Nieuwe directie Staats vissershavenbedrijf Verenigingsnieuws uit de IJmond Burgerlijke Stand Velsen i spel tötfe G. INI A Havenberichten Mr. J. R. van Eerde nam afscheid van IJmuiden Ondanks vakantie dure bloemen op veiling in Beverwijk Zomeravondconcert in de Grote Kerk te Beverwijk „Speliade" voor Velsens jeugd Vier oefenduels voor Telstar ROND DE LOSPLANK A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG 23 JULI 196 6 5 '^jÊSÈF*' Drukkerij P. W. Nijssen V elsen-I J muiden Beverwijk NEDERLAND m Voor de POLITIERECHTER „Niet verzekerd" Kerkelijk nieuws er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek TAXI 6200 Vraag proefrit bij: - - JHK Jgfia. Voor de vakantiegangers in Nederland was het deze week allesbehalve ideaal weer, maar de Nederlandse zeevisserij heeft wat dit betreft geen klagen gehad. De veevoedercentrale was deze week wederom een belangrijke klant: zij kocht veel van de in IJmuiden aangevoerde schelvis, kleine gullen en kleine koolvis op. De overige partijen schelvis, wijting, kleine gul en kleine koolvis gingen naar de handel, die er niet ver boven de mi nimumprijzen voor gaf. De grootste soor ten gul haalden maar net ƒ30; dikwijls moest de aanvoerder met 20 genoegen nemen, soms kreeg hij maar even iets meer. Ook voor de kabeljauw was maar matige belangstelling. De kabeljauw die door de haringtrekkers werd aangevoerd werd merendeels tot zoutevis verwerkt. De Belgen hadden slechts weinig inte resse voor de stijve kabeljauwen en dit is wel toe te schrijven aan de vakantie. Het zelfde gold overigens voor de ande re vissoorten: de exporteurs in België doen momenteel maar weinig aankopen. Al met al waren de prijzen in deze week niet aan de hoge kant. Grove haring en makreel vormden de uitzondering. De aanvoer hiervan was maar zuinig en de gehele week waren grove haring en ma kreel erg duur: makreel bracht het tot 25 per kistje van 25 kilogram en de ma kreel in ljalkisten ging voor 45: de gro- GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT ORUKKERU „NUKO" OOSTEROUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL 2029 Dl drukkir dll lr livim woont, ook 'lavottdl giopind MAANDAG 25 JULI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 1012 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 u.; fil. Santpoort „Spaarn- berg", Wüstelaan (ook voor r k. biblio theek): gesloten tot en met 30 juli. R.k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 14.30 tpt 17-30 en 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 u.: Venusstraat 1, IJipuiden: gesloten tot en met 30 juli. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. MAANDAG 25 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7 tot 17.30 uur; 18.30 tot 19.45 uur en van 20.1521.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger- «traat 70, geopend van 1517-30 uur en van 1921 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 84, geopend van 1518 uur en van 19.30 uur. Gezamenlijke filialen: Oosterwijk, Am- stelstraat 44, geopend van 1417 uur. Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 1921 uur. zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën Vakkundige plaatsing. Pasklaar voor uw raam. Off. Luxaflex-dealer Marktplein 29 IJmuiden 02550-7541 IUROM Marktplein 29 - IJmuiden - Telef. 7541 (Er i« bij ons altijd plaats voor uw auto). Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Leipzig, Antwerpen; Regina Oldendoff, Newport News; Rijnstroom, Shoreham; Vega, Gefle; Kamales, Archangel; Claudia, Scarborough, IJmuiden; Mercurius, Rotterdam, Spaarndam; Arcturus, Swansea; Bornrif, Par; Nova Zembla, Hamina; Bonaire, Goole; Rosa, Rotterdam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Otava, Wis- mar, Velsen; Beira, Antwerpen; Brio, Tonsberg, IJmuiden; Eumaeus, Hamburg; Prins der Neder landen, Cowes Roads; Novoroneh, Leningrad; Stad Kampen, Zampa; Valkenier, Leningrad; Bralinda, Tarworda; Hera, Fowey, IJmuiden; Frigo Mare, Gdynia, IJmuiden; Nerlandia, Go thenburg; Navigare, Goole; Hugo Retzlaff, Derince; Mario, Rotterdam; Bruse, Oslo; Nord- licht li, Stockholm; Chennai Perumai, Houston; Castor, Rotterdam; Dryburgh, Leith; Bierum, Londen; Dahra, Bremen; Timo, Boston, Zaan dam; Coral Bay, Leith. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Jacob Teekman, Plymouth; Louga, Dakar. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Irtyshles, Leningrad; Marwa, Bremen, Zaandam; Nigeria, Bremen; Vela, Stavanger; Vostok III, Leningrad; Pericles, Lissabon. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip naar of van Amsterdam is gegaan.) Mr. J. R. van Eerde, die tot 1 april van dit jaar directeur en daarna advi seur van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden was, heeft gistermiddag af scheid genomen: eerst van het personeel en later, tijdens de receptie in het kan toorgebouw aan de Halkade, van velen buiten het bedrijf. Het was tevens een ge legenheid om kennis te maken met de heer J. Oorebeek, de nieuwe directeur van het S.V.H B., die 16 dezer in functie is getreden. Tijdens de bijeenkomst met het perso neel werd mr. Van Eerde zeer waarde rend toegesproken door de directeur van Verleef. #n «Waterstaat**, im. K„ Squdijn. Hij Kreé^ van hef*' jfersofieel è'erf" foto album, met foto's van het bedrijf, en een tafelaansteker aangeboden.- -Een twintig tal gepensioneerden van het S.V.H.B., onder wie de tachtigjarige heer P. Jon ker, was hierbij aanwezig. Op verzoek van de heer Van Eerde werden op de receptie geen toespraken gehouden. Ook had hij verzocht geen ge schenken aan te bieden, maar het hier voor bestemde bedrag te storten op giro rekening 26363 van de Koninklijke Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschap pij te Amsterdam, onder vermelding „af scheid mr. Van Eerde", aan welk verzoek door velen is voldaan. (Men kan dit ove rigens alsnog doen.) Onder de vele aanwezigen waren onder meer prof. dr. P. Korringa, directeur van het Rijksinstituut voor visserij-onder zoek in IJmuiden, ir. Van Hameren, di recteur van T.N.O- in IJmuiden, rijksha venmeester Hindriks, de heer Van Duyn, voorzitter van de Vereniging van schip- pers-eigenaren te Katwijk, de heer Hoek stra uit Urk, voorzitter van de Neder landse Visserijbond, de heer Van Kuilen burg, voorzitter van de Nederlandse bond Door het koele weer werd deze week de bloemenveiling in Beverwijk niet over stroomd met produkten die men anders omstreeks deze tijd van het jaar ruimer ziet komen. Het gevolg was, dat de bloe men duur waren. Nu zijn de kwekers al tijd wel wat huiverig geweest in de zomer vakantieperiode, waarin de vraag niet erg groot pleegt te zijn: „Alles gaat toch maar de goot in.Maar deze keer hadden ze het mis. Anjers gingen grif weg voor prijzen van 8 tot 22 cent per stuk; er komen nu prima partijen jonge anjers. Rozen noteerden van 12 tot 45 cent per stuk; het aanbod is voor de tijd van het jaar aan de ruime kant. Voor de gerbera's blijft veel vraag be staan, met prijzen van 12 tot 42 cent per stuk; fresia was duur en ging nog tot f 1,30 per bosje. Bij de lelies waren het ook nu weer de rubrums die vlot verkocht werden en het tot f 1,35 per tak brachten; tijgerlelies va rieerden van 18 tot 35 cent per tak en longiflorum noteerde tot 31 cent per kelk; de aanvoer was matig. Dan is deze week ook weer de jaar- rond-chrysant liona aan de markt ge komen, waarvoor tot f 3,70 per bos werd betaald; de chrysanten gingen in het al gemeen tot f 4,10 per bos. Gladiolen waren duur; al naar soort en lengte werd er voor de gladiolen van buiten van 75 tot 200 cent per bos ge geven. Ook de dahlia's, die iets ruimer gaan ko men, noteerden hoge prijzen, die boven de gulden per bos lagen. Trouwens voor alle buitenbloemen lagen de prijzen vrij hoog. De asters, nog vrij kort, kwamen tot 80 cent per bosje. Er waren weinig potplanten; de pot- chrysantjes noteerden van 55 tot 85 cent per stuk. Rechts de nieuwe directeur van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmui den, de heer J. Oorebeek; links mr. J. van Eerde, die tot 1 april direc teur van het S.V.H.B. was en die thans secretaris is van de Technische Hogeschool in Eindhoven. van venaoerspersoneel, ir. Tienstra, di recteur van de Visserijen van het minis terie van Landbouw en Visserij, de se cretaris van het Produktschap Vis en Visserijprodukten mr. Gründemann, de heer Meerburg, voorzitter van de Stich ting Nederlandse visserij, mr. Riem Vis, directeur van de gemeentelijke visafslag in Scheveningen, de heer P. Krab, voor zitter van de Vereniging Zeevisgroothan delaren in IJmuiden, de heer Gouda, voor zitter van de Nederlandse visserij reders vereniging in IJmuiden, en de heer Meyboom, secretaris van genoemde ver eniging. Voorts waren diverse werkgevers organisaties vertegenwoordigd. De gemeente Velsen was op de receptie vertegenwoordigd door-mr.-J- C> Büfer- mamn, die vergezeld was van zijn echt genote, wethouder J. G. Kolkman en dp f raldtiëVló'ó^'5!iit,eT,'Van dé 'P.v.d.A. in de Velsense gemeenteraad (tevens voorzit ter van de Velser Gemeenschap) de heer Van Os van den Abeelen. Mr. Van Eerde en de heer Oorebeek waren vergezeld van hun echtgenoten. BEVALLEN: G. Klepper-de Ruijter, d„ Kerkplein 7, Velsen-Zuid; B. Menger- Hoeve, d„ Lange Nieuwstraat 63, IJmui den; G. de Waal-Hottinga, z., Wijk aan Zeeërweg 71, IJmuiden; J. C. Walson-van Kuijk, d„ Santpoortse Dreef 160, Sant poort; A. C. Heijmenberg-van Eijk, z„ Vergierdeweg 91, Haarlem; A. W. West- land-Carati, z„ Dolfijnstraat 280, IJmui den; G. Wijker-Kamst, z„ Eenhoorn straat 79, IJmuiden; P. J. den Dekker van Meesche, z„ Carmenlaan 195, Amstel veen; V. W. Schafer-Schute, d., Jagtlust- laan 7, Santpoort; C. W. Verduijn-Tijms, z„ Pegasusstraat 28, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Caumo, Tuinders- straat 89, IJmuiden en E. M. Ockers, Mer- Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 608J Zij hadden elkaar in de gevangenis ont moet, een 25-jarige en een 27-jarige Haarlemmer. Er was een hechte vriend schap ontstaan en toen zij op 6 juni wer den vrijgelaten was het eerste wat zij de den samen „een biertje" drinken. Het bleef niet bij één/biertje en nog voor de eerste 24 vrije uren voorbij waren werkte het bevriende tweetal al weer hard om terug in de nog maar zo kort verlaten besloten ruimte te komen. Zij probeerden namelijk een auto te stelen. Tengevolge van het drankgebruik lukte het niet om de wagen te starten. Daarom namen de twee Haarlemmers maar de in de auto aanwezige artikelen weg om die te kunnen verkopen. En zo kwamen zij vanmorgen uit het huis van bewaring in Haarlem om voor de Haarlemse poli tierechter te verschijnen. GARAGE L. v. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT Het vierde zomeravondconcert in de Grote Kerk te Beverwijk zal dinsdag avond niet verzorgd worden zoals aan gekondigd door de Amerikaanse orga- niste Phylis Stringham, die hiervan door een polsblessure moest afzien, maar door de Duitse organist Johann Sonnleitner, een der deelnemers van de Internationale Orgelacademie, die elk jaar in Haarlem door tientallen binnen- en buitenlandse organisten bezocht wordt. De hiermee in verband staande plotse ling noodzakelijk geworden programma wijziging houdt in, dat nog geen opgave kan worden verstrekt van het definitieve programma; wel staat behoudens en kele kleine wijzigingen, die mogelijk moe ten worden aangebracht vast dat het programma werken zal bevatten van de volgende componisten: Frohberger, Cou- perin, Bach, Jehan Alain en Jean Lang- lais. „Een heel naar zaakje", vond de offi cier van justitie. Uit de rapporten bleek dat er weinig reclasseringsmogelijkheden werden gezien voor de Haarlemmers. Hun strafblad was beslist niet onaanzienlijk. De officier van justitie eiste vier maan den gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, en aftrek van voorarrest. Conform de eis vonniste de politierechter, politierechter. Ruim twaalfhonderd gulden schade ont stond aan een taxi toen er in de Kostver- lorenstraat in Zandvoort een auto, be stuurd door een 20-jarige leerling kweker uit Haarlem, tegenaan botste. De leer ling-kweker was niet voorzien van de ver eiste papieren, hij had alleen een rijbe wijs, en reed na de botsing door. „En wie moet de schade betalen?" vroeg de politierechter. Bovendien had de jongeman gereden nadat hij acht a negen glazen bier had ge dronken. Nadat hij met drie vrienden uit een café in Zandvoort was gezet, stapte hij de auto in en reed met hoge snelheid door de Kostverlorenstraat. In een scherpe bocht hield hij te veel links en reed tegen de juist naderende taxi aan. Conform de eis werd de jongeman veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Tot drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeelde de politierechter conform de eis een 51-jarige Haarlemse restaurateur. De man had op 12 mei in Zandvoort over de Boulevard Barnaert gereden na het drinken van sherry en cognac. Na zijn aanhouding had de man op het poli tiebureau zich zeer heftig verzet. catorstraat 6, IJmuiden, t.a. IJmuider- straatweg 100 rd„ IJmuiden; S. M. Metse laar, Graaf Janstraat 23, Beverwijk 'en M. A. Oudendijk, Watervlietstraat 16, Velsen- Noord, t.a. Wijkerstraatweg 234, Velsen- Noord; J. P. ter Poorten, Warmondstraat 172 II, Amsterdam en G. Hilberts, Geel- vinckstraat 59, Velsen-Noord; P. A. J. Duin, Elzenstraat 29, IJmuiden en H. D. Herbst, Kennemerlaan 206, IJmuiden. t.a. Elzenstraat 29, IJmuiden; G. v. d. Oute- naar, Enschedéstraat 6, IJmuiden en B. M. Rietdijk, Oranjestraat 41. IJmuiden, t.a. Enschedéstraat 6, IJmuiden; D. J. Schoenmaker, Rochussenstraat 347 c. Rot terdam en A. Ament, Huis te Wissenlaan 26. Santpoort, t.a Van Brakelstraat 50, Zoetermeer; G. J. Mendrik, Roerstraat 71, IJmuiden en L. M. Boer, de Noostraat 129, IJmuiden, t.a. de Noostraat 129, IJmuiden; A. P. Verwoerd, R. Kochplantsoen 35, Am sterdam en T. M. Overdórp, Ampère- straat 25. IJmuiden; J. J. J. Groenendaal, Zeeweg 229. IJmuiden eh G. A. M. van Bakel, Heidestraat 26. IJmuiden, t.a. Trompstraat 189, IJmuiden; D. P. v. d. Sluijs. Gottfried van Bouillonstraat 43 zw„ Haarlem en J. M. Keizer, Oosterduin weg 55, IJmuiden, t.a. van Rijswijkstraat 30. Velsen-Noord: H. M. van Dee. Lange Nieuwstraat 77, IJmuiden en P. Spaans, Lange Nieuwstraat 77, IJmuiden; G. J. Bruinenherg, Dennenstraat 4. IJmuiden en M. Zwanenburg, Dennenstraat 4, IJ muiden, t.a. Dennenstraat 4, IJmuiden. GETROUWD: R. Rutte en T. M. Wijn gaarden, Lange Nieuwstraat 4. IJmuiden; M. G. Kroone en J. A. Wind, Hagelinger- weg 195, Santpoort; G. Willemsen en A. M. C. Guijt, Wijk aan Duinerweg 37, Be verwijk; E. Beishuizen en M. Keulen, Kruisakkerweg 11, Doornspijk: P. Jonge- jan en M. Oostland, Herculesstraat 36, IJmuiden: G. van Duijvenbode en M. C. Mandemaker, Woonwagenkamp, Bever wijk; M. N. van Oudenaarde en J. M. G. Bos, Wijk aan Zeeërweg 89, IJmuiden; D. J. Jansen en J. W. Affourtit, Marconi straat 74. IJmuiden; B. J. Tap en P. Zwaan, Alexander Bellstraat 27, IJmui den; J. P. Schneider en A. Heesbeen, Woonwagenkamp, Velsen;.P. Drijver en J. G. Warmerdam, Oosterduinplein 17, IJ muiden; H. Hendriks en L. Maagdelijn, Elbestraat 137, Heemskerk; P. J. Hoogland en M. A. Wolzak, van Rijswijkstraat 27, Velsen-Noord. OVERLEDEN: E. T. Dekens, 6 d„ Jacob van Heemskerkstraat 14 rd„ IJmuiden; F. J. Kloos, 78 j„ e. van N. van 't Hert, Velserduinweg 168, IJmuiden; C. Stam, 76 j„ e. van P. Hulshof, IJmuiderstraat- weg 154, IJmuiden; J. Wigchert, 71 j., e. van C. Veldhuis, Overbildtweg 14, Sant poort. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn B. Bij- leveld te Bussum. Beroepen te Boskoop J. Dol, kand. te Valthermond; te Naarden A. v. d. Veer, kand. te Vlaardingen. Geref. Gemeenten Beroepen te Tholen G. Schipaanboord te Apeldoorn. Bedankt voor Veenendaal K. de Gier te 's-Gravenhage-C. Oud-Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Leersum J. v. d. Poel te Ede. ve haring, eerste kwaliteit kwam tot 30 voor een kleine kist, de kleinere soorten gingen voor 18 tot 10 per kleine kist. Voor de aanvoerders zijn de kleine kis ten een uitkomst. De haringvangsten zijn in het algemeen schraal. Er wordt me rendeels kleine haring gevangen en dit leidde er reeds toe, dat drie schepen het verderop zochten, in de wateren rond Ier« land. Het waren de Sch. 196 Helena, de KW 55 Johanna Lydia en de KW 144 Cor nells Den Duik. De KW 144 had een klei ne maar waardevolle lading, die 15.000 opbracht. Of andere schepen dit voorbeeld zullen gaan volgen is nog niet zeker, want de Ierse Zee is grillig wat de vangsten be treft men vangt er veel of helemaal niets Het wachten is intussen nog altijd op bruikbare haring in de Noordzee. De vangplaats ligt globaal van 220 tot 280 mijl van de Nederlandse kust. Gaan de schepen naar de Ierse zee, dan oet 500 mijl of meer worden afgelegd om er te komen. De platvisvangsten van de kotters zijn niet meegevallen. Vele kotters zijn daar om maar overgegaan op de rondvisserij, die tot dusver evenmin daverende resul taten heeft opgeleverd. Het programma van „Speliade" voor de jeugd in Velsen voor maandag 25 juli luidt als volgt. „Speliade"-filmvoorstéIling. In Santpoort; Gebouw „De Haven", Schipbroekenweg 6. Titel film: Vliegen is goedkoper dan je denkt; in Velsen-Noord: Gebouw „De Meerpaal", Wijkerstraatweg. Titel film: „De Vogelwacht"; in IJmuiden: Hin-ge- bouw, Kalverstraat 11. Titel film: „Pinoc- chio". Aanvang 9 ur. „Speliade"-middagfeest. Hin-gebouw, Kalverstraat 11, IJmuiden. Tekenwedstrijd (met mooi weer buiten). Voor 6 tot en met 13 jaar. Aanvang 14 uur. „Speliade"-stempeltochten, formulieren te krijgen bij: V.V.V.-kantoor, Marktplein, IJmuiden, sigarenmagazijn ,,'t Centrum", Wijkerstraatweg 188, Velsen-Noord, reis bureau „Europa",'Hotffdstfaat 57 te Sant poort. su nart de kunst- nijverheids- efdeHng ven WONINGINRICHTING BFVERWIJK Telstar zal na de oefenwedstrijd mor gen tegen RCH in Heemstede nog drie oefenduels spelen, voor de competitie be gint. Zaterdag 30 juli is dat tegen Volen- dam op Schoonenberg. Het wordt een avondwedstrijd. Op 3 augustus komt Alk maar naar Velsen, eveneens voor een avondwedstrijd. Daarentegen wordt er op 7 augustus weer een uitwedstrijd ge speeld tegen Holland Sport. De opstelling van Telstar 2 dat morgen tegen RCH 2 speelt is: Egner (Vos); Evenblij, Hendriksen, Van der Gevel en Van Son; Galis en H. Althoff; Bruinzeel, Koopman, Zwinkels en Seegers. DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. C. J. RADEMAKERS RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200-6285 Dealer voor gemeente Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V Kennemerlaan 224-226, IJmuiden Telefoon 02550 - 4324/6238

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5