Tom Okker net sterker Helmut Schön R.C.H. - Telstar Australiër Crealy verrassend sterke tegenstander van Haarlemmer Rotterdammer Hofland beste regenboogzeiler op de Kaag Noordkoreaanse voetballers ondergebracht in klooster UI'" R.C.H. 2 - Telstar 2 Nog niet tevreden en niet gerust over resultaat tegen Uruguay lm bouwende belegging Antillianen komen naar honkbalweek Honkbalstrijd om laatste plaats nog in volle hevigheid Leiding voor de kwartfinales Portugese mening: Pele was nog geblesseerd" Portisch klopte Petrosjan Negen uitvallers in vierdaagse Ferrari start in Zandvoort Jan Wienese liet Harry Droog in enerverende race achter zich NIG0LS-H.V.A. TOTAL VRIJDAG 22 JULI 1966 17 A ndere Spelers A f scheid Parlement I nv aller sre geling Nederlandse renners naar Roemenië ADVERTENTIE Sport in het kort Wassen Doorsmeren J. BR IJS De Okker-getrouwen laten zich door een regenbuitje niet ontmoedigen. Dat heeft men kunnen bemerken op de vierde dag van de internationale kampioenschappen in Hilversum. Het optreden van Tom Okker was aange kondigd rond 13.00 uur. Op dat mo ment regende het echter. Maar toen rond half vier de Nederlandse coryfee het centre-court werkelijk betrad za ten daar op de troosteloos verregende tribunes onder een haag van paraplu's zeker honderd optimisten de eerste werkelijke krachtmeting van het toernooi: OkkerDick Crealy af te wachten. Crealy is voor sommigen een verrassing geworden. De 21-jarige Australiër, die voor hij zijn wiskunde studie aanvangt, van zijn ouders een jaar Europa mag „doen", had 's mor gens de afgebroken partij tegen de als zevende geplaatste Ishiguro (Japan) in aantrekkelijke stijl gewonnen. Ver der was bekend dat hij bij een toer nooi in Engeland Okker in twee korte sets de baas was gebleven. (Van onze speciale verslaggever) De Westduitse coach Helmut Schön toont zich ondanks West-Duitslands plaat sing in de kwartfinales geen optimistisch man. Hij is nog niet gerust op de verde re kansen van zijn ploeg, die in de wed strijden tegen de Latijnse elftallen van Argentinië en Spanje geen al te overtui gende indruk heeft gemaakt. Schön is een wat schuwe man, die zich node uit de landelijke omgeving van het trainings kamp en het eenvoudige plattelandshotel naar de grote stad heeft laten lokken. Hij torst zichtbaar aan de opgave om de door de Engelse „bookmakers" favoriet geachte Duitse ploeg naar de finale, of zelfs de halve finale te krijgen. Landge noten-reporters stormen op hem af en overspoelen hem met vragen. Zij willen het thuisfront optimistische taal laten horen over de glanzende vorm van de „Mannschaft". Schön mompelt enkele nauwelijks verstaanbare woorden als waarschuwend antwoord. Hij is niet te vreden en hij is er ook niet gerust op, zo kan men wel riit zijn woorden opma ken,. Niet tevreden over de samenhang in de aanval, angstig voor een eventuele paniek onder zijn verdedigers, als de koelbloedige aanvallers van Uruguay za terdag de zwakke plekken zullen aftas ten. Hij weigert bijna de positieve kanten te aanvaarden. Ja natuurlijk, er is een Beckenbduer geeft hij onwillig toe. Dat is een gave stuwer, die ook kan scoren, praat hij de Duitse radioverslaggevers na. Schnellinger is een goed verdediger, doelman Tilkows- ki heeft ervaring. Sigi Held en Lothar Emmerich zijn machtige schutters en aanvoerder Uwe Seeler staat borg voor een enorm moreel. Dat wil Schön alle maal toegeven, „maar", werpt hij tegen, „niemand kent de werkelijke kracht van Uruguay". Niemand weet wat er gebeurt als de Zuidamerikanen werkelijk in de aanval gaan. „Men hoeft niet pessimis tisch te zijn, maar er kan van alles ge beuren. En verschillende Duitse favorie ten, zoals Brülls zijn nog geblesseerd", waarschuwt hij grommend. Schön slaat als propagandist geen best figuur temidden van andere coaches, die onmiddellijk voor en na wedstrijden be reid zijn rollende verklaringen af te leg- gep. Maar misschien is dat ook maar be ter. Het internationale voetbalcircus in Engeland herinnert zich nog al te goed de optimistische uitspraken van de Brazi liaanse coach Feola, de machtige dictator die in zijn bagage een nieuwe wereldvoet- balbeker had meegenomen om de FIFA aan te bieden, als zijn sterren de Coupe Jules Rimet definitief hadden meegeno men naar hun vaderland door voor de derde maal wereldkampioen te worden. Feola's hoofd wordt nu geëist in alle plaatsen van het onmetelijke land waar meer dan twee Brazilianen bijeen zijn. En men kent ook de arme dr. Fabbri, de Italiaanse keuzeheer die met zijn Mi lanese sterren stilletjes de reis naar het zuiden moet aanvaarden. Schön is anders. Bijna verwonderd ver neemt hij dat zijn Argentijnse tegenvoe ter Juan Carlos Lorenzo heeft voorspeld dat zijn matadoren Onega, Mas en Artime wel zullen zorgen dat de wereldbeker naar Buenos Aires gaat. Dat soort kreten is niets voor de stille, bijna schuwe Duitse voetbalcoach. Zijn spelers willen ook niet veel over hem zeggen. Zij erkennen hem als een kundig trainer. Hij kent de finesses van techniek en taktiek van het spel. Maar hij mist de gemakkelijke manieren van zijn beroemde voorganger Sepp Herber ger, die in 1954 de Duitsers naar de we reldtitel leidde. Herberger was een dicta tor, die het wel en wee van de spelers bepaalde en hun leven tot in zijn de tails beheerste. Dat kan men van Schön niet zeggen. Hij geeft zijn spelers een grote persoonlijke vrijheid. Dit schoonheidsfoutje op Okker's pres- tatielijst was de organisatoren kennelijk ontgaan, anders zou men de hardslaande nummer twaalf van Australië wel bij de geplaatste spelers hebben ondergebracht. Zo beleefde Hilversum donderdag dus reeds het duel Okker-Crealy, dat eigen lijk pas in de slotfase had moeten plaats vinden. De baan was door de regen zacht geworden. Een nadeel voor beiden, maar vooral voor Crealy wiens cannonball ser vice nu zelden door kwam. Okker retourneerde de service van twee meter achter de baseline en was op de trage baan snel genoeg om even tuele dropshots op te vangen. Toch had de Australiër voldoende macht om de Nederlander onder druk te zetten. Zijn smash had kwaliteit, maar Okker was net iets briljanter om de belangrijke pun ten binnen te slepen. Hij beëindigde de partij op het eerste matchpoint met een niet te retourneren service (63, 64). In de halve finales ontmoet hij de win naar van de partij Maud-Pinto Bravo, die vandaag wordt gespeeld. De andere partij zal gaan tussen Ronald Barnes en waar schijnlijk Bob Hewitt. Barnes, de eerste speler van Brazilië, maar wegens ruzie niet uitkomend in het team dat de Euro pese zone van de Davis Cup won, zege vierde in een pittig duel met 75 1210 van de uitstekend spelende Japanner Wa- tanabe. Bij de dames ondervond de 19-jarige Astrid Suurbeek dat zij nog over onvol doende controle beschikt om het op te ne men tegen een speelster van wereldklas se. Zij verloor kansloos met 06, 26 van Annette van Zyl. Trudy Groenman daar entegen maakte haar hoge plaatsing (tweede) waar door een tactische zege met 62, 46, 60 op de met een do delijke forehanddrive toegeruste Australi sche Gail Sherriff. De Groningse varieer de in de eerste set bijzonder bekwaam. Ze kwam echter in moeilijkheden toen de oudste van de Sherriff-zusjes om haar backhand ging heenlopen. In de derde set neutraliseerde Trudy het gevaar van de venijnige 'forehand klappen volkomen door een verstandige variatie en vertraag de ballen naar de backhandhoek. De 6-0 van deze set was echter geflatteerd. In de halve finales ontmoet Trudy Groenman de Amerikaanse Kathy Har ter, terwijl Annette van Zyl het opneemt tegen de Australische Jill Blackman. De ze laatste overmeesterde drie matchpoints en won na een eindeloos duel in zeer onaantrekkelijke stijl van de Rhodesische Pat Walkden (36, 62, 9—7), een meis je van wie de tennisklasse afstraalt, maar dat nog de beheersing mist om een grote rol te kunnen spelen. Herenenkelspel, achtste finales: Olvera (Ecuador) versl. Mcmillan (Z.-Afr.) 60, 61; Barnes (Braz.) versl. Bartoli (It.) 62, 64; Crealy (Austr.) versl. Ishiguro (Jap.) 36, 63, 64; kwartfinales: Bar nes (Braz.) versl. Watanabe (Jap.) 75, 1210; Okker (Ned.) versl. Crealy (Austr.) 63, 64. Damesenkelspel; kwartfinales: Jill Blackman (Austr.) versl. Pat Walkden (Rhod.) 36, 62, 9—7; Trudy Groen man (Ned.) versl. Gail Sherriff (Austr.) 62, 46, 60; Kathy Harter (V.S.) ver sl. Helen Gourlay (Austr.) 62, 63; An nette van Zijl (Z.-Afr.) versl. Astrid Suurbeek (Ned.) 60, 62. Herendubbelspel; achtste finales: Bar nes en Hewitt (Braz./Austr.) versl. Gilar- delli en Mennella (It.) 64, 63; Olvera en Zuleta (Ecuador) versl. Van Eysden en Hajer (Ned.) 62, 63; Lall en Maud (India/Z.-Afr.) versl. Gorostiaga en Pinto Bravo (It./Chili) 62, 62; Tym en Crea ly (V.S./Austr.) versl. Fleury en Van Gelder (Ned.) 64, 64; Mcmillan en Okker (Z.-Afr./Ned.) versl. Akbari en Khodai (Iran) 64, 63; Ishiguro en Wa- tabene (Japan) versl. Kasten en Soeters (Ned.) 61, 63: Lumsden en Russell (Jamaica) versl. Knol en Haks (Ned.) 26, 86, 62; Hoogs en Hernado (V.S.- Phil.) versl. Venkatesan en Yanagi (In- don./Japan) 63, 64. Damesdubbelspel; kwartfinales: Elly Krocké en Annette van Zyl (Ned./Z.-Afr.) versl. mevr. Tym en mej. Liem (V.S.- Indon.) 61. 61; Trudy Groenman en Els Spruyt (Ned.) versl. Kathy Harter en Janine Lieffrig (V.S./Fr.) 61, 64; Glenda Swan en Pat Walkden (Z.-Afr.- Rhod.) versl. Jill Blackman en Margaret Harris (Austr.) 60, 26, 62. Het Antilliaanse team, waarvan de deel name aan de Haarlemse honkbalweek on zeker was geworden, zal vrijwel zeker toch komen. Het comité sportweek Haar lem, dat de organisatie van de honkbal week (6-14augustus) heeft, stelt zich garant voor de financiële problemen, die zijn ontstaan, doordat chartervluchten naar de West zijn afgelast. De komst van de Antillianen naar Ne derland brengt geen problemen met zich mee. De terugtocht wel. De organisatoren van de honkbalweek zoeken nog naar de uiteindelijke mogelijkheid van terugkeren Een gewone lijnvlucht van de K.L.M. kan niet benut worden, aangezien die zijn vol geboekt. De komst van de Antillianen is als een onvermijdelijke noodzaak gezien, aangezien bij afwezigheid het karakter van de honkbalweek in ernstige mate verzwakt was. Zij vormen de belangrijkste attrac tie. De zesenveertigste Kaagweek zal be slist niet de geschiedenis ingaan als een van de best geslaagden. Ook op de zesde dag ontbrak de medewerking van de weergoden. In de regenbogen verschenen slechts tien van de achttien deelnemers aan de start. De koplopers in het alge meen klassement waren allemaal pre sent. John Hofland, de bestgeplaatste, heeft op de sluitingsdag geen twijfel la ten bestaan over de hoofdprijs. Direct bij de start was hij goed weg en nam on middellijk een grote voorsprong. In de volgende rakken slaagde hij erin om deze verder uit te houwen en was op het laat ste niet meer in te halen. In ieder rak maakte de Rotterdammer veel winst. Achter zijn spiegel maakten Hannes Alberda en Bouw van Wijk ^el kaar'het leven zuur en op het heetst van de strijd liepen zij beiden aan de grond. Alberda kreeg een protest tegen zich en werd tenslotte uitgesloten. Van Wijk die op de laatste plaats kwam te liggen, haal de nog op tot de derde plaats en werd in totaal tweede. In de Pampusklasse heeft de Sassen- heimer Leo de Wit de hoofdprijs behaald. In de laatste wedstrijd moest hij de eer aan de Brabander Van Asten laten, dife met een kleine voorsprong op Biesot als eerste de lijn passeerde. De Wit die als vijfde binnenkwam maar regelmatig strijd leverde aan de kop had hieraan voldoende en veroverde het zilveren Pam- De Braziliaanse voetballer Pele (derde van links) deelt handteke ningen uit aan spelers van het Franse team. Hij deed dit bij het verlaten van Lancaster House in Londen na een receptie voor landen, die vóór de kwartfinales om de wereldtitel werden uitgeschakeld. pusjacht. Bij de Finjollen behaalde Riny Kachelland, zoon van oud-olympisch kam pioen Daan, de hoofdprijs. Donderdag werd hij zesde maar daarmee kwam de hoofdprijs voor dit jeugdige zeiltalent niet in gevaar. In de 16 m2 klasse ging tij dens deze matig georganiseerde Kaag- week de hoofdprijs naar outsider Jan Bauer, die op de sluitingsdag zijn schip winnend over de aankomstlijn stuurde. Vissers en De Ruyter eindigden met mi nimaal verschil resp. op de tweede en derde plaats. Andere einduitslagen: 12 m2: Gulde- mond; Olympiajollen: v. d. Voort; Flying Junior: Ozinga; Schakel: Verworst; O. K. Jollen: Verharen; Solo: De Vries; Fly ing Dutchman: Van Eendenburg; Stern: Cancrinus; Vaurien: Pannevis. (Van onze honkbalmedewerker) Hoewel de hoofdklassecompetitie wat betreft de bovenste plaats nu reeds is beslist, blijft de strijd onderaan bijzon der interessant. HCK, Schoten en HVA staan vlak bij elkaar. Schoten en HCK spelen het komende weekeinde lastige thuiswedstrijden. Schoten ontvangt zaterdagmiddag het wisselvallige ABC. De Haarlemmers heb ben zeker een kansje op een zege, maar zullen daarvoor alle registers moeten opentrekken. HCK speelt zondagmiddag thuis tegen OVVO. Zo op het oog een zware tegenstander, maar de Kinheimers dwongen de OVVO-ers eerder in het sei zoen al een 22 gelijkspel af, zodat ook HCK niet kansloos is. HVA speelt twee maal tegen de Nicols. Zaterdagavond in het Haarlems honkbalstadion, zondagmid dag in Amsterdam-West. Haarlem Nicols beschikt over de betere ploeg, maar daar de Nicols geen enkele kans meer op het kampioenschap hebben, lijkt een punten verdeling het meest waarschijnlijke resul taat. In de eerste klasse B speelt HHC za terdagmiddag thuis tegen Schiedam en in deze wedstrijd heeft de bezoekende ploeg de beste kansen. Zondagmiddag wordt de derby OG-SC Haarlem gespeeld en in de ze wedstrijd kan de ploeg die wint, het eersteklasserschap veilig stellen. De FIFA heeft de scheidsrechters en grensrechters aangewezen voor de kwart finales in het wereldkampioenschap voet bal. Londen: EngelandArgentinië: scheids rechter Kreitlein (W.-Dld), grensrechters: Dienst (Zwits.) en Zsolt (Hongarije). SheffieldW est-Duitsland—-U ruguay scheidsrechter Finney (G.-B.), Phillips (Schotl.) en Kandil (Egypte). Liverpool: PortugalNoord-Korea: scheidsrechter Ashkenasi (Israel); Schwinte (Fr.) en Galb (Tsj.sl.). Sunderland: RuslandHongarije: scheidsrechter Gardeazabal (Sp.); Cam pos (Port.) en Codesal (Uruguay). Manuel Alfonso, de teammanager van Portugal, is van mening dat Pele niet het slachtoffer is geworden van harde vijandelijke acties doch veel meer van het feit dat de Braziliaanse stervoetballer naar Engeland is geko men met een blessure, die nog niet geheel genezen was. De Noordkoreaanse voetbalploeg, die er niet op had gerekend verder te komen dan de wedstrijden in de voorronden, maar zich toch heeft geplaatst voor de kwartfinales, is voor een groot deel on dergebracht in een klooster van de Je zuïeten bij Liverpool. Het was de enige accommodatie die er voor hen te vinden was. Pater Peter Blake, de rector van het huis dat op een terrein van zestien hectare staat, heeft verklaard dat hij er geen enkel bezwaar tegen heeft een groep te herbergen die uitsluitend uit niet-christenen bestaat. „Een hotel vraagt toch ook niet wat voor godsdienst je hebt voor ze je een kamer geven. Als je slaapt of eet doet het er niet toe wat voor godsdienst je hebt," aldus de pater. De kleine Koreanen spelen zaterdag in Liverpool tegen Portugal. Niemand geeft hun een schijn van kans, maar de Noord- koreanen hebben de voorspellers al eer der voor gek gezet, vooral door hun over winning op de Italianen. Noord-Korea is overigens tijdens de wedstrijden iri Middlesborough zo popu lair geworden dat vele Engelsen de Azia ten in hun kwartfinale wedstrijd tegen Portugal willen steunen. Er zijn extra bussen en treinen ingelegd voor de trip naar Liverpool. Onder grote belangstelling van de bewo ners van Lymm hebben de spelers van Brazilië, donderdag afscheid genomen van Engeland. De Brazilianen, die in de we ken dat zij in Lymm vertoefd hadden, zeer populair waren geworden, konden slechts met hulp van de politie hun bus bereiken. Zwitserland is donderdag zonder achter speler Richard Dürr uit Engeland vertrok ken. Dürr, die zich al enkele dagen niet fit voelde, werd woensdagnacht naar een ziekenhuis gebracht, waar een blindedarm operatie op hem verricht werd. Franco Evangelista, de voorzitter van het Italiaanse AS Roma, heeft donderdag de kritiek van het Italiaanse parlement op het uitschakelen van het nationale team tijdens het wereldkampioenschap voetbal, scherp veroordeeld. Evangelista, zelf par lementariër, vond dat wanneer de spelers hun verplichtingen tegenover de minister van Financiën vervulden, de volksverte genwoordiger^ zich verder van commen taar dienden te onthouden. Als gevolg van de vele verwondingen tijdens het wereldkampioenschap, bestaat de mogelijkheid dat de invallersregel voor het toernooi, dat in 1970 in Mexico wordt gehouden, veranderd zal worden. Helmut Kaser, de secretaris-generaal van de FIFA verklaarde donderdag in Londen: „Ik geloof dat wij moeten toestaan ge wonde spelers te laten vervangen. Voor Brazilië, Italië en Frankrijk, is het feit dat zij spelers door verwondingen kwijt raakten, waarschijnlijk van beslissende in vloed geweest." Engeland zal het zaterdag in de kwart finale tegen Argentinië, waarvan men al gemeen verwacht dat het een bikkelhard duel wordt, waarschijnlijk zonder Jimmy Greaves moeten doen. De Engelsman heeft woensdagavond in de wedstrijd te gen Frankrijk een vrij diepe vleeswon de opgelopen, die gehecht moest worden. De Russische wereldkampioen Petros jan heeft zijn partij uit de derde ronde in het toernooi om de Piatigorsky-beker in Santa Monica in Californië verloren. De Hongaar Portisch was zijn tegenstan der. De Nederlander Donner maakte zijn derde remise, nu met de Argentijn Naj- dorf. De overige uitslagen waren: Spassky (Rusl.)-Reshevsky (VS) remise, Unzicker (Dld.)-Larsen (Den.) remise, Fischer (VS)- Ivkov (Joeg.) afgebr. De stand is: Naj- dorf, Portisch en Spassky 2 punten, Don ner en Reshevsky IV* pnt., Fischer en Iv- kov 1 pnt en een afgebroken partij, Lar- sen, Petrosjan Unzicker 1 pnt. 1317 wandelaars hebben gisteren de der de dag van de Apeldoornse vierdaagse met succes volbracht. Negen deelnemers legden het zware parcours dat naar As- selt en Kootwijk voerde niet of slechts gedeeltelijk af. (Van onze sportredactie) Ferrari zal toch starten in de Grote Prijs van Nederland 1966, die zondag op het circuit van Zandvoort wordt verreden. Ferrari had zich teruggetrokken uit da racewereld, omdat stakingen de voorbe reidingen op de races in ernstige mate bemoeilijkten. Aan de Grote Prijs van Engeland, die afgelopen zondag werd gehouden, nam het Italiaanse merk dan ook niet deel, maar voor Zandvoort zijn de ernstigste moeilijkheden opgelost. Twee wagens zijn naar Nederland gezonden en daarin zullen de Italiaan Bandini en de Engelsman Parkes starten. Oorspronke lijk zou ook Scarfiotti aan de start ko men, maar deze derde Ferrari-rijder komt niet. Ook Chris Amon, die met een McLaren- Ford zou rijden, komt niet naar Zand voort. Deze teamgenoot van rijder-ontwer per Bruce McLaren, die zijn model vo rig jaar op het Nederlandse circuit aan alle mogelijke proeven onderwierp, wordt vervangen door de Fransman Li- gier, die in een Cooper Maserati rijdt. Scarfiotti's plaats wordt ingenomen door de Brit Taylor, die in een Brabham BRM rijdt. Daardoor zullen toch achttien cou reurs de Grote Prijs van Nederland be twisten. Behalve Bandini, Parkes, McLa ren, Ligier, en Taylor zijn dat Clark en Arundell (beiden met een Lotus), Hill en Stewart (met een BRM) Surtees. Rindt, Bonnier en Siffert (met Cooper Maserati) Brabham en Hulme (met Repco Brab ham), Gurney (met Eagle), Spence (met Lotus BRM) en Anderson (met Brab ham). De KNAC heeft gisteren het circuit van Zandvoort de baanlicentie verstrekt. Dit betekent dat alle werkzaamheden, waar om de KNAC verzocht had, zijn uitge voerd. Drie van de deelnemers aan de Grand Prix, Hill, die uit een trofee „drinkt" en Surtees en Bandini (v.l.n.r.). r r Het duel dat Nederlandse top skiffeurs Jan Wienese en Harry Droog donderdag avond op de Bosbaan uitvochten, was het hoogtepunt van de eerste dag van de nationale roeikampioenschappen. De snel gestarte Droog, dit seizoen als een ko meet naar voren gekomen, treachtte door een snelle start zijn tegenstanders te overrompelen. De opzet van de Proteus skiffeur scheen te lukken want halverwe ge de race had hij een voorsprong van zeker drie lengten. Na 1250 meter kreeg Droog echter een lichte terugslag waar van Wienese kon profiteren. De Amster dammer liep zijn concurrent in maar slaagde er toch niet in een beslissende voorsprong te nemen. Ruim 250 meter lang vochten Droog en Wienese daarop boord aan boord. In de laatste 25 meter gaf het grotere uithoudingsvermogen van Wienese de doorslag. Een verrassing was de nederlaag van de Laga acht tegen Nereus. De Nereïden namen direct na de start een kleine voor sprong, die Laga gedurende lange tijd met een tempo van veertig slagen per minuut trachtte weg te werken. De Delft- se ploeg slaagde echter niet in die opzet en toen daarna het tempo zakte, kon Nereus tenslotte vrij gemakkelijk zege vieren. De uitslagen: acht: 1. Nereus 6.05,8, 2. Laga 6.09,8 Dames skiff 1000 meter: 1 DDS 4.08,8 (rnej. T. Brouwer) 2. De Hoop 4.16,5 (mej. M. Winter) Lichte vier met stuurman 2000 meter: 1. Asopos 7.30,6, 2. RIC 7.39,2. Skiff: 1. De Amstel 7.28,0 (Wienese), 2. Proteus 7.31,8 (Droog) 3. Skadi 7.38,4 (Verkuyl). De wedstrijd tussen net Nederlands cricket elftal en het team van de Oxford universiteit, zal zaterdag en zondag in Den Haag niet op het HCC terrein doch op het veld van Quick gespeeld worden. Van 29 t.m. 31 juli wordt in Roemenië een driedaagse internationale wielerwed strijd voor amateurs gehouden. Naast Nederland zijn renners uitgenodigd uit België, Bulgarije, Polen en Joegoslavië. Voor Nederland komen uit Henk Nieuw- kamp (Borne) Jan Bols (Hoogeveen) Jan Harings (Scheulder) Gaby Minneboo (Heenvliet) *en Piet Kettenis (Den Haag) ZATERDAGAVOND - 8 UUR Lichtwedstrijd 16145 WATERPOLO. Donderdagavond is in Bussum de eerste wedstrijd gespeeld tus sen de waterpoloteams van Het Gooi (Bussum) en Zian (Den Haag) met als inzet een plaats in de hoofdklasse. Het Gooi won de ontmoeting met 5-4. ZEILEN. De Nederlander Ben Verha gen is negende geworden in de tweede race bij het wereldkampioenschap zeilen in de Flying Dutchmanklasse. Winnaar werd de Oostenrijke Geiger, die ook de leiding in het algemeen klassement heeft. Verhagen is daarin zevende. TOTAL QUICKSERVICE Zijlweg 39-41 - Haarlem Geopend van 7.0024.00 uur. Tel. 11808 ADVERTENTIE ZONDAG 24 JULI a.s. HEEMSTEEDSE SPORTPARK - AANVANG 15.00 UUR Alle nieuwe aankopen worden al opgesteld.. VOORWEDSTRIJDEN Aanvang 13.00 uur Aanvang 11.00 uur: R.C.H.-jeugd—TELSTAR-jeugd

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17