Helmut Schön heeft nog zorgen over twee geblesseerde spelers Höttges en Tilkowski nog niet hersteld Margot ter Metz uitgeschakeld in Brederode-tennistoernooi Langerhorst en Ada Kok kwamen niet tot recordverbeteringen 25 mm sH f i Bestuur FIFA gaat vergaderen met Zuid-Amerikanen Sterke amateurs in de ronde van Castricum Finale om Europa Cup I in Lissabon Oefenprogramma van EDO Tom Okker kan niet naar Rusland Bulgarelli kan niet knielen Geen strijd bij het behalen van Nederlandse kampioenschappen m Weer nieuw record van Yvonne van Kuilenburg DONDERDAG 28 JULI 1966 13 UEFA-jeugdtoernooi in 1967 in Turkije '"v WWM §s Jan Peetoom snelste in ronde van Alblasserdam M IP a illi a a. t L c V. -MM. g *5- 4 gp Helmut Schön (rechts) en zijn voor ganger Se pp Herberger, die de Duit se prestaties ook nog nauwlettend volgt, zijn bevrijd van de gedachte, dat Beckenbauer zaterdag niet zou spelen. Nu de disciplinaire commissie van de FIFA besloten heeft de Westduitse halfspeler Franz Beckenbauer geen ichorsing op te leggen, zoals wy gis teren al in een deel van onze oplage meldden, zijn de problemen van Hel mut Schön voor de finale van zater dag beperkt tot twee geblesseerde spelers. Doelman Tilkowski en achter- speler Höttges hebben namelijk nog steeds last van blessures. Tilkowski van een pijnlijke schouder, opgelopen In een wedstrijd tegen Rusland, en Höttges van een blessure aan zijn en kel, waardoor hij al de halve finale tegen Rusland niet meemaakte. De vreugde over het afwentelen van de dreigende schorsing voor Beckenbauer, na twee waarschuwingen in het toernooi om het wereldkampioenschap was er al le aanleiding toe, is ook groot in het uit gebreide Duitse supporterskamp. Becken bauer heeft een schorsing waarschijnlijk ontgaan op het verweer van Duitse offi cials, dat hij toen hij zijn eerste waar schuwing ontving, in de wedstrijd tegen Argentinië, voor de verkeerde werd aan gezien. Het was Overath, die toen een overtreding beging, maar Beckenbauer, die de waarschuwing van de scheidsrech ter ontving. De disciplinaire commissie van de FI FA strafte wel de Russische speler Schis- lenko, die in de halve finale tegen West- Duitsland van het veld werd gestuurd. Hij al drie interlandwedstrijden van Rusland niet mogen spelen, ook vanavond dus niet in de strijd om de derde en vierde plaats tegen Portugal. Duitsland zal zaterdag de finale spelen de gebruikelijke witte shirts en zwarte [roeken. Engeland daarentegen zal moe ten afwijken van het gebruikelijke tenue, 'e Britten komen uit in rode shirts, wit- broeken en rode sokken. Op de tri- '«nes van Wembley kunnen zij zaterdag ook de Engelse'koninklijke familie weten. Ook Sir Stanley Matthews zal de finale bijwonen. Hij heeft al een duidelijk oor deel over de Duitsers uitgesproken en daarmede zijn landgenoten gewaar- ichuwd. „De Duitsers spelen op het ogen blik Britser dan de Britten. Hard, maar (air, nuchter, en met verrassende lange passes." De finale zal dus zaterdag worden ge leid door de Zwitser Dienst, geassisteerd door Galba uit Tsjechoslowakije en Bach- ramow uit Rusland. De wedstrijd van vanavond wordt geleid door de Engelse tcheidsrechter Ken Dagnall, met assisten tie van zijn landgenoot Howley en Kandil lat de Verenigde Arabische Republiek. Het bestuur van de FIFA heeft erin toegestemd morgen te vergaderen met de afgevaardigden van de Latijns Amerikaan se voetbalfederatie over de grieven die de Zuidamerikanen hebben ten aanzien van het slottoernooi om het wereldkampioen- Khap. Het 20ste UEFA-jeugd voetbaltoernooi is voor 1967 toegewezen aan Turkije. Het toernooi wordt van 5 tot 13 mei gehouden. Evenals dit jaar in Joegoslavië worden ilechts 16 landen tot het eindtoernooi toe- Selaten. De loting vindt plaats op 15 september in Zürich. Jan Mulder, de Nederlandse voet baller, die in Anderlecht met buiten gewoon succes speelt, is in militaire dienst. Op verzoek van Mulder en van Anderlecht is de Groninger zo dicht bij Brussel gelegerd als maar mogelijk was: Ossendrecht. Jacky Charlton, Jimmy Armfield en Nobby Stiles (v.l.n.r.) verpozen zich met een partijtje golf. Jan Peetoom uit Vijfhuizen heeft woensdagmiddag de ronde van Alblasser dam voor nieuwelingen op zijn naam ge bracht. Daartoe zegevierde hij in het be slissende sprintje over twee vluchtmak- kers. De sprint van het verslagen pelo ton om de vierde plaats werd gewonnen door de snelle Badhoevedorper Klaas Balk. Jan Buis uit Halfweg legde beslag op de achtste plaats. In de rit voor aspiranten in Alblasser dam heeft de Haarlemmer Piet Neeskens enkele keren geprobeerd om te ontsnap pen, maar zijn tegenstanders gaven hem daartoe geen kans. Een massasprint, die zeer fel betwist werd, moest tenslotte uit spraak doen en daarbij bleek Van der Meyden uit Puttershoek het snelst. Twee de werd Priem uit Ovezande, derde Piet Neeskens en vierde de Aalsmeerder Melle v. d. Meulen. VOETBAL. Een nieuwe vorm van griep, die op het ogenblik het noordoosten van Brazilië teistert heeft de naam gekregen „Grippe Feola", naar de impopulairste man van Brazilië de coach van het voet bal elftal. Roel Wiersma, de oud-voetbalinter national, was een van de eersten om Toty Heukels, een nieuw zwemtalent uit Eindhoven, ook de woonplaats van Wiersma, te feliciteren met haar Nederlands kampioenschap en natio naal aspirantenrecord op de 100 me ter vlinderslag. Door de Zaanlandse wielerclub „Door Training Sterk" wordt zondag 31 juli in samenwerking met de plaatselijke wieler vereniging „Peter Post" weer een ronde van Castricum gehouden. Aan deze ron de zal een record aantal van 250 ren ners deelnemen, namelijk 50 aspiranten, 110 nieuwelingen en 90 amateurs. Vooral het treffen van de amateurs kan met een Tiemen Groen, Ted Blom, Jan Serpenti, Harm Ottenbros, Harry van Piere en Gerrie Bruin een spannende aangelegen heid worden. De ronde van Castricum wordt ditmaal niet gereden op het vertrouwde parcours aan de Geelvinckstraat, maar zal nu door gang vinden op het 1100 meter lange par cours Eerste Groenelaan (start en finish), Willem de Zwijgerlaan, Jul. van Stolberg straat en Prins Hendrikstraat. De aspiranten bijten om één uur de spits af met een rit over 25 km. De nieuwelingen starten om kwart voor twee voor een wedstrijd over 60 km. Aan de race voor amateurs over 100 km, waar voor om half vier het startschot gelost wordt, nemen ook deel de Kennemerlan- ders Aad Duyker en Cees van Borre, de Haarlemmers Aldershof, Baars, Koele- mij. Bogaard, Van Krimpen, Krom, Otte, Snijder en Van Slooten, Nol Kloosterman uit Leiden, Henny Schouten uit Badhoe vedorp, de Amsterdammers Harry Jansen en Ton Rijkers, Cok v. d. Hulst uit Zoe- terwoude, vorig jaar winnaar, Melle Jong kind en Guus Zantingh uit Aalsmeer, stayer Piet de Wit uit Wormer met vele anderen. De finales van de toernooien om de Europese bekers voor landskampioenen en bekerwinnaars zullen komend seizoen respectievelijk in Portugal en West-Duits- land worden gespeeld. De eindstrijd in Portugal is op 24 mei 1967, die in West- Duitsland op 31 mei 1967. Via Eurovisie zullen van beide wedstrijden t.v.-uitzen- dingen worden verzorgd. (Van onze sportredactie) Zondagmiddag om vier uur speelt EDO thuis een oefenwedstrijd tegen de Am sterdamse derde-klasser Zwarte Schapen. Een week later is de Utrechtse eerste- divisieclub Velox tegenstander van de Haarlemmers. EDO is namelijk voor de eerste competitiedag van de tweede divi sie vrijgesteld en benut die dag voor het spelen van een oefenwedstrijd. Op woens dagavond 3 augustus trekt EDO naar Uithoorn om daar een vriendschappelijke lichtwedstrijd te spelen tegen de club van die naam. Zondag maken de Antilliaan Cosme en de ex-Haarlemmers Bosdijk en Looze hun debuut bij EDO. (Van onze tennismedewerker) Margot ter Metz, als eerste geplaatst in het tennistoernooi van Brederode, werd gisteren in Santpoort door Pauline Jans sen verrast en uitgeschakeld met de set standen 9-7, 2-6 en 10-8. Lily ter Metz, de jeugdkampioene van Haarlem, kon zich tegen haar clubgenote Maud Gaus ter nauwernood handhaven. Mevrouw Gaus won de eerste set met 6-3 en kwam in de tweede voor op 3-2. Een fel en langdurig gevecht ontstond er toen om de zesde ga me, die bij een zege voor mevrouw Gaus de partij waarschijnlijk had bepaald. Lily ter Metz won de game ten slotte en druk te toen door naar 6-4 en 6-0. Lily ter Metz en Pauline Janssen be reikten met deze overwinning de halve fi nale. Pauline zal hier ontmoeten mej. Kö- nigel of mej. v. d. Raadt en Lily ter Metz zal het racket moeten opnemen tegen mej. Herwarth of mevr. Blikslager. De Katwijker J. de Groot, Cees Nieland, Gerard Koenders, Guus Deibei en.Wim Meijer behoren tot de laatste acht in de strijd om de heren-enkelspeltitel. Guus Deibei wipte Gert Jan Broekers met 1-6, 7-5 en 8-6. De resultaten luidden: B-toernooi, H. E.; Ie ronde: G. Zwemstra versl. A. Steger 6-0, 6-0; E. Mouthaan versl. J. Pameijer 6-2, 7-5; F. Muschter versl. H. Falke 6-2, 6-4; G. Koenders versl. H. Houtkoper 6-2, De Russische tennis- bond heeft Trudy Groenman, Betty Stöve, EUy Krocké en Tom Okker uitgenodigd om van 15 t.m. 24 augustus deel te ne men aan de internationale tenniskam pioenschappen van Moskou. De dames hebben de uitnodiging aanvaard. Tom Okker zal echter niet meedoen wegens zijn militaire verplichtingen. Dat het harde spel bij de wereldkam pioenschappen ook het persoonlijk le ven van een voetballer kan beïnvloe den, ondervond de Italiaanse voetbal ler Giacomo Bulgarelli. De Italiaan raakte in de wedstrijd tegen Chili zo danig gewond, dat zijn been in het gips moest. De hinder van deze blessure ondervond Bulgarelli woensdag nog eens duidelijk, toen hij in het huwelijk trad. Moeizaam lopend leidde hij zijn bruid, Carla Adalgisi uit Bologna, naar het altaar waarvoor hij echter niet kon knielen. 4-6, 6-4; P. Groenland versl. R. Lorist 6-3, 6-3. 2e ronde; J. de Groot versl. J. Benner 6-2, 6-2; C. Nieland versl. G. Post 6-1, 6-1; G. Koenders versl. P. Groenland 1-6, 6-4, 6-1; G. Deibei versl. G. Broekers 1-6, 7-5, 8-6. D.E., le ronde; mej. H. v. d. Raadt versl. mevr. T. v. Tilburg 6-3, 6-1; mevr. D. Blikslager versl. mej. E. Schmidt 6-0, 8-6. Kwartfinale; mej. P. Janssen versl. mej. M. ter Metz 9-7, 2-6, 10-8; mej. L. ter Metz versl. mevr. M. Gaus 3-6, 6-4 en 6-0. H.D., le ronde; Nieland en de Groot versl. De Jong en Königel 6-2, 6-1; Meijer en Möller versl. A. Weijers en Deibei 3-6, 6-3, 6-2; Hughan en Brandse versl. Harte- veld en Koppejan 4-6, 11-9, en 6-4. G.D., le ronde; mej. v. d. Giesen en Deibei versl. mej. Menke en Barten 6-2, 4-6, 8-6; mevr. Blikslager en Möller versl. mej. Janssen en Brandse 3-6, 6-4 en 7-5. Het voornemen van Ada Kok en Dick Langerhorst om na de record verbeteringen bij het Nederlands kampioenschap op de 1500 meter van een week geleden ook de nationale titel op de 400 meter vrye slag te ver overen in nieuwe recordtijden, is gisteren in Eindhoven gestuit door een barrière van slechts enkele tienden van seconden. De te langdurige cere monie protocolaire van de voorafgaande nummers, waardoor de titelpreten- denten op het startblok stonden te verkleumen, plus twee valse starts bij het damesnummer, waren de voornaamste oorzaken dat het Amsterdams- Haagse duo, dat in de nationale zwemwereld door gebrek aan concurrentie uitsluitend is aangewezen op de stryd tegen de klok, niet in deze opzet slaagde. Ada Kok prolongeerde haar 400-metertitel in 4.54,1, ruim vijf seconden beneden haar tijd van vorig jaar, maar 1,7 sec. boven de uit 1959 daterende recordtijd van Corrie Schimmel. Dick Langerhorst won met een prachtige gelijkmatige slag en schitterende keerpunten in 4.23,2 voor de tweede maal de titel op de 400 meter. Ex-kamploen Johan Bontekoe van HPC-Heemstede maakte zijn belofte van drie maanden geleden, toen hij aan de training begon („Ik zwem dit seizoen nog wel rond de 4,30") bijna waar met een tweede plaats van 4.32,9. Voor de Euro pese kampioenschappen biedt zo'n tijd echter geen perspectieven. Anders ligt de zaak bij Langerhorst, die slechts 0,6 sec verwijderd bleef van het Nederlands re cord en dit hoofdzakelijk had te wijten aan een iets te langzame derde honderd meter (tussentijden: 1.03,2, 1.06,6, 1.07,3 en 1.06,1). Er zyn momenteel slechts vier zwemmers in Europa die duidelijk sneller zijn dan hij. Bij het derde senioren-nummer dat woensdag werd afgewerkt: de 100 meter rugslag heren, onttroonde 't IJ-zwemmer Rinus van Beek met 1.05,5 zijn stadgenoot Pieter Schillemans, die tot in honderdsten van seconden gelijk aantikte met de Ha genaar Peter Jonkers (voor beiden 1.05,76). Bij het over zwemmen drie kwartier later maakte Peter Jonker een iets betere tijd dan waarmee Rinus van Beek kampioen was geworden. Dat het Nederlandse zwemmen de aller- donkerste dagen alweer achter zich heeft gelaten, bleek op de nummers onder de zestien jaar. Er werden twee aspiranten records gevestigd: de 15-jarige Toty Heu kels maakte 1.12,2 in de series van de 100 meter vlinderslag en de 13-jarige Yvonne van Kuilenburg haalde in de finale van de 400 meter vrije slag onder veertien jaar weer een halve seconde af van het record dat zij in de series vestigde: 5.03,5 tegen 5.04,0. In het seniorennummer zou zij met deze tijd vierde zijn geworden. Ook op alle andere jeugdnummers was de in vloed van het „age-group-swimming pro gramma" duidelijk merkbaar. Op de 200 meter schoolslag meisjes won vorig jaar liMHE jsgt QUA Li T y G.I G AR ET TES - _.'-7ï -ov".. .L'. Rita Tiggelaar in drie minuten rond, nu finishte Tineke van Rheenen als eerste in 2.59,2. De 18-jarige Marjan Janus, die in staat is nog een seconde of drie sneller te Langerhorst zwemmen dan Tineke van Rheenen, ont brak. Zoals bekend is deze Heemsteedse dezer dagen geopereerd aan een acute blindedarmontsteking. De Haarlemse Carla Janssen van Njord legde op de 400 meter vrije slag beslag op de vijfde plaats in een tijd van 5.06,8. Rob Bosson van HPC Heemstede werd natio naal kampioen op de 100 meter vlinderslag jongens onder de zestien jaar in 1.04,8. De verdere uitslagen lulden, Finale 100 meter rugslag heren: 1. Van Beek (Y) 1.05,5, 2. Jonker (HZPC) 1.05,7, 3. Schille mans (Dolfijn) 1.05,7. Finale 200 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1. Tineke van Rheenen (Naarden) 2.57,2, 2. Pia Haarsma (Wetterwille) 3.02,3, 3. Ineke Pala (Kikker) 3.09,1. Finale 200 meter schoolslag jongens onder 16 jaar: 1. Spoor (DZV) 2.50,5, 2. Ruitenberg (Dol fijn) 2.51,8, 3. Nijhuis (ZCE) 2.53,-. Finale 400 meter vrije slag dames: 1. Ada Kok (Futen) 4.54,1, 2. Betty Heukels (PSV) 5.01,9, 3. Bep Weeteling (Nereus) 5.02,2, 5. Carla Janssen (Njord) 5.06,8. Finale 400 meter vrije slag heren: 1. Langer horst (HZPC) 4.23,2, 2. Bontekoe (HPC) 4.32,9, 3. Verroen (ZIAN) 4.39,-. Finale 100 meter vlinderslag meisjes onder 16 jaar: 1. Toty Heukels (PSV) 1.13,2, 2. Hella Ren- tema (GdZ) 1.14,4, 3. Henny Penterman (HDZ) 1.14,8. Finale 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 1. Rob Bosson (HPC) 1.04,8, 2. Bogaard (AZ '70) 1.07,2, 3. Veer (ZIAN) 1.08,6. Finale 400 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. Yvonne van Kuilenburg (HPC) 5.03,5 (nieuw Ned. asp record), 2. Gerda Lassoy (HDZ) 5.18,3, 3. Wilma Sleding (Zwemlust) 5.18,3 Finale 400 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: 1. Jan Elbertsen (Kikkers) 5.06,1, 2. Henk Termeer (Tiel) 5.11,2, 3. Arnold Rood (Y) 5.11,5, 4. Louis Bos (HPC) 5.12,9.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13