Astrid Suurbeek schakelde in Hilversum ook Elly Krocké uit Pa Hage versterkt vrouwelijk wielerkorps met zijn dochters Braziliaanse supporters waren nog onderweg Holland al zeker van de zege op Friezen in de Kaagweek Tom Okker ondervindt nog nauwelijks moeilijkheden mÊ Solo van Nijdam was beslissend in Ulvenhout Regen begeleidde Vierdaagselopers in Apeldoorn EDO contracteerde Antilliaanse speler HFC-spelers Thole van Van Baasbank in studentenelftal Softbaltoernooi voor NASB-jeugd N oordkoreanen leergierig Cricket gestaakt door de regen „Sport in Beeld" een uur achtereen Zege op Duindigt met Diogen van Van Dooyeweerd 25 jaar zaken doen is een hele tijd DONDERDAG 21 JULI 1966 17 GEPLAATSTE BETTY STÖVE EN PREMJIT LALL TEGEN GOURLAY EN PINTO BRAVO GESNEUVELD -sSmk li Schimtner bevestigde in Italië zijn goede vorm Allee madammen koersen. Ge hebt uw emancipatie niet voor niets De twee zusjes uit Maartensdijk op Tholen: Bella (links) en Keetie (Van een correspondent) „Allee, madammen, koersen, ge mot laten zien, dagge uw emancipatie niet voor niks hebt". Deze en dergelijke kreten horen de wielrennende dames Hage vaak op de Belgische parcour- sen. Daar is het dameswielrennen ook populairder dan hier en de prijzen zijn er hoger. Maar dat betekent niet, dat de wielrennende dames hier niet aan hun kilometers in KNWU-ver- band zouden kunnen komen. Integen deel. Er is zelfs een officieel Neder lands kampioenschap op de weg dat gewonnen is door twee zusjes: Bella (18) en Keetie (16) Hage uit Sint Maartensdijk op Tholen. Geboren wielrensters Jockey Van Dijk boekte meeste overwinningen Galg Kranten (Van een correspondent) Hielden op de eerste dagen van de internationale tenniskampioenschap pen de dames de Nederlandse drie kleur nog hoog, gisteren moest deze vlag weliswaar niet gestreken worden, maar wel een behoorlijk stuk zakken. Elly Krocké, Els Spruyt en Betty Stöve werden namelijk verslagen. De nederlaag van eerstgenoemde was nationaal gezien nog niet zo erg, om dat Astrid Suurbeek een dag eer der verrassend winnares van het duel tegen Jeanne Liefrig als winnares uit dit duel tevoorschijn kwam. Trudy Groenman was voorts de andere Nederlandse die de kwartfinales be reikte. Betty Stöve was niet de enige geplaatste die verstagen werd. Bij de heren viel het doek voor de Indiër Premjit Lalt. Terwijl diens in kleurige kledij gestoken echtgeno te hoofdschuddend toekeek, speelde de on geplaatste Chileen Pinto Bravo zich naar een duidelijke 2-1 overwinning. Ook de nummer 5 bij de heren, de man uit Ecuador, Zuleta, ging ten onder. Hij moest na een merkwaardige strijd in de Japanner Watanabe zijn meerdere erken nen. De setcijfers 6-1, 0-6, 6-4 geven dui delijk aan dat hier sprake was van een vreemd wedstrijdverloop. In de beslissen de set stond Zuleta aanvankelijk ver voor. In de slotfase kwam de Japanner echter sterk terug. Tom Okker bleef aan de win nende hand. Akbari was voor hem geen partij. Met 6-0, 6-2 maakte de Nederland se kampioen de strijd, net voor de regen het toernooi onderbrak, uit. De partij tussen Lall en Pinto Bravo was het aanzien in de eerste twee sets zeker waard. Beide spelers brachten één set op hun naam (6-3, 6-3). In de beslis sende had Lall het kennelijk te kwaad met de door de natte baan zwaarder ge worden ballen. Hij vroeg een nieuw stel, welke wens niet werd ingewilligd. Toen de scheidsrechter prompt daarop een tweetal fouten maakte, gaf de favoriet er de brui aan. Pinto Bravo liep daardoor zonder moeite naar een 2-6 zege. Bij de dames plaatsten zich in de kwart finales: Annette van Zijl, Astrid Suurbeek Jill Blackman, Pat Walkden, Trudy Groenman, Gail Sherriff, Hester Gourlay en Kathy Harter. Elly Krocké bevindt zich daar dus niet bij. De eerlijkheid ge biedt te zeggen, dat het haar eigen schuld is. Niet minder dan 11 keer stond zij op matchpoint. Astrid Suurbeek weigerde evenwel te capituleren. Toen zij in de der de set uiteindelijk ook een matchpoint kreeg, maakte de 19-jarige er een dank baar gebruik van. Hoe dicht is Elly Krocké overigens bij de zege geweest. De eerste set werd met 6-1 gewonnen. Door een inzinking kon Astrid de tweede set op haar tegenstandster veroveren (9-7). In de derde set werkte Elly een 4-0 en 5-3 ach terstand weg en kwam met 5-6 en 6-7 voor. Bij deze stand bereikte zij opnieuw driekeer matchpoint. De beslissende klap kon echter niet worden gegeven. Dank- fa. yHSwSSSfflf». Na een druk jaar gaan wij van maandag 25 juli tot maandag 8 augustus a s. met VAKANTIE Alleen onze technische dienst blijft normaal geopend en is telefonisch bereikbaar onder nummer 19981. GED. OUDE GRACHT 11 HAARLEM Henk Nijdam heeft een woensdag in Ulvenhout gehouden wielerwedstrijd voor professionals over 140 km gewonnen. De man uit Zundert trok er na 70 km alleen tussen uit en slaagde erin het peloton 45 km voor de finish op een ronde achter stand te zetten. De wedstrijd werd on danks de onophoudelijk neerstromende regen verlevendigd door talloze uitloop pogingen, die echter geen van alle een lang leven beschoren waren. De wedstrijd voor amateurs over 120 km werd gewennen door Eef Dolman in 2 uur 52 min 59 sec. De Rotterdammer was in de eindspurt sneller dan zijn vluchtmakkers Harry Steevens (Elsloo) en Willy Geraeds (Thorn), die in deze volgorde in dezelfde tijd als Dolman over de eindstreep kwamen. De uitslag bij de profs luidt: 1 Henk Nijdam (Zundert) 140 km in 3.22.57, 2. Gerben Karstens (Leiden) 3.23.26, 3. Bart Zoet (Sassenheim) z.t., 4. Jos Verachtert (Belg) z.t., 5. Piet Steenvoorden (Heem stede) 3.23.37, 6. Wim Schepers (Stein) z.t., 7. Jan Schroder (Koningsbosch) z.t-, 8. Joop Captein (Amsterdam) z.t., 9. Kees Haast (Rijsbergen) z.t., 10. Rik Wouters (Baarle Hertog) z.t. Okker (achtergrond) in zijn partij tegen Akbari uit Iran. baar benutte Astrid toen de gelegenheid definitief door te drukken (9-7). Betty Stöve speelde een marathon-partij tegen de Australische Gourlay. De eerste set werd met 8-6 gewonnen. In de tweede' triomfeerde Gourlay. De derde set eindige, de na heel veel spanning en niet al te best spel van Betty in een 11-9 neder laag. Els Spruyt en Lidy Jansen Vepne- boer ten slotte waren kansloos tegen res pectievelijk Pat Walkden en Gail Sherriff. Voor enige opluchting zorgde Trudy Groenman. Zij schakelde de Frangaise Rouchon vrij eenvoudig uit: 6-4, 6-1. De resultaten van de op de derde dag gespeelde partijen: Heren enkelspel: eer ste ronde: McMillan (Z.-Afr.) versl. Lis- sauer (Ned.) 6-1, 6-3, tweede ronde: Mc Millan (Z.-Afr.) versl. Niek Fleury (Ned.) 6-0, 6-2, Maud (Z.-Afr.) versl. Goesoenho (Indonesië) 6-2, 11-9, achtste finales: He witt (Austr.) versl. Russel (Jam) 6-1, 6-1, Watanabe (Jap.) versl. Zuleta (Ecuador) 6-1, 0-6, 6-4, Okker (Ned.) versl. Akjjgri (Iran) 6-0, 6-2, Pinto'Bravo (Chili) versl. Lall (India),6-3, 3-6, 6-2. Dames enkelspel: achtste finales: As trid Suurbeek (Ned.) versl. Elly Krocké (Ned.) 1-6, 9-7, 9-7, Pat Walkden (Rhod.) versl. Els Spruyt (Ned.) 6-2, 6-2, Trudy Groenman (Ned.) versl. mevr. Rouchon (Fr.) 6-4, 6-1, Gail Sherriff (Austr.) versl. Lidy Jansen Venneboer (Ned.) 6-1, 6-3, He len Gourlay (Austr.) versl. Betty Stöve (Ned.) 8-6, 3-6, 11-9, Kathy Harter (V.S.) versl. Glenda Swan (Z.-Afr.) 6-3, 3-6, 6-1. Van de 1317 gestarte wandelaars op de tweede dag van de Vierdaagse van Apel doorn hebben drie deelnemers de finish niet gehaald. De harde, doordringende re gen, die de tippelaars bijna de gehele dag op hun tocht door het Gelderse landschap begeleidde, was daar debet aan. Vandaag echter worden de meeste uitvallers ver wacht. Het parkoers dat is uitgestippeld, loopt door heuvelachtig terrein en heeft als voornaamste pleisterplaats Hoenderlo. (Van onze sportredactie) EDO heeft alsnog een speler gecon tracteerd. Het is de Antilliaan David Cosme Pablo. Deze 22--jarige voetballer is een halfspeler, die ruim twintig maal voor het Antilliaanse elftal speelde. Hij is af komstig van Aruba. De HFC-spelers P. van Baasbank en P. Thole zullen van 23 juli tot en met 3 augustus met het Nederlands studenten voetbalelftal deelnemen aan de eerste Europese universitaire voetbalkampioen schappen die in Spanje worden gehouden. De Nederlandse studenten zijn met Spanje, Frankrijk en Roemenië inge deeld in groep A. Zij zullen spelen in Santiago en Pontevedra. In de andere groep zijn Portugal, West-Duitsland, Tur kije en Joegoslavië ondergebracht. De overige spelers van het Nederlands studententeam zijn: G. Desar (UVS), T. van Herbergen (CJVV), C. van Horzen (Boskoop), E. Kramer (Quick), J. Kem- na (AFC), H. Hainja (Forward). E. Seun- ke (AFC), H. Strieker (RKAVIC), A. Best, V. van Zeggeren (Alliance), W. Zunnebeld (RKAVIC), en R. van Zutphen (Quick). (Van onze softbalmedewerker) Zondag 24 juli zal op het terrein van Terrasvogels te Santpoort het jaarlijkse Jeugdtournooi van de NASB worden ver speeld. In twee afdelingen, junioren en adspi- ranten, zal gestreden worden om de wis- selprijzen. Zowel bij de junioren als de adspiranten wordt de wisselprijs verde digd door Terrasvogels. De wedstrijden beginnen om 11-00 uur 's morgens, terwijl de finale-wedstrijden 's middags om circa 4 uur een aanvang zullen nemen. De Nederlander Ton Schimmer, Euro pees zeilkampioen in de Flying Junior klasse, heeft in het Italiaanse Riva een internationale zeilwedstrijd gewonnen. Schimmer, die drie races won, werd ge volgd door de Italiaan Bianchieri. Gijs Lamsvelt legde beslag op de derde plaats. Er is natuurlijk maar één winnares, of ficieel, maar voor pa Hage zijn het er twee. „Keetie heeft de sprint in Zandvoort aangetrokken. Zij deed dus het werk. Bel la kwam pas op de laatste zeventig meter uit het peloton. Maar dat deed ze dan met zo'n snelheid, dat het leek of de anderen stilstonden. Een halve fiets voor Keetie schoot ze over de streep. Ja, die dochters van mij kunnen wel rijden". Pa Hage is eigenlijk de aanstichter ge weest van de wielerhobby van zijn doch ters. Hij doet aan wielertoerisme, ofwel heel lange afstanden fietsen met een ge middelde snelheid van 25 kilometer per uur. In 1962, Bella was toen veertien jaar oud, mocht zijn oudste (van de acht kin deren) mee op een oriëntatierit bij Roo sendaal. Op een gewone fiets. In het voorjaar van 1963 ging de toen 13- jarige Keetie voor het eerst met de wieler toeristen op stap. In één dag draaide zjj tweehonderd kilometer door de Kempen. In de weken daarna vond een gebeurtenis plaats, waardoor de dames gingen koer sen. Bjj Oudenaarde hielden de wielertoe risten (veel oud-wielrenners) een sprintje tegen een heuvel op. Tot stomme verwon dering van iedereen won Keetie de sprint op een gewone damesfiets, zonder versnel lingen. Dat die Belgische ex-renners toen zeiden, dat de meisjes „geboren wielren sters" z(jn, hoeft niemand te verbazen. Toch begonnen ze toen nog niet te koer sen. „Vorig jaar hè, toen ben ik pas goed gestart", zegt kantoorbediende Bella tegen iemand uit de verzamelde schare in de ka mer van pa's boerenhofstee. Keetie (net van de ulo) is dit jaar voor het eerst ge start. Die wedstrijd, in Luikgestel, eigen lijk een koers voor jongens, hoewel er een paar meisjes tussen fietsten, won ze met een, hoewel ze toen nog steeds geen race fiets had. „Over een paar weken gaat in elk geval Bella, maar ik hoop ook Keetie, op de Nürburgring rijden om het wereldkam pioenschap. Of ze tot de kanshebbers be horen? Natuurlijk. De meisjes rijden net zo hard als de anderen: 37Vs km per uur gemiddeld". Andere aanbiedingen zijn er natuurlijk ook gekomen pa het kampioenschap van de bevallige Bella: op 12 augustus een weg wedstrijd in Le Mans, 11 september koer sen in het Franse Laval en een stuk of wat minder belangrijke wedstrijden in België en Frankrijk. Bij het winnen van dergelij ke wedstrijden krijgen de meiskes behalve roem en eer, zoals dat heet, frankskes. In België en Frankrijk liggen de geldprijzen namelijk hoger dan in Nederland, waar ze evenveel verdienen als nieuwelingen. Maar dat interesseert de gezusters niet veel. „Van het geld, dat je verdient, wordt je toch niet rijk. Het is meestal zelfs niet vol doende om de onkosten te bestrijden". Voorlopig is de familie Hage niet dooi de voorraad vrouwelijk wielermateriaal heen. „Volgend jaar zal Ciska, als ze er tenminste zin in heeft, gaan rijden. Ciska is veertien jaar. Volgens mij kan ze het wel. Per slot van rekening heeft ze, toen ze twaalf jaar was geschaatst van Amster dam naar Hoorn en terug". Ciska is over dit onderwerp net zo spraakzaam als haar zusters: Ze zegt niet veel, maar ze vindt wel, dat ze (de mannen) die dertig Neder landse wielrensters nu eindelijk maar eens voor „vol" moeten aanzien. „Vroeger had den ze ook wat tegen zwemmende vrouwen, maar die protesten hoor je ook niet meer. Per slot van rekening zijn we geëmanci peerd", vinden de zusjes Hage. Eusebio opgebracht? Nee, slechts de begeleiding voor de Portugese ster na zijn lichte ochtendtraining. Een begeleiding nodig om handteke ningenjagers op een afstand te houden. De Hollandse regenboogzeilers hebben woensdag op de voorlaatste dag van de 46e Kaagweek definitief beslag gelegd op de wisselbeker. Ook de laatste wedstrijd in het traditionele Holland-Frieslandduel eindigde in een klinkende overwinning voor de thuiszeilers, die woensdag won nen met 31,1 pnt. tegen 24 en hiermee hun totaal brachten op 125.4 tegen Fries land 94 pnt. Het aantal regenboogzeilers dat goed is voor een eerste plaats, is bij de Hollanders veel groter dan bij de Frie zen, waar het vrijwel uitsluitend van Han nes Alberda moet komen. Bij de Hollanders was het gisteren Bouw van Wijk, die al spoedig op kop zeilde en vrijwel onmiddellijk de eerste plaats veilig stelde. Achter hem zeilden toen twee Friezen, nl. Roefekamp en Striemer die was ingevallen voor Oppen huizen en daarachter Hofland en Bakker. Een voor Holland niet zo gunstige posi tie, maar Hofland schoof langzaam maar zeker naar voren en bereikte in de twee de ronde de tweede plaats, waarmee de dagzege voor de Hollanders weer veilig was. Door het wegvallen van de wind be sloot men ten slotte de baan in te korten, hetgeen ook bij de andere klassen in de ochtenduren noodzakelijk bleek. Wat verder in de morgen ontaardde de ze Kaagdag in een complete drijfpartij. Gelukkig begon bij de middagstart de wind wat door te waaien en kregen de wedstrijden een weer wat normaler ver loop. In de Valkenklasse is Egon Rolf van den Baumen erin geslaagd de hoofdprijs te behalen. In het begin van de laatste wedstrijd zeilde hij nog op de vierde plaats achter Van Vuren, Both en De Wil de Maar deze Kaagspecialist die ieder walletje als zijn broekzak kent, was in de tweede ronde al weer tweede achter Both en nam in de derde de leiding zelfs van hem over, waarmee de hoofdprijs on bereikbaar werd voor Piet van Buren. In de individuele Regenboogwedstrijd zijn de kansen van John Hofland aanmer kelijk gestegen. De Rotterdammer be- Op de helft van Duindigts renseizoen staat jockey A. W. (Dries) van Dijk met 21 eerste prijzen ver aan het hoofd op de lijst der winnende jockeys. Op de tweede plaats staat de Duitser G. Bier met tien eerste plaatsen, gevolgd door de Engelse jockey T. M. McGarrity met zeven, Frans van Deuren en Henk van der Kraats, ieder met zes. Bij de trainers leidt J. M. A. Dekkers, die 23 winnaars zadelde, gevolgd door W. A. van Dijk met 17, G. J. Riem met 7 en de enige vrouwelijke trainer, mej. Annemieke Beissel von Gymnich met zes overwinningen. De Noordkoreanen hebben zich niet al leen in eigen land goed voorbere^ op het wereldkampioenschap voetbal. Ook in Engeland leren zij elke dag veel, vooral uit de films, die zij hebben gemaakt van de wedstrijden van henzelf en van de te genstanders. De Noordkoreanen hebben in Darlington een filmuitrusting ter waar de van 30.000 gulden gekocht en daarbij voor enkele duizenden guldens aan films. Direct nadat de 'film opgenomen is, wordt deze van het vliegveld van Middlesbrough naar Londen gevlogen om daar te wor den ontwikkeld. Reeds 24 uur na de wed strijd kunnen de vier trainers in hun kwartier in het St. George Hotel bij Dar lington de films bestuderen en daaruit hun lering trekken. haalde een schitterende overwinning en staat nu in het klassement ruim voor. Overige uitslagen: 12 m2 klasse: 1. Gul- demond, Finnjollenklasse 1. Kagchelland, Olympiajollen: 1. Visser, Vrijheidsklasse A 1. Slijper, hoofdprijs: Stas 120 pnt. Fly ing Juniorklasse A 1. Ozinga, Schakelklas se A 1. Verworst, Olympiajollen klasse 1. Verweijmeren, Soloklasse A 1. Van Werk hoven, Flying Dutchmanklasse 1. Van Eendenburg. (Van een medewerker) De tweedaagse cricketontmoeting tus sen De Flamingo's en de Universiteits- ploeg van Oxford dreigt bij voorbaat reeds in een „draw" te zullen eindigen, want het waren uitsluitend de Britse gas ten, die tijdens de eerste speeldag aan bat kwamen. Bij de thee sloot Oxford op 206 voor 7, waarna de regen elk spel ver der onmogelijk maakte. Bij Oxford kwam openingsbatsman Goldstein met 44 tot een flinke prestatie, waardoor de Britse gasten bij de lunch reeds 105 runs op het bord hadden. Piet Marseille, die Toft op fraaie wijze had uitgevangen en als bowler voor de lunch vier wickets had opgeëist, had er een be langrijk deel toe bijgedragen, dat Oxford toch echter al vijf wickets kwijt waren. Na de hervatting werd Ridley de grote man, want voordat de Oxford-captain op 206 voor 7 sloot, was hij met 56 not out gebleven. Ook Guest (29) en Watson (23) lieten nog fraai batten zien. Piet Marseille (5 voor 46) haa als bowler bij de Flamin go's de beste cijfers. De rest ging naar Max Maas (1 voor 65) en Leef tink (1 voor 35). Na de thee bleek verder spel uitgesloten. De NTS zal na 1 oktober de uitzendin gen van Sport in Bjeeld op zondagavon den samenbundelen en uitzenden van 19.30 u. tot 20.30 u. Rechtstreekse repor tages van sportevenementen kunnen op de zondagmiddag via Nederland I in het nieuwe familieprogramma worden onder gebracht. De uitslagen van de woensdag gehouden dra verijen en rennen op Duindigt: Don Carlos-prUs, 2140 m.: 1. Elvera (F. Lou- wersheimer) 3.12,—, 1.30.6; 2. Dione G: 3. Es- meraud. Tot.: winn. 7.70; plaats 2.—, 2.40. 2.70; koppel 14.60: covercall 6.50. Prinsenprlis, 2120 m. 1. Chic Spencer M (W. van Overveem 3.00.—, 1.24.9; 2 David O 2; 3. Doornroosje V. Tot. winn. 4.70; plaats 2.50,4.—, 4.60; cover- cal 7.80: trio 618.20. Don Quichotteprjjs, 2000 m. 1. Dolf (J. Wage naar Jr.) 2.54,— 1.27.—; 2 Donna Hanna; 3. Cixa Axkit. Tot.: winn. 2.20; plaats 1.50, 1.70, 2.80; koppel 3.60; covercall 3.60. Keizerprijs, 2000 m. 1. Diogen (J. van Dooye weerd) 2.53.4, 1.25.8: 2. Allegonda's Juweel; J. Cyrano Silk. Tot.: winn. 1.80; plaats 1.20, 1.60; koppel 2.40; covercall 2.50; trio 10.90. Don JuanprUs, 2000 m.: 1. Dumas Z (J. Zeeman) 2.53.8 1.26.9; 2. Carla; 3. Dulacinti. Tot.: winn. 12.50; plaats 3.50. 1.60; koppel 24.40; covercall 3.90. Paleisprüs 2100 m.:l. Aristo Scotch (M. Vergay) 2.59.1.25.2; 2. Zanto; 3. Zilvervos. Tot.: winn. 4.50; plaats 2.50, 2.70: koppel 10.—; covercall 4.70: trio 66.60. Czarinaprijs 1520 m: 1. Fernandel (A. Harmsen) 2.28.8, 1.35.4: 2. Flying Hollandla; 3. Frickson R. Tot.: winn 9.10: plaats 3.40, 3.—, 8.70; koppel 55.30; covercall 8.50. Totalisator-omzet 166.220,50. „In de Franse havenstad Le Havre lag dinsdagavond een „dood" schip, de Prinses Leopoldina. Het passagiersschip had bijna 4000 Bra zilianen aan boord, die een aange name zeereis verbonden met een bezoek aan het wereldvoetbaltoer nooi in Engeland. Na te zijn afge stapt in Las Palmas, Barcelona en Lissabon volgde een stop in Le Havre, vanwaar de reis zou worden voortgezet naar Engeland, dat tij dig zou worden bereikt om het toer nooi vanaf de kwart-finales mee te maken. De voorronden waren toch niet belangrijk. Fanatieke Braziliaanse voetbal supporters hebben op het plein voor de schouwburg van Rio de Janeiro een galg opgericht met daaraan een schild met het volgende op schrift: „wij verwachten trainer Feola en de verantwoordelijke lei ders. Zij hebben het Braziliaanse voetbal vernederd. Het uitschakelen van Brazilië voor het wereldkampioenschap voetbal houdt de gemoederen in het va derland ook druk bezit. Armando Nogueiro, een belangrijke Brazi liaanse sportjournalist, schreef: „de spelers moeten we geen ver wijten maken dat zijn geen hel den en geen lafaards. Zij zijn de slachtoffers geworden van de klucht die achter de schermen door de technische commissie, die haar aandeel van de roem van de twee vorige overwinningen kreeg, is op gevoerd. Onze technische organisa tie was een aanfluiting". Vervol gens beschrijft hij hoe drie maan den lang de ene belachelijke ver gissing op de andere volgde: „spe lers werden ten onrechte opgesteld, ten onrechte teruggetrokken, de training werd slecht geleid, vriend schappelijke wedstrijden werden meer om het geld dan om de spe lers te oefenen georganiseerd. En zie nu eens wat ze met onze gewel dige voetbalploeg hebben gedaan: 100 dagen vol leugens, komedie, fouten en schande". „Technische commissie heeft on ze ploeg vernederd", aldus ook de Jornal Dos Sports van gisteren en „Schuld ligt bij de technische com missie", luidde de kop van Ultima Hora. „Dikzakken hebben Brazi lië naar de nederlaag gevoerd" al dus Odia. Neldson Rodrigues, be langrijkste voetbalmedewerker van de Jornal dos Sports schrijft: „Bra zilië heeft in Engeland een ploeg la ten aantreden die een lichamelijk en geestelijk wrak was. Het ge volg was een treurige vertoning, en die vernedering is te wijten aan de domheid van de technische commis sie".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17