Wereldkampioenschap op de weg zonder Jan Janssen Atletiekkampioenschappen zijn selectief voor Boedapest Sterke Nederlandse bezetting in de Hollandweek II Gerrie Bruin niet meer bij concurrenten van Groen Derby-dag op Duindigt Donna Fez in Santpoort voor de geblesseerde Cromwell W Sportcommissie KNWU veroordeelde gedrag van Janssen in Beek met hard besluit Zes renners van Pellenaars in de Ploeg Anquetil sloot met Poulidor verbond voor het WK Moore voor drie jaar bij West Ham Carlos op zoek in Zuid-Frankrijk Honkbalweek start met Bayonettes- Antillen Srijd om titels naar vanavond verschoven Donner versloeg de Deen Larsen VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1966 15 Nog twee amateurs in ploeg Pellenaars Vriendschappelijk voetbal RCH oefent zaterdag TER NEUZEN ZIEK Elvstroem in Europees kampioenschap eerste in de 5,5 m klasse SPORTPROGRAMMA VOOR HET KOMENDE WEEKEINDE VOETBAL HONKBAL CRICKET SOFTBAL De sportcommissie van de KNWU heeft besloten Jan Janssen, die dit jaar winnaar werd van Bordeaux Parijs en in de Tour de France als tweede eindigde, niet op te stellen in de ploeg voor het wereldkampioen schap op de weg, dat op 28 augustus op de Nürburgring in West-Duitsland wordt gehouden. De voorzitter van de sportcommissie mr. J. van Balle- goyen de Jong, deelde mede dat dit besluit is genomen naar aanleiding van „het gedrag van Janssen bij het kampioenschap van Nederland in Beek". Daar verscheen Jan Janssen met ploeg genoot Piet Braspenninckx vijf minuten te laat aan de start en verdween na tien kilometer van het parcours. Zijn excuus dat hij op de weg naar de Adsteeg een lekke band had gekregen, werd door nie mand serieus genomen. De wegploeg bij de profs ziet er als volgt uit: Gerben Karstens (Leiden), Jo de Roo (Kruiningen), Henk Nijdam (Zun- dert), Kees Haast (Rijsbergen), Huub Zilverberg (Goirle), Huub Harings (Sib be), Wim Schepers (Stein) en Arie den Hartog (Elsloo). Eerste reserve is Jos van der Vleuten (Mierlohout), tweede re serve Jan Hugens (Hoensbroek). De KNWU heeft voorts drie dames in geschreven voor het wereldkampioenschap op de weg dat op 27 augustus eveneens op de Nürnburgring wordt gehouden. Het zijn de zusjes Bella en Katie Hage (St. Maartensdijk) en Ineke van Eyken (Baarn). Het bericht over de uitsluiting van Jan Janssen is ten huize van de oud-wereld kampioen in Ossendrecht als een bom ingeslagen. Janssen zelf was niet thuis, hij rijdt op dit moment een aantal crite ria in Frankrijk en zal pas tegen het einde van de volgende week voor de Gro te Prijs van Nederland in ons land terug keren. Cora Janssen, die telefonisch de mededeling intving, was radeloos. Zij wilde het bericht eerst niet geloven maar toen de bittere waarheid tot haar door drong, barstte zij in tranen uit. „Het is Jacques Anquetil en Raymond Poulidor, de twee grote Franse wielervedetten, die elkaar in de afgelopen Tour de France zo bewaakten dat zij beiden kansloos wer den voor de eindzege, hebben donderdag tijdens een wedstrijd in Chaumeuil een ver bond gesloten. Het tweetal kwam overeen elkaar tijdens het wereldkampioenschap op de weg dat zondag 28 augustus op de Nürburgring wordt gehouden tot 250 km te steunen. Daarna rijden zij elk voor hun eigen kans. Cora Janssen in tranen, vreugde tranen, bij haar man, toen hij twee jaar geleden in Sallanches wereld kampioen werd. Dit jaar is er geen kans op een regenboogtrui Voor Jan Janssen. Cora Janssen huilde gister avond uit verdriet, omdat de sport commissie van de KNWU haar man niet opstelde in de ploeg voor het wereldkampioenschap. verschrikkelijk Het is niet normaal meer", bracht zij met moeite uit. „Nog geen twee jaar geleden toen Jan in Sal lanches wereldkampioen werd, was ieder een erbij om met hem te pronken en nu dit". De getergde wielrennersvrouw was helemaal van de kook: „als dit wordt doorgezet, zal ik Jan aanraden een Franse licentie aan te vragen." Kees Pellenaars, die nu met zes man in de ploeg bijzonder sterk vertegenwoor digd is, vindt het een zware straf voor Jansen. „Maar je moet het ook van twee kanten bekijken. Die mensen (hij bedoel de de leden van de sportcommissie) heb ben zich in Beek ontzettend beledigd ge voeld. De voorzitter van de sportcommis sie had Janssen 's ochtens nog zijn ka mer ter beschikking gesteld om zich te verkleden. Daar hebben zij ook over de fietserij zitten praten". Maar Pellenaars bleef erbij dat ook wanneer men dit voor ogen houdt, de uisluiting van Janssen bij zonder ernstig is. „Hij is dom geweest, maar Janssen blijft een goede coureur. Ikzelf had maandag na Beek een ploeg op papier gezet en daar was Janssen bij." (Van onze sportredactie) De Nederlandse atletiekkampioenschap pen, zaterdag en zondag in Amsterdam op de nieuwe accommodatie Ookmeer, zijn al net als de Nederlandse zwemkampioen- schappen van de vorige week meer dan alleen een strijd om de nationale titels. Het is immers een ingrijpende selectie voor de Europese kampioenschappen, die voor de atleten eind augustus begin sep tember in Boedapest worden gehouden. De kandidaten, zoals die zich thans vrij duidelijk hebben aangediend moeten bij de kampioenschappen de proeve van be kwaamheid afleggen. Dat geldt dan bij de dames voor de sprinsters Vonk, Klaasen Bos, Van der Berg en Hennipman-Cruiming, die als es tafetteteam toch in ieder geval wel zullen worden uitgezonden en Bakker. Maar ook voor de 400 meter loopsters Slaman, Lou- er-Hinten en verrassend voor Stan Brehms van Sagitta, die dit seizoen als een opmerkelijke talent de Nederlandse sintelbaanbanen betreedt. Zij kan zich bij de Nederlandse kampioenschappen al bij de zo goed als zekeren voor Boedapest voegen. Tot die vaste Boedapest gangers zullen ook wel 800 meter loopsters La- man en Van Eyck-Vos horen, alsmede Marianne Thomas, na haar schitterende record hoogspringen van zondag, en Cor- rie Bakker bij het verspringen. Wellicht dat bij het discuswerpen Esther Goed hart-Schot voor het verrassende aspect in de samenstelling van de damesploeg kan zorgen. Dan zal zij verder dan vijftig meter moeten gooien. Dan zijn er nog Loes Boling bij het kogelstoten en discus werpen en Greet Versterre bij het speer werpen, die verrassen kunnen, maar toch niet tot internationaal niveau zullen reiken, hoe goed ook vooral de vorm van Greet yersterre momenteel is. Een reis naar Boedapest claimen kan wel Ria van Slooten, indien zij op de 80 meter horden zo snel is als de laatste tijd bij haar ge bruikelijk is. Bij de heren zijn de Nederlandse kam pioenschappen lang niet alleen vanwege de selectie een aantrekkelijke zaak. Op vele nummers immers kan ook een span nende strijd verwacht worden. Op de sprintnummers met Heemskerk en De Win ter bijvoorbeeld, op de 800 meter eveneens met Scharn en Blok of op de 1500 meter met dezelfde lopers en recordhouder Snep vangers. Op de 5 km zal Op den Oordt nu uit eigen initiatief zijn kandidatuur moe ten stellen. Veel meer zullen dat in Am sterdam toch niet kunnen, of het moet de groep zijn, die uit 100 en 400 meter lo pers zijn te formeren voor de estafette. Behalve Eef Dolman, die gisteren zijn profcontract met de Televizier formatie afsloot, zullen ook de amateurs Klooster man uit Leiden en Van Middelkoop uit Rotterdam volgend jaar deel uitmaken van de prof-formatie van Kees Pellenaars. Verwacht wordt dat zij over enkele weken hun contracten zullen tekenen. Dolman zal waarschijnlijk in september zijn debuut maken. Bobby Moore, de aanvoerder van het Engelse elftal heeft gisteren een drieja rig contract getekend bij West Ham Uni ted. Moore, die zich kort voor het wereld kampioenschap op de transferlij st liet plaatsen, stond sedert april van dit jaar bij West Ham United op een maandcon- tract. De Braziliaan Carlos, die met Telstar niet tot een akkoord kwam over een nieuw contract, vertoeft deze week in het zuiden van Frankrijk. Carlos zoekt er zijn nieuwe voetbalheil en uit het feit, dat hij lang wegblijft wordt in IJmuiden al opge maakt, dat hij tot zaken is gekomen. Wilson die bij Telstar geen nieuw con tract kreeg, is eveneens in Frankrijk op zoek geweest naar een nieuwe club, maar hij kwam deze week teleurgesteld in IJmuiden terug. Hij was nog niet ge slaagd. Het Haagse ADO heeft gisteravond op het Zuiderpark rtiet 1-1 gelijkgespeeld te gen Beograd uit Joegoslavië. Beide doel punten werden na de hervatting gescoord. Er waren 4500 toeschouwers. In Groningen verloor GVAV met 1-0 van Velje Boldklub uit Denemarken. De enige treffer kwam reeds na zes minu ten tot stand. In Groningen keken 5000 belangstellenden. RCH speelt zaterdagmiddag, aan vangstijd vijf uur, een oefenwed strijd. Tegenstander is de amateur club Zandvoortmeeuwen. De ont moeting vindt plaats op het RCH- terrein. (Van onze honkbalmedewerker) Zaterdagmiddag gaat de derde Haar lemse honkbalweek van start. Om half drie begint de openingsceremonie, waar aan de drumband Bato zijn medewerking zal verlenen. De burgemeester van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal het toernooi officieel openen, waarbij de vier deelnemende ploegen aanwezig zullen zijn. Om drie uur begint de eerste wedstrijd van het toernooi: het team van de Ne derlandse Antillen speelt dan tegen de Augsburg Bayonettes die vanmiddag in ons land arriveerden. Zaterdagavond speelt het Nederlands team tegen de Ca lifornia Stags. Deze wedstrijd begint om acht uur en zal dus onder kunstlicht wor den gespeeld. Het stadion zal tijdens de derde honkbalweek een sterkere verlich ting krijgen dan in voorgaande jaren. De benodigde voorzieningen daartoe zijn in de afgelopen dagen getroffen. Bij de namen, die wij woensdag publi ceerden, van de spelers, die voor Neder land zullen deelnemen aan de Haarlemse Honkbalweek, zijn die van Beidschat, Ter Neuzen en Nagelkerken weggevallen. Zij maken echter ook deel uit van de ploeg. Overigens zal Ter Neuzen zeker niet voor dinsdag kunnen spelen, aangezien hem door zijn huisarts volstrekte rust is voor geschreven wegens griep. De Hollandweek II, die gisteren op het IJsselmeer voor Muiden is gestart, mag zich weer in een grote belangstelling van de Nederlandse topzeilers verheugen. Vooral de Olympische Flying Dutchman- en Finnjollenklasse zijn bijzonder sterk bezet. De Flying Dutchman klasse leverde een overwinning op voor de Rotterdammer Ben Verhagen, die dit keer in Fred Im- hoff een grote concurrent had. De Sche- veninger, winnaar van het eerste gedeelte van de Hollandweek, was vooral in het tweede kruisrak een bedreiging en lag zelfs een tijdje op kop. Maar de gerouti neerde Verhagen ging tenslotte winnend over de aankomstlijn. De strijd in de Finnjollen was met 57 deel nemers aan de start 'n spectaculair schouw spel dat vooral bij de eerste boei de moeite waard was. Achter een kopgroep, bestaande uit de Nederlandse kampioen Wim Maarse, de Nieuwzeelander Trelea- ven, Otto en de Belg Rogge, ging het veld in gesloten formatie op de boei af. Het gedrang was zo hevig dat op een gegeven moment de boei niet meer te zien was. Hans Sleeswijk was een van de slachtof fers, die in bakboord-stuurboordmoeilijk heden kwam. Hij verliet vrijwillig het wa ter. Na het tweede kruisrak lag de Belg Rogge op kop, direct gevolgd door Maar- se en Trealeaven, die hen later voorbij gingen. Na een spannend slotduel won (Van onze sportredactie) „Volgend jaar kan ik hem hebben," meende Andijker Gerrie Bruin vorig jaar na de Nederlandse baankampioenschap- pen. Hij doelde op Tiemen Groen, die hem in de finale van het achtervolgings kampioenschap voor amateurs had ver slagen. Bruin had vorig jaar nog niet zo veel ervaring op de baan en hij was ver rassend snel omhoog geklommen, maar gisteren is toch wel gebleken, dat zijn uit spraak te voorbarig is geweest. Bruin werd namelijk in de kwartfinales van het achtervolgingskampioenschap van dit jaar al uitgeschakeld, terwijl Tiemen Groen tot dusver veruit de beste tijd liet afdrukken. Het eerste deel van de Nederlandse baankampioenschappen was gisteren ove rigens onvoltooid. Na series en kwartfina les in de achtervolging en halve finales sprint van de amateurs kon 's avonds het programma niet worden hervat. De baan van het Olympische Stadion was door hevige regenval te nat geworden. De wedstrijden worden nu vanavond voortge zet. Tiemen Groen liet 's morgens in de se ries van de achtervolging al een tijd van De Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner is donderdag bij het internatio nale Piatigorski-schaaktoernooi in Califor- nië opgeklommen tot een gedeelde derde plaats door een overwinning op de Deen Larsen. Eerder in de partij, die 41 zetten duurde, had Larsen een remise-aanbod van de Nederlander van de hand gewe zen. De Rus Boris Spasski hield de lei ding door een overwinning in 22 zetten op de Duitser Wolfgang Unzicker. De stand: 1. Spasski (Rusl.) 7 pnt.; 2. Larsen (Denem) 6 pnt; 3. Ex Aequo: Donner (Ned), Fischer (V.S.), Najdorf (Arg), Reshevsky (V.S.) en Unzicker (W Did), allen 5% pnt." 8/9. Petros jan (Rusl) en Portisch (Hong) beiden 5 pnt; 10. Ivkov (Joegosl.) 314 pnt. De viervoudige wereld- en olympisch kampioen Paul Elvstroem heeft donderdag de eerste race van de zeven om het we reldkampioenschap zeilen in de 5,5 m klasse gewonnen. De wedstrijd voor de kust van Kopenhagen werd in een ruwe zee en met slecht weer gehouden. Elv stroem heeft van de start tot de finish de leiding gehad. Tweede werd de Brit Robin Aisher en derde de Westduitser Rudolf Harmstorf. De Amerikaan Mosbascher en de Duitse Oldendorïf hebben donderdag de eerste van de acht races in de strijd om de Dragon Gold Cup, die in Kopenhagen wordt gehouden, gewonnen. Mosbascher was de sterkste in groep 1, terwijl Olden- dorff in de tweede groep zegevierde. 5 min. precies over de 4 km. afdrukken. Groen had een droge baan en weinig wind als gunstige omstandigheden en dat mis ten onder meer Gert Bongers uit Voorst en Harry van Piere uit Uithoorn, die respectievelijk 5.11.8 en 5-08.8 reden en daarmede toen derde en vierde werden achter ook Fedor den Hertog met 5.07.5. Voorts bereikten de laatste acht Bruin met 5.12.1, Van de Ruit met 5.12.6, Kroo- nen met 5.17.4 en Poortvliet met 5.18.0. 's Middags reed Groen (5.03.2), Poortvliet (5.18.4) naar de geschiedenis. Den Hertog (5 08.9) toonde geen clementie met Kroo- nen (5.18) en Van de Ruit (5.14.5) bleef Van Piere (5.19.3) voor. De spannendste rit was die tussen Bruin en Bongers en die werd gewonnen door de jonge Bongers (5.16), die zijn woonplaats Voorst al ge ruime tijd heeft verlaten om als lid van de Amsterdamse wielerclub Olympia baanervaring op te doen en vooral in Alk maar succesvol te koersen. Bruin noteer de 5.17.1. De sprint amateurs had het verwachte verloop. Titelhouder Jansen handhaafde zich de halve finales door en zal in de eindstrijd Wim Koopman als tegenstan der krijgen. Klaas Balk uit Badhoevedorp, pas 17 jaar oud en voor deze kampioen schappen amateur geworden, nadat hij enkele weken geleden sprintkampioen bij de nieuwelingen werd, was in de halve fi nales kansloos tegen Koopman, die hem in twee ritten terugwees. Snelste tijden van Koopman over de laatste 200 meter, 12.2 en 12.4. Balk had eerder Ruikers uitge schakeld. In de andere halve finale was Kipping twee maal in twee ritten de min ste. Jansens tijden over de laatste 200 meter 12.8 en 12.1. Wim Maarse met gering verschil. Tweed» Trealeaven. derde Rogge, vierde Bink horst en vijfde Beek. In de draken, dit keer maar matig be zet, ging de overwinning naar Wim Klomp, die van start tot finish op kop zeilde. Zondag de Derby-dag op Duindigt. Inzet voor een groep van negen driejarige dravers, het overschot van 144 ingeschrevenen, 25.000,aan prijzen en premies. Het is de 42ste Derby, waar onder er verscheidene zijn geweest die van allure veel beter waren. Desondanks blijft deze grote klassieker een enorme trekpleister voor het publiek, dat terecht de Derby als de grote krachtproef ziet. Merkwaardig is echter even als vorig jaar dat één der snelste driejarigen El Hadie niet ingeschreven werd. Jammer, want juist dit paard had een volkomen open karak ter aan dit treffen kunnen geven. Door zijn afwezigheid is nu de combinatie Jan Wage naar Jr.Eronica W. groot favoriet, hoewel Wagenaar terecht een slag om de arm houdt. De merrie is aan de start lastig en maakt daar maar al te graag een fout. Bovendien heeft de enorme regenval een spaak in het wiel der voor bereiding gestoken. De trainingsbaan van en- trainement Wagenaar staat grotendeels onder water, waardoor de training ernstig wordt be lemmerd. Dit opent perspectieven voor Embe- riza S., die op Mereveld bewees uithouding vol doende te hebben voor de 2500 meter van de Derby. Een groot vraagteken is Espanola, met de Fries Jaap Hof. De merrie is wellicht de snelste, maar haar draf heeft al meerdere malen tot uitschakeling geleid. Indien Hof erin is ge slaagd de juiste correctie hierop te vinden is zij een eerste kanspaard, waaruit maar weer blijkt dat zelfs ook in deze Derby alles nog weer mogelijk is. De tips: DUINDIGT, zondag 7 augustus (1.30 uur) DRAVERIJEN 1. Diana R-prijs: 1. Elma Kinley; 2. Dione G.; 3. Edelreiger S.; outsider: Eline Vere. 2. Leo Englebert-prijs: 1. Cherie Spencer; 2. Diogen; 3. Bruno; outsider: C Alkestis van E. 4. Bento Kitty-prijs: 1. Annemarie Cato; 2. Alpenraaf S.; 3. Boy Scotch; outsider: Canard S. 5. Derby E: 1. Eronica W.; 2. Emberiza S.; 3. Elisabeth Hollandia; outsider: Espanola. 7. Amateurkampioenschap IV: 1. Domingo; 2. Carla: 3. Clementina Lee; outsider: Zirkoon. 8. Kenners Klasse-prijs: 1. Quicksilver S.; 2. Olivier B.; 3. Aureola; outsider: Fritz Hanover. 10. C. Alkestis van E-prijs: 1. Carma; 2. Detra; 3. Diamant Dear; outsider: Dinka. RENNEN 3. Zilveren Schild: 1. Cambrousard; 2. Remui II; 3. Beautifull Girl; outsider: Escurial. 6. Cambridgeshire: 1. Divisio; 2. Iliona; S. Evian; outsider: Sambo. 8. Baboon-prijs: 1. Rolanda; 2. Kokette Katin- ka; 3. Patricia; outsider: Flokarin. HILVERSUM, zaterdag 6 augustus (6 uur) 1. Deter d'Aster-prijs: 1. Edward A.; 2. Etoile de Quinio; 3. Erica; outsider: Esmeraud. 2. Eronica W-prijs: 1. Carla; 2. Amore Guy; 3. Baltimore; outsider: Carrière. 3. Emberiza S-prijs: 1. Diamant Dear; 2. Do- rita Spencer; 3. Dita Pluto; outsider: Chopin. 4. Criterium der 3-Jarigen: 1. Enterprise Hol landia; 2. Edelpapegaai S.; 3. Ever Queen; out sider: Ellen Tinga. 5. Evelyn Hollandia-prijs (le afd.): 1 Aristo Scotch; 2. Taky Erebus; 3. Bento Kitty; out sider: Bravour S. 6. Evelyn Hollandia-prijs (2e afd.): 1. Zus Hanover; 2. Star Performer; 3. Amigo; outsider: X Pluto. 7. Eiko T-prijs (le afd.): 1. Comtesse Terraise; 2. Beautiful Star; 3. Crisante; outsider: Diana Sunshine. 8. Eric Kinley-prijs: 1. Caracara S.; 2. Berna- dine: 3. Baron Heny; outsider: Zarak. 9. Mars-prijs: 1. Flits; 2. Firmin; 3. Feeloader; outsider: Fletcher D. 10. Eiko T-prijs (2e afd.): 1. Blanchefloor: 2. Cita du Maire W.; 3. Dominica; outsider: CH. van Rood en Noot. Cromwell W. (links) met Jan van Dooyeweerd en Antilope R. met Harry Pools. Cromwell W. zou in deze strijd nog aan de winnende hand blijven. (Van onze sportredactie) De ranke benen van het paard Crom well W leken zo soepel naar de zege in Santpoorts korte baandraverij te draven. Jan van Dooyeweerd had een opmerke lijk geluk met dit paard, dat in de tweede omloop een tegenstander miste, omdat die tegenstander, Xylon S van de Bever- wljkse pikeur Pools werd teruggenomen na een beenwond, en dat in de derde om loop van de vijf overblijvende paarden werd vrijgeloot voor de eerste draverij en. Cromwell W stond dus uitgerust, Tweede divisie: Hermes DVS—PEC Zwolsche BoysRoda JC WageningenLimburgia NOADWilhelmina AGOVV—Haarlem Helmondia '55Excelsior SC GooilandHilversum Heerenveen—ZFC Tubantia—FC VVV Baronie—HVC VeendamFortuna VI. Reserve le divisie: ADO 2—Excelsior 2 Sparta 2Holland Sport 2 Telstar 2—Heracles 2 Zaterdag 6 augustus Derde klasse A: SRABloemendaal VUCLibanon Reserve 1: UW 2—Nicols 2 Reserve 2B: OVVO 3—Sparta 3 RAYON HAARLEM IA: THB 2—Telefonia 1B: HFC Haarlem 2 Schoten 4 2A: Kennemerland 3—OG 3 Halfweg—HCJ 2B: Geel WitAlkm. Boys 2C: SIZOTerrasvogels 3 HBC '64 2—Fluor S. 2 2D: Telefonia 2—DSS 3 2E: Bloemendaal 3HVH 2 Foresters 2Alkm. Boys 2 2F: HCK 5—Telefonia 3 HCJ 2—HFC Haarlem 3 Zondag 7 augustus Tweede klasse C: WassenaarDHS Derde klasse B: Robur '58Baseball Pais Robur '58—Baseball Pais UitsmijtersElinkwijk Reserve 1: Ajax 2—HVGA 2 Reserve 2A: ADO 2—ABC 2 Reserve 2B: Schoten 2—HVGA 3 RAYON HAARLEM IA: RCH 2Schoten 3 Terrasvogels 2 Roos wijk 2 HVH—OG 2 1B: DIO 2Foresters DSS 2—HCK 3 2B: THB 3Alcm. Victrix Bloemendaal 2HCK 4 DSS Halfweg 2E: -Ripperda 2 2F: Alcm. Victrix 3 Eerste klas A: HCC—HBS Rood en WitQuick VOCHermes DVS Eerste klas B: ACC 2—VRA ExcelsiorRood en Wit 2 SCHC—HCC 2 Sparta—De Krekels Tweede klas B: Bloemendaal 2—VRA S HilversumRood en Wit 3 Tweede klas E: Rood en Wit 4ACC 3 Derde klas B: VOC 4Rood en Wit 5 Derde klas C: VUC 2Rood en Wit 6 Zaterdag HCK—Vodo SC (18.30 uur) Zondag StorksDSS (11 uur) Onze Gezellen—HHC (11.30 uur) BloemendaalEDO (14 uur) Maandag THBDe Pinguïns 2 SC Haarlem 2EHS 2 VVGA 2TIW 2 HCKEDO (junioren) Dinsdag Onze Gezellen 3AMVJ DSS 3Bloemendaal 4 HHC 3ODIZ HHC 5—THB 2 Woensdag HCK 4TYBB 3 Donderdag EHS—DSS 2 Bloemendaal 3 Onze Gezellen 4 Schoten 2HBC VrUdag De Geuzen 2HCK 3 Lijnden—EHS 3 maar nerveus, voor de beslissende lopen In Santpoort. Maar daarin blesseerde het paard zich. Het kon Antilope R met Har ry Pools in drie enerverende ritten van zich af houden, maar liep toen de bles sure op. In de beslissende ritten kreeg daardoor outsider Donna Fez een ge makkelijke triomf binnen bereik. Die triom kwam er voor Donna Fez met rijder J. van Buytene. De Braban der was verrassend doorgedrongen en be machtigde de gouden zweep, een bedrag van 1000 voor de eigenaar en het kam pioenschap Zuid. Dat ontging dus Van Dooyeweerd, die vorig jaar de draverij in Santpoort had gewonnen. Behalve Donna Fez en Antilope R en Cromwell W drongen tot de laatste om loop door Vicente Hollandia en Zonne straaltje, die echter door repectievelijk Donna Fez en Antilope R uitgeschakeld werden. Eerder al, in de eerste omloop, waren verrassend Etty Hollandia en Barones Spencer K uit het veld van twintig dra vers verdwenen. Barones Spencer K. ging languit en Etty Hollandia werd er uit ge lopen door Un Gamin, die zelf ook weer sneuvelde in de tweede omloop. De uitslag van de totalisator: eerste omloop: winnend Donna Fez 17.80, plaats 6,-, Antilope R 4.80, Cromwell W. 2.20; tweede omloop winnend Donna Fez 8.40, plaats 2.-, Cromwell 2.10, Antilope R 1.70; derde omloop winnend Donna Fez 2.20, plaats 1.60, Cronwell W plaats 1.40.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15