Japanse duo strafte nonchalance van Okker en Mcmillan af „Ik ben de slimste Uw collega 's noemen u bedachtzaam. Bjjkrant, boek of T.V. rookt u graag een pijp. De avond vindt u een plezierig stukje van de dag. Zijn we vèr naast als m denken dat u coopvaett mokt? RCH en Telstar oef er en in Heemstede met nieuwelingen Noordkoreanen overtuigd van eigen kracht TRUDY GROENMAN HAD EEN GOEDE DAG jBo£ Hewitt en Annette van Zijl zijn sterk in het toernooi in Hilversum Tzveede finale op 2 augustus Italiaanse politie moest spelers beschermen bij terugkomst JU AN CARLOS LORENZO: coach van de Argentijnen ZATERDAG 23 JULI 196 6 8 Sterke tennisjeugd in toernooi van DDV Nederland gaat spelen om Coupe de Galea Lancier Frans kampioen Engeland-Argentinië begint vroeger voor tv Geen handtekeningen 1 Éjii ?£«W*Ê ^eunge pijptabak'7#7/ (Van een correspondent) Wat hebben Tom Okker en Frew Mcmillan zich laten verrassen. In de kwartfinales van het herendubbel trad de Nederlands-Zuidafrikaanse combinatie aan tegen de Japanners Ishiguro en WTatanabe. En wat nie mand verwachtte, gebeurde. De Ja panners verloren de eerste set met 57 maar maakten daarna korte met ten met de veel te nonchalant spelen de favorieten (62, 64). Het een en ander heeft tot gevolg dat bij de res terende wedstrijden voor de dubbel- titel geen Nederlandse heren meer betrokken zijn. De dames deden het heel wat beter. Vooral Trudy Groenman had een goede dag. In het enkelspel bereikte zij door een fraaie zege op Kathy Harter de finale (6-4, 6-4). Bovendien drong zij met Okker aan haar zijde in de mixed door tot de kwart finales. GourlavCrealy werden in straight sets van de baan geslagen. Bij de finale van het damesdubbel zjjn twee Ne derlandse meisjes betrokken. Elly Krocké treedt zondagmiddag gesteund door An nette van Zijl aan tegen het duo Sherriff Stöve. Op deze twaalfde internationale kampi oenschappen zijn Bob Hewitt en Annette van Zijl wel bijzonder succesvol. Beiden De Japanners Watanabe (voorgrond) en Ishiguro, die Okker en Mcmillan uitschakelden. hebben kans in alle spelsoorten de finale te bereiken. Trudy Groenman bereikte dus de finale in de single. Zij had in de 19-jarige Ame rikaanse nummer zeven Kathy Harter een moedige tegenstandster, die lange tijd het initiatief had. In beide sets was het bijna steeds de met een lange paardestaart ge tooide Amerikaanse die een voorsprong nam. Na een 4-4 game-stand brak Trudy echter in beide sets door de service van haar tegenstandster en eiste de zege met 6-4, 6-4 voor zich op. Eigenlijk was het jammer, dat Trudy er te vaak een base line-duel van maakte. Telkens bleek weer dat de Amerikaanse op de vinnige aanval van Trudy geen antwoord had. Annette van Zijl ontmoette in de andere halve fi nale meer tegenstand dan verwacht. Jill Blackman speelde een geweldige wedstrijd en ging eervol in drie sets ten onder. Tot slot nog een woord van lof voor Pinto Bra vo. De Chileen zorgde voor de zoveelste verrassing door Maud te verslaan. Aan Tom Okker de taak zijn opmars te stuiten. Halve finale dames-enkelspel: Annette van Zijl (Z.-A.) versl. Jill Blackman (Austr) 4-6. 6-3, 6-3; Trudy Groenman (Ned.) versl. Kathy Harter 6-4, 6-4. Kwartfinales heren enkelspel: Bob Hewitt (Austr.) versl. Mi guel Olvera (Ecuador) 6-4, 6-2; Jaime Pin to Bravo (Chili) versl. Robert Maud (Z.-A.) 8-6, 3-6, 6-2. Heren-dubbelspel kwartfinale: Barnes- Hewitt (Braz.-Austr.) versl. Oldera-Zuleta (Ecuador) 6-1, 6-4; Lall-Maus (India-Z.A.) versl. Tim-Crealy (VS-Austr.) 7-5, 9-11, 6-3; Ishiguro-Watanaba (Jap.) versl. McMillan- Okker (Z.A.-Ned.) 5-7, 6-2, 6-4; Hoogs- Hernando (VS) versl. Lumsden-Russell (Jamaica) 6-4, 6-4. Kwartfinales dames-dubbelspel: Gail Sherriff-Betty Stöve (Austr.-Ned.) versl. Mary Delport-Lidy Jansen Venneboer (Z.- A.-Ned.) 6-1, 6-2; halve finales: Elly Kro- cké-Annette van Zijl (Ned.-Z.A.) verslaan Trudy Groenman-Els Spruyt (Ned.) 4-6, 6-4, 6-2; Gail Sherriff-Betty Stöve versl. Glenda Swan-Pat Walkden (Rhod.) 13-11, 6-3. Kwartfinales gemengd dubbel: McMillan- Van Zijl versl. Heckett-Cadwalleader (Aus) 6-2, 2-6, 9-7; Okker-Groenman versl. Van Gelder-Krocké (Ned.) 6-0, 7-5; Hewitt- Stöve versl. Venkatesan-Jansen Venneboer (Ned.) 6-4, 7-5; Maud-Swan (Z.A.-Rhod.) versl. Hernando-Suurbeek (VS-Ned.) 4-6, 6-2, 6-0. Aan het vierde DDV-toernooi, dat van 25 tot en met 31 juli op veertien banen van het complex Het Stadion in Amsterdam wordt gehouden, zal worden deelgenomen door 175 jongens en meisjes uit elf landen. Er zijn twee groepen: de A-groep voor spe lers en speelsters tot en met 21 jaar en de B-groep tot en met 17 jaar. In totaal zul len met de troostronden mee ongeveer 360 partijen worden gespeeld. Tot de Neder landse afvaardiging behoren onder meer Nic Fleury, Judith Salomé en Tine Zwaan. Van buitenlandse zijde zijn vooral India, West-Duitsland, België en Zwitserland sterk vertegenwoordigd. (Van onze sportredactie) Telstar zal het in de oefenwedstrijd, die het zondag (aanvangstijd drie uur) speelt tegen RCH in Heemstede, nog zonder Carlos en Liptak moeten stellen. Beiden hebben het contract, dat hun is voorge legd nog niet getekend. Voor beide spe lers houdt het namelijk een financiële verlaging in, in vergelijking met het vo rige seizoen. Daarmee wensen zij niet akkoord te gaan. De onderhandelingen met beide spelers zijn overigens nog gaande. Mocht het niet tot een overeen komst komen, dan rest de spelers niets anders dan in het buitenland voetbalem plooi te zoeken. Dat geldt in ieder geval voor Wilson, de tweede Braziliaan, die Telstar vorig seizoen onder contract had. Hij heeft geen nieuw contract aangeboden gekregen, maar verblijft nog wel in IJmuiden. RCH speelt zonder Koers en Koning en met Van Wooning, Pirovano, (beiden van Telstar afkomstig) en met De Goede en Keizer, eveneens nieuwe contractspelers. De opstellingen zijn; RCH: Van de Mee- ren, Croes, Nanai, Pirovano en Honout; Van Wooning en Van Doesselaar; Fransz, De Goede, Maslo en Keizer. Telstar: Stuy, Bakker, Kort, Althof f, Bielkus; Van Wijk en Van Egmond; Clee- ren, Bond, André en Boontjes. Telstar kon Clement niet opstellen, aangezien hij met vakantie is. Als voorwedstrijd wordt in Heemstede J;espeeld RCH 2-Telstar 2 (aanvangstijd én uur) en bovendien RCH jeugd-Telstar jeugd (aanvangstijd 11 uur) Haarlem speelt een vriendschappelijke wedstrijd uit tegen ZFC. Daarvoor heeft het als opstelling: Paternotte; Wentink, Koster, Peijs en J. Smit; Schuit en Van de Boer; Robert, Houben, Couperus en Van Haaren. In de tweede helft zal Worst worden ingezet, op welke plaats wordt tijdens de eerste speelhelft bepaald. Van de Haarlem-spelers, die geen contract meer hebben aangeboden gekregen zal Harmes volgend seizoen voor Onze Gezel len spelen en Scharrighuizen voor Lynden. ZFC zal zondag waarschijnlijk Nico de Graaf als doelverdediger hebben. Hij is bij Blauw Wit niet meer voor een contract in aanmerking gekomen, evenmin als on der meer De Oude, Van der Gijp en Feld- man, en kan tot 1 augustus nog gecon tracteerd worden door een andere club tegen een bedrag van 3.000. Dat wil ZFC graag doen, De Graaf is afkomstig uit IJmuiden en heeft vele jaren in Stormvogels gespeeld. Na de fusie met VSV,waaruit Telstar ontstond ging hij over naar Blauw Wit. Twintig landenteams nemen deel aan het internationale tennistoernooi Om de Coupe de Galea, een toernooi voor ten nissers, die niet ouder zijn dan 21 jaar. De twintig equipes zijn over vier zones verdeeld. De winnaar van elke zone plaatst zich voor de finalepoule van 4 tot en met 9 augustus in Vichy. De voor ronden van de zones worden gespeeld op 26 en 27 juli, de halve-eindstrijden en de finales op 28, 29 en 30 juli. Nederland, dat is ondergebracht in de Tsjechische zone de wedstrijden wor den in Pilsen gespeeld heeft met drie spelers ingeschreven. Het zijn Richard Kasten, Nanno Kranenborg en Peter Soeters. Aanvoerder is Hans van Dalsum. Zij spelen in de halve finale van hun zone tegen de winnaar van de ontmoe ting Tsjechoslovakije - Oost-Duitsland. Mochten zij deze ontmoeting overleven dan komen zij uit tegen de winnaar van het duel Roemenië-Spanje. Roger Lancier, die Frankrijk vertegen woordigde in de Ronde van de Toekomst, is vrijdag in Le Havre Frans wegkampioen bij de amateurs geworden. Hij legde de 196 km rond Le Havre af in 4 uur, 42 min. en 8 sec. Jean Claude Marcilleau werd tweede in dezelfde tijd en Jean Claude Laine derde in 4.42,45. Als de finale op 30 juli ook na ver lenging in een gelijkspel zou eindigen, dan wordt de wedstrijd op dinsdag 2 augustus, eveneens in het Wembley- stadion, overgespeeld. Als er vandaag' in de kwartfinales na een verlenging van tweemaal vijftien mi nuten geen beslissing is gevallen, zal op het veld door het lot een winnaar worden aangewezen. Vanavond zal de FIFA bekendmaken welke landen in Londen en Liverpool de halve finales zullen spelen. Wanneer Engeland eventueel van Argentinië zou winnen, is het te hopen dat de Britten naar Liverpool moeten. Zou dit niet het geval zijn, dan spelen de Engelsen al hun wedstrijden in het Londense Wembley- stadion. De reportage van de wedstrijd Enge landArgentinië in de kwartfinale van de wereldkampioenschappen voetbal begint vanavond al om kwart over zes via Ne derland 2, een kwartier eerder dan de NTS aanvankelijk meedeelde. Bij de Westduitse ploeg zijn zoveel vra gen om handtekeningen binnengekomen, dat de ploegleiding gedwongen was een stempel te kopen waarin zowel in het En gels als Duits wordt meegedeeld, dat men aan de verzoeken om handtekeningen niet meer kan voldoen. De voornaamste belangstelling van het Britse voetbal gaat vandaag uiteraard uit naar de verrichtingen van Greaves en de zijnen tegen de Argentijnen. Voor de Argentijnse coach Juan Carlos Lorenzo levert die wedstrijd geen problemen op. Hij is een soort Cassius Clay van het moderne voetbal. Een man die volkomen overtuigd lijkt van de superioriteit van zichzelf en zijn spelers. Het „ik ben de grootste", wordt afge wisseld met „ik ben de slimste". Ge- •vraagd naar zijn tactiek, maakt de fors gebouwde coach een weids armgebaar. Uit zijn snel uitgestoten vijftalige woor denschat valt op te maken, dat zijn tac tiek een groot en groots mysterie zal blijven tot in Wembley zelf. (Lorenzo heeft een trainersloopbaan in Argentinië, Engeland, Italië en Frankrijk achter de rug). Fijntjes herinnert Lorenzo aan zijn truc tegen de Westduitsers. Aanvaller Onega opereerde in het achterste gelid en een van de verdedigers ging mee naar vo ren. Gevolg: Duitslands hope Franz Beckenbauer, aangewezen als bewaker voor Onega, kon niet stuwen omdat hij steeds in de buurt van het Argentijnse doel moest blijven hangen bij Onega, vol gens het straffe Duitse man-tot-man dek kingsplan. Lorenzo is dus overtuigd van de winst van zijn landgenoten. Volgens hem zullen ze iedereen ditmaal aan de zegekar bin den. Hij zegt een ijzeren discipline on der zijn spelers te hebben. Hij zegt ver der dat hij ze heeft geleerd te „blijven exploderen". „Toen ik, na in Italië gecoacht te heb ben, terugkwam in Argentinië, zag ik overduidelijk wat onze voetballers mis ten. Ze waren verliefd op de bal, maar het waren luie minnaars. Ze liepen te weinig, ze combineerden te weinig. Daar op heb ik gehamerd. Nu kunnen ze an derhalf uur op snelheid werken. Eens was Di Stefano een uitzonderlijke koning in ons voetbal. Waarom? Omdat hij zo ijve rig was. >Nu is de hele nationale ploeg ijverig." Woordtovenaar Lorenzo erkent dat hij hierbij de laatste jaren de steun heeft gehad van de clubtrainers in zijn land. Zij hebben de basis gelegd voor het nieu we Argentijnse voetbal. Hij heeft een groot reservoir van spelers waar hij uit kan putten. Maar hij zwijgt over het werk van zijn voorganger, coach Oswal- do Zubeldo, die enkele maanden voor het Engelse toernooi in ongenade viel. Vol gens sommige Argentijnen, was hij ver antwoordelijk voor de opbouw van het snellere en gevaarlijker spelende Argen tinië. In elk geval heeft de zegevierende Lo renzo de steun van het thuisfront. Er zijn meer dan duizend telegrammen uit het moederland gearriveerd in zijn elegante en drukke hotel in Birmingham, waar hij zijn tenten heeft opgeslagen. Lorenzo gelooft dus dat de Britten geen verweer zullen hebben tegen de geraffi neerde passes en de snelle combinaties van zijn ploeg. „Mas en Artime zijn zulke artiesten", zegt hij met de ogen hemel waarts blikkend. „Dat is ongelofelijk". Wij vragen naar Onega. „Ja, Onega, ik weet nog niet waar hij zal opereren. Komt u maar kijken. Er valt wel wat te zien." Hard Of het een harde wedstrijd zal worden? Voor het eerst zwijgt Juan Carlos Loren zo. Dan haalt hij zijn brede schouders op. Zijn antwoord is voor het eerst nietszeg gend: „Dat hangt ervan af. Dat kan ik toch niet zeggen. Wij zullen pogen het te verhinderen." De Italiaanse politie heeft vrijdag op het vliegveld van Genua de spelers van het Italiaanse voetbalelftal tegen onge veer 700 opgewonden voetbal-fanatici in bescherming moeten nemen. De veront waardigde Italianen gooiden de spelers en trainer Fabbri tomaten naar het hoofd en riepen: „Moordenaars, jullie hebben Italië onteerd". Nadat sommige van de heethoofden tegen de auto's van de spe lers hadden getrapt, verlieten de voetbal lers onder politie-escorte het vliegveld. Op de luchthaven van Rio de Janeiro heeft men aanzienlijke veiligheidsmaat regelen getroffen wanneer daar zondag de Braziliaanse equipe aankomt. Men vreest namelijk dat fanatici voor ongelukken zullen zorgen. Vicente Feola, de manager van het Braziliaanse voetbalelftal heeft vrijdag een aanbod gekregen trainer te w orden van de Peruaanse club „Universitaire de Deportes". Indien Vicente Feola op het aanbod ingaat, kan hij direct in Peru be ginnen. Een 19-jarige Braziliaanse meisjesstu dente 'Sprong gisteren van een schip in zee toen ze hoorde dat Brazilië in het wereldbekertoernooi verslagen was. Een matroos sprong haar achterna en haalde haar aan dek terwijl ze „ik haat Pele" bleef roepen. Het meisje, Maria Savias maakte met een groep studenten een reis op het Griekse schip Esperos en hoorde het nieuws over de radio toen het schip de haven van Kataklon in Griekenland binnenliep. Daarop barstte ze in tranen uit en sprong overboord. Tewe voetbal-enthousiasten in Mexico City hebben de „wereldcupkoorts" die kennelijk in vele Zuid- en Middenameri- kaanse staten heerst, met de dood moe ten bekopen. Bij een heruitzending van de wedstrijd MexicoUruguay op de t.v. ontstond in een café een handgemeen, waarbij een suikerrietsnijder werd dood gestoken. Tijdens een „partijtje" tussen bouwvakkers op de tweede verdieping van een in aanbouw zijnd huis maakte een 21-jarige metselaar een duik om een doelpunt te voorkomen. De doelman dook door een ruit en viel twee verdiepingen lager dood. Maken de kleine voetballers uit Noord- Korea grapjes of menen ze het echt? Zo reageerde vrijdag iedereen op een ver klaring van een Noordkoreaanse official bij de wereldkampioenschappen voetbal dat het doel van zijn ploeg niet alleen het winnen van de kwartfinale is maar het winnen van de finale zelf in Wembley op 30 juli. Kim Deuk Joon. vice-president van de Noordkoreaanse delegatie lachte voor spellingen weg dat Portugal Noord-Korea vandaag in Liverpool zou verslaan. „Ik kan zeggen dat wij zullen winnen", straal de bij. „Ik kan daaraan toevoegen dat wij niet alleen maar de kwartfinale wil len winnen of zelfs de halye finale. Wij willen de finale in Wembley zelf winnen." Kim, die met behulp van een tolk sprak in het verblijf van de Koreanen, zei ver der: „Wij hebben Portugal op de televisie zien spelen dus wij weten wat wij moeten verslaan. Iedereen denkt dat Portugal fa voriet is maar wij hebben onze eigen mening en Noord-Korea zal als overwin naar uit de strijd komen." „Het is een mythe te veronderstellen dat voetbal in Engeland zijn oorsprong heeft", verklaarde voorts trainer Myung Rye Hyun. „Wij Koreanen hebben een voetbalhistorie van 2000 jaar. Wij speel den al voetbal toen nog niemand ooit van Engeland had gehoord, laat staan van Engels voetbal". Volgens het FIFA-reglement mogen de elftallen slechts twintig minuten trainen op het veld waar de wedstrijden voor het wereldkampioenschap worden gespeeld. Hongarije tekende echter tegen deze maatregel protest aan, omdat Rusland al twee wedstrijden op het Roker Park van Sunderland heeft gespeeld. De Hongaren kregen gelijk. Zij mochten zolang zij wil den op het veld blijven. Voor Noord-Ko rea lagen de zaken anders. De Aziaten werd prompt na twintig minuten te ken nen gegeven dat zij Goodison Park moes ten verlaten. De Noordkoreanen wendden echter voor dat zij niet begrepen wat be doeld werd. Toen trainer Myung Rve Hyun na een half uur vond dat er ge noeg getraind was, verlieten de kleine oosterlingen tussen de gebarende ter reinknechten door het speelveld. Dat de zaken ook in de voetbalwereld maar ongelijk verdeeld zijn, blijkt in de premies voor de wedstrijd Portugal Noord-Korea. De Portugezen krijgen bij een overwinning vijfduizend gulden per speler, de Koreanen kunnen rekenen op een diploma, waarin de verdiensten voor hun land worden geprezen De Italiaanse voetballers Sandro Mazzola (links in de autoen San dro Salvadore worden bij hun terug keer in Genua uitgejouwd door op gewonden voetbalfanatici. De ver ontwaardigde Italiaanse supporters bekogelden de spelers en trainer met tomaten en schreeuwden: „Moorde naars, jullie hebben Italië onteerd". f.1.25

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 8