Verenigingsnieuws uit de IJmond IJmuider Courant DE TWEE KAME's SWIEBERTJE en BROMSNOR Spontane huldiging van na succes in Kerkrade IJmuider Harmonie „Speliade" voor woensdag Havenberichten Groenteprijzen in Beverwijk Havenmeester v. d. Wildt gaat met pensioen Woensdag vergadert Velsens gemeenteraad Swieber en de zijnen in Openluchttheater Honderdjarige uit Heemskerk nu overleden 5 DINSDAG 19 JULI 196 6 NEDERLAND! V elsen-lJmuiden Beverwijk Zeven ton nodig Waardevolle steun BON Voor meer dan tweeduizend kinderen Vakkundige plaatsing. Pasklaar voor uw raam. Off. Luxaflex-dealer Marktplein 29 Umuiaen 02550-7541 iurom MIUHK Marktplein 29 - IJmuiden - Telef. 7541 (Er Is bij ons altijd plaats voor uw auto). DINSDAG 19 JULI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal VVijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 u. WOENSDAG 20 JULI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.03 uur; filiaal Velsen-Noord: Ban- Jaertstraat 13: 14-17 uur. DINSDAG 19 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15 tot 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat TO, geopend tot 17.30 uur. R--k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19 tot 21 uur. WOENSDAG 20 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u., 10-11.30 u. (dameszwem- men), 12-13.45 u., 14.15-15.30 u., 16-17.15 u. «n van 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u. en van 15-18 uur. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee, De twaanstraat 4, geopend van 14-17 uur. Om de bestrijding van deze ziekte te steunen is er thans in Velsen een afdeling opgericht van de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds. Deze afdeling een van de vele vertrouwens- posten die er in het hele land zijn zal in onze gemeente begrip en sympathie wekken voor de astmabestrijding, waar mogelijke hulp bieden, voorlichting geven en activiteiten ontwikkelen, waardoor zij het Nederlands Astma Fonds financieel helpt in staat te stellen zijn belangrijke taken te verwezenlijken. In het Neder lands Astma Fonds werken alle Neder landse organisaties op het gebied van de astmabestrijding samen. Dit Fonds, dat sinds 1961 praktisch functioneert, heeft zich een aantal veelomvattende taken ge steld, waarvan de belangrijkste zijn: wetenschappelijk onderzoek en pre ventie sociaal-medische zorg persoonlijke hulpverlening steun aan de astmabehandelingscentra Reeds in de opbouwperiode kon voor research f 320.000 en voor de andere taken f 480.000 beschikbaar worden gesteld. Voor de verwezenlijking van een medisch-so- ciaal minimumprogramma, dat een doel treffende aanpak van de astmabestrijding vergt, is echter jaarlijks minstens 700.000 nodig. De weerklank, die het astmavraagstuk in korte tijd bij het Nederlandse volk heeft gekregen, is groot. Dat komt stellig mede door de voorlichtende hulp, die het Neder lands Astma Fonds ondervindt van de Ver eniging tot Steun aan het Nederlands Ast ma Fonds, die nu reeds zo'n 10.000 leden heeft en reeds in negentig plaatsen af delingen en vertrouwensadressen telt. Daar is thans de afdeling Velsen bijge komen, die al vele concrete plannen heeft o.a. om in eigen gemeente leden te wer ven, voorlichting te geven, de jaarlijkse collecte te organiseren en plaatselijke be hoeften te peilen. Het bestuur van de afdeling is als volgt samengesteld: voorzitter: A. A. J. Broek man, kinderarts; vice-voorzitter: ir. B. Verdoorn; secretaresse: mevrouw J. G. v. d. Steen-de Boer, Herculesstraat 40, IJ muiden; tweede secretaresse: mevrouw C. v. d. Klooster-Oude Veldhuis; penning meester: H. J. Mulder; medisch adviseurs: de artsen T. Th. P. Ferwerda en J. Noor- da; leden: mevrouw G. M. Deelman-van Leeuwen, mevrouw J. van Nimwegen- Boogaardt en J. L. de Pauw. Hoe waardevol de steun van een groot ledental en een hecht korps van vrijwilli gers is, laat zich gemakkelijk raden. Er is veel hulp nodig om het Astma Fonds in staat te stellen zijn taken doeltreffend uit te voeren en de achterstand, die er ten opzichte van andere ziekten nog bestaat, in te lopen. Voor zeker achthonderdduizend Neder landers doet het Nederlands Astma Fonds een beroep op alle Nederlanders. U kunt helpen door de afdeling Velsen te hel pen, door lid te worden of donateur, door uw praktische hulp aan te bieden aan de afdeling, die in Velsen veel en goed werk kan doen, als zij zich door velen gerugge- steund weet. In zo kort bestek is bet natuurlijk niet mogelijk weer te geven wat er allemaal vast zit aan deze hinderlijke ziekte en de bestrijding ervan. Een goede indruk biervan kunt u ech ter krijgen in een televisie-uitzending op 20 juli a.s. om 19.05 uur, in de dan te ver tonen film: „Nieuwe luchtwegen", waar voor uw speciale aandacht gevraagd wordt. Maandag aangekomen te IJmuiden: Norman die, Gdynia, IJmuiden; Ruhr, Nykoping: Agne. Brabestad; Marwa, Sornaess, Zaandam; Nessand. Le Havre; Dankwart, Kristineham. Maandag vertrokken te IJmuiden: Martens- hoek, Delfzijl; Kunda, Rotterdam; Waverstroom, Dagenham; Lizzi Terkol. Immingham; Bonita. Waterford: Plover, Felixstowe; Crescendo, Rot- terdom; Virgo, Rotterdam; Netherlands Coast, Rotterdam; Fossum, Fowey, Velsen: Azynut, Emden; Sagastrand. Stettin; Ceres, Rotterdam; Neutron, Huil; Spiekeroog, Hamburg. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Seefalke. Gothenburg; Guineekust, Antwerpen; Heinrich Knuppel, Stockholm; Donai, Hamburg; Pallas, Helsinki; Zaanstroom, Rotterdam; Hera. Digby, Velsen; Arabella, Port Talbot; Hontestroom. Sheerness; Heibrich Knuppel, Stockholm: Do- mai, Port Said; Pallas. Helsinki; Arabella, Port Talbot; Zaanstroom, Rotterdam. Dinsdag vertrokken te IJmuiden: San Ratu- langie, Genua; Moray Firth 4, Londen, IJmui den; Gruno, Huil. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip naar of van Amsterdam is gegaan.) MAANDAG 25 JULI, 's middags om weer een voorstelling van programma Nederlands beste circusclowns. Een uitverkocht Openluchttheater is niet zo vol als wat Swiebertje en de zij nen gisteren in Bloemendaal voor zich zagen: een joelende wand van meer dan tweeduizend kinderen, die zelfs de trap pen en het voorterrein bij de vijver be zetten. Er kon geen kind meer bij. Hét was het feest der herkenning. Als een ge routineerd theaterpubliek verwelkomden de kleintjes met applaus elk der spelers bij hun opkomst: Swieber, Bromsnor, de Freule, Saartje en de loco-burgemeester. De kinderen hadden tevoren al genoten van de clowns, die onder de naam De Kamé's met enthousiasme hun kunnen ten volle uitbuitten voor dit zo stimule rend reagerende publiek. De diep ingeschapen rivaliteit tussen veldwachter Bromsnor en zwerver Swie ber leverde weer tal van, het kinderhart veroverende, conflictsituaties op, waarin de dempende wijsheid van de burgemees ter en het nuchter handelen van Saartje telkens evenwicht konden brengen. Het laaiende succes van deze, door onze bla- xxMoooocxx)Oooo(xioooooocx)ooooooooooooooooooooooooocxx)ooot WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden h g betaald, daar de bezorgers op donder- g dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE sVV\rt^WWWWW\rtrtlW\AAIWWWWWWWWWIIWWWIAAAfWtA/WVWWVWWWtf*IIIWIAIWIB«IW»»IIWWWWI»W»IWWW*»lfl»M» Gisteren hebben 2000 kinderen met volle teugen genoten van Wegens het enorme succes organiseert Dirigent J. Groot en de leden van de IJmuider Harmonie, die op het Wereldmuziekconcours te Kerkrade drie eerste prijzen in de wacht wisten te slepen, zijn gisteravond spontaan gehuldigd door het gemeentebestuur en de burgerij van Velsen. Toen de musici en hun enthousiaste supporters in drie bussen zingend de gemeente binnenreden werden ze bij de spoor wegovergang-Zeeweg in Driehuis met muziek binnengehaald. Vooraf gegaan door de korpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" en de drum bands „Schulpen en de Meerweiden" en „Voorwaarts" vertrok de stoet daarna naar het stadhuis, waar zich reeds veel publiek had verzameld. Burgemeester mr. J. C. Bührmann heette de vermoeide muzikanten daar op het bordes welkom. De heer Bührmann vond het een bui tengewone prestatie van de IJmuider Har monie dat ook in 1966 de successen wer den geprolongeerd. Sinds 1958 is daardoor zo langzamerhand een respectabele lijst van overwinningen ontstaan. Terecht merkte spreker op, dat er met zo'n korps wel iets bijzonders aan de hand moet zijn wat de teamgeest betreft. Trots memo reerde de burgemeester dat de IJmuider Harmonie niet alleen een nationaal korps is geworden. Ook internationaal verwierf deze Harmonie bekendheid tot aan de stranden van de Méditerranée. Nadat hij nog eens had gewezen op de belangrijke sociaal-culturele functie die het korps in de gemeente inneemt, overhandigde hij waarnemend voorzitter Th. Sin jewel twee enveloppes met inhoud. Een zelfde geschenk had de voorzitter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van de Abeelen voor de IJmuider Harmonie. Hij vond het bijzonder sym pathiek dat de collega's van het winnen de team spontaan een muzikaal welkom hadden geïmproviseerd. Hij noemde dat gebaar tekenend voor de verhoudingen die er tussen de diver se korpsen bestaan. Tot slot wees deze spreker nog eens op het geweldig door zettingsvermogen, dat de leden van de IJmuider Harmonie weten op te brengen. Volgens de heer Sinjewel is dat hoofd zakelijk te danken aan de inspirerende leiding van dirigent Jan Groot. Hij dank te het gemeentebestuur en de burgerij voor de niet-verwachte ontvangst, de steun („dat wil er altijd zo goed in") en de geschenken. De ongedwongen hul diging werd enkele keren onderbroken door een optreden van de muziekkorpsen en de drumbands. zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën asssmitmsmsm voor astmalijders Voor de meeste mensen is het de gewoonste zaak van de wereld, dat zij vrij-uit kunnen ademhalen. Voor 800.000 Nederlanders is dat niet het geval. Zij lijden aan astma, chronische bronchitis of verwante aandoe ningen van de ademhalingsorganen en vrij ademhalen is voor hen een voortdurend bedreigd geluk. Achthonderdduizend mensen dat is een der tienvoud van het inwonertal van de gemeente Velsen Geen wonder, dat men astma de vijfde volksziekte is gaan noemen. Het is een ziekte, die meer leed veroorzaakt en meer blijvende gevolgen heeft, dan men lange tijd heeft vermoed. Voorafgegaan door de muziekkorp sen en de drumbands vertrok de stoet vanaf de spoonvegovergang bij Driehuis naar het stadhuis, waar mr. J. C. Bührmann de winnende musici verwelkomde. De prijzen op de groenteveiling in Be verwijk waren als volgt: aardbeien 98-118 (doos), andijvie 16-28, spinazie 6-25, sla 10-29, bospeen 15-36, was- peen 12-36, bloemkool 63-142, sperziebonen 72-116, tomaten 40-65, doperwten 95-139, postelein 19-28, komkommer 12-29. Velsen op de bres Het was een drukte van belang op en rond het bordes van het stadhuis, toen dirigent en leden van de IJmuider Harmonie door gemeente bestuur en burgerij spontaan werden gehuldigd. Op 1 augustus zal de adjunct-haven meester van het Noordzeekanaal, de heer G. A. van der Wildt, de Rijkswater- staatsdienst, verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In verband hiermede bestaat er gele genheid om op donderdag 4 augustus tussen 16 en 17.30 uur in de bovenzaal van Hotel „Royal", Kennemerlaan 93 te IJmuiden, afscheid van hem te nemen en tevens kennis te maken met zijn opvol ger de heer M. Spaander. Kaarten a ƒ1.00 verkrijgbaar vanaf woensdag 20 juli tegen inlevering van onderstaande bon aan ons kantoor LANGE NIEUWSTRAAT 427, IJMUIDEN Geopend van 9—12 uur en van 13.30—17 uur. Tegen afgifte van deze BON kunnen kaarten ƒ1.00 per stuk gekocht worden voor de voorstelling van SWIEBERTJE en BROMSNOR, op maandag 25 juli in het Openluchttheater te Bloemendaal. De normale verkoopprijs bedraagt ƒ1.50. De gemeenteraad van Velsen zal mor genavond, woensdag 20 juli, te halfacht in het stadhuis aan het Plein 1945, IJmui den, in openbare vergadering bijeen ko men, waarbij onder meer de bestuurlijke voorziening in het IJmondgebied een punt van bespreking zal vormen. Het college van burgemeester en wet houders heeft een aantal opmerkingen ten aanzien van de ontwerpregeling voor de opheffing van de drie IJmondgemeen- ten IJmuiden, waarover men uitvoerig heeft kunnen lezen in de IJmuider Cou rant van 9 juli. Indien de raad akkoord gaat met de door het college voorgestel de wijziging van een aantal artikelen, dan zullen deze ter kennis van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland worden gebracht. De agenda vermeldt voorts onder ande re: beschikbaarstelling van een aanvul lend krediet voor het herstel van de ma nege in Velserbeek; uitgifte van grond in IJmuiden in erfpacht; nieuwe huisvesting van de openbare Wilhelminaschool in Zee wijk; naamgeving van een openbare kleu terschool in Zeewijk; het verlenen van medewerking aan de Juliana van Stol- bergschool te Santpoort, de Pieter Ver- meulenschool in IJmuiden en De Wild zang-kleuterschool in IJmuiden. Voorts moet een plaats worden aange wezen voor een tweede openbare kleuter school in Santpoort-noord. Het schoolgeld voor het handelsonderwijs zal een punt van discussie vormen en tenslotte zullen de geloofsbrieven van de op 1 juni jongst leden gekozen leden van Velsens gemeen teraad worden onderzocht. voor ,.SPELIADE"-film, voor leeftijd 9 tot 13 jaar. Werken met klei voor 6 t/m 8 jaar. Aanvang 14 uur. ,SPELIADE"-stempeltochten, formulieren te krijgen bij: V.V.V.-kantoor, Markt plein te IJmuiden; Sigarenmagazijn ,,'t Centrum", Wijkerstraatweg 188, Velsen- Noord; Reisbureau „Europa", Hoofdstraat 57, Santpoort. Mevrouw W. E. Nelis-Schwarts uit Heemskerk, die woensdag 6 juli jl. haar honderdste verjaardag vierde, is in het St. Jozef-ziekenhuis overleden. De teraarde bestelling van haar stoffelijk overschot heeft inmiddels plaats gehad op de be graafplaats „Duinrust" in Beverwijk. De gemeente Heemskerk telt nu nog één hon derdjarige onder haar burgers, namelijk mevr. Stubenitsky. den georganiseerde middag, heeft ertoe geleid dat aanstaande maandag weer een voorstelling gegeven wordt. „SPELIADE"-film voorstelling: In Santpoort: Gebouw „De Haven", Schip- broekenweg 6, titel film: „Pinocchio". In Velsen-N.: Gebouw „De Meerpaal", Wij kerstraatweg, titel film: „Vliegen is goed koper dan je denkt". In IJmuiden: Hin-gebouw, Kal verstraat 11, titel film: „De Vogelwacht". Aanvang 9 uur. „SPELIADE"-middagfeest: Hin-gebouw, Kalverstraat 11, IJmuiden. Zee-expressie, knutselen en decors maken

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5