Dit weekeinde weer veel verkeersslachtoffers Juni en juli samen zijn in 120 jaar niet zö nat geweest Burgemeester moet de politie leiding geven" DJEMPOL en bondig V Zes Nederlanders omgekomen bij ongelukken in het buitenland Bromfietsers gingen politieman te lijf Hotel afgebrand in de Betuwe Aalsmeerder in Frankrijk in arrest Zwitser verdronken Juli had slechts één zomerse dag boven 25 graden Verlaging Caltexprijs alleen in Enschede Vakantietocht per huifkar Ravage in school door blikseminslag Huwelijksgeschenk prinses Margriet Haagse commissaris meent: Langharige stak met mes Bejaarde vrouw lag twee weken dood in haar huis Minder loon voor taxichauffeurs door hoger tarief Minderjarigen bivakkeerden in leeg huis Wisselvallig MAANDAG 1 AUGUSTUS 1966 2 Op Terschelling Examens Buitenlandse opdracht voor Oosterhoutse kunstenaar 99 Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-I J muiden Beverwijk Het verkeer heeft tijdens het weekein de weer veel slachtoffers geëist. Zondag middag kwamen op een beveiligde over weg tussen Barneveld en Stroe twee jon ge mensen om het leven, de 20-jarige J. Vossegat en de 19-jarige Hendrika van der Kamp, resp. uit Kootwijkerbroek en Voorthuizen. Zij reden samen op een bromfiets en botsten tijdens een hevige slagregen tegen een trein. Beiden waren op slag dood. In Houten is vanmorgen de 39-jarige heer A. M. Bos uit Houten op het fiets pad van de weg Utrecht-Houten aange reden door een slippende auto. Hij was op slag dood. In Tilburg is de 56-jarige heer J. Ver braak eveneens door een slippende auto aangereden. De heer Verbraak sloeg met zijn hoofd tegen een muur en overleed terstond. Hij stond met de fiets aan de hand langs de stoep met zijn vrouw te praten. In Enschede is de 59-jarige wielrijdster mevrouw J. K. Smit-Dragt aangereden door een achteropkomende bestelauto toen zij plotseling linksaf sloeg. Zij overleed ter plaatse. Op de rijksweg bij Waardenburg is een auto met grote snelheid geslipt op de brug over de Waal. De auto reed eerst tegen een paal schoot nog 80 meter door en botste toen tegen een ander paal. De echtgenote van de besturder, de 31-jari ge mevrouw M. Tuin-Doornenbaal uit Amsterdam, was op slag dood. Haar echtgenoot werd ernstig gewond. In GOOR is de 35-jarige bromfietser H. W. Stam om het leven gekomen bij een botsing op een kruispunt. Hij werd aangereden door een vrachtauto, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende, hoewel de bromfietser op een voorrangs- weg reed. Zeven jongelui uit Someren, Oostrum en Geldrop zijn met een auto, die be stuurd werd door een 19-jarige jongen, in HORST tegen een boom gebotst. Alle in zittenden werden gewond, de bestuurder, de 19-jarige A. Swinkels uit Geldrop, zo ernstig dat hij later in een ziekenhuis ©verleed. In MAASTRICHT is de 32-jarige heer J. van Golde met zijn personenauto te gen een geparkeerde auto gebotst. Hij overleed later in een ziekenhuis. In een ziekenhuis in NIJMEGEN over leed de echtgenote van een Duitse politie man, de 21-jarige mevrouw I. Hansen- Scheibler. Zij was met haar man per auto op weg naar Texel. In Afferden botste de auto van het echtpaar door een klap band tegen een bom, waarbij de vrouw zeer ernstig werd gewond. In ECHTELD is de 75-jarige H. Stralen uit Ochten aangereden door een personen auto. Hij was op slag dood. De bejaarde fietser week vlak voor de auto naar links uit In een ziekenhuis in VENLO overleed de 75-jarige mevrouw A. Broekhuizen-Van der Gaag uit Rotterdam. Zij was zwaar gewond toen de auto van haar schoon zoon in Kessel tegen een andere auto bot ste. De 41-jarige slager F. J. J. Kroese uit Breda is in een ziekenhuis te Tilburg be zweken aan de verwondingen die hij zon dagmiddag had opgelopen toen hij in Diessen (N.-B.) tijdens een inhaalmanoeu vre de macht over het stuur verloor en met zijn auto tegen een boom botste. In ROGGEL is de 3-jarige Herman Sleu tels aangereden door een auto. De jongen Op Terschelling is een rijkspolitieman door twee jeugdige Friezen ernstig mis handeld. Het gevecht begon toen de poli tieman de jongemannen er op attent maakte, dat het op het eiland verboden is 's avonds na tien uur met een brom fiets te rijden. De 27-jarige jongens uit Leeuwarden en Sneek toerden 's nachts ieder met een meisje achterop over het eiland. De op Terschelling gedetacheerde politieman N. Hager uit Stiens (Fr.) hield hen aan om hen te bekeuren. De jongens verzetten zich en gingen de politieman te lijf. Hij liep verwondingen aan het gelaat op. De twee vechtersba zen werden tenslotte echter door de wachtmeester overmeesterd, en overge bracht naar het politiebureau, waar ze werden ingesloten. Zij zijn later overge bracht naar Leeuwarden en voor de of ficier van Justitie geleid. Een felle brand heeft zondagavond het hotel-café-restaurant „De Roskam" in Om meren (Betuwe) in de as gelegd. De brand werd ontdekt in de keuken. Het vuur breidde zich zo snel uit, dat de brandweer van Lienden, die de brand met vele stralen bestreed, er niet in slaagde het gebouw te redden. Alleen een feestzaal kon worden behouden. Van de inboedel is niets gered. De schade wordt geschat op ongeveer tweehonderdduizend gulden. De oorzaak is niet bekend. Amsterdam (Gem. Un.). Met lof geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde •(uiep.v) JPSAY 'p "Asjjey '3 'U MnojAaui stak onverwacht de weg over. Hij was terstond dood. Zes Nederlanders zijn om het leven ge komen bij verkeersongelukken in het bui tenland. De 19-jarige mej. E. Dijkman uit Win schoten is zondag bij een auto-ongeval bij BUNDE (Duitsland) om het leven geko men. De auto, waarin zij zat, slipte en reed het water in. Bij een autobotsing op de weg tussen Lingen en Nordhorn (Did) zijn twee in woners uit ENSCHEDE om het leven ge komen, de 30-jarige H. F. Klijnsma en de 51-jarige B. Viie. In Frankrijk zijn de 49-jarige S. J. Ran ke en zijn echtgenote L. Ranke-Weber uit Rotterdam bij een verkeersongeluk in BRIË omgekomen. Hun twee kinderen, de 20-jarige Frits en de 17-jarige Ingrid, wer den ernstig gewond. Mevrouw T. A. Olsmeijer-Jeltef uit Win- sum (Groningen) is in een ziekenhuis in DUBLIN (Ierland) overleden. Zij was le vensgevaarlijk gewond geraakt bij een ver keersongeluk. Haar 55-jarige echtgenoot, de architect K. Olsmeijer, werd ernstig gewond. De politie in Etoile (Frankrijk) heeft za terdag een 56-jarige inwoner van Aals meer gearresteerd, die vrijdag, na twee voetgangers te hebben aangereden, met zijn auto was doorgereden. Hij heeft be kend en is in Amiens ingesloten. Zondagmiddag is in zee bij Nieuwvliet de 41-jarige H. Bissig uit Luzern ver dronken. Hij was de avond tevoren met zijn echtgenote en zeven kinderen op een kampeerterrein in Nieuwvliet aangeko men. Zondag zijn twee Duitsers uit zee bij Scheveningen gered. Eén van hen was in een muistroom gekomen, raakte door on derstroming uit de koers en sloeg met zijn hoofd tegen een golfbreker. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT De Oosterhoutse kun stenaar Niel Steenbergen heeft opdracht gekregen een bronzen deur met ikoon- voorstellingen te maken voor de Annun ciatie-kerk in Nazareth die wordt geres taureerd onder leiding van de Italiaanse architect Nervi. In de Annunciatie-kerk komen jaarlijks tienduizenden pelgrims uit de hele wereld. (Van onze weerkundige medewerker) De bouwvakkers hebben het ook dit jaar weer niet getroffen met het weer. Het was te nat, te koel en te somber. De afgelopen 18 dagen gaven in De Bilt 82 uren zon tegen normaal 102 uren (ver leden jaar 70 uren zon). De gemiddelde maximumtemperatuur bedroeg 19 gra den, hetgeen 3,5 graad beneden normaal was, (verleden jaar 4 graden onder nor maal). In het hele land was het te nat. Er mag normaal in deze 16 juli dagen 35 40 mm regen vallen, nu viel er gemiddeld over het hele land 85 mm. De Bilt behoorde met 137 mm tot de natste streken. Groningen met 48 mm tot de minst natte. Alleen op dinsdag 19 juli kreeg het noorden en oosten van ons land een zomerse dag met 26 tot 27 graden. Het overige deel van Nederland, zelfs Zuid-Limburg, kreeg niet één zomerse dag boven 25 graden. Globaal genomen waren er van de 16 dagen, waarin de bouwvakken vakantie hadden, 10 met slecht tot matig vakantieweer en 6 met goed tot volop zonnig, nadat de ba lans toch naar de ongunstige kant is uit gevallen. Gerekend over de gehele maand juli was volgens het K.N.M.I. de temperatuur overdag gemiddeld twee graden Celsius onder normaal. Het aantal uren zonne schijn bedroeg in De Bilt 155 tegen bijna 200 normaal, het aantal uren regen daar entegen 67 tegen 37 uren normaal. Het re gende dus gemiddeld ruim twee uren per dag. Gemiddeld over het gehele land is omstreeks 120 millimeter regen gevallen, weliswaar minder dan in juli van het vo- (Van onze correspondent) Vrijwel alle benzinemaatschappijen hebben met ingang van vandaag in En schede de benzineprijs verlaagd. De ver laging, die wij zaterdag voor Caltex-ben- zine aankondigden, geldt dus ook alleen voor Enschede. Binnenkort zullen ook in plaatsen, die nog benzine tegen een hogere prijs ver kopen, prijsverlagingen worden inge voerd. Dat zal echter geleidelijk gebeu ren. In Enschede was de prijs voor super 52.5 cent en nu 51.9 cent per liter. De prijs voor gewone benzine is nu 48.6 cent per liter, de oude prijs was 49.2 cent. rige jaar, maar toch nog belangrijk meer dan er gemiddeld genomen in juli valt, namelijk 77 mm. Vooral in Zuid-Holland, Utrecht en op de Vel uwe viel zeer veel regen. Opmerkelijk is nog, dat juni en juli samen gemiddeld over het gehele land meer dan 240 mm. regen hebben ge bracht. In geen enkel jaar sedert het be gin van de metingen in 1848, bijna 120 jaar geleden dus, is dit tijdvak van twee maanden zo nat geweest. In 1965 viel in deze twee maanden gemiddeld 229 mm regen. Dit was toen een record, dat dus nu reeds is overtroffen. Zaterdagavond is de bliksem ingeslagen in de lagere school voor meisjes in Oir- schot. Er ontstond geen brand, maar er werd een ravage aangericht als door een bominslag. In de gevel werd een gat ge slagen van ongeveer vier vierkante me ter. Het dak werd vernield over een op pervlakte van twaalf vierkante meter. Tot dertig meter ver werden dakpannen weggeslingerd. Veel schade werd ook aangericht aan de elektrische installa ties. Nu prinses Margriet, petekind van de koopvaardij, in januari gaat trouwen, is een „Koopvaardij-comité Huwelijksge schenk Prinses Margriet" opgericht. Een aantal organisaties van werkne mers en werkgevers in de Nederlandse zeescheepvaart is in dit comité vertegen woordigd. Op allen, die in deze bedrijfs tak werkzaam zijn of geweest zijn, het zij op zee of aan de wal zal een beroep worden gedaan een bijdrage te geven. Over de aard van het geschenk kan nog niets worden meegedeeld. Het postigro- nummer van het comité in Den Haag is 127.00.00. „Bij ernstige ordeverstoringen is de po litie gedwongen af te wachten welke di rectieven de burgemeester, onder wiens bevelen zij gesteld is, haar meent te moe ten geven. Beogen die directieven een af koeling te doen ontstaan dan is dat goed, beogen zij een krachtiger optreden dan is dat eveneens goed, maar hoofdzaak blijft dat deze directieven uitgaan van de burgemeester." Deze mening heeft de Haagse commis saris van de gemeentepolitie, de heer H. W. Lichtendahl, gegeven in een artikel in het tijdschrift „Commentaar", een or gaan voor hogere ambtenaren. „Deze di rectieven mogen ook niet ontbreken in een gemeente welker burgemeester van oor deel zijn „dat het van hem, geen politie man zijnde, bijzonder onverstandig zou zijn geweest om de leiding bij ernstige ordeverstoringen op zich te nemen", zo meent de commissaris. Hij vervolgt: „Ik ben van mening dat er in een dergelijk geval sprake zou zijn van een storend misverstand, een mis verstand dat recentelijk in Amsterdam tot een afschuwelijke situatie heeft geleid. De burgemeester is wettelijk verplicht onder de geschetste omstandigheden de leiding op zich te nemen. Dat hij voor deze politiële taak veelal ontoereikend zal zijn geschoold ligt voor de hand. EXCLUSIEF INDISCH RESTAURANT Boulevard Zandvoort nabij circuit Tafelreservering tel. 02507-2044 woensdag gesloten Maar het is tragisch dat men op die grond de politie zonder orders, en dus in onzekerheid, haar nergens gepreciseerde taak vervullen laat." Hij besluit: „Wanneer het waar is dat een burgemeester zich, wegens het ontbe ren van een desbetreffende scholing, van het geven van bevelen behoort te onthou den. dan eisen de belangen van de sa menleving dat een ingrijpende herziening van de wettelijke regeling der bevelvoe ring over de politie onverwijld tot stand wordt gebracht, opdat voor de handha ving van de openbare orde de bevelvoe ring over de politie in handen komt te lig gen van een autoriteit die adequaat ge schoold en getraind is", aldus commis saris Lichtendahl. Tijdens een vechtpartij op een kam peerterrein te Berg en Terblijt, bij Val kenburg, is een 20-jarige jongeman uit Zwanenburg met een mes in de buik ge troffen. Samen met een viertal vrienden had hij enkele uren tevoren een Amster damse langharige jongen kaalgeknipt. De bedoeling was, dat ook nog twee andere Amsterdammers hetzelfde lot zouden on dergaan. Midden in de nacht sloop het vijftal uit Zwanenburg naar de Amster damse tent. Daar sleurden zij een 16-jarige jongen aan armen en benen naar buiten. Deze greep tijdens de worsteling naar een kampeermes en sloeg wild om zich heen. Daarbij werd de Zwanenburger gewond. Hij moest in het ziekenhuis worden opge nomen. De 16-jarige Amsterdamse jongen is aangehouden. Achttien jongens van het Amster damse Geuzeneïland zijn op een on gebruikelijke manier met vakantie gegaan. Met drie huifkarren, twee paarden en een pakezel gaan zij een tocht door Noord-Holland maken. In haar woning in Groningen is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 82-jarige weduwe W. Nieveen-Koster. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de vrouw al ongeveer twee weken moet zijn over leden. Buren hadden al veertien dagen lang geen tekenen van leven meer in de woning waargenomen en geconstateerd dat de gordijnen gesloten bleven en het licht bleef branden. Maar pas zaterdag werd de politie gewaarschuwd. Die for ceerde de deur en vond de vrouw leven loos in de achterkamer. De in loondienst werkende Amster damse taxichauffeurs wensen dat de voor standers van de vandaag ingaande ta riefsverhoging van 45 percent, waarbij tegelijkertijd het fooienstelsel wordt af geschaft, maatregelen nemen om het hui dige inkomen van de loonchauffeurs te verzekeren. Volgens een berekening van hun actiecomité zullen zij per week ge middeld f 20 minder loon in handen krij gen doordat de uit de nieuwe regeling voortvloeiende hogere belasting en so ciale lasten niet worden gecompenseerd. Het actiecomité zal op donderdag 18 augustus een nachtvergadering beleg- genn om de nieuwe situatie te bespreken. Bij een nachtelijke inval in een leeg staande woning in Leiden heeft de politie twee Leidse meisjes van 15 en 17 jaar, een 17-jarige jongen uit Amsterdam en een 17-jarige Duitse matroos gearres teerd. De jongens en meisjes hadden al eni ge tijd in het leegstaande huis gebivak keerd. De matroos uit Aschaffenburg en een kantoorbediende uit Amsterdam wa ren reeds enige tijd spoorloos. Hun ouders hadden de politie om opsporing verzocht. Hoelang zj al met de Leidse meisjes op stap waren wordt onderzocht. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Waalwijk Ph. Kroes, predikant voor buitengewone werkzaam heden (Stichting Zuid-Limburg van de A.M.V.J.) te Geleen. Bedankt voor Rijnsaterwoude (toez.) W. J. Hottinga te Baambrugge. Geref. Kerken Beroepen te Wolfheze H. J. Diekema te Monnikendam te Zuidland K. D. Gerber, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Hen gelo (O.). Aangenomen naar Oostermeer S. Feen- stra, kand. te Groningen, die bedankt voor Daarle, Kornhorn, Koudum en voor Vis vliet. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Haite van der Schaaf. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Inspecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spankie", a.l.; 14, 16.i5, 19 en 21.15 u.: „Elvis vliegt eruit", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „IJscoman... kijk uit", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; 14, 16.15 en 19 u.: „Sneeuwwitje en de ze ven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek". TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals* meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Mari An- driessen en Wim Steyn. Dagelijks van 9.30- 18 u. Tot 15 augustus. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel. Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cor- nelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merljjn, dinsdag 14.30 u.: „Het onderwater-avontuur". MAANDAG 1 AUGUSTUS City, 20 uur: „Viva Maria!" Voor „Feestweek Santpoort" zie onder Verenigingsnieuws. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: expo sitie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". DINSDAG 2 AUGUSTUS City, 20 u.: „Viva Maria!" Voor „Feestweek Santpoort" zie onder V erenigingsnieu ws. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: expo sitie van gouaches en aquarellen van Joanne Apel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Geissel des Fleisches". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". W.B. Theater, 20 u.: „Het huis der ver schrikkingen". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen van 19.30-21.30 uur, of na aanvraag Moens- plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. DINSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Geis sel des Fleisches". Luxor Theater. 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 tot 12.30 uur: Tentoonstelling schilde rijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Stichting voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Akerendamlaan 16, tel. 24276, spreekuur van 14-16 uur. Hoogleraar. Mr. P. Verloren van Themaat is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit in Utrecht om onder wijs te geven in het sociaal-economisch recht. Laarders protesteren bij koningin. Onge veer duizend Larense ingezetenen heb ben een verzoekschrift naar de Ko ningin gezonden waarin wordt ge vraagd de beslissing van het gemeente bestuur ongedaan te maken om het voormalige tolhuis aan de Hilversumse- weg pal tegen het St. Janskerkhof te bestemmen tot benzine-servicestation. Amsterdamse wethouders. Gedeputeerde- Staten van Noord-Holland hebben B. en W. schriftelijk meegedeeld voornemens te zijn de jaarwedde van de hoofdste delijke wethouders met terugwerkend kracht tot 1 januari 1966 van 37.500 tot 40.450 te verhogen. Verdronken. In het Peelplaatsje Neerkant is het bijna driejarig zoontje van de familie Lemmen spelenderwijs in een deels onder water staande grintkuil ge raakt en verdronken. Dicht. Alle universiteiten in Argentinië zullen op last van president Ongania de komende twee weken gesloten blijven met het oog op de onrust die onder stu denten en hoogleraren is ontstaan door het regeringsbesluit, de tot dusver auto nome universiteiten rechtstreeks onder het ministerie van Onderwijs te plaat sen. Zaterdag vielen bij een botsing tus sen politiemannen en studenten in Bu enos Aires vijftig gewonden. Beatles. Franco Zeffirelli, een vooraan staande opera- en toneelregisseur, is van plan een film te maken waarin de Beat les als sterren optreden. Zeffirelli is be kend om zijn Shakespeare produkties. Kunstveilingen. De veilingen van Sothe by's in Londen en New York bereikten het afgelopen seizoen een recordomzet van ruim 210 miljoen gulden. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4-5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Het K.N.M.I. deelt mee: Het wisselvallige weer duurt nog steeds voort. Nadat vooral in de nacht van zaterdag op zondag plaatselijk veel regen was gevallen passeerde zondagavond een zwakke rug van hoge luchtdruk, welke direct gevolgd werd door een nieuwe storing. Deze trekt verder naar Dene marken. Na het passeren van een fronten systeem wordt weer onstabiele lucht aan gevoerd, waarin naast enkele opklaringen ook buien voorkomen. Op de oceaan be vindt zich ongeveer midden tussen Ier land en Newfoundland een volgende de pressie, welke in de richting van de Britse eilanden trekt. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c M ra u binnen- en buitenland. «5 a Neerslag: laatste 24 uur. E v a X eS Den Helder regen z 18 2 Ypenburg regen zzo 17 3 Vlissingen regen z 17 2 Eelde regen zzo 18 4 De Bilt regen zzo 18 15 Twente regen z 18 4 Eindhoven regen z 19 1 Z.-Limburg regen z 18 4 Helsinki zw. bew. winds! 20 11 Stockholm zw. bew. zw 20 0.3 Oslo zw. bew. O 27 2 Kopenhagen licht bew. zzw 18 3 Aberdeen licht bew. nw 16 1 Londen zw. bew. zw 19 6 Amsterdam regen ZZO 19 3 Brussel regen z 19 2 Luxemburg zw. bew. z 18 0 Parijs regen zzw 21 0.1 Bordeaux half bew. z 22 0 Grenoble licht bew. windst. 22 0.1 Nice half bew. nnw 25 0 Berlijn half bew. zzw 20 2 Frankfort geh. bew. windst. 22 0 München licht bew. z 20 0 Zürich mist w 18 0.3 Genève onbewolkt w 21 0 Locarno onweer wnw Wenen zw. bew. windst. 19 0.3 [nnsbruck licht bew. w 15 0 Belgrado licht bew. w 27 0 Athene onbewolkt nno 34 0 Rome licht bew. ozo 26 0 Barcelona geh. bew. nnw 22 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon half bew. n 27 0 Dinsdag 2 augustus Zon op 5.02 uur; onder 20.29 uur. Maan op 21.33 uur; onder 5.38 uur. Maanstanden Volle maan 1 aug. 10.06 uur Laatste kwartier9 aug. 13.56 uur Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 augustus Hoog water 3.36 uur en 16.05 uur. Laag water 11.46 uur en uur. Dinsdag 2 augustus Hoog water 4.17 uur en 16.44 uur. Laag water 0.08 uur en 12.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2