Volgend jaar waarschijnlijk weer concours-hippique in Santpoort Eerste optreden van Telstar was weinig indrukwekkend Bierfles door spiegelruit Indeling van amateurvoetbal voor seizoen 1966-1967 Tweede Lekwaterleiding is in Velsen-Noord bijna voltooid IJmuider vuurwerk een succes De Goede van RCH goede aanwinst Draw tegen Oxford van Nederlands cricketelftal Timmer derde in Badhoevedorp Herman Willemse eerste in St. Jean Met medewerking vuh de burgerij Financiële hindernis niet onoverkomelijk Voetganger werd ernstig gewond Auto omgeslagen Prima geiten op keuring in Beverwijk Haarlem was nog geen eenheid Reglement van de Sporttoto wordt apart uitgegeven Twee jeugdige wiel- rijdsters gevallen MAANDAG 25 JULI 196 6 Britten Oakley en Hunt Europees zeilkampioen in de F-D-klasse Enorme dorst van Hoogovens IJmuiden en Papierfabriek Om een anker wijn Overwinning voor Kees Pippel in damtoernooi om studententitel „Kinderen verdraaien Titan, Hector en Hercules met Noorse Mosli in Gibraltar Kostbaar karwei „Dubbele" voor Hoogovens (Van onze sportredactie) Telstar en RCH hebben bij de 3500 toe- ichouwers op het Racingterrein geen groot verlangen naar de hervatting van de vaderlandse voetbalcompetitie kunnen los maken. Het vertoonde spel stak hiervoor te schril af bij de talloze vertoningen uit Engeland en de aangekochte versterkin gen waren op een enkele uitzondering na te zeer het tegendeel van openbaringen. De enige uitzondering werd gevormd door de nieuwe RCH middenvoor De Goe de, vorig jaar nog amateur, die een voort durende bedreiging voor de-zwakke-Tel- stardefensie was. De 2-4 overwinning van Telstar was dan ook meer te danken aan twee ongelooflijke RCH-blunders dan aan de vuurkracht der IJmuidenaren, die in de ex-Volendammer Bond meer moeten hebben gezien dan er deze middag uit kwam. De Heemstedenaren startten met een licht veldoverwicht, dat na 20 minuten zijn verdiende beloning kreeg in een fraaie treffer van De Goede. Zijn schot uit een throughpass was voor Stuy onhoudbaar. Telstar vond dit blijkbaar beneden zijn waardigheid en verhoogde het tempo: Ter afsluiting van drie wedstrijden, die het team van Oxford University dezer dagen speelde, vond zaterdag en zondag op het Quick-terrein in Den Haag een ontmoeting plaats met het Nederlandse cricketelftal. Deze wed strijd, de enige die kon worden uitge speeld, is geëindigd in een draw. Na de eerste innings op zaterdag bestreed de battingside van Oxford University zondag de Nederlandse bowlers met suc ces. In de 2e innings werden 185 runs gescoord. Groves had hierin een fraai aan deel met een totaal van 63 runs (6x4, 1 x 6). Door bijzonder goed fielden in de tweede innings wist Oxford University de produktie van de Nederlandse batting side tot een minimum te beperken. De fraaie vang, waarmee de wicketkeeper, Toft, een eind maakte aan de innings van Schoonheim, verdient zeker vermelding. De Oxford-bowlers boekten goede resul taten. Toch konden zij niet verhinderen dat Bouwman met een kansloze 55 not out bleef (7 x 4, 1 x 6). De cijfers van de tweede innings zijn: Oxford University: 185 all out. Totaal 298. Nederland 121/8 (tijd). Totaal 270/8. Batting Oxford: Watson 37, Toft 21, Goldstein 20, Guest 11, Groves 63, Ridley 16 not out. Bowling Nederland Derogee 3/32, Vriens 3/52, Pierhagen 2/54, Spits 1/4 in 5 overs. Batting Nederland: Schoonheim 18, Van Arkel 10, Bouwman 55 not out, Wijk huizen 15. Bowling Oxford University: Hiller 4/28 in 14 overs, Watson 2/24, Elviss 2/17. Resultaat \%n de eerste dag was: Eerste innings: Oxford all out voor 113. Nederland all out voor 149. Batting Oxford: Goldstein 15, Groves 11, Guest 21, Ridley 20, Elviss 17. Bow ling Nederland Derogee 1/12, Onstein 2/27, Vriens 4/35, Pierhagen 2/25, Spits 1/14. Batting Nederland: Brathwait 36, Van Arkel 42, Wijkhuizen 17, Derogee 12 not out. Bowling Oxford: Easter 3/38, Guest 2/99, Ridley 2/21, Elviss 2/11 1 run out. Voor radio City aan de Breestraat te Beverwijk kregen zaterdagavond een drietal jongelui ongenoegen met elkaar. De ruzie liep zelfs zo hoog op, dat een van hen de tegenstander met een bierfles te lijf wilde gaan. De fles raakte evenwel niet de vijand, doch verbrijzelde een grote spiegelruit van radio City. Het hand gemeen tussen de vechtersbazen was daarmede ten einde. Voor de politie was er echter aanleiding genoeg om de ver moedelijke dader een 28-jarige woon wagenbewoner uit Beverwijk aan te houden. Boontjes, van de derdeklasser Schagen, verdienstelijk debuterend, schoot hard te gen de paal en Van Wijk, na een misser van de trage André, hard naast. Eerst in de 40ste minuut kwam de verdiende ge lijkmaker. Van Egmond speelde de bal naar Van Wijk, kreeg hem op tijd terug en keeper Van de Meeren was kans loos 1-1. De tweede helft liet weliswaar duidelijk zien, dat Telstar zijn aanvallen beter weet op te bouwen, over een iets (maar niet veel) betere techniek beschikt en fysiek de meerdere van de wat lichtere RCH-ers is, maar dit gaf geen enkel uitzicht op een IJmuidense zege. Een volkomen onver wachte ineenstorting van de Heemsteedse defensie redde het prestige van de eredi- visieploeg. Honout speelde ietwat noncha lant terug en zijn keeper was geslagen: 1-2. Even later profiteerde Bond van een nieuwe mistrap en het was 1-3. RCH mocht de achterstand uit een penalty door Maslo tot 2-3 terugbrengen, maar André wist zijn reputatie als stormram toch één keer waar te maken, waardoor de eind stand geflatteerd 2-4 werd. Geen handoplegging bij RCHTel star, maar een meer voor de hand liggende variant: de voetoplegging. Hier gedemonstreerd door ex-Tel- star-speler Van Wooning tweede van rechts) tegenover Telstarstorm ram André (midden). Verder zijn hiervan getuige Croes en Van Wijk aan de linkerkant en Doesselaar uiterst rechts. De Britse zeilers Oakley en Hunt heb ben gisteren het Europees kampioen schap in de Flying Dutchman-klasse op hun naam gebracht, door in de vijfde race op de derde plaats te eindigen. Hoe wel er nog één wedstrijd gezeild moet worden is hun puntenvoorsprong op de andere deelnemers zo groot dat ze in de laatste wedstrijd niet eens meer hoeven te starten. De vijfde wedstrijd werd ge wonnen door de Nederlander Ben Verha gen. De weersomstandigheden waren niet best. Het regende en er stond een wind van zeven tot tien meter per seconde. Drie boten sloegen om. Verhagen, die zaterdag niet verder kwam dan de zesde plaats, is met 47.7 punten de grootste belager van de leidende Britten. (Van onze wielermedewerker) Jan Timmer uit Velsen-Noord heeft za terdagmiddag in de ronde van Badhoeve dorp, die op overtuigende wijze gewon nen werd door Harry van Piere, een ver dienstelijke derde plaats behaald. Favo riete rijders als Gerard Vianen, Leen de Groot, Piet van Dijk, Henk Stakenburg en Gerrie Bruin hadden er reeds na een half uur koers de brui aangegeven. Samen met Kooi, Janbroers, Bouqet, Mayenburg en Van Piere was Timmer al spoedig uit het peloton ontsnapt. Toen Van Piere aan een solovlucht begon, moesten Mayenburg en Janbroers afha ken. Hun plaatsen werden ingenomen door Snijder en Degeling en wat later konden ook Jongkind en P. de Jong zich bij Timmer c.s. aansluiten. Van Piere veroverde in zijn eentje 'n volle ronde voorsprong en ging er nadien nog eens met Bouqet vandoor. De uitslag was: 1. H. van Piere, Uit hoorn, de 90 km. in 2.10.40; 2. D. Bou qet, Amsterdam; 3. J. Timmer, Velsen- Noord; 4. Th. Degeling, Hoogkarspel; 5. J. Zomer, Halfweg. Cees van Borre uit Velsen-Zuid werd elfde. Bij de aspiranten werd R. Schuiten uit Bakkum zevende. De indeling van de amateurclubs uit Haarlem en omgeving ziet er voor het seizoen 1966-'67, blijkens de officiële mededelingen in de „Sportkroniek" als volgt uit: West I: le klas A: AFC, Alkmaarse Boys, BVC, DCG, -Hillegom. Hollandia, HRC, JOS, De Utrechtse onderwijzer Herman Wil lemse heeft samen met de Canadees Rejean Lacoursiere tijdens het weekeinde de jaarlijkse teamzwemmarathon op het meer van St. Jean gewonnen. Zij legden de afstand van 105 km af in 24 uur en incasseerden 3.000 dollar 10.800) voor deze prestatie. Judith de Nijs en de Canadees Cliff Lumsden legden beslag op de derde prijs van 1300 gulden (ca. 4.600). Ten noorden van het Noordzeekanaal, in de omgeving van Hoogovens IJmuiden, is men vrijwel gereed gekomen met het leggen van buizen voor de tweede Lek waterleiding. Op het ogenblik werkt men nog aan het aansluiten van de gelegde buizen aan wegdoorpersingen, zinkers en dergelijke. Als straks deze tweede leiding gereed is, dan zal Hoogovens IJmuiden van de 140 miljoen kubieke meters die per jaar uit de Lek worden opgepompt ongeveer 37 miljoen kubieke meter per jaar kun nen afnemen. Vergelijken wij deze enorme hoeveel heid met het drinkwatergebruik van mid delgrote steden als Leiden en Haarlem (circa 8 miljoen kubieke meter per jaar) dan blijken de bedrijfsinstallaties van Hoogovens IJmuiden een geweldige dorst te hebben. Dit gebruik is hoog, ondanks het feit dat zo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt van koeltorens, waardoor het werkelijke waterverbruik maar een- twintigste tot eendertigste bedraagt van 7 o .L. .,1 Ook dit jaar is in het programma van de Santpoortse feestweek, te houden van maandag 1 tot en met zaterdag 6 augustus, geen concours-hippique opgenomen. Voor tal van minnaars van dit ruiterfeest betekent dat een grote teleurstelling. Voor het laatst werd het Santpoortse concours-hippique in 1964 georganiseerd en het is dus voor de tweede achtereenvolgende keer dat de springruiters en -paarden in de traditionele feestweek verstek laten gaan. Geldgebrek noopt het bestuur van de Harddraverij Vereniging „Santpoort en omstreken", dat sinds 35 jaar de Sant- oportse feesten op touw zet, er toe ook dit jaar van het concours-hippique af te zien. Het bestuur heeft echter goede hoop dat het hippische festijn volgend jaar weer op het programma zal staan. Van de ongeveer f 12.000 die de organisatie van het concours-hippique kost hebben particulieren inmiddels rond f 4.700 in het garantiefonds gestort dat het bestuur van de harddraverij vereniging in het leven heeft geroepen. Indien ook de gemeente metterdaad bewijst het Santpoortse con cours-hippique een warm hart toe te dragen dan zijn alle financiële hindernissen uit de weg geruimd. Een van de aantrekkelijkste program mapunten van de Santpoortse feestweek zal ook dit keer weer de kortebaandra- verijen op de Hoofdstraat zijn met als ere-prijs de Zilveren Zweep, de wissel trofee ter waarde van duizend gulden. Verder valt er voor de paardeneige- naars ruim 2100 aan geldprijzen te ver dienen. Voor deze kortebaandraverijen met als inzet het zuidelijk kampioenschap van Nederland staan 34 paarden inge schreven, waaronder de snelste sprinters van ons land. Er kan dus op donderdag 4 augustus op de Santpoortse Hoofdstraat menig spannend duel worden verwacht. De jaarlijkse kortebaandrijverij in Sant poort dateert al van 1759 toen in dat jaar voor het eerst om „een anker wijn en den silveren swepe" werd gestreden. De eerste Zilveren Zweep is spoorloos ver- verdwenen. In 1959 stelde het Velsense gemeentebestuur bij gelegenheid van het 200-jarige bestaan van de Harddraverij Vereniging „Santpoort en omstreken" een nieuwe zilveren zweep als wisselprijs (Van onze dammedewerker) Het afgelopen weekeinde zijn acht dam mers begonnen aan de finale van het studenten toernooi om de Nederlandse ti tel. De DCIJ-er Cees van Duivenbode leverde een fraaie prestatie door de win naar van het internationale Friese toer nooi, Schotanus, een remise af te dwingen- Zijn clubgenoot Kees Pippel won van Poorter. De overige uitslagen luiden: Kuyper-De Witt 1-1 en Vreeswijk-Ong 1-1. beschikbaar voor de eigenaar van het winnende paard. Wie het felbegeerde kleinood driemaal achtereen of vijf keer totaal wint krijgt een verkleinde kopie van de zweep. De bekende eigenaar-pi keur Jan van Dooyeweerd, die met zijn paard Cromwell W al tweemaal achter een de Santpoortse kortebaandraverij op zijn naam bracht, is er op gebrand het driemaal is scheepsrecht voor hem te doen gelden. De Santpoortse kermis zoals wij die te genwoordig kennen is sinds 1931 in de feestweek opgenomen. De man die de Een inwoner uit Amsterdam werd zon dagavond ernstig gewond op de Alk- maarseweg, toen hij als voetganger onver hoeds de rijbaan overstak. Een nade rende personenauto, die in de richting van Alkmaar reed en bestuurd werd door een Duitser, kon de man niet meer ontwijken. Het slachtoffer werd door het voertuig geschept en bleef gewond op de rijbaan liggen. Met een hersenschudding, een hoofdwond en een gebroken rechter been is de Amsterdammer in het St. Jo- sefziekenhuis te Heemskerk opgenomen. Een buitenlandse arbeider, gehuisvest in „Casa Marina", reed zondag in de na middag met een personenauto op de Noordersluisweg in IJmuiden. Ter hoogte van de Blauwe Brug verloor hij, vermoe delijk door een te hoge snelheid de macht over het stuur, zodat de auto eerst tegen de brugleuning botste, vervolgens een kwart slag draaide en daarna kan' 'do. De auto werd geheel vernield en t worden weggesleept. De bestuurder en zijn passagier, een 19-jarig meisje uit Heemskerk, liepen slechts enige lichte verwondingen on eerste draaimolen in Santpoort bracht was de Heemsteedse kermisexploitant Toon Hoes, die vorig jaar 76 jaar oud is overleden. Ieder jaar zette hij trouw zijn spullen op het weiland aan de Hoofd straat op om zoals dat heette „de kinde ren te verdraaien". De jaarlijkse kermis is voor het be stuur van de harddraverijvereniging nog altijd de voornaamste bron van inkom sten waaruit de kosten van de feestweek bestreden worden. De laatste jaren was het concours-hippique op het terrein van de witte paters aan de Wüstelaan echter een financieel steeds moeilijker rond te krijgen programmaonderdeel geworden. Met steun van de burgerij en van de ge meente verwacht het bestuur van de harddraverijvereniging het concours-hip pique in Santpoort in 1967 wel weer te kunnen organiseren. Wie hiertoe een steentje bij wil dragen kan dat onder meer doen door een storting op de reke ning van de Harddraverijvereniging Sant poort en omstreken bij de Coöp. Boeren leenbank Santpoort. In de nacht van vrijdag 22 op zaterdag 23 juli zijn de zeesleepboten „Titan" en „Hector" van N.V. Bureau Wijsmuller en de Ncorse zeesleepboot „Hercules" van de Norsk Bjergningskompani te Bergen aan gekomen in de baai van Gibraltar met de zwaar gehavende Noorse tanker „Mosli", die 34.395 brt. meet en die geladen is met 52.000 ton olie. Als gevolg van een aanvaring met de Griekse „Marietta Nomikos" (11.577 brt.) op 13 juli in de Atlantische Oceaan ten noordwesten van Kaap St. Vincent, kwam de „Mosli" brandend en met een gat van ongeveer vijftien meter voor de brug, rond te drijven. De gehele bemanning ging in twee reddingboten en werd opgepikt door de Noorse „Bayard". Aanvankelijk deed de tanker „Bulk Petrol" een poging de brandende en ver laten „Mosli" naar Lissabon te slepen, maar bij het opsteken van stormweer werd de bergingspoging van 15 juli af overge laten aan de hiervoor speciaal uitgeruste bergingssleepboten, die voor het uitvoeren van de zware berging in internationaal verband samenwerkten. Het transport, waaraan ook de Portugese zeesleepboot „Praia da Adraga" gedurende de eerste dagen heeft meegewerkt, had vele dagen met zwaar stormweer te kam pen, maar men slaagde erin de „Mosli" te behouden en tenslotte na een sleepkarwei van 8 dagen in Gibraltar binnen te slepen. Het achterschip van de „Mosli" is vrij- /el geheel uitgebrand. Het ligt in de be- 'oeling een deel van de lading van de .Mosli", die onderweg was van de Arabi- ehe Golf naar Rotterdam, in Gibraltar over te slaan in een andere tanker. De berging werd uitgevoerd op basis Lloyd's open form, no cure no pay. de hoeveelheid die men nodig zou heb ben wanneer men het water maar een maal gebruikte. De waterdorst van Hoogovens zal onder alle omstandigheden gelest kunnen wor den, want men heeft aan het begin van de transportleiding, in Jutfaas, aan alles gedacht. Wanneer daar namelijk de open bare stroomvoorziening mocht uitvallen, schakelt men onmiddellijk over op de eigen noodstroomvoorziening. Zo is er voor gezorgd, dat het voor Hoogovens IJmuiden onontbeerlijke water onder alle omstandigheden zal blijven stromen. De aanleg van de tweede leiding is een kostbaar karwei: de aanleg hiervan kost evenveel als de constructie van een twee- baanverkeersweg in overeenkomstig ter rein. De eerste leiding kwam in 1957 gereed. Zij loopt van het pompstation in Jutfaas naar Vogelenzang. Daar infiltreert men een deel van het voorgezuiverde rivier water in de duinen. Ongeveer de helft van het opgepompte water vervolgt de reis in de richting Velsen, naar Hoogovens en de Papierfabriek in Velsen-Noord. Een kwart van de oorspronkelijk uit de Lek opgepompte hoeveelheid gaat daarna nog enkele kilometers verder, waar de leiding eindigt in de duinen bij Castri- cum, het waterwingebied van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Hol land (P.W.N.). Van Jutfaas tot een punt bij Vijfhui zen in de Haarlemmermeerpolder loopt over een lengte van 52 kilometer de nieuwe dubbele leiding. Van Vijfhuizen tot Vogelenzang en van Vijfhuizen naar Velsen gaan enkelvoudige leidingen. De tweede leiding betekent voor Hoog ovens een vergroting van de toegevoerde hoeveelheid water van circa 15 miljoen kubieke meter per jaar tot ruim het dub bele. De eerste Lekwaterleiding die van Jut faas naar de P.W.N.-duinen bij Castricum loopt, is 80 kilometer lang. Aftakkingen van deze leiding van de Watertransport- maatschappij Rijn-Kennemerland (WRK) voeren naar de Amsterdamse Waterlei dingduinen bij Leiduin en naar Hoogoven en Van Gelder Zonen's Papierfabriek. Het was er bij dit project om begon nen, de waterzorgen van de waterleidings maatschappijen en van de Hoogovens en Papierfabriek te verlichten. Men haalde namelijk al gedurende vele jaren meer bronwater uit de duinen dan er door re genval inkwam. De geitenfokvereniging Beverwijk heeft haar jaarlijkse geitenkeuring gehouden. Er waren ditmaal slechts een- en twee jarige geiten. De kwaliteit was uitstekend en dit mag worden toegeschreven aan het feit dat de kunstmatige bevruchting ook in deze streek haar intrede heeft ge daan. De heer H. Sprangers won met zijn een jarige geit de eerste prijs; 2. C. Schok- man en 3. H. Timmer. De eerste prijs voor tweejarige dieren was eveneens voor de heer H. Spran gers; tweede werd de heer J. Sprangers. Enkele leden van de vereniging gaan in september naar de keuring in Alkmaar, waar geitenfokkers uit geheel Noord-Hol land hun dieren zullen laten keuren. Be verwijk belooft daar goed voor de dag te zullen komen. Het vuurwerk, dat zaterdagavond op het strand van IJmuiden werd afgesto ken, werd wel door bijzonder mooi weer begunstigd. Honderden binnen- en buiten landse toeristen waren getuige van dit evenement, zoas dat jaarlijks door de WV op touw wordt gezet. Vooral op de pier was het een drukte van belang, ter wijl ook op wat groter afstand velen ge noten van het kleurig schouwspel. Het slotnummer van dit een half uur duren de feest van licht en knallen werd ge vormd door een spectaculair „Tot weer ziens" in diamantlicht, compleet met fon teinen en kleurige zonnen. Met name de buitenlanders genoten van de echte Hol landse molen met draaiende wieken. De leden van de strandvereniging „De Schelp" zorgden bovendien nog voor een kleurige aanvulling van het geheel. Zij stuurden ongeveer 150 kinderen met lam- pioens naar het strand, dat daardoor een sprookjesachtige sfeer kreeg. Purmersteyn, De Spartaan, VVB en Zil vermeeuwen. 2e klasse A: Always Forward, DGM, DWV, ETO, Kon. HFC, De Kennemers, QSC, Stormvogels, Vitesse '22, WSV '30, Zaandijk en ZVV. 3e klasse B: ADO '20, Beverwijk, HBC, KW, Neerlandia, St. Pancratius, Rip- perda, TYBB, Velsen, VSV, WA en Zandvoortmeeuwen. Vierde klasse C: Bloemendaal, DSS, Halfweg, Hoofddorp Boys, IEV, Kinheim, NAS, Onze Gezellen, Renova, Schoten en Wijk aan Zee. West II: Derde klas A: ADS, Alphia, Bodegraven, Kranenburg, Lisse, Lugdunum, Van Nis pen, Olympia, Oranjeplein, RK DEO, VJOS en Wilhelmus. Vierde klas A: Altior, Archipel, Con cordia H, DOSR, Foreholte, Graaf Wil lem II/VAC, Scheveningen, SJC, Teyin- gen, Tonegido en WSB. WIELRENNEN. Tijdens de Duitse baan- kampioenschappen voor prof. wielrenners in Frankfort heeft de Dortmunder Dieter Kemper voor de vierde maal beslag ge legd op de achtervolgingstitel. De even eens uit Dortmund komende Ehrenfried Rudolph verdedigde met succes zijn stayerstitel. (Van een medewerker) Met vele nieuwe spelers bouw je nog niet direct een sterk elftal op. Tot deze conclusie moet de commissie betaald voetbal van Haarlem zondagmiddag toch wel zijn gekomen in Zaandam, waar Haarlem van een gelegenheidselftal van ZFC met 2-1 verloor. Door vakantie ont braken nl. vele eerste elftalspelers van de Zaandamse semi-profclub. De nieuwelingen zoals Arnold van Haaren, Hoeben, de kwieke rechtsbui ten Robert, Den Boer en na rust de Spartaan Worst toonden wel hun goede wil en niet onverdienstelijke kwalitei ten, zij zullen in de komende weken toch moeten waarmaken tot meer in staat te zijn. Doelman Paternotte van Ajax II was lang niet feilloos in zijn optreden te gen de zwakke ZFC voorhoede. De 250 toeschouwers zagen voor rust een tech nisch beter Haarlem. Nadat Couperus de bal tegen de paal had geschoten, knalde Robert na goed werk van Houben 0-1 in. Kort voor rust ging reserve-speler Poel man langs de Haarlem-defensie: 1-1. Na de hervatting bleef het Haarlem aanvalsspel steriel en werden goede kansen gemist. Schuit en Coupérus had den nu van plaats moeten wisselen met Kroon en de hard werkende maar tech nisch niet sterke midvoor Worst. ZFC was na rust gevaarlijker toen Van West op doel schoot, redde een Haarlemman met de vuist: strafschop. Van Helvert miste niet 2-1. Kroon mocht hierna een penalty nemen, toen Worst van de bal werd gezet: Hij knalde echter tegen de paal, waardoor ZFC zijn 2-1 voorsprong behield. De Stichting Nederlandse Sporttotalisa- tor heeft gebroken met de gewoonte het reglement op de achterzijde van het toto formulier af te drukken. Met ingang van het nieuwe seizoen zal het volledige re glement in een oplage van anderhalf mil joen onder de deelnemers worden ver spreid. De bepalingen zijn op overzichte lijker wijze gerangschikt met een veel duidelijker beschrijving. Het reglement heeft bovendien enkele wijzigingen ondergaan. 1) De meldingstermijn is verlegd naar vrijdag 12 uur. 2) De betaling van de prijzen niet gro ter dan 500 per kolom geschiedt uiter lijk de tweede zaterdag na de wedstrijd dag. 3) Van prijzen groter dan 500 wordt uiterlijk op die tweede zaterdag bericht ontvangen. 4) Heeft men na 14 dagen de prijs nog niet ontvangen dan heeft men een week om te reclameren. 5) Het laagst uit te betalen bedrag is verlaagd tot 2,50. 6) In verband met de uitbreiding van de ere-divisie tot 18 clubs moet men, om in aanmerking te komen voor de derde prijs de eerste negen uitslagen juist voor spellen. 7) Als niemand voor de derde prijs in aanmerking komt wordt deze toegevoegd aan die van de volgende week. 8) Onvoldoende gezegelde formulieren zijn niet meerin zijn geheel ongeldig. Te rekenen vanaf kol. 1 zijn die kolommen geldig die door zegels zijn gedekt. 9) Formulieren zonder naam zijn niet direkt ongeldig. De betrokken deelnemer krijgt inderdaad nog gelegenheid om aan te tonen dat hij het formulier heeft inge leverd. Op het rijwielpad van de Heerenduin weg in IJmuiden verloren zaterdagmid dag omstreeks half vijf twee negenjarige meisjes de macht over het stuur, omdat zij waarschijnlijk met een te hoge snel heid op haar fiets van de helling naar beneden reden. Zij kwamen beiden ten val, waarbij de een enige schaafwonden aan handen en gelaat heeft opgelopen. Het andere meisje moest echter met een lichte hersenschudding door de ongeval- lendienst naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5