IJmuidense bouwvakkers bouwen een eigen huis s 1PII 11 DE VILDER OPRUIMING de ruyter Vakantie is er niet bij tT.it. Bankstellen Tafels Stoelen Bergmeubelen Matrassen Dekens Gordijnen Vloerbedekking Bloemenveiling in Beverwijk wordt belangrijk uitgebreid Voor de winter onder de kap Een nieuwe kans voor spaarders f Nieuwe hal en tribune met twee veilingklokken Negenhonderd gulden voor een goed idee Kort IJmondnieuws „Zeven Provinciën" zat drie kwartier aan de grond 1 f 1 1 3 -w\ - "v I4R ma. ELEGTRISCH KOKEN FILM EN FILMWERELD Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Platenspelers VRIJDAG 22 JULI 1966 5 Eigen hand RAIFFEISENBANK IJMUIDEN CONSTANT - verlovingsringen T,,r^JéÉ Drumband uit Velsen speelde in Bakkum voor dertienhonderd kinderen Voorlichting en installatie Laat u niet ontmoedigen als 't bij ons storm loopt marktplein IJ muiden Beverwijk WOHbh ZOMERPRIJZEN STOFZUIGERS DE V I L D ER Voor vier IJmuidense bouwvakarbei ders betekent de bouwvakvakantie alleen maar elke das normaal hard doorwer ken. Terwijl op talloze bouwwerken in deze dagen het lied van de arbeid is ver stomd en hun collega's in binnen- en bui tenland aan stranden, meren, in de bos sen of op de hei nieuwe krachten verza melen hebben deze mannen zich vrijwil lig al deze genoegens ontzegd. Want koortsachtig bouwen ze aan hun eigen huis dat ze nog voor de vakantie van vol gend jaar willen betrekken. Het rijtje van vier eengezinshuizen in aanbouw staat in Velsen-Zuid op een steenworp af stand van de brandweerkazerne. „We willen nog voor de winter onder de kap zijn", zegt de heer J. Wubbolts terwijl hij een nieuwe vracht bouwstenen op zijn kruiwagen laadt. Met zijn maats A. van Son, H. Scheffers en A. Weber is de heer Wubbolts als het weer het maar even toelaat elke avond en zaterdag op hun privé-bouwobject te vinden. De be steding van hun vrije tijd heeft sinds zij enkele maanden geleden de eerste steen van hun woningen metselden al goede vruchten afgeworpen. Het kwartet „doe 't zeivers", overdag werkzaam op bouwwerken in IJmuiden, ziet er helemaal niet tegen op om na vol brachte dagtaak in loondienst er in de avonduren nog een schepje op te gooien. De beloning straks in de vorm van een fonkelnieuwe zelfgebouwde woning voor hun gezin is deze extra inspanning wel waard. De mannen willen de bouw van hun huizen zoveel mogelijk in eigen hand hou- ■VVv^vVÏSV •paarbank en alle bankzaken (ennemerlaan 57 (mopinplein 1 den. Architect Van Engelen heeft het blokje woningen ontworpen en het grond werk is ook door „vreemden" verricht. Zo zal in de komende maanden nog wel meer een beroep op anderen gedaan moe ten worden, maar het leeuwedeel van het werk wordt toch door de vier doorzetters verricht. De eengezinshuizen bestaan uit een zogenoemde Engelse kamer, keuken, w.c. op de begane grond terwijl de bo- ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 De vier eengezinshuizen in Velsen- Zuid die door de zelfbouwers in hun vrije tijd worden verwezenlijkt. venverdieping drie slaapkamers en een badcel telt. Het hoeft nauwelijks gezegd' te worden dat de vier zelfbouwers bijzonder critisch staan tegenover de resultaten van hun ar beid. Per slot van rekening zullen ze er straks zelf in wonen en dan mag je als bouwer-eigenaar niet dagelijks geconfron teerd worden met de vergissingen en fou ten in je eigen werk. Overdag in de bouw, in hun vrije tijd van hetzelfde laken een pafc. De heren Van Son, Scheffers, Weber en Wubbolts doen het graag want steentje voor steentje bouwen ze aan hun eigen woning. - Evenals vorig jaar heeft de drumband Schulpen-Meerweiden uit Velsen-Noord onder leiding van de heer S. Paap don derdag gevolg gegeven aan de uitnodiging deel te nemen aan het jaarlijkse grote kinderfeest van het kampeercentrum in het provinciale landgoed te Bakkum. Het betekende een vroege reis voor de drumband, die wegens vakanties welis waar gedecimeerd was, doch niettemin met evenveel ijver als gold het de vol ledige bezetting zich van hun vrijwillige taak hebben gekweten. Aanvankelijk was het begin van het feest gesteld om negen uur, maar de weersomstandigheden wa ren toen van die aard, dat de massale optocht van ongeveer 1300 kinderen naar het grote sportveld in het kamp eerst om kwart voor tien kon plaatshebben. Op het sportveld konden de kinderen zich ver maken in een verscheidenheid van spelen, waaraan ook de drumbandleden hun deel hadden, totdat de middagmaaltijd deze onderbrak. Om een uur gistermiddag werd het feest voortgezet met een show van de Schulpen-Meerweiden drumband samen met de drumband TOG uit Am sterdam. Deze show duurde ruim een half uur. Voor Volgend jaar is reeds weer een nieuwe invitatie voor de drumband Schul pen-Meerweiden om aan het jaarlijkse kampkinderfeest deel te nemen ontvan gen. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Ook voor u zijn er nog legio enorme prijsvoordelen te halen in onze veelbesproken Wegens de ophanden zijnde opening van onze nieuwe zaak Kennemerlaan brengen wij enorme koopjes in Zie onze telkens opnieuw aangevulde etalages. X (City). Opnieuw hebben de filmmakers uit de Franse geschiedenis in de jaren van Lodewijk XIV geput voor een passende entourage rond de verwikkelingen waarin Angélique, de dochter van een edelman in Poitiers, de hoofdfiguur is. De film draagt de titel „Angélique, markiezin der enge len". De jonge vrouw krijgt bepaald niet met engeltjes te maken nadat zij toeval lig op de hoogte is gekomen van een komplot tegen de koning en zijn broer. Dit is echter slechts het begin van een serie verwikkelingen, waarin jaloezie, moord, verkrachting en de valbijl de in grediënten vormen. De film gaat tot en met woensdag. Zondagmiddag draait „De strijd in de Apache-pas"; een filmverhaal over de Mogollen Apachen die de bleek- gezichten willen uitroeien, en de Chirica- hua's, wier opperhoofd de blanken niet vijandig gezind is. Donderdag wordt een speciale voorstelling gegeven van „La Cio- ciara", met Sophia Loren in de hoofdrol. Het bombardement van Rome, in 1943, vormt de inleiding voor een boeiend film verhaal en Sophia Loren heeft door haar voortreffelijk spel hierin de grote prijs van het filmfestival 1961 te Cannes ge wonnen. (Stadsschouwburg). „Station 3, top se cret" kan men tot en met zondag zien. Een ultra geheim wordt gestolen, een strategisch wapen van vreselijke kracht. Hoe de wereld voor een ramp wordt be hoed verklappen wij niet, maar het was „op 't kantje". „Laurel en Hardy als stie renvechters zijn onweerstaanbaar. Zon dagmiddag ken men hartelijk lachen om hun Spaanse avonturen. zijn. „De piraten van de Bloedrivier" gaat zondagmiddag. (Luxor). James Bond viert tot en met woensdag triomfen in „Thunderball". Wat hij hier presteert is opnieuw onvoor stelbaar. (WB Theater). Vrijdag en zaterdag een griezelfilm, die sterke zenuwen vergt: De vloek van de heks". Diamantsmok kelaars in beruchte havenwijken kan men in actie zien op zondag en maandag in de film „Havenlichten". Een spannend Indianenverhaal is „Comanche-aanval op de dodenpas" een film die zondagmid dag draait. (Kennemer Theater). Tot en met woens dag wordt voor de derde week „Matt Helm en de lokvogels" geprolongeerd. Za terdag gaat in de nachtvoorstelling „Zij was dertien jaar", een 'film die toeganke lijk is voor personen die ouder dan 18 -,SV >-».v Ter gelegenheid van de wereldkam pioenschappen voetbal zijn door de Engelse posterijen speciale post zegels uitgegeven. Na een belang rijke wedstrijd ruilen de spelers vaak van shirt. Hetzelfde gebeurde op de zes pennies World Cup post zegels. De waarde van het trio wordt geschat op 850. Bij onderhandse aanbesteding is de bouw van de nieuwe neerzet hal van de bloemenveiling „Het Centrum" in Bever wijk opgedragen aan het bouwbedrijf Van Mierlo n.v. te Wateringen. De nieuwe aanvoerhal krijgt een oppervlakte van 2.000 vierkante meter, zodat de bloemen veiling dan met de bestaande capaciteit de beschikking heeft over een oppervlakte van 3500 vierkante meter voor de aan- en afvoer van de bloemen die nu al uit een groot deel van Noord-Holland naar hier komen. Ook uit de Noordoostpolder gaan steeds meer kwekers met hun bloemen naar de Beverwijkse veiling. Men heeft vooral het afgelopen winter seizoen met ruimteproblemen te kampen gehad, wat men nu het komende seizoen hoopt te voorkomen. Maar het waren niet alleen de proble men van de aanvoer; ook de afvoer baar de zorgen en ook de tribune met haar 192 kopersplaatsen bleek vele malen te klein. Er komt bij de nieuwbouw dan ook een nieuwe grote tribune die plaats geeft aan 300 kopers. De huidige tribune blijft gehandhaafd om eventueel dienst te gaan doen bij de afzet van pot- en perkplan- ten. Een nieuwigheid is, dat voor deze grote tribune twee veilingklokken komen, die beide gelijk kunnen veilen, zonder dat de kopers hier hinder van hebben. De bloe men worden van onder de tribune aange voerd uit de aanvoerhal en worden, na verkocht te zijn, afgevoerd naar de hui dige veilinghal, die geheel voor de afzet wordt gebruikt. De tribune wordt in de nieuwe hal ge plaatst tegen de oude hal aan, zodat de ze nu centraal van het veilinggebouw komt te staan. Men kan dan op een veilingklok bij voorbeeld, anjers, rozen, gerbera's, freesia en andere bloemen veilen, terwijl op de andere klok de bolbloemen worden verkocht. De koper behoeft niet naar twee verschillende plaatsen te lopen, maar kan blijven zitten, want via een geluidsinstal latie hoort hij een van de veilingmees ters. Iedere koper heeft een geluidsinstal latie naast zich staan; door het overha len van een schakelaar kan hij afstem men op de klok waarvoor hij interesse heeft. Na de bouwvakvakantie gaat men met de nieuwbouw beginnen, namelijk met het heien van 217 palen van elk 16 meter lang. Als alles verloopt zoals men het zich voorstelt, zal de veilinghal in decern ber klaar zijn. De bouw van de nieuwe tribune vraagt meer tijd maar men hoopt toch in het voorjaar van 1967 alles rond te hebben. Het bouwbedrijf Van Mierlo bouwt mo menteel ook de grote uitbreiding van de bloemenveiling CCWS in Honselaarsdijk. Het geheel van de nieuwbouw in Bever wijk staat onder architectuur van de heer Chr. de Heer uit Rotterdam, die ook het veilingcomplex dat in 1962 gereed kwam onder zijn hoede had. Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Vraag naar onze spaarregeling. - Donderdag werden de heren J. N. H. Rijs uit Heemskerk en P. Stoffers uit IJmuiden, beiden baas werktuigkundig onderhoud plaatwalserijen bij Hoogovens, verrast met een beloning van 900 voor een uitstekend idee. Zij hadden voorgesteld om de elektri sche bediening van het hydraulische sys teem voor het openen en sluiten van de deuren van de inlegoven van de walserij voor dikke plaat te wijzigen. Zo werden de magneetspoelen vervangen door zoge naamde microluchtcilinders. Het doel hiervan was minder storingen te verkrij gen en arbeidstijd te besparen. Het bleek een goede gedachte en na on- Geen spreekuur. De wethouder voor open bare werken te Velsen, de heer C. Ocke- loen, houdt op woensdag 27 juli geen spreekuur. Pluk goede vruchten van het geld. Spaar voor contante koop. Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen De heer Soeters feliciteert de heer Stoffers; in het midden de heer Rijs. geveer een jaar lang in de praktijk be proefd te zijn kon de heer D. H. Soeters, chef technische dienst walserij en, him de beloning overhandigen. Electrolux - H.E. - Excelsior es. vanaf 63.50 Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 De kruiser „Zeven Povinciën" is giste ren bij Den Helder aan de grond gelo pen. Na drie kwartier kwam de kruiser op eigen kracht vlot. De kruiser was op weg naar Den Helder om daar een ernstige zieke aan wal te brengen. Bij de ondiepte „De Bollen" liep dq kruiser met het voorschip aan de grond. Toen het schip na drie kwartier vlot kwam, kon de zieke van boord wor den gebracht. De kruiser vertrok daarna voor de voortzetting van het normale oefenprogramma naar zee.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5