Tal van verkeersslachtoffers in het afgelopen weekeinde ■i Familiefeestje leidt tot woest gevecht in Utrechts wijk C Rotterdammer reed op een autoped naar Gelderland Kort en bondig^) Politieman uit Deventer met vrouw op de Autobahn verongelukt Slachtoffers van het water V akantiegangers anderhalve dag te laat terug „Methode-KoppejaiT niet gebruikt bij relletjes Prinselijk paar op 4 augustus naar Italië Overleg op ministerie met Chinezen Arrestatie wegens een poging tot doodslag Jongetje uit de trein gevallen Provo's gearresteerd T reinmachinisten als cowboys Nieuwe depressie MAANDAG 25 JULI 1966 Geen spoor van John Pflieger Mr. E. Delhougne overleden JB."' Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 'ia In het afgelopen weekeinde heeft het verkeer tal van doden geëist. Bij een ernstig verkeersongeval te Driebergen is zondagmiddag de in Drie bergen woonachtige, ongehuwde en Perzië geboren mej. Anna Mardomia om gekomen. De 75-jarige mevrouw J. W. A. Honnes- Slamel uit Den Haag is in haar woon plaats bij een verkeersongeval omgeko men. Zij stak over op een zebrapad en werd toen aangereden door een bestel auto. Op het kruispunt Rijksweg 58;Veerweg te Kruiningen is zaterdagmiddag de 61- jarige A. L. Kosteloot uit St. Gilleswaas in België op zijn bromfiets door een per sonenauto aangereden. De man overleed enige ogenblikken later. In de Wieringermeer is op rijksweg nr. 7 de 45-jarige mevrouw De Goede-Mulder uit Sneek om het leven gekomen bij een autobotsing. Te Haule bij Drachten is zondagmiddag de achtjarige Barend van der Heide, toen hij voor de woning van zijn ouders plot seling per fiets de weg overstak, door een achteropkomende auto geschept. Het jongetje was op slag dood. De auto be landde in een sloot. De bestuurster werd gewond. Te Jelsum bij Leeuwarden is de afge lopen nacht de negentienjarige J. H. A. J. Boersma uit Leeuwarden met| zijn auto geslipt en tegen een boom gebotst. De auto werd totaal vernield, de jongeman vond de dood. Op een niet-beveiligde overweg in de Liemenstraat te Oss is zaterdagmiddag de 24-jarige A. Wolters uit Oss met zijn bromfiets door een trein aangereden met dodelijk gevolg. net Voor Scheveningen zijn zaterdag drie personen in zee verdronken: het negen jarige meisje L. D. Zijdebos en haar ze venjarige broertje en de 31-jarige verze keringsagent H. J. M. Meuris. Dertien badgasten zijn dit weekeinde in Scheve ningen uit de Noordzee gered. Het vijftien maanden oude zoontje van de familie Wouters is in Nijkerk in een beek geraakt en verdronken. Zondagmiddag omstreeks vier uur is de achttienjarige P. G. L. van de Hengel uit Achterveld in het Flevomeer bij Nijkerk verdronken. .birmvq^fi a so Diop Veertien Nederlandse vakantiegangers hebben in Barcelona urenlang vergeefs gewacht op een vliegtuig van Schreiner Airways, waarmee zij naar ons land zou den terugkeren. Het vliegtuig, dat eerst op Ibiza passagiers had opgenomen ,deed het vliegveld van Barcelona echter niet aan. De piloot vloog rechtstreeks naar Schiphol. De gestrande luchtreizigers zijn later met lijndiensten teruggekeerd, na dat zij van vrijdagmiddag tot zaterdag avond hadden gewacht. Volgens Schreiner Airways is de gang van zaken te wijten aan een fout van haar vertegenwoordiger in Spanje, de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia. Eén van de employés van Iberia heeft de piloot op Ibiza telefonisch laten weten dat hij niet via Barcelona hoefde te vlie gen, omdat daar geen passaigers op hem zouden wachten. Er is nog steeds geen spoor gevonden van de 68-jarige Nederlander John Pflie ger, wiens zeiljacht vorige week bij het Caraibische eiland Antigua verlaten op een zandbank is aangetroffen. Het tot de uitrusting van de boot behorende red dingvlot en een zwemvest ontbraken. Pflieger was vijf weken geleden van Bermuda vertrokken voor een 1600 km. lange tocht naar het eiland Sint Maar ten, waar hij een villa bezit. Men had hem de tocht ontraden met het oog op de wervelstormen, die vooral om deze tijd van het jaar in het Caraibische ge bied voorkomen. Hij is op 21 juni het laatst gezien op 160 km. oostelijk van Bermuda. Het jacht had geen radio aan boord. AMSTERDAM Het is in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw rumoe rig geweest op en rond het Leidseplein. Omstreeks twaalf uur greep de politie in toen ongeveer vierhonderd volgens haar op een rel beluste jongeren op het Leid- «eplein samendromden. Terwijl het verkeer omgeleid werd ver spreidde de politie hen onder gebruik van de wapenstok. Dertien jongelui werden ge arresteerd: twee wegens belediging van het openbaar gezag en elf op grond van verschillende overtredingen van de alge mene politieverordening, zoals het nege ren van aanmaningen om door te lopen. Zij zijn later weer op vrije voeten gesteld. De politie heeft dit weekeinde geen ge bruik willen maken van de vorige week zondag door hoofdinspecteur Koppejan ge ïntroduceerde manier: oppakken en in le- gertrucs naar de rand van de stad bren gen. Hoofdinspecteur Valken, de tweede van het drietal „bekwame mannen" zei dat men ervan heeft afgezien in verband met de critiek van de officier van justi tie mr. Hartsuiker, op de methode-Koppe- jan. Deze critiek wordt volgens de heer Valken gedeeld door de minister van jus titie. In Beesel (Limburg) is zondagavond een Duitse personenauto met drie inzit tenden met grote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De 20-jarige Nederlander W. van Dijck uit Niederkruchten (Did) kwam hierbij om het leven. De 57-jarige Joachim van Gendt, briga dier van politie in Deventer en zijn 54 jarige vrouw zijn om het leven gekomen toen hun- auto werd verpletterd door een vrachtauto met oplegger op de Auto bahn tussen Salzburg en München. De 43-jarige Amerikaan Peter Morton Moyle is zaterdagmorgen op het Damrak in Amsterdam onder een tram gekomen Hij was op slag dood. Zaterdagavond is op de Haarlemmer weg in Amsterdam een 53-jarige in de Na zaterdag Aruba te hebben bezocht zijn prinses Beatrix en prins Claus van morgen naar de Bovenwindse Eilanden vertrokken. Vandaar keren zij terug naar Curagao, vanwaar de terugreis wordt aanvaard. Het prinselijk paar wordt op 4 augustus in Porto Ercole in Italië ver wacht, waar koningin Juliana, prins Bemhard, prinses Irene en prinses Mar griet en haar verloofde zaterdag zijn aan gekomen voor een vakantie in de konink lijke villa op het schiereiland Argenta rio. Zij zullen daar ongeveer een maand blijven. De echtgenoot van prinses Irene, prins Hugo Karei van Bourbon Parma, wordt daar deze week verwacht. DEN HAAG De plaatsvervangend zaakgelastigde van de Chinese Volksrepu bliek in Den Haag, de heer Tsjen Wei Liang, is zondagmiddag op het ministe rie van Buitenlandse Zaken ontboden. Het verzoek om naar het ministerie te komen werd hem gedaan door de sous-chef van de Directie Kabinet en Protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. D. J. M. van Thiel Coovels. Deze ver voegde zich aan de legatie in de Adriaan Goekooplaan en na een kort gesprekje in de hal kwam hij naar buiten om met de taxi waarmee hij was gekomen weg. te rijden. Vier Chinezen stapten in hun zwarte CD-auto en reden, achter de taxi aan naar het mifti'stérie'van Buitenlandse Zaken. Het onderhoud dat daar plaatshad duurde ongeveer drie kwartier, waarna de Chinezen naar de diplomatieke kanselarij terugkeerden. Hoewel daarover geen mededelingen ge daan zijn mag men aannemen dat ge sproken is over de acht Chinezen van de technische delegatie, die nog in het lega tiegebouw verblijven en die de justitie als getuigen wil horen in de zaak van de mysterieuze dood van hun medelid. De regering in Peking heeft hun vertrek uit Nederland als voorwaarde gesteld voor de terugkeer naar Nederland van de uitgewe zen Nederlandse zaakgelastigde in Peking, de heer G. J. Jongejans. Het Tweede Kamerlid de heer Ruygers (P.v.d.A.) heeft inmiddels de minister van Buitenlandse Zaken verzocht de Tweede Kamer, zodra het onderzoek zal zijn afge lopen, in te lichten over alle gebeurtenis sen die hebben geleid tot de uitwijzing van de zaakgelastigde van China in Den Haag. Te Roermond is plotseling overleden mr. Delhougne, oud-president van de rechtbank in Roermond. In januari 1965 ging mr. Delhougne met pensioen na ruim 25 jaar president van de rechtbank te zijn geweest. Hij was zeventig jaar. Na de oor log was hij vice-president van het bijzon der gerechtshof in Den Bosch. Hij is ja renlang voorzitter geweest van het be stuur van de coöperatieve Centrale Boe renleenbank te Eindhoven. plaats Carterton in Nieuw-Zeeland wo nende Nederlander, de heer A. van Dijk, verpngelukt. Op het Vetkamp te Nijmegen is de 69- jarige mevrouw Walet-v. der Vis uit Nij- kerkerveen door een personenauto aange reden. Zij overleed in het ziekenhuis. De 61-jarige L. H. Dormans uit Geleen en zijn eveneens 61-jarige echtgenote zijn zondagochtend op de Boudewijnautoweg in Kuringen bij Hasselt om het leven ge komen, toen hun auto frontaal in botsing kwam met een Duitse auto, die op het verkeerde baanvak was gekomen. De recherche van de Rotterdamse ri vierpolitie heeft zondag een 23-jarige Ne derlandse rijnvaartstuurman gearres teerd wegens poging tot doodslag. De stuurman wordt er van verdacht zondag morgen vroeg omstreeks vier uur de 24- jarige Nederlandse kok D. Messelink met een hakmes op het hoofd te hebben ge slagen. Messelink liep daarbij zeer ernstige hoofdwonden op en moest in allerijl wor den overgebracht naar het Dijkzigtzieken- huis. De politie meent vrijwel zeker te weten dat de stuurman zondagmorgen aan boord ging van Messelinks schip, het Neder landse ss Triton dat in de tweede Katen- drechtse haven ligt, en de kok in diens eigen hut toetakelde. Het hakmes, dat in het bed van het slachtoffer werd gevonden, was afkom stig uit de kombuis van de Triton, waar Messelink placht te werken. iMiawiimi luimig** In de nacht van zaterdag op zondag is het op de Utrechtse Varkensmarkt, die deel uitmaakt van de steeds kleiner wor dende wijk C, een uur lang warm toe gegaan tijdens een geanimeerde familie twist. Op een familiefeestje, waar stevig werd geschonken, kreeg een vrouw ruzie met haar zwager. De zwager nam de benen maar niet voordat hij de vrouw had la ten weten dat hij nog diezelfde nacht zou terugkomen om haar huis „in elkaar te rammen". De man hield woord. Klokslag half drie keerde hij, nu in gezelschap van drie uit 2fn$ui>JfS .gessen koj^ui^.te^g op. de Varkensmarkt. De vier gingen als beesten te keer. De ramen werden irige- gboid enJfet meubilairwerakort en kleih geslagen. Zelfs ruiten van huizen in de buurt werden ingegooid. De resterende deelnemers aan het fa miliefeestje lieten zich overigens niet on betuigd. Zij gingen de indringers te lijf op diverse manieren. Een paar posteer den zich op het dak en begonnen met dakpannen te smijten. Deze hoog oplaaiende familietwist werd door ongeveer honderdvijftig buurtgeno ten op de voet gevolgd. Toen de politie arriveerde waren alle feestvierders ver dwenen, uitgezonderd een man en een vrouw die bij de schermutselingen ge wond waren geraakt. Zij moesten naar het academisch ziekenhuis worden ge bracht. Zondagmorgen arresteerde de Utrecht se politie in verband met deze vechtpar- De vijfjarige Kareltje Kuizinga uit Win- sum is tussen Baflo en Winsum uit een trein gevallen, die van Roodeschool op weg was naar Groningen. Het jongetje kwam er nog vrij goed af: het werd licht ge wond. Hij reisde met zijn ouders, die Kareltje pas misten toen zij in Groningen arriveer den. Het jongetje heeft waarschijnlijk wat aan de deur gemorreld en is uit de trein gevallen toen de deur plotseling open schoot. tij vier mannen, te weten een 26-jarige koopman, een dertigjarige chauffeur, een 36-jarige koopman, en een 27-jarige man die eveneens als koopman door het leven gaat. Zij zijn allen uit de Domstad af komstig. Het kwartet is in verzekerde be waring gesteld wegens openlijke geweld pleging. Enkele honderden jongelui hebben zondagmiddag een happening ge houden op de Scheveningse prome nade, om te protesteren tegen het „kwartjesstrand"waar de EMS de bezoekers een kwartje entree laat betalen. Tijdens de happening wer den zeven arrestaties verricht. De foto toont hoe twee provo's worden weggevoerd. Van onze correspondent) a j AMERSi<'OQR'T. De 22-jarige Harry van den Oever uit Rotterdam heeft vol bracht wat hij enkele weken geleden in een balorige bui had aangekondigd te zul len doen: zaterdag is hij per autoped van Rotterdam naar Terschuur in Gel derland gereden. 's Morgens om zes uur vertrok hij, om kwart voor drie had hij de 110 km lange tocht achter de rug. Toen was hij licha melijk volkomen gebroken. Vijf weken geleden was het idee gebo ren. Tijdens een gesprek over avontuur lijke tochten had iemand gezegd dat het tientallen jaren geleden was gebeurd dat een jongen van tien jaar per autoped van Rotterdam naar Terschuur was gereden. Harry van den Oever meendé dat ook wel te kunnen en werd prompt door één van zijn vrienden uitgedaagd: „Wedden om een kratje bier, dat je het niet kunt?" Harry kocht voor 27 gulden een auto ped en begon zaterdag vol goede moed aan de rit. Hij reed via Gouda, Haas trecht, Oudewater, Montfoort, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort en Hoevelaken zich beurtelings vijftien keer met het lin kerbeen en het rechterbeen afzettend. De eerste veertig kilometer gingen nog wel, daarna begon de voorovergeboden Kinderen verwaarloosd. De Rotterdamse kinderpolitie heeft zaterdagmiddag uit een woning te Rotterdam twee kinde ren van anderhalf en drie jaar gehaald. Zij bleken alleen thuis te zijn. De 22-ja- rige gescheiden moeder had hen onver zorgd achtergelaten. In het huis heerste een onbeschrijfelijke wanorde. V! .13.1U IV11H l houding op het kinder-stepje Tiem parten te spelen. Als, het aan hem gelegen had, was hïj bij Goüda al 'gestopt, maar uitda ger Reinier Bout volgde hem in een auto en iedere keer als hij diens grijnzende gezicht zag vermande hij zich en krom de opnieuw zijn rug over het lage stuur. Zo bereikte hij tenslotte uitgeput Ter schuur. Enkele machinisten hebben zich za terdagnacht enkele uren bezig gehou den met het opjagen van koeien in de buurt van de plaats waar de lijn Utrecht-Gouda aftakt naar Breukelen. Omstreeks één uur reed een goederen trein daar tussen Vleuten en Woerden tegen een op de spoorbaan wandelende koe. Het beest werd zwaar gewond. De machinist wachtte op een tege moetkomende goederentrein om samen met een collega de koe van de baan te slepen. Toen dat karwei achter de rug was waren de andere koeien inmiddels het spoor dat naar Breukelen leidt op gelopen. Van die kant kwam prompt een derde goederentrein, die een van de koebeesten doodreed. Het duurde tot kwart over vier voor de baan vrij was en alle koeien waren verjaagd. De spoorwegrecherche stelt een onderzoek in. Zij zal ongetwijfeld een hartig woordje wisselen met de eigenaar van de koeien. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Cor Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Yeah, yeah, yeah", a.l. Lidó, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minverva, 14 en 2015 u.: „Mary Pop- pins',' a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spanki", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dans meesters", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", 14 j.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Beien en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Het huis van Looy (Kamper- laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobièle plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 14.30 u.: Swiebertje en „De twee Kamé's". Poppentheater Merljjn, dinsdag 14.30 u.: „Het onderwater-avontuur". MAANDAG 25 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Angélique, mar kiezin der engelen". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". DINSDAG 26 JULI City, 20 u.: „Angélique, markiezin der engelen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". MAANDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". W.B. Theater, 20 uur: „Havenlichten". DINSDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „James Bond Thunderball". Nederl. Herv. Kerk, Kerkstraat, 20 uur: Zomeravondconcert. Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 tot 12.30 u.: Tentoonstelling schil derijen van Jan Sierhuis; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedare week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u bet eens. DE ADMINISTRATIE. Nieuwe KLM-vliegtuigen. „Amerigo Ves pucci" en „Christophorus Columbus" zullen de namen zijn van de twee DC- 8-63 straalvliegtuigen, die de KLM in mei en juni van het volgend jaar op haar Noordatlantische lijnen in gebruik zal nemen. De respectieve registraties van deze, aan 234 passagiers plaats- biedende super DC-8'en, worden PH- DEA x PH-DEB. Vogels gevlogen. Van de afwezigheid van de eigenares heeft een dief misbruik gemaakt door uit een volière achter een huis aan de Joseph Haydnlaan in Utrecht vijftig kanaries te stelen. De kanaries vertegenwoordigden een waar de van ongeveer 1200. Er waren en kele kostbare exemplaren bij. Melkpoeder voor India. Vrijdag is In Cal cutta 540 ton melkpoeder van de Neder landse regering overgedragen aan India. Het is slechts een deel van de Neder landse hulp ter bestrijding van het voed seltekort in India. Behalve de regerings- bijdrage van ongeveer 4,5 miljoen gulden heeft het Nederlandse volk 23 miljoen gulden geschonken. Een deel van dit geld is gebruikt voor het zenden van 6.000 ton rijst, 5.000 ton melkpoeder en andere voedingsmiddelen. De rest zal gebruikt worden voor kunstmest en het financie ren van landbouwprojecten. Langharigen. Het is bij de tegenwoordige mode en lange haardracht vaak moeilijk om uit te maken of men een meisje of een jongen voor zich heeft. Dat kan soms vreemde gevolgen hebben, zoals bleek op een kampeerterrein in Arnhem. Twee langharigen, die een plaatsje voor hun tent vroegen, werden verwezen naar het gezinskamp. Daar ontstond onder de andere kampeerders al spoedig twijfel. Waren het twee jongens, twee meisjes, of was het een echtpaar? De kampbe heerder ging het tenslotte vragen. Het waren twee jongens. Zij werden terstond naar het jongenskamp overgebracht Zonder vlees. De inwoners van De Meern bij Utrecht moeten het twee weken zon der vlees stellen, omdat de twee plaatse lijke slagers gelijktijdig met vakantie zijn gegaan. De Nederlandse Vegetariërs- bond heeft onmiddellijk gereageerd door inlichtingen te verstrekken over vegeta rische menu's en vegetarische kookboek jes ter beschikking te stellen. Na vechtpartij overleden. De zeventigja rige P. van de Beemd uit Roermond is zondag in het St. Laurentiusziekenhui* in Roermond overleden als gevolg van opgelopen hoofdverwondingen bij een vechtpartij op 15 juli op de Regentes- selaan in Roermond. De man was in een fel handgemeen geraakt met een 42- jarlge Roermondenaar na een weder zijdse belediging. Het slachtoffer werd diverse malen hard op zijn hoofd ge slagen. Het K.N.M.I. deelt mee: Na een weekeinde met zonnige perioden en temperaturen die ongeveer normaal zijn voor de tijd van het jaar, is in d« nacht van zondag op maandag een kou front gepasseerd. Achter dit front stroom de met matige tot krachtige winden aan zienlijk koelere polaire lucht ons land binnen. Bij de frontpassage viel in het ge hele land ongeveer 10 mm. regen. Ten noordwesten van Ierland is een nieuwe depressie aangekomen, voorafgegaan door een rug van hoge luchtdruk, die waar schijnlijk in de komende nacht voorbij trekt. Morgen zal de nieuwe depressie, die in de richting van Zuid-Engeland koerst, invloed op het weer in ons land gaan uit oefenen. De wind draait naar zuidwest of zuid. Verwacht wordt dat daarna in de loop van de dag een nieuwe regenzone Nederland bereikt. Na een koude nacht zullen de temperaturen morgen iets hoger worden dan vandaag. WEERRAPPORTEN ta Maximum-temperaturen i c j binnen- en buitenland. Q. t- d Neeralag: laatste 24 uur. u S v H <V M 2 eS Den Helder zw. bew. nw 19 9 Ypenburg licht bew. nw 21 18 Vlissingen licht bew. nw 20 11 Eelde zw. bew. wzw 22 7 De Bilt onbewolkt w 22 10 Twente motregen w 24 10 Eindhoven zw. bew. w 24 12 Z.-Limburg half bew. zw 21 9 Helsinki onbewolkt zo 28 0 Stockholm licht bew. O 27 0 Oslo zw. bew. OZO 19 5 Kopenhagen half bew. ZO 19 0 Aberdeen onbewolkt w 16 0 Londen onbewolkt w 21 2 Amsterdam licht bew. wnw 22 8 Brussel geh. bew. zw 24 10 Luxemburg regen w 24 7 Parijs onbewolkt w 25 3 Bordeaux half bew. zw 24 0 Grenoble zw. bew. windst. 0 Nice zw. bew. nnw 24 0 Berlijn licht bew. z 24 0 Frankfort zw. bew. zzw 25 0 München regenbui zw 23 0.1 Zürich zw. bew. windst. 23 1 3enève zw. bew. zzw 24 0 Locarno licht bew. windst. 28 0 Wenen geh. bew. wnw 19 15 Innsbruck licht bew. wnw 23 0 Belgrado geh. bew. wzw 21 3 Athene onbewolkt windst. 30 0 Rome licht bew. OZO 26 0 Barcelona licht bew. windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Mallorca licht bew. ono 28 0 Lissabon half bew. nnw 24 0 Dinsdag 26 juli Zon op 4.52 uur; onder 20.40 uur. Maan op 15.49 uur; onder uur. Hoog en laag water in IJmulden Maandag 25 juli Hoog water 9.11 uur en 21.41 uur. Laag water 4.50 uur en 17.08 uur. Dinsdag 26 juli Hoog water 10.15 uur en 22.46 uur. Laag water 5.42 uur en 18.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2