NEDERLANDS TEAM GOED VAN START IN DE HONKBAL WEEK Twee honkslagen voldoende voor overwinning op California Stags Beidschat en Hoffmann sterk ff jpiip ft Augsburg Bayonettes maakte grote indruk in eerste duel Antillianen door de regen extra gehinderd wmmm m F- jfcfgj SPORTIEF BEZIEN 'A rook met 1AANDAG 8 AUGUSTUS 1966 Wereldbekend Aroma "fc W er persduel Teleurstelling i j (Van onze honkbalmedewerker) De derde Haarlemse honkbal week is zaterdagmiddag voorspoedig van start gegaan: bfl gunstig weer speelden de Augsburg Bayonettes en het Antilliaanse team de eerste wedstryd die een duidelijke 5-1 zege opleverde voor de defensief sterk spelende Ame rikanen. Een nederlaag dus voor de Antilliaanse werper Sam Jacobs die overigens een prima wedstrijd wierp, maar door zjjn veldèrs in de steek werd gelaten. Alle Amerikaanse runs werden gescoord na Antilliaanse veldfouten. In deze wedstrijd onderscheidden zich kortestop Rock Gibson en linksvelder Jim Metz van de Bayo nettes door bijzonder knap veldspel, 's Avonds zorgde het Nederlands team voor een daverende verrassing door de California Stags zijn eerste nederlaag in Europa te be zorgen. Voor Stags-werper Gary Jones werd deze nederlaag een bijzonder trieste: d« jonge lefthander gaf de gehele wedstrijd een indrukwekkende demonstratie en kreeg slechts twee honkslagen tegen. Daaronder was echter een homerun van Hamil- ton Richardson die goed was voor twee runs en leverde Nederland een 3-2 zege op. Misschien verbleekte de prestatie van de Nederlandse werper Rob Hoffmann enigszins bij die van de verliezende Jones, maar ook Hoffmann weerde zich geducht: hij hield de Amerikanen op zes honkslagen! Het werd het weekeinde van de werpersduels, want ook het treffen tussen het Nederlands en het Antilliaans team werd beheerst door de prestaties van de werpers. Herman Beidschat en Harold Suarez hielden de score laag, waarbij Beidschat de betere pitcher bleek: het Nederlands team bleef on geslagen dank zij een 3-1 zege. Overigens verliep deze wedstrijd teleurstellend: het veld was nat en gedurende de wedstrijd regende het voortdurend. Vooral de Antilli anen waren hierdoor gehandicapt. De wedstrijd had beter ongespeeld kunnen blijven. De avondwedstrijd van zondag werd gelukkig afgelast en werd naar vanmiddag vjjf uur verschoven. Na het eerste weekeinde luidt de stand: Nederland 2-4, Bayonettes 1-2, Stags 1-0 en Antillen 2-0. Herman Beidschat in de stromende regen aan slag, laat een bal lopen. Scheidsrechter Wedemeijer zal hem door zijn beslissing (wijd) laten weten, dat dit juist laas. Het moment is uit de wedstrijd tussen, het An tilliaanse en het Nederlandse team. Het Nederlands team heeft zich kranig verweerd in het eerste weekeinde van de Haarlemse honkbalweek. Zaterdagavond wonnen de Oranjehemden voor de eerste maal in dit seizoen na vijf vergeefse po gingen van de California Stags. De Ame rikaanse studenten leken in de eindfase van de strijd tegen het Nederlands team zeker van de zege, ondanks het feit dat hun voorsprong slechts 2-1 bedroeg. Wer per Gary Jones was echter zo ongenaak baar dat de 4500 toeschouwers er niet meer in geloofden, toen Nederland in de achtste innings weer aan slag ging. Het was Hamilton Richardson echter die met een fraaie homerun aantoonde dat een honkbalwedstrijd nooit beslist is, eer de laatste bal geworpen is. Ook Rob Hoff mann profiteerde van de voltreffer van Richardson en dat betekende een 3-2 voorsprong voor het Nederlands team en Rob Hoffmann die de Stags op zes honk balslagen hield, gaf die voorsprong niet meer uit handen. Zondagmiddag moest de wedstrijd te gen de Nederlandse Antillen een uur wor den uitgesteld, omdat langdurige regenval spelen onmogelijk maakte. Om drie uur kon worden begonnen, maar het werd een troosteloze geschiedenis. In regenbuien die normaal honkbal onmogelijk maakten en waarvan vooral de Antillianen veel last hadden, won het Nederlands team in een sfeerloze wedstrijd met paraplu's op de tribunes en drijfnatte spelers uiteinde- Tie** Waarbij hoort ii PaII Mali Export I Bij die film, dat uur, die auto, dat pakt Pall Mall Export. Overal gezien, overall PME is geweldig. PME is in I Pall Mali Export... WORLD COPYRIGHT PME >7 Gilbert Naaldijk heeft een homerun geslagen; hij wordt door zijn ploeg genoten enthousiast binnengehaald. lijk met 3-1. In deze wedstrijd bleken de werpers Beidschat en Suarez vakmensen: ondanks de natte bal vochten zij een wer persduel uit, waarin Herman Beidschat gesteund door een futloos spelend Neder lands team de overwinning behaalde. De jonge Haagse kortestop Van de Dungen Grenovius speelde zondagmiddag een knappe wedstrijd. De vijf eerder gelegen nederlagen leken de Nederlandse ploeg parten te spelen in de avondwedstrijd tegen de California Stags. Werper Rob Hoffmann begon niet al te overtuigend en moest al in de eer ste innings een punt toestaan. Mike Wil liams kreeg 4 w. en stal het tweede honk. Bob Beek volgde met een honkslag en dat was voldoende voor Williams om de thuisplaat te passeren (1-0). Stags-wer- per Jones maakte reeds in de eerste in nings zijn bedoelingen duidelijk: met zijn inside-worpen gaf hij de Nederlanders geen schijn van kans. Ook de tweede Stags-slagbeurt was niet erg bemoedi gend: Greg Beller opende met een verre tik die echter door Richardson werd ge vangen. Pearson Cotton joeg de bal over het hoofd van de Nederlandse midvelder en dat betekende een homerun en 2-0 voor de Stags. Een homerun tegen is voor een werper meestal de inleiding voor een vroegtijdig vertrek, maar Hoffmann hield zijn posi tieven bijeen. Met tweemaal 3 sl. herstel de hij de orde. Jones kreeg in de tweede innings even te kampen met een gebrek aan controle en Wim Crouwel bereikte de honken als eerste slagman in deze slag beurt met 4 w. Een poging om Crouwel op het eerste honk uit te schakelen mis lukte en de Amsterdamse catcher beland de op het derde honk. Het was tweede- honlanan Wil Meyer die Crouwel met een nuttige stootslag over de thuisplaat hielp (1-2). Vanaf dat moment begon het boeiende werpersduel tussen Rob Hoffmann en Ga ry Jones. Tot de achtste innings deden zich nog slechts twee reële scoringskan sen voor. In de vierde innings sloeg Jones de bal hoog in het midveld, waar Hamil ton Richardson kansloos bleek. Het hele stadion dacht al aan een homerun, maar de bal kaatste van het hek terug. De Ne derlandse kans kwam in de vijfde innings toen de snelle Roy van de Dungen Gre novius een korte tik tot infield-hit promo veerde. Roy stal hierop het tweede honk, waarna hij op een doorgeschoten bal het derde honk bereikte. Pinch-hitter Ruben Leyssner kreeg echter 4 w. en Jones hield orde. In de zesde en zevende innings wierp de Amerikaan zesmaal 3 sl. achtereen en de moed ging er een beetje uit bij de Hollanders. Rob Hoffmann bleef echter dank zij goede steun van zijn velders knap volhouden en in de achtste Neder landse slagbeurt was de stand nog steeds 1-2. Hoffmann verscheen als eerste aan de plaat en hij kreeg 4 w. Leyssner sneu velde op 3 sl. en weer leek Jones onge naakbaar. Hamilton Richardson onder streepte hierna echter overduidelijk dat hij Nederlands beste slagman is door een worp uit te zoeken die hem lag: homerun en hierdoor kwam de stand op 3-2 voor het Nederlands team. Hoffmann liet zich in de laatste innings niet meer verrassen en zo boekte Nederland op de valreep zijn eerste zege. Hoffmann werd winnende werper met 6-2-6, Jones werd eervol verliezer met 19-5-2. Beide ploe gen maakten één fout. De wedstrijd die het Nederlands team zondagmiddag tegen de Rijksgenoten uit de West moest spelen, werd een grote te leurstelling. Door langdurige regenval was het veld moeilijk te bespelen, al had den de mannen van Bosson een mooie prestatie geleverd door het veld om drie uur een uur later dan gepland speelklaar af te leveren. Ook deze wed strijd bleek een wedstrijd van de wer pers. Herman Beidschat hersteld van een lichte blessure en Harold Suarez wisten hun tegenstanders in te tomen, zo dat de 2500 toeschouwers die de regen hadden getrotseerd, het moesten doen met een defensief sterk gespeelde wed strijd. In de tweede innings namen de Antil lianen een 1-0 voorsprong, toen Gilbert Naaldijk een homerun sloeg. De.Neder landse aanval kon daar weinig tegenover stellen, want al raakten de Nederlanders de door Suarez geworpen ballen wel, een honkslag bleef tot de vierde innings uit. In die vierde innings was het dan ook raak: Hamilton Richardson opende met een honkslag en een stootslag van Hud son John resulteerde in een fraaie honk slag. Simon Arrindell kreeg 4 w. en de honken waren vol. Een korte tik van Robert Maat deed Richardson op de thuisplaat sneuvelen, maar Van de Dun gen Grenovius zorgde met een honkslag voor 1-1. Arnoud Blom gaf een korte tik, waarop Arrindell kon scoren dank zij een foutje van de Antilliaanse catcher, waar na Ruben Leyssner met een honkslag voor 3-1 zorgde. Daarbij bleef het, al moesten beide defensies nog heel wat werk verzetten om verdere runs te voorkomen. De Antilliaan se kortestop Rubbert Anastacia verricht te in die periode bijzonder nuttig werk, evenals derdehonkman Naaldijk die een goede wedstrijd speelde. Herman Beidschat werd winnende wer per met 8-1-6, Harold Suarez verloor met 2-2-6. Het Nederlands team speelde fout loos, de Antillianen maakten vier fouten. Hudson John en Roy van de Dungen Grenovius hadden een slaggemiddelde van .500, evenals rechtsvelder Joseph Martina van de Nederlandse Antillen. De eerste bal is geworpen. Haarlems burgemeester Cremers heeft die taak op zich genomen. De catcher, die de heer Cremers terzijde staat is Wilfred Pieters, de achtervanger van de Antillianen. Het eerste weekeinde is achter de rug. Ook de Haarlemse honkbalweek 1966 is niet gespaard gebleven voor het slechte weer. Zondagmiddag werd een wedstrijd gespeeld onder omstandigheden die een normale krachtmeting onmogelijk maakte en de wedstrijd van zondagavond moest worden afgelast. De wedstrijd California StagsAugsburg Bayonettes is naar van middag verschoven. Dat was een korte za kelijke mededeling van de wedstrijdcom missie. We hebben begrip voor de moei lijke taak van deze commissie. Er zijn maar weinig uitwijkmogelijkheden, maar door deze verregende wedstrijd vanmid dag te laten spelen, zijn de California Stags zonder meer benadeeld. De Ameri kaanse studenten moeten nu een double- header spelen. Om vijf uur tegen de Bayo nettes, om acht uur als de eerste wed strijd dan tenminste is afgelopen tegen het Antilliaanse team. Dat dit zo gelopen is, is jammer. Hopelijk zal de rest van het programma normaal kunnen worden verwerkt. Zondagmiddag werd er wel gespeeld. Ve len hebben zich afgevraagd waarom? Vooral de Amerikanen en natuurlijk de Antillianen. Catcher Adolph Oehlers de monstreerde dat duidelijk tijdens de wed strijd. Van ons had hij zijn knuppel niet opzettelijk naar het derde honk hoeven gooien, daarvoor had hij al duidelijk ge noeg geprotesteerd. En terecht! Dit was geen honkbal weer. Waarom is de wedstrijd dan toch gespeeld? Heeft het bedrag dat de organisatoren van de NTS toucheerden voor een rechtstreekse reportage een rol gespeeld? Het kan zijn, maar er was nog een andere oorzaak. Als het Nederlands team een middagwedstrijd mist, moet die wedstrijd op een avond worden ingehaald, want op een werkdag kan het Nederlands team geen middagwedstrijd spelen, omdat de spelers gewoon werken. Daarvoor unoet het gehele programma dan worden omgezet, hetgeyi gepaard gaat met aller lei praktische bezwaren. Als de wedstrijd niet door was gegaan, dan was dezelfde wedstrijd bij goed weer zondagavond ge speeld en had de studentenploeg van dr. Arce vandaag ook een double-header moe ten spelen. Dr. Arce is „gentleman" ge noeg om dit te accepteren, maar wij heb ben hem horen mompelen: belachelijk!" Ook dit heeft een rol gespeeld bij het ne men van het besluit: „Spelen of niet spe len." Weer eens een duidelijk bewijs hoe de KNHB-officials belast met de begeleiding van het Nederlands honkbalteam de enige Nederlandse ploeg die zich op het gebied van teamsporten nog Europees kampioen kan noemen hebben gefaald bij de voorbereiding en concentratie op de Haarlemse honkbalweek, het enige evene ment in Europa waar het Nederlands honkbalteam nog kan leren. Zeer veel zelfs! t (Van onze honkbalmedewerker) In de openingswedstrijd van het toer nooi heeft de Amerikaanse legerploeg Augsburg Bayonettes een grote indruk ge maakt op het Haarlemse publiek. Voor 3500 toeschouwers wonnen de Amerikanen met 5-1 van de vooral defensief teleur stellende Antillianen die in Sam Jacobs overigens een werper van klasse bezaten. Jacobs moest echter verlies accepteren, omdat zijn velders hem in moeilijke situ aties in de steek lieten. Nu werd Bob Malloy winnende werper, maar dat heeft hij voornamelijk te danken gehad aan het goede spel van zijn kortestop Rock Gib son en zijn linksvelder Jim Mets. In deze wedstrijd werden geen homeruns gesla gen. De wedstrijd begon voorspoedig voor de Antillianen. Openingsslagman Marcel Brigitha gaf een honkslag en na een op- offeringsstootslag van Max Gumbs en een honkslag van Joseph Martina, scoorde Brigitha vanaf het derde honk op een verre tik van catcher Wilfred Pieters. Hiermee waren de offensieve heldenda den vgn onze Rijksgenoten echter gedaan, vooral omdat de kortestop Gibson en linksvelder Metz een bijzonder goede wed strijd speelden. De l-Ö voorsprong bleef gehandhaafd tot de vierde innings, mede dank zij een fraai dubbelspel in de tweede innings. In de vierde innings echter werd het zwakke spel van catcher Pieters de Antillianen noodlottig. Bayonet Jim Metz kwam via een gave tik op het tweede honk, vanwaar hij kon scoren door fouten van Gilbert Naaldijk en catcher Pieters. In de vijfde innings begon Jacobs met zijn eerste twee tegenstanders uit te scha kelen. Harman en Malloy gaven echter honkslagen en de Bayonettes kregen het derde en tweede honk in handen. Bill Baker werd in eerste instantie gemist door catcher Pieters, maar de volgende mislukte klap werd grandioos door links velder Freddy Martijn gemist en dat kostte de Antillianen twee runs. De 3-1 voorsprong van de Bayonettes bleek be slissend. Vanaf dat moment was de wed strijd het aankijken niet meer waard en dat het uiteindelijk 5-1 voor de ploeg uit Augsburg werd door twee Antilliaanse fouten in de achtste innings, was alleen nog maar van belang voor de statistici. Winnende werper Bob Malloy noteerde 2-4-7, Sam Jacobs moest met 10-2-8 verlies accepteren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9