Jack Brabham greep in toen pech Jim Clark benaderde Zweedse CZ-rijder Rolf Tibblin hield Bickers (GB) achter zich Australiër geroutineerd over circuit Zandvoort Schijngevecht van Loos en Slotemaker Zuid-Amerika en Finney J Pools en Dooyeweerd elk een overwinning op Mereveld door Kreitlein verslagen Derde achtereenvolgende zege in een Grand Prix Engelsman Jeff Smith grootste pechvogel bij strijd om Grote Prijs Nederland moto-cross Rolf v. d. Baumen ook op Loosdrecht de sterkste Feola blijft nog De Portugezen verdienen goed Hailwood in Brno: drie keer winst Peter Post snelste prof in Geel MAANDAG 25 JULI 1966 9 Grote Prijs van Zweden voor Torsten Hallman Strijd om zege Dameshockeyploeg startte in Zuid-Afrika met zege (Van onze sportredactie) „He did it", Ron Sydney Tanranac zei het na Zandvoorts Grand Prix bekeken door 78.000 toeschouwers gisteren voor de derde achtereen volgende maal na een Grote Prijs. Ron Sydney Tanranac was bij het uit spreken daarvan weer het middelpunt van de Brabham Itd.-pitsruimte. Hij Is niet alleen de grootste vriend van de winnende veertigjarige Australische ontwerper-coureur Jack Brabham, maar bovenal de man, die eens archi tect de gedachten, zoals Brabham die over racewagens heeft, uitwerkt op papier en vervolgens als leidinggevende man de constructie volgt. Hij maakt in belangrijke mate mogelijk, dat Jack Brabham, woonachtig in Sydney, Australië, maar voornamelijk verblijf houdend met vrouw en drie kinderen in Woking, een voorstad van Londen, dit jaar zijn grote wens kan gaan verwezenlijken: wereldkampioen worden in een eigen wagen. Dat doel had Brabham in 1961 voor ogen, toen hij na twee wereldkampioen schappen in 1959 en 1960, zijn eigen ontwerpen de circuits opstuurde. Brabham, met een aangeplakte baard en wandelstok in de hand naar zijn bolide gestapt bij de aanvang van de wedstrijd, als de „oude man", is in Zandvoort negen punten dichter bij het wereldkampioenschap gekomen, dank zij een overwinning. Een zege door zijn routine en de betrouwbaarheid van zijn 3.000 cc wagen, die nu eenmaal volmaakter is dan die andere merken in de racewereld op het ogenblik. Die kampen nog altijd met de invoering van de nieuwe formule (tot 3.000 cc"). Jim Clark, de Schot, die voor Colin Chapmans Lotusteam rijdt was de nadrukkelijke leverancier van het bewijs van die stelling. Hij was in de training niet veel lang zamer dan Jack Brabham, mocht ook op de eerste lijn starten en nam na vijfen twintig van de negentig ronden zelfs de leiding. Clarks stuurmanskunde in zijn 2.000 cc Lotus bewees op het bochtige Zandvoortse circuit daarna zijn nut in op vallende mate. Clark liep uit, leek de Nederlandse Grand Prix beslist te hebben, maar viel na 65 ronden terug. Brabham draaide toen snelle ronden en pakte Clark ln de 76ste. Voorbij was het met alle triomfale gedachten in de Lotus-pitsruimte. Clark stopte al in de volgende ronde bij de pits. Moeilijkheden met de koeling. Er bleef slechts een derde plaats voor hem over. Overdreven snel waren de heren overi gens bepaald niet. De tijd van Brabham, zaterdag tijdens de training, van 1.28.1 over één ronde, werd zondag bij lange na niet benaderd. De stevige zuidwesten wind beïnvloedde de snelheidswil op gro te stukken van het ruim 4100 meter lange circuit nadelig. De snelste ronde kwam nu wel weer op naam van een Brabham, die van Hulme, maar bleef beneden de 170 km. per uur: 1.30.6. Brabham draaide zijn snelle ronden in zijn opmars naar Jim Clark, toen deze de leiding had. Brabham had hem die na vijf entwintig ronden gegund, zonder onrust in zijn zakelijke gelederen teweeg te bren gen. Dat het bij een gepaste rust bij hem in de pits bleef, bleek terecht. Dat was anders dan in het begin, toen zijn teamgenoot Denis Hulme met een ka potte versnellingsbak te maken had. Hul me had zich zo mooi in tweede pdtftië achter de grote baas genesteld en ving al+ le aanvallen van Clark, en dat waren er heel wat, goed op. Die schoonmakende werkzaamheid hield op, toen Hulme met zijn versnellingsbak problemen had, ron- denlang probeerde daarmee door te rijden maar uiteindelijk toch moest opgeven. Clark was oorspronkelijk ook nog goed ge volgd door Graham Hill, die echter voor namelijk verstandig reed en daardoor niet te veel van zijn wagen vroeg. Het duel Clark-Brabham werd ronden- lang met een verschil van hooguit tien se conden uitgevochten, maar abrupt beslo ten, toen Brabham de kop had overge nomen. Clark stopte immers bij zijn pits en kreeg toen te maken met Graham Hill, die zijn ronde achterstand kon wegwer ken tijdens Clarks rustpauze en verder wegliep, toen Clark voor de tweede maal, stopte nu om het eerder gevraagde water tot zijn machine te laten doordringen. Clark kreeg daarop te maken met de tweede BRM-rijder, Jackie Stewart. Die ihad op twee ronden achterband gelegén, imaar;W«rkte die al-dan niet volledig weg. Al jan niet, omdat er verwarring over ontstond bij je wedstrijdleiding, waardoor (Van onze sportredactie) Rob Slotemaker en Wim Loos hebben veel gedaan om het geloofwaardig te ma ken: hun strijd in de Toerwagenrace, voorafgaande aan de wedstrijd van de wagens in de formule I. Slotemaker en Loos waren eensgezind aan de leiding ge komen en deden vooral in de bochten keu rige inspanningen om elkaar te passeren. Om beurten hadden zij de leiding in een wedstrijd over 75 km. Baas Slotemaker, Loos werkt op zijn slipschool, won uitein delijk na het gaaf uitgevoerde schijnge vecht. Zelfs veroorloofden zij het zich om Chiotakis ook met een Alfa Romeo GTA •n de laatste ronde vanaf de derde plaats Iets te laten oprukken. Zijn achterstand werd wat minder en het spel wat dui delijker. De uitslag van deze nationale race: 1. Rob Slotemaker met Alfa Romeo GTA 1600 cc de 18 ronden (75,47 km.) in 33 min. 16,8 sec. (gem. 136,07 km. per uur), 2. Wim Loos met Alfa Romeo GTA 3317.3) gem. 136,03 km. p.u.), 3. Nico Chiotakis met Alfa Romeo GTA, 4. Jan Oskamp met Austin Cooper S (snelste 1000-1300 cc), 5. Wim Beers met Ford Cortina Lotus. Op één ronde: 7. Ed Swart met Fiat Abarth 1000 b Corsa (snelste 850-1000 cc.). Snelste ronde: Slotemaker de 4193 meter in 1 min. 49 sec. (gem. 134.484 km. p.u.). Jim Clark en zijn rokende Lotus zijn onderwerp van gesprek en hande lingen voor de pits. Links Colin Chapman, de teamleider van Lotus. De Zweed Torsten Hallman heeft de Grote Prijs van Zweden, die meetelt voor het wereldkampioenschap motocross in de 250 cc klasse, gewonnen. Op de twee de en derde plaats eindigden zijn landge noten Ike Jonsson en Jan Blomquist. De uitslag luidt: Eindklassement: 1. Torsten Hallman, 2. en 3. Ike Jonsson en Jan Blomquist, 4. Hikan Jerling (Zweden), 5. Olie Pet- tersson. AUTOMOBILISME. De Italiaan Ludo- vico Scarfiotti heeft met zijn 2 liter Ferrari de rit Cesana-Sestriers, jie telt voor het Europees kampioenschap bergklim gewon nen. Hij maakte een tijd van 5 uur, 9 min. en 6 sec. en bereikte daarbij een gemid delde snelheid van 121,936 km per uur. Tweede werd de Duitser Gerhard Mitter met Porsche. Jim Clark, vorig jaar winnaar in Zand voort en wereldkampioen, zijn derde plaats pas na veel discussies behield. Dat Mike Spence als vijfde finishte was niet interessant vanwege die positie, maar wel vanwege het feit, dat de Coopers en Ferrari's zelfs nog achter zijn Lotus BRM terecht waren gekomen. Het was een duidelijk teleurstellende dag voor Cooper en Ferratï, daar op Zandvoort. Jochen Rindt was al in de eerste ronde met zijn Cooper Maserati hardvochtig te keer getrokken. Hij schakelde van zijn vijfde versnelling terug in de eerste en dat was te veel van het goede. De 23- jarige Wener keek halfweg de wedstrijd nogmaals sip, toen, omdat zijn teamge noot John Surtees met een kapot gedraai de bolide terugkwam bij zijn uitgangs punt. Ferrari had toen al lang de weten schap, dat de tweede Grand Prix van de Britse ingenieur Mike Parkes geen suc ces was. De lange Parkes Ferrari construeerde voor hem een iets lager mo del schoof op dezelfde plaats van de baan, waar Jochen Rindt ook zijn einde had gevonden. Parkes kroop ongedeerd uit zijn vuurrode Ferrari, die zo al na vier ronden onbruikbaar was. Lorenzo Bandini, zaterdag tijdens de training van de baan en lichtelijk geblesseerd geraakt, deed gisteren niet veel meer dan de ont heemde Ferrari-man Surtees (met moei lijkheden weg gegaan bij de Italiaanse fa briek) te pakken nemen en vervolgens triomfantelijk constateren, dat Surtees daarna pech kreeg. Voor Bandini zat er na de absentie tijdens de Grote Prijs van Engeland niet meer dan een zesde plaats in. De uitslag: 1. Jack Brabham (Austr.) met Brabham Repco de 90 ronden (377,4 km.) in 2 uur 20 min. 32,5 sec. (gem. 161,09 km. per uur). Op één ronde: 2. Graham Hill (G.B.) met BRM, op twee ronden: 3. Jim Clark (G.B.) met Lotus, 4. Jack Stewart (G.B.) met BRM, op drie ronden: 5. Mike Spence (G.B.) met Lotus BRM, 6. Lorenzo Bandini (It.) met Fer rari, op 6 ronden: 7. Joakim Bonnier (Zweden) met Cooper Maserati, 8. John Taylor (G.B.) met Brabham BRM, 9. Guy Ligier (Fr.) met Cooper Maserati. Snel ste ronde: Denis Hulme (Nieuw-Zeeland) met Brabham Repco de 4193 meter in 1 min. 30.6 sec. (gem. 166,608 km. per uur). Na de grote prijzen van Monaco, België, Frankrijk, Engeland en Nederland luidt de stand in de competitie om het wereld kampioenschap der coureurs: 1. Jack Brabham (Austr.) 30 pnt.; 2. Graham Hill (GB) 14 pnt.; 3. Jack Ste wart (GB) 12 pnt.; 4. Lorenzo Bandini (It.) en Jochen Rindt (Oost.) beiden 11 prit.; 6. Denis Hulme (Nieuw Zeeland) 10 pnt.; 7. John Surtees (GB) 9 pnt. 8. Jim Clark (GB) 7 pnt. De discussies over het optreden van de Duitse scheidsrechter Kreitlein, die zater dag in Londen Eng eland—Argentinië floot, en de Engelse scheidsrechter Ja mes Finney, die in Sheffield West-Duits- land—Uruguay leidde, zijn zondag in alle hevigheid ontbrand. Het optreden van Rudolf Kreitlein, een kleermaker uit Stuttgart, heeft vooral in Zuid-Amerika veel kwaad bloed gezet. Voelden de meeste Zuidamerikanen zich na de uitschakeling van Brazilië al diep teleurgesteld, na de wedstrijden van za terdag is die stemming veranderd in een van woede en verbittering. Het eerste ge luid van verontwaardiging liet Brazilië horen door middel van de delegatiechef Joao Havelange. Een perscampagne, waarin werd beweerd dat de FIFA van het begin af aan erop uit is geweest de Zuidamerikaanse ploegen zo snel moge lijk uit te schakelen, vond snel weer klank in Chili, Argentinië en Uruguay. Zowel het Zuidamerikaans e publiek als de voetbalofficials zijn van mening dat de keuze van Kreitlein en Finney het be langrijkste onderdeel van het „vernieti gingsplan" van de FIFA vormde. De Engelse scheidsrechter heeft in Sheffield het Duitse team en de Duitse scheids rechter heeft in Londen het Engelse team geholpen", is de teneur in bijna alle Zuid- amerikaanse dagbladen. Brabham, Hulme, Clark en Parkes in de Gerlachbocht na de start. Ütwi vxr l'oon tuv »9i §j3i*Jm 9D fïa ne§ i Jeff Smith heeft zijn kans niet gegre pen. De Engelse BSA-rijder, die in het klassement om het wereldkampioenschap motor cross in de 500 cc klasse de twee de plaats bezette, heeft na de gisteren in Lichtenvoorde gereden Nederlandse Grand Prix deze positie zelfs moeten prijsgeven. De Oostduitser Paul Friedrichs, die de wereldtitel eigenlijk niet meer kan ont gaan nadat hij zes van de tien tot dus ver gehouden grote prijzen op zijn naam heeft gebracht, (maar die nog in afwach ting is van een uitspraak van de sport- commissie van de FIM inzake zijn niet verschijnen op de Engelse Grand Prix), staakte na de eerste manche de strijd wegens een blessure. Smith, die in de eerste heat vijfde werd, moest in de tweede heat een na de start veroverde tweede plaats afstaan wegens machine pech. Hij werd tenslotte zelfs gedwongen op te geven. Voor hem waren er zodoen de ook geen punten te winnen. De strijd om de zege ging nu verder tussen de Zweed Rolf Tibblin en Smith's landgenoot Dave Bickers, die eveneens vrij hoog geklasseerd staan in het alge meen klassement. Tibblin eindigde in de eerste manche als winnaar met ruime voorsprong op Bickers en de overige deelnemers. De tweede manche begon veelbelovend, toen vier renners onmiddellijk een voor sprong namen. Een geweldig duel leek zich te gaan ontwikkelen, maar nadat Smith door pech was weggevallen en ook de Zweed Jan Johansson terrein had moe ten prijsgeven, bleven alleen Tibblin en Bickers over. De Zweed veroverde hal verwege de leidende positie en stond die niet meer af, waarmee hij tevens win naar werd van de Grote Prijs van Ne derland. De acht punten, die hij daar mee verdiende, waren voldoende om Smith in het klassement voorbij te gaan. De Tsjech Valek, die twee vierde plaat sen veroverde, klasseerde zich achter Bickers als derde. Een uitstekende prestatie leverde de Nederlandse invaller Jo Lammers. De Brabander werd tiende in het totaalklas sement en daarmee de tweede Neder lander, achter Tony van Heugten. Bij de nationale race in de 250 cc klas se won Frans Sigmans uit Bakel beide manches met grote overmacht, terwijl Jan van der Hoek uit Amsterdam door een tweede en een derde plaats in het eindklassement op de tweede plaats be slag legde. De resultaten waren: Totaalklassement over twee manches: 1. Rolf Tibblin (Zweden) met CZ, 2 pnt., 2. Dave Bickers (G.-B.) met CZ, 4 pnt., 3. Vlastimil Valek (Tsj.sl.) met JAWA. De entrainementen Pools en Van Dooye weerd zijn zaterdag op Mereveld elk tot een overwinning gekomen. Van Dooye weerd hield met Anne Emilie de ge vaarlijke Captain Double K achter zich en Pools was een andere Captain, namelijk Williams, te snel af. De uitslagen waren: Grijpskerkprijs: 1. Anne Emilie (J. van Dooye weerd), 2. Captain Double K. 3. Adeltraut M. Toto win. 6.80 pl. 2.40, 2.90, 4.20 kop. 15.-, cov. 7.20. trio 569.-. Beertaprijs: 1. Doubles Dechter (H. J. Pools), 2. daptain Williams, 3. David O. Toto win. 9.60 pl. 1.70, 1.10, 1.20 kop. 25.-. cov. 5.10. Aduardprijs (le afd.): 1 Fouqueet (M. Bouw huis), 2. Freeloader, 3. Fantastica. Toto win. 2,20 pl. 1.60, 7.50, 2.40 kop. 7.40, cov. 24.50. 2e afdeling: 1. Flintstone V (T. L. Oudshoorn), 2: Fazantduif S, 3. Flying Miss. Toto win. 4.50 pl. 2 -, 1.80 kop. 7.-, cov. 4.30. Eenrumprijs: 1. Comet Volann (S. J. van Leeu wen), 2. Darlin' Jill, 3. Beautiful Star. Toto win. 1.50 pl. 1.30, 1.70, 1.80 kop. 3.80. cov. 4.20, trio 21,80. Bafloprljs: 1 Dynamiet (C. J. Blokdijk). 2. Dorus van Rood en Noot, 3. Erica. Toto win. 7.60 pl. 2.10, 2 -, 1.60 kop. 7.-. cov. 4.30. Grotegastprijs: 1. Cyrano Silk (P.M. Smit), 2. Annemarie Cato, 3. Constantijn. Toto win. 9 - pl. 1.40, 1.40, 1.90 kop. 4.80, cov. 4.40, trio 229,50. Bedumprijs: 1. Bonnie Mars (S. A. Hartman), 2. Dinka, 3. Dorothea. Toto win. 3.80 pl. 1.40, 1.70, 1.20 kop. 12.10, cov. 11.80. Finsterwoldeprijs (le afd.): 1. Zefa (D. S. Bolwijn). 2. Anna Scotch. 3. Xuthus T. Toto win. 3.80 pl. 1.30. 1.40, 1.40 kop. 11.80, cov. 5.20. 2e afdeling: 1. Bento Kitty (J. Wagenaar jr.), 2. Yberflote, 3 Barones Spencer K. Toto win. 1.60 pl. 1.30, 1.80, 1.80 kop. 4.50, cov. 5.40. Totalisator-omset 166.754,50. DUINDIGT (ZONDAG) De uitslagen van de zondag op Duin dicht gehouden draverijen en rennen lui den: Troubadourprijs: Epinard Kitty (J. Wagenaar sr.). 2. Echtens Khan. 3. Esmeraud. Toto win. 8.90 pl. 4.30. 7.30, 3.30 kop. 12.30, cov. 23.10. Tjibbeprljs: 1. Christian de Wet (L Schoon hoven jr.), 2. Caruso. 3. Don Faune. Toto win. 3.60 pl. 1.70, 2.40, 3.20 kop. 6.70, cov. 6.-. trio 1 225,50. Indrndantprijs: 1. Browny H (M. L v d. Togt), 2. Diomedea S, 3. Doortje Dartel. Toto win. 4.10 pl. 2.10, 2.20, 3.- kop. 18.70, cov. 5.-. Derbyproefprijs: 1. Eronica W (J. Wagenaar jr.), 2. El Hadie. 3. Elisabeth Hollandia. Toto win. 2.20 pl. 1.20, 1.50. 2.- kop. 4.60, cov. 5.- trio 34.-. Het zilveren Renpaardprijs: 1. Germano (ir. J. Oostingi, 2 Olivieer B. 3. Star Performer. Toto win. 9.60 pl. 2.10, 1.60, 1.50 kop. 7.90, cov. 4.10. Vevi Kepiprljs: 1. Carel Bond W (J. A. Caron), 2. Diamant Dear. 3. Daisy Norton. Toto win. 43.80 pl. 6.80, 2.20, 5.60 kop. 32.80, cov 4 60, trio 8.275,20. Fricakprijs: 1. Blauwe Reiger S (E. de Visser), 2 Adeltraut M, 3. Zilver Kid, Toto win. 2.70 pl. 1.50, 2.10, 2.20 kop. 9.10, cov. 5.70. RENNEN Tennesseeprljs (le afd.): 1. Boodle (G Bier). 2. Marijke, 3. Evian. Toto win. 4.0 pl. 1.90, 1.90 kop. 12.90, cov. 3.-. Tennesseeprljs (2e afd.): 1. Silver Aster (G. Bier), 2. Iliona, 3. Quelle Musique. Toto win. 4.10 pl. 1.50, 1.90, 1.30 kop. 14.70, cov. 5.3(1 Tweede Veefondsprijs: 1. Yum Yum (L. Rance), 2. Molvedo II, 3. Blizzard. Toto win. 5.40 pl. 1.60, 1.80, 1.70 kop. 10.80, cov. 5.10. Totailsator-omzet f 293.798.-. 8 pnt., 4. Chris Horsfield (G.-B.) met CZ, 12 pnt., 5. Jan Johansson (Zwe den) met Linstrom, 13 pnt., 7. Ton .van Heugten (Ned.) met CZ, 19 pnt., 10. Jo Laminers (Ned.) met Husqvarne, 23 pnt. De stand voor het wereldkampioen schap luidt nu: 1. Paul Friedrichs (O.- Dld) 58 pnt., 2. Rolf Tibblin (Zweden) 40 pnt., 3. Jeff Smith (G.-B.) 37 pnt. Onder de meest ideale weersomstan digheden is dit weekeinde op de Loos- drechtse plassen een begin gemaakt met de 25ste Nieuw-Loosdrechtweek. Een hoogtepunt vormde het eerste duel in de Valkenklasse waarvoor onder meer Egon Rolf v.d. Baumen, de winnaar van de Kaagweek, en zijn grote concurrent de Rotterdammer Piet van Buren aan de start kwamen. In deze wedstrijd heeft Rolf v.d. Bau men duidelijk aangetoond ook op de Loos- drechtse plassen bijzonder goed thuis te zijn. In het laatste grote kruisrak kwam hij onweerstaanbaar naar voren en finish te tenslotte met grote voorsprong. Op de tweede plaats gevolgd door Piet van Buren. In de 16 m2 klasse is Jan van Riet schoten dit seizoen uitstekend in vorm. Samen met Paulsen, een van de uitblin kers op de Kaag, nam hij vrij spoedig de leiding. In het laatste kruisrak zeilde Van Rietschoten zich los van zijn concur rent en ging als eerste over de lijn. In de OK-jollen, i_p Loosdrecht sterk bezet, ging de overwinning twee keer naar de Grouwster zeiler Wester, die zich hier door plaatste in het team voor de we reldkampioenschappen in de OK-klasse, die van 6 tot 12 augustus op het Veerse meer zullen worden gehouden. De Flying Dutchman-klasse, met ne gen deelnemers zwak bezet, had een duidelijke winnaar, namelijk de Belg Christian, die met een enorme voor sprong als eerste de lijn passeerde, op de tweede plaats gevolgd door de Kaag- zeiler Van Eendenburg. Alle grote na men ontbreken echter in verband met de FD-week en de Europese kampioenschap pen in Noorwegen. Het Nederlandse dameshockeyteam, dat zaterdag zijn eerste wedstrijd tijdens de Zuidafrikaanse trip speelde, won in Stellenhosch bij Kaapstad met 3-0 van Boland. Het toer-team leidde bij rust met 1-0. De doelpunten werden gemaakt door Nolte Marten (2) en Beine van Lede. Hoewel het uit het veld zenden van de twee Urvguezen in de wedstrijd tussen Duitsland en Uruguay door de Engelse arbiter Finney over het algemeen als een belediging en een daad van grote on rechtvaardigheid wordt beschouwd, is het uit het veld sturen van de Argentijn Rat- tin door Kreitlein echter het belangrijkste onderdeel van de discussies. Rattin, die van Kreitlein een waarschuwing kreeg, iets tegen de arbiter zei en toen van het veld werd gestuurd, verklaarde na afloop alleen maar om een tolk te hebben ge vraagd en geenszins iets beledigends te hebben gezegd. De beslissing van Kreit lein ondervindt dan ook allerwegen cri- tiek en niet alleen vanuit Zuid-Amerika. Billy Wright, de bekende Engelse oud voetballer, verklaarde dat er spelers zijn die praten en daarmee niets kwaad be doelen. „Een goede scheidsrechter zal dat praten dan ook over het hoofd zien", meende Wright, die bijval kreeg van on der meer Joe Merrier („de verkeerde be slissing op het verkeerde moment tégen de verkeerde man") en Jimmy Hill, ma nager van Coventry. Kreitlein zelf, die na afloop door enke le spelers werd geslagen en gespuwd, doch die geen klacht bij de politie zal indienen, verklaarde: „Rattin praatte bij bijna elke beslissing tegen mij en toen hij op vriendelijke wijze om een tolk vroeg, was de maat vol." Vicente Feola, de verguisde coach van de onttroonde titelverdediger Brazilië, gaat voorlopig nog niet naar huis. Na de finale van het wereldkampioenschap in Londen gaat hij eerst nog een kijkje ne men in Duitsland en Italië, om dan ver volgens medio augustus naar Brazilië terug te vliegen. Hij hoopt dan dat tegen die tijd de opwinding over het echec ge taand is en dat zelfs de fanatieke voet balfans. die na de 1-3 nederlaag tegen Portugal in het centrum van Rio een symbolische galg oprichtten, hem verge ten zijn. Het Portugese dagbald A Bola schreef zaterdag dat de Portugese wereldvoet ballers tot dusverre 60.000 escudos 7500) per persoon hebben verdiend tijdens de groepswedstrijden. Als zij de finale bereiken, ontvangt het team bovendien 62.250, die zijn uitge loofd door een bank en 50.000 van een bouwonderneming. Dit zal dan worden uitbetaald als een aanvulling op het offi ciële prijzengeld. De spelers ontvingen 1250 voor elke overwinning en nog eens 1250 voor het bereiken van de .laatste acht. Daarnaast maakt Eusebio, die tot dusverre reeds zevenmaal scoor de, een goede kans om de beste schut ter van het toernooi te worden. Dat brengt hem persoonlijk nog een voordeel .Qp.,v.an 1Q.QQ0. Niet minder dan drie overwinningen behaalde de Britse Hondarijder Mike Hailwood tijdens de zondag in Brno ge houden en voor het wereldkampioenschap tellende wedstrijden om de grote prijzen van Tsjechoslowakije motorsport. Hij zege vierde in de 250, de 350 en de 500 cc klas se. Het vierde onderdeel de 125 cc leverde Honda eveneens een eerste plaats op. Luigi Taveri won voor zijn stalgenoot Ralph Bryans. De uitslagen waren: 125 cc: 1 Taveri (Zwits.) Honda 111,52 km. in 48 min. 06.8 sec. 2. Brayns (GB) Honda 48.27,70; 3. Ivy (GB) Yamaha 49.08,6. Stand voor het wereldkampioen schap: 1. Taveri 36 pnt 2. Ivy 24 pnt, 3. Brayns 17 pnt. 250 cc: 1. Hailwood (GB) Honda 125,46 km in 50 min 40,9 sec. 2. Read (GB)Yama- ha 50.47,5, 3. Rosner (O.-Did.) MZ 53.41,7. Stand voor het wereldkampioenschap: 1. Hailwood 56 pnt, 2. Read 28 pnt, 3. Red man 20 pnt. 350 cc 1. Hailwood (GB) Honda 153,35 km in 59 min. 06,60 sec., 2. Agostini (It.) MV Agusta 59.24,00, 3. Rosner (O.-Dld) MZ 64.04,60. Stand voor het wereldkam pioenschap, 1. Hailwood 32 pnt, 2. Agos tini 25 pnt, 3. Pasolini (It.) 11 pnt. 500 cc, 1. Hailwood (GB) Honda 181,233 km in 1.16.05,3, 2. Agostini (It.) MV Agusta 17.21,9, 3. Marzovszkij (Zwits.) Matchless op 1 ronde. Stand voor het wereldkam pioenschap 1. Agostini 26 pnt, 2. Redman 18 pnt, 3. Marzovszky 13 pnt. Bij een wegwedstrijd in Geel met 92 deelnemers ging Peter Post zaterdag ze gevierend over de eindstreep. De uitslag was 1. Peter Post (Ned.) de 195 km in 4.25.00, 2. R. Blockx (Belg.) op 1 lengte, 3. R. van Meenen (Belg.), 4. Luyten (Belg.), 5. Böl- jte (Did), 6. Arie den Hartog (Ned.). Arie den Hartog behaalde een dag later een overwinning in een 168 km lange wegwedstrijd in Hoepertingen (België), waar de favorieten overigens verstek lie ten gaan. De momenteel in Limburg woonachtige Zuidlander maakte een tijd van 4 uur en 12 minuten. Hij had een voorsprong van 35 seconden op zijn naas te belager, de Belg Frans Verbeeck. Jos van der Vleuten heeft zondag een internationale prof ronde gewonnen. De Brabander versloeg in de eindsprint van de ronde van Made zijn vluchtmakker Van Amsterdam. Van der Vleuten legde de 123 km af in 2 uur 43 minuten en 50 seconden. De uitslag luidt: 1. V. d. Vleuten (Mier- lohout) 2.43.50, 2. Van Amsterdam (Leider dorp) z.t., 3, Verachtert (Belg.) p. 50 sec., 4. Van Espen (Arnhem), 5. Karstens( Lei den) op 1.05, 6. De Haan (Hoogerheide), 7. De Roo (Kruiningen). 8. Captein (Am sterdam), 9. Hitchen (GB), 10 Paul (Den Haag) allen dezelfde tijd. TAFELTENNIS. De Amsterdamse ta feltennisser Carel Deken zal op kosten van het sportfonds Leo van der Kar in de eerste week van augustus in het Zweedse stadje Falkenberg een trainingskamp vol gen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9