Deventer huisarts openlijk tegen de commissie verpakte geneesmiddelen Boete voor deelnemers aan verboden optocht Slachtoffers van het verkeer Dit jaar viermaal zoveel nekkramp Inbreker bood excuses aan Kort en bondig Feestelijk welkom voor prinselijk paar Strijd om waarde van Vasolastine Het belang van de medische informatiekaart Woningbouw geschaad door slecht weer in Noord-Nederland Prinses Beatrix legde eerste steen voor waterfabriek Klein meisje gestikt in douchecel Kind ernstig verbrand bij spel met vuur V oetbalge foeter Venlonaar mishandelt een stadgenoot Wisselvallig weer TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! Is DINSDAG 26 JULI 1966 Op St. Maarten H aarlem Velsen-I J muiden Beverwijk Sn WV (Van onze correspondent) DEVENTER De 58-jarige Deventer huisarts M. Brouwer heeft in een open brief stelling genomen tegen de afwijzing van het geneesmiddel vasolastine door de commissie op de verpakte geneesmidde len. De commissie kwam hiertoe als ge volg van de nieuwe wet op de genees middelen, die bepaalt dat verpakte ge neesmiddelen aan bepaalde eisen moeten voldoen. Alle medicamenten worden aan een nauwkeurig onderzoek naar genees kundige waarde en eventuele bijver schijnselen onderworpen. Het college kwam tot de conclusie dat vasolastine, een preparaat dat reeds achttien jaar in de handel is tegen hart- en vaatziekten, niet die werking had die er aan werd toe geschreven en keurde het af. De Deventer huisarts heeft zich nu op geworpen als woordvoerder voor zeker tweehonderd Nederlanders, die menen hun leven aan vasolastine te danken te hebben en zeggen dat stopzetting van de fabricage voor hen een ramp zou beteke nen. Hoewel het middel nog wel in de handel blijft zolang de minister geen uit spraak heeft gedaan in een door de fabri kant (Enzypharm in Soest) aangegaan beroep tegen het besluit van de commis sie, zijn er reeds ziekenfondsen die het omstreden middel van hun medicijnen- lijsten hebben geschrapt. Alleen op uit drukkelijk verzoek van de behandelende arts wordt het preparaat nog verstrekt. In zijn open brief, die hij aan zowel patiënten als bevriende relaties en medi sche instellingen heeft gezonden, stelt dr. Brouwer dat het besluit van de commissie verpakte geneesmiddelen de klok terug draait. „Ik heb in de loop der jaren ver schillende erkende klinici in geheel Euro pa bezocht om de ervaringen met het betreffende middel uit te wisselen. Ik ben daardoor op de hoogte van hun enthou siasme over de volkomen nieuwe perspec tieven op therapeutisch gebied die zich dankzij dit middel openden. Nu wil om voor een ieder normaal den kend mens onnaspeurlijke redenen een Nederlandse commissie van theoretici va solastine als therapeuticum schrappen. Men dreigt daarmee een geniaal Neder- iemand die over deze tak van de medi sche wetenschap meer weet dan wie ook sche wetenschap meer weet dsn wie ook in ons land en die hieraan zijn leven heeft gewijd. Een onderzoeker ook, die de „onderzoekers" voor moest zeggen hoe zij het preparaat moesten onderzoeken omdat hun de daarvoor onontbeerlijke kennis ten enen male ontbreekt. Wij die reeds jaren met het preparaat hebben gewerkt, konden van tevoren zeggen dat dit ondeskundig onderzoek wel moest mis lukken". En hij vervolgt: „Ik ben in staat dege nen die tenslotte toch tot een verbod van vasolastine overgaan aan te klagen we gens het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel dan wel moord met voorbedachte rade. Als vele collega's de schouders ophalen over dit geneesmiddel dan kamt dat omdat zij door een gebrek kige zoal niet afwezige kennis der bio chemie niet in staat zijn de werking van dat geneesmiddel te begrijpen". Dr. Brouwer stelt tot slot van zijn schrijven dat „indien men de heer Van Leeuwen (de fabrikant - red.) zou nood zaken met heel zijn omvangrijke weten schappelijke kennis ons land te verlaten hij elders met open armen zou worden ontvangen. Aan ons te zorgen dat het gezonde verstand zegeviert en dat ons land een opzienbare blamage wordt be spaard". De woordvoerder van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wilde zich vanmorgen niet over de ac tie van de hartpatiënten uitlaten. Hij Maandagmiddag om half twee is de tienjarige Henk Kroek uit Meppel, die in Heerenveen logeerde, met zijn fiets op rijksweg 32 ter hoogte van Nieuwerbrug aangereden door een personenauto. De knaap belandde eerst op de motorkap en daarna op de rijweg. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Gistermiddag om half vier is het twee Jarige jongetje L. Verhoeven, dat met nog enkele kinderen in een inrit aan de Ranon kelstraat in Eindhoven speelde, plotse ling de rijweg opgelopen en overreden door een autobus van de legerplaats Bu del. Het knaapje is tijdens het vervoer naar het St Josephziekenhuis in Eindho ven overleden. De 87-jarige heer P. Achterberg uit Baarn is maandagmiddag omstreeks half zes met zijn fiets op de Torenlaan vlak voor het ziekenhuis in zijn woonplaats aangereden door een auto. Hij was op slag dood. De 53-jarige Venlose mevrouw A. Schreurs-Kaufman is maandag te Asten in de Peel om het leven gekomen toen de Tot en met half mei is bij de genees kundige hoofdinspectie aangifte gedaan van 310 gevallen van nekkramp. In de selfde periode van 19G5 werden slechts 73 gevallen van deze besmettelijke ziekte gemeld. In het blad „Gezondheidszorg" van het Groene Kruis wordt naar aanleiding hier van opgemerkt dat deze sterke stijging •en studie wettigt met betrekking tot eventuele vaccinatie tegen nekkramp. Ook een onderzoek naar de bron van in fectie, die blijkbaar het meest voorkomt in kazernes en andere plaatsen waar veel mensen bijeen zijn, lijkt gewenst. Polio en difterie komen in Nederland bijna niet meer voor. Andere ziekten staan nog wel met grote getallen op de staten die de geneeskundige hoofdinspec tie uitgeeft van de aangegeven besmet telijke ziektegevallen. Voorbeelden hier van zijn roodvonk en salmonellosen. In tegenstelling met de nekkramp geeft een vergelijking met vorig jaar wat deze giekten betreft echter geen grote ver schillen te zien. auto waarin ze meereed slipte en tegen een boom botste. Haar man werd zeer ernstig gewond. De 22-jarige H. C. Pasman uit Diepen- heim is in de nacht in de buurtschap Hommerts (gemeente Wymbritseradeel) in Friesland bij een ongeval om het leven gekomen. Hij reed met zijn auto in een sloot. In het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht is gisteren de 65-jarige mej F. M. van Luyn uit Ede aan haar ver wondingen overleden. Zij is in Ede het achtste verkeersslachtoffer binnen drie weken. Mej. Van Luyn reed zaterdagmiddag met haar fiets op de Otterloseweg en stak zonder voldoende op het verkeer te letten de rijbaan over. Zij werd geschept door een personenauto. wees erop dat de fabrikant bij de minis ter van Sociale Zaken in beroep is ge gaan tegen de uitspraak Van het college zodat de zaak van het departement sub judice is. Wel wilde de woordvoerder ver klaren dat het college van verpakte ge neesmiddelen is samengesteld uit de bes te mensen die je op dit terrein kunt vin den. Zijn uitspraak mag dan ook niet als lichtvaardig worden afgedaan. De minis ter zal uitspraak doen zodra hij van va kantie terug is. In „Medisch Contact", het -officiële or gaan van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst, is nog eens de aandacht ge vestigd op de medische informatiekaart, die de maatschappij verkrijgbaar stelt. Het belang van een dergelijke kaart bleek o.m. bij een opname van een patiënte die drie soorten tabletten gebruikte, die zij gemakshalve in één flesje had gedaan. De apotheker kon geen uitkomst bieden, de tabletten waren in een willekeurig flesje gestopt. De huisarts was niet di rect bereikbaar en bovendien was de pa tiënte nog bij twee specialisten onder be handeling. De behandeling in het zieken huis moest een dag worden uitgesteld. Een medische informatiekaart had hier waarschijnlijk uitkomst kunnen bieden, aldus medisch contact. Een verplichting tot het bij zich dragen van zo'n kaart be staat echter niet. Ook zou de medische informatiekaart een oplossing kunnen bieden bij moeilijk heden waarvoor apothekers zich zien ge steld bij het afleveren van herhalings recepten, die onvolledig zijn uitgeschre- schreven, waarvoor een stuk verantwoor delijkheid van de arts wordt afgeschoven op de apotheker, die deze verantwoorde lijkheid niet kan en mag overnemen. Het aantal voltooide woningen in de drie noordelijke provincies is in de eerste vier maanden van 1966 achter gebleven bij het aantal voltooide woningen in deze provincies in de overeenkomstige periode van 1965. In de maand mei kwam even wel een belangrijk groter aantal wonin gen gereed. Dit zegt de minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, de .heer Bogaers, in antwoord op schriftelijke vragen van' het Tweede Kamerlid Wil- mans (PvdA) over de woningbouw in het noorden van het land. De weersomstandigheden, aldus het antwoord, waren in het noorden in het eerste kwartaal van 1966 duidelijk ongun stiger dan in de rest van het land. Het bezoek van prinses Beatrix en prins Claus betekent op elk eiland van de Nederlandse Antillen een feestdag voor de uitbundig juichen de en enthousiast met vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen. Prinses Beatrix en prins Claus zijn maandag van Aruba naar de Bovenwind se Eilanden gegaan. Op Aruba waren twee hakenkruisen geschilderd op een re servoir van de waterfabriek. Een kwajon gensstreek, zegt de politie. Bij de aankomst op St. Maarten, het grootste eiland van de drie Bovenwindse Eilanden, dat voor de helft Frans bezit is, werden de prinses en de prins begroet door de gezaghebber van het eilandge bied, de heer J. J. Beaujon. Een band speelde het Wilhelmus en het Antilliaan se volkslied, waarna een dansgroep een calypso danste. Van het vliegveld, waar een zeer grote menigte bijeen was. reed het prinselijk paar naar het De Ruyterplein, waar de schoolkinderen een zanghulde brachten. Het plein en de straten van Philipsburg waren versierd met vlaggetjes en erebo- gen. In het gezaghebbershuis werd daar na een ontvangst gehouden. Het prinse lijk paar begaf zich op het bordes van het gezaghebbershuis om een défilé van jeugd- en sportorganisaties te aanschou wen. In de middag vertrok het prinselijk paar naar Cay Bay waar een nieuwe wa terfabriek zal worden gebouwd met geld van de EEG. Het prinselijk paar onder tekende een oorkonde die in een koperen koker werd ingemetseld. Prinses Beatrix legde vervolgens de eerste steen voor de fabriek. Dinsdagochtend vroeg zijn de prinses en de prins naar St. Eustatius en Saba ver trokken. (Van onze correspondent) In het Peelplaatsje Asten is het twee jarig- dochtertje van het gezin Janssen Verbugt omgekomen in een douchecel door gebrek aan zuurstof. De moeder had het raam van de min of meer geimpro viseerde douchecel gesloten opdat er geen vliegen naar binnen zouden komen. Het ongeval werd ontdekt door de twee oudste kinderen van het gezin, een jongen van zes en een meisje van vijf jaar. Zij vonden dat hun moeder met de twee kleinste kinderen wat lang in bad bleef Mevrouw Janssen lag bewusteloos bo ven op haar tweejarig kind, dat dood bleek te zijn. Een driejarig jongetje, dat ook in de douchecel lag, was bewusteloos doch kon door mond-op-mond-beademing tot zijn positieven worden gebracht. Me vrouw Janssen moest in het ziekenhuis van Deurne worden opgenomen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM „Ik heb u nog nooit gezien en u mij ook niet, maar voor mij is de zaak pas helemaal afgedaan als ik u persoonlijk mijn excuses heb aangebo den. Neemt u maar echt van me aan dat het me heel wat moeite heeft gekost hier binnen te stappen". Dit zei gistermiddag een ongeveer veer tigjarige man tegen de eigenares van een parfumeriezaak in de Coronagalerij tussen het Rokin en de Kalverstraat in Amsterdam, mevrouw S. Drente. Even tevoren was hij schuchter de zaak binnen gestapt en had hij naar haar gevraagd De man wilde zijn excuses aanbieden voor een inbraak die hij vorig jaar janu ari met een vriend in de zaak van me vrouw Drente heeft gepleegd. Hij heeft hiervoor een gevangenisstraf van negen maanden gekregen en is alweer een tijd je vrij. „Dat vind ik geweldig" zo rea geerde mevrouw Drente. Bij de inbraak heeft de man niets gestolen. Hij werd met zijn vriend op heterdaad betrapt. Het vierjarig zoontje van de familie Kikken te Venlo rende maandagmiddag als een brandende fakkel naar huis en zakte daar in elkaar. Het hele bovenlijf van het kind was overdekt met brand wonden. Onmiddellijk werd het knaapje naar het ziekenhuis overgebracht alwaar onmiddellijk operatief moest worden inge grepen. Het kind verkeert in levensge vaar. Een onderzoek door de politie wees uit dat kinderen nabij een in aanbouw zijnde school gespeeld hadden met vuur. Zij hadden een jampotje gevuld met benzine in brand gestoken en er mee rond ge slingerd. Toen het touwtje waaraan het potje was bevestigd doorbrandde, werd het kind met de brandende benzine over goten. Ik ben niet van plan mensen die op een afstand van tien meter van elkaar lopen niet als een optocht te beschou wen en ook niet woorden als „demon stratie" en „pamfletten uitdelen" te zien als reden om niet te straffen. Dit zei gistermiddag de Amsterdamse kanton rechter rnr. A. W. Haan tegen 38 jonge lui, die voor hem terecht stonden omdat zij op 23 juni in Amsterdam hadden deel genomen aan een tegen het optreden van de politie gerichte demonstratieve optocht waarvoor geen vergunning was verleend. In een bijna drie uur durende zitting veroordeelde hij 28 verdachten tot een boete van ƒ25, twee tot ƒ15 en twee tot 12,50. Vijf anderen werden wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken, terwijl een vrouwelijke verdachte ontslag van rechts vervolging kreeg omdat zij kon aantonen als persfotografe bij de optocht aanwezig te zijn geweest. In vier gevallen werd de zaak voor onbepaalde tijd aangehouden. De officier van justitie, die tegen vrij wel alle verdachten een boete van 50 had geëist, was ondanks het verweer van enkelen hunner dat er geen sprake was geweest van een optocht maar van een niet verboden sandwich actie, van mening dat het op 23 juni een „gezamenlijk optrek ken van een aantal personen in een min of meer gesloten formatie", had betroffen, hetgeen zijns inziens de definitie van het begrip optocht was. Enkele veroordeelden kondigden aan, dat zij in hoger beroep zouden gaan omdat zij het hiermee niet eens waren. BOGOTA (AP) Een Colombiaan se radiozender heeft de Britse ambas sade maandag verzocht de toezending van BBC-grammofoonplaten te staken wegens de duidelijk schandelijke houding van de Britse voetbalautoritei ten tegen Zuidamerikaanse sportlie den". De zender, „La Voz Panamericana" heeft de ambassade doen weten, dat de boycott voor BCC-materiaal voor onbepaalde tijd geldt. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Cor Kee. Waalse Kerk, woensdag 20 uur: Orgel concert door Nico van den Hooven. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.„Yeah, yeah, yeah", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 uur: „Mary Pop- plns", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spankie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dans meesters", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", 14 j.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 to,t 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel. Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Museum Het huis van Looy (Kamper- laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 uur: „De Apenbroodboom". DINSDAG 26 JULI City, 20 u.: „Angélique, markiezin der engelen". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen" WOENSDAG 27 JULI City, 20 u.: „Angélique, markiezin der engelen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum Semafoorduin, IJmuiden: expositie van haven- en ka- naaiwerken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". DINSDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Nederl. Herv. Kerk, Kerkstraat, 20 uur: Zomeravondorgelconcert. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. WOENSDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30-18 uur: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. „Badehosezuge" rijden weer. Zaterdag zijn de eerste zogenoemde „Badehose zuge" uit het Ruhrgebied vertrokken met bestemming de Nederlandse kust. Een had Alkmaar als bestemming, de andere Den Helder. Beide treinen wa ren vol. Deze „Badehosezuge" zullen speciaal ten behoeve van de reizigers, die in het Ruhrgebied wonen tot aan het eind van het toeristenseizoen rijden. Zestien meter gevallen. De 35-jarige con structiewerker B. Degenaars uit Amster dam is zaterdag op het terrein van F. Swarttouw aan de Botlekweg van een hoogte van zestien meter gevallen. Hij is met diverse beenbreuken en inwendi ge kneuzingen en hoofdwonden in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Luchtvaartpionier overleden. Op 82-jarige leeftijd is zondag de heer J. J. van Bus sel overleden. Hij behoorde in 1911 tot de eerste drie Nederlanders die hun vliegbrevet behaalden. Tot 1914 gaf hij vliegdemonstraties. Het uitbreken van de eerste wereldoorlog maakte daaraan een einde. Daarna is de heer van Bus sel een taxi-bedrijf begonnen. Gepakt. Op 16 juii hebben twee jongens bij een juwelier in Amersfoort een éta- lageruit ingegooid en voor 1500,- aan sieraden weggenomen. Zij verdwenen in een gestolen auto. De daders zijn nu gepakt, één in Middelburg en één in Culemborg. Zij waren onlangs uit een inrichting in Lunteren ontvlucht. Tasjesrover gepakt. Een 16-jarig school meisje werd in Utrecht van haar tasje beroofd door een man die op een brom fiets vlak langs haar reed en het tasje greep. Er zat o.a. een portemonnaie met 120,- in. Twee jongens gingen hem op hun brommers achterna en zorgden ervoor dat de politie hem kon arreste ren. Verdronken. De zesjarige Albert Vendrig is in Nigtevecht in het Amsterdam-Rijn kanaal verdronken. De zevenjarige Jan van den Berg uit Bruinisse is even bui ten zijn woonplaats verdronken in de kolk van de ..Nieuwe Sluis"; waaruit vroeger het polderwater uit de polder in het Mastgat werd geloosd. Clandestiene zenders. Opsporingsambte naren van de Bijzondere Radiodienst van PTT hebben in samenwerking met de Rijkspolitie te Hennaarderadeel (Fr.) de clandestiene zenders „Hongkong", die ook wel uitzond onder de naam „Dikke Paling", en „Jupiter" opge spoord en inbeslaggenomen. Daarbij werd proces-verbaal opgemaakt tegen een 26-jarige bankwerker en zijn 22- jarige echtgenote te Ried (gem. Frane- keradeel), en een 25-jarige lasser te Boer (gem. Franekeradeel). De 56-jarige Venlonaar P. Gijsen is in zijn woonplaats door een 34- jarige stadgenoot lelijk toegetakeld. Dit gebeur de na een meningsverschil in een café. De dader ging wel bijzonder hardhandig te keer. want achtereenvolgens bewerkte hij zijn slachtoffer met een barkruk, zijn vuisten en een bierglas. Tenslotte trapte hij hem toen hij op de grond lag. Het slachtoffer moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. De dader belandde in de cel en zal terzake van mishandeling aan de officier van justitie te Roermond wor den voorgeleid. Het KNMI deelt mee: Een kleine de pressie bereikte dinsdagochtend de Iers® Zee. Verwacht wordt, dat de storing in de komende nacht vlak ten noorden van de Waddeneilanden zal trekken. Het erbij be horende front zal vanavond en vannacht enige regen veroorzaken. Morgen stroomt met een matige en tijdelijk krachtige wes telijke tot noordwestelijke wind weer koe le polaire lucht ons land binnen, Hierin komen opklaringen voor, maar ook enke le verspreide buitjes. De luchtcirculatte wordt gekenmerkt door kort achter elkaar voorbij trekkende storingen en hogedrUk- gebieden, die afwisselend regen maar ook perioden met zonneschijn veroorzaken. WEFRR.4PPORTEN Maxlmum- tempeiatuien al C as 'ré binnen- en buitenland. O. g Neerslag: laatste 24 uur. S Den Helder half bew. w 17 0 Ypenburg licht bew. zw 17 0 Vlissingen licht bew. zzw 17 0 Eelde licht bevv. zzw 17 0.5 De Bilt onbewolkt zzw 18 0 Twente zw. bew. zzw 19 0 Eindhoven licht bew. zw 19 0 Z.-Limburg onbewolkt zzw 19 0 Helsinki licht bew. ozo 27 0 Stockholm zw. bew. zzo 28 1 Oslo regen z 18 3 Kopenhagen licht bew. w 21 0.3 Aberdeen zw. bew. nnw 16 0.5 Londen zw. bew. z 18 0.1 Amsterdam zw. bew. zzw 18 5 Brussel licht bew. z 21 0 Luxemburg zw. bew. z 17 0 Parijs half bew. windst. 20 0 Bordeaux onbewolkt wzw 21 1 Grenoble zw. bew. windst. 24 0 Nice half bew. nnw 24 0 Berlijn licht bew. w 25 0.4 Frankfort onbewolkt z 20 0.3 München half bew. zzw 21 16 Zürich mist windst. 19 2 Glenève licht bew. zw 21 0 Locarno licht bew. windst. 27 0 Wenen regen nw 21 16 Innsbruck zw. bew. windst. 22 3 Belgrado zw. bew. nw 23 4 Athene onbewolkt wnw 31 0 Rome onbewolkt zo 26 0 Barcelona licht bew. windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 34 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon zw. bew. nnw 23 0 Woensdag 27 juli Zon op 4.33 uur; onder 20.39 uur. Maan op 17.08 uur; onder 0.18 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 26 juli Hoog water 10.15 uur en 22.46 uur. Laag water 5.42 uur en 18.12 uur. Woensdag 27 juli Hoog water 11.23 uur en 23.55 uur. Laag water 6.49 uur en 19.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2