California Stags na een fraaie dubbele overwinning favoriet voor de eindzege SLAGGEWELD BARSTTE LOS MET REGEN VAN HOMERUNS i Vodo kan degradatie nauwelijks ontlopen Aruba protesteerde tegen aanduiding Antilliaans Mistroostig spel in eerste ronde van tennistitelstrijd Tafeltenniscompetitie sterk gewijzigd in Kennemerland Keino versloeg Ron Clarke /7 IJKSTRA lm West-Indië te sterk voor Engels cricket Stolle in Duitse tennisfinale Nederlandse zwemsters verloren wereldrecord Duyker weer snelste veteraan Leerling pikeurs komen in actie in Hilversum DINSDAG 9 AUGUSTUS 1966 11 Nerveus "fr Experimenteren 1 Drie inslagen Hg| Ijl Zusjes Hage op de baan Geen nieuw talent meldde zich bij heren Duindigt Galeabeker voor Tsjechen Ed Hicks van de Stags is op het derde honk gekomen. Honkman Dick Cammings van de Bayonets is te laat om hem uit te tikken. Scheidsrechter Meyer staat er met de neus boven op. Kipchogo Keino zorgde maandagavond tijdens de atletiekwedstrijden van de spe len van het Britse rijk te Kingston voor een hoogtepunt. Op grootse wijze zege vierde de atleet uit Kenya op de drie mijl. Wederom moest hij een langdurig ïvecht leveren met de Australiër Ron Clarke. Nadat drie kilometer was afge legd ging de strijd nog slechts tussen Clarke, die met een meter voorsprong leidde, en Keino. Op 275 meter van de finish zette de man uit Kenya de beslis sende aanval in. Hij liep zijn rivaal los en zegevierde met 15 meter voorsprong in 12 min. 57,4 sec., wat een nieuw record voor de spelen is. Clarke kwam tot 12.59,2. (Van onze honkbalmedewerker) Op de derde dag van de derde Haarlemse honkbalweek is de achterstand die zondagavond werd opgelopen wegens regen, volledig ingehaald. De California Stags die een onmogelijk zware taak kregen opgelegd door een double-header tegen twee frisse tegenstanders te moeten spelen, stelden zich door twee overwinningen favoriet voor de eindzege in het toernooi. De jongens van dr. Arce sloegen zeven homeruns en vooral dat slaggeweld leverde een 123 zege op de Bayonets en een zwaarbevochten 96 over winning tegen de ploeg uit Curagao op. Tegen de Bayonets werd Jim Col- horn na een onzekere eerste innings overtuigend winnende werper, in de tweede wedstrijd moest Andy van Hom zjjn collega Garcia te hulp komen. Dat lukte hem prachtig: behalve goed werpen liet hij ook goed slagwerk zien en mede dank zij zijn homerun, nestelde de ploeg van Bill Arce zich op de tweede plaats achter het Nederlands team, dat vanavond tegen de Augsburg Bayonets speelt. De jonge studenten van dr. William B. Arce hebben maandag bewezen dat zij niet geschokt zijn door de onfor tuinlijke nederlaag die zij zaterdag tegen het Nederlands team leden. Al direct in de eerste slagbeurt in de eerste wedstrijd die zij moesten spe len, brandden de studenten los. De worpen van Bayonets-werper Cer vantes bleken geen probleem voor Dave Wegner die er 4 w. uit sleepte. Mike Williams sneuvelde, maar rechtsvelder Bob Beek zorgde met een honkslag voor 10. Eerstehonk- man Gary Jones, de man die zater dag zo'n fantastische wedstrijd wierp, maar ook goed met het slaghout over weg kan, sleepte er eveneens 4 w. uit. Een honkslag van Greg Beller stelde Beck in staat te scoren. Het was links- velder Pearson Cotton die de Stags een veilige voorsprong bezorgde: zijn prachtige homerun zorgde voor een 50 voorsprong. In de eerste slagbeurt van de Augsburg Bayonets bleek Stagswerper Jim Colborn wat nerveus. Bayonets-tweedehonkman Baker opende met een honkslag, waarna Jim Metz met een fraaie tweehonkslag voor vuurwerk zorgde. Een tweehonkslag van Rocky Gibson leverde de Bayonets twee runs op, waarna Phil Pender met een honkslag de achterstand tot 5-3 terug bracht. Alle omstandigheden voor een spannende, attractieve wedstrijd waren aanwezig. Hierna werd de strijd echter eenzijdig. Stags-werper Jim Colborn die enkele uren tevoren nog in Volendams dameskostuum in Volendam rondhuppelde, hervond zijn zelfvertrouwen en gaf de Amerikaanse mi litairen weinig kansen meer. In de volgen de zes innings kreeg Colborn slechts 18 te genstanders tegenover zich. In de laatste twee innings kregen de Bayonets enigszins vat op de worpen van Colborn maar toen waren de Stags reeds lang veilig. De Amerikaanse studenten hanteerden het wapen van de homerun om de Augsburg Bayonets te vellen. In de derde innings was het catcher John Jenkins die met Hicks en Beller op de honken de bal bui ten de hekken deponeerde, in de vierde slagbeurt vierde eerstehonkman Gary Jones zijn triomf: homerun en 9-3. In de vijfde innings viel de beslissing: met Greg Beller op de honken sloeg Pearson Cot ton zijn derde homerun in dit toernooi en de Stags leidden met 11-3. Een honkslag van Mike Williams in dezelfde innings zorgde voor de eindstand 12-3. Daarna ging coach Arce experimenteren en hij gaf negen andere spelers de kans om hun debuut te maken in hun eerste toernooi in Europa. Het werd aanvallend geen succes, maar verdedigend gaven de reserves Colborn goede steun. Colborn werd winnende werper met 14-0-8, de Amerikaanse militaire werpers Cervantes en Lewis noteerden samen 3-5-10. De Stags maakten één fout, de Bayonets vijf. Bij de Stags waren Cotton en Jones de beste slagmensen met .667, tweedehonk- man Baker was met .500 de beste slag man voor de Bayonets. ZIE ONZE ETALAGE RUCANOR HONKBALMATERIAAL voor sport an camping Gen. Cronjéstraat 101 - Telefoon 53381 (Van onze honkbalmedewerker) De ploeg die onder de naam „Antil liaans team" deelneemt aan de Haar lemse honkbalweek, bestaat voorname lijk uit spelers van het eiland Curasao. Dat staat ook duidelijk op de pakken van deze ploeg te lezen. Op diverse bureaus in Nederland zijn gisteren echter boze berichten verschenen uit Aruba die alle protesteren tegen de naam „Antilliaans team", omdat er geen spelers van Aruba In opgenomen zijn. Kennelijk ontbreekt het op de Antillen op sportief gebied aan samenwerking. Jammer! De weersomstandigheden leken maan dag niet erg gunstig voor de organisato ren van de Haarlemse Honkbalweek. Er moest immers een verregende wedstrijd worden ingehaald en daartoe moest de Amerikaanse studentenploeg van Dr. Ar ce maandag tweemaal in het veld ver schijnen. De weerberichten voorspelden buien en het honkbalveld in het Pim Mu- liersportpark kon er slechts een paar ver werken. Vandaar ook dat toen er maan dag in Haarlems centrum een ware wolk breuk losbarstte, bezorgde telefoonge sprekken vanuit het bureau van de dienst Sport en Jeugdzaken werden gevoerd met het Pim Muliersportpark. Daar kon men het hoofdkwartier van de Haar lemse honkbalweek echter gerust stellen de zware bui had het honkbalveld niet bereikt. De weinige toeschouwers die de wed strijd Augsburg Bayonets-California Stags hebben bijgewoond iets meer dan 1000 mensen waren in staat om deze verplaatste wedstrijd te zien hebben ondanks het duidelijke overwicht dat de Stags hadden, kunnen genieten van echt Amerikaans honkbal. Zelfs van het spel der verliezers viel te genieten. Deze wed strijd toonde duidelijk aan dat het Ne derlands honkbal nog lang niet op het gemiddelde peil van het Amerikaanse ba seball is, in welke klasse dat ook ge speeld wordt. Drie van de vier deelnemende ploegen aan de derde Haarlemse honkbalweek hebben maandag een trip gemaakt. De meeste Nederlandse spelers waren aan het werk, maar de Bayonets, de Califor nia Stags en onze Rijksgenoten uit de West profiteerden van het uitje dat hun door een van de sponsors van de Haar lemse honkbalweek werd aangeboden. De tocht ging naar Volendam en daar lie ten diverse Amerikanen zich fotograferen in plaatselijk kostuum. De avondwedstrijd bracht de eerste sen sationele wedstrijd van het toernooi met goed slagwerk en bovendien spanning. In deze wedstrijd bewezen de studenten van dr. Arce heel wat in hun mars te hebben. Zij kregen een fel voor de overwinning strijdend Curasao tegenover zich dat uit eindelijk door gebrek aan werpers verlies moest accepteren. Het publiek dat partij koos voor de „underdog", heeft ondanks de nederlaag van zijn favorieten kunnen genieten en dat bleek duidelijk uit de re acties. De ploeg uit Curagao scoorde het eerst: in de tweede slagbeurt opende Sam Jacobs met een honkslag en Harold Oehlers volgde zijn voorbeeld. Gilbert Naaldijk haalde hierna fel uit en op een haar na sloeg hij een homerun: de bal ketste echter van het hek terug en Gil bert moest genoegen nemen met een tweehonkslag, waarvan Jacobs overigens profiteerde: voor de derde maal in drie wedstrijden had Curacao de leiding ge nomen met 1-0. In de eerste twee wed strijden bleek die 1-0 voorsprong een slecht voorteken, want beide matches gingen verloren. „Driemaal is scheeps recht" ging ook hier echter niet op. In de gelijkmakende slagbeurt maak ten de Stags een einde aan het optreden van werper Elio Anastacia: drie vrije lo pen vulden de kussens en een honkslag van Dave Wegner zorgde voor een 2-1 voorsprong voor de Stags. Toen ook Williams een honkslag gaf, werd Anasta cia vervangen door Nelson Francisca die een einde aan de innings maakte. In de vierde innings kwam Curacao voor, om dat Stags-werper Phil Garcia plotseling werd overrompeld: met volle honken sleepte catcher Adolph Oehlers er 4w. uit, waarna Francisca met een perfecte stoot- slag voor de derde run zorgde. Een korte tik van Brigitha plus een Amerikaanse veldfout deed de Curagao-voorsprong op lopen tot 5-2. De Stags kwamen via Jenkins na een honkslag van Garcia en een veldfout te rug tot 5-3, maar Curagao liep door twee Amerikaanse fouten in zijn vijfde slag beurt uit tot 6-3. De Stags bewezen in de gelijkmakende slagbeurt hun kracht: home runs van Beek, Beller en Van Horn le verden hun vijf runs op en toen Wegner na 4w., een veldfout en schijn van wer per Francisca voor 9-6 zorgde, werd het de ploeg uit Curagao te veel. Er ontston den vele protesten die door het ondui delijke aangeven van de scheidsrechters ondersteund werden door 't publiek. Voor de eerste maal moest de jury d'appel in actie komen die snel besliste: protes teren tegen een feitelijke beslissing van een scheidsrechter heeft geen enkele zin. De stand bleef dus 9-6 voor de Stags en hierin kwam geen verandering meer, al kregen de mannen uit Curagao nog enkele goede scoringskansen. Dutley Leon hield de Stags-slagploeg in de laatste fase van de strijd goed in bedwang. De knap spe lende Antilliaanse kortestop Ruppert Ana stacia moest wegens een blessure worden vervangen, evenals midvelder Brigitha die in botsing kwam met het hek. Na de derde dag luidt de stand: Ne derland 2-4; California Stags 3-4; Augs burg Bayonets 2-2; Curacao 3-0. De zusjes Bella en Katie Hage uit Sint Maartensdijk, die al door de KNWU wa ren aangewezen om samen met Tineke van Yken uit Baarn ons land te verte genwoordigen in het wereldkampioen schap op de weg voor dames op 27 augus tus, zullen ook officieel in de baanploeg voor de wereldtitelstrijd worden opgeno men. Bella en Katie zullen in de week van 29 augustus tot en met 4 september in Frankfort uitkomen in de achtervol ging. Het nederlandse tennis heeft Tom Ok- ker. Maar na de eerste dag van de na tionale tenniskampioenschappen zou men geneigd zijn te stellen, dat de opkomst van deze ster ai liet in ons land voorko mende tenfUsfalêht heeft opgeslurpt. Bij deze openingsdag waarop de Haarlemse kampioen, evenals trouwens de andere geplaatste spelers, nog niet aan de arbeid moest, zakte het herentennis af naar een heel laag niveau. Geen enkele jongere met enig aanwijsbaar talent diende zich aan. Het enige jaren door de KNLTB ge lanceerde plan om het Nederlandse ten nis op niveau te brengen blijkt in de breedte bij de heren althans op een mislukking te zijn uitgelopen. (Van onze softbalmedewerker) Hadden de diverse competitieleiders aanvankelijk dit seizoen de wind in de zei len, de laatste weken ondervinden zij ernstige tegenwerking van de weergoden. In de hoofdklasse ging slechts door de wedstrijd IICK-Vodo SC. De duidelijke ne derlaag, die de Haagse ploeg leed zal weinig hoop meer overgelaten hebben op behoud van het hoofdklasserschap. Vodo SC, dat bijna het gehele seizoen heeft moeten spelen zonder Mary Groen en Maureen Hoyer, heeft HCK geen gro te problemen voorgeschoteld. HCK, even eens niet groots spelend was aanvallend echter duidelijk sterker en profiteerde bo vendien van zeer matig Haags veldspel. Tegen de beide Haarlemse werpsters Yvonne Immer en Karin Dankmeyer kon de Haagse ploeg in het geheel niet op. Zo de Haagse ploeg inderdaad op de on derste plaats eindigt, zal de hoofdklasse plaats verdedigd moeten worden tegen de winnaar van de groep Terrasvogels, UW, PSV en Hygiëa. Zonder enige twijfel zal dit het Santpoortse Terrasvogels worden. De wedstrijd tegen Terrasvogels biedt Vo do weinig perspectief. Ook in de eerste klasse is het nog slechts wachten op de ploeg, die met WGA moet afdalen. OWO, dat zich te gen de Pinquins veilig had kunnen stel len, had geen verweer tegen de worpen van Mary Boekhout-Gerrits. Door de 10-0 nederlaag bleef OWO nog binnen bereik van SC Haarlem. De kans op pro longatie van het eerste klasserschap voor SC' Haarlem, dat alleen nog maar met OWO gelijk kan komen, is echter niet groot. De opengekomen plaats, mogelijk zelfs plaatsen, dit afhankelijk van de degra dant uit de hoofdklasse, zal ingenomen worden door de winnaar van de wedstrijd Watergraafsmeer tegen DSS 2 of Shell. Stand hoofdklasse DSS 12-22 HHC 11-17 Onze Gezellen 11-12 12-12 12-10 12-10 12- 7 12- 4 Stand eerste klasse HCK Bloemendaal Storks EDO Vodo SC Terrasvogels De Pinguins TYBB TIW HHC 2 De Geuzen OWO SC Haarlem WGA 15-29 14-20 14-18 15-16 15-15 15-14 13- 8 14- 4 15- 4 Een Amsterdams-Haarlemse combina tie speelde tegen het zuidelijk negental. Zuid voornamelijk bestaande uit speel sters van PSV, had weinig in te brengen tegen de gelegenheidscombinatie. Na twee innings stond zuid reeds met 6-0 achter. Dat de eindstand slechts 9-4 werd was te wijten aan het feit, dat de speelsters in de gecombineerde ploeg, die vaak op voor hun vreemde plaatsen stonden, in de slotfase nogal nonchalant speelden. Een ding bewees deze wedstrijd wel. Het spelpeil in het zuiden staat nog ver achter bij dat in het westen. Het is dan ook onjuist de zuidelijk kampioen te laten deelnemen aan een promotiestrijd naar de hoofdklasse. West-Indië, de officieuze wereldkam pioen cricket, heeft maandag de vierde wedstrijd in de testserie tegen Engeland gewonnen met één innings en 55 runs, waardoor de Westindiërs in de vijf wed strijden tellende serie een beslissende voorsprong van 3-0 hebben genomen. Enge land, dat maandag de strijd hervatte op 40 voor 1 en 220 runs moest scoren om een inningsnederlaag te ontlopen, kwam in drie uur niet verder dan 205. Alleen Bob Barber (55) en Colin Milburn (42) boden de Westindische bowlers, van wie de off-spinner Lance Gibbs, die zes wic kets nam, de beste was, enige tegen stand. Garfield Sobers, de aanvoerder van de Westindiërs luidde Engelands on dergang in met twee vroege wickets en eindigde met op zijn debet 174 runs en acht wickets. Scores: West-Indië 500 voor negen gesloten, Engeland 240 en 205 (Bar ber, Gibbs 6-39, Sobers 3-39). De 27-jarige Australiër Fred Stolle zal de tegenstander van de negen jaar oude re Hongaar Istvan Gulyas zijn in de fi nale van het heren-enkelspel bij de in ternationale tenniskampioenschappen van Duitsland te Hamburg. Stolle bereikte de finale door maandag in de halve eind strijden zijn landgenoot en voormalige dubbelspelpartner Bob Hewitt te verslaan met 5-7, 6-2, 8-6, 6-2. Als eerste kampioenen werden in Ham burg gehuldigd de Australische Margaret Smith en de Engelse Ann Jones, die de titel in het dames-dubbelspel op haar naam schreven. Zij versloegen in de fina le het Argentijns-Zuidafrikaanse paar Norma Bay IonAnnette van Zijl in 35 minuten met 6-3, 6-2. Ook de strijd in het heren-dubbelspel werd maandag be slist. Kampioen werd de Australisch Deense combinatie Stolle-Ulrich door een overwinning met 6-8, 7-5, 7-5, 6-4 in de finale op de Russen Metreveli en Likat chev. Verrassingen zo men dit woord al thans bij partijen van een dergelijk laag niveau kan bezigen werden alleen be reid door een tweetal buitenstaanders: de hockey-international John Elffers en de 21-jarige' Nico Welschen. Elffers won met 7-5, 6-4 van Jan Beukers, die in het ver leden een zekere naam heeft opgebouwd Nico Welschen het vorig jaar slechts op het nippertje toegelaten tot het toer nooi om de nationale titel zegevierde met 4-6, 8-6, 6-3 over de stugge verdedi ger Frans de Kort. Bij de dames heeft het trainingspro gramma van de KNLTB veel meer re sultaat gehad: een groot aantal jongere speelsters bevochten elkaar met een vaak zeer behoorlijk slagenrepertoire. De ge plaatste speelsters van wie er zeven in „vaste" dienst van de tennisbond zijn handhaafden zich allen. Daarbij won Elly Krocké zelfs met tweemaal 6-0 van Henny Horn-van Rijn, die nog eens in de finale van het Nederlands kampioen schap heeft gestaan. Titelhoudster Trudy Groenman was de enige speelster met een bye. Zij komt dinsdag uit tegen Tine Zwaan. Enkele uitslagen, damesenkelspel: As trid Suurbeek (Egmond aan Zee)Gerda Westhof (Amsterdam) 6-2, 6-0; Fredy Marinkelle (Den Haag)Corry Bitter (Amsterdam) 6-3, 6-4; Els Spruyt (Rot terdam)Roeline Noorman (Hilversum) 6-2, 6-2; Lidy Jansen Venneboer (Doetin- chem)Yvonne de Troy (Hilversum) 6-1, 6-1; Judith Salomé (Amsterdam) Ietje van der Zee (Hilversum) 3-6, 6-4, 6-3; Betty Stöve (Rotterdam)Annemie ke Blom (Rotterdam) 6-1, 6-2; Ada Bak ker (Den Haag)Ineke van Wezel (Am sterdam) 6-3, 6-2; Jenny Ridderhof-Seven (Eindhoven)Corry de Visser (Rotter dam) 6-3, 6-1; Marijke Jansen (Den Haag)Leontien van Heyst (Rotterdam) 6-2, 2-6, 6-1. Tijdens de spelen van het Gemenebest in Kingston op Jamaica zijn weer drie we reldrecords zwemmen verbeterd. De Aus traliër Peter Reynolds vestigde een nieuw wereldrecord op de 440 yards wisselslag. Hij zwom deze afstand in 4 min. 50.8 seconden. Het oude wereldrecord stond se dert 12 juli 1962 op naam van de Ameri kaan Ted Stickies, die in Louisville tot 4.51.0 kwam. Het wereldrecord op de ver gelijkbare 400 meter staat met 4.45.4 op naam van de Amerikaan Dick Roth. Nederland verloor in Kingston een we reldrecord nl. dat op de 4x110 yards wis selslag dames en wel aan Engeland. De Engelse meisjes deden een tijd noteren van 4 min. 40,6 sec- Het oude record stond sinds 30 mei 1964 op naam van ons nationale kwartet Korrie Winkel, Klenie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra met een tijd van 4 min. 41,4 sec., gezwom men te Blackpool. De Australische Kathy Wainwright zwom de 440 yards vrije slag in 4 min. 39.6 seconden. Zij was daarmee seconden sneller dan op 16 juli van dit jaar in Ingham, toen zij het wereldrecord op 4.43.9 bracht. Het wereldrecord op de 400 meter vrije slag is in handen van de Ame rikaanse Martha Randall met 4.38.0. (Van onze wielermedewerker) Voor de derde keer in successie heeft de veertigjarige Amsterdammer Willem Duyker maandagavond op het Zandvoort- se circuit beslag gelegd op het nationaal wielerkampioenschap op de weg voor ve teranen. Ditmaal zegevierde hij in de eindsprint van een zes man sterk kop- groepje, dat reeds in de tweede ronde uit het peloton was ontsnapt en meer dan twee minuten voorsprong nam. Met zijn „hattrick" was Duyker uiteraard dolgelukkig. De rood-wit-blauwe kam pioenstrui werd hem door dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU over de schouders getrokken. De uitslag was: 1 W. Duyker, Amster dam, de 63 km. in 1.35.52; 2 H. Hof, Den Haag; 3 A. Post, Baarn; 4 H. Schenkelaar, Eindhoven; 5 A. Roelofs, Arnhem; 6 W. Zuiker, Etten; 7 W. van Dongen, Amsterdam in 1.37-37; 8 N. Wit- houd, Amsterdam in 1.37.53; 9 B. van Leur, Utrecht in 1.37.56; 10. J. Hoogen- kamp, Rijswijk. (Van onze paardesportmedewerker) Dinsdagavond vervullen in Hilversum de leer ling-pikeurs de hoofdrollen met een voor hen uitgeschreven Criterium, dat twee series en een finale omvat. Het gebeurt niet veel dat de jongelui zulke goede paarden in handen krijgen als in dit Criterium. Woensdagmiddag hebben op Duindigt de 2- jarige volbloeds hun grote klassieke nummer met de Clingendaalren. Een moeilijk te voorspellen treffen, daar alle winnaars van de voorgaande rennen van de partij zijn. Bij de dravers is er een sterk bezet sprintnummer voor de goede klasse, waardoor weer zeer snelle tijden ver wezenlijkt kunnen worden. De prognoses: DUINDIGT, woensdag 10 augustus DRAVERIJEN 1. Lohengrin-prijs: 1. Evaline Norton; 2. Ernie Rita; 3. Egyptian Princess; outsider: Epinard Kitty. 2. Rapid Boyiprijs: 1. Butch Hollandia; 2. Annemarie Cato; 3. Coma M.; outsider: Canard S. 3. Fidelie-prijs: 1. Dougalls Stem S.: 2. Dione G.; 3. Emprit S.; outsider: Eemsboy M. 5. Harold-prijs: 1. Cherie Spencer; 2. Bretteur P.: 3. Aureola; outsider: Allegonda's Juweel. 6. Amatrice Kampioenschap II; 1. Comet Vo- lann; 2. Domingo; 3. Dakota; outsider: Donna Fabiola. 7. Gusta-prijs: 1. Zanto; 2. L'Espoir B.; S. Yonker Hanover; outsider: Zilvervos. 9. Govert-prijs: 1. Eddi Scotch; 2. Dorothea; 3. Bahamontes; outsider: Ciscana. 10. Goudster-prijs: 1. Chic Spencer M.; 2. Cae sar Julia H.; 3. Arnoldus; outsider: Comte du Commerce. RENNEN 4. Clingendaa 1-rene1. Garlic; 2. Persues; Spirit; outsider: Padre Bramo. 8. Jaguar-prijs: 1. Molvedo II; 2. Susie Dar- lin'; 3. Delferina< outsider: Cherokee. Tsjechoslowakije heeft voor de derde maal het internationale tennistoernooi om de coupe de Galea gewonnen. (Van onze tafeltennismedewerker) Met een bepaald revolutionaire beslis sing heeft het afdelingsbestuur van de NTTB de tafeltenniscompetitie in Kenne merland een geheel ander aanzien gege ven. Tevens zal door deze beslissing de rust in de afdeling ongetwijfeld terugke ren. Sinds een aantal jaren al wordt een forse strijd gestreden over de vraag: in krimping van de competitie-klassen of handhaving van het huidige systeem. De voorstanders waren overtuigd, dat alleen een rigoureuze inkrimping het spelpeil weer op redelijk niveau kon brengen. De tegenstanders zagen dit voordeel niet en vreesden dat van zo'n inkrimping een an ti-propaganda zou uitgaan. Welnu, het nieuwe competitiebestel komt aan de ver langens van beide partijen tegemoet en zal verder ook in de toekomst een inte ressant verloop van de competitie waar borgen. Hoewel tafeltennis in de competitie met teams wordt bedreven is en blijft het een individuele sport, waardoor het verras singselement vrij klein is. Dit heeft altijd een ongunstige invloed gehad op de twee de helft van de competitie, wanneer de eindstand in grote lijnen feitelijk al vast stond. In de komende competitie zal gewerkt worden met groepen van vijf teams in elke klasse. Zo zal de eerste klasse vier groepen van 5 ploegen hebben tegen twee van 10 in het vorige jaar. Na de eerste helft gaan de vier nummers 1 en 2 en twee van de nummers 3 naar twee groe pen van 5 die om de promotie-plaatsen spelen. Van de overige teams worden eveneens twee groepen van 5 gevormd, die om de degradatie spelen. Van deze twee maal 5 ploegen gaan de nummers 1 met de drie kampioenen van de tweede klas se spelen om twee plaatsen in de eerste klasse. Deze zelfde regeling zal ook in de overige klassen doorwerken. Aldus zal de situatie er aan het einde van de compe titie 1966-1967 als volgt uitzien: 1 groep eerste klasse van 12 teams, 2 groepen tweede klasse van in totaal 24 teams, 3 groepen derde klasse met in totaal 36 teams en een aantal groepen vierde klas se, eveneens van elk 12 teams. Thans zijn er 20 eerste klasse teams, 30 teams in de 2e en 40 in de derde klasse. Ook in de toekomst zal men dan gaan spelen met groepen van zes teams, die na de eerste helft van de competitie gehergroepeerd worden. Met deze beslissing heeft het afdelings bestuur op doortastende wijze een einde gemaakt aan een ongewenste situatie in de afdeling en is nu tevens de basis ge schapen om het spelpeil te verbeteren. Wanneer deze maatregel door andere ge volgd wordt (meer krachtmetingen voor de jeugd, meer trainingsmogelijkheden e. d.) en wanneer bovendien verenigingen en spelers krachtig de training ter hand ne men, zal de afdeling Kennemerland onge twijfeld op landelijk niveau weer een rol van betekenis kunnen gaan vervullen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11