Kamercommissie staat achter regeringsbeleid de mijter en Egypte legt Nederlands schip aan de ketting Lading zou voor Israel bestemd kunnen zijn n De Chinese affaire Voor 20 mille met ongedekte cheques „gekocht Goedkoop hotel voor jongeren in Utrecht Tabletjes en drank gingen niet samen Dit halfjaar ruim 53.500 nieuwe woningen Duitser verdronken bij Noordwijk Militaire vracht auto sloeg om Glazen port werden autorijder fataal Jeugdherbergen waren in trek Morgen: Weer regen ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1966 lintermeubeli Het buitengewone van Intermeubel laat zich niet met woorden zeggen Met kijken ontdekt u alles. Elke zaterdagvrijekijkdag woninginrichting- Marktplein-IJmuiden Tijdens zwemfe stijn Een dode, vijf gewonden Kort nieuws WERKRAPPORTEN Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Sa (Van onze correspondent) DEN HAAG. - De vaste commissie voor Buitenlandse Zaken van de Tweede Kamer stelt zich achter het door de regering gevoerde beleid in zake het Chinese incident. De com missie, die gisteren gedurende twee ënhalf uur met minister Diepen horst, invaller voor minister Luns, en staatssecretaris Van der Stoel be raadslaagde, verstrekte na afloop een verklaring waarin verontrus ting wordt uitgesproken over het op treden van de Chinese vertegen woordiger hier te lande en over het feit, dat geheel in strijd met het vol kenrecht de Nederlandse zaakgelas tigde, de heer G. J. Jongejans, China niet mag verlaten. De Kamerleden spraken echter de hoop uit, dat weder zijds overleg uiteindelijk toch tot een oplossing van het conflict zal leiden De fractieleider van de C.H.U. mr. Beernink, die optrad als plaatsvervangend voorzitter van de commissie, gaf gister avond als zijn persoonlijk oordeel, dat een spoedige oplossing van het geschil dient te worden nagestreefd. „Wellicht zou, in dien men daarin op korte termijn niet slaagt, iemand aangetrokken kunnen wor den voor het verlenen van goede dien sten", zei hij. Persoonlijk had hij niet de indruk, dat als gevolg van het conflict de diplomatie ke betrekkingen tussen Nederland en Pe king-China verbroken zouden worden. Gisteravond verstrekte het ministerie van Buitenlandse Zaken nog een kort com muniqué over het bezoek, dat de tijdelijk zaakgelastigde van China gisteren aan het ministerie had gebracht. In de mededeling De Amsterdamse recherche heeft een 50-jarige technicus aangehouden die er van wordt verdacht een aantal Amster damse en Hilversumse woninginrichters en een hoofdstedelijk garagebedrijf voor totaal 20.000 te hebben opgelicht. De man, die een oude bekende van de po litie is, werd in Weesp gearresteerd. De technicus kocht voor de inrichting van zijn Hilversumse koopwoning, waar voor hij een voorlopig contract had geslo ten, allerlei goederen die hij met onge dekte bankcheques betaalde. In Amster dam gaf hij cheques voor totaal 5.000,- af en in Hilversum voor 10.000. Op de zelfde wijze „kocht" hij bij het garagebe drijf een auto voor 5.000. DC Het verenigingsgebouw van de r.k. stu dentenvereniging „Veritas" in Utrecht is ingericht als hotel voor jongeren van 17 tot 30 jaar. Het denkbeeld is van de Utrechtse V.V.V. die voor deze maand een nijpend tekort aan goedkope accommoda tie voorzag voor de jeugd die naar Utrecht komt voor de Europese zwem- kampioenschappen, die van 20 tot 27 augustus in het zwembad „De Hommel" worden gehouden. „Veritas" heeft alle mogelijke medewerking gekregen van het bedrijfsleven en van de autoriteiten, zo dat het verenigingsgebouw nu na een gron dige opknapbeurt en herindeling 120 gas ten kan herbergen. Hoewel het hotel nog maar een paar dagen open is, zijn er al logés uit elf landen geweest. Werkstuden ten, die in andere hotels wat ervaring op deden, exploiteren het hotel. In het hotel geldt geen avondsluitings uur voor de bar, de beat-hoek en het „happeningspodium". Vandaar dat het in de korte tijd van zijn bestaan al een trefpunt voor studenten en andere jon geren is geworden. Het slaapgedeelte is geluiddicht afgescheiden van de rest, zo dat gasten, die vroeg naar bed willen, niet door beatmuziek of happeninglawaai wor den gestoord. De prijzen zijn 1,75 voor een over nachting en 1,25 voor een ontbijt. Di ners worden niet geserveerd, maar kleine hapjes kan de keuken wel klaarmaken. werd gezegd, dat de heer Sjen Wei Lang was uitgenodigd voor een bespreking op ambtelijk niveau over de situatie, die is ontstaan doordat de visa van de Chinese lastechnici zijn verlopen. Besproken is welke mogelijkheid en bestaan voor een op lossing van dit probleem binnen het ka der van het Nederlands recht," aldus de mededeling van het ministerie. Waarnemers in Den Haag zijn van me ning, dat van Nederlandse zijde wordt ge zocht naar een voor beide landen aan vaardbare oplossing van het geschil. Het wordt aannemelijk geacht, dat de Chinezen gisteren een voorstel is doorge legd, waarover Peking zich zal moeten uit spreken. Gezien de tijd die daarmee ge moeid is, lijkt het niet waarschijnlijk dat zich vóór begin volgende week nieuwe ont wikkelingen voordoen. Pas volgende week zal het onderhandelen worden voortgezet. Intussen heeft de verjaardag van prin ses Irene voedsel gegeven aan de veron derstelling, dat ook de Chinezen de kwes tie bij voorkeur afhandelen zonder het tot een diplomatieke breuk te late» komen. Niet alleen werd gisteren in de tuin van de legatie volgens diplomatiek gebruik, de vlag gehesen, maar na het beraad op Buitenlandse Zaken ging de tijdelijke zaak gelastigde nog ijlings naar het paleis aan het Lange Voorhout om daar het felicita- tieregister voor de prinses van een Chi nese handtekening te voorzien. Voor de rechtbank in Rotterdam heeft een 51-jarige oud-wethouder van Gouda terechtgestaan wegens het rijden onder invloed van alcohol of van een stof die de rijvaardigheid nadelig beïnvloedt. Hij veroorzaakte in de avond van 19 februari een autobotsing, nadat hij in de stad had aangezeten aan een diher, waarbij hij sher ry, jenever en twee glazen wijn gedron ken had. Tevoren had hij twee tabletten ingenomen van een kalmeringsmiddel, dat hij al jarenlang zonder recept in een apotheek krijgt. Tijdens het diner werd hij onwel. Samen met zijn vrouw stapte hij in zijn auto, maar tijdens de korte rit naar zijn woning botste hij tegen een geparkeerde auto. Volgens een getuige-deskundige hadden de twee tabletten in combinatie met de alcohol een bijzonder ongunstige uitwer king gehad. De officier van Justitie acnt- te het rijden onder invloed van alcohol of van een stof die de rijvaardigheid na delig beïnvloed niet bewezen. Maar we gens het in gevaar brengen van de ver keersveiligheid vorderde hij tegen de oud wethouder een boete van 100 en een jaar ontzegging van de rijbevoegheid. De rechtbank zal op 8 augustus uit spraak doen. In juni van dit jaar zijn volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 10.468 nieuwe woningen gereedgekomen. In juni 1965 werden 9.270 nieuwe woningen opge leverd. In de jaren 1960 tot en met 1964 kwamen in juni gemiddeld 7.500 woningen gereed. Het aantal in het eerste halfjaar van 1966 gereedgekomen woningen bedraagt 53.591 tegen 51.114 in de overeenkomstige periode van 1965. Van de in juni 1966 vol tooide woningen werden er 1.740 uitge voerd in systeembouw. Sedert juni 1945 zijn nu totaal 1.363.223 woningen gebouwd, waarvan er 153.885 werden uitgevoerd in systeembouw. In ju ni 1966 werd begonnen met de bouw van 10.349 woningen (in juni 1965 met 13.194). In het eerste halfjaar van 1966 werd be gonnen met de bouw van 58.346 wonin gen tegen 61.191 woningen in het eerste halfjaar van 1965. (Van onze correspondent) HARLINGEN De Egyptische autori teiten hebben beslag gelegd op het Ne derlandse schip „Cornelis van der Schoot en bevel gegeven tot het uitladen van tractors en materiaal voor de aanleg van wegen ter waarde van een miljoen dollar. Het is eigendom van de Kust vaart- en Binnenvaartrederij Jan van der Schoot in Harlingen en zou de lading van 25 ton van Kismajoe in Somali naar Gent in België vervoeren. De direkteur van de Harlingse rederij, de heer J. van der Schoot, had gis termiddag nog geen bericht ontvangen van de kapitein van het schip, de heer M. H. Loos uit Ittersum bij Zwolle. De heer Van der Schoot had daarom re den om aan te nemen, dat zijn kapitein een verbod opgelegd is te telegraferen met de rederij. Op de kopie van de vrachtbrief, die op het kantoor van de rederij in Harlingen ligt, staat de naam van de Swiss-Israeli- rijzen, dat de lading uiteindelijk niet voor België, maar voor Israel bestemd zou zijn. De bevrachters, een internationale combinatie van Belgen, Fransen, Ameri kanen en Engelsen, zouden dan het plan gehad kunnen hebben, de vervoeropdracht naar Gent na de vaart door het Suez- kanaal te wijzigen. Intussen zijn twee van de opdrachtgevers vanuit Parijs naar Cairo vertrokken om te onderhandelen over de lading. Kapitein Loos is volgens berichten uit Suez zes uur lang aan boord van zijn schip ondervraagd door een ambtenaar van een bureau in Suez, dat zich spe ciaal bezig houdt met de Arabische boy cot van Israel. De Swiss-Israeli-bank in Genève staat op de zwarte lijst van het bureau. Volgens de bepalingen van de Arabische boycot zou de in beslagneming nog moeten worden onderworpen aan het Ter hoogte van Noordwijk is de 18-jari- ge Duitser Gerhard Biermann uit Bochum in zee verdronken. Reddingspogingen van een Duitse jongeman en badlieden bleven zonder resultaat. Het stoffelijk overschot is vanmorgen nog niet aangespoeld. oordeel van een speciale Egyptische recht bank. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft de Nederlandse am bassade in Cairo opdracht gegeven zo no dig bijstand te verlenen. Aan boord van het schip zijn acht opvarenden, bij wie ook de vrouw van kapitein Loos. Gisteravond kort na zes uur is een mi litaire vrachtauto gekanteld op de Rem- brandtlaan in Huis ter Heide. Bij dit onge luk kwam de dienstplichtige soldaat J. A. Bron uit Waddinxveen, ingedeeld bij de 424ste compagnie Van Hcutsz, om het le ven. Vijf andere soldaten werden gewond. De militairen waren op weg naar het station Den Dolder voor hun weekendver lof. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder in een bocht de macht over het stuur verloor. De 53-jarige chauffeur P. Maters van een expeditiebedrijf uit Venlo is om het leven gekomen toen twee vrachtwagens op de rijksweg Afferden (L.) met elkaar in botsing kwamen. Een bromfietser, de 68-jarige heer F. N. P. Ackerman is op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag tegen de achterkant van een auto gebotst. Hij kwam daarbij om het leven. Nabij Goes waar het logeerde, is het 7- jarige meisje J. A. Monhemius uit Wade- noijen om het leven gekomen, doordat zij voor een naderende personenauto de weg wilde oversteken. Het meisje werd aange reden en in de wegberm geslingerd. Het was op slag dood. Tussen Franeker en Leeuwarden is van middag de 71-jarige IJ. van der Meer uit Marssum door een auto aangereden toen hij met zijn fiets de rijksweg overstak. Hij werd ernstig gewond en overleed later in een ziekenhuis te Leeuwarden. Verdwaalde poolvos. Een inwoner van Al phen aan de Maas heeft in het land van Maas en Waal, een dier geschoten, dat een poolvos bleek te zijn. Hoe het dier daar gekomen was, is een raadsel. Deze agent houdt zorgvuldig oog op de Chinese legatie in Den Haag, waar vanochtend de Chinese vlag werd gehesen ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Irene. Het rode dundoek met de gele sterren blijft wapperen tot zonsondergang, zoals de code van de diplomatieke betrekkingen dat voorschrijft. Benoemingen. Dr. S. A. Varga uit Am. sterdam is benoemd tot hoogleraar ij de Franse taal- en letterkunde na di middeleeuwer aan de universiteit vaj Amsterdam. Hij zal prof. dr. A. H. vat der Weel opvolgen, die met emeritaai gaat. Dr. R. Gersdorf uit Amstelveej benoemd tot lector in de experimente. >le natuurkunde, in het bijzonder de fy. sica van de vaste stof. Het betreft hier een nieuw lectoraat. Dr. J. M. Tager uit Amsterdam is benoemd tot lector in dt biochemie. Inbreker. Tegen een 21-jarige jongemaj uit Kerkrade, die een grote partij siera den buit maakte door etaleruiten in ts gooien, is tien maanden gevangenisstraf geëist, waarvan vier voorwaardelijk De jongeman had reeds anderhalf jaar celstraf in België achter de rug voor soortgelijke inbraken. In Maastricht Heerlen, Schaesberg en Meerssen had hij 158 gouden damesringen, 20 horlogt tien armbanden, acht radio's en twej microfoons gestolen. I Politievisite. Een vierjarig jongetje ij Amersfoort heeft de politie uitgenodigd op zijn verjaardag te komen. In het po litiebureau werd de fraai versierde uit nodiging te midden van de stapel post aangetroffen. Waarom 'niet? dachten dt politiemannen en zo stopte bij Edwin voor de deur een echte politiewagej met een hoofdagent, die een verkleind model van de auto aanbood. Ook dt brandweer had een uitnodiging gekre gen, maar moest noodgedwongen ver stek laten gaan. Edwin zal echter eet rondleiding door de brandweerkazenu krijgen. De officier van Justitie bij de recht bank in Amsterdam heeft drie maanden gevangenisstraf en een rijverbod van twee jaar geëist tegen een 28-jarige winkelbediende uit Bussum, die op 3 maart in Bussum een frontale botsing veroorzaakte, die het leven kostte aan zijn verloofde. Bovendien werden drie per sonen ernstig gewond: twee uit de tegen ligger en een derde inzittende in ver- verdachtes wagen. De winkelbediende kon zich van het gebeurde niets meer herin neren. Hij was zeer vermoeid geweest, doordat hij enige dagen had overgewerkt in verband met de opening van een nieu we winkel, op de receptie ter gelegenheid daarvan had hij een paar glazen port gedronken. De moeder van het omgeko men meisje kwam als getuige a déchar ge verklaren dat de winkelbediende bij zijn bezoeken altijd geweigerd had alco holhoudende dranken te gebruiken als hij nog moest rijden. De raadsman, mr. M. de Kort, vroeg de rechtbank een voorbeeld te nemen aan de vergevingsgezindheid van de ouders van het slachtoffer tegenover zijn cliënt. Op 15 augustus doet de rechtbank uitspraak. Het aantal Nederlandse overnachtingen in buitenlandse jeugdherbergen is geste gen van 235.637 in 1964 tot 242.990 in 1965. De grootste belangstelling bleek te bestaan voor Duitsland (83.042), Engeland (22.948), België (21.039) en Frankrijk (20.832). Ook trokken Nederlandse jon gens en meisjes naar jeugdherbergen in Australië (34), IJsland (56) en India (76). In Israel logeerden Nederlandse jongeren 4266 keer, maar ook Egypte en Syrië waren met 796 overnachtingen in trek. Nederland bleek voornamelijk in trek bij de jeugd uit Duitsland (86.943), Engeland (23.264), Frankrijk (15.270) en Scandina vië (9240). Amerikaanse jongeren komen in steeds groter aantal (11.327), maar ook IJslanders (4), Chilenen (3) en jon geren uit India (76) bleken ons land te waarderen. Totaal overnachtten 190.475 buitenlanders in 1965 in jeugdherbergen tegen 187.559 in 1964. Het aantal overnachtingen van Neder landers daalde van 537.107 (1964) tot 524.420. Hofjuweliers KRISTALLEN WHISKYFLACONS, SHAKERS, IJSEMMERTJES, DIV. GLAZEN ANEGANG 13-15 Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die zich de laatste dager boven het zuidelijk deel van de Noordze ophield, trekt langzaam in de richting va, het Skagerrak weg. Tegelijkertijd breidt de invloed van een boven Engeland aan wezige zwakke rug van hoge luchtdruk zich over Nederland uit, waardoor er van avond en vannacht vrijwel nergens buien zullen voorkomen. De -verbetering is ech ter van korte duur. Ten zuidwesten van Ierland is een nieuwe depressie aangeko men, die zich in ongeveer oostelijke rich ting voortbeweegt. Het ziet er naar uit, dat de regenzone hiervan morgen Neder land zal bereiken, in de eerste plaats het zuiden en midden van het land. De wind gaat bij het naderen van de depressie krimpen naar zuid tot zuidoost. Maximum-tempera turen binnen- en buitenland. Openlucht Theater Bloemendaal, van daag 20 u.: Optreden van het Danstheater Internationaal. Teylers Museum, zondag 15 u.Orgelcon cert door Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Thunderball", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The 2nd best secret agent in the whole wide world", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Het dagboek van een kamermeisje", 18 j.; zondag 11 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Luxor, 14 u. en zondag ook 16.15 u.: Lieve Brigitte", a.l.; 19.30 u.: „The longest day", 14 j. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", 1. Rembrandt, vandaag en maandag 10.30 „Bankroof" in het Wilde Westen", a. 1.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zeven gouden mannen", 14 j.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a. 1. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondagl 4, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De ge bochelde", a.l. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Alarm bij de Gestapo", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie en de gorilla", a. 1.; 14, 16.15 en 19 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschrften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cornelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. ZATERDAG 6 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: Geheim agent 077, „Operatie Bloody Mary". Stadsschouwburg. 20 u.: „Saboteur in volle zee". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Ruïne van Brederode, Santpoort, van 21 u. af geïllumineerd; 21.30 u.: Klankspel „Zingende stenen". IJmuider strand, 20 u.: Optreden van de Schermer dansers. ZONDAG 7 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „De dodende pyl"; 19 en 21.15 u.: Geheim agent 077, „Operatie Bloody Mary". Stadsschouwburg, 15 u.: „Elvis Presley's Follow that dream"; 20 u.: „Saboteur in volle zee". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Z., 13-17 u.: Expositie gouaches en aquarellen van Joanne Appel. MAANDAG 8 AUGUSTUS Heden geen filmvoorstellingen in de bioscopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid, 10-18 en 19-21 u.: Exposi tie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. ZATERDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Winnetou Dodenvallei"; 23.30 „Mondo Cane I". uur: uur: Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Ja mes Bond in Thunderball". W.B. Theater, 20 uur: „Majoor Dundee", Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis, geopend tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat-Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. ZONDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Liefde in de arena"; 16.30 uur, 19 en 21.15 uur: „Winnetou in de Dodenvallei". Luxor Theater, 14 uur: „De man zonder angst"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Thun derball." W.B. Theater, 14.30 uur: „Zie je ze vliegen"; 16.30 uur: „Majoor Dundee"; 20 uur: „Jacht op de vijand". MAANDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Winnetou in de Dodenvallei". Luxor Theater, 19 en 21.15 uür: „Thun derball". W.B. Theater, 20 uur: „Jacht op de vijand". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30-12.30 uur en 13.30-18 uur: Tentoon stelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z. -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. licht bew. zw. bew. regenbui onbewolkt licht bew. half bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. regenbui half bew. licht bew. onbewolkt regen regenbui onbewolkt onbewolkt licht bew. regenbui onbewolkt onbewolkt onbewolkt wind richting temp. X W 17 0,2 W 18 3 wzw 17 0 wzw 18 8 zw 18 2 w 19 1 wzw 18 5 zw 17 7 zzw 20 12 wzw 21 21 no 16 5 zzw 18 2 w 13 2 zw 20 0.1 w 20 1 zw 19 6 zw 18 1 windst. 20 0,« zzo 21 0 nnw 25 0 nnw 0 zw 21 0 zzw 21 0.1 zzw 22 23 zo 20 2 wnw 22 0 nno 27 0 w 20 8 windst. 20 14 wnw 30 0 windst. 36 0 z 29 0 windst 27 0,1 windst. 32 0 ono 31 0 nnw 26 0 Hoogleraar. Tot hoogleraar aan de uni versiteit in Nijmegen in de faculteit der letteren voor het geven van onderwijs in de geschiedenis en staatsinstellingen der Grieken en Romeinen is benoemd dr. B. H. Stolte, sinds 1938 leraar klas sieke letteren en oude geschiedenis in Roosendaal en docent aan de katholieke leergangen te Tilburg. Zondag 7 augustus Zon op 5.10 uur; onder 20.20 uur. Maan op 22.35 uur; onder 11.29 uur. Maandag 8 augustus Zon op 5.12 uur; onder 20.18 uur. Maan op 22.49 uur; onder 12.41 uur. Maanstanden Laatste kwartier ,v. 9 aug. 13.56 uur Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur^ Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 augustus Hoog water 6.32 uur en 18.53 uur. Laag water 2.27 uur en 14.38 uur. Zondag 7 augustus Hoog water 7.05 uur en 19.25 uur. Laag water 2.58 uur en 15.08 uur. Maandag 8 augustus Hoog water 7.41 uur en 20.03 uur. Laag water 3.29 uur en 15.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2