Ontslag rechtsvervolging is vrijwel zeker in de Zweedse moordzaak Kamerlid pleit voor band- in de rechtszaal opnamen VAN NIEL I en bondig ZAANSE KLOK Aanklager: Als er gestraft wordt, dan levenslang Protest Indonesische ambassadeur Vragen over controverse tussen politie en justitie in Amsterdam Van een'reisbureau ƒ27.000,- verduisterd Promenadestrand in Scheveningen is weer vrij Dode in het verkeer Lift na storing verzegeld Verzending van zeepost Oude wetsartikelen kunnen niet toepasselijk zijn op moderne techniek Zaandammer wilde overweg niet verlaten Reservisten na zeven jaar nog opgeroepen Ravage Weer jacht op goud Renate Leonhardt Studiemogelijkheid voor Nederlandse studenten in Brussel Klachten over politiemannen Nieuwe storing WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE OUD HOLLANDSE KLOKKEN in grote verscheidenheid DONDERDAG 28 JULI 1966 2 ADVERTENTIE Kort nieuws Haarlem I el sen-IJ muiden Beverwijk HORLOGERIE (Van een speciale verslaggever) STOCKHOLM De Stockholmse recht bank zal op 3 augustus vonnis wijzen in zake het proces tegen de moordenaars van Henk Drost, maar het is nu reeds praktisch gesproken zeker dat aan de twee verdachten ontslag van rechtsver volging zal worden verleend en dat zij op last van de rechtbank ter verpleging zul len worden geplaatst in een krankzinni gengesticht. Rechtbank-president Harald Ljung stroem heeft ons bevestigd dat daarna de koninklijke Zweedse medische raad zie tot het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken zal wenden, met de aanbe veling een regeling tot stand te brengen met de Nederlandse autoriteiten opdat de moordenaars verder in een Nederlands krankzinnigengesticht zullen kunnen wor den verpleegd. De openbare aanklager mr. Sten Matt son heeft gistermiddag in zijn requisitoir de beslissing duidelijk aan de rechtbank overgelaten. Alleen zei hij wel dat a 1 er gestraft moet worden, het zware straf fen zullen moeten zijn: levenslang voor de oudste verdachte .en eventueel iets minder voor de ander, die naar zijn me ning bij het beramen en uitvoeren van de moord de meer ondergeschikte rol ge speeld heeft. Naar zijn oordeel heeft roof wel dege Brandweerlieden gooien verbrande resten van meubilair uit de Indone sische ambassade naar buiten. Ver moedelijk zijn er drie met petroleum gevulde flessen naar binnen gewor pen, waarvan er één in brand is ge vlogen. De Indonesische ambassadeur heeft gistermiddag bij staatssecretaris dr. L. de Block geprotesteerd naar aanleiding van de brand in de kanselarij van de In donesische ambassade. Hij heeft om ver sterkte bewaking van de kanselarij ver zocht. De staatssecretaris heeft meegedeeld dat de politie reeds een onderzoek naar de oorzaak van de brand heeft ingesteld en toegezegd overleg te plegen hoe her haling kan worden voorkomen. Op een lantarenpaal tegenover de In donesische ambassade heeft de politie een papiertje aangetroffen met de volgen de tekst: „Wij zijn voor de PKI-gangsters van Indonesië, die het land graag uitle veren, het liefst aan China". Onder deze „mededeling" stond: „Bakker C.P.N. Ne derland". Het Tweede Kamerlid Van Meeuwen (K.V.P.) heeft de minister van Justitie vragen gesteld over de opmerkingen, wel ke het hoofd van het arrondissementspar ket in Amsterdam heeft gemaakt over het wegvoeren door de Amsterdamse politie van een groot aantal betogers naar pun ten buiten de stad. Het Kamerlid vraagt of de minister niet van oordeel is, dat in de moeilijke om standigheden, waaronder de politie tegen woordig haar werk in Amsterdam heeft te verrichten, dergelijke krasse, openlijke uitlatingen van het Openbaar Ministerie, waardoor, hetzij terecht, hetzij ten onrech te een blaam wordt geworpen op de Am sterdamse politie, beter achterwege kun nen blijven. Zo ja, wil de minister dan dit oordeel ter kennis van de officier van Justitie in Amsterdam brengen, zo vraagt de heer Van Meeuwen. Een 39-jarige boekingsagent van het Al melose reisbureau K. H. van Stegeren heeft, terwijl de eigenaar met vakantie afwezig was, gelden in ontvangst genomen van enkele honderden Enschedeërs, die een reis bij dit bureau hadden besproken. In totaal incasseerde hij 27.000 gulden. Toen de eigenaar terug kwam sommeer de deze de man het geld terug te betalen. Deze stelde terugbetaling telkens uit en was op zeker ogenblik met de noorder zon verdwenen. De politie heeft hem kun nen opsporen. De reizen zijn normaal doorgegaan. lijk een rol gespeeld bij de plannenmake rij tussen de twee verdachten. De aan klager wees erop dat het plan voor de moord is gegroeid tijdens gesprekken tus sen de daders over een te plegen roof overval. Tevens wees hij op het feit dat de daders ook daadwerkelijk Drost van (Van onze correspondent) DEN HAAG De directie van de Ex ploitatie Maatschappij Wandelhoofd Scheveningen (E.M.W.S.) heeft besloten de toegang tot het „promenadestrand met ingang van zaterdag 30 juli voorlo pig vrij te geven en de entreeheffing van 25 cent op te schorten. Dit gebeurt in het belang van haar pachters. De E.M.W.S. heeft dit besluit genomen gezien het uiterst geringe strandbezoek Aan de pachters was indertijd toegezegd dat zij geen last zouden ondervinden van het experiment met het „promenade strand". In de afgelopen weken hebben vooral de Haagse provo's geprotesteerd tegen de entreeheffing op het promenadestrand in Scheveningen. Hun protesten gingen met relletjes in de weekends gepaard. Het vijfjarig jongetje A. M. van Gam meren uit Rijswijk (N.-Br.) is in zijn woonplaats door een aanhanger van een vrachtauto overreden. Hij was op slag dood. Op de rijksweg tussen Neder- en Over- asseit is een bromfietser ten val geko men waarbij hij dusdanige verwondingen opliep dat hij in een ziekenhuis te Nij megen is overleden. Het slachtoffer, de 60-jarige M. J. Willems uit Velp (N.-B.) is vermoedelijk geraakt door een hem passerende bromfietser. De arbeidsinspectie heeft in een flat gebouw aan de Korfoedreef in Utrecht een lift verzegeld, nadat een twaalfjarige jongen er enige tijd in opgesloten had ge zeten. De lift bleef tussen de zesde en de zevende verdieping hangen en de jongen moest door de brandweer worden bevrijd. Men heeft de oorzaak van de storing niet kunnen vinden. Het voorgeschreven vei ligheidscertificaat voor de lift ontbrak. De installatie is afkomstig van een Haagse leverancier. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staat achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Algorab" (3-8); Austra lië: ms „Oostkerk" (2-8); Brazilië (Zuid): ms „Louis Lumière" (2-8), ms „Algorab" (3-8) en ms „Cap San Nicolas" (5-8); Ca nada: ms „Ornefjell" (2-8); Chili: ms „Buchenstein" (31-7); Ned. Antillen: ms „Memnon" (2-8); Suriname: ms „Diogenes" (3-8); Verenigde Staten: ss „Nieuw Am sterdam" (31-7) en ms „Korendijk" (3-8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms S. A. Oranje" (31-7). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. zijn portefeuille hebben beroofd. „Naar mijn mening was het hun bedoeling roof en moord te combineren", aldus mr. Mattson. De aanklager benadrukte dat de moord onder zeer verzwarende omstandigheden is gepleegd. Weliswaar zijn de voorgeno men martelingen niet uitgevoerd er is geen hakenkruis in de borst van Drost gesneden, terwijl evenmin gebruik werd gemaakt van het zout en de breinaal den maar anderzijds is de uitvoering van de moord langzaam en verschrikke lijk geweest. Tenslotte vroeg mr. Mattson de recht bank in het vonnis op te nemen dat beide Nederlandse moordenaars zo spoedig mo gelijk Zweden zullen worden uitgewezen. De verdedigers stelden voorop dat bei de daders geestesziek zijn en dat zij dus van rechtsvervolging dienen te worden ontslagen. Ook waren de pleiters het met elkaar eens dat het aanbeveling zou ver dienen dat de twee jongelieden ten spoe digste naar een Nederlandse psychiatri sche inrichting worden overgebracht. Tenslotte bestreden beide pleiters een drachtig de theorie van de openbare aan klager over het roofmotief. Het Tweede Kamerlid mr. Van Rijcke- vorsel (K.V.P.) heeft de minister van jus titie opnieuw vragen gesteld over het ma ken van geluidsopnamen in de rechts zaal. Hij vraagt de minister of deze van oordeel is, dat het redelijkerwijze in strijd met de orde ter terechtzitting kan worden geacht, indien de verdachte of de raadsman in een strafzaak, in het belang van de verdediging, of wel de houder van een perskaart, in het belang van de open baarheid en een juiste voorlichting van het publiek, al het op een openbare te- Een 57-jarige Zaandammer heeft gister avond vier reizigerstreinen en twee goe derentreinen in totaal 47 minuten vertra ging bezorgd. Hij liep om kwart voor ze ven de overweg bij het station Zaandam op, toen de overwegwachter al bezig was met het neerlaten van de bomen. De man weigerde de overweg te verlaten en bleef op de rails staan en begon nonchalant zijn nagels schoon te maken. De seinhuiswachter waarschuwde de po litie en maakte later in aanwezigheid van een agent proces-verbaal op. De Zaan dammer gaf geen verklaring voor zijn vreemd gedrag. Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. rechtzitting gesprokene op een geluidsband opneemt. Hij vraagt voorts een wijziging of aanvulling van de artikelen 124 en 274 van het Wetboek van Strafvordering, op dat een rechtspositie van de verdachte en de ontwikkeling der techniek strijdige toe passing van deze 40 jaar oude bepalingen wordt voorkomen. Voorts vraagt het Kamerlid of het geen overweging verdient in het Wetboek van Strafvordering te bepalen, dat als het Openbaar Ministerie of de verdachte zulks verzoekt of als de rechter zulks ambtshalve beslist steeds door de grif fier een geluidsbandopname van het ter openbare terechtzitting gesprokene wordt gemaakt welke ter beschikking van be langhebbenden kan worden gesteld, waar door tevens wordt tegemoetgekomen aan klachten, dat het proces verbaal van de terechtzitting niet nauwkeurig inhoudt het geen de verdachte, getuigen en de raads man ter terechtzitting hebben gezegd waardoor de verdediging in beroep en in cassatie kan worden geschaad. (Van onze correspondent) DEN HAAG Na zeven jaar niets meer van de militaire autoriteiten te hebben gehoord hebben ongeveer honderd reser- ve-plichtigen van de Koninklijke Lucht macht tot hun verbazing deze week een schriftelijke mededeling gekregen, dat zij rekening moeten houden met de moge lijkheid van een herhalingsoefening in het najaar. De reservisten zijn tussen de 35 en 42 jaar oud. Oorspronkelijk hebben zij gediend bij de Koninklijke Landmacht, maar dit krijgs machtdeel schreef hun zeven jaar geleden, dat hun mobilisatie-bestemming was ver vallen en dat zij niet meer op herhalings oefening hoefden. Later is het kleine groepje van ongeveer honderd man over geboekt naar de Koninklijke Luchtmacht. Bij dit wapen werden zij ingedeeld voor bewakingstaken op de vliegbases en de luchtmachtleiding meent nu dat het goed is dat zij enkele weken op deze eventuele oorlogstaak worden voorbereid. Het staat nog niet vast of de oefening werkelijk wordt gehouden, maar gebruikelijk is dat de mogelijkheid daartoe drie maanden te voren schriftelijk aan de reservisten ,wordt meegedeeld. Een enorme ravage ontstond gisteren nadat een zware vrachtwagencombi natie zich diep in de serre van het Stadsziekenhuis in Leeuwarden had geboord. Eén van de patiënten wist zich nog net op tijd met een nood sprong te redden, voordat zijn bed onder de instortende muur werd be dolven. Dezer dagen zal een prospectus uitko men voor een lening van 25.000 gulden, die de vennootschap onder firma tot ber ging van de Renate Leonhardt wil aan gaan om nog deze zonier te komen tot berging van de goudschat van dit Duit se schip, dat in 1917 op de Haaksgronden bij Den Helder is gezonken. Fruitkweker Piet Visser uit Wijdewor- mer, één der vennoten van de uit vijf le den bestaande vennootschap onder firma, is opnieuw de initiatiefnemer van deze bergingsaktie waarvoor hij zich van de steun verzekerd heeft van twee duikers. Onderzoekingen hebben volgens de heer Visser aangetoond dat de Renate Leon hardt niet meer onder een meter dikke laag zand en slib bedolven ligt, zodat de duikers bij het bergen niet meer voor on overkomelijke moeilijkheden komen te staan. De goudschat zou bestaan uit 454 kistjes goud ter waarde van ruim 70 mil joen gulden. De Tweede Kamerleden Van Dijk en Witteveen (beiden V.V.D.) hebben de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen gevraagd of het waar is, dat tussen het ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen en de Belgische regering overleg gaande is over eventuele plaatsing van Nederlandse medische studenten aan de Nederlandstalige afdeling van de medi sche faculteit van de vrije universiteit, te Brussel. Zij vragen de minister de Tweede Kamer ten spqedigste in te lich ten over het resultaat van dit overleg en over zijn beleid inzake de studietoelagen voor hen, die van deze gelegenheid ge bruik wensen te maken. Blijdorp kreeg paradijsvogels. De Zweedse ornitholoog dr. Sten Bergman heeft aan diergaarde Blijdorp vier paradijsvogels geschonken uit zijn eigen collectie. Het zijn twee grote rode paradijsvogels en twee paradijshoppen. Dit geschenk ver tegenwoordigt een waarde van zeker 10.000,—. Grote Kerk, vandaag 15 u.: Orgel concert door deelnemers aan de zomer- academie. Openluchtheater Bloetnendaal, vandaag 20 u.: Optreden van het danstheater van Dahomey „Black Africa". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Thunderbell", 14 j. Frans Hals, 14, i9 en 21.15 u.: „Inspec teur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 uur: „Mary Pop- pins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spankie", a.l.; 14, 16.15, ft en 21.15 u.: „Elvis vliegt er uit", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De 3 stoo ges zien ze vliegen", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; 14, 16.15 en 19 u.: „Sneeuwitje en de zeven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en mét de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. In 't Goede Dur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Poppe Damave. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zon dag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind juli. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel. Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. Museum Het huis van Looy (Kamper laan): Expositie van foto's van „Germinal" uit Brussel en „De Muggen" uit Haar lem; tevens mobiele plastieken van Frans Verpoorten. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 1 augustus. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, vrijdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". DONDERDAG 28 JULI City, 20 uur: „Twee vrouwen". Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". VRIJDAG 29 JULI City, 20 uur: „Viva Maria". Stadsschouwburg, 20 uur: „Huwelijk in moderne stijl". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 20 uur: Opening ex positie van gouaches en aquarellen, ver vaardigd door Joanne Appel. De tentoon stelling duurt tot en met 22 augustus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Uitvoering van het klankspel „Alsof er geen tiid be stond". DONDERDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Kaarten op tafel". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122; Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. VRIJDAG 29 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Kaarten op tafel". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouwenjagers". Galerie Bouwmans, Breestraat 122, van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen van Jan Sier huis. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Over het tijdvak van 9 maart tot 16 juni 1966 zijn in het rechtsgebied van het ge rechtshof te Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Den Bosch en Leeuwarden resp. zes, vijf, drie, zeven en twee klachten tegen politiebeambten buiten Amsterdam bij het openbaar ministerie ingekomen. Van deze klachten hebben achtereen volgens drie, drie, twee, drie en één be trekking op beweerdelijk door politiebe ambten in de uitoefening van hun functie gepleegde strafbare feiten. Omstreeks be gin juli waren nog vijf van deze klach ten in behandeling. In de overige geval len had het openbaar ministerie geen aanleiding gevonden tot het instellen van een strafvervolging. De ministers Samkalden (Justitie) en Smallenbroek (Binnenlandse Zaken) heb ben dit geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Bruggema (P.S.P.). Contra-boekje „Boer Koekoek". Het Tweede Kamerlid H. Koekoek gaat als tegenhanger van het gewraakte boekje „Boer Koekoek" van de Utrechtse stu dent K. Baartmans nu zelf ook een boekje uitgeven. Het boekje van de boerenleider zal het antwoord zijn op het boekje dat tot een proces tegen de uitgeverij „De Standaard" in Utrecht heeft geleid. Tegen hogere vergoedingen. De gemeente raad van Deventer heeft de door GS voorgestelde verhoging van de presen tiegelden en een (grotere) verhoging van de vergoeding voor de commissie vergaderingen zonder stemming ver worpen. De raadsleden vonden dat een dergelijke verhoging in het huidige stadium ook psychologisch niet verant woord zou zijn. Diverse uitvoeringen in eiken, noten en teak. Prijzen 150.- 198.75 236.25 189- 222- 540- GROTE HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM TEL. 10371 Speciaalzaak sinds 1883 WWWWWWWWWMIiWWmmWWIlWllimWWWMWIIIWAIIIWWKUIIWMWW Het K.N.M.I. deelt mee: Achter de storing, die gisteren dicht lang de Waddeneilanden naar het oosten trok, is door noordelijke winden opnieuw koude polaire lucht naar Nederland ge voerd. Tijdens nachtelijke opklaringen daalde de temperatuur dan ook sterk, op plaatsen in het binnenland tot 5 graden. De rug van hoge luchtdruk, die vandaag met flinke opklaringen passeert, wordt ge volgd door een nieuwe storing. Het cen trum ervan lag vanmorgen tussen Schot land en de Faroer. Het wordt morgen op de Noordzee verwacht. Met de storing hangt een frontensysteem samen, dat, voorafgegaan door regen en motregen, over de Britse eilanden naar het zuidoos ten trekt. Deze neerslagzone zal het ko mende etmaal, waarschijnlijk grotendeele overdag, ook Nederland passeren. Daar na klaart het weer iets op, maar enkele buien blijven mogelijk. Het weer wordt dus opnieuw veranderlijk en de tempera tuur blijft veel te laag voor de tijd van het jaar. WEEFRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. fc-c A. «5 i a 2 e S Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt licht bew. licht bew. half bew. half bew. licht bew. licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. half bew. half bew. regen zw. bew. regenbui licht bew. regen onbewolkt onbewolkt regenbui zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen regen onbewolkt onbewolkt geh. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. nw 17 windst. 18 nnw 17 w 18 w 19 windst. 19 wnw 19 w nnw n n wnw zzw zzw zw 20 19 22 20 18 17 17 18 windst. 19 nnw 20 n 20 windst. 21 nnw 26 nnw 24 nw 23 nno 20 nnw 23 windst. 22 zzw 25 windst. 20 ono 24 wnw 20 o 25 n 33 windst. 27 nnw 25 windst. 31 windst. 29 n 25 0.1 0.1 1 1 0.4 2 0.1 1 4 0 0 0.1 1 0.1 0.3 7 2 0 0 1 0 5 0.2 0.1 0.4 0.3 62 1 9 0 0 2 120 0 Vrijdag 29 juli Zon op 4.56 uur; onder 20.36 uur. Maan op 19.24 uur; onder 1.25 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 juli Hoog water 12.39 uur en uur. Laag water 8.04 uur en 20.42 uur. Vrijdag 29 juli Hoog water 1.10 uur en 13.46 uur. Laag water 9.12 uur en 21.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2