Twee mensen omgekomen door blikseminslag Prinses Margriet trouwt op 10 januari in Den Haag Justitie keurt politie-optreden van zondagavond af Kort en bondig Zware regenval verjoeg kampeerders en zette wegen en spoorbanen blank Hagelstenen van 4.5 cm. omvang Marechaussee wilde na verkeersmisdrijf het land uit Senaat akkoord met Toestemmingswet Jonge paar gaat voorlopig in paleis Het Loo in Apeldoorn wonen IN AMSTERDAM Hoofdinspecteur Koppejan bestrijdt opvatting van mr. Hartsuiker Giftige dampen bij brand in Rotterdam Tram-bovenleiding moest omhoog ■NR Kosten voor het rijk 1,4 miljoen Eerste Kamer houdt Boorwet tegen Koningin en prins zaterdag naar Porto Ercole HOOFDPIJN? fÜn;/C^\ WITTE KRUIS Buienkans blijft TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP.' Als u WOENSDAG 20 JULI 1966 2 ADVERTENTIE GEBR. VEENINGA Doden in het verkeer Huwelijk op 10 januari Huwelijk van Beatrix H aarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor U Wèg pijn poeders kiest! WEERRAPPORTEN Het noodweer, dat gistermiddag en gis teravond over het midden en zuiden van ons land trok, heeft aan twee mensen het leven gekost. In Vaassen werd de 56- jarige fabrieksarbeider A. de Boer door de bliksem getroffen toen hij met een collega onder een boom stond te schui len. Zijn collega bleef ongedeerd. In Hensbroek sloeg de bliksem in in een schuurtje op een weiland. De 16-jarige B. Ligthart, die in het schuurtje met en kele vriendjes was gaan schuilen, werd getroffen. De jongen was op slag dood. De zware regenval zette wegen, spoor banen en kampeerterreinen onder water. Duizenden kampeerders moesten in aller ijl een onderkomen zoeken in kantines, boerderijen'en kleedhokken van sportter reinen. Ook caravanbezitters zochten hier en daar beschutting in boerderijen. Bij Barneveld ging het onweer gepaard met een zware hagelbui. Er vielen hagel stenen van 3 a 4% centimeter omvang, die in enkele gevallen zelfs door het dak van kampeerwagens heensloegen. Het treinverkeer werd ernstig gestoord doordat spoorbanen onder water liepen en blikseminslag de bovenleiding onklaar maakte. Aan de grens bij Emmerich kre gen ook de Duitse spoorwegen moeilijk heden met de stroomvoorziening. De Ne derlandse Spoorwegen stuurden drie die sellocomotieven naar Emmerich om daar gestrande D-treinen op te halen. Weggespoeld Vele wegen hadden- van de zware re genval te lijden. Van de rijksweg Utrecht- Den Haag, tussen de toerit Vleuten-De Meem en het verkeersplein Oudenrijn spoelde onder de rechterrijstrook een me ter grond onder het wegdek weg. Deze rijstrook is voor het verkeer gesloten. Spoedig herstel is moeilijk wegens de va kantie van de bouwvakken. In Diepenveen heeft een hevige wervel wind tientallen bomen ontworteld. De bo men kwamen veelal dwars over de wegen te liggen. Ook veel televisiemasten knap ten af. Aan de vruchten die op het veld stonden en aan de boomgaarden werd gro te schade toegebracht- Van sommige bo men werd al het fruit afgeslagen. In Eemster (gem. Dwingelo) sloeg de bliksem in de boerderij van de landbou wer J. Bijker. Het bedrijfsgedeelte en een grote landbouwschuur brandden af. De wintervoorraad hooi en enkele land bouwmachines gingen verloren. Vijf kal veren kwamen in de vlammen om. Een 23-jarige beroepsmarechaussee uit Breukelen is in Vlissingen gearresteerd toen hij met een Westduits schip het land wilde verlaten. Hij had op 4 juni 's avonds in Eindhoven met zijn auto een brom fietser aangereden die gewond werd. De marechausse doofde zijn lichten en reed door, maar werd door een andere auto mobilist klemgereden. Hij moest zich bij zijn commandant verantwoorden. De vol gende dag was de marechaussee verdwe nen. Gisteren werd hij in Vlissingen ge arresteerd toen hij op het punt stond het land te verlaten. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is gistermiddag zon der hoofdelijke stemming akkoord ge gaan met de Toestemmingsqet voor het huwelijk van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. Mede namens de frac ties van P.v.d.A., V.V.D, A.R.P. en de C.H.U. zei de katholieke 'fractievoorzitter, de heer Van Lieshout,: „Wij verheugen ons zeer en wensen het verloofde paar van harte geluk. Wij spreken de verwach ting uit dat Gods zegen op de echtver bintenis zal mogen rusten". VIJ VERVIS SEN VIJVERPLANTEN VIJVERPOMPEN VIJVERFONTEINEN VIJVERS in plastic en asbest NATURALISTEN Ged. Oude Gracht 62, Haarlem. Tel. 11269 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Tussen de Am sterdamse politie en de justitie is een verschil van mening gerezen over het politie-optreden zondagavond tegen de deelnemers aan de demon stratieve optocht waarvoor geen toe stemming was gevraagd. De demon stranten werden door de politie in legerwagens naar de rand van de stad gebracht en daar vrijgelaten. Tegen hen werd geen procesverbaal opge maakt. De officier van Justitie, mr. Hartsuiker, heeft zich verwonderd getoond over dit politie-optreden. H(j stelt zich op het standpunt dat vrij heidsberoving zonder procesverbaal niet mogelijk is en dat het optreden van de politie juridisch gezien onjuist was. Volgens de officier had de politie zon dagavond twee dingen kunnen doen: de demonstranten oppakken, naar het hoofd bureau brengen en bekeuren of hen des noods met harde hand verspreiden. „De orde op de openbare weg moet gehand haafd worden. Wanneer de politie men sen aanmaant om door te lopen en zich te verspreiden en zij geven hieraan geen gevolg wordt een overtreding be gaan. De politie kan dan arrestaties ver richten of de gummiknuppel gebruiken. Wanneer er arrestaties verricht worden moet proces-verbaal worden opgemaakt. Daarna bepaalt de Justitie of een vervol ging wordt ingesteld, aldus mr. Hart suiker. Hoofdinspecteur Koppejan, die zondag avond de leiding had, is echter van me ning dat het optreden binnen de bevoegd heden van de politie valt. Het vervoer van de demonstranten naar afgelegen plaatsen was volgens hem volstrekt ge oorloofd. Ook commissaris Molenkamp, die namens burgemeester Van Hall de demonstranten eind vorige week mee deelde dat tegen hen opgetreden zou wor den wanneer zij geen vergunning aan vroegen, stelt zich op dit standpunt. Hij ziet deze wijze van optreden niet als aan houden, maar als een manier van ver spreiden. De demonstranten waren in overtreding. „Technisch gezien hadden wij hen tot de volgende morgen ongeveer tien uur kunnen vasthouden". Dit is ech ter niet goed mogelijk omdat wij geen In Scliarwoude bij Hoorn is gister avond een personenauto bij een inhaalma noeuvre frontaal in botsing gekomen met een tegenligger, bestuurd door de heer H. M. van Wel uit Sijbekarspel. De heer Van Wel was vrijwel op slag dood. Uit de Maas in Maasbracht is het stof felijk overschot opgehaald van de 26-jari- ge vrachtautochauffeur G. de Wit uit Os- pel bij Weert, die op 11 juli met zijn auto door de leuning van de verkeers- brug over de Maas reed en in het 20 me ter dieper gelegen water stortte. plaats voor hen hebben. Wij hebben on langs een groep van ongeveer 90 man on dergebracht in de manege op het hoofd bureau en daar is toen critiek op geko men", aldus commissaris Molenkamp. Over de kwestie is op het ogenblik druk overleg gaande tussen politie en Justitie. In Rotterdam heeft brand gewoed in de chemische fabriek G. Ligtermoet aan de Vierhavenstraat. Brandweermannen moesten met persluchtmaskers in een loods doordringen waar broei was ont staan in balen met grondstof voor insec ticiden. Hierbij ontstonden giftige dam pen, zodat de brandweer het publiek van de plaats van de brand moest laten ver wijderen. De brandweer was na ruim een uur de brand meester. Minister-president Cals zei de door de heer Van Lieshout geuite gevoelens ten volle en van harte te delen. Ook de ge volmachtigd ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen sloten zich bij de woorden van de heer Van Lieshout aan. Zij spraken de wens uit dat het hu welijk in alle opzichten tot blijvend ge luk en voorspoed van de betrokkenen zou mogen zijn en tot heil en zegen van de landsvolkeren en tot wederzijdse voldoe ning van de ouders. Alleen de heer Van der Spek (P.S.P.) verklaarde dat zijn fractie bezwaar had tegen het wetsont werp, omdat het de erfopvolging moge lijk maakt, hetgeen in de ogen van de P.S.P. één van de grootste bezwaren is tegen de monarchale staatsvorm. Bij de stemming liet de heer Van der Spek we ten dat zijn fractie wilde geacht worden te hebben tegengestemd. Na de goedkeuring van de Toestem mingswet door de Eerste Kamer heeft de Rijksvoorlichtingsdienst meegedeeld dat op zaterdag 10 december de aangifte van het huwelijk zal geschieden in het ge meentehuis te Baarn. Op maandag 19 december wordt in het koninklijk paleis „Huis ten Bosch" een ontvangst gehouden voor de regering en het corps diplomat! que. Aan boord van een door de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam ter beschikking gesteld schip zal op woensdag 28 december voor vrienden en vriendinnen een bal worden gegeven. Op zaterdag 7 januari 1967 wordt in paleis Soestdijk een huwelijksfeest gege- VerU-,.^,.^. jrur ji;.. De gemeente 's-Gravenhage zal het bruidspaar op maandag 9 januari ont vangen. Het burgerlijk huwelijk zal wor den gesloten op dinsdag 10 januari 1967 in het stadhuis aan de Javastraat in Den Haag, waarna de kerkelijke inzegening zal geschieden in de Sint Jacobskerk. Het is niet de bedoeling, dat er een nationaal comité wordt opgericht om een inzamelingsactie voor een huwelijksge schenk te houden. Wei is in de kring van de persoonlijke betrekkingen van de koninklijke familie en van de vrienden van het paar het initiatief genomen voor het aanbieden van geschenken. Hierover zullen de ini tiatiefnemers nadere mededelingen doen. De bruidsjapon zal worden vervaardigd door Maison Linette in 's-Hertogenbosch. Het is nog niet bekend, waar het jon ge paar in de toekomst zal gaan wonen. Een beslissing daarover zal genomen worden wanneer mr. Van Vollenhoven zijn militaire dienstplicht heeft vervuld en een werkkring zal hebben gevonden. Voorlopig zal het paar zijn intrek nemen in enkele vertrekken van het paleis „Het Loo" in Apeldoorn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer is gis termiddag zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de kosten die be steed zijn aan het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. Aanvankelijk was voor de huwelijkskosten 1,5 miljoen gul den begroot. Binnen dit bedrag was een post van ruim 300.000 gulden opgenomen als onvoorzien. Op 100.000 gulden na wordt deze onvoorziene post opgebruikt, vooral omdat de uitgaven voor de publi citeit aanmerkelijk hoger waren dan aan vankelijk was geraamd. Per saldo blijken de kosten voor het huwelijk ongeveer 100.000 gulden minder te bedragen dan de geraamde 1,5 miljoen gulden, zodat het eindbedrag waarschijnlijk uitkomt op 1,4 miljoen. Bij de behandeling van het voorstel bracht de heer Van der Spek (P.S.P.), nog eens de moeilijkheden in Amsterdam op de dag van de huwelijkssluiting ter sprake. Hij zei, dat nu wel gebleken was dat het onjuist was dat het huwelijk met pracht-?en~praal was gevierd. Meri had van de regering op zijn minst uiterste so berheid kunnen verwachten, yoncj hij. An dere bezwaren van de heer Van der Spek hadden betrekking op de vrijheid van me ningsuiting die op de dag van de tiende maart ontbroken zou hebben. De politiebe waking vond hij verder nogal schril afste ken met de bescherming die de bewoners genoten van de buurt waar kort tevoren de beruchte Amsterdamse brandstichter was opgetreden. Hij achtte de autoriteiten mede schuldig aan de sfeer van gespan nenheid die op de tiende maart in Am sterdam is ontstaan. Minister-president Cals ging in zijn ant woord alleen in op het door de heer Van der Spek genoemde gebrek aan vrijheid van meningsuiting. Hij bestreed dat een dergelijk gebrek er geweest zou zijn. Hij deelde verder mee, dat het gooien van rookbommen geen schadeclaims heeft op geleverd. De ordeverstoringen hebben wel enkele lichte kwetsuren tot gevolg ge had waaruit een paar kleine schade claims zijn ontstaan. Tijdens het transport van twee enorme ketels van elk 40.000 liter inhoud, bestemd voor een Amster damse brouwerij, moest op de Cein tuurbaan in de hoofdstad de boven leiding van de tram omhooggetrok ken worden, opdat de gevaarten konden passeren. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De eerste Kamer heeft gistermiddag geweigerd de Wet Opspo ring Delfstoffen in behandeling te nemen De Kamer liet bij monde van de heer Delprat (VVD), voorzitter van de com missie van rapporteurs, weten dat eerst de concessievoorwaarden in gevolge de „natte mjjnwet" bekend moeten zfjn, voor dat de Eerste Kamer van plan is de Wet Opsporing Delfstoffen in behandeling te nemen. Deze fvet, kortwèg aangeduid als het „boorwetje" van minister Den Uyl, bindt de opsporing van delfstoffen op het vaste land aan een vergunning van de minister van Economische Zaken. De wet houdt zich niet bezig met de winning. Het boor wetje is gebaseerd, op de oude Mijnwet van 1810 en wordt beschouwd als een tij delijke maatregel in afwachting van een definitieve regeling van de opsporing en winning van delfstoffen op het vasteland. De concessievoorwaarden waar de Eerste Kamer op wil wachten, hebben betrekking op de „natte mijnwet", die de opsporing en de winning op het continen tale plat van de Noordzee moet regelen. Minister Den Uyl betoogde dat de natte mijnwet en de concessievoorwaarden vol gens deze mijnwet niets te maken heb ben met het boorwetje. Zijn betoog hielp echter niets. De heer Delprat herhaalde dat de overgrote meerderheid van de Eer ste Kamer van mening was dat het boor wetje wel degelijk van invloed zal kun nen zijn op de voorwaarden waaraan de concessies voor de Noordzee zullen wor den gebonden. Een voorstel om de Boor wet voorlopig van de agenda af te voeren, werd daarna zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Waalse Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Nico van den Hooven. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Topkapi", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Yeah, yeah, yeah", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „La belle Améri- caine", a.l. Van donderdag af 10.30 u.: De kwajongensstreken van Spankie", a.l. Vandaag 14 en 16.15 u.: „The Goldrush", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Geheim Parijs", 18 j. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Kaarten op tafel", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u-: „De rode kaperkapitein", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De co- mancheros", 14 j. Studio, vandaag 10.30 u.: „Flipper de dolfijn", a.l. Van donderdag af 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l. Vandaag en van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Cur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, donderdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". Raadhuis O verveen, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Bloemendaal. WOENSDAG 20 JULI City, 14.30 en 20 u.: „Help! The Beatles!" Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende klokken". DONDERDAG 21 JULI City, 20 u.: „In 't Witte Paard". Ruïne van Brederode, Santpoort, wan 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende klokken". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Harem Holiday". Nederlands hervormde kerk, Grote Kerk, 20 u.: Concert m.m.v. Aafje Heijnes, alt, en Wim van Beek, organist, in het kader van het 16de Internationale Orgel concours. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderwerken van Jan Sier huis, geopend tot 18 u. DONDERDAG 21 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lok vogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 18 u.: Ten toonstelling schilderwerken van Jan Sier huis; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Wijk aan Zee, Boothuis. 20 u.: Film avond door de K.N.Z.H.R.M. ADVERTENTIE Haute Coiffeure - Salon de beauté Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 60643 Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen zaterdag vertrekken naar Porto Er cole in Italië voor de jaarlijkse zomer vakantie in het koninklijk zomerverblijf „l'Elifante felice" (De gelukkige Oli fant"). Ook prinses Beatrix en prins Claus gaan naar Porto Ercole na hun terug keer uit de Nederlandse Antillen. Prinses Margriet en haar verloofde zul len met de koningin en de prins meegaan naar Porto Ercole. De heer Van Vollen hoven heeft een normaal verlof. Prinses Christina reist mee met prinses Beatrix en prins Claus, als deze zich naar Porto Ercole begeven. Boerderijbrand. In Roodkerk bij Murmer- woude is de boerderij van de heer A. Dijkstra in vlammen opgegaan. Bij de brand, die ontstond doordat tijdens af wezigheid van de bewoners het vijfjarig dochtertje van de eigenaar met een paar buurjongetjes een vuurtje stichtte op de hooizolder, zijn de kinderen ter nauwernood aan de dood ontsnapt. Wereldcongres. De „World confederation for physical therapy" zau in 1970 haar driejaarlijkse congres houden te Rot terdam in het concert- en congresge bouw „De Doelen". Men verwacht on geveer tweeduizend deelnemers uit de hele wereld. Jongen in bad verdronken. In het zwem bad Zuiderpark is de tienjarige Dirk Roos uit Den Haag verdronken. De jon gen, die niet kon zwemmen, wilde voorover de glijbaan in het 1.55 meter- bad afgaan en stootte daarbij zijn hoofd, waardoor hij bewusteloos raakte. Bezichtiging Huis ten Bosch. Evenals vo rige jaren zal het koninklijk paleis Huis ten Bosch in Den Haag voor het pu bliek ter bezichtiging zijn opengesteld van maandag 1 augustus tot en met vrijdag 2 september van 10.00 uur tot 16.00 uur, echter niet op zaterdag en zondag. Te bezichtigen zijn de vestibule, de Oranjezaal, de Chinese kamer, de Japanse kamer en de witte eetzaal. Flesje uit de trein In de buurt van Velp is een ruit van een huis vernield doordat iemand een flesje uit een trein had gegooid. De spoorwegrecherche heeft de zaak in onderzoek. Kleuters op school. Het aantal leerlingen bij het kleuteronderwijs is in de periode van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 gestegen van 446.800 tot 457.100; het aantal scholen van 5.090 tot 5.320 en het aantal leidsters en hoofdleidsters van 13.100 tot 13.550. Nieuwe president. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan mr. F. Haverschmidt eervol ontslag verleend als president van het Hof van Justitie in Suriname. Tot zijn opvolger is benoemd mr. W. J. J. Koole, lid van het Hof van Justitie. Kolendamp. In Ruinerwold zijn het echt paar J. Boers en de inwonende zwager H. Smilde door kolendamp bedwelmd. In een ziekenhuis in Meppel is de heer H. Smilde overleden. Het echtpaar Boers kwam weer bij kennis. A I Het KNMI deelt mee: Met bijzonder zware onweersbuien trok gisteravond een storing uit Duitsland over ons land naar West-Frankrijk waar ook in een groot gebied regen viel. Bo ven Oost-Duitsland en Polen bevond zich vanmorgen op de grens tussen warme en koelere lucht nog een lagedrukgebied, dat zich in de richting van de Duitse Bocht uitbreidde. De kans op enkele regen- of onweersbuien is daarom in het noorden van het land groter dan in het zuiden. De wind blijft zwak en veranderlijk en in de temperatuur komt geen verandering. Maximum en minlmum- W> e temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. min. temp. Den Helder zw. bew. ozo 20 18 Ypenburg licht bew. windst. 22 16 Vlissingen licht bew. zo 18 15 Eelde zw. bew. verand. 26 17 De Bilt zw. bew. zzo 23 16 Twente zw. bew. windst. 27 13 Eindhoven zw. bew.* zo 20 12 Z.-Limburg zw. bew. ozo 17 11 Helsinki onbewolkt ono 27 15 Stockholm onbewolkt zzo 28 12 Oslo onbewolkt windst. 29 14 Kopenhagen half bew. ono 23 16 Aberdeen zw. bew. nw 18 7 Londen regen nno 15 14 Amsterdam regen O 24 16 Brussel half bew. zo 17 8 Luxemburg zw. bew. ozo 18 9 Parijs zw. bew. ozo 17 13 Bordeaux zw. bew. zw 20 12 Grenoble regen windst. 17 12 Nice zw. bew. nnw 22 14 Berlijn onweer O 29 19 Frankfort geh. bew. windst. 16 11 München geh. bew. windst. 18 14 Zurich zw. bew. O 18 8 Genève zw. bew. wzw 16 11 Locarno licht bew. windst. 15 7 Wenen geh, bew. verand. 28 15 [nnsbruck regen zo 21 9 Belgrado onbewolkt w 31 20 Athene onbewolkt windst. 33 25 Rome onbewolkt ono 25 12 Barcelona half bew. n 22 13 Madrid onbewolkt nno 26 11 Mallorca onbewolkt windst. 24 13 Lissabon onbewolkt n 31 ld Donderdag 21 juli Zon op 4.45 uur; onder 20.47 uur. Maan op 8.47 uur; onder 22.55 uur. Maanstanden Eerste kwartier 24 juli 20.00 uur Hoog en laag water in IJinuiden Woensdag 20 juli Hoog water 4.55 uur en 17.28 uur. Laag water 0.42 uur en 13.09 uur. Donderdag 21 juli Hoog water 5.44 uur en 18.13 uur. Laag water 1.35 uur en 14.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2