Koerswaarde op het Damrak beneden f 30 miljard gedaald Sterke koersdaling bij de Koninklijke Zout/Ketjen De Beurs Ingrijpende reorganisaties bij vroegere Van der Heem n.v. Vraag naar mosselen nu veel groter dan aanbod Malaisestemming op de beurs „Effectenbescherming" schrijft minister Reorganisatie bij Frans Beeren J ongepoerink neemt fabriek over in Oosterwolde Overneming Norddeutsche Salinen Visserijdag in Breskens In de vishal en op zee CAO's textiel en confectie goedgekeurd Agressieve acquisitie van beleggingsfondsen Parkinson opent in de RAI efficiencybeurs Moderne acrobatiek SCHEEPVAARTBERICHTEN „Jacob van Heemskerck" sleept tanker „Georgian Valour" Havenberichten 4 Voor de MAANDAG 8 AUGUSTUS 1966 Fiat verzorgt de nieuwe autofabriek in Rusland maar voor 30 percent President Johnson: Prijsverhogingen gaan ten koste van ruimtevaart r «Pil#! Schuldheling De koerswaarde van aandelen, geno- beurswaarde-index, 1953 is 100, zakte in teerd aan de Amsterdamse effectenbeurs, Is voor de eerste maal sinds lange tijd gedaald tot beneden het niveau van 30 miljard. Dit blijkt uit de cijfers van het centraal bureau voor de statistiek. Verge leken met een jaar geleden bedraagt het verlies 4174 miljoen. De stand van de koerswaarde eind juli is 29.884 miljoen tegen 34058 miljoen vorig jaar. 1966 begon goed met een stijgende koerswaarde, die dit jaar haar hoogtepunt bereikte met 36258 miljoen eind januari. Daarna is het steeds verder bergafwaarts gegaan. De koersen van aandelen bleven dalen en waren elke maand weer lager, zodat het verschil met eind januari thans niet minder dan 6374 miljoen bedraagt, een koersverlies in zes maanden tijds der halve van bijna 6% miljard gulden. Dat de rubriek scheepvaart en lucht vaart een uitzondering vormt door een ho gere koerswaarde aan te duiden dan in ju ni, moet aan de koersstijging van de KLM-aandelen worden toegeschreven on der invloed van de vraag in New York. Overigens deelden alle rubrieken in de daling: internationale concerns zakten in koerswaarde van 21209 tot 20123 mil joen handel en industrie van 6067 tot 5909 miljoen, bank- en verzekeringsaan delen van 1589 tot 1583 miljoen, cultu res van 113 tot 106 miljoen, mijnbouw en petroleum (exclusief Koninklijke Olie) van 658 tot 627 miljoen. De gemiddelde koers der aandelen is in juli gekomen op 387 percent (in juni 401 percent, een jaar geleden 425 percent). De De vereniging „Effectenbescherming" heeft een brief gericht aan de minister van Justitie, waarin zij enkele meningen geeft over de wetgeving verslaggeving naamloze vennootschappen. De vereniging stelt onder meer voor de regels voor de gegevens van de winst- en verliesreke ning in de wet nader te specificeren, om dat deze van essentieel belang zijn om de rentabiliteit van het in de N.V. te werk gestelde vermogen te leren kennen. Zij acht het wenselijk om een volledig sche-1 ma in de wet op te nemen waaraan de winst- en verliesrekening moet voldoen. Ook pleit „Effectenbescherming" er voor dat de accountant van de N.V. steeds door de algemene vergadering van aan deelhouders wordt benoemd om formeel vast te leggen dat de controle geschiedt ten behoeve van aandeelhouders. De ver eniging stelt verder voor de oproepter- mijn voor de aandeelhoudersvergadering te verlengen en de jaarstukken binnen vier maanden op te maken en binnen zes maanden voor te leggen aan de algemene vergadering van aandeelhouders. Volgens de vereniging „Effectenbescher ming" zijn er goede gronden aan te voeren om ook voor grote besloten N.V.'s een publicatieplicht in het leven te roepen. Voor de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders van de tricotagefabrieken v.h. Frans Beeren en Zn. te Weert was veel belangstelling. Het verlies van 2.9 miljoen gulden over 1965 was daarvan mede de oorzaak. De president-commissaris prof. Gelissen noemde 1965 „het zwarte jaar in de ge schiedenis van het 46 jaar oude bedrijf Beeren". Er zat een oud zeer in de zaak dat er nu uitgehaald is. De nieuwe directeur M. van de Riet heeft, aldus spreker, met ken nis van zaken de leiding van het bedrijf aangepakt en gereorganiseerd, waarbij heel wat koppen zijn gevallen. De heer Van de Riet kwam tot de con clusie dat Beeren qua opzet alle moge lijkheden in zich bergt. Bij de problemen op korte termijn noemde hij het plan ningsprobleem. Hij zag de oplossing in het stroomlijnen van verkooporganisaties. Deze zijn reeds teruggebracht van twaalf tot drie. (Van onze correspondent) OOSTERWOLDE De n.v. draadindu strie Jongepoerink in Arnhem heeft de n.v. Excelsiorfabriek van stalenbuizen in Oosterwolde overgenomen. De n.v. Jonge poerink, die transportbanden en industrie zeven fabriceert, heeft in Oosterwolde een fabriek van stalen beddenhorren ge sticht. Dit bedrijf heeft ongeveer 125 werknemers. De directie van dit bedrijf las in de krant dat het tegenover haar gelegen bedrijf Excelsior, waar ongeveer twintig mensen werken, binnenkort zal worden gesloten. Dit was voor haar aan leiding het fabriekscomplex te kopen. De werknemers krijgen bij Jongepoerink werk. De Fiat-maatschappij zal slechts dertig percent leveren van de inrichting voor een nieuwe grote autofabriek aan de Wol- ga, aldus meldt het blad Sovjetskaja Ros- sia (Sovjet-Rusland). Dit biedt andere Europese autofabri kanten de gelegenheid om aan de Sovjet- Unie voor miljoenen dollars produktie- installaties te verkopen. De Fiat-fabriek, die per jaar 600.000 Fiat 124's gaat vervaardigen, wordt ge bouwd in Togliatti, de vroegere stad Sta- vropol-aan-de-Wolga, die herdoopt werd naar wijlen Togliatti, de Italiaanse lei der van de communisten. tot 313,3. Deze was vorige maand 325,8 en in juli 1965: 362,2. Het ANP-CBS beursindexcijfer beweegt zich op praktisch het laagste niveau van dit jaar, namelijk 280. Het hoogste punt werd bereikt op 26 januari met 361. Al geruime tijd verkeert de beurs in een ma laisestemming en de vooruitzichten op enig herstel worden niet rooskleurig be oordeeld. Centraal staat de schaarste op de kapitaalmarkt en het hoge rentepeil. In dit verband wordt elk beroep op de openbare kapitaalmarkt met bijzondere belangstelling gadegeslagen. De jongste uitgifte betreft, zoals bekend is, die van de zeven percent Nederlandse staatslening 1966 tegen 9916 percent. Het betreft hier een bedrag van 200 miljoen, waarvoor op 12 augustus de inschrijving is. De niet-royeerde certificaten Koninklij ke Zout/Ketjen hebben deze week ter beurze van Amsterdam een aanzienlijke koersdaling te zien gegeven van 44 pun ten. Onder meer op geruchten over een binnenkort van dit concern te verwachten bericht zakte de koers in van 505 tot 461. Deze forse koersreactie ging gepaard met grote omzetten. Hieruit concludeert men ter beurze dat er één grote verkoper in de markt is. Ook wordt op de beurs gesproken over plannen van de KZK om een meerder heidsbelang te verwerven bij de Duitse zoutproducent „Nord-Deutsche Salinen MBH" in Stade. Koninklijke Zout en het Westduitse Niedersachsen-concem bezit ten elk 37 percent van de aandelen in Salinen, terwijl de Duitse Preussag een belang heeft van 26 percent. De moeder vennootschap van Niedersachsen, de Braunschweigische Staatsbank, zou al ge ruime tijd onderhandelingen voeren met KZK .over een overdracht van het aande lenpakket in Salinen aan de Koninklijke Zout. Nord-Deutsche Salinen produceert ongeveer honderdduizend ton zout per jaar, de Koninklijke Zout ca 1,7 miljoen ton. De directie van de KZK heeft de ge ruchten over een ophanden zijnd bericht ontkend. Omtrent de overneming van het Niedersachsen-belang in de Norddeutsche Salinen kan de directie niets definitiefs Op zaterdag 13 augustus wordt in Bres kens de reünie van de Zeeuwse visserij- vereniging „Zevibel" en de plaatselijke visserij vereniging „Ons Belang" gehou den, waarop de visserij wimpel 1966 wordt uitgereikt. Tot slot volgen een rondvaart «p de Westerschelde van de gepavoiseer- de vissersvloot en een bloemencorso. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 128.80-129.30 89.70-90 83.30-63.60 2de tijdv. 129 90 83.60 mededelen. De beide parners in Salinen hebben hierover wel eens gesproken, maar er is bepaald geen sprake van on derhandelingen die in een beslissend sta dium verkeren. Het is heel goed mogelijk dat de transactie nooit doorgaat aldus de directie. De recente koersdaling van certificaten KZK acht de directie raadselachtig. Er is niets van belang gaande en zij ziet geen enkele aanleiding tot paniek. De cij fers over het eerste halfjaar van Kon. Zout/Ketjen zullen in de tweede helft van augustus verschijnen. Aanvoer van maandag In IJmuiden zijn maandagmorgen door 65 vaartuigen aangevoerd: 8150 kisten vis, 20.000 kilogram tong en 360 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 920 kisten schelvis, 1430 wijting, 2130 gul en kabel jauw, 580 koolvis, 380 haring, 2880 kleine kisten haring, 600 makreel. 660 kleine kisten makreel, 1280 schol, 35 tarbot, 395 diversen. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.90- 4.10, tarbot 6.10-5.20, grote tong 8.09-7.61, grootmiddel tong 7.69-7.38, kleinmiddel tong 4.02-3.78, tong een 4.16-3.78, tong twee 4.13-3.68. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 130- 80, middel kabeljauw 120-90, grote kool- vis 100-72, middel koolvis 71. Per tien stuks: grote kabeljauw 130- 100, middel kabeljauw 50-40. Per hoop: vleet en rog 80-60. Per 50 kilogram: grote en grootmiddel schelvis 57, kleinmiddel schelvis 47-44, schelvis een 46-38, braadschelvis 37-15, grote gul 60-40, middel gul 45-35, kleine gul 31-15, koolvis een 28-23, koolvis twee 23-18, grote en grootmiddel schol 78-62, zetschol en schol een 76-63, schol twee 62-49, schol drie 50-38, schar 45-27, haai 52-36, gestripte wijting 28-15, dichte wij ting 14-10, haring 25-12.50, makreel 31- 11.50, tarbot 186-128, griet 154-130, tong schar 100-60, kreeft 53-42, kleine rode poon 27-18, grove rode poon 51. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 90 kisten schelvis, 180 wijting, 220 gul en kabeljauw, 650 haring, 2100 kleine kisten haring, 100 kleine kis ten makreel, 400 stijve kabeljauwen. Katwijk In Katwijk werden aangevoerd: 1324 kantjes haring en 32 kantjes makreel. Prijzen: maatjesharing van 85-115; maatjesharing groot van 111-126; volle haring van 93-99; ijle haring van 66-72; steurharing 63; makreel van 50-50.10. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Bij de vroegere Van der Heem n.v. nu sinds enige tijd voor ruwweg driekwart Philips en voor de rest Indoheem vinden op dit ogen blik zeer ingrijpende reorganisaties plaats die wellicht voor enkele tientallen werk nemers „afvloeiing" ten gevolge zullen hebben. De hoofddirectie heeft contact opgenomen met het arbeidsbureau en met de vakbonden en getracht wordt nu om voor enkele honderden van de ongeveer 2500 personeelsleden binnen niet al te lange tijd ander werk te vinden. Veel werknemers zijn reeds uit eigen bewe ging vertrokken of zijn bezig met solli citeren. In eerste instantie wordt geprobeerd de door de destijds aangegane fusie getrof fen werknemers door overplaatsing bin- nenh et bedrijf aan ander werk te hel pen. Als dat niet lukt wordt geprobeerd door overplaatsing naar Philips-vesti- Het college van rijksbemiddelaars heeft de collectieve arbeidsovereenkomsten voor de textielindustrie (90.000 werkne mers) en de confectie-industrie (50.000 werknemers) goedgekeurd. Over deze CAO's was in februari al overeenstem ming bereikt tussen werkgevers en werk nemers. De vraag naar mosselen voor de ex port naar België is de laatste weken veel groter dan het aanbod. Begin juli, toen de mosselhandel begon, was er een redelijk aanbod van kwekers zijde. Vooral mosselen van de Grevelin- gen, die voldeden aan de kwaliteitseisen, brachten de handel op gang. Maar nu deze handel eenmaal op gang gekomen is, neemt het aanbod af en worstelt men met tekorten. De op de Grevelingen voor consumptie aanwezige en aan de kwaliteitseisen vol doende voorraad was betrekkelijk klein. Meestal kan, nog voordat de Grevelingen is uitgeput, begonnen worden aan de voorraden op de Oosterschelde om te worden aangevuld met de voorraden op de Waddenzee. Vervolgens kan de leve ring dan op gang gehouden worden met steeds weer nieuwe aanvoer van mosse len die bijvoorbeeld nog te klein, maar in november zo ver gegroeid waren, dat zij leverbaar zijn. Maar de groei op de Oosterschelde stagneert enigszins en van de Waddenzee komen opnieuw berichten van mosselzaadval op consumptiemosse len, hetgeen tenslotte tot afsterven van de mosselen leidt. Dit is in 1965 op zeer grote schaal ge beurd. Een lichtpuntje is, dat de aller laatste berichten in de richting gaan van afsterving van het jonge zaad op de mos selen, en niet van de consumptiemosse len zelf. Ook de geheel op de handel afgestemde leveringsvoorwaarden zouden niet mee werken om de kweker te animeren met de levering te beginnen. Indien het weer een meer zomers ka rakter kreeg zouden ook de mosselen waarschijnlijk wat vlugger groeien. De vraag van een mosselinleggerij, of er kwekers zijn, die willen leveren, is in 30 jaar niet meer voorgekomen. De rollen schijnen omgekeerd, want iedere kwe ker wilde de laatste dertig jaar graag le veren, maar moest dikwijls op zijn beurt wachten. De levering geschiedde name lijk via het aan- en verkoopkantoor voor mosselen (nu het produktschap) op toer beurt en volgens het z.g. basis-leverings- cijfer systeem. gingen elders in het land tot een oplos sing te komen. Voor de betrokken werk nemers betekent dat dan meestal verhui zen. Als ook dat niet slaagt wordt bij re laties van het Philips-concern naar werk gezocht. „Wij zijn ons ervan bewust dat we niet iedereen zullen kunnen helpen", zei gis termiddag personeelschef C. Schrevel. Verwacht wordt dat de afdeling perso neelszaken na enige tijd aan enkele tien tallen mensen zal verzoeken of zij hun ontslag willen nemen. Een dus altijd nog onplezierige wijze van afvloeiing dus. Directeur ir. P. G. Zaayer heeft tijdens een extra-vergadering van de onderne mingsraad de bedrijfssituatie toegelicht. Hij maakte een onderscheid tussen wat hij noemde de „directen" (zij die pro- dukten vervaardigen) en de „indirecten", als ontwerpers, beambten, tijdschrijvers, researchwerkers en anderen. Voor de „directe" werknemers is er nu en in de naaste toekomst voldoende werk. In som mige sectoren van het bedrijf zijn zelfs méér directe werkers nodig. Voor de „in directen" liggen de zaken echter volko men anders. Velen worden door de reor ganisaties beslist overbodig en zullen liefst geruisloos moeten afvloeien. WASHINGTON (AP). President Johnson heeft verklaard dat de regering de uitgaven voor zaken als bijvoorbeeld het ruimteonderzoek zal besnoeien „als bepaalde delen van ons economisch leven doorgaan met hun prijzen te verhogen". Hij zei dit naar aanleiding van de ver hoging van de staalprijzen in de afge lopen week, maar noemde de staalprijzen niet rechtstreeks. Johnson verklaarde verder dat het handhaven van het ruimteprogramma mede afhankelijk is van de medewerking van de leiding van het zakenleven en van de vakbonden. „Zij moeten bij hun prijs- en loonbe- sluiten beseffen dat er een derde partij aan tafel zit de bevolking van de Ver enigde Staten", aldus Johnson. Minister Veldkamp zal laten nagaan of bij de voorlichting van zijn departement over het sparen binnen het raam van de bezitsvormingsmaatregelen het publiek kan worden gewaarschuwd tegen agressie ve vormen van acquisitie voor beleggings fondsen, waarbij de spaarders extreem hoge renten of dividenden in het vooruit zicht worden gesteld. Met de minister van Financiën heeft de heer Veldkamp contact opgenomen over de mogelijkheden tot een beter toezicht op beleggingsfondsen die totnutoe niet on der een of andere wettelijke regeling val len. Aldus deelt minister Veldkamp mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Boersma (A.R.). W 'V-i De efficiency beurs, die van dinsdag 20 t.m. woensdag 28 september in het nieu we RAI-gebouw te Amsterdam wordt ge houden, zal worden geopend door de En gelse professor C. Northcote Parkinson, bekend van de Wet van Parkinson. «Af In Moskou zijn de wereldkampioen schappen acrobatiek begonnen. Mo derne acrobaten maken gebruik van moderne hulpmiddelen: een van dt deelnemers hangt onder een heli kopter om zijn halsbrekende toeren te verrichten. Een 25-jarige los-werkman uit everwij k maakte er zijn gewoonte van cafés te be zoeken en daar aan het drinken te slaan zonder te betalen. Hij liet zich dan soms naar huis brengen per taxi zonder een cent vergoeding te geven. Wegens flessetrekke- rij moest de los-werkman gisteren voor de Haarlemse politierechter terechtstaan. Het ging om een totaal bedrag van vierhon derd gulden. Het was niet de eerste keer dat de Beverwij ker terecht moest staan. De officier van justitie eiste vijf maan den gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, en aftrek van voorarrest. De politierechter maakte er zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk, en aftrek van voorarrest van. Hij verbond aan de proeftijd van drie jaar de bepaling dat de los-werkman gedurende die jaren geen cafés meer mag bezoeken. Een 25-jarige vulcaniseerder uit Bever wijk stal in mei en juni van dit jaar in zijn woonplaats vele artikelen. Hij begon met een armbandhorloge, daarna stal hij blazers, leren en suède vesten, pantalons en sportjasjes bij een groot kledingmaga zijn. Bij een andere zaak stal hij keuken pannen en vervolgens bij een zelfbedie ningswinkel overhemden, ondergoed en sokken. Een gedeelte van deze goederen gaf hij aan zijn 38-jarige hospita. De vrouw stond terecht wegens heling. Zij ontkende dat zij had geweten dat de ge schenken van diefstal afkomstig waren. Het bleek dat haar kostganger wel meer cadeaus gaf, die wei betaald waren. De raadsvrouwe van de vulcaniseerder vond het gewenst een rapport over haar cliënt te laten opstellen. Hiermee was de politie rechter het eens. De zaak tegen de man werd dus aangehouden. De vrouw werd veroordeeld tot een boete van 75 wegens schuldheling. De officier van Justitie had tegen haar 250 boete, en veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. Als een 22-jarige steigerbouwer uit Heemskerk te veel had gedronken haalde hij vrouwenkleding van waslijnen weg. Daarvoor moest hij voor de politierechter terecht staan. De officier van Justitie eis te vier maanden, waarvan twee voor waardelijk, en aftrek van voorarrest. Het leek hem nodig dat de steigerbouwer een anti-alcoholkuur onderging. Hierbij aan sluitend veroordeelde de politierechter de Abbekerk 6 te Bedibunder. Abida 7 te Rotterdam. Achilles 6 te Bremen. Acmaea 6 te Rouaan. Alamak 6 te Khorramshar. Algorab 7 te Rotterdam. Aludra 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldijk 6 v. Los Angeles n. San Francisco. Amstelstad 6 v. Brisbane n. Basrah Anco Spray 6 v. Smithsbluff n. Gothenburg. Andijk 6 te Rotterdam. Annenkerk 5 v. Rotterdam n. Bremen. Aristoteles 8 te Callao. Arneb 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Artimis 7 te Houston. Atys 6 v. Santo Domingo n. Trinidad. Avedrecht 8 te Dumai. Averdijk 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Bali 6 te Antwerpen. Caltex Delfzijl 7 te Rotterdam. 8 v. Rotterdam n. Gothenburg. Caltex Gorinchem 7 te Rotterdam. Caltex Napels 6 te Lourenco Marques. Caltex Pemis 6 te Tamatave. Camerounkust 6 v. Rotterdam n. Le Havre. Carib Trader 6 v. Liverpool n. Port Said. Celebes 7 te Chalna. Chiron 7 v. Paramaribo n. Montreal. Daphnis 6 te Antwerpen. Diemerdijk 7 v. Rotterdam n. London. Dordrecht 7 v. Balbao n. Japan. Dorestad 7 te Rotterdam. Echo 6 te Helsinki. Eenhoorn 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Friesland 8 te Setubal. Gabonkust 8 v. Port Harcourt n. Takoradi. Geeststar 7 te Barbados. Graveland 7 te Rio de Janeiro. Guineekust 6 v. Bordeaux n. Dakar. Hector 7 v. Port of Spain n. Porto de la Cruz. Hoogkerk 7 v. Suez n. Port Sudan. Ilias 5 te Rotterdam. 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Jagersfontein 5 v. Rotterdam n. Amsterdam. Kara 6 v. Port Fortin n. Rotterdam. Katsedijk 8 te New York. Kermia 6 v. Thameshaven n. Stanlow. Kloosterdijk 7 te Charleston. Korendijk 6 te Antwerpen. Korenia 6 te Hamburg. Krebsia 7 v. Rotterdam n. Landasi. Liberiakust 7 te Lagos. Limburg 7 te Longview. Loosdrecht 6 te Bilbao. Lycaon 5 v. Liverpool n. Djeddah. Madison Lloyd 7 te Port Said. Mame Lloyd 6 v. Los Angeles n. Balboa. Mataram 8 te Hamburg. Mentor 5 v. Rotterdam n. Algiers. Merwe Lloyd 5 v. San Francisco n. Vancouver. Minos 7 te Piraeus. Naess Lion 6 ten anker Genua. Nijkerk 6 te Antwerpen. Oldekerk 6 te Khorramshar. Onoba 8 v. Fawley n. Bonny. Oostkerk 5 v. Rotterdam n. Le Havre. Oranje Nassau 8 te Southampton. Overijsel 6 v. Manilla n. Singapore. Palamedes 7 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Philippia 6 v. Essider n. Rotterdam. Poeldijk 7 te New Orleans. Polydorus 6 v. Makassar n. Surabaja. Prins Alexander 5 v. Montreal n. Londen. Prins der Nederlanden 6 v. Aruba n. Kingston. Prins Maurits 6 v. Le Havre n. Montreal. Prins Philips Willem 5 v. Rotterdam n. Ant werpen. Provenierssingel 6 v. Hamburg. Radja 8 te Marseille. Randfontein 8 te Kaapstad. Roepat 6 v. Madras n. Calcutta. Sarpedon 7 v. Port of Spain n. Barbae' Schiedijk 6 te Hamburg. Seine Lloyd 7 te Sejingkat. Seven Seas 6 te Rotterdam. Soestdijk 6 v. New York n. Rotterdam. Spaamekerk 6 te Rotterdam. Stad Den Haag 6 v. Nordenhamn n. Hami ton Roads. Straat Bali 5 v. Porte Noire n. Port Harcourt. Straat Clement 7 te Fremantle. Straat Florida 6 v. Lourenco Marques n. Durban. Straat Johore 7 te Beira. Straat Magelhaen 6 te Luanda. Tara 6 v. Ilheus n. Rotterdam. Telamon 7 v. Belize n. Porto Cortes. Tero 7 v. Chimbote n. Ancon. Tjibodas 6 v. Zanzibar n. Port Swettenham. Tjikampek 6 v. Kobe n. Hongkong. Tjiwangi 8 te Melbourne. Theano 6 v. Rotterdam n. Belfast. Themis 6 te Rotterdam. Togokust 10 te Lagos verw. Triton 7 v. Antigua n. St. Maarten. Van Heemskerk 6 v. Mtwara n. Beira. Van Waerwijck 6 v. Tanga. Videna 6 340 mijl zzn Bombay n. Singapore/ Mena. Vlist 7 v. Cristobal n. Santa Marta. Waardrecht 5 v. Chicago n. Duluth. Witmarsum 7 te Rotterdam. Zuiderkerk 6 v. Antwerpen n. Marseille. SLEEPVAART Cycloop, 8 aug. te Marsa el Brega. Friesland, 8 aug. nabij Halul Island in Perzische Golf, bezig met verplaatsen booreiland ,,C. E. Thornton". Gelderland, 21 juli van Singapore. Groningen, 7 aug. dwars door Straat Byran met zuiger „New Jersey" van Papeete n. Hus. Jacob van Heemskerck, 8 aug. tanker „Georgian Valour" met verloren schroef vastgemaakt nabij Jamaica en bestemd voor Curagao. Junior, 8 aug. te Marsa el Brega. Noord-Holland, 7 aug. met bak naar Mobile. Sepiola, 8 aug. van Lowestoft vertrokken voor werkzaamheden op Noordzee. Willem Barendsz, 7 aug. 200 mijl ZZO van Kaap stad met storage tank van Japan naar Port Harcourt. man tot twaalf weken, waarvan de helft voorwaardelijk met aftrek van voorar rest. De steigerbouwer kan dan zo gauw mogelijk onder behandeling van het Me disch Maatschappelijk Bureau voor Alco holisme in Haarlem worden gesteld. Een 30-jarige sloper uit Heemskerk werd veroordeeld tot twee weken gevangenis straf, terwijl zijn bromfiets verbeurd ver klaard werd. De sloper had op zijn brom fiets gereden terwijl de rijbevoegdheid hem was ontzegd. Hij kreeg een aanrij ding met een auto en bleek niet verzekerd voor de schade van 350. De officier van justitie had bij de twee weken gevange nisstraf ook een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De Liberiaanse motortanker „Georgian Valour", groot 10873 brt., welke sinds 5 augustus nabij het eiland Jamaica rond dreef en om sleepboothulp had verzocht omdat de schroef verloren was geraakt, heeft de assistentie geaccepteerd van de Nederlandse motorsleepboot „Jacob van Heemskerck" van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, op basis van Lloyds open form „No cure, no pay". De „Jacob van Heemskerck" is heden morgen vroeg op de positie van de rond drijvende „Georgian Valour" aangekomen en nadat was vastgemaakt werd koer» gezet naar Curacao. Zaterdag: aangekomen te IJmuiden: Magda- lena Vinnen, van Antwerpen: Oceaan, Roches ter, IJmuiden; Karachi, Bilbao; Tor Anglia, Immingham; Skausund, Monrovia, IJmuiden; Neuwardersand, Birkenhead; Capella, Hamina, Velsen; Vesta, Londen; Spaamestroom, Huil; Rheinland, Antwerpen; Hinde, Londen; Marlt Sophie, Londen, IJmuiden; Edda, Antwerpen, IJmuiden; Hondsbosch, Londen; Elath, Bait Comeau; Dinkelstroom, Londen; Buka, Londen: Netherlands Coast, Newcastle; West Riding, Goole; Vega. Gefle; Equator, Londen, IJmuiden; Vesta, Kramfors, Beverwijk; Gisela Vennmann, Leningrad, Zaandam; Maren Skou, Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Henry G„ naar Cristobal; Noblesse, Londen, IJmuiden; Mare Bonum, Birkenhead, IJmuiden; Anjou, Londen; Gertrud Fritzen, Hamburg, IJmuiden; Burtonia, Southampton; Minotaurus, Rio Grande; Themis, Rotterdam; Metropole, Norwich; Korlt Lagoon, Hamburg; Gasselte, Aberdeen; Bierum, Londen; Baldur, Narvik; Gazelle, Boston, Koog aan de Zaan; Pergo, Boston, IJmuiden; Nord- helm, Oxelosund, IJmuiden; Jean-E., Londen; Jans, Londen; Vlistborg, Alblasserdam, Bever wijk; Tor Anglia, Immingham; Paula Rahmann, Poole, IJmuiden; Aethon, Duinkerken; Nordpol, Bilbao; Wolanda, Sheerness, Zaandam; Marlt Sophie, Avilez, IJmuiden; Oceaan, Londen, Nebam. Zondag aangekomen te IJmuiden: Breda, van Risoer. Velsen; Batavier, Korsnaes, Zaandam; Garlinge, Bridgewater, Velsen; Suederelv, Skoghall, Zaandam; Lizzie Terkol, Limerick; Agne, Brahestad; Corbrae, Leith; Thameswood, Leith; Anglia, Swansea; Unitas-H., Great Yar mouth; Stoerart, Gothenburg; Jetty, Vistavarf, Zaandam; Oranyan, Bremen; Herroe, Kemi, Velsen; Normandie, Gdynia, IJmuiden; Dania, Kopenhagen; Eildon, Londen; Draco, Aarhus; Werner Vinnen, Antwerpen; Trito. Dublin; Libertas, Aalborg; Texelstroom, Liverpool; Plo ver, Felixtowe; Frans van Seumeren, Hamburg; Jan Martens, Mantyluoto. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Myfem, naar Rouaan; Kungsholm, Zeebrugge; Reind, Kopenhagen: Waverstroom, Dagenham; Vlie- stroom, Huil; Rijnstroom, Shoreham; Diogenes, Barbados; Blankenstein, Cristobal; Hontestroom, Sheerness; Yorksand, Bremen, Zaandam; Herm, Kopenhagen; Muttersegen, Kopenhagen. Maandag aangekomen te IJmuiden: IJstroom, van Grangemouth; Canada, Drogheda; Genua, Waterford; Heinrich Knueppel, Stockholm; Anna, Patenieni. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het «chip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4