Gerben Karstens - Nederlands nieuwe wegkampioen - had Jan Janssen niet bij zijn concurrenten Pellenaars dicteerde verloop van strijd Drie nieuwe na races motorkampioenen in Zandvoort m Diana R won mijlrecord voor Dooyeweerds Ultimatum Geweldig enthousiasme bij de thuiskomst van de Duitsers Ossendrechter verscheen te laat aan de start stok. Van Hest snelste amateur in Beek Nederlandse ploeg voor WK kanovaren Belgische titel voor Reybroeck Geen grote winsten in zwarte handel Stanley Matthews viel in slaap a 10 M Janssen Haast (Van een speciale verslaggever) Waren het tranen, die de kleine Kees Haast wilde verbergen met dat bruuske gebaar? Was het de teleur stelling, die het nietige mannetje uit het Brabantse overmande? Even, heel even, stond Kees Haast alleen, daar boven op de heuvel die Adsteeg heet en die een berg is geworden als men er dertig maal een racefiets tegenop heeft gesleurd. Dan liep Kees Haast naar Gerben Karstens, de bejubelde, de nieuwe generaal van het wieier rjjk, dat door president Pellenaars wordt geregeerd. „Gefeliciteerd Ger ben", zei Kees Haast eenvoudig. Ver' moeid keerde hij terug naar het dal. De pion in het schaakspel, die door de grootmeester der tactiek was op geofferd aan de koning. Kees Haast had zijn plicht gedaan. Zestig kilometer lang draafde de kleine boerenzoon in zijn merkwaardig wiegen de gang voor de verzamelde Nederlandse beroepswielrenners uit. Een groep, die zich zuchtend achter hem bewoog, iamge legd in haar bewegingen door de man schappen van de „grote baas" aan de wegkant. Geen meter winst wordt toege staan, had Kees Pellenaars besloten „Luister hier", had hij zijn mannen op de grauwe, regenachtige zondagmorgen in het Limburgse dorp gezegd, „luister hier: dit kampioenschap wordt door Te- levizier geregeerd. Dit zijn de namen: Karstens, De Roo, Nijdam. Zij krijgen de vrijheid om te strijden voor de kam pioenstrui. De anderen helpen. Niemand van de vijand, hoe zwak ook, mag ons dwarsbomen. En nu: naar de start." Zes uren later was Gerben Karstens sterker dan ooit langs de meute gerend. Op weg naar de kampioenstitel, die hem toekomt: Neerlands nieuwe „sterke man" op de Europese wegen. Maar zes uur later ook jouwde wielerwijs Limburg naar een even onthutste Pellenaars. De ploegleider, toch even geschokt, arriveer de toen voor het forum der wielersuppor- ters. Een schare die genadeloos oordeel de: Kees Pellenaars, jij hebt het Neder lands kampioenschap ontkracht. „De Pel" had het de mensen wel willen toe schreeuwen: „hoor toch hier. Wat moest ik anders doen? Ik kón mijn werkgever niet teleurstellen. Er was geen tegen stand." Meer dan ooit heeft nu Nederland be hoefte aan een tweede (en derde) sterke wielerploeg. Wie in Beek doorzag hoe een Jan Janssen zelfs niet eens wilde strij den tegen de overmacht, hoe een Peter Post wanhopig de krachten voelde weg vloeien na elke mislukte aanval, hoe kleine renners zonder kansen op succes toch nog werden geknecht door de Pelle- naars-troepen, wie met de duizenden langs de route de regering van Pellenaars naar een toppunt van macht zag groeien, die beseften hoezeer Nederland eindelijk een bundeling van overgebleven krach ten behoeft. Nog was men bereid om Gerben Karstens te bejubelen. De Leide- naar heeft het verdiend. De 24-jarige rijdt zeer sterk. Twee volle seizoenen te midden der beroepsrijders hebben hem ge vormd. Twee jaren bewind van Pellenaars hebben zijn moreel gescherpt, zijn in zichten verbreed. Karstens is een wieier- atleet van de eerste orde geworden. Hij demonsteerde dat in Beek, in zijn bege rige jacht naar de zege, waarin hij de eenzame Haast overmeesterde, hem toe stond nog even mee te jagen naar een De uitslag luidt: 1. Karstens (Leiden) 252 km in 6 uur 19 min 12 sec.; 2. Haast (Rijsbergen) op 8 seconden; 3. Nijdam (Zundert) op 1 min. 59 sec.; 4. Sche pers (Stein) op 2 min 35 sec.; 5. De Roo (Kruiningen) z.t.; 6. De Haan (Huybergen z.t.; 7. Harings (Sibbe) z-t.; 8. Lute (Beverwijk) z.t.; 9. Van der Vleuten (Mierlo-Hout) z.t.; 10. Steen voorden (Heemstede) z.t.; 11. Den Hartog (Elsloo) z.t.; 12. Schroder (Ko ningsbosch) z.t.; 13. Beckers (Schaes- bergen) z.t.; 14. De Jager (Den Haag) heide) z.t. 16. Wouters (Baerle-Her- z.t.; 15- Van der Klundert (Hooger- tog) z.t.; 17. Marinus (Amsterdam) z.t.; 18. Franssen (Halfweg) z.t.; 19 Zil verberg (Goirle) z.t.; 20. Breure (Rot terdam) z-t. volgende ereplaats. Karstens draagt het nationale tricot met ere. Maar zijn va zallen droegen hem naar het rood-wit- blauw. Limburg nam het tenslotte niet meer. Het barstte, op de top van het Adsteeg- circuit, los in een gescandeerd: Jans-sen, Jans-sen. Limburg, dat de wielersport soms belijdt als ware het een geloof, dat Limburg slingerde een noodkreet tegen de grijze hemel. Het gebruikte de naam van een oneervol van het strijdtoneel ver dwenen renner tóch, om te vertolken wat het verfoeide, gebrek aan strijd, de over heersing. Ook Jan Janssen zou de over macht niet hebben kunnen breken. Hij wist het, de slimme Tourrenner, en hij wierp de handdoek in de ring. Toen om elf uur 's ochtends de meute stond aan getreden voor de titelstrijd ontbrak Jans sen. Even werd gewacht, maar ook een vedette als de oud-wereldkampioen be hoort zich aan de reglementen te houden. Het vertreksein werd zónder hem en zijn ploeggenoot Piet Braspennincx gegeven. Zes minuten later arriveerde Janssen Twee keer moest Jan van Dooyeweerd zondag op Mereveld zijn meerdere erken nen in de combinatie Diana RJan Wagenaar Jr. voor de prijs om Merevelds mijlrecord. Zowel in de serie als in de finale was zijn Belgische draver Ultima tum goed voor de tweede plaats. Meer succes oogstte Dooyeweerd met Erica, I waarmee de eerste plaats werd behaald. De uitslagen zijn: Acht karspelen-prijs: 1. Erica (J. van Dooye weerd): 2. Essai du Coq d'Or. Toto: win. 2,30, pl. 1,60, 6,50, koppel 12,50, cov. 9,20. Toekomstbeker-prijs: 1. Duchesse Mac (P. A. Meinardi); 2. Yec; 3. Zarak. Toto: win. 3,30, pl. 2,4,6,30, koppel 31,30, cov. 23,40, trio 698,50. Merevelds Mijlrecord-prijs (le serie): 1. Diana R. (J. Wagenaar Jr.; 2. Ultimatum; 3. Xuthus T. Toto: win. 1,90, pl. 1,40, 1,90, 3,20, koppel 3,90, cov. 5,60. 2e serie: 1. Anaconda (J. K. van der Veen); 2. Zefa; 3. Barones Spencer K. Toto: win. 18,50. pl. 3,80, 1,80, 2,30, koppel 13,30, cov. 4,30. Finale: 1. Diana R. (R. Wagenaar Jr.); 2. Ultimatum; 3. Anaconda. Toto: win. 1,70, pl 1,10, 1,30, 1,90, koppel 2,90, cov. 3,40. Dantumadeel-prijs: 1. Don Faune (D. Suyker- buyk); 2. Emberiza S.; 3. Blauwe Druif B. Toto: win. 3,30, pl. 1,70, 2,30, 2,90, koppel 10,60, cov. 7,70, trio 235,—. Gaasterland-prys: 1. Cherie Spencer (P. R. R. Koppejan); 2. Bretteur P 3. Allegonda's Ju weel. Toto: win. 8,40, pl. 2,20, 2,60, 1,70, koppel 29,30, cov. 7,80. I Baarderadeel-prijs: 1. Fabiola Spencer (J. van Buytene); 2. Femadel; 3. Fiona Axkit. Toto: win. 4,90, pl. 1,50, 1,40, 1,60, koppel 8,60, cov. 5,30. Wymbritseradeel-prijs 1. Extase (Th. Kooy- man); 2. Carla; 3. Dorothea. Toto: win. 6,90, pl. 1,80, 1,90, 2,40, koppel 4,40, cov. 5,80. trio 159,10. Doniawerstal-prijs: 1. Ethel Volann (J. S. van Leeuwen); 2. Dinka: 3. Edelpapegaai S. Toto: win. 4,70, pl. 1,70, 2,10, 2,20, koppel 7,60, cov. 6,20, trio 145,30. Totalisator-omzet 320.395,50. DUINDIGT (zaterdag) Saturnus-prljs: 1. Darey Again L. (J. Hof): 2. Daimler: 3. Donna Valentine. Toto: win. 2,30, pl. 1,60, 5,50, 4,60, koppel 15,70, cov. 21,50. De Tilburger Adrie van Hest heeft za terdag een amateurwegwedstrijd over 156 km (30 ronden) op het Adsteeg-circuit in Zuid-Limburg gewonnen. Van Hest ont snapte vier ronden voor het einde uit het grote peloton en won met 10 seconden voorsprong. De uitslag: 1. Van Hest (Tilburg) 3.47.51, 2. Duyndam (Honselersdijk) op 10 sec., 3. Dolman (Rotterdam), 4. Stee- vens (Elslo), 5. Van der Horst (Haar lem), 6. Gerrits (Oplo), 7. Van Katwijk (Oplo), 8. Geraeds (Thorn), allen in de zelfde tijd als Duyndam. De dames reden een wedstrijd over 36.4 km (7 ronden). De Belgische wereld kampioene achtervolging Yvonne Reijn- ders besliste de wedstrijd in de eind sprint. De uitslag: 1. Yvonne Reijnders (Belg.) 1.05.57, 2. Liliana Cleire (Belg.), 13. Bella Haage (Ned.), 4. Karin Haage (Ned 5. Elsy Jacobs (Lux.), allen in 1.05.57. Bertha Emil-prijs: 1. Dirk de V. (J. Ham); 2. David O. II: 3. Carma. Toto: win. 3,90, pl. 1,30, 1,90. 1.90, koppel 6,30, cov. 7,30, trio 74,—. Varo-prijs: 1. Axkit Hoilandia (M. Vergay); 2. Bento Kitty; 3. Lively Rodney. Toto: win. 3.50, pl. 1,30, 1,10, 1,50, koppel 6,80, cov. 4,80. Alfa-prijs: 1. CH. van Rood en Noot (A. J. C. Harmsen); 2. Diana Sunshine; 3. Beautiful Star. Toto: win. 4,40, pl. 2,10, 3,30, 3,—, koppel 5,20, cov. 10,60, trio 654,90. Nerva-prijs: 1. Double v d. Lente (M. W. M. Lange); 2 Annemarie Cato; 3. Zaiti Hanno ver. Toto: win. 12,30, pl. 2,20, 1,30, 6.30, koppel 8,40, cov. 2,70. Ward-prljs: 1. Brahmapoetra S. (J. Wagenaar Jr.); 2 Aureola; 3. Carla van IJmuiden. Toto: win. 2.80, pl. 1,40, 1.20, 1,10, koppel 6,cov. 3,50. Mercurius-prijs: 1. Caran d'Ache (P. M. Smit); 2. Eberdine Th.; 3. Dumas. Toto: win. 19,60. pl. 7,10, 4,70, 1.90. koppel 27,cov. 16,30. Missouri-prijs: 1. Indian Cress (G. Bier); 2. Padre Bramo; 3. Jessamine. Toto: win. 2,10, pl. 1,60, 4,20, koppel 9,30, cov. 7,20. Generaal Baron van Heemstra-beker: 1. Jolly Jinks S. (A. M. van Dijk); 2. Lydia: 3. Mister Wilfred. Toto: win. 1.4Ö, pl. 1,20, 2,10, koppel 2,30, cov. 2,10, Totalisator-omzet 126.180, Een grote Nederlandse afvaardiging zal van vrijdag 19 tot en met zondag 21 augustus deel nemen aan de wereld kampioenschappen kanovaren, die op de olympisch Grunaubaan van Oost-Berlijn worden gehouden. Slechts in de k 1-klas se 1000 meter en in de k 4-klasse 100 me ter zal geen Nederlander starten. De Nederlandse formatie is als volgt samengesteld: Dames: k 1-klasse 500 me ter: Jaapies (de Geuzen); k 2-klasse 500 meter: Jaapies Duif (De Geuzen); k 4-klasse 500 meter: Jaapies Duif Blij- levens (HWC) Helder (Argonauten). Heren: k 1-klasse 500 meter: Hoekstra (TWV); k 2-klasse 500 meter: Geurts (Beatrix) Hoekstra; k 2-klasse 1000 me ter: Geurts -Hoekstra estafette 4 x 500 meter k 1-klasse: Geurts Hoek- stra-Lagerwij (DKV) Bunschoten (Quo Vadis); k 1-klasse 10.000: Muuse (Quo Vadis). K 2-klasse 10.000 meter: Bun schoten Kracht (de Geuzen); k 4-klas se 10.000 meter: Muuse Kracht Hel der (Argonauten) Runemann (Quo Va dis). Guido Reybroeck is zondag te Waere- gem Belgisch profkampioen op de weg geworden. Hij legde de 260 km af in 6 uur, 28 sec. en bleek in de eindsprint de snelste van een groepje van zes renners. Robert Lelangue werd tweede, Joseph Huysmans derde, Willy in 't Ven vierde, Roger Swerts vijfde en Bernard Vande- kerkhove zesde. Titelhouder Walter Gode- froot ging met 30 seconden achterstand als dertiende over de streep. Rik van Looy werd 17e. aan de startstreep. „Lekke band onder aan de heuvel toen ik hier naar toe op weg was", luidde zijn verontschuldiging Na enig overleg hees het tweetal van Pelforth zich dan toch op de fiets om de achtervolging in te zetten. En ziet: bin nen een ronde was de achterstand al te ruggelopen. Toen, bij het ingaan van de tweede ronde, bleek echter de ware be doeling van Janssen. Hij kneep in de remmen, reed naar zijn automobiel, ver kleedde zich en wendde het stuur in de richting van het Franse Dyon, dat zes honderd kilometer zuidelijker dan Beek zijn komst op een vandaag te rijden cri terium verbeidde. Jan Janssen had het nutteloos en onnodig geacht te strijden tegen de al op voorhand bestaande overmacht van de Teievizieren. Een sma delijk vertrek. Maar enkele uren later brulde de massa „Jans-sen, Jans-sen". De massa wilde duidelijk maken dat Jan Janssen eigenlijk gelijk had gehad. Was er dan niemand in dit kampioen schap, die de getrainde Teievizieren wilde aanvallen? Misschien. Maar anders dan vorig jaar was de oppositonele combine afwezig. Als eenzame vechters, zonder medestanders of hulp van hun zwakke ploeg (Caballero) hebben Schepers, de streekfavoriet, de vlijtig rijdende Den Hartog en de voor verkiezing in het we reldkampioenschapsteam strijdende Post soms tijdens de race steun bij elkaar ge zocht. Maar Geldermans was ziek en Kees Lute kampt met gebrek aan vorm. Hugens reed allerminst overtuigend en Janssen en Braspennincx hadden de af tocht geblazen. En de rest van het veld voegde zich, tevreden met de eventuele grijpstuiver die aan later geklasseerden wordt uitbetaald, krachteloos naar de normen die de Teievizieren voor deze koers wensten aan te leggen. Wanhopig zag men Post, na een tempoverhoging, een actie omkijken naar iemand die de kop zou kunnen overnemen. Hij blikte slechts in het grijnzende gelaat van zijn vroegere ploegmakker Huub Zilverberg. „Nee, Peter, jongen, ik mag niet Zó ver ging de macht van de Teievizie ren, dat ze zelfs in het eerste uur van de koers geen helpende hand uitstaken naar de kleine mannen, die in de wielersport de „krabbers" worden genoemd. Slechts met de bedoeling toch even op te vallen en in de zekerheid dat nog zo'n 160 kilo meter van de 250 de lamp tóch zou do ven, zwoegden zich Sijthoff, Geurt Pos, Henk Koopmans en Ko Tolhoek naar vo ren. Maar zelfs in dat groepje weigerden Wouters en Zilverberg het werk: „nee jongens, we mogen niet. Wim de Jager, Van de Klundert en Swaneveld wipten even naar voren. Rentmeester sloot remmend aan: „nee jongens, ik mag niet Harings glipte weg, Schepers en Den Hartog gingen gretig op jacht. Van der Vleuten, Haast en Van Espen lieten zich meezeulen: „spijtig jongens, meewerken mogen we nietEn toen dan trokken de Pellenaars-renners op een lichte, nauwelijks merkbare aanwijzing van de grote baas, vól zekerheden glim lachend rondstappend op de verzorgers- plaats, het scherm definitief dicht. Kees Haast werd rond 150 meters naar vo ren gezonden. En elkeen die probeerde hem te achterhalen, kreeg een trein van acht, negen tergend langzaam rijdenden achter zich. Kees Haast duwde zich naar een voor sprong van vier minuten. Misschien, in die ogenblikken, heeft de kleine man uit Rijsbergen gedacht dat baas Pellenaars toch nog hèm een titel gunde. Hij, die in de Tour zo had gefaald als kopman van de formatie. Maar nog was het spel niet uitgespeeld. Want toen Haast langzaam begon terug te vallen, haalde Pellenaars zijn grootste troef uit het spel. Een lich te tempoverhoging bracht het peloton op redelijke afstand van Haast. Toen sprong Janssen en ploegmakker Braspen nincx zijn te laat gearriveerd, maar starten toch. Hun strijd tegen de eenheid van het peloton duurde slechts een ronde. Gerben Karstens weg, groots, impone rend. Want Karstens kan zeer hard rij den, nu hij in deze dagen na de Tour de France zo zorgvuldig gesoigneerd wordt. Grimmig rukte de Leidenaar in enkele kilometers op tot bij Haast, die hij geval: i ccu uoii uur vertraging arriveerde de „blijf aan het wiel zitten. Dan word je Ploeg op Frankforts vliegveld Rhein-Main nog tweede". Zó oppermachtig kan Kar- waar vice-kanselier dr. Erich Mende, dé De Duitse voetballers met bondstrainer Helmut Schön en zijn assistenten Udo Lattek en Dettmar Cramer zijn zondag middag in Frankfort als waren zij de we reldkampioenen binnengehaald. De ont vangst had bij het behalen van de we reldtitel niet overweldigender kunnen zijn. Met een half uur vertraging arriveerde de stens regeren in de laatste kilometers Blij finishte de nieuwe nationale kam pioen: hij had de trui verdiend. Nijdam wrong zich nog naar een derde plaats, Jo de Roo won de sprint van het pelo ton, maar zó ver wilde de jury zelfs ken nelijk niet gaan: zij zag Schepers eerder finishen. Het was dan ook genoeg ge weest. Maar het protest was geboren en Kees Pellenaars heeft het gehoord, toen de massa de man uitjouwde, die toch niet anders kón. Wie veel geld in een wieler ploeg steekt, wil er de revenuen van heb ben. Die heeft Televizier gekregen. Maar ach, geef Nederland toch snel nóg een sterke ploeg. voorzitter van het Duitse Olympische co mité Willi Daume en Frankforts Oberbiir- germeister prof. dr. Qilli Brundert, ter verwelkoming aanwezig waren. Als eerste verscheen bovenaan de vliegtuigtrap. De motorraces, die gisteren op het cir cuit van Zandvoort werden gehouden, hebben drie nieuwe nationale kampioe nen opgeleverd. In de kwart-literklasse ging de titel naar de Rotterdammer Ver steeg, in de 350 cc-klasse werd Jansen uit Tubbergen kampioen en in de halve liter klasse tenslotte was het kampioenschap voor De Vries uit Wormer. Fel is er tijdens deze druk bezochte wedstrijden gestreden. In de gecombi neerde race van de 350 en 500 cc klasse eiste Bert Oosterhuis alle aandacht voor zich op. Aanvankelijk lag de Groninger in achtste positie. Hij werkte zich echter bij zonder kundig op en werd onder luide toe juichingen van het publiek als winnaar afgevlagd. Goed werk leverde ook Swart. Hij won de 350 cc klasse en ging met een achterstand van nog geen zeven seconden op Oosterhuis over de streep. Bij de kwartliters maakten Breedt en Droog het gevecht. In de vierde ronde verwees Breedt zijn rivaal naar de twee de plaats. Cees van Dongen toonde zich, zoals eigenlijk al bij voorbaat vaststond' heer en meester in de 125-klasse. De uitslagen luiden: 125 cc klasse (50.3 km): 1. Van Don gen (Rotterdam) met Honda 23.35 8 gem. 127.490 km.u.), 2. Leenheer (Den Haag) met Honda, 3. Kostwinder (Rot terdam) met Honda, 4. Rijkhoff (Krom menie) met Ducati. Snelste ronde: Van Dongen in 1 min., 56.4 sec. (gem. 129.680 km.u.), 50 cc klasse (8 ronden, 33.5 km): 1. Toersen (de Hulst) met Kreidler 17.23.8 (gem. 115.694 km.u.), 2. De Vries (St. Ja- cobi Parochie) met Kreidler, 3. Meyer (Laren Gld) met Kreidler. Snelste ronde- Toersen 2.06 (gem. 119.799 km.u.). 350 cc klasse (12 ronden, 50.3 kip): 1. Swart (Alkmaar) met Jawa 23.40 2 gem 127.489 km.u.), 2. Moojen (Edam) met Honda, 3. Peeperkorn (Heemstede) met Norton, 4. Versteeg (Rotterdam) met Honda, 5. Jansen (Tubbergen) met Hon da (kampioen van Nederland). Snelste ronde: Moojen 1.55.1 (gem. 131.144 km.u.) 500 cc klasse (12 ronden, 50.3 km): 1. Ooesterhuis (Groningen) met Norton 23.33.6 (gem. 128.139 km.u.), 2. De Leeuw (Ter Aar) met BSA, 3. Vingerhoed (Am sterdam) met Triumph, 4. Spahn (Amstel veen) met BMW, 5. De Vries (Wormer- meer) met Honda (kampioen van Neder land). Snelste ronde: Oosterhuis 1.52.2 (gem. 131.717 km.u.), 2. Droog (Barsin- gerhorn) met Bultaco, 3. Leenheen (Den Haag) met Aermacchi, 9. Versteeg (kam pioen van Nederland). Snelste ronden Breedt 1.50.6 (gem. 136.480 km.u.). Zoombelt heeft zich in veiligheid gesteld na een val tijdens de race in de 50 cc klasse. World Cup Willie, Clayton. de lilliputter Mister Na de stormachtige ontvangst ging het gezelschap in open auto's van de luchtha ven naar Frankforts centrum. In dichte rijen stonden de mensen langs de straten, die de stoet volgde. Zo drongen de men sen op om de spelers toe te juichen, dat de auto's slechts stapvoets konden rijden. Vijfhonderd politie-agenten trachtten te vergeefs de menigte in bedwang te hou den. De politie schatte de menigte op 100.000 mensen, van wie velen met vlag getjes in de zwart-roor-gele kleuren zwaai den en spandoeken droegen, waarop de jubel in allerlei toonaarden werd bezon gen. Oververmoeid en teleurgesteld waren de spelers precies twaalf uur na het beëin digen van het slotbanket in Londen aan boord van het vliegtuig gestapt. In Frank fort was hier geen zweem meer van te merken. Op het balcon van het stadhuis namen zij de hulde in ontvangst van de menigte, die niet naliet „Uwe Uwe" te roepen. In de Kaisersaal van het raadhuis werden de spelers en de leiders toegespro ken, waarna zij nog bijeen kwamen in het gebouw van de Duitse voetbalbond te Frankfort. Daarna ging ieder zijns weegs, naar huis. Het wereldtoemooi was voor bij. De wereldkampioenen zagen zondag in Londen nog een kleurenfilm van de fina le, alvorens naar huis terug te keren. Van de spelers had Martin Peters, die in de finale het tweede Engelse doelpunt scoor de, een ongelukkige thuisreis. De auto, waarin hij was gezeten, kwam in botsing met een andere wagen. Peters zelf bleef ongedeerd, maar zijn vrouw Kathleen liep kneuzingen in de rug op en kreeg een shock. De grote winst voor de zwarthandelaren in plaatskaartjes voor de finale Enge land—West-Duitsland is uitgebleven. De voorspelling dat een kaartje van 5 pond sterling (ca 50) voor 40 pond sterling (ca. 400) van de hand zou gaan bleek te optimistisch. Toch boekten de zwart handelaren een aardige winst. Kaartjes van tien shilling (ca 5) brachten 4 pond sterling (ca. 40) op en voor plaatsbewij zen van ruim drieëneenhalf pond (ruim 35) werd bijna het driedubbele neerge teld nl. tien pond (ca. 100). Sir Stanley Matthews, vrijdag ern stig gewond bij een auto-ongeluk, was zaterdag na een spoedoperatie alweer zover opgeknapt, dat hij rechtop in bed zittend de finale om de World Cup op het TV scherm mocht volgen. De Brit se voetbalridder viel echter midden on der de wedstrijd in slaap.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 10