Telstar zegevierde ook in tweede oefenduel Nieland en mej. L. ter Metz winnen Brederodetoernooi Corrie Bakker bleef net boven nationaal record 100 meter Harm Ottenbros behaalde in Castricum zijn twaalfde zege Vernieuwde Haarlemploeg won met 2-0 van matig RCH Bongers en De Wit weer het snelste koppel in Alkmaar Profs oefenden Van Duivenbode damkampioen bij de studenten Bloemendaal won van Rood en Wit r :mm MAANDAG 1 AUGUSTUS 1966 13 Theo Degeling snelste in Ronde van Opmeer Nereus-acht werd derde J.' Cees Nieland heeft het Brederodetennis- toernooi in Santpoort op duidelijke wijze gewonnen. Er werd tevoren druk gespecu leerd over de kansen in de finale, waarin Nieland de ex-voetballer J. W. de Groot moest bestrijden. Deze had in de vorige ronden sterk spel laten zien en zijn aspiraties duidelijk beklemtoond door een forse 6-4, 6-1 zege op de sterke Han van Splunter in de halve finale. Nieland had de eindstrijd bereikt door een duidelijke 6-2, 6-2 overwinning op Deibei, die toch voordien kans had ge zien de geplaatste Broekers uit te scha kelen. Nieland bleek in de finale de sterkste. In de eerste set moest hij wel de eerste game afstaan maar daarna bleek hij over meer wapens te beschikken dan De Groot die het voornamelijk van een vaste fore hand-drive moest hebben, waartegenover Nieland vervaarlijke dropshots en regel matig ook goed geplaatste smashes wist te stellen. In de tweede set raakte Nieland zijn controle wat kwijt. Hij kreeg meer last van de wind, die de ballen de vreemdste capriolen deed maken en ging het dus wat voorzichtiger doen. De strijd werd daar door meer en meer een baselineduel waarin De Groot aanvankelijk de beste troeven leek te hebben. Nadat Nieland eerst een 1-3 en daarna een 3-4 achter stand had ingelopen kreeg hij weer meer zelfvertrouwen. Hij kwam weer meer naar voren, plaatste nu weer zuiverder en daar De Groot wel taai verdedigde, maar voort durend zijn controle kwijt was, ook al door de wind, moest hij zich "uiteindelijk gewonnen geven (6-2, 6-4). In het damesenkelspel wist mej. L. ter Metz mej. P. Jansen na harde strijd te kloppen met 6-4, 3-6, 6-2. Daarvoor had zij mevrouw Blikslager er met 7*5, 6-2 on- Marianne Thomas met de sprong, die haar over 1.73 heen bracht. De Beverwijkse vestigde er een nieuw Nederlands record mee en ontnam Fanny Blankers-Koen het hare. (Van onze wielermedewerker) Gert Bongers blijkt zich op de nieuwe wielerbaan in Alkmaar best thuis te voe len. De sterke knaap uit het plaatsje Voorst won zaterdagavond evenals tij dens de opening enkele weken geleden met stayer Piet de Wit als partner een koppelkoers en met de nationale sprint kampioen Jan Jansen werd Bongers twee de in een koppelomnium achter Gerard KoelHarm Ottenbros. Ondanks het minder goede weer viel de publieke belangstelling alles mee. Er werd bovendien door de renners aardig strijd geleverd. In de sprint van het koppelomnium zorgde de Nieuwzeelander Robinson al meteen voor een verrassing door de favoriete Nederlanders Jansen, Kipping en Koel te kloppen. De Australi sche achtervolging werd vrij gemakkelijk door Bongers gewonnen met Jansen zegevierde hij ook in de koppeltijdrit Ottenbros won de klassementsrit en Kip ping de afvalrace. Eindstand koppelomnium: 1. Koel-Ot- tenbros 20 punt; 2. Jansen-Bongers 18 pnt; 3. Kipping-Stam 14 pnt; 4. Ruikers- De Wit 12 pnt; 5. Robinson-Joys (Nieuw- Zeeland). Een wedstrijd voor amateurs over 30 ronden werd in 10 min- en 6,5 sec. gewon nen door Wim Koopman vóór Ten Tije en Jonker. De Sassenheimer Ton Zelden- thuis zegevierde overtuigend in een wed strijd voor nieuwelingen over 20 ronden. Zijn tijd was 7 min. en 28 sec. De Haar lemmer Sjaak v. d. Pijl eindigde als tweede. Een ploegachtervolging over 5 km le verde in 5.16,6 een overwinning op voor „De Bollenstreek" met de renners Aarts, Zuiderduin, Zeldenthuis en Stroombergen. De Alkmaarse ploeg deed er 5.18,2 over. Uitslag koppelkoers: 1 Bongers-De Wit, de 20 km in 26.05; 2. Ottenbros-Koel; 3. Stam-Kipping; 4. Cirke-Wemer; 5. Baars- Jonker op 2 ronden; 6. Duin-Wagenaar; T. Stroombergen-Zuiderduin. In verschillende steden zijn zondag vriendschappelijke voetbalwedstrijden ge speeld. De resultaten zijn: Vitesse— Hapoel Tel Aviv 7-1, De Graafschap— Feijenoord 0-4, WageningenElinkwijk 1-5, AGOVVAjax 1-5, Heerenveen Hildesheim 2-4, LeverkusenSittardia 5-1, SaarbrückenPSV 7-5, XerxesOFU Beograd 4-0, CambuurOsnabrück 1-2. (Van onze wielermedewerker) De wielerronde van Opmeer voor ama teurs. die zondagmiddag door „Alcmaria Victrix" werd gehouden, is in de eind sprint van een vijf man sterk kopgroepje gewonnen door Theo Degeling. De vijf koplopers hadden een volle ronde voor sprong veroverd op het peloton. De uitslag was: 1. Th. Degeling, Hoog- karspel, de 100 km. in 2.20.43; 2. J. Zoe temelk, Rijpwetering; 3. J.v.d. Voort, Poeldijk; 4. W. van Dok, Grootebroek; 5. D. Zeeman, Oudkarspel; 6. A. Stet, Heerhugowaard; 7. N. Bakker, Wierin- germeer; 8. D. Warnaar, Medemblik; 9. J. Konijn, De Weere; 10. G. Mooi, Lim- men. Jan Timmer uit Velsen-Noord eindi- de als negentiende. In de ronde van het Zuiderpark in Den Haag legde de Beverwijker Aad Duyker in de eindsprint van een zestien man ster ke kopgroep beslag op de zevende plaats. Winnaar werd Jan Burik uit Goudswaard in 1.57.25 over de 80 km. VOETBAL. Atletico de Madrid heeft de data bekendgemaakt voor de wedstrijden tegen Malmö, Zweden voor de Europa beker voor landskampioenen. De eerste wedstrijd zal gespeeld worden in Malmö op 28 september en de tweede in Madrid op 12 oktober. (Van een atletiekmedewerker) Behalve de schitterende prestatie van Marianne Thomas, die met 1.73 Neder lands recordhoudster bij het hoogsprin gen dames werd, zijn er gisteren in Be verwijk op het sportpark Adrichem nog enkele goede prestaties geleverd. Corrie Bakker won met groot verschil de 100 m. dames in 11,6 sec., slechts 0,1 sec. boven het nationaal record. Ook de tijd van Stans Brehm van Sagitta op de 400 m. was indrukwekkend. Deze Amsterdamse atlete boekt de laatste weken telkens vor deringen op dit nummer en nu kwam zij al tot 55,5 sec., een tijd die internationaal meetelt. Overigens kregen de mindere goden op Adrichem volop gelegenheid tot strijd op de diverse atletieknummers. Bij de heren waren N. Vinke en C. Kluft verrassend sn op de 100 m. Met voor beiden 11,2 sec. werden zij respectievelijk eerste en tweed in de c-klasse. Stan Ackermans van DEM moest bij de cracks alleen in Siewert Ha- verhoek van de Trekvogels zijn meerdere erkennen. Hij klopte o.a. de jeugdige Fer ry Lamie van Haarlem, Sjouk Tel van GVAV uit Groningen en de Haarlemmer Corn, van der Meulen. De winnaar kreeg 10,8 sec. toegewezen, voor Stan Acker mans werd 10,9 sec. afgedrukt en de ove rigen 11,- sec., waaruit wel blijkt hoe spannend deze race verliep. De vereniging Trias uit Alkmaar was nogal succesvol deze middag en vele malen behoorden de atleten uit Alkmaar en omgeving tot de prijswinnaars. A De 400 m. A. was voor Sj. Tel (GVAV) m 50,6 sec- Het was jammer dat de serie- winnaars Rob Mahieu van V. en L. (50,9 sec.) en Tjeerd Vellinga van Blauw-Wit (49,5 sec.) in deze finale niet startten. Een goede race liep voorts H. van Kasteren van AV '40 uit Delft op de 3000 m. A, die hij won in 8 min. 45,6 sec., vóór o.a. B. Smit van De Spartaan, die 8.56 liet no teren en J. Smit en K. Hopman van Trias, die resp. 8.56.6 sen 8.57 op de klokken brachten. Spannend was voorts de 200 m. heren B, waarin T. de Boer (HAV, Den Helder), H. Janssen (Trias) en B. Bover- man (Tempo) allen 22,7 sec. kregen toe gewezen. Bij de dames bleven de dames Loes Bo ling en Els van Noordduijn ver onder de verwachtingen bij het kogelstoten. De Sa gitta-atletes kwamen niet verder dan resp. 13.49 m. en 14.09 m. Mary van der Raadt van Holland, Haarlem, won het speerwer pen in de d-klasse met een worp van 31,62 m., terwijl zij op de 100 m. het clubre cord van 12,6 sec. evenaarde. Haar club genoot Jan Nelis was de beste discuswer per in de B-klasse met een worp van 35.92 m. De twintigjarige Cees van Duivenbode uit IJmuiden is nationaal kampioen dam men van de Nederlandse studenten. Van hogeschool studeert in de elektrotechniek, hogeschool studeert in de electrotechniek, bleef in de strijd om de titel onder meer de sterke Schotanus voor. Van Duiven bode speelde zeven partijen, won er vier van en speelde er drie remise. Van dui venbode is lid van DCIJ. De uitslagen van de laatste ronde: Scho tanusPippel ■V2—V2, De Witt—Ong Vt-1/», Van DuivenbodePoorter V2-V2, Kuyper Vreeswijk 10-. Eindstand: Van Duiven bode 11, Schotanus 10, Pippel en De Witt 9, Ong 7, Poorter 5, Kuyper 3 en Vrees wijk 1 punt. Ook Pippel is lid van DCIJ. Van Duivenbode, de nieuwe kam pioen dammen van de Nederlandse studenten. der kunnen houden. Mej. Jansen was in de finale doorgedrongen door een zege op Els Königel (6-3, 6-2), die in de C-klasse echter de titel won door een zege op. mej. P. Janssen. Dat de twee herenenkelspelfinalisten sa men de dubbeltitel veroverden was te verwachten. Koenders en De Jongh wer den tweede. Leuk spel was in dit toernooi te zien in de C-klasse herenenkel, waar enkele jonge spelers spectaculair „knok ten". Eén van deze jongeren, A. Weyers, won ten slotte de titel. Wedstrijdleider Potharst had zondag een zware dag, want zaterdag waren door de regen maar en kele partijen gespeeld. Hij zag echter kans het programma toch geheel af te werken, een fraaie prestatie. De winnaars waren: B gemengd dubbel: 1. Mej. L. ter Metz en W. Meyer, 2. mej. M. ter Metz en C. Nieland. C herenenkel: 1. A. Weyers, 2. P. Bar- ten, damesenkel: 1. mej. E. Königel, 2. mej. P. Janssen, herendubbel: 1. W. R. de Jong en Königel, 2. A. Steger-K. Dijk stra, gemengd dubbel: 1. Mevr. Fröhlich en Fröhlich, 2. mevr. Van Tilburg en Gans. D. Herenenkel: 1. J. C. Smit, 2. S. Brouwer, damesenkel: 1. mevr. Baas, 2. mej. A. Dijt, damesdubbel: 1. mevr. Baas en mej. Terrehorst, 2. mevrouw Houser en mevrouw Van Zijl, gemengd dubbel^ 1. mej. De Graaf en Van der Gissen, 2. Mevr. Baas en Zwertbroek, herendubbel: 1. N. v. d. Deyl en J. Snoeks, 2. Alvenaar- Venekamp. De resultaten van de cricketwedstrij- den in de eerste klasse A zijn: Bloemen daalRood en Wit. Gewonnen door Bloe mendaal met 2 wickets. Rood en Wit 85 all out, Bloemendaal 86 voor 8. Batting Rood en Wit: Tuining 11, Bouman 19, De Nijs 22. Bowling Bloemendaal: Van Wijk 2/28, Maas 4/24, Van de Sloot 4/20. Batting Bloemendaal: Maas 36, Cats 25. Bowling Rood en Wit: Tuininga 2/21, Wijkhuizen 2/17, Bijleveld 1/16, Onstein 3/29. HBSHermes DVS geëindigd in een draw. HBS 156 all out. Hermes DVS 138 voor 8. Batting HBS: Ven der Vegt 31, Pierhagen 11, Van Wel 16, Mulder 30, Derogee 22, A. van Rijn 11, R. van Rijn 12. Bowling Hermes DVS: Noordwijk 1/44, W. van Dijk 1/13, Beyer 3/53, M. van Wijk 5/43. Batting Hermes DVS: H. Solk 44, Stahlie 27, M. van Wijk 19, v. d. Enden 10, W. van Wijk 16 not out. Bowling HBS: Derogee 5/30, Le Noble 2/46, 1 run out. Quick HGHCC. Gewonnen door HCC met 6 wickets. Quick HG 116 all out. HCC 117 voor 4. Batting Quick HG: De Geer 25, Hromadka 40 not out, Hebeis 22. Bow ling HCC: Thorns 4/48, Trijzelaar 3/29, Vriens 3/18. Batting HCC: Bakker 40 not out, Blaisse 17, Thorns 48 not out. Bowling Quick HG: Klijn 1/53, Bosman 3/45. MOTORCROSS. De Zweed Olie Petter- son heeft zondag in het Finse Hyvinkaa een internationale motorcross, die mee telde voor de strijd om het wereldkam pioenschap in de 250 cc klasse gewonnen. Petterson, die op een Husqvarna reed, won beide manches. In het algemeen klassement legde Torsten Hallman (Zwe) beslag op de tweede plaats, Ake Johnson (Zwe) werd derde. ZWEMMEN. Het 13-jarige Zuidafri- kaanse zwemstertje Karen Muir heeft za terdag in Los Angeles de 100 meter rug- slag gewonnen in de zeer goede tijd van 1 min 8 sec. Zij benaderde daardoor het wereldrecord van de Amerikaanse Ann Fairlie op 0,6 sec. De Nereus acht is zondag tijdens inter nationale roeiwedstrijden te Ratzeburg derde geworden. De overwinning ging naar de „Deutschland-achter" van Karl Adam. Na felle strijd versloeg de West- duitse combinatie de nationale formatie van Zuidslavie. De Duitsers hadden voor de 2000 meter 5 min 48,6 sec nodig, de Zuidslaviers gingen na 5.50.6 door de fi nish. Nereus, dat zich evenmin als de Ti deway-scullers uit Londen in de strijd om de leiding had kunnen mengen, werd der de in 5.55.7 en hield de Engelsen (5.55.7) nog juist achter zich. Boontjes (op de grond) is de bal kwijtgeraakt aan twee Volendam- mers, waaronder doelman Tuyp. Ook De Vries (links) kon daaraan niets veranderen. (Van onze wielermedewerker) Harm Ottenbros heeft zondagmiddag in de ronde van Castricum voor amateurs, die door de Zaanse wielerclub DTS in sa menwerking met de plaatselijke T en RC .Peter Post" werd georganiseerd en waarvoor heel veel belangstelling bestond zijn twaalfde overwinning van dit seizoen behaald. De kwieke Alkmaarder zege vierde in de sprint over de sterk rijden de Harry van Piere eerder in de strijd door een lekke band achterop ge raakt met wie hij uit een vijf man sterk kopgroepje was ontsnapt. Ondanks fel verweer van de jonge Beverwijker Aad Duyker bleven de twee demarranten volledig buiten schot. Duyker ondervond van Anne Koster en de vermoeide Ben Janbroers te weinig steun om zijn po gingen met succes te kunnen bekronen. Deze ronde van Castricum werd gehou den op een nieuw parcours aan de Eerste Groenelaan en kreeg door het aanvallen de rijden van de favorieten Tiemen Groen, Ted Blom, Harry Jansen, Harm Ottenbros en Harry van Piere meer het karakter van een afvalkoers. Ook Melle Jongkind en Rink Cornelisse, die door een val van het strijdtoneel verdwenen, Aad Duyker, Cok v.d. Hulst, Jan Serpen- ti en Peter de Jong lieten zich bij de eerste schermutselingen niet onbetuigd. Vele minder sterke knapen moesten reeds in het eerste halfuur van de voortijlende hoofdmacht afhaken. Favoriet Van Piere verspeelde door een lekke band het con tact, maar kon dit met de steun van Ger- rie Bruin die wat later afstapte herstellen. Ondertussen waren stayer Dries Helsloot en Anne Koster aan een uitlooppoging begonnen en zij konden zich heel lang op het voorplan handhaven. Voor Helsloot werden de inspanningen teveel en hij moest Koster alleen laten gaan. De strijdvaardige Fries kreeg versterking van Ottenbros, Janbroers en Aad Duyker en deze vier aanvoerders schenen de be slissende slag te forceren. Zij brachten het tot een winst van 45 seconden en toen begon Van Piere aan een verwoede ach tervolging. Luide aangemoedigd door het publiek kreeg de achtervolger veertien ronden voor het einde aansluiting bij de koplopers. Van Piere hield zich enkele rondjes rustig en beraamde toen een nieuwe ontsnapping. Alleen de attente Ottenbros kon zijn aanval pareren en hij bleef Van Piere in de sprint duidelijk de baas. De uitslag was: I. H. Ottenbros, Alk maar, de 95 km. in 2.17.05; 3. H. van Piere, Uithoorn; 3. A. Koster, Leeuwar den; 4. B. Janbroers, Amsterdam; 5. A. Duyker, Beverwijk; 6. N. Kloosterman, Leiden; 7. J. Serpenti, Wijk aan Zee; 8. H. Jansen, Amsterdam; 9. G. van Krim pen, Haarlem; 10. G. Zantingh, Aalsmeer. In de race voor nieuwelingen wist Koos v.d. Knaap met zijn clubmakker Van der Leeden een beslissende voor sprong te nemen. In het sprintje greep Van der Knaap zijn vijfde triomf. De uitslag was: 1. K. v.d. Knaap, de Kwakel, de 50 km. in 1.12.20; 2. G. v.d. Leeden, Nieuwveen; 3. M. Pennings, Nieuw Vennep; 4. J. Buis, Zwanenburg; 5. G. Krom, Haarlem; 6. J. Peetoom, Vijfhuizen; 7. J. Schilder, Enkhuizen; 8. W. Luppers, Purmerend; 9. L. Kreuger, Haarlem; 10. C. Wigchert, Santpoort. Uitslag aspiranten: 1. J. Kieftenburg, Hoorn, de 25 km. in 34.06; 2. P. Nees- kens, Haarlem; 3. M. v.d. Meulen, Aals meer; 4. R. Bakker, 5. R. van Berkel, beiden Haarlem. De leidersprijs van de amateurs ging naar Anne Koster. Bij de nieuwelingen moesten Van der Knaap en Van der Lee den de prestatieprijs delen én bij de as piranten werd die prijs toegekend aan Bakker. Van onze sportredactie) Telstar en Volendam hebben niet veel snelheid in hun oefenduel van zaterdag avond in Velsen vertoond. Het was het belangrijkste gemis in een wedstrijd, die Telstar zegevierend, 2-0, afsloot. Voor de tweede maal had de conditie van de Vel- senaren in een oefenwedstrijd vruchten afgeworpen. Was het vorige week het ge- geval in de wedstrijd tegen RCH, dit maal tegen Volendam. Er waren meer winstpunten in de wedstrijd van zater dag. Bij voorbeeld het al weer veel ver trouwen inboezemende spel van Althoff en overtuigend doelverdedigen van Stuy. Zij waren duidelijk op competitienivean hetgeen van de anderen nog niet beweerd kon worden. Vooral voor rust was het daarom als kijkspel niet bijster aangenaam. In de tweede helft kwam daarin verandering, omdat er tweemaal gescoord werd. Dat was geen gevolg van de wijziging, die in de rust in de Velser-ploeg was aange bracht. André had De Vries vervangen wegens een blessure. De doelpunten ontstonden na een kwar tier toen de bijzonder ijverige Cleeren de bal goed voortrok en de nieuweling Boon tjes, zijn ongetwijfeld talentrijke verrich tingen van daarvoor beloonde met een kopbal, die doeltrof. Een kwartier later kwam Bond opvallend door de verdedi ging van Volendam. Zijn solo besloot deze nieuweling met een goed schot, waarop Tuyp evenmin verweer had. 2-0 was een duidelijke afscheiding tussen twee ploe gen, die bepaald nog niet uitgeoefend zijn. (Van een medewerker) Niet minder dan zeven „nieuwelingen" stonden opgesteld in het Haarlem-elftal dat zondagmiddag tegen RCH een oefen wedstrijd speelde. Alleen Koster, Wen- tink en Smit van de oude garde waren van de partij, evenals Peys die één sei zoen de kleuren van DWS heeft verde digd. Het elftal als geheel maakte geen grootse indruk maar speelde toch beter voetbal dan het thans hoger geklasseer de RCH, dat er deze middag bitter wei nig van terecht bracht. RCH had vrijwel dezelfde opstelling als verleden week te gen Telstar toen het een „voldoende" kon halen. Alleen doelman v. d. Meeren en linksbuiten Keizer hadden plaats moeten maken voor resp. Zijlstra en Meyer ter wijl deze middag De Goede als rechtsbui ten werd geprobeerd. Het ging deze middag allemaal even stroef bij de Racing. De combinaties vlot ten allerminst en zowel Maslo als Fransz konden niet tot een goed schot komen. Ook De Goede niet die op de vleugel to taal niets presteerde. In de achterhoede liet men ook al te dikwijls wat steekjes vallen en als geheel kon de Racing ploeg ons maar matig bekoren. Haarlem speelde, zonder tot grote hoog te te reiken, in elk geval wat beter. Haarlem heeft in Paternotte een doel man die een grote aanwinst betekent bij verleden jaar vergeleken toen de Duitser Bruns het doel verdedigde. Het werd Pa ternotte weliswaar niet al te moeilijk ge maakt door de Heemsteedse voorhoede maar zijn manier van optreden schonk vertrouwen. Ook De Boer lijkt ons een aanwinst al zal hij wat sneller dienen op te treden en ook rechtsbuiten Robert kan op een goede partij voetbal terugzien. Do- by Peters en Peys zijn beslist aanwin sten voor de roodblauwe ploeg, die reeds na drie minuten de leiding nam toen Ro bert een voorzet zeer beheerst benutte. Het tweede doelpunt werd na 30 minu ten door Peters gemaakt toen hij na een ingooi een vrij veld kreeg en daar net jes profijt van trok. Kort voor rust schoot de RCH-er Maslo een penalty te gen de paal en kort voor het einde zag Doby Peters een slecht genomen straf schop door doelman Zijlstra gestopt. In de tweede helft werden achtereenvolgens Ho- nout (blessure) en Croes door de Jonge en Koning vervangen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13