Zoon van G. J. Jongejans uit Peking teruggekeerd Kort en bondig Zijn vader heeft nog steeds huisarrest Beatfans sloegen zaal kort en klein Duitser verdronk in woelige zee Amsterdamse in Oostenrijk omgekomen Boekhouder maakte 14.000,- zoek Eis van drie jaar voor roofoverval Weer steekpartij bij dansschool in Den Haag Caledonianu studententehuis Oceaanstomer wordt tehuis voor studenten Hulp ingeroepen van helderziende Doden in het verkeer E.W.G.-vrijwilligers naar Perzië Eerste vrouw in Raad van State nam afscheid De „Alba" zal worden verkocht Zeist wil het dorpscentrum gaan saneren Nieuwe depressie DINSDAG 2 AUGUSTUS 1966 2 In Valkenburg Reddingboot sloeg om Kerkelijk nieuws MÈÊmêÊÈÊÊÊÊÊÊÊË x Nederlandse kinderen in Australië vermist SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP Schip ligt al twee jaar aan de ketting Haarlem VeisendJ muiden Beverwijk TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! hl De 17-jarige zoon van de Nederlandse zaakgelastigde in Peking, de heer G. J. Jongejans, is per lijnvliegtuig via Mos kou in Nederland teruggekeerd. Zijn va der, de tot persona non grata verklaarde Nederlandse diplomaat, heeft nog steeds huisarrest. Hg mag het gebouw van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoor diging in Peking niet verlaten voordat de acht in de Chinese legatie in de Adriaan Goekooplaan in Den Haag verblijvende Chinese ingenieurs ons land hebben ver laten. De zoon van de heer Jongejans werd op Schiphol afgehaald door een functiona ris van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De „Chinese affaire" heeft gisteren in de Adriaan Goekooplaan geen spectacu laire ontwikkelingen doorgemaakt. Het bericht, dat de geldigheid van de visa van de acht Chinese lastechnici werd ver lengd, deed bij journalisten, radio- en T.V.-reporters en bij de politie de ge dachte opkomen, dat er toch een oplos- zing daagt. 's Middags om vier uur verschenen twee Chinezen met fototoestellen bij het Een beatavond in de Valkenburgse Scalazaal heeft maandagavond geleid tot een soort veldslag tussen 1500 „beat fans", waarbij meubilair en glaswerk kort en klein werden geslagen. De oor zaak was het uitblijven van een bekende beatband uit Den Haag, die in Roermond autopech had gekregen. Toen aan het jeugdige publiek werd meegedeeld dat het van de 3,50 entreegeld 1,50 terug mocht halen, vlogen stoelen, tafels, bier glazen en schemerlampjes door de zaal. Het geluid van brekend glas en hout werd begeleid door een orkaan van gebrul. Een kelner werd zodanig met een stoel bewerkt dat hij snij wonden en een lichte hersenschudding opliep en zich onder dok tersbehandeling moest stellen. Zijn jasje en hemd werden hem van het lijf gerukt. Het ongelooflijke tumult eindigde bij de komst van de politie, die de zaal in een oogwenk had ontruimd. Daarbij werden tien jongens gearresteerd, die als de aan stichters van de wanordelijkheden worden beschouwd. De eigenaar van de zaal heeft vier beatavonden, die voor augustus op het programma stonden, afgelast. De 32-jarige Duitser F. Freye uit Gel- •enkirchen is gistermiddag voor het strand van Westkapelle verdronken. Hij ging zwemmen bij windkracht 7 en werd door de stroom meegesleurd. De strandredding- boot voer uit naar de om hulp roepende Duitser, maar kapseisde op de hoge zee. De 49-jarige mevrouw A. M. Weel- Kemper uit Amsterdam is zondag bij een beklimming van de Seemauer in Oosten rijk 300 meter omlaaggestort en om het leven gekomen. Een reddingsbrigade heeft gisteren haar stoffelijk overschot geborgen. Zij maakte een bergtocht met haar man, toen het ongeluk gebeurde. Het stoffelijk over schot zal naar Nederland worden overge bracht. De rechtbank in Utrecht heeft een 47- jarige boekhouder uit Wageningen ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden waarvan 3 maanden voorwaar delijk, wegens verduistering en valsheid in geschrifte. De boekhouder had van no vember 1964 tot eind 1965 in de boeken geknoeid van het bedrijf waar hij werk te, een handelsonderneming in Doorn. Tijdens zijn vakantie kwam de fraude aan het licht. Totaal eigende hij *ich on geveer 14.000 toe. Hij verzekerde de rechtbank dat hij niet weet waar het geld is gebleven. Hij heeft het naar zijn zeggen niet voor zichzelf gebruikt. De man is al eens eerder wegens verduistering ver oordeeld. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schiermonnikoog (toez.) en te Wilp-Noordwijk (toez.) K. J. Inberg, kand. te Cornjum (Fr.); te Middelharnis (hervormde kring) (toez.) W. van Waas- bergen te Vaals-Gulpen. Geref. Kerken (vrijgemaakt). Aangenomen naar Wieringermeer J. Stuy, kand. te Langerak, die bedankt voor Barendrecht, Garrelsweer, Musselkanaal, Nijega-Opeinde, Smilde-Diever en voor Zwagerveen-Zwaagwesteinde. Bedankt voor Burlington (Ontario, Ca nada) (2e pred.pl.) L. W. G. Blokhuis te Zuidhorn. Geref. Gemeenten Bedankt voor Enkhuizen H. van Gilst te Tricht. Geref. Gemeenten Bdankt voor Vlissingen J. Karens te Nieuwer kerk. legatiegebouw. De politie vroeg naar de reden van hun komst, maar er viel met hen niet te converseren. Zij spraken geen vreemde talen en kenden slechts enkele woordjes Engels. Het duurde een minuut of tien, voor iemand van de groep van negen Haagse politiemensen en BVD- functionarissen de Chinezen met gebaren taal in een auto kreeg. Daarmee werden zij naar het hoofdbureau van politie ge bracht. Zij bleken zeelieden te zijn, die werken op het schip „Almkerk" van de Verenig de Nederlandse Scheepvaartmaatschappij in Den Haag. De „Almkerk" ligt thans in Amsterdam. De twee Chinezen waren met de trein naar Den Haag gekomen om op het bureau van de zaakgelastigde te trachten tijdschriften en boeken te be machtigen. Na het verhoor wensten de beide Chinezen niet meer naar de legatie in de Adriaan Goekooplaan terug te gaan. Zij hadden in Amsterdam een retourtje Den Haag genomen en zijn door de poli tie naar de trein naar Amsterdam ge bracht. De Haagse officier van Justitie, mr. A. W. Roesingh, de rechter-commissaris, mr. J. M. van Goethem en de chef van de Justitiële Dienst van de Haagse politie, commissaris H. van Harskamp, hebben gistermiddag het pand Prins Mauritslaan 17 bezocht. De 42-jarige ingenieur Hsoe Tsoe Tsai zou daar zaterdag 16 juli uit het raam op de eerste etage geduwd of gesprongen zijn. Hij werd ernstig gewond naar het Rode Kruis-ziekenhuis gebracht, waaruit hij door Chinezen werd ontvoerd. Hij overleed zondag 17 juli in de diplo matieke kanselarij van de Volksrepubliek China aan de Adriaan Goekooplaan. Het huis in de Prins Mauritslaan is nu onbewoond en staat te koop. De officier van Justitie en de rechter-commissaris hebben zich in het huis georiënteerd. Voor de rechtbank in Amsterdam heb ben een 27-jarige koopman, een 28-jarige kelner en een 30-jarige decoratieschilder terecht gestaan, die op 13 mei een roof overval hadden gepleegd op het kantoor van het A.M.V.J.-hotel in Amsterdam, waarbij ruim 6000,- werd buitgemaakt. De mannen waren op klaarlichte dag het kantoor binnengedrongen waar zij de 60- jarige kassier en een 49-jarige controleur onder bedreiging met een boorijzer en een aardappelschilmesje dwongen twee geldkistjes met 5.300 en het in een kast aanwezige kleingeld 750,- af te geven. Zij verdwenen in een auto. De recherche had niet veel moeite met de opsporing van de daders, want de kelner had vroe ger enige tijd in het hotel gewerkt en was door de controleur herkend. De officier van Justitie eiste tegen de koopman en de decoratieschilder een ge vangenisstraf van drie jaar, de kelner, die als meeloper werd beschouwd en die in tegenstelling tot de twee andere verdach ten een blanco strafregister had, hoorde anderhalf jaar tegen zich eisen. Op 15 augusuts doet de rechtbank uit spraak. Twee tot nu toe onbekende jongeman nen hebben in Den Haag voor de ingang van een dansschool aan de Varkensmarkt een 22-jarige jongeman overvallen. Eén man sloeg hem met een houten knuppel op het hoofd en de andere stak hem met een mes in de buik. In een ziekenhuis werd de steekwond ge hecht. Aan de politie verklaarde het slachtoffer dat hij tijdens het dansen per ongeluk tegen een hem onbekende jonge man was gebotst. Deze jongeman en diens vriend hadden hem voor de deur van de dansschool opgewacht. Deze steekpartij vertoont veel overeen komst met de steekpartij in het portiek van een dansschool aan de Apeldoornse- laan, waar een week geleden ook een jongeman door vier andere jongelui werd opgewacht. De zoon van de dansschool houder kreeg toen steken in buik en borst en overleed in het ziekenhuis. De ver moedelijke daders werden aangehouden. 'M&, >v;-: •vT - 7* 4 f Ruim driehonderd Amsterdamse studenten zullen volgende maand gehuisvest worden in dit daartoe verbouwde en ingerichte vroegere Britse mailschip „Caledonia", dat gisteren op zijn definitieve ligplaats in de Amsterdamse haven is aan gekomen. Het voormalige Schotse passagiers schip „Caledonia", dat op de werf van de Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw maatschappij is verbouwd om het dienst baar te maken voor de huisvesting van studenten, is gisteren verhaald naar zijn definitieve bestemming in het basiska naal bij de Hemweg in Amsterdams wes telijke havengebied. Op 15 augustus zal het schip in zijn nieuwe functie in gebruik worden geno men. Het zal dan eerst veertien dagen dienst doen als hotel voor buitenlandse studenten, die een bezoek brengen aan Amsterdam. Op 1 september zal het schip dan als permanente woning voor 323 studenten in gebruik worden genomen. De stichting „Studentenhuisvesting" heeft in het schip vijf miljoen gulden ge- investeerd. Een deel daarvan was be stemd voor de verbouwing. Op het schip zullen alleen mannelijke studenten wo nen. Omdat het schip ver van Amster dams stadscentrum ligt wordt met de ge meente overleg gepleegd over een bus verbinding. De Utrechtse helderziende Gerard Croi- set is door enkele Nederlandse immi granten in Australië ingeschakeld bij het zoeken naar drie vermiste kinderen van de familie Beaumont. De kinderen, 9, 7 en 4 jaar, worden sinds 26 januari ver mist na een bezoek aan het strand van Adelaide. Nederlanders, die in de buurt van de familie Beaumont wonen, herin nerden zich enkele soortgelijke gevallen in Nederland, die tot een oplossing wer den gebracht doordat de heer Croiset de plaats aanwees, waar de vermisten zich bevonden. Zij stuurden hem een brief met het verhaal over de verdwijning van Jan, Anna en Grant, alsmede de foto's van de drie kinderen. De heer Croiset is van mening dat zij dood zijn. De lichamen liggen volgens hem in een onderaardse grot in de rot sen bij het strand van Adelaide. De grot is echter afgesloten door zand of stenen. De heer Croiset heeft dit aan de familie in Australië geschreven en om een kaart van het gebied gevraagd. Hij hoopt, dat hij daarop de plaats waar men moet zoeken kan aanduiden. In Sauwerd Gr.) is het 6-jarig jonge tje Azing Dijk onder een auto gekomen. De jongen was op slag dood. Hij zat ach ter op de fiets bij een 9-jarig broertje. Zij wilden naar een auto kijken, die aan- de andere kant van de weg in de sloot lag. Bij het oversteken letten zij niet op het verkeer. Het achteropzittende kind werd overreden, het andere jongetje werd niet geraakt. In een ziekenhuis in Horst is het 8-ja- rig meisje M. van der Riet uit Sevenum overleden. Het kind was zwaar gewond, toen het in haar woonplaats plotseling de weg overstak en door een auto werd aan gereden. In Utrecht overleed de 55-jarige G. van den Boogaard aan de verwondingen, die hij had opgelopen, toen de pony van zijn reclamewagen op hol sloeg. De heer Van den Boogaard viel daarbij van de bok en liep ernstig schedelletsel op. In Oldebroek is de 83-jarige wielrijder F. van den Brink om het leven gekomen toen hij de Zuiderzeestraatweg wilde oversteken. Hij werd aangereden en zo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddel lijk is overleden. In Amsterdam is maandagavond de 35- jarige hoofdmonteur van het gemeente lijk vervoerbedrijf H. J. Doornebosch op een vluchtheuvel doodgereden. De monteur stond op de tram te wach ten, toen de bestuurder van een auto, een 18-jarige scholier, juist voor de vlucht heuvel ging inhalen. De wagen slipte, reed de vluchtheuvel op en sleurde de monteur mee. In Den Haag is de 24-jarige verkoop ster K. Nobel om het leven gekomen toen zij op een hoek bij het linksafslaan met haar bromfiets tegen een auto botste. Uit Amsterdam vertrekt morgen een E.W.G.-groep van 17 vrijwilligers naar Perzië. De Europese Werkgroep (EWG), is een multi-nationale vrijwilligersorgani satie voor samenwerking met de ontwik kelingslanden, opgericht op initiatief van prinses Beatrix. De vrijwilligers afkomstig uit Neder land, Engeland, Ierland, Noorwegen en België, 14 verpleegsters, 2 verplegers en 1 röntgenlaborante, ontvingen een trai ning in Israel van zes weken. Het team wordt uitgezonden op verzoek van het Perzische ministerie van Gezond heid en zal gedurende 18 maanden in Perzië in diverse hospitalen Perzische verpleegsters opleiden. Momenteel bevin den zich reeds 45 EWG-vrijwilligers, werkzaam op het gebied van de verple ging, landbouwkunde, huishoudkunde, maatschappelijk werk en bouwkunde in Perzië. ADVERTENTIE Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatische pijnen. Met Togal in huis: gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft mej. mr. A. E Ribbius Peletier afscheid genomen als lid van de Raad van State. Ter gelegenheid van haar afscheid is zij benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Zij is de eerste vrouw die in dit hoge staatscollege zitting heeft ge had. Zij studeerde aan de rijksuniversi teit in haar geboortestad Utrecht rechts wetenschappen. Na haar promotie cum laude was zij werkzaam op het destijds bestaande Centraal Bureau voor Sociale Adviezen te Amsterdam. In 1925 werd zij secretaresse van de S.D.A.P. en secreta resse van de Bond van Sociaal-democrati sche Vrouwenclubs. In 1931 werd zij lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land. In 1937 werd zij gekozen tot lid van de Eerste Kamer, waarin zij tot 1946 zit ting had. Voorts was zij adjudant-direc trice van de School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam en voorzitster van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. Zij werd weer lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en lid van Gedeputeerde Staten van deze provincie. In 1958 werd zij als eerste vrouw benoemd tot lid van de Raad van State. Zij had zitting in de afdeling Binnenlandse Zaken, Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening en in de afdeling voor de geschillen van bestuur. Op 19 augustus zal het Duitse motor vrachtschip „Alba 25" in Groningen exe cutoriaal verkocht worden. Dit schip ligt al sinds mei 1964 bij de scheepswerf Hi- gro aan de ketting. De inzet van de exe cutoriale verkoop is een vordering van 450.000, die de Deutsche Schiffskredit- bank Aktiengesellschaft in Duisburg, de eerste hypotheekhouder op de „Alba 25" en de scheepswerf Higro hebben op de Rheingold Schiffahrt- und Handelsge schaft Gustav Rosorius. De „Alba 25" is het laatste vaartuig uit de vloot van der tien schepen, die Gustav Rosorius had Twaalf zijn er al verkocht op verzoek van de vele schuldeisers van de Duitse reder De scheepswerf Higro, die de verbou wing van het motorschip „Alba 25" heeft uitgevoerd, heeft een vordering van 167.500 op de Duitse reder, nog afgezien van rond 120.000 aan niet betaalde re keningen van verbouwing van andere sche pen. Door deze affaire is de werf Higro aan de rand van een faillissement ge bracht. Zij kreeg onlangs uitstel van be taling. Het gemeentebestuur van Zeist heeft een plan ontwikkeld voor de reconstruc tie van de oude kern van het dorp. Er zullen ongeveer 650 panden moeten wor den gesloopt, maar door een economi scher opgezette bebouwing zullen er ruim 1750 woningen voor terugkomen. In het plan zijn twee belangrijke noord zuid-wegen geprojecteerd en een hoofd weg, die op de twee noord-zuidverbindin gen aansluiting geeft. Deze weg loopt pa rallel met de Slotlaan. de belangrijkste winkelstraat en hoofdverkeersader van Zeist. Het is de bedoeling, de Slotlaan in de toekomst voor alle verkeer te sluiten. Midden in het nieuwe centrum is een groot parkeerterrein geprojecteerd, om zoomd door hoge woonflats. Op dit terrein zullen ongeveer 3000 auto's kunnen wor den gestald. Er komt bovendien uitwijk mogelijkheid voor 1000 auto's op een plein naast het nieuwe centrum. Bij de opstelling van de plannen is uitgegaan van een bevolkingsprognose van 75.000 inwoners in 1980. De uitvoering van het plan zal naar schatting 15 tot 30 jaar in beslag nemen en zal vele tientallen mil joen guldens kosten. Het gemeentebe stuur verwacht echter een flinke bijdra ge te kunnen krijgen van het rijk voor de sanering van het oude centrum. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Haite van der Schaaf. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Clouseau slaat weer toe", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Don Camillo in Moskou", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De kwajongens streken van Spankie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Elvis vliegt er uit", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „IJscoman. kijk uit", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; 14, 16.15 en 19 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek". 18 j. DIVERSEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschrften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Isaac Israëls". Kustcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen collec tie. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Galarie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cornelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn: woensdag 14.30 u.: „De Apebroodboom" DINSDAG 2 AUGUSTUS City, 20 uur: „Viva Maria!" Voor „Feestweek Santpoort" zie onder Verenigingsnieuws. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: expo sitie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". WOENSDAG 3 AUGUSTUS City, 20 u.: „Viva Maria!" Voor „Feestweek Santpoort" zie onder Verenigingsnieuws. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: expo sitie van gouaches en aquarellen van Joanne Apel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Voorlichtingscentrum Semafoorduin, IJmuiden: Expositie van haven- en ka- naalwerken; rondleidingen voor indivi duele bezoekers woensdag van 13.30 tot 14.30 uur en zaterdag van 11.30 tot 12.30 u. DINSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Geissel des Fleisches". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen van 19.30-21.30 uur, of na aanvraag Moens- plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Geis sel des Fleisches". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg. te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. tel. 26020, of Groenelaan 21. ADVERTENTIE Vijfdaagse werkweek. De regering van de Nederlandse Antillen wil voor het ge hele overheidspersoneel de vijfdaagse werkweek invoeren. Aan de Sociale en Economische Raad is verzocht hierover advies te geven. Vriend. Een 22-jarige jongeman die bij een goede vriend in Almelo op bezoek was. zag kans diens portefeuille met 950,en een gouden horloge te ste len. Het grootste deel van het geld ver braste hij in Den Haag. Gewichtig karwei. Volgend jaar zal een groots technisch project zijn voltooid, waaraan gedurende vier jaren door acht constructiebedrijven in Nederland is gebouwd: de fabricage en montage van 34 enorme stalen schuiven in de 17 ope ningen van elk 56' meter breed in de spuisluis van het Haringvliet. De spui- sluis is een belangrijk onderdeel van het Deltaplan.. Elke zeven weken worden een zeeschuif en een rivierschuif aan gevoerd bij de spuisluizen. Een comple te schuif heeft een gewicht van 760 ton. Nieuw land. Volgend jaar is het 60 jaar geleden dat het wetsontwerp tot in- podering van de Zuiderzee werd inge diend en 35 jaar geleden dat de afsluit dijk gereed kwam, 25 jaar geleden dat de Noordoostpolder droogviel en 10 jaar geleden dat hetzelfde gebeurde met Oostelijk Flevoland. Van de polder Zuidelijk Flevoland is het laatste dijk vak nu aanbesteed. Als ook de Marker waard zal zijn drooggelegd, zal de op pervlakte van ons land met 220.000 ha. (7 pet) zijn vergroot. Boos. Een inwoner van Utrecht kon zijn woning niet bereiken, omdat een groot aantal wachtende buspassagiers hem de weg versperde. Toen hij de mensen ver zocht opzij te gaan. bleven ze staan. Na veel geduid wist hij toch bij zijn voor deur te komen. Hij was toen zo kwaad dat hij uit een bovenraam een vuilnis bak naar beneden gooide, gelukkig zon der iemand te raken. Naar Moskou. In Moskou wordt van 4 tot 11 augustus het 18de internationale congres voor psychologen gehouden, waaraan ongeveer honderd Nederlan ders deelnemen, a.o. hoogleraren, be drijfspsychologen van Philips, AKU, Hoogovens en Staatsmijnen, en prak tiserende psychologen. De deelnemers zullen ook excursies maken, o.a. naar Leningrad, Tiflis, Sochi en Zagorsk. Ds. A. de Voogd overleden. In de ouder dom van 80 jaar is in Voorburg over leden ds. A. de Voogd, emeritus predi kant van de Ned. Hervormde Kerk in Delft. Hij heeft een groot aandeel gehad in de restauratie van de historische oude kerk. Oud-hoofdaalmoezenier overleden. In Den Haag is op 72-jarige leeftijd overleden pater E. I. M. baron van Voorst tot Voorst, een zoon van de vroegere voor zitter van de Eerste Kamer. Hij is o.m. aalmoezenier in Nederland-Indië en hoofdaalmoezenier van het Nederlandse leger geweest. Konijnenplaag. In het Betuwse dorp Och- ten heerst een konijnenplaag. Moestui nen worden kaalgevreten. Enkele jaren geleden vestigde een wild konijnenpaar zich onder een woning aan de Waal dijk. Nu huist er een omvangrijke kolo nie in taloze gangen én "holen onder het huis. IHtA/tAAAW/WWW\AAAA/WWWWWW\AAJWWWWWW> W\AAAAAA/VAAA/U\AAM\AA/W\AAAAAAAAA/IAAAAAAAAAM Het K.N.M.I. deelt mee: Vandaag onderging het weer een verbe tering, die samenhing met een zwakke rug van hoge luchtdruk. De verbetering zal echter maar van korte duur zijn, want de rug wordt snel gevolgd door een nieu we depressie, afkomstig van de oceaan. Deze depressie zal woensdag het weer in Nederland beheersen. De wind neemt in kracht toe, terwijl er tevens nu en dan regen zal vallen. In de temperatuur komt maar weinig verandering. WEFRRAPPORTEN Maximum-temperaturen u C M binnen- en buitenland. tri b. Neerslag: laatste 24 uur. r ïz 0) u - cS Den Helder regenbui wnw 17 14 Ypenburg regenbui wnw 18 7 Vlissingen licht bew. wnw 17 1 Eelde regenbui zw 17 7 De Bilt half bew. w 18 8 Twente zw. bew. wzw 18 5 Eindhoven zw. bew. wzw 16 1 Z.-Limburg half bew. wzw 18 11 Helsinki licht bew. zzo 19 4 Stockholm geh. bew. zo 19 0 Oslo regen ozo 19 11 Kopenhagen regen z 17 6 Aberdeen zw. bew. w 14 3 Londen licht bew. windst. 15 0 Amsterdam half bew. wnw 20 8 Brussel licht bew. zw 17 3 Luxemburg zw. bew. wzw 17 13 Parijs zw. bew. windst. 19 9 Bordeaux zw. bew. zw 23 0.1 Grenoble geh. bew. windst. 24 6 Nice zw. bew. nnw 24 0 Berlijn geh. bew. zzw 22 2 Frankfort licht bew. wzw 21 3 München regen z 23 0.1 Zürich regenbui w 23 6 Genève regen zw 25 2 Locarno zw. bew. windst. 23 12 Wenen zw. bew. wzw 24 0 Innsbruck zw. bew. verand. 21 1 Belgrado onbewolkt windst. 27 0 Rome zw. bew. ono 27 0 Barcelona zw. bew. nnw 26 0 Madrid licht bew. windst. 33 0 Mallorca licht bew. windst. 29 0 Lissabon zw. bew. nnw 25 0 Woensdag 3 augustus Zon op 5.04 uur; onder 20.27 uur. Maan op 21.48 uur; onder 6.50 uur. Maanstanden Laatste kwartier9 aug. 13.56 uur Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 augustus Hoog water 4.17 uur en 16.44 uur. Laag water 0.08 uur en 12.28 uur. Woensdag 3 augustus Hoog water 4.54 uur en 17.21 uur. Laag water 0.47 uur en 13.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2