Eerder vermindering van Britse troepen in Azië NAVO-gesprek over kernstrategie Voedseltekort uitdaging voor Europa Van daq tot dag Speck in Chicago beschuldigd van achtvoudige moord Irak verleent aan Koerden amnestie Economisch debat in Lagerhuis Mao, ga voorwaarts in wind en golven Veiligheidsraad wacht VN-rapport af Nasser pleit voor Arabische eenheid tegen Israel Sovjet-Unie gaat straatschenders hard aanpakken amm eg 2 WOENSDAG 27 JULI 1966 3 KLOKKEN Roofoverval in Boston Druk van links Juwelenroof in Italië Britse mini-onderzeeër voor aardgasspeurwerk (Van onze redactie buitenland) Voor de oorlog importeerden de geïndustrialiseerde Westerse landen per jaar zo'n veertien miljoen ton graan. Ontwikkelingslanden droegen toen aan die enorme graanstroom tien miljoen ton bij. In de zestiger jaren echter exporteert „het Westen" elk jaar ongeveer dertig miljoen ton graan naar die ontwikkelingslanden, China inbegrepen. Soms was ook de Sovjet-Unie in de afgelopen jaren een belangrijke graanafnemer. Congres Stijging Hulp VS beperkt leningen aan ontwikkelingslanden Menigeen zal verbaasd zijn geweest te lezen dat het PTT-bedrijf het vorige jaar een winst heeft gemaakt van 56.5 miljoen gulden. Da laatste verhogingen van de tarieven deden vermoeden, dat daardoor een flink verlies van 1965 moest worden gedekt. Maar het is voor de gemeenschap beter, dat het meevalt, en het duurder worden van de postzegels heeft toch ook wel zin. Op de eigenlijke postdienst is immers inderdaad 52.2 miljoen gulden verloren en dat is zakelijk niet verant woord. Gelukkig is het verlies rijkelijk goed gemaakt door winsten van de post- chèque- en girodienst (13.3 miljoen) de telefoon (35.4 miljoen) en door andere baten, voornamelijk verkregen uit rente (61.3 miljoen). Men kan, gezien de ta riefverhogingen van de postdienst, ver wachten dat ook deze laatste behoorlijke resultaten zal afwerpen in de loop van dit jaar. Wat echter bedenkingen wekt is het feit dat de praktische dienstverlening van de PTT niet in overeenstemming is met de baten. Over de girodienst hoort men wei nig klachten en veel lof. Maar het aan tal mensen dat wacht op een telefoonaan sluiting is gestegen tot 153.424 en in het rapport wordt vermeld, dat er weinig kans is om (gezien de vele nieuwe aan vragen) in de komende jaren de achter stand te verkleinen. Bovendien heeft men kunnen lezen dat de diensten op zaterdag nog verder zullen worden beperkt. Half september gaat de zaak potdicht, met uitzondering van 250 kantoren (in onge veer 900 gemeenten!) die dan een zeer beperkte functie hebben, onder andere voor het aanbieden van telegrammen. Nu kan men iedereen zijn lange week einde gunnen, maar als de spoorwegen, de bus- en tramdiensten, de musea (om maar enkele gevallen te noemen) dit voorbeeld volgen, zouden weinigen meer plezier hebben van hun twee opeenvolgen de vrije dagen. In tal van bedrijven (café's, restaurants, warenhuizen, win kels) kan men zich ook niet veroorloven de toegestane en graag gegunde vrije dagen beslist op zaterdag en zondag te doen vallen. Het openstellen van meer kantoren zal de PTT meer geld kosten, omdat het rendement niet hoog zal zijn. Maar openbare diensten zijn er om het publiek te dienen, en als zij winst ma ken kunnen zij dat ook doen. In deze tijd van hoogconjunctuur, en wel vaart wordt men geconfronteerd met het feit, dat dienstverlening in alle sectoren schaars en duur is. Vandaar het devies: Doe het zelf. Maar de PTT heeft een monopolie en op dit terrein kunnen wij niets zelf doen. Een beetje meer mede dogen met de cliënten (ook met degenen die maanden zitten te wachten op een telefoonaansluiting) worde de Hoogmo gende Heren aanbevolen. CHICAGO (Reuter) Een jury in Chi cago heeft gisteren acht akten van be schuldiging wegens moord uitgebracht te gen de 25-jarige Richard Speck, die ver dacht wordt van het vermoorden van acht leerling-verpleegsters op 14 juli. De enige overlevende, de 23-jarige Corazon Amurao, was niet op de rechtszitting aanwezig, om dat zij nog lijdt aan een zenuwschok. Speek zelf is in een gevangenishospitaal herstel lende van een poging tot zelfmoord. Wij hebben wel een der mooiste collecties BEIROET (Reuter) De Koerden die de laatste vijf jaar in het noorden van Irak tegen de regering hebben gevoch ten krijgen amnestie. Radio-Bagdad maak te gisteren bekend dat de Iraakse rege ring maandagavond hiertoe een amnestie wet heeft aangenomen. Een maand geleden maakte premier Abdel Rachman al Bazzar een plan be kend ter beëindiging van de strijd. De Koerden hebben toegezegd dit plan te zul len aanvaarden. BOSTON (AFP) Drie gemaskerde mannen hebben gisteren een pantserauto overvallen, waarmee 60.000 dollar naar een ziekenhuis in Boston werd gebracht. De overval geschiedde onder de ogen van pa tiënten en het personeel. Twee mannen die in de pantserauto zaten, werden neer geslagen, waarbij zij niet ernstige verwon dingen opliepen. Enkele verdwaalde kogels verbrijzelden ramen in het ziekenhuis. Vorige week vrijdag was bij een derge lijke overval ook in Boston 131.000 dollar buitgemaakt. LONDEN (AFP). Dank zij de deflatoire maatregelen hoopt de Britse regering in 1967 tot een gunstige be talingsbalans te komen. Dit heeft de Britse minister van Financiën, Cal- laghan, gisteren in het Lagerhuis ge zegd tijdens het daar begonnen econo misch debat. Hij kondigde aan dat de regering ruim een jaar eerder met de vermindering van haar strijdkrachten in Azië zal beginnen, zoals aangegeven in het witboek over de Defensie in maart jl. Hierbij wordt rekening gehouden met de beëindiging van de confrontatie tussen Indonesië en Maleisië en met de ontwik keling van de toestand in dit gebied. De minister verwierp een voorstel van oppo sitieleider Heath tot vorming van een pool tussen de NAVO-landen om de mili taire bestedingen in buitenlandse devie zen onder de leden-landen te verdelen. Het debat openend beschuldigde de con servatieve leider Heath de Labour-rege- ring er van Groot-Brittannië tot „het zie ke kind van Europa" te hebben ge maakt. Naar zijn mening hebben de wereld en het Britse volk het vertrouwen in de ca paciteiten van premier Wilson volkomen verloren. Men betwijfelt het of hij het land nog uit de huidige moeilijkheden kan ha len. Hij nodigde de regering uit haar houding ten aanzien van Europa duide lijk te maken, gezien in het licht van het tot stand gekomen landbouwakkoord in de E.E.G. Het Lagerhuis zal zich vandaag uit spreken over een motie van afkeuring die de Conservatieven hebben ingediend, hierin wordt het economisch beleid van de regering veroordeeld. Premier Wilson kan op het jaarlijkse congres van zijn Labour-partij in okto ber rekenen op sterke druk van de lin kervleugel om zich te distanciëren van de Amerikaanse politiek ten aanzien van Vietnam. Van de 42 ontwerpresoluties over bin nenlandse- en internationale kwesties die PEKING (Reuter) Alle dagbla den van Peking hebben gisteren op de voorpagina een gedicht van de 72-jari- ge partijleider Mao Tse Toeng afge- dukt, in zijn handschrift, dat hij tien jaar geleden over zijn eigen zwem- prestaties heeft geschreven. In een be geleidend hoofdartikel wordt zijn zwemprestatie, vijftien kilometer stroomafwaarts in de snel stromende Jangtse-rivier, verheerlijkt. Onder de kop „Mao, ga voorwaarts in sterke wind en golven", staat daar in te lezen: „Het feit dat het lichaam van Mao zo gezond is en zijn geest zo scherp, vormt het grootste geluk voor het Chinese volk en voor de re volutionairen ter wereld". Tevens wordt het volk aangespoord de re volutionaire strijd „onbevreesd voor moeilijkheden en offers" voort te zet ten. tot dusver zijn gepubliceerd, bevatten er 34 critiek op de steun van Groot-Brittan nië aan het beleid van president Johnson in het conflict om Vietnam. Dit betekent dat het verzet van links onder de 362 le den van de socialistische Lagerhuis-fractie op dit gebied weer heftiger is opgelaaid, nadat de eerste minister er in het begin van het jaar in was geslaagd de onte vredenheid lijdelijk te sussen. Premier Wilson heeft herhaaldelijk te kennen gegeven, dat hij in het algemeen de Amerikaanse politiek ten opzicht van Vietnam zal blijven steunen, ongeacht de druk van linkse critici. Uit de gepubliceer de ontwerp-resoluties blijkt, dat er in de partij verder nog bezwaren bestaan tegen de defensie-uitgaven in het gebied ten oosten van Suez en tegen de wetge ving die verplicht tevoren kennis te ge ven van looneisen. PARIJS (DPA). De in Parijs ge houden bijeenkomst van het Mc- Namara-comité van NAVO-ministers van Defensie is gisteren geëindigd zonder dat er besluiten ztfn genomen. Over het voorstel van minister Mc- Namara om van deze commissie een permanent NAVO-orgaan te maken zal in september, in Rome, opnieuw worden vergaderd. Men kwam niet tot een oplossing over de vraag, hoe BEIROET (Reuter) President Nas ser heeft gisteren bekendgemaakt dat Egypte ongeveer 5,7 miljard gulden aan het Suezkanaal heeft verdiend sinds de nationalisatie, precies tien jaar geleden. De president sprak in het stadion van Alexandrië als onderdeel van de plech tigheden ter gelegenheid van de 14de ver jaardag van de Egyptische revolutie. Nasser zei dat voor de bevrijding van Palestina twee, tot vier miljoen Arabi sche soldaten moeten worden gemobili seerd. Dat kunnen wij alleen door mid del van Verenigde Arabische actie, aldus de president. Hij vertelde een juichende menigte van ongeveer dertigduizend Egyptenaren dat het land zijn inspanningen om Palestina te bevrijden zal combineren met revo lutionaire en vooruitstrevende Arabische staten, „maar wij zullen ons nooit aan sluiten bij reactionaire collaborateurs in de Arabische wereld." Verscheidene malen wees Nasser erop dat tijdens de Suezcrisis in 1956 Israël met Groot-Brittannië en Frankrijk „on der een hoedje" speelde bij het ontkete nen van de driezijdige agressie. „Met de beëindiging van deze agressie is de strijd niet afgelopen. Hoewel de leiders van de reactie van 1956 niet meer bestaan, is deze, evenals imperialisme en zionisme, nog steeds aanwezig," aldus Nasser. het recht op medezeggenschap in de nucleaire verdediging van NAVO- landen die geen eigen kernwapens be zitten nog kan worden gehandhaafd. Intussen is de eis van minister McNa- mara om de conventionele vuurkracht van de „eontinentaal-Europese" NAVO- landen te verhogen in Bonn niet in goe de aarde gevallen. Verhoging van het aan tal Westduitse divisies wordt, volgens goedingelichte kring, door de Westduitse regering afgewezen omdat zij noch over de financiële middelen, noch over het be nodigde personeel hiervoor beschikt. Mc- Namara sprak in Parijs echter niet van een verhoging van het aantal divisies, maar van „verhoging van de vuurkracht." Het is dus mogelijk dat hij met zijn aansporing, welke weliswaar aan alle le- den-staten maar toch in het bijzonder tot West-Duitsland was gericht, een moderni- VALENXA (Reuter) Vier gemaskerde mannen hebben gisteren in de omgeving van de Italiaanse stad Valenxa een juwe lier beroofd van edelstenen ter waarde van ongeveer 725.000 gulden. De juwelier zei dat de overvallers hem op een land weg dwongen met zijn auto in een grep pel te rijden. Terwijl twee mannen hem met revolvers bewaakten, maakten de an dere twee zich meester van de juwelen. HORSHAM, (AP) - Groot-Brittannië is een mini-onderzeeër aan het bouwen die gebruikt zal worden bij het zoeken naar aardgas onder de Noordzee-bodem. Het onderzeeërtje, dat tegen de herfst klaar is, kan negen uur lang onder wa ter blijven en biedt ruimte aan twee man nen- Het is van staal en fiberglas gemaakt en zal ongeveer 250.000 gulden gaan kos ten. Het wordt uitgerust met twee elek trische motoren en batterijen van een hal ve ton, en met televisie-camera's, schijn werpers plus een beweegbare grijper aan de boeg. sering van de conventionele wapens en uitrusting bedoelde. Voor Bonn is dit verlangen niet nieuw: tijdens de discussie over de vergoeding voor het verblijf van de Amerikaanse troepen werd van Amerikaanse zijde be toogd dat de Duitse troepen niet zo mo dem bewapend zijn als de Amerikaanse. Het feit dat men in de commissie-Mc- Namara nauwelijks een stap verder is ge komen vormde voor Bonn geen verras sing. McNamara wil de niet-nucleaire le- den-staten uitsluitend laten deelnemen aan de „planvorming voor kemopera- ties". De partners worden dus van de Amerikaanse strategische stappen op de hoogte gesteld en zij krijgen het recht aanbevelingen te doen. Dat is echter niet hetgeen de Westduitse regering zich oor spronkelijk heeft voorgesteld. De eis tot vorming van de multilaterale kernmacht wordt in Bonn niet meer gesteld, maar officieel heeft men er nog niet van afge zien. MOSKOU (AP) De Russische regering heeft gisteren een speciaal ministerie in gesteld ter bestrijding van „straatschen derij". Hieronder vallen jeugdmisdadig heid, verstoring van de openbare orde en kleine misdrijven. Om ordeverstoringen op straat en in openbare gelegenheden tegen te gaan is een aantal maatregelen genomen, zoals een uitbreiding van de bevoegdheden van de militie, een bespoediging van de berech ting van straatschenders en een bescher ming van de rechten van burgers, die op eigen gezag een einde aan ordeverstorin gen trachten te maken. Volgens het des betreffende decreet zal een misdrijf de dader meer worden aangerekend, als hij sterke drank of verdovende middelen heeft gebruikt. Met nadruk verklaren genoemde orga nen, dat bij de uitvoering van de maatre gelen „strikt de hand moet worden gehou den aan de socialistische wetten". In de grote steden zullen speciale motor eenheden van de politie gaan patrouilleren. P%AfWlAnnnAWWWWWWWWWVIIWWV\IW\AArtAfVWWVVWWWVWWVWWIIWWWWWIAAAfV»#WVIAniW»AnAfWI/lfVyWWVlAIWVWIIinAllflfWWUWWWWWIIIA/WWWWWVWWI/WW*IW\/^^ De ontwikkelingslanden vormen ook voor de voedselvoorziening, mede door hun snel-groeiende bevolking, een steeds gecompliceerder probleem. Op het ogenblik woont in die landen meer dan tweederde van de wereldbevol king. In 1980 zal dat ongeveer drie vierde zijn en omstreeks de eeuwwis seling viervijfde. Deskundigen houden er ernstig rekening mee dat er een moment komt in de eenentwintigste eeuw dat zeker negentig percent van de tien miljard bewoners van onze aar de in die landen leeft. Hopelijk zijn dan vele van die landen niet langer onder ontwikkeld. De secretaris-generaal van de Orga nisatie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling, de Deense pro fessor Thorkild Kristensen, heeft on langs in Kopenhagen op deze proble matiek gewezen. Hij deed dat op een internationaal congres voor de wereld voedseldistributie. Het vraagstuk van ie wereld-voedselvoorziening, zo zei hij, is ingewikkeld en de westelijke landen dienen zich te realiseren dat zij een leidende rol moeten spelen als men het werkelijk eens wil oplossen. Zij immers beheersen een groot deel can de handel, de wereld-financiën en ie voedselproductie. wikkelingslanden met slechts een half percent. Voor de productie van voe dingsmiddelen zijn die percentages respectievelijk 1.4 en 0.4. nog ongun stiger dus voor de ontwikkelingslan den. Deze cijfers zeggen niet alles. Ze duiden echter op een tendenz die on miskenbaar is. In de „rijke" landen zijn de inkomsten van de bevolking snel gestegen. Men besteedt in die lan den meer geld aan voedsel dan vroeger en let daarbij vooral op een verbete ring van de kwaliteit, meer vlees, meer fruit. In de „arme" landen met lage inkomsten voor de bevolking is de gestegen vraag naar voedsel vooral een gevolg van de snelle bevolkings groei. Het is de voedsel-KWANTITEIT die sterk is toegenomen, vooral van granen. In de westelijke landen is door deze ontwikkeling in de voedingsgewoonten van de eigen bevolking de productie van vlees sneller toegenomen dan de productie van graan. In de ontwikke- ingslanden is juist het omgekeerde het geval. Dat heeft weer tot gevolg gehad dat in de industrielanden de productie van voedingsmiddelen voor vijfenze ventig percent bestaat uit vlees en in de ontwikkelingslanden slechts voor drieëndertig percent. Deze feiten zijn het die de enorme en steeds breder wordende afgrond ver klaren die er ligt tussen de voedings principes van de twee groepen waarin de wereld is verdeeld: de „rijke" en de „arme" landen. Na 1945 is de opbrengst van de land bouw in de wereld tamelijk snel geste gen, vergeleken met de stijging in de jaren voor de oorlog. Die stijging be- Thorkild Kristensen draagt jaarlijks gemiddeld 2.7 percent voor alle landbouwproducten, zowel in de geïndustrialiseerde als in de ont wikkelingslanden. Maar de bevolkings aanwas in de laatstgenoemde landen was veel groter dan in de eerstgenoem de. Per hoofd der bevolking steeg in de westerse landen de landbouwproductie met 1.3 percent per jaar en in de ont- Eén uitgangspunt dient bij het bera men van middelen en methoden om de ontwikkelingslanden van voldoende voedsel te voorzien steeds in het oog te worden gehouden. Ze kunnen voor die hulp niet, of in ieder geval onvol doende, betalen. Ze hebben vrijwel al hun financiële hulpbronnen nodig om hun industriële opbouw te bekostigen. Wat ze nodig hebben is voedselhulp. Dat betekent dat de geïndustriali seerde landen zullen dienen te betalen voor het voedsel dat zij naar de „ar- ■ne" landen sturen. Terzelfdertijd zul- !en zij technische en financiële hulp noeten verlenen om de ontwikke lingslanden in staat te stellen ook hun landbouw te moderniseren, om dus agrarisch en technisch ontwikkelde lan den te worden. Tot nu toe zijn het vooral de Vere nigde Staten en Canada geweest die het grootste deel van de voedsel-las- ten, ook financieel van de „arme" lan den hebben gedragen. Thorkil Kristen sen meent dat het hoog tijd is dat de Suropese landen een groter deel van le lasten gaan dragen. De overschotten aan graan van de VS en Canada zijn vrijwel verdwenen. Bovendien moeten ook de producenten van graan in de westerse landen rede lijk betaald worden. Daartoe zouden ook de Europese landen kunnen bij dragen. Kristensen wijst er in dat verband op dat Groot-Brittannië in dat opzicht in een andere positie verkeert dan de lan den van het Europese continent, finan cieel en industrieel. De vraag moet er beperkt blijven om de handels- en be talingsbalans in evenwicht te brengen. De continentale landen zullen een meer aktieve rol moeten gaan spelen in de verstrekking van kapitaal voor investeringen. Dat kern betekenen dat bepaalde kapitaal-markten in Europa beter georganiseerd moeten worden. Daarvan wordt een studie gemaakt. Een liberale invoer-politiek is ook ge wenst. Kristensen eindigt als volgt: „Ik heb soms het gevoel dat het gesprek over de Europese integratie te zeer naar binnen is gericht". Hij pleit er ver volgens voor dat Europa ten aanzien van de andere landen een gebaar maakt op het gebied van de uitbrei ding van de handel. Daardoor kan het wezenlijk bijdragen aan het vinden van een oplossing van de drie grote vraagstukken waarmee de westerse wereld wordt geconfronteerd: geld, handel en voedsel. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren opnieuw de klachten van Israel en Syrië behan deld. Beide landen beschuldigen el kaar van agressie. De Raad heeft be sloten het rapport van de V.N.- waarnemers af te wachten. De af gevaardigden, de Rus Nikolai Fedo- renko (links) en de Brit Sir Robert Jackling (rechts) dragen zonnebril len om hun ogen te beschermen tegen het felle licht van de pers fotografen. (Telefoto). WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse Senaat heeft gisteren een wetsont werp aangenomen, dat de leningen aan ontwikkelingslanden vermindert van 670 tot 370 miljoen dollar. In het ontwerp worden voorts strengere maatstaven aan gelegd voor de hulpverlening aan het bui tenland, en de vrijheid van de regering om hulp te verlenen wordt beperkt. De enige die in de Senaat de hulpverle ning krachtig verdedigde, was Robert Kennedy. De regering zal trachten de vermindering ongedaan te maken. Zij zal het wetsontwerp nu voorleggen aan een gemengde commissie uit Senaat en Huis van Afgevaardigden. Uit het Huis wordt meer steun voor de regering verwacht. Onderwijsconflict. De rectors van de uni versiteiten van Athene en Saloniki en van de polytechnische school in Athene zijn het niet eens met de plannen van de regering tot reorganisatie van het hoger onderwijs. De regering wil een nationale onderwijsraad in het leven roe pen voor de coördinatie van dat onder wijs en nieuwe universiteiten en hoge scholen stichten. De drie bestaande in richtingen van hoger onderwijs willen hun autonomie behouden. Beton. John Francis Morgan, een 17-jari- ge leerling-loodgieter, zal vastgehouden worden tot 16 september wanneer zijn zaak berecht zal worden. Morgan wordt ervan beschuldigd een stuk beton naar koningin Elizabeth gegooid te hebben op 4 juli met de bedoeling haar te verwon den, of aan het schrikken te maken, of de orde te verstoren, onder de wet op het hoogverraad van 1842. Gearresteerd. In Loeboembashi (Elisa- bethstad) is de Brit John Latz, een correspondent van het Amerikaanse persbureau „The Associated Press", door de Kongolese veiligheidsdienst ge arresteerd en naar Kinshasa gezonden. Noodweer. Bij noodweer in Zuid-Korea zijn 42 mensen omgekomen. Ook in de hoofdstad Seoel heeft men van water overlast te lijden. Barka-proces. Het proces tegen een aan tal personen die ervan beschuldigd wor den te hebben deelgenomen aan de ont voering van de Marokkaanse oppositie leider Ben Barka, zal 5 september in Parijs beginnen. Verwacht wordt, dat het drie tot vier weken zal duren. Vals. De koninklijke Bank van Schotland gaat nieuwe bankbiljetten van vijf pond uitgeven in een poging een einde te maken aan in omloop zijnde vervals te biljetten. Schotland en delen van Engeland en Europa worden over stroomd met vervalste bankbiljetten, die bijna niet van de echte zijn te on derscheiden. Verlengd. De zittingsperiode van het Cy prische parlement en de ambtsperiode van president Makarios zullen met één jaar worden verlengd. De Turks-Cypri sche parlementariërs hebben de parle- mentszitting geboycot sinds ruim twee jaar geleden. Iranologen. Een congres van 124 deskun digen op het gebied van de Iraanse historie uit 33 landen zal van 31 augus tus tot 7 september in Teheran worden gehouden. Het congres zal assisteren bij het samenstellen van de eerste ge detailleerde geschiedenis van dit 6000 jaar oude land. Tot de vertegenwoordig de landen zullen ook België en Neder land behoren. Beweging. Sinds de ardverschuiving in Agrigento, waarbij op 19 juli bijna een zesde van de bevolking dakloos werd, is de grond nog steeds onrustig. Instru menten die op gebouwen zijn aange bracht wijzen uit dat er in de funda menten nog steeds beweging is. Pittig. De Britse kolonel Marcus Fox brak een voortand tijdens een rit in een zwaar amfibievoertuig, bestuurd door koning Hoessein van Jordanië. Na af loop van de rit zei Fox met een lach op zijn gezicht en waarschijnlijk een wat stijve bovenlip: „Het was een pit tig ritje. Voor een beginneling reed de koning opmerkelijk goed". Vrij-gevangen. Kwesi Armah, de voorma lige Ghanese minister van Handel onder Nkroemah, zal niet uit Groot-Brittannië naar Ghana teruggestuurd worden, waar een aanklacht wegens omkoperij tegen hem is ingediend. De 37-jarige Armah, die sinds 18 mei gevangen heeft gezeten, is vrijgelaten, maar daarna op nieuw gearresteerd op beschuldiging van verduistering van geld.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3