Gletschers zijn gevaarlijk j D. J. Groen overleden V ergoeding Kamerleden f 25.000? CITY ÓL NU f 150.- jSagfi Citroën bij: Profiteer van dit fantastische GRUNDIG-aanbod Ernstig ongeluk onder viaduct te Heemskerk Televisie op autoveer Dover-Boulogne Snelheid op gedeelten Zeestraat Beverwijk beperkt Drie bromfietsers bij aanrijdingen betrokken Havenberichten Mr. Mullemeister vice-president van Haarlemse rechtbank Invalide jongeren gaan Hoogovens bezoeken Urker visafslag haalde omzet van 10 miljoen Schade door reservewiel THUIS ■11 WEGENS VAKANTIE zijn wij gesloten A. DONKER WOENSDAG 27 JULI 1966 4 üil Viskisten in brand BRUIDSJAPONNEN I TWEE VROUWEN 14 LUIDSPREKERS ADVERTEERT IN DIT BLAD „Nou ben jij aan de beurt. Ik heb mijn goede daad van daag al gedaan". MARKTPLEINt*L4262 IJMUIDEN 1 ®ix 11111111 aü*, - Gletschers mogen een enorme toe ristische attractie zijn, het zijn be paald geen speeltuinen voor on ervaren toeristen. De drie mannen in lichte zomerkleding en met sandalen aan de voeten op deze foto spelen met hun leven. Zij wandelen over de Rhönegletscher op de Turkaberg in Zwitserland, en de rechtse man gaat zelfs „even" een sneeuwbrug over lopen. Zonder leiding op een gletscher lopen geeft altijd risico's, zeker als men de aangegeven paden verlaat. Daar de mannen geen tou wen hebben zijn ze reddeloos als ze in een spleet vallen. Met de toeristen op de foto liep overigens alles goed af, maar elk jaar vallen er op de gletschers doden onder zorgeloze toeristen als de drie afgebeelden. In het Diaconessenhuis te Haarlem is maandag de heer Donald J. Groen op 63- jarige leeftjjd overleden. De heer Groen, die sinds 1940 in Surbiton Surrey te Enge land woonde, was een bekende persoon lijkheid in industrie- en visserijkringen te IJmuiden. Regelmatig kwam hij naar ons land om zijn omvangrijke zaken af te wik kelen. Zo was de heer Groen o.a. directeur van de N.V. Kristal Ijsfabriek en Koelhuis Groenland, directeur van de N.V. Nationale Stoom visserij, directeur van de Internatio nale Zeevishandel Company N.V., direc teur van de N.V. Stoomvisserij Maatschap pij „Mercurius" en directeur van de Vis handel Fa. S. I. Groen. De heer Groen, die ongehuwd was, werd zondag met spoed in het ziekenhuis opge nomen, waar hij aan een acute blindedarm ontsteking werd geopereerd. Tengevolge van complicaties die zich tijdens en na de operatie hebben voorgedaan is de heer Groen overleden. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal vrijdagmorgen op de begraafplaats „Westerveld" plaatsvin den na aankomst van de trein van 10.58 u. Onder het viaduct van de communicatie- weg van rijksweg 9 onder de gemeente Heemskerk deed zich gistermiddag een ernstig verkeersongeluk voor, waarvan een 16-jarige jongen uit Koog aan de Zaan het slachtoffer werd. Op de secundaire weg onder het viaduct was hij voor de regen gaan schuilen. Toen hij later de rijbaan wilde oversteken, lette de jongen blijk baar onvoldoende op het naderende snel verkeer. Hij werd namelijk gegrepen door personenauto, die bestuurd werd door een inwoner uit Heemskerk. Het slachtof fer werd tegen de voorruit geslingerd en bleef hevig bloedend op de rijbaan liggen. Met een dubbele onderbeenfractuur en een gebroken neusbeentje werd de jongen naar het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk over gebracht. Op vier Britse Spoor-Kanaal-Autoveer- ponten op de route van Dover naar Bou logne zijn midden juli televisietoestellen geïnstalleerd met gesloten stroomkring. Op deze toestellen welke op strategische punten van de schepen zijn opgesteld, zullen programma's, speciaal voor dit doel opgesteld door de „British European Closed Circuit Television Company", worden uitgezonden met de bedoeling om de passagiers verstrooiing te brengen en op de hoogte te houden. Het voornaamste oogmerk evenwel van deze nieuwe maatregel is om de passa giers in te lichten omtrent de formalitei ten bij het aan wal gaan en de douane, en om algemene informaties te verstrek ken van toeristisch belang over Enge land en het continent. De programma's die 70 minuten duren zullen ook lichte amusementsfilms, voor films en maximaal 15 minuten reclame brengen. Naar schatting zullen deze vier schepen de Lord Warden 3.333 ton, de Maid of Kent 3.920 ton, de Normannia 2.219 ton en de Dover 3.602 ton ongeveer 3.25 miljoen passagiers per jaar kunnen ver voeren. - Op gedeelten van de Zeestraat in de gemeente Beverwijk is een nieuwe ma ximum snelheid voor motorrijtuigen in gesteld: van kilometerpaal 0.3 (grens be bouwde kom Wijk aan Zee) tot kilometer- paal 1.2 en van kilometerpaal 1.8 tot ki lometerpaal 2.5 (grens bebouwde kom Beverwijk) mag niet sneller dan 70 kilo meter per uur worden gereden; van kilo meterpaal 1.2 tot kilometerpaal 1.8 is de grootst toegestane snelheid thans 50 ki lometer per uur. De volgende overwegingen hebben hier toe geleid. De Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden heeft een aanvang gemaakt met de ontsluiting van haar aan de noordelijke zijde van de Zeestraat, in de gemeente Beverwijk, ge legen fabrieksterreinen. In afwachting van het gereedkomen van de definitieve verbindingen tussen de zuidelijke en noordelijke fabrieksterrei nen zal tijdelijk gebruik worden gemaakt Van een bestaande, verbrede; toegangs weg van een naar de noordelijke ter reinen en die bij kilometerpaal 1,5 uit mondt op de Zeestraat'. In verband met het frequente bouw- verkeer op de tijdelijke toegangsweg en het intensieve verkeer op de Zeestraat 1 met name het recreatieverkeer is het noodzakelijk ter plaatse van het aan- sluitingspunt van beide wegen een ver keersregelingsinstallatie te plaatsen. De situering van deze installatie en de te verwachten filevorming aan weerszijden ervan maken het noodzakelijk de aanrij- snelheid van motorrijtuigen te beperken. Door het niet verlenen van voorrang zijn dinsdag in Velsen drie bromfietsers bij aanrijdingen betrokken geweest. Ten gevolge daarvan werd een 26-jarige in woonster van Gaanderen, die door een der bromfietsers op zijn duo werd ver voerd, door de ongevallendienst met een schedelbasisfractuur naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. Zij was het slachtoffer van de verkeers- fout van een 24-jarige machine-bankwer ker uit 's-Heerenberg, die des avonds om half acht bij de hoek Kompasstraat-Gra- hamstraat verzuimde voorrang te ver lenen aan een personenauto, die door een 32-jarige rij-instructeur uit IJmuiden werd bestuurd. Deze kon daardoor een aanrijding niet meer voorkomen, met het reeds vermelde noodlottige gevolg. De bromfietser zelf kon, na in het ziekenhuis aan enige schaafwonden aan hoofd en handen te zijn behandeld, weer naar zijn vakantieadres terugkeren. Ongeveer op dezelfde tijd vervielen twee achttienjarige bromfietsers, een vis- knecht en een automonteur uit IJmuiden, op de hoek Rijnstraat-Eemstraat in de zelfde fout, waardoor zij door een bestel auto, bestuurd door een 33-jarige chauf feur uit IJmuiden-Oost werden aange reden. Deze botsing was voor de visknecht het meest fataal, want hij moest door de ongevallendienst met een gebroken linker onderbeen naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Willemstad, van Southampton; Forest Town, Abadan; Hon- testroom, Sheemess; Lady Mc Cowan, Irvine; Buitenhuizen; Rijnstroom, Shoreham; Hilver sum, Savannah; Strabo, Kopenhagen; Gladdonia, Londen; Aethon, Leixo; Arkas, Casablanca; Eg- bert Wagenborg, Vanna; Herm Kiepe, Hamina; Alberta, Rotterdam, IJmuiden; John K. Kyvik, Antwerpen, Buitenhuizen; Lagos Palm, Dakar; Agia Sophia, Milbank; Tees Bay, Middlesbrough; Guineekust, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Christina Vinnen, Rotterdam; Menje, Bremen; Peer Frese, Delfzijl; Draco, Aarhus; Bernes, Pittsburg; Vas- sos, Gent; Durhambrook, Tyne; Dania, Kopen hagen; Thorgerd, Londen; Dionisis L., Londen; Marie, Glasgow; Bonaire, Kirkealdy; Zaan- stroom, Goole; Conger, Gent; Prinses Irene, Londen; Aria, Rotterdam; IJstroom, Leith; Hondsbosch, Rochester, Zaandam; Buka, Lon den; Wien, Antwerpen; Spaarnestroom, Grims by; Dicky, Londen; Shoreham, Londen; Vega, Felixtowe. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Bohus, van Brahustad; Ank T., Kramfors; Resolute, Vitoria; Calchas, Lissabon; Libertas, Rotterdam; Gais, Rondsburg; Militenee, Terneuzen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Dinkel- stroom, naar Londen; Barhoeft, Gent; Pericles Halcoussis, Escyder; Kraanovodak, Stettin; Bornrif, Rotterdam; Helena Oldendorff, Narvik; Gladdonia, Londen; Heda II, Plymouth; Arc- turua, Belfast. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Mr. J. Ph. Mullemeister, rechter in de arrondissementsrechtbank van Haarlem, is benoemd tot vice-president van deze rechtbank. Op initiatief van de Velsen-Noordse Ro de Kruisman de heer J. Hendriks en dankzij de medewerking; van de directie van Hoogovens, zal wederom een groep invalide jongeren een bezoek brengen aan het Hoogovenbedrijf. De datum van het bezoek is vastgesteld op vrijdag 19 augustus. Dan komen on geveer 35 invaliden en enkele stafleden verblijvende in het Henri Dunanthuis in Zeist waar de heer Hendriks ieder jaar enige tijd vrijwillig als helper fun geert omstreeks half twaalf bij het ho telschip van Hoogovens, de „Arosa Sun" voorrijden. Daar staan dan acht Rode Kruishelpers en een even groot aantal brandweerlieden, geoefend in het helpen van invaliden, gereed om de gasten aan boord te brengen. De ontvangst is op het noordelijke pro menadedek, waarna de lunch wordt ge houden op het zuidelijke dek. Na de maal tijd zullen allen in de televisiezaal bijeen komen om de films „Ruim baan voor reu zen" en „Uit vuur en vlam" te zien. Tegen drie uur wordt gedebarkeerd en volgt er een rijdende excursie over het Hoogoventerrein. Bezocht zullen worden de buitenhaven, de kooksovens, hoogoven V, de beul-installatie, de Oxystaalfabriek, de kaliberwalserijen en Walserij-West, al waar door de hallen gereden zal worden. De rondrit eindigt in het restaurant van Walserij West. Hier wordt door de Hoog ovendirectie een diner aangeboden. Om streeks half acht zal de terugtocht wor den aanvaard. Door nog onbekende oorzaak ontstond dinsdagmiddag om kwart over twaalf brand in een laadbak bij hal C van de vis- hallen in IJmuiden, waarin zich een aan tal viskisten bevond. De Velser brandweer wist het vuur kort na aankomst weer snel te blussen. Gestaag groeit de omzet van de Urker visafslag. Vorig jaar werd in oktober een omzet van tien miljoen gulden bereikt over het boekjaar '65. Gisteren reeds werd de tien miljoen over het boekjaar '66 ge haald. Ruim drie maanden vroeger dan vorig jaar. De aanvoer in kilogrammen ligt al 75% hoger dan vorig jaar, het aantal schepen dat in Urk markt is met 20% toegenomen. In Urk, derde visafslag van ons land, wordt niet alleen zoutwatervis (veel tong en schol) aangevoerd, maar ook zoetwa tervis. Vooral paling, snoekbaars en rood- baars komen in grote hoeveelheden aan de markt. Ongeveer 10% van de totaal- aanvoer bestaat uit zoetwatervis. Vissers uit Delfzijl, Wieringen, Harlin- gen en andere noordelijke havens komen steeds regelmatiger naar deze oude en vooruitstrevende vissersplaats. Reden voor burgemeester en wethouders om de zaken grootscheeps aan te pakken. De twee jaar oude visafslag wordt op korte termijn aanzienlijk vergroot en uitgebreid met een enorme koelcel. Ook zijn plannen gereed voor een grote nieuwe haven, met terreinen voor scheepsbouw, scheepswer ven en industrie. Door de onlangs aangekondigde inkrim ping van de regeringsuitgaven is het niet waarschijnlijk, dat deze plannen op korte termijn zullen worden verwezenlijkt. Ook de plannen voor de Scheveningse haven moesten immers worden uitgesteld. Tot de faciliteiten van de Urker visaf slag behoort een groot diepvriesbedrijf in de directe nabijheid van de haven. Tong wordt vandaar per Urker koelwagen naar Parijs, Marseille en West-Duitsland ver voerd, schol wordt gefileerd en naar Italië, Engeland en Amerika getranspor teerd. Besprekingen zijn gaande met en kele grote buitenlandse transportonder nemingen om deze vervoersdiensten uit te breiden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ministerie van Bin nenlandse Zaken overweegt een wetsvoor stel om de schadeloosstelling voor de Tweede-Kamerleden te verhogen van 20.000,per jaar, afgezien van de reis- en verblijfkostenvergoeding, tot ƒ25.000, Zoals ook vroeger is gebeurd worden na verhogingen van de ambtenarensalaris sen de politieke salarissen onder de loep genomen. Wethouders en gedeputeerden zijn daarin de volksvertegenwoordiger* al voorgegaan. Vorig jaar zijn de salarissen van de Tweede-Kamerleden verhoogd van 15.000,tot 20.000,Ook toen is het wetsvoorstel daartoe tijdens het zomerre- cès voorbereid. De verhoging gold toen met terugwerkende kracht tot 1 januari. Verwacht mag worden dat ook de verho ging die in voorbereiding is, op 1 januari zal moeten ingaan. Vermoedelijk komt er ook een wets voorstel tot verhoging van de vergoedin gen voor de leden van de Eerste Kamer. Door een 41-jarige vrachtautochauffeur, afkomstig uit Nijkerk, werd dinsdagavond omstreeks half negen in de westbuis van de Velsertunnel het reservewiel van zijn wagen verloren, dat op de rijbaan terecht kwam. Een aantal achter hem rijdende be stuurders van andere auto's kon het wiel nog tijdig ontwijken, behalve een 67-jarige meubelfabrikant uit Waddinxveen. Het verloren voorwerp schoot onder het voor wiel van zijn personenauto, waardoor de gehele voorzijde van de wagen werd ont zet. Tegen de chauffeur van de vrachtauto werd door de politie proces-verbaal opge maakt, terwijl zijn patroon voor de ver oorzaakte schade zal worden aangesproken. Heden overleed in de vol le overtuigenis des geloofs mijn lieve moeder, onze zuster en schoonzuster HUBERTA MAAS Weduwe van J. W. H. Hoffmans op de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam: Hans Hoffmans Santpoort, 26 juli 1966 Brederoodseweg 65 De overledene is opge baard in de rouwkamer van de Begraafplaats „Westerveld". Bezoekuren van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 29 juli a.s. op de Begraaf plaats Westerveld" té Driehuis-Westerveld na aankomst van trein 14.58 uur. W. A. Oepts Arts GEEN PRAKTIJK van 28 juli8 augustus Waarn.: de artsen Pietersen, de Vries en Wuite. Hiermede geven wij ken nis van het plotseling overlijden van onze ge achte directeur, de heer D. J. GROEN op de leeftijd van 63 jaar. Directie en Personeel: N.V. Kristalijsfabriek en Koelhuis „Groenland" N.V. Nationale Stoomvisserij Fa. Wed^S. I. Groen Internationale Zeevis- handel'Gonrrpaghie N:V. N.V. Stoomvisserij Maatschappij „Mercurius" VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS t./m. DONDERDAG 11 AUGUSTUS RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL ENGELMUNDUSSTR. 28 - IJMUIDEN De grootste collectie van Nederland, keuze uil 400 modellen in elke prijsklasse. Gr. Houtstr. 12, Haarlem Breestraat 38, Beverwijk Onze zaak in Haarlem is 's maandags de gehele dag gesloten Ai ifbcn.ptid, ijf i 1 ussi i iLtioL"5w< (j 7 9 IJmuiden (Ol Tel 02550-4156. k.i NMiMf pi Aan TUt F 4VC7 DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling SOPHIA LOREN ZOALS U HAAR NIMMER TEVOREN HEBT GEZIEN, IN EEN GROOTSE FILM (LA CXOCIARA Het schokkende verhaal van twee vrouwen, geslagen door de schaamteloosheid en de beestachtigheid van de oorlog. TOEGANG 18 JAAR. HEDENAVOND 8 uur laatste voorstelling ANGELIQUE, de markiezin der Engelen dagen zenden wij uw krant zonder berekening van porto - kosten naar uw vakantie - adres. Wilt u er voor zorgen, dat u uw vakantie adres per brief of briefkaart tenminste 10 dagen vóór uw vertrek aan onze abonnementen - afdeling opgeeft Denkt u om voldoende frankering Briefkaart 12 cent, brief 20 cent. Verpleegster worden en dan liefst in een mod. gezellige stad? Onze e.v. cursus vangt begin september 1966 aan. In lichtingen Directrice Diaco nessenhuis, Parklaan 95 a, Eindhoven. Autorijschool Driehuis. A.N.W.B.-bondsrijschool Voll cursus f 170.-. F. Eikelhof, Da Costalaan 53, tel. 4318. Voor al uw rijbewijzen Rij school Centrum. Tel. 6509 of Alex. Bellstraat 19. Wij les sen in Opel Kadett, Ford Corsair. B.z.a. werkster. Dinsdag of donderd. 9-4 u. f 3.- p.u. Br. L. 4290. Gevr. per 1 aug. een meisje voor huish. werkzaamh. in een gezin m. 4 kinderen van 1 tot 7 jr. Werkt, van 8.30 tot 5 u. Woensd.- en zaterdag middag vrij. Mevr. Vervaat- Terlingen, Papenburghlaan 1 Santpoort-Z. Tel. 02560-8587. Werkster gevr. 2 x p.w. van 9-3 uur met warme maaltijd. Mevr. Reym, Kerkweg 67, Santpoort. Bezorgers (sters) gevr. voor een ochtendblad. Wijk aan Zeeërweg 87. Spoed. Ie kapster gevr. Dameskap salon G. P. Waasdorp, Bloe- mendaalsestraatweg 144. S'- poort-Z. Tel. 02560-8520. Heer zkt. schoonmaakwerk voor 's avonds. Br. L. 4299. Net winkelmeisje gevr. Wis- ker. Marktplein 18 na 6 uur. Oosterduinweg 40. Gevr. 2e, 3e en leerling-ban ketbakker, meisje voor bed. automatiek en ijsbuffet. Dag dienst. Leeftijd 15-18 jaar. Meisje gevr. voor onze ban ketbakkerswinkel. Lft. 15-18 Hoge lonen. Banketbakkerij Automatiek Dekkers, Lange Nieuwstraat 425. Tel. 4302. Juffrouw huish. dienst. Voor het stofvrij houden van onze modelkamers en het verzor gen van de koffie zoeken wij een flinke juffrouw. Niet be neden 18 jr. Afw. werktijden 2 weken hele dagen, 1 week halve dagen. Stoutenbeek, Woninginrichting, Breestraat 74-84. Beverwijk. Bijrijder. Voor onze expe ditie zoeken wij een flinke jongeman. Lft. circa 18 jaar als bijrijder op één van onze meubelwagens. Stoutenbeek Woninginrichting. Breestraat 74-84. Beverwijk. 1 of 2 gestoff. kamers met vrije kookgel. voor juffrouw alleen. Omg. ziekenhuis. Br. L. 4310. Woningruil. Gevr. vrij huis of 4 kam.-flat IJm. Agb. 4 kam.-flat boven winkelcentr. Parkwijk Haarlem S. Stevens Vincent van Goghlaan 30 III, Haarlem. Huizen te kp. gevr. in gem. Velsen e.o. Op korte termijn leeg te aanvaarden. Evt. ge- deel. Mak.kant. „Sleutelhof" Zandv.weg 67, A'hout. Tel. 02500-43647. Hypotheken beschikbaar tot 90 percent op woonhuizen, woonwinkelhuizen en bedr.- panden. J. Bais, Drieh.kerk- weg 100. Driehuis. Tel. 02550- 5686. Tijdelijk woonruimte gevr. voor 4 a 5 maanden door kl. gezin m.i.v. 1 sept. 1966 op goede st. Liefst omg. Drie huis of Santp., zo mog. met garage en tel. Br. L. 4293. Jong echtpaar pleegster zkt. Br. L. 4315. vrouw ver woonruimte. Dame 40 jr. zkt. voor vak. Oostenrijk reisgenote van 15 tot 30 aug. a.s. Br. L. 4309. Rustige gezinsverzorgster zkt zitslaapkamer. Br. L. 4288. Een TV-toestel huren is het voordeligst en gemakkelijkst. Huur een nieuwe TV-ontv. v.a. f 25.- p.m. en maak bij ons keus uit Philips, Erres, Grundig en Aristona. Desge wenst door huur in eigend. Onbeperkte serv. Vr. z. ver plicht. inl. en demonstr. bij Hees Co., Stephensonstr. 61, IJm. Tel. 4325. Jupons vanaf f 3.38 in de op ruiming van C. Lodder, Drie huis. Plastic golfplaten, 1ste soort ook in fraaie kleuren, vanaf f 6.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, telefoon 7543. 'n Geboortekaartje ontvan gen??? Wij hebben een over vloed van kleine en grote geschenken en zullen u u graag deskundig adviseren 't Kinderpaleis, Kennemer- laan 54. Tel. 6405. Vervolg Luidsprekers op pagina 8 Voor Uw oude T.V. bij koop van dit magnifieke klasse-toestel m. grootbeeld Normale prijs 998.— KOM KIJKEN. WIJ DEMONSTREREN VRIJBLIJVEND 100', SERVICE - 100% GARANTIE BETALING OOK IN OVERLEG

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4