Regenverzekeraars niet door slecht weer gedupeerd Koninklijk vakantieverblijf staat te dicht bij de zee GROEN Co. Kort en bondig Risico's zijn over vrijwel de gehele wereld gespreid Zorgen van huiseigenaar Huidaandoeningen door chemische stoffen Brouwershaven zonder begroting voor 1966 Zeven Haagse jongens beboet Rover slaat winkelier neer I# mmmm Het koud-water wonder uit Zweden mo mo mm KM 25 Nog niet herstelde dompteur trad weer op Winkel uitgebrand in Amsterdam Doden in het verkeer Eis van een jaar voor roofoverval Koel weer F c ■KI 20 TOTAL DAT ZIJN KEUKENS! VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1966 Raad buigt niet i» m i ee m WO i i jap 10 iiederiaodse antillen neder iandse antillen nederfandse antillen Serie postzegels voor het middelbaar onderwijs nededandse antillen CLAUDIA Haarlem Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels Velsen-lJ muiden Beverwijk Wassen Doorsmeren J. BR IJS 1. DE ROTTMANN 2. 3. DE VARIANT DE NEBICO „H" keuken N.V. DE HOUTWERF II - Prinses Irene, die vandaag 27 jaar is geworden, viert haar verjaardag in de familiekring in het koninklijk vakantieverblijf ,,'l Elefante Felice" in Porto Ercole. „Hoe meer regen er valt, hoe liever het ons is". Dat zegt een firmant van een Amsterdams assurantiekantoor, dat op grote schaal regenverzekeringen af sluit. Dit seizoen werden al vijfduizend polissen afgegeven. Vele evenementen in ons land zijn vooral wanneer de festiviteiten in de open lucht gehouden worden, afhankelijk van de weersgesteldheid. Vandaar dat de fir ma verreweg de grootste belangen heeft bij openlucht-manifestaties. Het gaat vaak om grote bedragen. Verzekerde be langen van 150.000,- waarvoor een pre mie moet worden betaald van 13.000,-, komen regelmatig voor. Ook vakantiegangers kunnen regenver zekeringen afsluiten, zowel voor Neder land als daarbuiten. Het grootste aantal verzekeringen geldt voor ons land. Voor het buitenland is de belangstelling min der: dit jaar ongeveer 300. In ons land zijn ongeveer 6000 regen- waarnemers, die regelmatig de hoeveel heid neerslag meten en aan het K.N.M.I. doorgeven. De polissen voor regenverze keringen worden opgemaakt aan de hand van neerslagstatistieken, die afgestemd zijn op ongeveer twintig hoofdstations van het K.N.M.I. De verzekering kan voor minimaal zeven dagen worden aangegaan. De verzekerde betaalt dan tien percent van het verzekerde bedrag. In net algemeen geeft minimaal 35 mm. neerslag per week recht op uitbetaling. Iedere maand heeft echter een ander kri- terium: zo heeft augustus 8 mm. per dag. Wil men in deze maand uitbetaald wor den, dan dient per week 48 mm. neerslag te vallen (één dag per week is eigen ri sico). De Amsterdamse firma heeft over eenkomsten met vele Europese landen, PORTO ERCOLE, (AP) De Konin klijke familie heeft ontdekt dat hun zo merverblijf aan zee in Italië minder fi nanciële problemen zou opleveren als het wat verder landwaarts zou zijn gebouwd. De witte villa op het schiereiland Ar- gentario in Porto Ercole, „l'Elefante fe- liee" staat op een plek, die prins Bern- hard in 1959 had uitgekozen. Er was toen geen weg en men moest er per boot naar toe. In 1960 kwam het huis gereed. Nu zegt prins Bernard: „Ik heb een fout gemaakt. Ik heb het te dicht bij het water laten bouwen. In de winter stuift het water over het hele Door het toenemende gebruik van che mische stoffen stijgt het aantal gevallen van beroeps-huidaandoeningen. Drie kwart van het totale aantal gevallen van beroepsziekten bestaat tegenwoordig uit dergelijke huidaandoeningen. Dit wordt medegedeeld in het publika- tieblad van de Arbeidsinspectie. Zij kun nen ontstaan door schadelijke chemische of mechanische inwerkingen of door een te gering aanpassingsvermogen van de huid. Meestal zijn het ontstekingen met een scherp begrensde roodheid, zwelling en schilfering. In ernstige gevallen ont staan ook blaren en puisten. Als gevolg van veelvuldige aanraking met schadelijke stoffen kan ook een aan doening optreden die men contacteczeem noemt. Deze is niet scherp begrensd en vertoont de neiging, zich uit te breiden buiten de plaatsen, waar het contact van de huid met schadelijke stoffen heeft plaatsgehad. De huidreactie verandert en de huid wordt overgevoelig. Ter voorkoming van beroeps-huidaan doeningen moet men ervoor zorgen dat het contact met schadelijke stoffen zo ge ring mogelijk blijft, bijvoorbeeld door vervanging van schadelijke stoffen door andere, die niet of minder schadelijk zijn, door verlaging van de concentratie van gevaarlijke stoffen, door het mecha niseren van bepaalde werkzaamheden en door het afzuigen van stof en damp. Van groot belang is dat elke huidaandoening of verwonding, hoe gering ook, tijdig me disch wordt behandeld. De gemeenteraad van Brouwershaven houdt voet bij stuk en wil niet overgaan tot verhoging van de begrafenisrechten en van de rioolbelasting, hoewel Gedepu teerde Staten deze verhoging hebben ge- eist als voorwaarde voor goedkeuring van de begroting 1966. Die goedkeuring was al in november 1965 geweigerd. Bur gemeester Vermeulen pleitte vergeefs voor toegeven, omdat bij niet-goedkeu- ring van de lopende begroting allerlei noodzakelijke uitgaven niet kunnen wor den gedaan en dringende werken moeten worden uitgesteld. Maar de gehele raad, met uitzondering van de beide wethouders, stelde zich op het standpunt dat de beide belastingver hogingen de bevolking onevenredig zwaar treffen en het begrotingstekort van 38.000 gulden toch niet zouden opheffen. Wel werd een verhoging van de straatbelas ting met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Maar in de andere gevallen wilde de raad niet buigen voor Gedeputeerde Sta ten. huis door de wihd. Wij moeten elk jaar schilderen. Alle metalen onderdelen gaan roesten. Ik zou veel geld hebben bespaard als ik het wat hoger op de heuvel zou hebben laten zetten. Maar in de zomer is het hier heerlijk!" De koninklijke familie ontving gisteren journalisten en fotografen. De koningin en de prins en twee prinsessen, Beatrix en Irene, kwamen met hun echtgenoten naar buiten om met het koninklijk paar voor fotografen te poseren. Ook mr- Van Vol lenhoven, de verloofde van prinses Mar griet, kwam er bij staan. Prinses Margriet moest wegens een keelaandoening van de dokter binnenblij ven. De leden van de koninklijke familie praatten met elkaar in een mengsel van Engels, Nederlands, Spaans en Duits. waarin ongeveer 6000 neerslagstation* de hoeveelheid neerslag meten. In 1965 ontving de firma aan bruto pre mies 500.000, maar er moest meer uit betaald worden. Dit verlies wordt echter bijgepast door eer overkoepelende regen- verzekeringsorganisatie in Londen. Het huidige seizoen is tot nu toe niet winstgevend geweest. De grote hoeveel heden regen in de laatste weken deden de balans van het Amsterdamse bedrijf naar de negatieve zijde overslaan. Maar dank zij de overkoepelende organisatie is het risico over de hele wereld verspreid. Als in Nederland een ton moet worden uitge keerd wordt er misschien in Australië twee ton verdiend. De Haagse kantonrechter heeft zeven minderjarige jongens wegens het deelne men op zondagmiddag 24 juli aan de rel letjes op de Scheveningse boulevard-pro menade en voor het politiebureau aan de Gevers Deynootweg veroordeeld tot boete variërende van 80 tot 90 gulden. Nadat die zondagmiddag een deelne mer aan een verboden demonstratie te gen het kwartjesstrand door de politie was meegenomen naar het bureau, ver zamelde zich een menigte van ongeveer 200 tierende en scheldende jongelui. Her haalde aanmaningen om door te lopen hielpen niet, waarna de politie een aantal arrestaties verrichtte. „Niet de straat, maar het gezag re geert", zei de officier van Justitie tegen een 17-jarige demonstrant, tegen wie hij een boete vorderde van 80 gulden en ver beurdverklaring van een bord met de tekst: „Kwartjesstrand-commerciële uit buiting". De andere jongelui stonden allen te recht wegens het deelnemen aan een sa menscholing en het niet volgen aan een door de politie gegeven bevel zich te ver wijderen. Een naar schatting 45-jarige man heeft gisteren in Geleen getracht een roofover val te plegen in een fotozaak. De eige naar, de 58-jarige heer L. Wishaupt, kreeg van de dader enkele slagen met een hard voorwerp op het hoofd. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Heerlen overgebracht, waar hij een schedeloperatie onderging. Een vakantieganger uit Oude-Pekela was getuige van de overval. Juist op het moment dat hij met zijn auto wilde weg rijden, zag hij uit de fotozaak een man komen met een bebloed gezicht en revol ver in de hand, die hard wegliep. Hij waarschuwde direct de politie, waarna hij de winkelier te hulp kwam. Er wordt niets uit de winkel vermist. Van de da der ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Vooral voor het reinigen van wol is Y3 een uitkomst. In koud water. Zonder schuim, zonder schrobben of poetsen. Alstublieft: krimpvrij en glanzend mooi. Neem ook op Uw vakantie een paar pakjes mee. Per sachet van 3 stuks 75 ct. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Middelbaar Onderwijs op de Nederlandse Antillen, zal de Antilliaanse Postadministratie op 19 september 1966 een serie van vier bijzondere frankeerzegels zonder toeslag uitgeven. De motieven op de zegels, ontworpen door de Antil liaanse kunstenaar Wim C. Dieleman te Willemstad zijn de „Artes Libe- rales". Naast de land- en waarde- aanduiding is als bijzondere tekst „1941-1966 M.O." opgenomen. De waarden, voorstellingen en kleuren zijn: 6 ct, Gramatica, geel, blauw en zwart; 10 ct Rhetorica en Dialectica, lichtgroen, rood en zwart; 20 ct Arit- metica en Geometria, geel, blauw en zwart en 25 ct Astronomia en Mu- sica, lichtgroen, rood en zwart. de mooiste VERLOVINGSRING een CONSTANT-PRODUCT Met een grote pleister achter zijn oor en een paar opvallende littekens op zijn gezicht is de dompteur van het circus Boltini, Aad de Vries, die onlangs door een van zijn leeuwen werd aangevallen, gisteren in Veenendaal weer voor het pu bliek opgetreden. In Göttingen in Duits land heeft hij drie weken in een zieken huis gelegen na daar een operatie onder gaan te hebben. De aanval van de leeuw op 26 maart tijdens een voorstelling was volgens hem een ongelukje geweest, dat niet te wij ten was aan enige agressiviteit van de leeuw, die per ongeluk met hem in bot sing kwam en daarop reageerde met een flinke beet in zijn gezicht. Vijf weken lang is de dompteur daar na in het academisch ziekenhuis in Utrecht verpleegd. Daar was men echter niet in staat om de achter het oor gele gen zenuwen die door de leeuw waren doorgebeten, in verband met een compli catie aan het oor te herstellen. Daarvoor moest Aad de Vries naar prof. Miehlke in Göttingen. Het za' nog ongeveer een jaar duren voordat zijn geschonden gelaat een scheef getrokken mond, een ooglid dat niet sluit, een verminkt en nog slecht horend oor hersteld zal zijn. Een felle brand heeft gisteravond een winkel in huishoudelijke artikelen in de Tweede Jan Steenstraat in Amsterdam in de as gelegd. De gehele inventaris, waar bij een aantal wasautomaten en andere kostbare apparaten, ging verloren. De brandweer kon niet voorkomen dat ook een deel van de eerste etage in vlam men opging. Doordat het vuur met kracht naar buiten sloeg werd de gehele gevel tot aan de bovenverdieping zwartgebla kerd. De oorzaak van de brand is niet bekend. In Amsterdam is de 40-jarige F. van Voorst met zijn bromfiets in botsing ge komen met een auto. Hij werd zo ernstig gewond dat hij korte tijd later in een ziekenhuis overleed. Bij verkeersongevallen in Den Haag zijn twee vrouwen om het leven gekomen, de 77-jarige mevrouw J. E. van Bel en de 79-jarige mevrouw P. D. A. Eykhof, die belden bij het ovgrsteken door auto's wa ren aangereden. In Steenderen is gisteravond het 3-jarig meisje J. P. M. A. Heitink uit Elten door een auto aangereden toen het plotseling overstak. Het kind was op slag dood. In een ziekenhuis in Zutphen overleed de 10-jarige P. Kersten uit Hengelo, die 's middags in Vorden onder een vrachtauto was geraakt als gevolg van een duw van zijn broertje tijdens een stoeipartij op de fiets. In Eygelshoven botste de 17-jarige Frans Bader met zijn bromfiets tegen een autobus. Hij overleed later in het ziekenhuis in Heerlen. In Hardinxveld is gisteravond een auto tijdens zWare regenval geslipt en met gro te kracht op de punt van een vangrail gebotst. De 65-jarige A. van der Linden uit Zuylichem, die de wagen bestuurde, en zijn 29-jarige zoon uit Ammerzoden kwamen om het leven. De echtgenote van de bestuurder en een kleindochter werden gewond. In een ziekenhuis te Tilburg overleed de 56-jarige bouwvakker C. J. Happel die op juli op een kruispunt met zijn brom fiets in botsing kwam met een bestel auto. De officier van Justitie bij de recht bank in 's Hertogenbosch heeft een jaar gevangenisstraf geëist tegen een van de daders van de overval, die vorig jaar in Sint Oedenrode gepleegd werd op een au to die een zending geld vervoerde. De verdachte, een inwoner van Geldrop, pleegde de overval samen met een neef, die inmiddels tot twee jaar is veroor deeld. De overval bracht hun ƒ25.000 op. Een groot deel van het geld is niet te rechtgekomen. Openluchttheater Bloemendaal, zater dag 20 u.: Optreden van Danstheater Internationaal. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „The 2nd best secret agent in the whole wide world", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. zaterdag 23.30 u.: „Het dagboek van een kamermeisje", 18 j. Luxor, 14 u.: „Lieve Brigitte", a.l.; 19.30 u.: „The longest day", 14 j. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Bankroof in het Wilde Westen", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zeven gouden mannen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De ge bochelde", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Sneeuw witje en de zeven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschrften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israels". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede); Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cornelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, zaterdag u.: „De Apebroodboom". 14.30 VRIJDAG 5 AUGUSTUS City, 20 u.: „Geheim agent 077, Operatie Bloody Mary". Stadsschouwburg, 20 u.: „Saboteur in volle zee". Voor „Feestweek Santpoort" zie onder Verenigingsnieuws. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: expo sitie van gouaches eu aquarellen van Joanne Apel. Tot 22 augustus. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: grammo- foonplatenconcert. ZATERDAG 6 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent 077, Operatie Bloody Mary". Stadsschouwburg, 20 u.: „Saboteur In volle zee". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid, van 10 tot 18 uur: Expo sitie van gouaches en aquarellen, vervaar digd door Joanne Appel. Tot 22 augustus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". Voorlichtingscentrum Stichting Rijn mond Noordzeekanaal, Semaphoreduin, ÏJmuiden, open voor individuele bezoe ken woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur en zaterdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur. Na telefonische of schriftelijke afspraak is het Voorlichtingscentrum voor groepen steeds te bezichtigen. Men kan zich hier voor richten tot het bureau van de Stich ting: Havengebouw 2e verd., Amsterdam, tel. 020-220665. IJmuider Strand, 20 u.: Schermer dan sers. Voor „Feestweek Santpoort" zie onder Verenigingsnieuws. VRIJDAG 5 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou Dodenvallei". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". W.B. Theater, 20 u.: „Majoor Dundee". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. ZATERDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Win- netou Dodenvallei"; 23.30 uur: „Mondo Cane I". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „James Bond Thunderball". W.B. Theater, 20 u.: „"Majoor Dundee". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. TOTAL QUICKSERVICE Zijlweg 39-41 - Haarlem - Tel. 11803 Geopend van 7.0024.00 uur. In auto laten liggenUit de in Amsterdam geparkeerde auto van een vertegenwoordiger van een juwelen- groothandel is een collectie gouden sie raden met een waarde van 15.000 ge stolen. Laat de jeugd dansen Het Amster. damse gemeenteraadslid mevrouw G. Wijsmuller heeft aan B. en W. ge- vraagd of zij willen bevorderen dat ten behoeve van de jeugd op verschil, lende terreinen in de stad tijdens het weekeinde dansgelegenheden in het le ven worden geroepen. Amstelvener terecht. De 20-jarige Jack Flores uit Amstelveen, die een reis door Noord-Afrika maakte en door zijn ouders als vermist was opgegeven, be vindt zich in Spanje. Hij werkte op 28 juli in Figuras in een horecabedrijf. Vals maar kostbaar. Als onderdeel van de filmpremière „How tot steal a mil lion" bij de opening van het Rembrand theater in Amsterdam op 31 augustus, zal in de nieuwe bioscoop een groot deel worden getoond van een zeldzame collectie kunstvervalsingen, die ge bruikt is bij de vervaardiging van deze film. De totale collectie, die uit schil, derijen en beelden bestaat, heeft een geschatte waarde van 100 miljoen dol lar. Inbrekerstrio. In Amsterdam zijn dri« mannen uit Baarn, Utrecht en Amster dam gearresteerd die bekend hebben tientallen inbraken te hebben gepleegd in Amsterdam, in Gooise gemeenten en in De Bilt en Utrecht. De buit bestond uit geld, juwelen, auto's, sigaretten, drank en wapens. De politie kwam het trio op het spoor toen twee van hen in een gestolen auto reden. In het huis van de Amsterdamse verdachte werden vrij. wel alle gestolen goederen aangetroffen. Koppelnet. Een nieuw koppelnet voor 380.000 volt zal de provinciale elektrci- teitsbedrijven in 1972 met elkaar ver binden. Het zal de kernenergiecentrale in Dodewaard als centraal punt krijgen en ongeveer 400 miljoen gulden kosten. Het zal bij Maasbracht aangesloten worden op het Duitse net van dezelfde spanning. 3 SCHOTEN IN DE ROOS: èn in Nederland, èn in Duitsland tot de beste vijf. iets eenvoudiger, maar zeer geraffineerd. de plastic keuken voor een nor male beurs. Zie onze toonkamers. ook zaterdags geopend van 9-13 uur. KAMPERSINGEL 22, HAARLEM. HAAAAAAAAAABAAAAAAAAAAAAWAAAAAA^UVWWWWM VMAAAAAMWWWMAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMVM Het K.N.M.I. deel mee: Een depressie, die maar weinig van plaats verandert, ligt boven de Noord zee. Rondom deze depressie stroomt on stabiele lucht naar Nederland. Hierin ko men naast opklaringen ook buien voor. Het komende etmaal zal in deze situatl» maar weinig verandering komen. Het koele weer houdt aan. De zuidwestelijks wind kan later echter wat in kracht af nemen. Midden op de oceaan bevindt zich een volgende depressie. Ook deze beweegt maar langzaam. WEERRAPPORTEN Zaterdag 6 augustus Zon op 5.09 uur; onder 20.22 uur. Maan op 22.24 uur; onder 10.20 uur. Maanstanden Laatste kwartier 9 aug. 13.56 uur Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in ÏJmuiden Vrijdag 5 augustus Hoog water 6.01 uur en 18.23 uur. Laag water 1.58 uur en 14.11 uur. Zaterdag 6 augustus Hoog water 6.32 uur en 18.53 uur. Laag water 2.27 uur en 14.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te ÏJmuiden. Maximum-temperaturen 00 1 C binnen- en buitenland. •0-5 u 0 Neerslag: laatste 24 uur. B 0) D - *'C eS F ten Den Helder halt bew. w 18 1 tig Ypenburg half bew. w 19 24 We Vlissingen licht bew. zw 18 4 din Eelde half bew. zw 20 3 tele De Bilt licht bew. zw 20 10 pro Twente half bew. zw 21 3 gelt Eindhoven onbewolkt zw 21 5 ove Z.-Limburg half bew. zw 21 7 Tir Helsinki geh. bew. O 20 0 geli te Stockholm zw. bew. ozo 21 47 zeei Oslo geh. bew. no 21 1 WO! Kopenhagen licht bew. zw 19 11 schi Aberdeen regen nw 12 13 Londen half bew. w 21 0 D Amsterdam onbewolkt wzw 19 4 klei Brussel zw. bew. zw 21 3 grei Luxemburg half bew. w 18 2 laat Parijs onbewolkt wzw 22 4 rug Bordeaux licht bew. windst. 23 3 mac Grenoble zw. bew. n 25 1 de Nice licht bew. nnw 24 0 de Berlijn licht bew. zw 20 14 doc Frankfort half bew. zzw 22 0 ren München zw. bew. wzw 21 14 Cal Zürich zw. bew. ZZO 22 9 in Genève zw. bew. windst. 24 7 biec Locarno onbewolkt windst. 23 0 ver1 Wenen zw. bew. zw 29 19 In Innsbruck zw. bew. wnw 19 6 dag Belgrado onbewolkt w 32 0 Athene onbewolkt windst. 35 0 Rome licht bew. zo 29 0 Barcelona zw. bew. windst. 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 X Mallorca licht bew. ono 31 0 Lissabon onbewolkt nno 27 0 t

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2