HERFST' EN WINTER UIT PARIJS nmrgbLnnnn i Vuurwerk blijft achterwege in de collecties van Molyneux en Carven I EEG en voetbal «v i/ ii i n r i is n h IANAV0NI Engelse postzegel ter herinnering aan voetbaltriomf Studenten met huifkar nu in Rusland al-keeping DINSDAG 2 AUGUSTUS 1966 6 Carven Tv-documentaire over Teilhard de Ghardin Russische dansgroep maakt een Spaanse tournee Nieuwe zendtijdverdeling over twee weken bekend De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Operatie Barbarossa wordt als pocket uitgegeven Wie is de winnaar? Olie. De oliehaard is winnaar. Want olie is schoon. (1-0) En betrouwbaar. (2-0) En makkelijk. (3-0) En efficiënt. (4-0) En stabiel-in-prijs - want u betaalt voor olie nauwelijks meer dan 10 jaar terug. (5-0) En onafhankelijk - want u heeft uw eigen voorraad thuis. (6-0) Trouwens: waarom zou u niet gewoon de brandstof kiezen die u het veiligst vindt? (Van onze modeverslaggeefster) PARIJS. Onder de titel „collec tie voor alle continenten" laat Moly neux zien wat de vrouw volgens hem deze winter zal dragen. Het motto lijkt me wel wat overdreven, tenzij we het zo zien, dat er op alle conti nenten vrouwen zijn die, zolang een jurk van mooie stof gemaakt is en het etiket van een bekende couturier draagt, zich er niet om bekommeren of zij er wat stijf en saai uitzien. Stijf en saai was deze collectie namelijk in hoge mate. Opnieuw kregen we een show te zien die evengoed een paar jaar geleden gepresenteerd had kunnen worden. Vindingrijke of aparte modellen waren er niet te vinden en de roklengte was langer dan bij enige andere modeshow het geval is. Natuurlijk niet zo lang dat het een hele vernieuwing zou zijn, zoals Dior dat gedaan heeft. Nee, de rok be dekt net de knie, die dan ook nooit zicht baar is, noch bij de jurken, noch bij de klassieke tailleurs met rechte rokken en rechte jasjes. De kleuren die Molyneux gebruikt zijn somber; grijs, beige en bruin zijn favoriet bij hem. De enkele keer dat een iets sprekender kleur ge bruikt wordt, is dit rood, een dof rood ech ter. De stoffen zijn mooi en dat maakt de modellen vaak toch opvallend. Zo is er een groene jas, die opengeslagen een groene tweed jurk laat zien van dezelfde stof als de voering van de jas. Lief is het roze cocktail-ensemble met klokkend on derstuk, maar we hebben dit soort jurkjes al zo vaak gezien en niet eens dit sei zoen. U weet het wel, een strikje hier, een ceintuurtje daar, en een bloem weer ergens anders. Een eigen gezicht hebben de avondjurken. Deze jurken zijn simpel van snit, volgen het lichaam nauwgezet en eindigen in rechte rokken met een heel bescheiden split je van voren of opzij. Op slanke figuren zoals de mannequins die uiteraard hebben, staan deze jurken die een strakke taille hebben heel flatteus. Bij het verlaten van het huis Molyneux ontstond een opstoppinkje, omdat talrijke fotografen bezig waren foto's te nemen van twee belangrijke Engelse theater mensen. Het waren Noel Coward en Mar garet Leigh ton, die deze show hadden bij gewoond. Op de vraag hoe zij de col lectie had gevonden antwoordde Margaret Leighton, dat zij er zeer mee was ingeno men. Wat dacht zij dan van de London look, die toch ook veel opgang in Parijs maakte? Hierop antwoordde Noel Co ward. dat zij beiden tot het conservatieve slag behoorden en dat zij niet op de hoog te waren van wat de andere Parijse hui zen brachten. Ongetwijfeld zou de modeshow van Car ven, die 's middags plaats vond, hen ook na aan het hart gelegen hebben. Deze show bestond uit twee delen. Eerst toon den de mannequins de boutique-collectie voor het jonge meisje. Het vreemde was dat deze kleren veel „ouwelijker" waren dan de kleren die Carven later in de eigenlijke collectie toonde. Het enige jeugdige en voor dit modehuis opvallende was dan ook, dat de rokken vrij kort wa ren, zeker 4 cm. boven de knie. Zodra echter de grote collectie aan de beurt komt, is het afgelopen met deze korte rok ken. Toch is in de hele collectie de knie zichtbaar. Carven vindt de knie kennelijk een stuk mooier dan de knieholte, want veel jurken lopen rond en zijn van achte ren een stukje langer dan van voren. De collectie van Carven is gemaakt voor het eigen groepje klanten. Ofschoon zij niet erg met de tijd mee gaat is zij toch veel vrolijker en heeft zij veel meer een eigen karakter dan die van Molyneux. De v- vorm is een telkens terugkerend motief, dat op verschillende manieren wordt ge bruikt. Bij de jurken en de rokken is het de brede plooi, soms van voren, soms van achteren in de vorm van een omgekeerde v. Bij de cocktail- en lange avondjurken vinden we eveneens deze v-vormige De afloop van de EEG-besprekingen over de landbouw in Brussel heeft nie mand onverdeeld blij gemaakt. Maar was er voor minister Biesheuvel wel meer te bereiken? Het PAROOL wijst er op dat het Nederlandse landbouwbeleid al jaren lang stelselmatig gericht is geweest op een doelmatige produktie en in verhou ding lage prijzen. Hier ligt het grote verschil met de andere EEG-landen, die steeds een meer beschermend beleid hebben gevoerd en nu in het kader van de EEG hun produ centen niet teveel risico's willen doen lo pen. In een ruimer verband komt hier weer tot uiting het onderscheid tussen het vanouds naar buiten gerichte Nederland en de meer op zichzelf gerichte andere landen. Nu is dit beeld allang sterk gewijzigd door de grootscheepse industrialisering ook in ons land, welke over de hele li nie een sterke noodzaak tot export heeft geschapen. Zo heeft de landbouw het ka rakter gekregen van een nakomertje i de ontwikkeling, en geniet het de zorg en de angst, die nakomertjes zo vaak ten deel valt. De andere positie van Neder land op dit punt moest in aanmerking worden genomen, maar kon niet door slaggevend zijn. En zo zien we het beeld van minister Biesheuvel te Brussel, pro berend zover te springen als zijn polsstok lang was. Hij heeft vrij veel moeten aanvaarden o.a. een wat te hoge melkprijs, maar ook wel iets bereikt, b.v. enige waarborg te gen de concurrentievervalsing in de tuin bouw. De basis is nu gelegd voor de be- plooien en bovendien een v-hals, meestal heel diep uitgesneden en afgezet met pa- jetten. Carven noemt haar ontwerpen vaak naar haar bekende parfumsoorten. Zo is er bij voorbeeld „ma griffe", een fel groe ne zijden avondjurk en „vert et blanc", een witte lange avondjurk waar overheen een lange cape van doorzichtige groene crêpe, twee jurken die typerend zijn voor deze niet bijzonder belangwekkende, maar wel sympathieke collectie. Morgen, 2 augustus, verzorgt de KRO voor het RKK op Nederland 2 een1 uit zending van het eerste deel van een do cumentaire over pater Pierre Teilhard de Chardin. In dit eerste deel wordt aan dacht besteed aan de aard van de wer ken van Teilhard en de omstandigheden die de publikatie van zijn geschriften pas na zijn dood mogelijk maakten. Het tweede deel dat op dinsdag 9 augustus, eveneens via Nederland 2, wordt uitgezonden bevat onder andere een interview met kardinaal Ottaviani, die de bezwaren toelicht van de curie tegen be paalde gevolgtrekkingen uit Teilhards vi sies. De Parijse shows worden vaak door prominente personen bezocht. Op de shows van Pierre Cardin gaven de heer en mevrouw Nixon blijk van hun belangstelling. MOSKOU (AP) Igor Moiseyevs Rus sische dansgroep zal op 25 augustus een tournee beginnen in Spanje. Dit zal het eerste bezoek van een Sov jet Russische culturele groep aan Span je zijn sedert de Spaanse burgeroorlog. De troep zal optreden in Santander. Ma drid, Bilbao, San Sebastian en Barcelo na. Het is een tegenbezoek voor dat wat Antonio -en zijn Spaanse dansers kort ge leden aan de Sovjet-Unie brachten. (Van onze radio- en televisiemedewerkster AMSTERDAM By de N.R.U. kon men ons mededelen dat over ongeveer twee we ken de nieuwe verdeling van de zendtijd bekend zal worden gemaakt. sprekingen van de EEG met de VS voor de z.g. Kennedy-ronde. Nederland heeft hierbij veel belang, ook voor zijn land bouw die goedkope voedergranen van daarginds nodig heeft. En wat het prijs peil betreft, dat kan in de EEG na het tot standkomen van de douane-unie toch niet veel meer verschillen. In Het ALGEMEEN DAGBLAD acht het enige waarover men zich kan verheu gen, dat de EEG eindelijk in staat is in Genève volledig deel te nemen aan de be sprekingen over de Kennedy-ronde. Maar verder: Twee keer heeft men gebukt voor Pa rijs: één keer in de Commissie bij de op stelling van de oorspronkelijke plannen, één keer in de ministerraad om tenminste een akkoord te bereiken. Laatste trein De VOLKSKRANT constateert dat de Euromarkt-commissie de laatste trein naar Genève kan nemen. Door het door Frankrijk vooral gedwon gen) aarzelen van de EEG-commissie om in Genèver te verschijnen met een pakket voorstellen over de tariefsverlagingen voor landbouwprodukten, is zeer veel tijd verloren gegaan. Maar er is in ieder ge val weer een kans dat er een Kennedy- ronde (verlaging van de wederzijdse in voerrechten) komt, ook al zal die niet zo ingrijpend zijn als de eerste plannen in het uitzicht stelden. Wel wijst het blad erop dat Nederland voor de Europese landbouwpolitiek een forse prijs gaat betalen. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nws. 7.23 Gram.muziek en rep. (7.30 Van de voorpagina). 8.00 Gram.muziek en rep. 9.00 Van alle markten thuis. 9.05 Gewijde muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Jeugd vraagt naar muziek. 10.00 Grammu- ziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Holland Festival 1966: 12.00 Jazz. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Viool en radio-concertorgel. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.30 Latijns- Amerikaanse muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamerorkest. 14.40 Pianorecital. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Voor de zieken. 16.30 Wegwijzer. 17.30 VARA's Pop show. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten en gram.muziek. 18.30 Net een mens. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Klanken uit.Oostenrijk. 20.00 Nws. 20.05 Discofestival: gevar. platenpr. 20.45 Tekst en uitleg. 20.55 Tango-rumba orkest. 21.25 Op de praatstoel. 22.00 Strijkorkest. 22.25 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.45 Actuali teiten. 23.00 Contrasten. 23.55 Nws. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gram.mu ziek. (7.30 Nws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek. 8.30 Nws. 8.32 Strijkkwar tet. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Touringclub. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Gram.muziek. 12.50 Instr. kwintet. 13.10 Operamuziek. 14.00 Vandaag is ge noeg, hoorspel. 14.35 Gram.muziek. 15.50 Bijbelvertelling. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Pianoconcert. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Britse volkslied jes. 18.25 Koorzang. 18.45 Country en Wes- temmuziek. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Meisjeskoor. 19.50 Wereldpanorama. 20.00 Concordia Seminary-koor uit St. Louis Missouri USA. 21.30 Christen-zijn in het huidige Indonesië. 21.50 Gram.muziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws en herh. SOS- berichten. 22.40 Orkest. 23.00 Vereniging van teerheid en kracht. 23.15 Gram.muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM HL 240 m. en FM-kanalen. 9.00 Nws. 9.02 Gevar. platenpr. 10.00 Nws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Platenpr. 11.00 Nws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 Koffie met Kees. 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Holl. plaatjes. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Muziekpr. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Gevar. platenpr. 15.00 Nws. 15.02 Gram.muziek. 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues. 17.00 Nws. 17.02 Gevar. platenpr. voor automobilisten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, SOS-berichten. 12.48 Gram.- platen. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nws. 16.00 Kinderpr. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 La tijns-Amerikaanse muaiek. 19.00 Nws. 19.40 Spirituals en gospelsongs. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Lichte muziek. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Jour naal voor gehoorgestoorden. 19.35 Hollywood A Go Go, beatshow. 20.00 Journaal. 20.20 Achter het nws. 20.45 Z-Cars, TV-film. 21.35 Fiesta Gitana: zigeunermuziek. 22.05 Dorps klanken, rep. over ruilverkaveling. 22.40 Ac tueel humanisme. 22.50 Nws. NEDERLAND II 20.00 Nws. De Humboldtschool. 20.35 Tijd voor show. 20.50 Nachtelijk New York, film impressies. 21.30 De man in het glas, pro gram. van een mimespeler met piano. 21.50 Attentie. 22.10 Teilhard de Chardin. 22.40 Journaal. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 Voor de kinderen. 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Hank Drie is teveel, TV-film voor de jeugd. 19.30 Uitzending Stichting Sócutera. 19.35 De Flintstones, te kenfilm. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brand punt. 20.50 't Circus sterft, leve het circus, filmreportage. 21.35 Er is geen weg terug: gesprekken over de verhouding tussen chris tendom en communisme in de landen achter het IJzeren Gordijn. 22.20 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Mr. Magoo. tekenfilm. 20.05 Luipaard op schoot. 20.30 LIEDJESPROï GRAMMA. 20.40 Het dodelijk patent, TV- film. 22.10 Journaal. Die prijs wordt van de Nederlandse consument individueel gevraagd doordat allerlei agrarische produkten nog duurder zullen worden dan ze nu zijn. En dat zijn bijna allemaal produkten die tot de aller belangrijkste levensbehoeften van de mens behoren. Sprong in duister De Alkmaarse Courant noemt het resul taat „een sprong in het duister". Voor de Nederlandse agrarische onder nemers wordt de gemeenschappelijke markt bepaald geen „tafeitje-dek-je, ezel tje-strek-je". De Nederlandse delegatie, onder aan voering van de deskundige en strijdvaar dige Biesheuvel, heeft er echter uit ge haald, wat er voor ons land uit te halen was. Ei m m m m m Het EINDHOVENS DAGBLAD spreekt van een koude kermis. Als sterk op de uitvoer van tuinbouw- produkten aangewezen land heeft Neder land het nakijken gehad en dat moet zijn invloed op de binnenlandse marktverhou dingen hebben. ioncessies Het DEVENTER DAGBLAD zegt dat het compromis inzonderheid van Italië en Nederland concessies heeft geëist, waar schijnlijk de meeste van Nederland Maar minister Biesheuvel heeft gedaan wat mo gelijk was om de risico's tot een mini mum te beperken. En hij kon de Kennedy- ronde te Genève, die een algemene ver laging van invoerrechten over de gehele wereld beoogt, niet in gevaar brengen door neen te zeggen. Deze invoerrechten werken immers wel zeer belemmerend op de internationale handel. In DE TIJD gaf Chronos zijn mening in dichtvorm: Mijn L wil niet zo best meer mee. Wij keerden daardoor van de ge vechten in de E.E.G. terug met EEGE handen. Zitvoetbal Hat wereldkampioenschap voetbal heeft de kranten tot vele ontboezemingen ge bracht. In de ZWOLSE COURANT gaf Ni co Scheepmaker een critiek weg op de Duitsers. In de wedstrijden tegen hen zijn nu al vier spelers weggestuurd. De reden daarvan is niet moeilijk te achterhalen. West-Duitsland heeft het theatraalste elftal van alle zestien deelnemers, met Haller als hoofdrolspeler en Uwe Seeler, voortdurend appelerend en om strafschop pen smekend om zijn eigen tekortkomin gen te camoufleren, als de vieux premier. Aldus Scheepmaker, die Duitsland van „zitvoetbal" beschuldigt. In de Engelse kranten vindt men de fraaiste dingen. In de DAILY MAIL steunt J. L. Manning Scheepmaker: ook hij zegt dat de Duitsers er slim gebruik van ma- De Britse PTT zal per 18 augustus een postzegel van 4 pence (20 cent) in de roulatie brengen ter herinnering aan de Engelse zege in het toernooi om de we reldbeker 1966. De speciale uitgave stelt een schietende voetballer voor. Rond de bal aan zijn voet staan de woorden „En- geland-triomfator". De zegel, waarvan 12 miljoen exemplaren in omloop worden ge bracht zal alleen in Groot-Brittannië te koop zijn. AMSTERDAM „Operatie Barbaros sa", de spectaculaire documentaire van Dick Verkijk, die onlangs door de VPRO werd uitgezonden, zal medio augustus als pocketbook worden uitgegeven door Moussault's Uitgeverij N.V. te Amsterdam. „Operatie Barbarossa' zal 144 pagina's tellen: de volledige tekst van documen taire met 200 foto's uit de filmbeelden. Operatie Barbarossa' zal begin sep tember meedingen naar de Prix Italia. De vijf Utrechtse studenten, die met een huifkar, getrokken door een tractor, de oude handelsroute van Nederlandse kooplieden tussen Vriezenveen en Lenin grad volgen, hebben de Russische grens stad Brest bereikt. Over het eerste ge deelte van hun tocht hebben ze iets meer dan twee weken gedaan. Ze hopen op 2 augustus in Leningrad aan te komen. ken als een tegenstander een waarschu wing heeft gehad. Maar ook doet hij een felle aanval op de FIFA, die Engeland steeds op Wembley heeft laten spelen. „Het FIFA-comité maakte van Wem bley Engelands fort tegen al de conven ties van de wereldbeker en alle regels van faire sport in" Censuur Het mooiste is Albert Barham's fillip pica tegen de Argentijnen in de GUAR DIAN. Om zijn gelijk aan te tonen zegt hij dat de vrije schoppen haast niet te tellen waren. the crowd of 88,000 as fouls, not goals, were, unfortunately, the things to count. There were 53— Waarom zijn de slotregels op het laat ste moment weggestoken? Er is een zeer waarschijnlijke reden voor deze censuur: van die 53 vrije schoppen kreeg Enge land er 34 tegen, Argentinië 19! Kikkerpad Nog even Leonhard Huizinga, die in DE TELEGRAAF zo enthousiast lollig blijft doen. Ditmaal had hij als dier van de week de kikker gekozen. Arme Leonhard, want wat zette de redactie er voor een plaatje bij? U raadt het al: een pad. Nederland 1: In het programma „Holly wood a go go", dat voor het journaal wordt uitgezonden treden onder anderen op Jackie The Shannon, Joe and Eddy, Dickey Lee en Chuck Berry. Na een afle vering uit de serie de Z-cars zendt de VARA een programma uit rond het Spaans zigeuner-ensemble „Fiesta Gita na". De leden van dit gezelschap brengen onder meer Fandango, Tanquilles, Bu- lerias, een gitaarsolo door Jose Motos en Baile por Fiesta Gitana (reconstructie van een zigeunerhuwelijk). Hierna ziet men een reportage over ruilverkaveling die Jan Veenman maakte in samenwer king met de afdeling Public Relations van de Cultuurtechnische dienst in Nederland- De samenstellers kozen de provincie Noord-Brabant waar onder andere in het land van Heusden en Altena, Oorschot en Boxtel ruilverkavelingsobjecten zijn uitgevoerd of nog uitgevoerd moeten wor den. Men ziet onder meer beelden van een vergadering, waar de betrokken boeren door stemming uitmaken of er al dan niet ruilverkaveld wordt. De 27-jarige Amsterdamse mime speler Rob van Houten treedt van avond op in het NCRV-programma op Nederland 1. Nederland 2: De Belgische zanger-caba- reüer Louis Neefs is vanavond de hoofd- peftoon in het NCRV-programma „Tijd voor show". Behalve Louis Neefs werken aan deze show mee de Belgische arties ten Marva, Ray Mondo Rocco Granata en de Nederlandse zangeres Ciska Pe ters. Na deze show kan men kijken naar de 'film „Nachtelijk New York", een im pressie van een nachtelijk bezoek aan de ze miljoenenstad, gemaakt door de Fran se documentarist Jean Marie Drot, van wie de NCRV al eerder een dokumentaire toonde over Amsterdam. Na een optre den van mime-speler Rob van Houten, muzikaal begeleid door pianist Louis van Dijk, wordt in een programma voor het RKK aandacht besteed aan het werk van pater Pierre Teilhard de Chardin. PUBLIKATIE VAN DE STICHTING VOORLICHTINGSCENTRUM OLIESTOOK. RIOUWSTRAAT 53, DEN HAAG Olie, dat is een rustig idee

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6