Obligaties voor financiering van het nieuwe Boeing-vliegtuig Groeitempo van de Russische economie is teruggelopen Stakers wijzen akkoord af Mini-auto voor stadsverkeer Loon- en prijsverhogingen ingevoerd in Polen ll Wie wil er molenaar worden? De Beurs Jumbo Jettweemaal zo groot als bestaande straaltoestel Fabriek bouwt een hotel bij Tilburg Bankstaking in Ierland nu ten einde Programma van Volkswagen uitgebreid Centrale werkgevers risico bank Veenkoloniale bank met 7% pandbrieven Verlies voor Dekkers Ziekenhuislening is sterk overtekend Interwaarden Vakantiekiek Kort economisch nieuws Dividend verlaging bij de DLM SCHEEPVAARTBERICHTEN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1966 Amerikaanse commissie rapporteert Luchtvaartstaking in VS s Joods wereldcongres Prijs voor student van industriële vormgeving ff Naar de Boeingfabrieken in Amerika bekend hebben gemaakt zal binnenkort voor een deel in de financiering van het 747-project worden voorzien door middel van de uitgifte van in gewone aandelen converteerbare obligaties ter waarde van in totaal 130 miljoen dollar. Deze obligaties zullen de aandeelhou ders worden aangeboden. Het 747-project omvat de bouw van de resuachtige „jum bo jet" machine, het vliegtuig dat twee maal zo groot zal zijn als het bestaande Boeing 707 straal-toestel. Voorts is bekend gemaakt dat thans definitief tot de bouw van deze kolossa le machine, die maximaal 490 passagiers zal kunnen vervoeren, is besloten. Pan American had enige maanden geleden al de eerste grote order geplaatst (voor 25 toestellen), maar Boeing mocht het con tract tegen betaling van een boete nog beëindigen, indien het om zakelijke redenen van de bouw wilde afzien. Na Pan Am zijn de Lufthansa en Ja pan Airlines gevolgd, ieder met bestellin gen voor drie 747-machines. De naam van een vierde maatschappij is nog niet be kend gemaakt. Boeing zal de 747 gaan produceren in een geheel nieuwe fabriek, die bij Eve rett in de staat Washington in aanbouw is. Het bouwprogramma omvat het groot ste contract, dat in de geschiedenis van de burgerluchtvaart ooit gesloten is met onderaannemenrs. In totaal zal, naar ge wicht berekend, ongeveer 65 percent van de romp door onderaannemers worden vervaardigd. Met de opdracht voor 25 van deze ma chines voor een bedrag van in totaal 525 miljoen dollar (1875 miljoen gulden) plaatste Pan Am in april de grootste or der uit de geschiedenis van de burger luchtvaart. De levering begint in septem ber 1969. De „jumbo jet" zal op een hoogte van 15 kilometer vliegen, dus en kele kilometers hoger dan de nu in ge bruik zijnde straalvliegtuigen. Het zal een kruissnelheid krijgen van circa 1100 km per uur. Gisteren heeft Panam voorts bekend gemaakt, dat zij bij de Franse Marcel Dassault fabriek opnieuw vijftien kleine twee-motorige Fan Jet Falcon-machines heeft besteld, daarmee het totaal aantal bestellingen op 115 brengend. Bovendien houdt Panam optie op nog 52 van deze zakenvliegtuigen. Het is Pan Am's vierde na-bestelling van de Fan Jet Falcon. Zij verkoopt de toestellen aan Amerikaanse klanten. De Falcon biedt plaats aan tien passa giers en twee bemanningsleden. Van Tuijn limonade en coca colafabrie ken N.V. in Dongen heeft plannen om tussen Tilburg en Dongen een miljoenen hotel te bouwen, enerzijds voor eigen relaties, anderzijds ter vermindering van het grote hoteltekort in Midden-Brabant. De drie maanden oude staking van bankpersoneel in Ierland is geëindigd. De 5400 bankbedienden hebben besloten een onmidellijk loonsverhoging van 1500 gul den per jaar voor chefs en 1300 gulden voor kassiers aan te nemen. De staking was op 6 mei begonnen en heeft waarschijnlijk zo lang geduurd om dat beide partijen in het geschil klaarblij kelijk heel tevreden waren met de om standigheden waaronder de staking plaats vond. Bijna alle stakers vonden ander werk, van wie velen in Engeland. Anderen kre gen banen in Londen en Birmingham als accountant, bankbediende, kelner, bar man, boerenknecht, vuilnisman en zelfs bij het project in Londen voor de nieuweIlllc> ule ondergrondse. Zij werden in het algemeen se landen, beter betaald. De banken zelf sloegen munt uit de sta king. Hun gelden werden geïnvesteerd en zij maakten winst omdat hun grootste post die van salarissen, niet meer bestond Hoewel de sovjet-economie blijft voor uitgaan is het groeitempo tot de helft te ruggelopen. Dat zeggen dertig specialis ten van de regering der VS, van univer siteiten en partciuliere instituten van on derzoek in een uit vijf delen bestaand gedocumenteerd rapport, dat is opgesteld voor de subcommissie van buitenlandse economie van de economische commissie van senaat en Huis van Afgevaardigden. Waarom is het groeitempo in Rusland, dat lange tijd de snelst groeiende econo mie heeft gehad, teruggelopen? De com missie wijst erop dat de landbouw door een reeks jaren van slecht weer is ge plaagd, en dat het aantal jonge mensen, dat tot het arbeidsleger is toegetreden, is gedaald. De economische ontwikkeling heeft een punt bereikt waarop het niet langer mo gelijk is het ene jaar na het andere de inbreng van kapitaal, arbeid en grond stoffen op massale wijze op te voeren. De commissie zegt in enkele conclusies dat de kloof tussen het Russische bruto nationale produkt en dat van de VS sinds 1958 niet smaller is geworden, dat de sovjet-burger thans als werker en consu ment beter af is dan tevoren en dat de tekortkomingen in de prestaties ertoe zou den kunnen leiden dat de Sovjet-Unie zich zou gaan bewegen naar een marktecono mie, die meer lijkt op die van de wester- Met ingang van 1 augustus brengt de Volkswagenfabriek opnieuw een uitge breider programma. Naast de VW 1200 en de VW 1300 wordt het kevermodel thans ook als VW 1500 met 1,5 liter motor (54 pk bij 4200 omw./ min) en schijfremmen op de vooras ge leverd. Als bijzondere voordelen van dit model worden genoemd de hogere rijsnel heid en de verbeterde acceleratie door een groot koppel over een ruim toe- renbereik. Bij de grote Volkswagens is de VW 1600 L op het programma gezet. De car rosserie van dit type is het bekende pontonmodel, de uitrusting is identiek aan de vorig jaar gelanceerde VW 1600 TI, Fastback. Ter verbetering van het rijcomfort en de wegligging worden alle VW personen wagens met een compensatieveer op de achteras uitgerust. Bij de kleine modellen gaat de toepassing van deze veer tevens gepaard met een vergroting van de spoor breedte achter (8 mm bij de VW 1200 en VW 1300, 50 mm bij de VW 1500 kever). Van de 394.307 ongevallen, die in 1965 zijn aangegeven krachtens de ongevallen- weg 1921 (4 percent minder dan in 1964), kwamen er 144.262 voor in de onderne mingen die bij de centrale werkgevers risico-bank zijn aangesloten. Ten opzich- i te van 1964 betekende dit een daling van bijna 6 percent, zo wordt in het jaarver- «lag over 1965 meegedeeld. De risico-bank droeg eind 1965 voor 1 15.731 werkgevers, deel uitmakende van veertig risico-verenigingen, het risico van de wettelijke ongevallenverzekering. Volgens een voorlopige schatting beliep het verzekerde loon over 1965 ruim 8.4 miljard; vergeleken met het vastgestelde loon over 1964 is een stijging van 6.5 per cent te constateren. De door de leden op te brengen kosten over het boekjaar 1965 j bedroegen 75.2 miljoen tegen 67.8 mil joen in 1964, de waarde van de beleggin gen op 31 december 1965 235.2 miljoen. De commissie zegt dat de werkweek voor de gemiddelde sovjetburger korter is geworden. De harde stalinistische be perkingen zijn verdwenen, de mensen kunnen van baan veranderen en de beta ling is hoger. Maar het dieet bestaat nog grotendeels I uit groenten en aardappelen en bevat zelfs naar sovjetnormen gemeten te wei nig zuivelprodukten, vlees, groenten en fruit. Het (ruime) aantal calorieën wordt voor 57 percent verkregen uit zetmeel, I tegen 24 percent in de VS. De commissie zegt dat de organisatie, hoewel gecentraliseerd blijvend, efficiën ter kan worden, vooral dankzij de com puters, die een onverwachte hulp voor de bureaucratische status quo vormen. Maar er is een andere misschien sterkere trend naar meer plaatselijke autonomie voor prodencenten en bevoorraders. „De omvangrijke economische machi nerie is kwetsbaar" aldus de commissie. „Een Sovjet-wiskundige heeft uitgerekend dat als de tegenwoordige methoden zich niet wijzigen tegen 1980 de gehele vol wassen bevolking werkzaam zal zijn in de administratie." Het Amerikaanse rapport geeft hierop als commentaar: „Misschien is van nog meer betekenis dan deze voorspelling zelf de veelvuldigheid waarmee zij in de Sovjetpers wordt aangehaald." De directie van de Veenkoloniale Bank voor Hypotheek en Scheepsverband deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van 73/< percent achtjarige pandbrieven tegen de koers van honderd percent, het hoogste percentage, ooit voor pandbrieven vastgesteld. Aflossing gedu rende de eerste drie jaren is niet toege staan. Daarn» zal 20 pet. per jaar door uit loting worden gedelgd. Vervroegde gehe le of gedeeltelijke aflossing is niet toege staan. Het prospectus zal binnenkort ver schijnen. De omzetvergroting en winstmargever- betering van Dekkers n.v. (postorderbe drijf) stemmen, aldus de directie in het jaarverslag, tot tevredenheid. Verontrus tend is de grote stijging van de rentelast. Door de aflosverplichtingen op obligaties en leningen o/g moeten betrekkelijk laag- rentende schulden omgezet worden in hoogrentende. Een wijziging in de finan ciële structuur van Dekkers is ten zeer ste gewenst. Het totale saldo-verlies bedraagt thans 5.37 miljoen. Zoals bekend is, is op de aandelen Dek kers een bod uitgebracht van 36 percent, hetwelk inmiddels is aanvaard. WASHINGTON (Reuter)Tienduizen den Amerikanen hadden voor vandaag vliegbiljetten gekocht omdat ze er vast van overtuigd waren dat de stakende boordwerktuigkundigen het werk zouden hervatten. Maar de 35.000 boordwerktuig kundigen van vijf Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen hebben het vrijdag onder auspiciën van president Johnson opgestelde akkoord van de hand gewe zen. De boordwerktuigkundigen zijn al ruim drie weken in staking, waardoor tweeder de van het luchtvaartverkeer in de VS stil ligt. Gisteren brachten de boordwerktuig kundigen hun stem over het tussen ver tegenwoordigers van de stakers en van de maatschappijen bereikte akkoord uit. Bij Transworld Airlines alleen werden sinds zaterdag 121.000 boekingen geteld. Volgens een woordvoerder van deze maat schappij zijn in Europa als gevolg van de staking om en nabij de 16.000 Ame rikanen gestrand. De vijf door de sta king getroffen maatschappijen vervoeren normaal 150.000 passagiers per dag. De T/t pet 30-jarige obligatielening groot 1,4 miljoen stichting Sint Liduina- ziekenhuis te Hulst, waarop tegen 98 pet is ingeschreven, is aldus emittenten, sterk overtekend. De toewijzing zal uiterst ge ring zijn. Het aantal fondsen in portefeuille van de beleggingsmaatschappij Interwaarden N.V. is, blijkens een bericht over het tweede kwartaal 1966, uitgebreid van 37 tot 38. Hiervan is circa 57 pet in Amerika belegd, 33 in Nederland internationals, acht in Duitsland en twee percent in Ca nada en Engeland. Aangekocht werden 750 stuks Koninklijke Olie, 350 shares Radio Corporation of America, terwijl voor het eerst belang werd genomen bij Transworld Airlines met een post van 500 shares. Ondanks deze aankopen werd een ruime liquiditeit van circa achttien percent gehandhaafd. Interwaarden zal haar beleggingsbeleid blijven richten op de sterke Amerikaanse fondsen. «urn#*#* De constructie van een klein be weeglijk stadsvoertuig, dat bijzonder geschikt moet zijn voor huisvrouwen bij het boodschappen doen in het parkeerplaatsarme stadscentrum, heeft de Münchense autoverhuurder Anusch Samy al voor de publikatie in de pers ongeveer 100 opdrachten opgeleverd. De twee meter lange, een meter brede en 1.25 meter hoge mini-auto biedt plaats aan een per soon met bagage, heeft een draai- cirkel van nog geen zes meter en bereikt een topsnelheid van ongeveer 80 kilometer per uur. De moderne carrosserie is van kunststof ver vaardigd. Deuken, ontstaan door kleine aanrijdingen, kunnen er ge makkelijk uitgezaagd worden en thuis met een stuk glasvezelmat en polyesterhars hersteld worden. De stoel van de wendbare straatvlo is op veiligheid gebouwd, de rugleu ning herinnert zelfs een beetje aan racewagenconstructies. Als aandrij ving dient een 250 kubieke centi meter motor met een transmissie met elektrische voorkiesinstallatie, die ook volautomatisch geleverd kan worden. De mini-auto zal on geveer 3.000 gulden kosten. (DaD). Polen heeft gisteravond prijsverhogin gen voor tabak en vis, prijsverlagingen voor televisietoestellen, koelkasten en reuze, en loons- en pensioensverhogingen voor tweeënhalf miljoen Polen aangekon digd. Een van de redenen voor de prijsver hoging van tabak was het gevaar voor de gezondheid dat het roken van sigaret ten meebrengt. Het is de eerste prijsver hoging van tabak in veertien jaar. Alle verkooppunten van tabak zijn zaterdag avond zonder voorbericht gesloten om hamsteren tegen oude prijzen te voorko men. Bij de heropening waren de prijzen gis teren met 15 tot 50 percent verhoogd. Si garetten van inlandse tabak gaan van 3 naar 3.5 zloty (van 44 cent naar 51 cent) per twintig. Sigaretten van Amerikaanse tabak gaan van 12 naar 18 zloty (van 1.80 naar 2.70). (Van onze correspondent) ARNHEM Gelderland heeft een pri meur op molengebied: twee dames zullen binnenkort een opleiding tot molenaar krij gen. Het zijn mevrouw Anneke Hooyer en mevrouw Jansen-Hooyer uit Valburg, die «amen met drie heren het molenaarschap willen leren, met het oog op de op han den zijnde gereedkoming van de restau ratie van de Valburgse standerdmolen, eigendom van de familie Hooyer. Deze in de na-oorlogse jaren in verval geraakte molen is met financiële steun van rijk, provincie en gemeente in oude luister herrezen. De nieuwe molen zal niet alleen ter „aankleding" van het Be- tuwse landschap fungeren, zij zal ook haar oude economische functie weer gaan vervullen. De stichting „Vrienden van de Gelderse molen" is in verband hiermede met een molenaars-opleiding begonnen, de eerste in Nederland. De lessen beginnen volgen de week en zullen tot eind september voortduren. Men kan zich aanmelden bij het secretariaat, Boulevard Heuvelink 138 te Arnhem, telefoon 32006. Aan het einde van de opleiding zal een soort examen worden afgenomen en een diploma worden uitgereikt. Een vakantieplaatje van de konink lijke familie voordat er in Porto Er- cole een boottochtje wordt gemaakt. Van links naar rechts prins Bem- hard, prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven, koningin Juliana en prinses Irene. Het Nederlandse motorschip „Hoogland", (1884 dwt), toebehorend aan Scheepvaart en Seenkolen Maatschappij N.V., is verkocht aan de navigation Corporation of The Philippines te Manilla. Dit schip werd gebouwd in 1956. Het zal onder de naam „Surigao Strait" naar Manila vertrekken. De minimumlonen worden opgetrokken van 750 naar 850 zloty per maand (112.50 gulden naar 127.50 gulden per maand) Ook de minimum-pensioenen gaan om hoog, alsmede de lonen in de bouw, de zware industrie, mijnbouw, veeteelt, de tailhandel, binnenvaart en van overheids- werknemers. De verbeteringen zijn mogelijk gewor den door het boeken van gunstige eco nomische resultaten en van het voortijdig volbrengen van de taken voor dit jaar, al dus het Poolse persbureau PAP. Het gemiddelde arbeidersinkomen in Po len is iets minder dan 2.000 zloty (300 gulden) per maand. De laatste tijd is er een kruipende inflatie aan de gang in de kosten van diensten en prijzen die niet door de regering zijn vastgesteld. In de meeste Poolse gezinnen zijn er twee of meer kostwinners. De prijs van een televisietoestel met een 43 cm beeldbuis is verlaagd met 700 zloty (ruim 100 gulden), maar is nog al tijd het tienvoudige daarvan. De koelkas ten zijn op vergelijkbare wijze in prijs verlaagd met dezelfde uitleg door de grotere produktie zijn de kosten per een heid gedaald. Polen maakt bijna een half miljoen televisietoestellen per jaar. De hogere prijzen voor vis schijnen een gevolg te zijn van een verlaging van de subsidies. Het persbureau PAP zegt dat de huidige prijzen slechts 55 percent van de kosten dekken. PAP zegt over de sigaretten dat de Po len op twee na de zwaarste rokers van Europa zijn met een aantal per hoofd van de bevolking per jaar van 1.921 stuks. Aan de snelle groei van het sigarettenro ken moet een halt worden toegeroepen, aldus PAP. De jaarlijkse vergadering van aandeel houders van de industrie- en handel maatschappij Driessen-De Lint-Martin n.v. (D.L.M.) waarin A. N. de Lint's Be heermaatschappij n.v. voor twintig per cent van het aandelenkapitaal participeert heeft het dividend over 1965 vastgesteld of vijf (acht) percent. Deze dividend ver laging wordt noodzakelijk geacht in ver band met de nog steeds krappe liquidi teitspositie, aldus de directie van D.L.M. Naar aanleiding van deze declaratie zal in de op 20 september te houden jaarvergadering van A. N. de Lint's Be heermaatschappij n.v. worden voorge steld het dividend over 1965 te bepalen op zes percent op de preferente aandelen en drie (vijf) percent op de gewone aan delen, aldus de directie. BRUSSEL (DPA) De strijd voor de eenheid van het jodendom, bezinning op zijn religieuze en culturele waarden en de verhouding tussen joden en het Duit se volk zijn de kernvraagstukken waar aan het zondag in Brussel geopende vijf de joodse wereldcongres zich zal wijden. Aan dit congres, dat negen dagen zal duren, nemen ongeveer vijfhonderd afge vaardigden van joodse organisaties uit alle delen van de wereld deel. Onder hen bevinden zich ook delegaties uit Oosteuro- pese landen. In een analyse van de ontwikkeling van het internationale jodendom in de afgelo pen dertig jaar stelde Nahum Goldmann, voorzitter van het Congres, vast dat de strijd om de persoonlijke vrijheid van de joden na de nederlaag van het nazidom is gewonnen. „De neo-nazi's vormen geen gevaar van betekenis voor ons bestaan, hoewel zij nauwlettend in het oog moe ten worden gehouden," aldus Goldmann. Gerard Engels, student aan de Akade- mie voor industriële vormgeving te Eind hoven, is winnaar geworden van de eer ste prijs (1000 dollar) in een prijsvraag voor^ industriële ontwerpers in Amerika en Europa, uitgeschreven door de Ame rikaanse glasonderneming Owens Illinois Ince te Toledo. De opdracht bestond uit het ontwerpen van de drankglazen en bij passende onderedeln. De prijs met bijbe horende orrkonde zal de heer Engels binnenkort in Genève worden uitgereikt. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. AK.U. Hoogovens Kon. Olie 132-132.50 132 Philips 92.40-93.30 92.201 Unilever 81.20-81.80 81.20 K.L.M. Acmaea 31 v. Norrkoping n. Rotterdam. Acteon 30 v. East London n. Durban. Aegis 30 v. IJmuiden n. Antigua. Algol 30 v. East London n. Durban. Algorab 30 v. Rotterdam n. Bremen. Amsteldiep 29 v. Durban n. Singapore. Amsteldijk 31 v. Acapulco n. Los Angeles Amstelstad 1 te Brisbane. Anco Spray 1 te Houston verw. Asmidlske 30 ten anker Montreal. Batjan 30 te Singapore. Batu 30 te Colombo. Bengkalis 2 te Beyrouth verw. Bovenkerk 30 ten anker Tanger. Caltex Gorlnchem 30 v. Gothenburg n. Ham burg. Camphuys 31 te Beira. Ceres 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Charis 1 v. Paramaribo n. Ponta del Gada. Cinulia 30 v. Curasao n. Liverpool. Delft 1 te Matiaz de Galvez. Diadema 30 t.h.v. Durban n. Landsend. Doelwijk 31 te Fawley. Duivendrecht pass. 30 New Orleans n. Amster dam. Eemhaven 31 te San Juan (Porto Rico). Eenhoorn 31 v. Rotterdam n. Antwerpen Esso Amsterdam 30 v. Halifax n. Aruba Esso Rotterdam 30 v. Rastanura n. Suez Gorredijk 30 te Rotterdam. Graveland pass. 30 Kaap Verdische Eilanden n. Rio de Janeiro. Grebbedijk 31 te Antwerpen. Gulf Hansa 1 te Mena. Hagno 31 v. Rotterdam n. Waterford. Hathor 30 v. Izmir n. Genua. Hercules 30 rede Porto Hierro. Hilversum 30 te Bremen. Hollands Burcht 30 te Tokio. Hoogkerk 31 te Venetië. Isis 30 te Houston. Kalydon 29 te Rotterdam. 31 v. Rotterdam n. Sundsvall. Katendrecht 30 t.h.v. Kaap St. Vincent n. Mar seille. Katsedijk 30 v. Antwerpen n. New York. Keizerswaard 30 v. Rotterdam n. Pulu Bukom. Kelletia 30 te Gothenburg. Korenia 1 te Killingholme. Krebsia 29 v. Laver n. Rotterdam. Kryptos 30 v. Ardrossan n. Abadan. Laarderkerk 31 y. Rotterdam n. Perzische Golf. Maasdam 30 v. New York n. Nassau. Madison Lloyd 30 v. Rotterdam n. Port Said. Memnon 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwe Lloyd 1 te San Francisco verw Mississippi Lloyd 1 te Basrah. Montferland pass. 31 Miami n. Le Havre Neder Ebro 1 te Durban. Neder Eems 30 te Hongkong. Neder Rijn 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam 30 te Rotterdam. Oranjestad 31 v. Porto Plata n. Amsterdam Overijsel 30 v. Tsingtao n. Manilla. Palamedes 31 te Curasao. Pres. William V. S. Tubman 31 te Santoe. Prins Casimir 31 v. Liverpool n. Montreal Prins Frederik Willem 31 te Akaba Prinses Margriet 30 v. Rotterdam n. New York. Radja 30 v. Port Said n. Tripoli. Riouw 30 te Suez. Rotterdam 31 v. Southampton n. New York Sarpedon 31 v. Curasao n. La Guaira. Schiedijk 31 te Rotterdam. Schouten 30 rede Mogadiscio. Schouwen 30 v. Aden n. Ceuta. Serooskerk 30 v. Barcelona n. Rotterdam Servaaskerk pass. 30 Port Said n. Tripoli. Seine Lloyd pass. 30 Socotra n. Labuan. Simonskerk pass. 30 Kaap Guardafui n. Mombasa. Skadi 1 t.h.v. Almeria n. Gibraltar. Slamat 31 te Penang. Socrates 31 te Anto Fagasta. Stad Den Haag 30 t.h.v. Quessant n. Nordenham, Stad Vlaardingen 30 te Vlaardingen. Straat Bali 30 v. Kaapstad n. Luanda. Straat Franklin 30 te Port Elizabeth. Straat Frazer 30 v. Singapore n. Durban. Straat Johore 31 te Port Elizabeth. Straat Madura 2 te Melbourne verw. Straat Magelhaen 30 v. Lagos Apapa n. Port Gentil. Tamara 31 te Bonny. Telamon 30 v. Bermuda n. Puerto Cortes. Tjibodas 1 te Dar es Salaam. Tjitjalengka 28 v. Mauritius n. Singapore Van Riebeeck 31 te Mukalla. Viana 31 te Le Havre. Walcheren 31 te Houston. Wieldrecht 31 te Baltimore. Wonorato 31 te Port Said. Zaankerk 1 te Dr es Salaam verw. Zafra 30 ten anker Bonny River Zuiderkerk 30 v. Bremen n. Amsterdam.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4