Eén der „sterke mannen" van mishandeling beschuldigd Ook inkomen van prins Bernhard moet omhoog Nederlander in Nieuw-Zeeland ging van kwaad tot erger Utrechtse politie leert rijden met caravan Weduwe van dr. Soumokil in Nederland en TRIUMPH DEALER Hoofdinspecteur zou pols van een fabrikant hebben gebroken Vermiste student is terecht KVP-jongeren ontsteld over voorstellen Protest van provo's Amerikaanse steun voor kerkbouw Engelse fantast moet land uit Nog steeds opstoppingen door Nederlandse caravans Britten annuleren groot congres Toeristen mishandeld in Valkenburg Opklaringen li WOENSDAG 27 JULI 1966 Terug uit Albanië wmm PK-GJ8 In Oostenrijk Gebrek HARRY OOMEN Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor U! (Van onze correspondent) AMSTERDAM Tegen één van de door de minister van Binnenlandse Za ken aangewezen „bekwame mannen", die bij de Amsterdamse politie de leiding op zich genomen hebben van de mobiele een heden, hoofdinspecteur K. Heijink, schriftelijk een klacht ingediend bij de officier van justitie. Klager is de 44-jarige fabrikant J. G. Vermeulen uit de hoofd stad. Volgens hem heeft hoofdinspecteur Heijink afgelopen zaterdagavond tijdens de lichte ongeregeldheden op het Leidse plein zonder noodzaak zo hard zijn lin kerpols omgedraaid dat deze brak. Verder beklaagde de heer Vermeulen zich erover dat hoewel hij naar het poli tiebureau werd overgebracht en hoewel hij een verzoek hiertoe deed tegen hem geen proces-verbaal is opgemaakt. In zijn brief aan de officier van justitie schrijft de heer Vermeulen dat hij zaterdagavond op het terras bij Americain zat en door in de handen te klappen protesteerde te gen het opjagen van mensen voor het ter ras door politieagenten te paard. Hierop werd hij door een politieman die een hond aan de lijn hield van zijn stoel gesleurd en overgegeven aan een man in burger, die hij later identificeerde als hoofdin specteur Heijink. Deze heeft de heer Vermeulen, naar diens zeggen, ondanks het feit dat hi; geen enkele poging tot verzet deed, de linkerpols op hardhandige wijze naar bui ten gedraaid. „Toen ik de politieman tot drie keer toe zei dat hij mij bijzonder veel pijn bezorgde, reageerde deze hierop door de pols nog verder buitenwaarts te drukken", zo schrijft de heer Vermeulen aan de officier van justitie. De heer Ver meulen is bij een reumatoloog in behan deling geweest voor een ernstige aandoe ning aan zijn beide polsgewrichten. (Van onze correspondent) HOOGEZAND De 25-jarige student Daniël Haan uit Hoogezand, die in Joe goslavië werd vermist, is terecht. Zijn ouders, die met vakantie in de Vogezen verblijven, hebben bericht gekregen, dat de jongeman gezond en wel uit Albanië is teruggekeerd. Daniël Haan, die met een studievriend en diens verloofde in Joegoslavië kampeerde, ging begin vorige week alleen aan het zwerven en geraakte daarbij op de Alba nese grens. In Albanië werd hij enige tijd vastgehouden en het vergde verschillende formaliteiten voordat de student weer naar het vakantie-adres in Joegoslavië kon terugkeren. Zijn vriend sloeg alarm na de verdwij ning en via de Nederlandse consul werd door het ministerie van Buitenlandse Za ken een onderzoek ingesteld. Gisteren kre gen de ouders te horen dat hun zoon te recht is. (Vervolg van pagina 1) De inkomens, die door de overige leden van het koninklijk huis worden genoten, zijn op 1 januari 1950 vastgesteld op 300.000. De verzwaringen van de verplichtingen van prins Bernhard en het verloop van de geldswaarde sinds 1950 maakten een aanpassing van diens inkomen noodzake lijk, aldus de toelichting. De lasten van prinses Beatrix zijn echter niet zodanig gestegen dat een verhoging van haar grondwettelijk inkomen thans noodzake lijk wordt geacht. Ook het inkomen van prins Claus behoeft voor zover thans kan worden voorzien voor de eerstkomende jaren geen verhoging, zo wordt opge merkt. De inkomens van de kroon worden ge regeld in de grondwet. Sinds 1938 is het mogelijk deze bedragen bij een bijzonde re wet te wijzigen. Hiervoor is een twee derde meerderheid zowel in de Tweede als in de Eerste Kamer vereist. De regering heeft de vraag in studie of de huidige grondwettelijke opzet moet worden gewijzigd zodat aanpas singen meer geleidelijk kunnen geschie den, wat zowel voor de leden van het ko ninklijk huis als uit oogpunt van aanpas singsbeleid wenselijk wordt geacht. Nu reeds enige tijd de noodzakelijkheid van een verdere aanpassing van de desbetref fende bedragen is gebleken kan op de uit slag van deze studie niet worden ge wacht, zo schrijven zij. Het landelijk hoofdbestuur van de KVP- Jongerengroepen zegt met ontsteltenis te lebben kennisgenomen van de voorstellen van het kabinet om te komen tot een ver hoging van de inkomens van leden van het koninklijk huis en de leden van de Tweede Kamer. Tegen de verhogingen wil het zich voor alsnog niet verzetten, doch het feit dat deze voorstellen gedaan worden op het moment waarop het kabinet met bezui nigingsvoorstellen komt, onder meer in houdende het beknotten van studietoe slagen voor studenten en het niet reali seren van soldijverhoging voor dienst plichtige militairen, getuigt van een vol maakt onbegrip bij het kabinet voor de huidige politieke situatie, aldus de ver klaring. Door het optreden van hoofdinspecteur Heijink is verdere specialistische behan deling noodzakelijk, afgezien van de be handeling van de breuk in zijn linker pols, die gisteren door röntgenfoto's aan het licht kwam. Hoofdinspecteur Heijink verklaarde in derdaad een man, die een bepaling van de algemene politieverordening negeerde, van een agent te hebben overgenomen. „Ik heb hem in de ons geleerde houd greep genomen. Toen hij zei dat de greep pijn deed en hij geen aanstalten maakte om weg te lopen heb ik hem losgela ten. Ik heb hem toen gevraagd zijn hand te bewegen. Hij deed dit en zei dat het geen pijn meer deed". (Van onze correspondent) GRONINGEN Een Amsterdams pro vo-leider en twee Groninger provo's heb ben bij de officier te Groningen, jhr. mr. A. H. S. van der Wijck, geprotesteerd te gen de manier waarop de politie te Gro ningen zaterdagnacht tegen hen zou zijn opgetreden. De provo's zijn toen, terwijl zij een schutting aan het Martini-kerkhof aan het beschilderen waren met de woor den ..Vrede in Vietnam", meegenomen naar het hoofdbureau. Volgens de brief, die de provo's giste ren naar de officier hebben verzonden, zouden zij door de politie zijn beledigd. Verder zou één van hen door twee agen ten zijn geschopt en geslagen. In hun pro testbrief staat verder dat de Amsterdam mer door de politie zonder dekens in zijn cel zou zijn geworpen toen hij in de hou ding sprong om zich te melden. De provo's verzoeken de officier van justitie om een onderzoek naar „de wetmatigheid van het politie-optreden". In de Nieuwzeelandse stad Invercar- gill heeft dezer dagen een Nederlandse immigrant terecht gestaan voor een op zienbarend aantal wetsovertredingen. Hij bekende vfjf diefstallen, afgifte van drie ongedekte cheques, uitbraak uit een cel van het politiebureau in Gore, diefstal van nummerplaten van een auto en dief stal van een aanhangwagen. De man had volgens de aanklacht be gin van dit jaar een contract afgesloten met een veehouder in Taoemaroenoei voor de afname van melk. Hij moest een zeker bedrag storten als aanbetaling en de rest verrekenen in april. Voor de aanbetaling gebruikte hij een ongedekte cheque waar na hij vee van de boerderij onder zijn eigen naam ging verkopen om de rest van het bedrag bij elkaar te krijgen. Toen men dit ontdekte werd hij gear resteerd en tijdelijk opgesloten in het politiebureau te Gore. Daaruit wist hij te ontsnappen. Vee stelend om in zijn on derhoud te voorzien, trok hij naar het zuiden. Van een autohandelaar kreeg hij met valse voorspiegelingen een auto los en elders stal hij een aanhangwagen. Daarmee reed hij door naar Wellington. De baptistengemeente van Amster dam-C heeft belangrijke financiële steun gekregen van Amerikaanse baptisten voor de herbouw van het gemeentecentrum in de Kerkstraat dat verleden jaar op last van de bouwpolitie moest worden afge broken. Met de herbouw is verleden jaar reeds een begin gemaakt. Reeds eerder hebben Amerikaanse en Britse baptisten de bouw van een nieuwe baptistenkerk in Amsterdam mede moge lijk gemaakt, namelijk de John Smyth Herdenkingskerk in Amsterdam-West. De officiële ingebruikneming ervan vond plaats in 1964 tijdens het in Amsterdam gehouden congres van de Europese Bap tisten Federatie. De Londense student Peter Allan Mur- dock, die zich in Delft als een groot fan tast heeft ontpopt, zal om deze reden uit het land worden gezet. Hij heeft namelijk getracht de Delftse politie het verhaal op de mouw te spel den dat een Duitser, met wie hij enige dagen in diens auto zou hebben meegere den, er met zijn hele hebben en houden van door was gegaan. De Britse consul in Rotterdam, die in de zaak werd gekend, vertelde echter dat dezelfde student hem om hulp had ge vraagd, omdat hij door al zijn geld heen was. De jonge Londenaar bekende daarop het verhaal, dat hij bij de politie in Delft had verteld, te hebben verzonnen. Hij is overgegeven aan de politie in Rotterdam en zal, eerder dan vermoedelijk in de be doeling heeft gelegen, Engeland terug zien. Voor het overbrengen van de voertuigen per boot van het Noorder naar het Zui- der-eiland betaalde hij met twee onge dekte cheques. Tenslotte haalde hij nog de nummerborden van een geparkeerde auto af en bracht die aan op zijn eigen wagen aldus de aanklacht. Op 11 juli viel hij in handen van de politie. De rechter verklaarde dat hij onder de indruk was van 's mans activiteit in de laatste maanden. Gezien het feit echter dat de beklaagde zo weinig intelligentie had getoond in het verbergen van zijn spoor wilde hij een reclasseringsrapport en een eventueel psychiatrisch rapport af wachten alvorens een vonnis te vellen. W'~ !%ZW/: (Van onze correspondent) UTRECHT Deze zomer is er een lesonderdeel bijgekomen voor de Utrecht se politie in het programma van de voort gezette opleiding, namelijk het rijden met caravans. De voortgezette opleiding is bestemd voor alle manschappen die ge durende ruim twee jaar achter het stuur van een surveillancewagen hebben ge zeten. Hoofdinspecteur Th. J. de Vries verklaarde: „Tijdens deze opleiding wor den de puntjes op de i gezet. De politie mannen hebben het slippen al geleerd en thans is er dus ook het rijden met een caravan bijgekomen". Het maandelijks overzicht van de ver De waarschuwingen die de ANWB on langs heeft gericht tot de Nederlandse automobilisten die met een caravan op vakantie gaan naar Oostenrijk, hebben nog niet het beoogde effect gesorteerd. Vooral In het grensgebied tussen Oos tenrijk en Joegoslavië veroorzaken deze grote opstoppingen. De oorzaak ligt in het niet tijdig scha kelen, waardoor zelfs de sterkere auto motor het niet meer bolwerkt op deze hel lingen die stijgingen vertonen tot 23 en 24 percent. De Oostenrijkse touringclub heeft nu meegedeeld dat automobilisten die de op borden aangegeven aanwijzin gen wat betreft het gebruik van de ver snellingen niet opvolgen de sleepkosten zelf moeten betalen als hun caravan een obstakel wordt voor het overige verkeer dat grotendeels bestaat uit mensen, die voor hun beroep langs de weg zijn. De Nederlands ANWB adviseert cara vanrijders de volgende drie grensover gangen naar Joegoslavië bij voorkeur te gebruiken: die van Lavamünd, Seeberg en Thoerl-Maglern. keerspolitie over het aantal verkeers ongevallen laat ook dit jaar voor het eerst een nieuwe rubriek zien bij de aard van de ongelukken: personenwagens met aanhangwagens (caravans). In de maand juni van dit jaar deden zich tien onge lukken voor waarbij de personenauto's van deze categorie betrokken waren. De les voor de manschappen bestaat uit twee uur rijden met aanhangwagen. Het oefenterrein is het parkeerterrein Mereveld. De voortgezette opleiding om vat jaarlijks honderd man van de Utrechtse politie die gedurende zestien: weken deelnemen aan deze verdergaande instructie. Uiteraard is het doel van dit onder deel dat de politie bij voorkomende onge vallen met auto's met aanhangwagen weet hoe er wel gereden moet worden en hoe het verkeer na een dergelijk on geval weer vrij gemaakt moet worden. Hoofdinspecteur De Vries acht het een manco in het lesprogramma voor de leer ling-automobilist dat niet voorzien is in het leren rijden met caravans. De gevol gen zijn dan ook in deze vakantietijd niet uitgebleven, toen Nederlanders de berg passen in het buitenland, onder andere in Oostenrijk, onveilig maakten. Een andere omstandigheid is dat het aantal caravans zo is toegenomen dat de politie daarmee rekening moet gaan houden, zoals ook blijkt uit de ongevallenstatistiek. Een er varen automobilist kan in twee uur al voldoende onderricht krijgen in het rijden met een caravan om op de weg en in campings zich veilig te voelen. voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 TEL. 19 000 Mevrouw Soumokil arriveert op Schiphol. De foto toont hoe ze, ondersteund door de president der Zuid-Molukken, de heer J. A. Manu- samuna, het vliegtuig verlaat. (Van onze correspondent) SCHIPHOL Met een lijnvliegtuig van de Indonesische Garuda is gisteren mevrouw Soumokil uit Djakarta op Schip hol aangekomen. Zij is de weduwe van de op 12 april op een eilandje in de baai vanDjakarta geëxecuteerde vroegere president van de republiek der Zuid-Mo lukken, mr. dr. Ch. Soumokil."'Zij werd ©p de luchthaven verwelkomd door onge veer 200 Zuid-Molukkers. Aan de voet van de vliegtuigtrap werd zij opgewacht door ir. J. A. Manusuma, die na de dood van mr. Soumokil tot president van de reubliek is gekozen, en de advocaat die mr. Soumokil voor het Indonesische mili taire gerechtshof, dat hem in 1964 we gens gewapende opstand tegen de wetti ge regering en pogingen om een vreemd gezag in te stellen ter dood veroordeelde, heeft verdedigd, mr. P. W. Bloch. Me vrouw Soumokil was in gezelschap van een zuster en haar 12-jarige zoontje Tom mie. Zij zei naar Nederland te zijn ge komen omdat het de wens van haar man was, dat zijn zoon hier onderwijs zou krijgen. Mevrouw Soumokil gaat voorlopig in een Ambonese woonwijk in Assen wonen. Men wil proberen de stoffelijke resten van haar echtgenoot hierheen overge bracht te krijgen. Wegens monetaire positie De „Association of British travel agents" heeft besloten haar jaarvergade ring en congres, dat van 5 tot en met 11 november in Rotterdam zou worden ge houden, te annuleren in verband met de Britse monetaire positie. Het congres van deze organisatie, waarin bijna alle Britse reisbureaus zijn vertegenwoordigd, zou worden bezocht door meer dan vijftien honderd personen. Waalse Kerk, vandaag 20 u.: Orgel concert door Nico van den Hooven. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgel concert door deelnemers aan de zomer- academie. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: .Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Yeah yeah yeah", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 uur: „Mary Pop- pins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spankie", a.l.; vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel", 14 j. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Elvis vliegt er uit", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dansmeester", a.l. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: De 3 stooges zien ze vlie gen", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een man met zes vrouwen", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Museum Het huis van Looy (Kamper laan Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 uur: „De Apenbroodboom". WOENSDAG 27 JULI City, 20 u.: „Angélique, markiezin der engelen". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". DONDERDAG 28 JULI City, 20 uur: „Gravin Mariza". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 27 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lokvogels". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. DONDERDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 uur en van 13.30-18 uur: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 10 augustus. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. VVV. De actie van de Amsterdamse VVV in de Verenigde Staten en Canada „Day on the house" heeft het Amster damse bedrijfsleven een kleine miljoen gulden aan extra inkomsten gebracht, zo heeft de Amsterdamse VW-direc- teur J. N. Strijkers becijferd. Rijksstudietoelagenbeleid. Tijdens een mondeling overleg met de vaste com missie voor onderwijs en wetenschap pen uit de Tweede Kamer heeft minis ter Diepenhorst meegedeeld dat de re cente wijziging in het rijksstudietoela genbeleid een jaarlijkse bezuiniging van 19 miljoen betekent. Burgemeester. De heer E. Lodder, sinds 16 juni 1956 burgemeester van Elle- woutsdijk en Driewegen, is tevens be noemd tot burgemeester van Borssele (Z). De heer Lodder is 44 jaar, Neder lands Hervormd en lid van de C.H.U. Overleden. Op 53-jarige leeftijd is in Nij megen plotseling overleden dr. H. van IJzeren, geneesheer-directeur van het St. Canisiusziekenhuis. Vice-premier Beetsjoeanaland. De vice- premier van het Britse protectoraat Beetsjoeanaland, dat op 20 september zijn onafhankelijkheid verkrijgt als Botswana, de heer Quett Masire, zal van 27 tot 29 juli een bezoek brengen aan Den Haag. Chasseur aangehouden. De politie van het bureau Warmoesstraat in Amsterdam heeft een twintigjarige chasseur uit Am sterdam aangehouden, die er van wordt verdacht in de loop van een half jaar in hotel Krasnapolsky, waar hij werk zaam was, uit de kamers van hotelgas ten in totaal een bedrag van ongeveer 10.000 gulden te hebben gestolen. ADVERTENTIE Haute Coiffure - Salon de beauté Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 60643 De politierechter te Maastricht heeft vijf jongelui veroordeeld tot straffen, va riërend van een maand voorwaardelijk met een boete van honderd gulden tot acht weken, waarvan twee voorwaarde lijk. De jongelui hadden bij de Texasbar te Valkenburg toeristen uit Friesland las tig gevallen en daarna ernstig mishandeld. De officier van justitie zei dat het in Valkenburg de toeristen zijn die door in woners worden lastig gevallen in plaats van omgekeerd. De officier noemde d« vijf verdachten een stelletje vlegels en vorderde gezien hun strafregister hoge ge vangenisstraffen. De politierechter von- riiste conform. Het KNMI deel mee: Een kleine storing is het afgelopen et maal over het noorden van Engeland naar de Noordzee getrokken. Ze passeert vanochtend dicht langs de Waddeneilan den. Hét koufront van de storing, dat om streeks middernacht onze kust bereikte, veroorzaakte in het gebied tussen IJmui- den en Terschelling enkele onweersbuien, waaruit plaatselijk 10 tot 15 mm regen viel. Elders in het land was de frontale neerslag belangrijk kleiner. De storing wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, die nu over de Britse eilan den nadert. Er komen daardoor flinke opklaringen en de buiigheid neemt af, terwijl voorts de nacht kouder zal wor den dan de afgelopen nacht. Bij IJsland bevindt zich een volgende storing. Deze komt eveneens naar het zuidoosten, waar schijnlijk zal de frontale neerslag hier van ons evenwel niet voor morgenavond bereiken. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. U) c cc r SC a Den Helder zw. bew. n 18 11 Ypenburg half bew. windst. 16 1 Vlissingen regenbui wzw 17 2 Eelde zw. bew. zzw 16 0.1 De Bilt zw. bew. zzw 18 1 Twente regen zw 19 1 Eindhoven zw. bew. wzw 19 4 Z.-Limburg regen zw 19 1 Helsinki regen O 23 4 Stockholm zw. bew. w 23 11 Oslo half bew. w 21 5 Kopenhagen half bew. z 19 0 Aberdeen onbewolkt w 14 0 Londen geh. bew. n 20 3 Amsterdam licht bew. zw 18 2 Brussel zw. bew. z 21 0 Luxemburg regen wzw 16 0.6 Parijs half bew. w 21 0 Bordeaux zw. bew. z 23 0 Grenoble zw. bew. windst. 25 0 Nice zw. bew. nnw 25 0 Berlijn zw. bew. windst. 20 0 Frankfort zw. bew. z 20 0.2 München licht bew. zzw 21 0 Zürich zw. bew. nnw 21 0 Genève zw. bew. w 24 0 Locarno geh. bew. windst. 26 2 Wenen zw. bew. zzo 22 0.1 Belgrado geh. bew. windst. 25 0 Athene onbewolkt w 31 0 Rome onbewolkt 0 26 0 Barcelona geh. bew. windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Lissabon zw. bew. n 30 0 Donderdag 28 juli Zon op 4.55 uur; onder 20.37 uur. Maan op 18.22 uur; onder 0.47 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Woensdag 27 juli Hoog water 11.23 uur en 23.55 uur. Laag water 6.49 uur en 19.26 uur. Donderdag 28 juli Hoog water 12.39 uur en uur. Laag water 8.04 uur en 20.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ig 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2