HERFST^ EN WINTER ODE 1966 UIT PARIJS Waaier-rokken van Maggy Rouff ZILVER DE KLEUR VAN DE WINTER Bach-concert in Waalse Kerk door Nico van den Hooven Br.- Persoonlijke leningen a contant vanaf f400.- tot f3000.- voor elk doel Fa. B. ENGELENBERG Werk van Rilke in beslag genomen NCRY-quiz voorlopig niet meer op tv NL: Niente lire Snellere adoptie De Haarlemse Orgelmaa nd P. C. Hooft-prijs - scheppend proza - niet toegekend Nog twee kinderen in levensgevaar Raadsel van het gewonde meisje nog niet opgelost DONDERDAG 28 JULI 1>66 9 (Van onze speciale veslaggeefster) PARIJS. Een fele strijd wordt in Parijs gevoerd tussen de voor- en tegenstanders van cfe minirok. Gis teren toonden twee *an de tegenstan ders hun collectie: Maggy Rouff en Nina Ricci, die hie'mee de strijd op gelijkspel brachter. Tot zover: Fé- raud, Esterel en Real tegenover Bal- main, Ricci en M.'ggy Rouff. Gezegd moet worden da de collectie van Maggy Rouff, onianks het feit dat de rok juist boven de knie komt, zeer vlot is. Het is een ideale collectie voor de vrouw van dertig. Veel tailleurs worden getoond, die evenals de man tels duidelijk cfe nieuwe lijn laten zien die Maggy Rouff dit jaar brengt. Deze is: wijde roklsen en mantels, van ach teren in plooen uitlopend en een iets verhoogde talie, geaccentueerd door een brede csintuur. ALCO Britse regering komt in actie tegen radiopiraten Voor ieder wat VARA-t.v. brengt goochelprogramma Wereldkampioenschap zwaargewicht op t.v. Na één uitzending Den Bosch spaart voor „de eerste boer de beste" INDUS Jubileum-reportage van Bob Scholte Mevr. J. COLLEWIJN Dr. Bray hoogleraar in de Franse letteren, Utrecht Labour-parlementsledn wensen te breken met de FS wegens Vietnam Kort nieuws De radio geeft vrijdag T elevisieprogr anima Jos de Klerk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „FESTO" SCHUURMACHINES Onderzoek naar busramp Jan Timmer eerste in zomeravond rit Door de pboien van achter spreiden de rokken zich als waaiers uit en door de prachtige stoffen, die gebruikt wordën, blijven ze wijd uitstaan. Dit geeft een apart effect en staat heel flatteus. De tailleurs hebben óf een kort strak jasje óf een jasje dat lang is en dan ook van achteren vijd uitloopt. Onder de jasjes tonen de mannequins onveranderlijk goud of zilver gebreide truitjes. De middag- Jurken zijn aan de sportieve kant, vaak Wettelijk geregeld* voorwaarden Geen kosten vooruit Vlotte, discrete afwikkeling, geheel schriftelijk B.V. Financiering-Maatschappij Pos'.bus 3078-Rotterdam Een aantal gedichten en brieven van de dichter Rilke zijn door de rechtbank van Venetië voorlopig in beslag genomen. De documenten die hebben toebehoord aan de prinsen van Tour en Taxis, hertogen van Duino, vormen de correspondentie tussen de dichter en een prinses bij wie hij tussen 1910 en 1914 op het kasteel Duino verbleef. Na de oorlog waren de 120 ge schriften onvindbaar. Nu bleken zij het be- lit van Peter Russel, leraar Engels, die in Venetië doceert. Deze zou, na vergeefs getracht te hebben met de prinselijke fa milie in contact te komen, de documenten aan de universiteit van Yale (V.S.) hebben aangeboden, die er 10.000 dollar voor ge boden heeft. Russel zegt de documenten gekocht te hebben van Raul Saletti, die ie op zijn beurt aan het eind van de oor log van de nu overleden prins Alessandro ten geschenke gekregen zou hebben. Diens toon, prins Raymond, zegt dat dit onmo gelijk is omdat zijn vader voor en niet na de oorlog is overleden. LONDEN (AP) Nb jaren van aarze len heeft de Britse regering besloten te gaan optreden tegen piratenzenders die buiten de territoriale wateren het land be- «token met pop-muziek en reclamebood- ichappen. Het Lagerhuis heeft in eerste lezing een wetsontwerp behandeld dat ten doel heeft de piratenzenders financieel te treffen. Sommige leden drongen aan op rechtstreeks ingrijpen door de Britse ma rine. Er zijn tien piratenzenders aan het werk voor de Britse kust, waarvan twee renden van verlaten forten die dateren uit de tweed wereldoorlog, en die in de bre de Theems-monding staan. Het oudste station is radio Caroline dat in april 1964 in de lucht is gekomen. Het gaat vaak om grote bedragen: radio- Britain, dat dit jaar is begonnen met uit- rendingen, heeft meer dan tien miljoen gulden gekost. Dit koddige hoedje van zwart kalfs leer is van de Franse ontwerper Guy Laroche. worden zij afgewerkt met stiksels óf met grote knopen. Voor de avond zijn er avondjurken in goud- en zilver lamé. Tus sen haakjes: zilver is de kleur van de winter en het laatste woord is hierover nog niet gesproken. Dit blijkt wel als we een paar huizen verder op de Avenue Montagne het modehuis Dior binnenstap pen. Nee nog niet voor zijn wintercollec tie, zijn schoenen toont hij het eerst. Het is al zilver wat de klok slaat: schoenen met zilveren pailletten, schoenen met dunne zilver-metalen plaatjes, zilveren lakschoenen. Alle schoenen hebben vier kante neuzen en een vierkante blokhak in lengte variërend van 2 tot 4 centime ter. Gistermiddag was Nina Ricci aan de beurt Gérard Piparp, de couturier van Nina Ricci, liet een collectie zien die voor ieder wat in petto heeft. Vooral voor de oudere vrouw is er veel draagbaar. Over het algemeen zijn de stijlen klas siek en de kleuren gedekt. Veel gebruikte kleuren zijn grijs, wit en donkerbruin. Er zijn echter een paar jeugdige modellen te zien, zoals de bolle Madras-jassen in Sherlock Holmes-stijl. Erg grappig is de klokrok op kniehoogte met jasje. Dany Saval, het Franse filmsterretje, dat Van de beide goochelprogramma's die de VARA-televisie enige tijd geleden op nam, zal het tweede op vrijdag 29 juli via Nederland 1 worden uitgezonden. Fred Kaps introduceert deze uitzending, die als thema heeft: de goochelkunst door de eeuwen heen. Er worden demonstraties gegeven van goochelkunst zoals die in de loop der tijden werd verricht met mede werking van goochel-expert Henk Ver- meyden, leden van de Magische Kring Amsterdam en de Duitse goochelaar Ron- ny Rex. Op dinsdag 9 augustus via Nederland 1 presenteert de A.V.R.O.-televisie om 20.45 uur het wereldkampioenschap zwaargewicht boksen op het scherm, dat op zaterdag 6 augustus in de Earls Court- Arena te Londen wordt gehouden tussen de titelhouder Cassius Clay en de Brit Brian London, die al eerder om de we reldtitel zwaargewicht heeft gebokst; in mei 1959 werd Brian London door Flovd Patterson k.o. geslagen. De commentato ren zijn Koen Verhoeff en Theo Huize naar. (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) HILVERSUM, 28 juli De nieuwe NCRV-quiz „Schat waar ben je"? die za terdagavond 23 juli voor het eerst op de televisie werd uitgezonden, zal voorlopig niet door een tweede worden gevolgd. Bij de NCRV zei men ons dat het program ma van zaterdag beschouwd moest wor den als een proef om te zien hoe de kij kers erop zouden reageren. Volgens de programmaleiding zijn er opmerkelijk veel positieve en negatieve reacties bin nengekomen. Dat de uitzending van zaterdag niet ge heel naar wens ging wordt verklaard uit het feit dat de deelnemers zelf niet he lemaal begrepen hoe zij het spel moesten spelen, waardoor het nog al eens haperde. „We gaan alles nog eens goed doorne men en de opnamen van zaterdag bestu deren. Het idee achten wij wel degelijk levensvatbaar." Voorlopig zal men de quiz echter niet meer op het net zetten. „Vermoedelijk volgend jaar zomer", zo zei men vanmorgen. nu in Amerika veel succes heeft, toonde hiervoor veel belangstelling en heeft het onmiddellijk na de show gepast. Dit was overigens de eerste keer in dit seizoen dat een filmster op een modeshow ver scheen en Parijs begon zich juist af te vragen waar alle society- en filmmensen toch bleven. Wat vooral opvalt bij Nina Ricci is de manier waarop Gérard Piparp de stoffen knipt. Hij gebruikt zo weinig mogelijk naden. Zo is er bij voorbeeld een wijde, tot op de grond vallende, zwarte avondcape, die maar één naad midden achterop heeft. Eveneens prach tig van coupe zijn de „djellabas", de op India geïnspireerde avondjurken. De mouwen van deze jurken, die gemaakt zijn van crêpe-satijn, komen tot aan de zoom. Dat wil dus zeggen bij een korte avondjurk tot op de knie, bij een lange tot op de grond. Het effect heeft iets vleermuisachtigs. Voor wie liever op z'n Chinees gaat, zijn er recht cocktail jurkjes met opstaande kraag, gemaakt van zware zijde en bedrukt met Chine se patronen. Al met al dus een collectie voor elk wat wils. DEN BOSCH „Zoete lieve Gerritje" het meisje uit het gelijknamige liedje is sinds 1958 in Den Bosch te bezich tigen. De maker van het beeldje, Leo Geurtjens heeft een miniatuur vervaar digd waarvan bij de Bossche potterie Cor Unum honderden exemplaren in klei wor den gebakken om als souvenir voor toeris ten en andere belangstellenden te worden verkocht. Met de opbrengst van de ver koop hoopt initiatiefnemer Jan Bruens directeur van de Bossche V.V.V. - straks een beeld van „de eerste boer de beste" te laten maken, dat een plaats zal krij gen naast Gerritje. „De eerste boer de bes te" is de man, die volgens het liedje een vertering in de vorm van brandewijn met suiker betaalde voor „Zoete lieve Gerrit je." compressor horloge vanaf 82.50 dubbel beveiligd, zelfs onder H hoge druk MILAAN (AP) Italianen die te maken hebben met toeristen bij het populaire Garda-meervinden dat de Fransen het gemakkelijkst met geld omgaan. De Nederlander vinden ze krenterig. Dit stond te lezen in het Milanese dagblad „Corriere d'informa- zione", dat een opinieonderzoek in het gebied rond het Garda-meer heeft uit gevoerd. Volgens het blad heeft het onderzoek het volgende aangetoond: „De Duitsers geven voldoende geld uit, iets minder dan de Engelsen en de Fransen die, vooral de Fransen, als de rijkste toeristen worden be schouwd. Ze geven ook het gemakke lijkst hun geld uit. De Nederlanders, zo is de algemene opinie onder de in woners van het gebied, zijn bijzonder zuinig". Een Italiaan uit deze streek zei: „Weet u hoe de mensen hier het Ne derlandse nationaliteitsplaatje op auto's NL uitleggen? NL: „Niente li re" („Geen cent"). In de nacht van 14 op 15 mei had in Theater Carré te Amsterdam een jubi leum-nachtvoorstelling plaats ter ere van het gouden artiestenjubileum van de populaire Nederlandse radiozanger van voor de oorlog Bob Scholte. De AVRO maakte er een reportage van die zater dagavond 30 juli via Nederland 2 wordt uitgezonden. De presentatie is in handen van Willem Duys, Wim lbo en Jan Theys. „De bontjas van uw leven" koopt u JUIST NU het goedkoopst bij (mannequin) KL. HOUTSTRAAT 24 HAARLEM De Fransman dr. B. A. Bray uit Am sterdam is benoemd tot gewoon hoogle raar in de faculteit der letteren aan de rijksuniversiteit in Utrecht om onderwijs te geven in de Franse letterkunde na de middeleeuwen. Hij was onder meer cultu reel attaché aan de Franse ambassade in Nederland. Sinds 1958 is de heer Bray lec tor in de Franse letterkunde aan de uni versiteit in Utrecht. In 1965 promoveerde hij cum laude op een proefschrift geti teld „Jean Chapelain, soixante-dix-sept lettres inédites a Nicolas Heinsius (16*9- 1658) publiées d'après le manuscrit de Leyde avec une introduction et des notes." LONDEN (AFP) Dertien Labour- parlementsleden en verscheidene beken de Britse figuren, onder wie lord Brock- way, hebben een verklaring ondertekend, die vandaag is gepubliceerd door het „Vietnam-Comité" van de „campagne voor kernontwapening". Er wordt in voor gesteld, dat Groot-Brittannië zijn banden met de Verenigde Staten verbreekt. De verklaring vergelijkt het „Amerikaanse gevaar" met de opkomst van het nazidom. Geëist wordt dat Groot-Brittannië po gingen in het werk zal stellen om de Ge- neefse conferentie bijeen te roepen, uit gaand van een vertrek van de Amerika nen uit Zuid-Vietnam. De centrale adoptieraad is bezig te zoe ken naar mogelijkheden tot versnelling in de afdoening van adoptiezaken. Dit antwoord minister Samkalden van Justi tie op vragen van het Eerste-Kamerlid Niers (K.V.P.) over de lange duur van het voorbereidende onderzoek in adoptie- zaken. De bewindsman constateerde dat zowel bij de raden voor de kinderbe scherming als ook bij de centrale adop tieraad het aantal afgedane requesten een stijgende lijn vertoont, vooral in het jaar 1965. Niettemin acht hij de situatie over de gehele linie bepaald nog niet be vredigend. Koninklijke belangstelling. De koningin is voornemens op 14 en 15 september een bezoek te brengen aan Zuid-Limburg. Bij dit bezoek zal de koningin in het bijzonder aandacht schenken aan de herstructurering van het mijngebied. Er was woensdagavond verblijdend veel belangstelling voor het Bach-programma dat de Haagse organist Nico van den Hooven tot uitvoering bracht in de Waal se kerk op het Begijnhof te Haarlem. Het orgel aldaar, dat in aanleg dateert van 1730 en uitgebreid werd in 1808, is voor kort gerestaureerd door de firma Flentrop en kan tot onze meest kenmer kende kleinere orgels (22 registers over twee manualen en gedeeltelijk vrij pe daal) gerekend worden. Aangepast aan de ruimte van de kerk, bleek de disposi tie uitstekende kwaliteiten te bezitten om aan een Bachprogramma te voldoen. Het was ons een bijzonder genoegen deze avond onder meer ook eens de zel den gehoorde Canzona in d kl.t. op het programma te vinden. In dit werk, waar van de titel al op Italiaanse vormgeving duidt, vinden wij Bach geconfronteerd met en onder invloed van Frescobaldi, wiens „Fiore musicali" hij in 1714 kopieerde. Overigens een dankbaar stuk, alleen al om de contrastwerking tussen twee fuga- tische bewerkte delen. Pièce de milieu De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk mr. M. Vrolijk, heeft zich verenigd met het advies van de jury staatsprijs letterkunde (PC Hooft- prijs) om deze prijs over 1965 niet toe te kennen. De jury is niet tot overeenstem ming kunnen komen omtrent een kandi daat. De jury heeft de minister medege deeld dat bij haar beslissing uitsluitend litteraire motieven hebben gegolden. De staatsprijs voor letterkunde wordt in beginsel elk jaar uitgereikt, maar de jury heeft de vrijheid af te zien van het doen van een voordracht indien geen van de in haar midden genoemde kandidaten een aantal van vijf stemmen behaalt. De ze staatsprijs wordt afwisselend voor scheppend proza, essay en poezie toege kend. Ditmaal was, het scheppend pro za aan de beurt. De jury bestond uit Hei- la S. Haasse, Th. Govaart, H. Heeresma, R. Nieuwenhuys, C. Ouboter, A. van der Veen, Th. de Vries, leden, en H. J. Mi- chaël, secretaris. Nederland 1: Uit de vier ploegen die tijdens de wereldkampioenschappen voet bal de kwartfinales gepasseerd waren en doorgedrongen waren tot de halve finales zullen vanavond de verliezers (Rusland en Portugal) tegen elkaar uitkomen en strijden om de derde en de vierde plaats. In de pauze volgt het journaal. Na de wedstrijd zendt de AVRO een aflevering uit van de serie „Route 66". De hoofd personen Tod en Buz krijgen een merk waardige opdracht. In Arizona is een groep arbeiders bezig met het aanleggen van een dam. Fotografen en hun model len komen naar de plek om er te foto graferen. Een en ander verloopt niet zonder moeilijkheden; Tod en Buz heb ben er hun handen vol aan. Na de film ziet men een optreden van de Zuidafri- kaanse organiste Cherry Wainer. Zij wordt geassisteerd door haar drummer Don-Storer en speelt onder andere St. Louis Blues March, Making Woopie en When the Saints go marchin" in. Morgen zendt de NTS een rechtstreekse reportage uit van de aankomst van de deelnemers van de vierdaagse in Nijme gen. De uitzending begint om drie uur 's middags. Nederland 2: Vanavond wordt de twee de uitzending verzorgd van een grote co- produktie van de Belgische, Nederlandse en Zwitserse televisie. De Belgische bij drage van vanavond komt vanuit het Ca sino in Knokke en staat in het teken van de folksong. De medewerkenden zijn Ju lie Felix, Moody Blues en Donovan. Onder de titel „Balkon van China" zendt de KRO een Engelse documentaire uit over Hong Kong. De regisseur werkte ver scheidene maanden in de Britse kroonko lonie en geeft in zijn film „World on a knife's edge" een verslag van de proble men, waarvoor het gouvernement van deze dichtstbevolkte streek ter wereld zich gesteld ziet. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nws, ochtendgymnastiek en soc. lied. 7.23 Gram.muziek. (8.00 Nws.) 9.00 Te land en te water. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Operamuziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klavecimbelreci tal. 12.00 Instrumentaal kwartet. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Over heidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Coupe classique spéciale: vakantie- progr. 14.30 Gram.muziek. 15.20 Volksmuziek van de Chinese volksrepubliek. 15.45 Instru mentaal ensemble. 16.00 Nws. 16.30 Holland Festival 1966. 17.21 Gram.muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Deze week. 18.20 Pianomuziek. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 Naar onze mening. 19.00 Voor de oudere jeugd. 19.30 Gram.platen. 20.00 Nws. 20.05 Narcotica en verslaving. 20.30 Liedjesprogr. 20.45 Church and Socie ty. lezing. 21.00 Gitaarrecital. 21.10 Radio Filharmonisch orkest. 22.30 Nws. 22.45 Ac tualiteiten. 23.00 Gram.muziek. 23.45 Soc. nws in Esperanto. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 m 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Gram.muziek. (7.30 Nws.) 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Voor de jeugd. 8.30 Nws. 8.32 Gram.muziek. 10.00 In de platensoos. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek 12.00 Angelus. 12.03 Gevar. platenprogr. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Ritme en rijm. 13.10 Gram.muziek. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Gevar. muziekprogr. 14.55 De man met de misvormde lip. 15.30 Voor de zieken. 16.35 Trompet en orgel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Jonge artiesten met orkestbegeleiding. 20.00 Holland Festival 1966. 20.35 Brabants orkest. 21.00 Inhoud: bespreking van recen te publikaties op geestelijk gebied. 21.15 Ver- zoekprogr. voor militairen. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Gevar. muziekprogr. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Ochtendprogr. <10.00 en 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operettemuziek. 13.00 Nws. 13.02 Zuidamerikaanse klanken. 13.30 Jazz. 14.00 Nws. 14.02 Gevar. platen progr. (15.00 Nws.) 15.30 Gram.muziek voor tieners. 16.00 Nws 16.02 Gevar. muziekprogr. 17.00 Nws. 17.02 Gevar. platenprogr. voor automobilisten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht en SOS-berichten. 12.48 Lichte mu ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nws. 16.00 Nws. 16.05 Beursberichten. 16.09 Lichte mu ziek. 17.00 Nws. 17.15 Intermezzo. 17.30 Volks muziek uit Roemenië. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Progr. voor automobilisten. 18.45 Sport kroniek. 18.52 Vakantiestemming. 19.00 Nws. 19.40 Amusementsmuziek. 20.00 Opera. 21.15 Operamuziek. 22.00 Nws, berichten en De Zeester. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 14.30 Voor de vrouw. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker, 'nternat. jeugd journaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.30 Eurovisie: Wereldkampioenschap voetbal finale om de 3e en 4e plaats. (20.15 Jour naal). 21.15 Route 66 De valstrik in Glen Canyon, TV-film. 22.05 Muziekprogr. 22.25 Avro's Televizier. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Zomercarrousel 1966: ge var. progr. 20.45 Balkon van China: docu mentaire van de Britse Kroonkolonie Hong kong. 21.25 Hazel, TV-film. 21.50 Onze man in Washington. 22.15 Journaal. VOOR VRIJDAG 15.00 Directe rep. Vierdaagse te Nijmegen. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Piep, korte tekenfilm. 19.15 Amerikaanse zang groep. 19.35 Geheime agent 86 Zijn ge wicht in goud 20.00 Journaal. 20.20 Ach ter het nws. 20.45 Voordracht. 20.55 Hokus Pokus: goochelkunst. 21.45 Enigma - Wind kracht elf, Amerikaanse TV-film. 22.35 ANVV Spot. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Human faces, Russische documentaire. 20.20 Literair kijkschrift. 20-45 Koningsgambiet - De stralende zon, TV-spel. 21.45 Attentie. 22.05 Avondsluiting. 22.10 Journaal. was de Trio-sonate nr. I (Es), die Nico van den Hooven bijzonder aardig wist te kleuren in de zelfstandige manuaalstem- men, doch waarbij hij de pedaalpartij een wel wat te weinig geprononceerd ka rakter gaf, zodat de indruk gewekt werd van een „duo" met gewone continuo-bas. Overigens een gave reproduktie. Het meest verinnigde deel van Bach's orgeloeuvre vinden wij nog altijd in zijn koraalbewerkingen. Hiervan kregen we vier staaltjes te horen, namelijk uit de Or- gelmis de kleine en de grote Credo: „Wir glauben all an einen Gott" en uit het Orgelbüchlein „Nun freut euch lieben Christen G'mein" en „Christum wir sollen loben schon". In het eerste en derde van deze reeks was de omspeling wel zeer te waarderen, maar wij vonden de cantus firmus toch te weinig uitkomen. Het grote geloofsbelijdeniskoraal wekte in zijn stoer contrapuntische opbouw een machtige in druk, die trouwens ook gewekt werd met het laatste koraal. AANVANG EN BESLUIT van de avond bracht hetgeen in Bach's scheppingen tot de abstracte muziek kan worden gere kend, wat niet wil zeggen dat deze niet door bepaalde gemoedsbewegingen en in nerlijke voorstellingen zou zijn ontstaan. Vooreerst was er het „Preldium en fuga" in g kl.t., werk dat de meester in leidt met een echt preluderend motief dat niet tot een positief thema wil groeien, maar steeds maar voort blijft preluderen tot dan eindelijk een klaar geprofileerde fuga de oplossing brengt. En tot slot de joyeus opgezette Prelude in G gr.t. die op zichzelf compleet is, maar broederlijk de hand reikt aan de haar toegevoegde opgewekte Fuga, een meesterstuk van constructie, waarin een blijmoedige natuur op dartele wijze zijn vreugde uitjubelt. Nico van den Hooven toonde zich bij dit alles een waardig vertolker, die met het lijfelijke van de composities ook de geest die ze bezielt weet mee te geven. Doelstraat 19 - Haarlem - Tel. 13252 LIMBURG (AFP en AP) Het minis terie van Binnenlandse Zaken van de Westdultse deelstaat Hessen heeft mee gedeeld dat een onderzoek wordt ingesteld naar het gedrag van de politie onmiddel lijk na de ramp. De politie zou de bus onmiddellijk hebben omsingeld en de eer ste brandweerlieden hebben verhinderd de slachtoffers uit het wrak te halen. De Belgische minister van Onderwijs, Toussaint, heeft namens de regering en de bevolking van zijn land de bewoners van het Westduitse district Limburg en de regering van Hessen dank gezegd voor de bij het reddingswerk geboden hulp. Volgens hem had men verscheidene slachtoffers kunnen redden dank zij het snelle optreden van de redders. Minister Toussaint zei dat van de tien gewonde kinderen er thans acht buiten levensge vaar zijn. ARNHEM Het 16-jarige meisje R. Grafen, dat veertien dagen geleden 's nachts zwaar gewond op de Zevenaar- seweg in Arnhem werd aangetroffen, is pas nu bij kennis gekomen. Haar toe stand is echter nog zodanig dat zij niet verhoord kan worden. De doktoren verwachten dat het nog wel twee of drie weken kan duren voor dat een redelijk gesprek met het meisje mogelijk is. Ondanks het vele speurwerk is het voor de politie nog steeds een raadsel wat er met het meisje gebeurd is in de nacht van maandag 11 op dinsdag 12 juli. Het uit Lexmond afkomstige meisje dat bij haar getrouwde zuster in Arnhem in woonde, werd om twee uur 's nachts be wusteloos en zwaar gewond langs de Ze- venaarseweg gevonden, even buiten de bebouwde kom van Arnhem. Zij was die avond nog laat een luchtje gaan scheppen. Volgens verklaringen van omwonenden was zij om twaalf uur 's nachts in een rode sportauto gestapt. Ruim een week geleden werd bij Amers foort een Amsterdammer in een rode auto aangehouden, die o.m. in Arnhem was geweest. Er waren echter geen aan wijzingen dat hij bij de raadselachtige affaire betrokken zou zijn geweest. In het sportpark „Adrichem" hield de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" een rit voor de zomeravondcompetitie over zestig kilometer. Tien ronden voor het einde ontsnapten Jan Timmer en Cees van Borre èn zij bleven buiten schot. Timmer bleef in de eindsprint vrij gemakkelijk de baas over zijn vlucht- makker. De uitslag was: 1. J. Timmer. 2. C. van Borre, 3. J. Aartsen, 4. J. van Hooff. Bij de nieuwelingen zegevierde Bakker in de sprint. Het resultaat was: 1. A. Bakker, 2. C. Durge, 3. L. de Vries, 4. J. Glorie, 5. J. Schoo, 6. W. Ligthart. Uitslag C.-klasse: 1. H. Hendriks. 2. D. Rens, 3. T. van Kooteren, 4. N. Leem- berg, 5. W. Kok.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9