Britse vakverbond TUC gaat akkoord met Wilsons loonstop Motie van wantrouwen in Lagerhuis verworpen Waas van geheimzinnigheid over arrestaties in Bazel De schimmen DJEMPOL Van dag tot dag Binnenkort landing van hond op maan Zwitserse bankwereld in rep en roer Onderscheiding BEKENDMAKING telegrammen DONDERDAG 28 JULI 1966 3 Getier „Op goede weg Dr. Von Braun verwacht: Passenakkoord in Berlijn strikt stilzwijgen over de arrestatie van een voormalige bankemployé en een dameskapper. Een van de grootste banken van het land, de Unie van Zwitserse Banken, heeft toegegeven dat zij een van haar employés zes jaar geleden wegens indiscretie heeft ont slagen, maar er werd onmiddellijk aan toegevoegd dat dit incident geen en kele consequentie had, noch voor de bank zelf, noch voor haar klanten. Nieuwe premier in Soedan Het bericht dat Paul-Henri Spaak zich zal terugtrekken uit het politieke leven, betekent voorlopig slechts dat hij in on min leeft met zijn (socialistische) par tij. Hoewel de laatste jaren zijn gezond heid niet altijd even goed was heeft hij nog niet de leeftijd bereikt (hij is 67 jaar) waarop politici afscheid plegen te nemen. Maar al sinds mei 1957, toen hij secretaris-generaal werd van de NAVO, zijn de banden met zijn partij niet meer innig. Terwijl hij NAVO-secretaris was heeft hij eens gezegd, dat hij dichter stond bij de christen-democraten dan bij de socialisten. In 1961 keerde hij welis waar terug naar België en hebben zijn oude geestverwanten hem weer aanvaard' wegens zijn internationale reputatie. Maar als minister van Buitenlandse Za ken bemoeide hij zich weinig met de Bel gische binnenlandse politiek en bleef hij voor de gewone leden en het kader der socialistische partij een vreemde eend in de bijt. Deze energieke, eerzuchtige en soms briljante politicus had één zwak punt: hij miste een vaste basis. Dat hij van linkse „salon-socialist" snel evolueerde tot een man van de rechtervleugel was niet zo ongewoon. Een enkele maal zoals in de Belgische koningskwestie kon hij trouwens nog wel eens vurig radicaal zijn. Maar deze zomer bleek hij geen invloed meer te hebben in zijn partij. Hij behoor de tot de Frans-sprekende leden daarvan, en die vonden hem te conservatief. Met de Vlamingen had hij nooit veel contac ten, omdat hij hun taal niet sprak en wei nig van hen af wist. Hij was pijnlijk ver rast toen bleek dat zijn geestverwanten (sinds maart in de oppositie) zich ver klaarden tegen verplaatsing van het NAVO-hoofdkwartier naar Brussel. De wederzijdse vervreemding heeft tenslotte tot een breuk geleid. Spaak heeft zich voornamelijk een re putatie verworven als internationaal politicus. Mede aan hem is het te danken, dat de Belgische, Nederlandse en Luxem burgse regeringen in ballingschap (in Londen) in 1944 besloten hun landen in een douane-unie (Benelux) te verenigen. Hij was van 1946 tot 1956 een vooraan staand man in de Verenigde Naties, de Raad van Europa en het zogenaamde Europese parlement der zes landen van het „kleine Europa". Maar het liep hem niet mee. Reeds in 1951 verklaarde hij zich vóór een supranationale gemeen schap zonder Engeland. Toen later De Gaulle optrad wilde ook deze het West- europese vasteland politiek organiseren zonder Engeland, wat wel in de lijn lag van Spaak. Maar Frankrijk wilde weer géén supranationaal Europa en ook geen nauwe banden met Amerika, wat Spaak zeer ergerde. Intussen speelt De Gaulle een grote rol op het wereldtoneel en staat Spaak er buiten. Men kan zich dus voorstellen dat de Belgische staatsman teleurgesteld is. Het zou nochtans verbazing wekken als hij zich blijvend van politieke activiteit zou onthouden. De regering heeft voorgesteld het inko men van de koningin te verhogen van 2,5 tot 5,2 miljoen en dat van de prins-ge maal van 300.000 tot 475.000 gulden. On middellijk heeft dit voorstel afwijzend re acties uitgelokt, evenals het plan om het salaris der kamerleden (die vrijwel allen nog andere bronnen van inkomsten heb ben) van 20.000 op 25.000 gulden te bren gen. Dat katholieke jongeren het eerst op poneerden kan tekenend worden geacht: het ogenblik om zulke drastische verho gingen door te voeren is psychologisch uitermate slecht gekozen. Juist zijn er al lerlei versoberingen aangekondigd, lonen en salarissen mogen nog slechts met mi nimale bedragen worden verhoogd, op studiebeurzen moet worden bezuinigd, de zo dringende woningbouw zal worden ge remd. En dan komt dit onverwachte voor stel ten aanzien van het hof. Onverwacht. Nu gebleken is dat in de laatste vijf jaar de kosten van het hof zo ongewoon zijn gestegen, hadden de laatste regeringen twee dingen kunnen doen: of veel eerder, in de kort achter ons liggende goede jaren, een verhoging voorstellen yan het inkomen; of tijdig aandringen op een beperking van de kos tenstijging. Thans bewijst de regering zichzelf en het hof geen dienst. Men kan wederom een aantal ongewenste commen taren en stekelige polemieken verwach ten, die de overheid aan zichzelf te wij ten zal hebben door gebrek aan mensen kennis. LONDEN (Reuter en AFP). Met twintig tegen twaalf stemmen is het bestuur van het Britse vakverbond TUC (achteneenhalf miljoen leden) gisteren akkoord gegaan met de door de Labour-regering voorgestelde loon stop van een halfjaar, op voorwaarde dat de regering enkele kleine conces sies doet. Eerder was met negentien tegën vier stemmen een voorstel ver worpen van Frank Cousins, oud-mi nister van Technologie en leider van de grote vakbond van vervoerperso neel, die een speciale bijeenkomst over deze kwestie wenste van de be sturen van alle 170 bij het TUC aan gesloten vakbonden. De instemming van het vakverbond met de harde bezuinigingsmaatregelen die het pond sterling en de Britse eco nomie een opwaartse stoot moeten geven, betekent een enorme psychologische rug gesteun voor de regering. Het is echter nog altijd de vraag in hoeverre de af zonderlijke vakbonden aan de oproep tot een loonstop gehoor zullen geven, omdat deze op vrijwillige basis berust. Het tweedaagse debat in het Lagerhuis over de jongste economische maatregelen van de Britse regering ter bescherming van het wankele pond sterling aldus onze correspondent in Londen, is gisteravond ADVERTENTIE Het personeel in de textielbranche heeft zaterdags praktisch nooit vrij. Zo ook in onze zaak. Altijd staan ze voor u klaar, om u, op uw vrije zater dag zo prettig mogelijk te bedienen. A.s. zaterdag is de belangrijke voet balfinale. Wij gunnen ons personeel graag hiernaar te kijken. Wij zullen dan ook van S tot 5 uur gesloten zijn. Als u iets nodig hebt, komt u dan vóór 3 uur of na vijven. Wij vertrouwen, dat u onze geste sportief zult opvatten.... en hartelijk dank namens ons personeel. Uniformen, betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM in tumult geëindigd. Een conservatieve motie van wantrouwen werd door Labours grote meerderheid verpletterd met 325 tegen 246 stemmen. De impulsieve en ex plosieve George Brown, Engelands minis ter van Economische Zaken, een humo ristische volksleider van de oude stempel, kon zich in zijn slotrede nauwelijks ver staanbaar maken door het voortdurende geïnterrumpeer en het hoongelach van de oppositie. Dr. King, de bepruikte speaker moest dan ook herhaaldelijk ingrijpen. Tevoren had Iain Macleod, één van de talentvolste sprekers van het Lagerhuis, namens de conservatieven niet alleen de maatregelen van de regering, maar ook de verantwoordelijke ministers, namelijk premier Wilson, kanselier Callaghan en George Brown, wegens incompetentie af gekraakt. Hij noemde dit drietal de schul dige mannen en riep uit, dat voortaan niemand meer enig vertrouwen in Wilson kan stellen. Het lawaai en getier tegen Brown was begrijpelijk, omdat deze minister, die op het punt had gestaan af te treden maar zich op het laatste nippertje had bedacht, thans de economische maatregelen moest verdedigen waarmee hij het voor een be langrijk deel oneens was. De voornaam ste klacht van de oppositie was, dat de regering hopeloos had gefaald door haar onvermogen voldoende vooruit te zien. Premier Wilson verklaarde evenwel, dat de Britse economie op de goede weg is, dank zij de van voor de crisis date rende maatregelen om de doelmatigheid in de produktie te bevorderen. De uitwer king hiervan zal echter pas op lange ter- WASHINGTON (Reuter) Dr. Wern- her von Braun, de leider van het Ameri kaanse maanprogramma, heeft volgens de „Washington Post" en de „Los An geles Times" verklaard, ervan overtuigd te zijn, dat de Russen dichtbij een of twee prestaties zijn: ofwel astronauten om de maan te laten draaien en naar de aarde terug te laten keren, of een hond op de maan te laten landen en deze ook weer naar de aarde terug te brengen. Vori Braun zou deze overtuiging base ren op recente verklaringen van Russi sche ruimtevaartdeskundigen en kosmo nauten. WEST-BERLIJN (Reuter) In West- Berlijn zal waarschijnlijk morgen een nieuwe overeenkomst worden getekend, die Westberlijners in staat zal stellen voor dringende familieaangelegenheden een dag naar Oost-Berlijn te gaan. mijn zichtbaar worden. Wilson toonde zich vol optimisme over de toekomst, maar slaagde er niet in deze zonnige stemming op de oppositie over te dra gen. Hij zei dat het onmogelijk was ge weest om de plotselinge druk op het pond sterling te voorspellen. De conservatie ven hebben trouwens al eens dezelfde er varing opgedaan. Volgens de eerste-mi- nister waren het ten dele de grote maat schappijen, sommige van Amerikaanse oorsprong, die, uit voorzorg en niet uit speculatiezucht, hun pondenbezit hadden gereduceerd en hun winsten snel naar de Verenigde Staten hadden overgebracht. Het pond is buitengewoon kwetsbaar, vooral door de wijze waarop de Britse handel wordt gefinancierd. De Engelse invoer vertegenwoordigt een waarde van zes miljard pond per jaar en de uitvoer van vijf miljard. Als de sterling-transac- ties slechts eer^ week worden uitgesteld, kost dit de reserves niet minder dan 150 miljoen pond, aldus Wilson. Het gebrek aan internationale liquiditeit is één van de factoren in deze crisis. Als andere noemde hij op de onverwachte stijging van de invoerprijzen, en de zeeliedensta king. GENèVE (AFP). De Zwitserse bankwereld is in rep en roer gebracht door een geval van chantage, waarvan de omvang door het ontbreken van officiële inlichtingen nog niet bekend is. Het parket van Bazel bewaart een Paul-Henri Spaak, de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, die gisteren zijn politieke carrière heeft beëindigd. Spaak diende zijn ontslag in als Kamerlid in een brief aan de voorzitter van de Belgische Tweede Kamer. Onder meer was ex- minister Spaak (in 1945) de eerste voorzitter van de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties. Volgens nog schaarse gegevens had de ze employé, Marcel Venat, zich meester gemaakt van vertrouwelijke documenten over saldi van buitenlanders, die wegens het stricte Zwitserse bankgeheim geld naar Zwitserland overmaken, dat deels clandestien is. Samen met de kapper, Ernst Schneider, zou hij contact hebben gelegd met een misdadigersbende om be paalde cliënten van de bank en ten slotte ook de bank zelf te chanteren. Een van de Duitse medeplichtigen, een zekere Adolf Wilms, is in Frankrijk gearresteerd. De pers in Bazel levert critiek op het stilzwijgen van de politie en vraagt ope ning van zaken, mede in het belang van reputatie van de Zwitserse banken. De vice-president van de Zwitserse Bankunie, Hdrtmann, heeft verklaard dat het de eerste schending van het bankge heim is sinds de bankwet van 1934. Dit geheim is ook bewaard in de oorlog toen de Duitsers inlichtingen trachtten te ver krijgen over joodse bankrekeningen in Zwitserland. De rekeningen onder num mer, waarbij de naam van de houder slechts bij de direktie van de bank bekend is, zijn vooral ingesteld ten behoeve van mensen uit landen met beperkingen op het gebied van deviezen en transfers. iAAAAA/W\^A/WWVAAAAAAMVWUWWWWMAA/WlfUWVUWVWWW\A# KHARTOEM (Reuter) Het Soedane- se parlement heeft de voorzitter van de Oemma-partij, Sajed Sadik al Mahdi, ge kozen als eerste minister. Hij volgt Mo hammed Ahmed Mahgoeb, een andere Oemma-leider, op die enkele dagen gele den moest aftreden na aanvaarding van een motie van afkeuring. De nieuwe premier is met zijn dertig jaar de jongste regeringsleider van Soe dan. Hij stamt af van de grote Mahdi, de stichter van het moderne Soedan. D* onsympathieke levens beschouwing en houding van het grote Chinese rijk blijkt ons, geprangde westerlingen, tocb niet onze smaak voor Chinese rijsttafel te ont nemen. De Chinese restaura teurs voeden West-Europa in toenemende mate en moeten wel gouden tijden beleven. Is het een bedenkelijk verschijn sel dat wij op die manier onze oud-vaderlandse gerechten ontrouw leren worden en de loempia prefereren boven de omelet? Er zit inderdaad iets van een cultureel losgesla gene in de Hollander, die zijn benen steeds veelvuldiger onder de rijsttafel steekt. Maar misschien is het minder ernstig dan het lijkt. Wie sambal met mate slikt, krijgt geen communistische dog maatjes binnen. En in haaie- vinnensoep is nauwelijks iets van Lenin drijvende. Ons po litieke geweten kan boven dien onder de smakelijke maaltijd gesust worden met de overweging, dat de vrien delijke, snelle Chinese kelner waarschijnlijk uit Hongkong komt en Hongkong is Engels. Men moet trouwens zijn liefde voor vaderland en vaderlandse tradities niet zó ver drijven, dat men de goede dingen van elders als verlei ders tot ontrouw beschouwt. Nederland heeft in de wereld een zo bescheiden, benauwd plaatsje gekregen dat het op zijn eigen oorspronkelijk heden gauw is uitgekeken. Onze voorkeur voor vreemde dingen is historisch, maar zeer verklaarbaar. Van iedere buitenlander die hier komt of die wij ergens ter wereld ont moeten, houden wij iets over. Zelfs van vreemdelingen die hier al te massaal en zonder goede bedoelingen komen en verblijven, schuwen wij de goede overblijfselen niet. On ze dierbare en onmisbare loonbelasting stamt uit de Duitse bezettingstijd, om een navrant voorbeeld te noemen. Toch verklaart dat alles de Nederlandse manie voor Chi nese schotels nog niet vol ledig. Onze keuken is nooit eerder zo indringend beïn vloed door een vreemde gas tronomie als nu door de Chi nese. De weg werd weliswaar bereid door de thuiskomst van Indië-gasten, maar deze be trekkelijk kleine groep mag toch niet verantwoordelijk heten voor de invasie van Chinese ondernemers, koks en serveerders. Zeker niet voor de populariteit van het voed sel. dat deze lieden ons voor zetten. Nu is onze oorspronkelijke inventaris van gerechten niet wat men noemt verfijnd ge varieerd. Het mag op zichzelf als een merkwaardig ver schijnsel worden aangemerkt, dat wij eeuwenlang met smaak naar gekookte aard appelen hebben zitten staren. Een aardappel is een fanta sieloos en saai wezen, wat reeds duidelijk wordt uit de oud-Hollandse zegswijze: een mens is geen aardappel. Onze voorvaderen hebben blijk baar al vroegtijdig het ver schil ontdekt. Dat zij desal- nietemin toch aardappeleters bleven, zoals Van Gogh dat zo treffend heeft geregi streerd, betekent alleen dat zij geen menseneters waren. Wie wel eens in een echt Hollands familiepension heeft gelogeerd, weet erover mee te praten hoe de aardappel in ons land wordt beschouwd als een soort gastronomisch dog ma. Men is nog wel bereid om hem nu en dan eens in een andere formulering op te die nen, maar hem vervangen hó maar! Dat moet wel een soort doodzonde zijn tegen de natuur. Men verkleedt hem als frites, men verbergt hem in puree, men bakt hem bruin best. Maar éten zaljenum! De aardappel is op deze wijze een stukje calvinistisch christendom geworden. De bijbel noemt hem niet. Maar wie hem niet eet, zal niet leven. En eten niet alleen: men moet hem met grote aantallen naar binnenslaan, wil men aan zijn zegenrijke werking deelachtig zijn. Er is dus in die Chinese eetmethode wel iets van hei dens materialisme te bespeu ren. Wij zijn vanouds gewend om ieder niet-christen een heiden te noemen, al is er ook wat dat betreft de laatste de cennia wel iets veranderd. Vroeger was men in die din gen niet kinderachtig. Hindoe, Mohammedaan, Boeddhist, Confucianist, Taoïst, Sjinto- ist, dat waren allemaal heide nen. Tegenwoordig is men gedetailleerder in zijn oordeel en brandmerk. En mét de be langstelling voor andere ge loofsovertuigingen groeit de zin voor het kosmopolitische Isolationisme en conservatis me van oud-Hollandse bin- nenstadjes en de schuwheid van hofjesmensen voor de buitenwereld hebben de ere dienst voor de aardappel wel licht steviger in stand gehou den dan welke handige kok ook. Maar nu is de aardappel in afmars. Een stuk cultureel erfgoed met echte Hollandse inslag ruimt het veld voor vreemde slierten en korrels in vette, gekruide bedding. Er zal een tijd komen dat men in het buitenland zegt: Het Hollands nationale ge recht is Chinees. Welnu, het zij zo. Wij kunnen onze aard appel duur verkopen over de grenzen en steeds minder lekkerbekken zullen hem missen. Toch is er iets anders, dat meetelt bij de opmars der Chinese restaurateurs. Men zou kunnen veronderstellen dat zij zelfs populair zouden zijn als zij aardappelen zou den opdienen. Er zit namelijk iets van de geboren tafeldie naar in het Chinese karakter, iets van dat snelle, geruisloze en onfeilbare dat men als kind in het sprookje van „ta fel tjedekje" zozeer bewonder de. In dat smakelijke ver haaltje dekte het tafeltje zich zelf, wat eigenlijk voor een volmaakte maaltijd de ideale methode is. Een tafeldienaar moet geen storend element zijn. Hij moet niet met lompe pas en veel gedruis een lek kend bord soep komen depo neren. Het bord soep moet er het ene moment niét en het andere wél zijn, zon der dat men eigenlijk merkt wie het brengt. Die kunst verstaan Chinezen bijzonder goed. Zij hebben in het alge meen iets schimmigs, zij lopen zo snel en zonder gedoe dat het is alsof men door hen heen kan kijken. Men wordt op zijn wenken bediend en zelden gebeuren er vergissin gen of ongelukjes. Onze Hollandse aard brengt goede, gedegen, rotsvaste maar loodzware kelners voort. In een enkel geval zelfs wat Wim Sonneveld een „Ho- reca-figuur" noemt: een schokkerig, sleperig voort- schuivend man, die in laag tempo en zwaartillende trant het voedsel aansjouwt, zodat de hele eetzaal belangstellend toekijkt waar hij zal landen. Een Chinees ziét men niet. En een onbeleefde Chinees is een grote zeldzaamheid, maar dat zit in dezelfde hoek. Want iemand die geruisloos dient en snel werkt, heeft geen tijd voor onbeleefdheden. Hij discussieert nooit, slikt verwijten met een glimlach en vermijdt bovenal iedere aanleiding tot ongenoegen. :rte rl ca Ik wil in de verste verte niet beweren dat Hollartdse kelners onbeleefde vlerken zijn, integendeel, slechts een zeer kleine minderheid ver staat in dat opzicht het vak niet. Maar wanneer een Hol landse kelner ten onrechte iets wordt verweten, of zelfs te recht, dan gaat dat vaak zó. Hij richt zich in zijn massale schouders op, zet het gerecht met een bons neer, snuift driemaal, haakt de duimen achter de bretels onder zijn rokpanden, kijkt uitdagend de zaal rond naar partijgenoten en sympathisanten en zegt dan: „Nou moet u eens goed luisteren, meneer. Nou zal ik u eens precies vertellen wat of ik er wel van denk. Nou moet u eens goed beseffen alsdat we hier een keuken hebben. Een keuken met koks erin, met veel koks erin. Met mensen erin die hard werken voor hun brood en véél te lang. En nou kom ik aan dat loket van die keuken. Wat denkt u dan dat er gebeurt, meneer? Denkt u dan dat ze op mij staan te wachten voor dat ellendige kouwe schoteltje van u, meneer? O, dat dacht ik ook, meneer. Zo is het toe vallig ook niet eens een keer, meneer." Een Chinees doet dat niet. Hij glimlacht en zwijgt. Wat hij denkt? Dat weet niemand. Dat weet zelfs Tsjang Kai Esjek niet, om van Mao Tse Toeng maar niet te spreken. Hij glimlacht en zwijgt en verdwijnt en verschijnt en onder zijn snelle pas versmel ten de ergernissen. Inplaats daarvan komt het eten. Daar gaat het dan ook om. Daar gaat het trouwens ook in dat enorme grote China al léén maar om. Bij zijn afscheidsbezoek aan de president van de Bondsrepubliek, Lübke, heeft de opperbevelhebber van de Amerikaanse luchtstrijd krachten in Europa, generaal Bruce Holloway (links) een hoge onder scheiding gekregen. EXCLUSIEF INDISCH RESTAURANT Boulevard Zandvoort nabij circuit Tafelreservering tel. 02507-2044 's woensdag gesloten J Regelmatig. Japan en de Sovjet-Unie hebben in beginsel besloten regelmatig overleg te zullen plegen op het vlak van ministers van Buitenlandse Zaken. Dit besluit is genomen tijdens een gesprek, dat premier Sato van Japan en de mi nister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie, Gromyko, in Tokio hadden. Overleden. Generaal Frantisek Moravec, stafchef en hoofd van de militaire in lichtingendienst voor de Tsjechische re gering in ballingschap tijdens de twee de wereldoorlog, is op 71-jarige leeftijd in Washington aan een hartaanval over leden. Ingestort. Door het instorten van een ijze ren constructie op de plaats waar bij de Japanse stad Goemna een dam wordt gebouwd, zijn zeven mensen om het le ven gekomen en tien gewond. Goemna ligt op 100 kilometer ten noordwesten van Tokio. Vakantiethuis. President De Gaulle is uit Parijs vertrokken naar zijn buitenver blijf in Colombey-les-deux-Eglises in het Franse departement Haute-Marne, waar hij elk jaar zijn zomervakantie door brengt. Postzegels. Het Westduitse ministerie voor Posterijen heeft een Pools protest bij de internationale postunie tegen een se rie Westduitse postzegels, waarop bouw werken zijn afgedrukt in steden die nu onder Pools of Oostduits gezag staan, van de hand gewezen. „Het is, aldus da mededeling, een internationale gewoon te en in overeenstemming met de op het Wereldpostcongres in Ottawa gedane aanbevelingen om historische en cultu rele hoogtepunten van een natie op post zegels vast te leggen en te herdenken.** NAVO-commandant. De opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, generaal Lemnitzer, heeft de benoeming bekendgemaakt van de Italiaanse luite nant-generaal Germano Vedovato tot be velhebber van de NAVO-landstrijdkrac ten in Zuid-Europa. Vermist. Vijftig Amerikaanse vliegtuigen, een vliegdekschip en verscheidene an dere vaartuigen nemen deel aan de op sporing van brigade-generaal Joseph Stilwell, die sinds zondag in het gebied tussen San Francisco en Honoloeloe wordt vermist. De vermiste generaal is een zoon van de bekende generaal „Vi negar Joe" Stilwell uit de Tweede We reldoorlog. Misdaad. Een in pakpapier gewikkeld lijk van een ongeveer twintigjarig meisje werd neergegooid in een oprijlaan van een villa, gevonden in Hampstead, een wijk in noord-west Londen. De handen van de jonge vrouw, een kleurlinge, wa ren op de rug gebonden en het lichaam vertoonde brandplekken van sigaretten en andere verminkingen. De politie neemt aan dat de moord het werk van een bende souteneurs is. Vuilnis. De vuilnismannen van Napels zijn weer aan het werk gegaan, voordat hun staking die zeven dagen had zullen du ren, was afgelopen. De vakbondsleiders zagen in, dat de straten vol afval een te groot gevaar voor de gezondheid opleverden. Het vuil lag meters hoog op straat en versperde op sommige punten het verkeer. De politie en de brandweer waren al aan het opruimen geslagen. Klap. De Amerikaanse Senaat heeft een Westduitse overeenkomst om commu nistisch China te helpen bij de bouw van een staalfabriek gebrandmerkt als „een ernstige klap voor de veiligheid van Amerikaanse en geallieerde troepen in Vietnam." De uitslag van de stem ming hierover was 56 tegen 33. Foes maakt treinreis. Een ondernemende poes heeft een treinreis gemaakt van Amsterdam naar Eindhoven. Het dier had voor deze rit geen al te comfortabe le zitplaats uitgekozen: de onderkant i van een draaistel.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3