tegen de buurtbewoners in bescherming worden genomen. Zij zijn opgesloten in het po litiebureau. Het jongetje is in een tehuis opgenomen. Na een druk jaar gaan wij van maandag 25 juli tot maandag 8 augustus a.s. met VAKANTIE Alleen onze technische dienst blijft normaal geopend en is telefonisch bereikbaar onder nummer 19981. GED. OUDE GRACHT 11 HAARLEM MwwvtwwwwwAfwwmyiwwwuiwiiiiimwiiiiwiiiiiiMwiiiiiiwy iwwwwwiwimmifwiwiwwiiwiiwwiiimiiiiiiiiiiiiiiifiiimwwiiwiw Het K.N.M.I. deel mee: Terwijl een hogedrukgebied boven Scandinavië nog in betekenis toenam, breidde een depressiegebied, dat boven de Alpen lag, zich in de richting van ons land uit. Aan de flank van dit lagedruk gebied drong vochtige warme lucht voor al in de hogere luchtlagen naar ons land op, hetgeen in een groot gedeelte van het land met flinke regenval gepaard ging. Alleen in het uiterste noorden viel vrijwel geen regen, maar elders viel op vela plaatsen meer dan 10 mm, op het vlieg veld Twente zelfs 25 mm. Door de ver dere verplaatsing van de depressie naar Frankrijk wordt de wind in ons land oos telijk en uit deze richting wordt tamelijk warme en vochtige lucht aangevoerd, waardoor het weer een enigszins druk kend karakter krijgt. Naast opklaringen zullen zich plaatselijk regen- of onweers buien kunnen ontwikkelen. WEERRAPPORTEN Maximum »n minimum w 1 S y C6 temperaturen •o- A c g binnen- en buitenland •5 O ÏU 63 Den Helder zw. bew. no 17 16 Ypenburg regen ono 18 14 Vlissingen regen no 15 Eelde geh. bew. ono 18 15 De Bilt regen nno 18 15 Twente geh. bew. ono 19 14 Eindhoven geh. bew. no 17 14 Z.-Limburg mist nno 15 13 Helsinki licht bew. windst. 21 11 Stockholm onbewolkt w 25 11 Oslo onbewolkt windst. 26 13 Kopenhagen onbewolkt ono 19 15 Aberdeen licht bew. windst. 18 4 Londen regen n 18 13 Amsterdam regen no 19 15 Brussel regen nno 17 13 Luxemburg mist ono 14 11 Parijs regen nnw 18 12 Bordeaux regen nw 16 10 Grenoble regen windst. 13 11 Nice onbewolkt nnw 24 15 Berlijn licht bew. 0 25 19 Frankfort regen wzw 14 13 München geh. bew. nnw 17 13 Zürich zw. bew. w 13 9 Genève regen z 14 10 Locarno zw. bew. windst 15 9 Wenen onweer verand. 27 14 Innsbruck regen wnw 21 9 Belgrado onbewolkt zzo 31 18 Athene onbewolkt windst. 33 25 Rome regen 25 18 Barcelona licht bew. nnw 22 Madrid licht bew. no 25 Mallorca geh. bew. ono 28 18 Lissabon onbewolkt nw 27 17 Advertentie Woensdag 20 juli Zon op 4.43 uur; onder 20.48 uur. Maan op 7.16 uur; onder 22.38 uur. Maanstanden Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 juli Hoog water 4.06 uur en 16.40 uur. Laag water 12.23 uur en uur. Woensdag 20 juli Hoog water 4.55 uur en 17.28 uur. Laag water 0.42 uur en 13.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2