Vast spel van Astrid Suurbeek was Jeanine Lief frig te veel Hollandse regenboogzeilers op de Kaag weer voor de Friezen IMPS 5% 4% 3.48% Jan van der Horst met Groen Du Bois en Wagtmans het snelst in ploegentijdrit TRIUMPH DEALER 3'/2% 3.24% Verrassende zege in dames-enkel te Hilversum HEREN-ENKELSPEL VERLOOPT VOOR NEDERLAND ONGUNSTIG Bento Kitty eerste in Hilversum Emerson behaalde zege op Santana Spasski/Najdorf aan de leiding in Santa Monica Yierdaagselopers op de vlucht KNVB wil geen flessen en glazen op voetbalvelden 4'/2% RIJKSPOSTSPAARBANK Ferrari misschien naar Zandvoort Engelse volbloeds naar Duindigt Kortebaandraverij in Santpoort UW EXTRA CILINDER Rumoerig slot van waterpolowedstrijd DWR-Brandenburg 13 De Rijkspostspaarbank biedt u 6 mogelijkheden voor veilig en vertrouwd sparen. Kies de spaarregeling en de rente, die passen bij uw eigen omstandigheden. WOENSDAG 20 JULI 1966 Kaliber HARRY OOM EN Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 12 maanden Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 6 maanden Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 3 maanden Opneming binnen de opzeggingstermijn is altijd mogelijk. Spaarbewijzen ingevolge de Algemene Premiespaarregeling Jeugdspaarrekeningen Gewone spaarrekeningen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot ieder postkantoor en de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 7312 71 'i - Esso Extra Motor Oil houdt uw mo tor zó schoon, zó actief dat het is alsof u rijdt meteen extra cilinder I MET ESSO BENT U BETER UIT! (Van onze correspondent^ De 19-jarige Astrid Suurbeek heeft gisteren op de banen van de HLTC in Hilversum voor de eerste sensatie ge zorgd. Met bijzonder vast spel slaagde zij erin de als achtste geplaatste Fran- gaise Jeanine Lieffrig ruimschoots te verslaan (64, 63). Deze verrassen de zege in de internationale tennis kampioenschappen van Nederland was een pleister op de toch wel grote wonde die het Nederlandse tennis- legioen was'toegebracht. Handhaafden de dames zich in dit open toernooi vrij goed, bij de heren moesten enkele enorme tegenslagen worden ge noteerd. Bleven er op de eerste dag van de twintig Nederlanders slechts vier aan de winpende hand, van dit aantal vielen er gisteren opnieuw twee af. Jan Hajer en Ron van Gelder konden het niet redden. Als laatsten der Mohicanen zijn nu alleen nog Niek Fleury en „vlaggedrager" Tom Okker over. Neerlands tennisglorie versloeg zonder veel moeite de Jamaicaan Lumsden. Niek Fleury tenslotte kwam voor de tweede ronde niet in het strijdperk en werd daardoor wellicht nog niet geëlimi neerd. Hij krijgt waarschijnlijk de Zuid afrikaan Macmillan als tegenstander. Aangenomen althans dat deze in zijn eer ste ronde Lishauer zal verslaan. Evenals Macmillan was Maud nog niet in Hilver sum gearriveerd. Beide spelers waren door het Davis Cup-duel van Zuid-Afrika tegen West-Duitsland verlaat. Favoriet nummer 1 Bob Hewitt bereik te de tweede ronde bijzonder eenvoudig. De Italiaan Gorostiaga was geen tegen stander voor hem. Hewitt brak snel door de service van zijn tegenstander heen en liep vlot naar een 6-1 zege. In de eerste game van de tweede set verrekte de Ita liaan een borstspier, hield daarna onder hands serverend nog even stand maar gaf door de pijn gedwongen weldra op. Ook OkkerLumsden yvas nu niet be paald een attractief duel. De Jamaicaan was duidelijk de mindere speler. Hij plaatste slecht en kende kennelijk zijn eigen kracht niet. Okker kreeg zonder zich bovenmatig in te spannen een 4-1 voor sprong. Lumsden benutte daarna zijn eigen service en brak prompt door die van Okker heen (4-3). Dat was te veel. Tom werd plotseling nijdig en besliste snel de set: 6-3. In de tweede set een zelfde spel. Okker was oppermachtig en moest door minder geconcentreerd spel met 6-3 genoegen nemen,. Een duel van geheel ander kaliber was Pinto BravoHajer. De Chileen kwam bij vlagen tot knap spel en demonstreer de voorts een enorme vastheid. Jan Hajer had het daardoor enorm moeilijk. Boven dien gelukte het hem niet zijn sterkste wapen, zijn eerste service, in de strijd te brengen. Ondanks een kleine opleving, waardoor hij even tot 4-3 terugkwam, ging de eerste set met 6-3 verloren. Ook in de tweede set leek de Eindhovenaar kansloos te zijn tegen de onverstoorbare Chileen ,die de moeilijkste ballen soms nog retourneerde. Via 2-2 kwam Pinto Bravo met 4-2 en 5-3 voor. En toen kwam Jan Hajer ineens terug. Plotseling zond hij zijn eerste opslag weer in de richting van het vijandelijke gebied, met een snel heid en een precisie die herinneringen opriepen aan door Gemini-control afge vuurde raketten. De tweede opslag bleef evenwel ook in deze fase te slap. Deson danks kwam Pinto Bravo in moeilijkhe- voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19 000 Bento Kitty met Jan Wagenaar heeft gister avond in Hilversum, zoals verwacht, de Grote Prijs der zesjarigen gewonnen. De uitslagen van de koersen: Fakkelingprüs, le afd. 1500 m: 1. Freya Hollandia (F. Eerenberg) 2.19.18, 1.33.2; Fratertje S; 3. Fiona Axkit. Winn. 5.10; pi. 1.90, 2.90, 1.90; gekopp. 15.—: eovercal 8.40; trio 2.185.—. FakkelingsprUs, 2e afd. 1500 m.: 1. Flinstone V (T. Oudshoorn) 2.27.0, 1.38.0; 2. Frio Duffy; 3. Fay du Commerce. Winn. 12.80, pi. 3.30,2.40,2.60; gekopp. 7.—; co- Vercall 6.50. Grote prtjs der 6-jarigen, 2000 m. 1. Bento Kitty (J. Wagenaar) 2.57.4, 1.27.0 Winn. 5,60; pi. 1.80, 2.20, 4.70; gekopp. 8.30; •overcall 4.90. ValkprUs, 2020 m. 1. Zus Hanover (S. Hartman) 2.53,9, 1.27.2. Yew el Boy; 3. YY Hanover. Winnend 4.50, plaatsen 1.60, 3.90, 3.— cover tal 31.90; groepskoppel 9.70, trio 2.197.80. Papagaaiprijs, le afd. 2000 m.: 1. Adonis Silk (B. Coevoet) 2.54.8, 1.27.4. Zypani; 2. Bentoprlse, Winnend 5.40, plaatsen 2.40, 1.70, 3.80; cover- tall 5.90;groepskoppel 15.70. 2e afdeling: 1. Xandor (J. Scholen) 2.56.8, 1.28.4 (bulten weddenschap); 2. Astrid van Peter- hof; 3. Zippy Erebus. Winnend 14.40, plaatsen 2.30, 2.50, 2.10; cover- Call 6.40; groepskoppel 63. Wachtelprijs, 2000 m: 1. Cochinzanger S (A. Heskes) 2.54.0, 1.27.5. Diamantvink S; 3.Draislne Winnend 3.90, plaatsen 1.30, 1.50, covercall 5.—, gekoppeld 7.—; trio 21.20. Slobeendprijs 2240 m. 1. Eliza Mac (G. van Eykelenborg) 3.38.2, 1.29.4. Chopin; 3. Alan Vital. Winnend 1.90; plaatsen 1.60, 3.30; covercall •■10; gekoppeld 8.70. Totaal omzet 137.748,50. Astrid. Suurbeek den. Het werd 5-4 en na zes matchpoints zelfs 5-5. Toen hervond de buitenlander zijn rust. Zijn passeerslagen kregen weer de noodzakelijke lengte. Hajer kon nog zo dapper naar het net oprukken, hij was kansloos. Na 6-5 had de Nederlander nog twee keer een antwoord klaar op een matchpointsituatie. Maar uiteindelijk ging hij eervol met 7-5 ten onder. De Neder landse tennisvertegenwoordiging was op nieuw gedecimeerd. Astrid Suurbeek versloeg dus de num mer 2 van Frankrijk, mademoiselle Lief frig. In deze wedstrijd toonde Astrid haar goede vorm. Zo spelend is zij in de vol gende ronde tegen Elly Krocké niet kans loos. De favorieten Annette van Zijl en Trudy Groenman wonnen hun duels even eens zonder moeite. Annette bereikte zelfs al de kwartfinales door de jongste van de zusjes Sheriff te verslaan: 6-0, 6-3. Het eerste treffen tussen de Spaanse Wimbledon-kampioen Manuel Santana en de ex-Wimbledonkampioen Roy Emerson eindigde in de finale van de internationale Zwitserse kampioenschappen in Gstaad met een overwinning van 5-7, 7-5, 6-3 voor de Australiër, nadat Santana bij 5-4 in de tweede set 'n matchpunt had gehad. In het heren dubbelspel zegevierden Emerson- Stolle (Austr.) met 8-7 over Santana-Bar- nes (Sp.-Braz.). Volgens afspraak won het team dat als eerste de acht punten bereikte. De titel in het gemengd dubbel spel ging naar Frangoise Dürr-Stolle (Fr.-Austr.). Deze wonnen met 6-4, 6-2 van Sonja Pachta-Barclay (Oost.-Fr.). Heren enkelspel, tweede ronde: Hewitt (Austr.) Gorostiaga (Bol.) 6—1 1—0 opgegeven; Russell (Jamaica)—Yanagi (Jap.) 3—6, 7—5, 7—5; Olvera (Ec.)Khodai (Iran) 60, 61; Barnes (Braz.) Menella (It.) 61, 61; Watanabe (Jap.)Van Gelder (Ned.) 63, 6—0; Okker (Ned.)—Lumsden (Jam.) 6—3, 6—3; Akbari (Iran)—Castigliano (It.) 6—4, 6—1; Ishiguro (Jap.)—Barth (Ned.) 6—1, 6—4; Crealy (Austr.)—Thyms (VS) 4—6, 64, 6—3; Lall (India)—Soeters (Ned.) 6—3, 61; Hoogs (VS)—Krog (Za.) 6—3, 6—0; Pinto Bravo (Chili)— Hajer (Ned.) 6—3, 7—5; Zuleta (Ec.)—Higgins (Austr.) 6—2, 6—1. Dames enkelspel, tweede ronde: Jill Black- man (Austr.)Ada Bakker (Ned.) 6—2, 63; Betty Stöve (Ned.)M. Harris (Austr.) 61. 64; Kathy Harter (VS)—Tine Zwaan (Ned.) 7—5, 62; Lidy Jansen Venneboer (Ned.)Nell Hopman (Austr.) 7—5, 6—1; Glenda Swan (Za.)Evelyne Terrass (Fr.) 5—7, 9—7 62; Annette van Zijl (Za.)Carol Sheriff (Austr.) 60, 63; Els Spruyt (Ned.)—Wilkinson (Za.) 6—1, 6—2; Elly Krocké (Ned.)G. Dove (Za.) 6—2, 60; Trudy Groen man (Ned.)M. Aubet (Spanje) 60, 61; A. Gourlay (Aus.)M. Delport (ZA) 63, 62; Astrid Suurbeek (Ned.)Janine Lieffrig (Fr.) 6—4, 6— 3. In het internationale schaaktoernooi om de Piatigorskibeker, dat in Santa Monica in Californië wordt gehouden, delen de Rus Boris Spasski en de Argentijn Mi guel Najdorf de eerste plaats met ieder anderhalf punt uit twee partijen. Spasski won in de tweede ronde van de Duitser Unzicker. Najdorf van de Joegoslaaf Iv- kov. De Nederlander Donner maakte re mise met de Deen Larsen en heeft één punt uit twee partijen. Eveneens in re mise eindigden de partijen Fisher (VS) Portisch (Hong.) en Petrosjan (Rusl.) Reshevsky (VS). Ivkov zegevierde in zijn afgebroken partij uit de eerste ronde te gen Larsen. De 1349 deelnemers aan de l'3e Apel- doornse vierdaagse hebben dinsdagmid dag allen de finish bij de Apeldoornse schouwburg Orpheus bereikt. In het be gin viel er wat regen maar later op de dag werd het goed wandelweer. In het parkoers waren de Veluwse dorpen Vaas- sen, Ernst, Epe, ,Gorssel en W,enum op genomen. Vandaag trok de wandelmeute naar het zuiden met als belangrijkste pleisterplaatsen Beekbergen en Loenen. Eenentwintig deelnemers Rebben van verdere deelneming moeten afzien, daar zij door de stortregens van dinsdagavond uit hun tenten waren verdreven en geen droge kleding meer hadden. Voorts is een groep van elf jongens uit het Rijks opvoedingsgesticht De Kruisberg in Doe- tinch'em uit de vierdaagse teruggetrokken, nadat twee van hen op de vlucht waren gegaan. De Hollandse regenboogzeilers hebben ook gisteren op de derde dag van de teamwedstrijd tegen Friesland op de Kaag hun noordelijke collega's versiagen. De Hollanders wonnen ondanks het uit vallen van De Goede, die na een bak- boord-stuurboordgeval met De Wilde het water verliet, met 28,1 punt tegen 26 punten en hebben hierdoor in het totaal klassement met 94,3 punten tegen 70 dui delijk afstand genomen van de Friezen. Evenals de vorige dagen zaten de Hol landers onmiddellijk weer aan kop. Bij de eerste Zwijlangboei waren het Bakker en Hofland, die vooraan zeilden, pas op de vierde plaats gevolgd door de eerste Fries, Hannes Alberda. In deze ronde ver loor Holland een van zijn teamgenoten, namelijk hekkesluiter De Goede, maar aan kop veranderde weinig. Het gebeur de pas in de tweede ronde toen Hannes Alberda, die bijzonder hard liep steeds meer naar voren kwam en oprukte naar de tweede plaats. Maar John Hofland, die inmiddels de leiding van Bakker had overgenomen, kwam hij toch niet meer voorbij. Met een score van 2-5-6-7-9 was voor Friesland de nederlaag heel wat draaglijker dan op de voorgaande dagen. Van de 32 klassen die gisteren aan de start kwamen troffen de late starters het bijzonder slecht. Ir de middaguren ver dween de wind bijna volledig en werd het een complete drijfpartij. Gelukkig was men zo verstandig de baan in te korten, waarmee men deze Kaagdag redde. In de Valkenklasse leed Egon Rolf v.d. Bau- men zijn eerste nederlaag. In het begin zeilde hij onbedreigd op kop, maar hij werd later van deze strijdpositie verdre ven door Jan Stenhuis, en zijn grote ri vaal Piet van Buren. Ook De Wilde, die maandag werd uitgesloten, ging deze Kaagspecialist nog voorbij. In de indivi duele Regenboog wedstrijd zeilde de Rot terdammer John Hofland de winnaar van Het bestuur van de KNVB heeft een dringend beroep op de besturen van de clubs gedaan om het verkopen van bier, limonade en andere dranken in flessen en glazen op de terreinen te verbieden. maandag, weer voor in het veld, maar had dit keer een grote concurrent aan Bouw van Wijk, die bijna de gehele wed strijd de vloot der Regenbogen aanvoer de en met groot verschil won. Hofland, die lang op de tweede plaats zeilde, werd in de tweede ronde ingelopen door Alber da, die hij bijna op de streep terugpakte. Met zijn eerste en derde plaats staat Hofland nog voor in het klassement voor de hoofdprijs, direct gevolgd door Alber da. De overige uitslagen: 12 m2 klasse: 1. Guldemond; Finnjollenklasse: 1. Kagchel- land; Vrijheidsklasse: 1. Stad; Flying Juniorklasse: 1. Ozinga; Schakelklasse: 1. Verworst; 12 Voetsjollenklasse: 1. De Goede; Valkenklasse: 1. Stenhuis; Re genboogklasse: 1. Van Wijk; 16 m2 streep- klasse: 1. Baurer; Pampusklasse: 1. De Boer. (Van onze wielermedewerker) Op de kaarsrechte wegen aan weers zijden van de Hoofdvaart in de Haarlem mermeer werd dinsdagmiddag een natio nale ploegentijdrit gehouden als selectie en voorbereiding op het komende wereld kampioenschap tijdrijden voor landen ploegen in Duitsland. Het kwartet met Tiemen Groen, Jan v. d. Horst, Wim du Bois en Rini Wagtmans bleek in deze wed ren met de tijd veruit het snelst en hield de door Eddy Beugels en Harry Stee- vens geleide ploegen meer dan twee minuten achter zich. Bovendien bleek het triomferende viertal bijna vijf minuten sneller dan de winnende equipe van het vorige jaar met Harry Steevens, Henny Schouten, Piet Braspennincx e n Wim Schepers in de gelederen. Vooral Groen en Van der Horst hadden veel genoeg doening van deze overwinning. Zij moes ten onlangs in de kleine Tour de France de strijd staken omdat zij het in de ber gen niet konden bolwerken. Op de vlakke weg kunnen Tiemen en Jan echter nog best uit de voeten. De weersomstandigheden waren voor een tijdrit bijzonder ideaal: lekker warm en vrijwel geen zuchtje wind. Er kwa men dan ook snelle tijden op de „klok ken" van de tijdwaarnemers. Van de elf deelnemende ploegen, elk vier man sterk alleen Vredestein-B was door het ont breken van de zieke Jo van Seggelen niet compleet had het kwartet Groen, Van der Horst, Du Bois en Wagtmans reeds na de eerste omloop het 24 km lange Het winnende kwartet: Van der Horst, Groen, Du Bois en Wagtmans. W. mtfc. parcours moest vier keer „genomen" worden met een tijd van 30 min. en 19 sec. de leiding* in handen genomen. Met een achterstand van negen seconden volgden Steevens, Schouten, Nieuwkamp en Den Hertog op de tweede plaats en Dolman, Beugels, Brouwer en Van Mid delkoop hadden er twaalf seconden meer over gedaan. Het was toen al duidelijk dat de strijd zich verder tussen deze drie ploegen zou afspelen. Het team van Steevens verspeelde kort na het ingaan van de tweede ronde Henny Schouten en dat bleek en geduchte handicap. De twee de plaats werd toen overgenomen door Beugels, Dolman, Brouwer en Van Mid delkoop. De eerste plaats bleef echter voor deze vier gele Trio-rijders onbereikbaar, want Groen, Van der Horst, Du Bois en Wagt mans konden het best met elkaar vinden en voerden de voorsprong zelfs hoger op. Aan de finish bedroeg het verschil al meer dan twee minuten. Het winnende viertal reed met een gemiddelde snelheid van 46 km en 663 meter per uur. Een hoog moyenne. De uitslag was: 1. Vredestein-A met Tiemen Groen, Jan v.d. Horst, Wim - Du Bois en Rini Wagtmans, de 96 km in 2.03.26.6; 2. Trio met Dolman,, Beugels, Brouwer en Van Middelkoop in 2.05.42.4; 3. Amstel met Steevens, Nieuwkamp en Den Hertog in 2.06.57; 4. Smiths-Acifit in 2.07.51; 5. Militaire ploeg in 2.10.04; 6. Coca-Cola in 2.10.46.8; 7. Vredestein-B in 2.13.55; 8. Heineken in 2.15.35.2. De drie andere ploegen haalden de eindstreep niet en werden door pech of anderszins uitgeschakeld. Parkes en Bandini, twee coureurs van Gerrari, hebben gisteren geoefend op het circuit van Modena. Door deze proeven met de 3.000 cc 12 cilinder Ferrari's lijkt het waarschijnlijk, dat Ferrari zondag toch zal deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zand voort. Onlangs heeft Ferrari in een commu niqué gezegd, dat door een aantal sta kingen de fabriek niet meer kon mee doen aan wedstrijden. Ferrari startte ook niet in de Grote Prijs van Engeland, af gelopen zondag. Ook gisteren werd het be drijf van Ferrari weer door een staking van monteurs getroffen. Voor rekening van de Wassenaarse stal RPS zijn op de volbloedverkoping in Newmarket (G.B.) drie volbloedmerries aangekocht. Het zijn de tweejarige Fire- beam, die nog niet aan rennen heeft deel genomen en de driejarige Stepping Gaily en Maid o'f Harleck, die als tweejarige uit vijf starts viermaal als geplaatst ein digde. Met de aankoop van deze paar den, die in training komen bij trainer W. A. van Dijk, is weer een stap in de goede richting gedaan het tekort aan in training zijnde volbloeds in ons land op te heffen. Op donderdag 4 augustus zal in Sant poort het kampioenschap „Zuid" voor de kortebaan-draverij worden verreden. De ze draverij, die gehouden wordt tijdens de Santpoortse feestweek, is gedoteerd met een eerste prijs van 1000. Boven dien komt de eigenaar van het winnende paard in het bezit van de Zilveren Zweep. De organisatie is in handen van de harddraverij vereniging „Santpoort en Omstreken". (Van onze zwemmedewerker) In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem heeft DWR zijn plaats in de tweede klasse van de waterpolocompeti- KXZB behouden door Brandenburg uit Utrecht met 7-4 te verslaan. Het was een harde en vooral van de zijde der Utrech ters onsportief gespeelde wedstrijd. Na afloop dreigde er zelfs een vechtpartij te ontstaan. Bij de stand 4-2, in het voordeel van DWR (doelpunten van Beere en Sint) in de derde periode, begonnen de Utrechters, die eveneens in degradatiegevaar ver keerden, harder te sjjelen. Zij brachten de stand terug tot 4-3. De scheidsrechter stuurde vlak achter elkaar enkele spelers van Brandenburg wegens te ruw spel het water uit, welke meerderheid door Ter poorten in een doelpunt werd uitgedrukt. Brandenburg kwam echter weer dichter bij. Met het verstrijken van de tijd nam de onsportiviteit van de Utrechtse spelers toe. Vlak voor tijd scoorde Sing nog twee maal. Na afloop namen de Utrechters op de kant een vechthouding aan, doch tot ernstige gevolgen kwam het niet. Branden burg zal het volgend jaar in de derde klas se uitkomen. Enkele spelers van deze vereniging zullen zich voor de tuchtkom- missie van de KNZB moeten verantwoor den over hun gedrag in de wedstrijd te gen DWR. Uitslagen: Tweede klasse B: AZC-HVGB 5-1; Hillegom-Te Werve 6-1.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13