Beurstijd straks verdeeld in zes tijdvakken van kwartier Meer dan één één periode notering in mogelijk General Cigar verkoopt HTL-belang aan Deli NVV en CNV critiseren ontslagregels werkgevers Bredero leent tegen 7.5 pet .Hl li iftimil Geen uitsluiting van V en D door AEG DIVIDENDEN UW EXTRA CILINDER CAO grafisch bedrijf alweer opgezegd Bestuur Deli niet erg optimistisch Geen half miljoen van R. Zwolsman voor prof. Polak SCHEEPVAARTBERICHTEN Chartale circulatie is teruggelopen President Johnson is niet pessimistisch Meer leden voor vakcentralen Kredietbeperking in Groot-Brittannië Verolme op bezoek in Ethiopië Nieuwe lastechniek voor schepen WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1966 11 Vijf miljoen, koers 99 Belasting op buitenlandse investeringen in VS Gisteren op het Damrak WALL STREET: Wat lager Aanhoudende expansie van toerisme A. H. Ledeboer overleden (Vervolg van pagina 1) Ten aanzien van de tape-fondsen zullen door de wijziging van de beurstijd in Am sterdam geen belangrijke wijzigingen ont staan: slechts zal de beurstijd in zes tijd vakken van elk een kwartier worden verdeeld. De beurstijd zal worden verdeeld ln twee perioden, de eerste durende van 11 uur tot 11.45 uur, de tweede durende van 12 uur tot 12.30 uur. Met toestemming van de commissaris voor de notering zal in de eerste periode meer dan één notering tot stand kunnen komen. In dat geval zal in het desbetref fende fonds ook tussen 11.45 uur en 12 uur de handel doorgang kunnen vinden. De afrekeningen zullen kunnen geschie den op basis van de middenkoers van de gehele beurstijd. Eveneens zal, met toestemming van de commissaris voor de notering, alleen in de tweede periode meer dan één notering tot stand kunnen komen. De afrekeningen zullen voor wat betreft transacties, uitge voerd in de eerste periode, moeten ge schieden tegen de in die periode geno teerde koers, doch voor wat betreft trans acties, uitgevoerd in de tweede periode, kunnen geschieden op basis van de mid denkoers van die periode. Men is van me ning, dat deze wijzigingen het aantal or ders zal kunnen doen toenemen. De leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel niet-hoeklieden zul len verplicht zijn de aan- en verkoopor ders, die zij tegen een koers, liggende op of binnen de officiële noteringen intern zouden kunnen compenseren, tijdig voor het tot stand komen van de notering op te geven aan een hoekman. Zij zullen de hoekman courtage over één zijde moeten betalen. De leden van de Vereeniging van Effec tenhandelaren te Rotterdam en de leden van de Bond voor den Geld- en Effecten- Bij een onderzoek door de economische controledienst is niets gebleken van uit sluiting van leverantie aan V en D door de importeur van AEG-produkten en een aantal Nederlandse grossiers. Over de le vering door Duitse grossiers kunnen niet met zekerheid mededelingen worden ge daan, zo antwoordt staatssecretaris Bak ker van Economische Zaken het Tweede Kamerlid mevrouw Braütigam iP.v.d.A.)- op haar schriftelijke vragen terzake. V en D heeft AEG-apparaten beneden de „adviesprijs" ten verkoop aangeboden. Rolinco n.v. wil een dividend van 1,20 per gewoon aandeel uitkeren. De winst over het boekjaar 1965/66 bedroeg 1,94 miljoen. Per 30 juni 1966 waren 1.300.000 gewone aandelen uitgegeven: het vermo gen beliep toen ƒ218.731.908. De waarde der gewone aandelen die in november 1965 tot een koers van 166,50 werden uitgegeven bedroeg aan het eind van het eerste boekjaar 173.-. Het jaarverslag kan op 13 september tegemoet worden gezien. êsso Extra Motor Oil houdt uw mo tor zó schoon, zó actief dat het is alsof u rijdt met eenextra cilinder! MET ESSO BENT U BETER UIT! handel in de Provincie te 's-Gravenhage zullen voorts verplicht zijn tot betaling van een bedrag, overeenkomende met 0,6 promille van de verkoopprijs van de door middel van ordercompensatie door hen verkochte fondsen. Deze betaling zal maandelijks dienen te geschieden aan de Nederlandse organisatie van het effec tenbedrijf te Amsterdam. De hoekman zal verplicht zijn bij een gedaan-bieden-notering niet voor eigen rekening te kopen, noch direct noch indi rect, en bij een gedaan-laten-notering niet voor eigen rekening te verkopen, noch direct noch indirect, tenzij de com missaris voor de notering hem daartoe, in het belang van de notering, toestem ming mocht hebben gegeven. De hoekman zal voorts verplicht zijn in de fondsensoort(en), waarin hij als hoek man optreedt, geen orders aan te nemen van andere dan medeleden, tenzij de com missaris voor de notering hem daartoe, in bijzondere gevallen, toestemming mocht hebben gegeven. De werknemersorganisaties in het gra fisch bedrijf hebben de zojuist goedge keurde collectieve arbeidsovereenkomsten voor het grafische bedrijf al weer opge zegd. De opzegging kwam ongeveer een week nadat rijksbemiddelaars hun fiat aan de contracten hadden gegeven. Vergeleken met de situatie van vorig jaar is dit maar een klein tijdsverschil, want toen kwam het bericht van de opzegging door de werknemersorganisaties bij de werk gevers binnen op dezelfde dag dat het goedkeuringsbesluit werd ontvangen. De n.v. Deli-maatschappij te Amster dam en de General Cigar Co. Inc. te New York hebben in principe overeen stemming bereikt over de verkoop door General aan de Delimaatschappij van haar belang van vijftig percent in de HTL tabakmaatschappij n.v., Eindhoven, die zij nu gezamenlijk in bezit hebben. De prijs zal 2.750.000 dollar in contanten be dragen. Het bestuur van de n.v. Deli-maatschap pij koestert geen bijzonder optimistische verwachtingen van het lopende boekjaar, al acht het concrete voorspellingen moei lijk te geven. Men zou al erg tevreden zijn, indien over 1966 dezelfde resultaten worden behaald als over 1965, zo heeft de voorzitter in de jaarvergadering ver klaard. De president-directeur, de heer J. T. Cremer, maakte bekend, dat de maat schappij een goede zaak heeft kunnen doen door de fusie tussen de minderheids- deelneming International Products Corpo ration (IPC) en de Amerikaanse Ogden Corporation International Products, die zich in Paraguay voornamelijk bezig houdt met veeteelt en met export van vleesconserven, is door Ogden overgeno men via aandelenruil. De Deli-mij. kon hierdoor haar aande lenpakket IPC (190.000 aandelen of 34 per cent van het totale uitstaande kapitaal) omzetten in 100.000 shares Ogden, die op het ogenblik worden verhandeld op de American Stock Exchange. De heer Cre mer noemde het een zeer goede ruil. Hoe wel de IPC gunstige resultaten boekte, Prof. dr. Fred Polak uit Boekelo krijgt geen 500.000. Hij eiste deze som omdat de heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van bestuur van de EMS, zijn toe zeggingen niet zou zijn nagekomen. In de civiele procedure bij het kantongerecht in Den Haag is de eis afgewezen, omdat er tussen de heren Zwolsman en Polak geen defeinitieve overeenkomst was. Prof. Polak werd in 1964 door de in middels overleden commissaris van de EMS dr. Paul Rij kens in contact ge bracht met de heer Zwolsman. Er volgden onderhandelingen over een topfunctie voor prof. Polak bij de EMS. Voordat de finitieve resultaten werden bereikt wer den de onderhandelingen afgebroken. Prof. Polak die als socioloog hoogle raar is geweest in Rotterdam en later di recteur was van het textielbedrijf Men- ko, en lid van de Eerste Kamer is voor de P.v.d.A. spande vorig jaar een kort geding aan voor de president van de rechtbank in Den Haag. De heer Zwols man liet het niet zover komen en betaal de zonder prejudicie 50.000. Het geding in hoofdzaak, voor de kan tonrechter, werd voortgezet. Daarin is nu door de kantonrechter uitspraak gedaan, zodat de gedaagde deze halve ton kan terugkrijgen. Alchiba 10 te Liverno. Alcor 10 v. Dar es Salaam n. Beira. Alkes 9 te Beyrouth. Alnitak 10 te Kuwait. Ampenan 10 v. Milwaukee n. Detroit. Amsteldijk 9 v. San Francisco n. Portland. Area 9 te Rotterdam. Arendskerk 9 te Rotterdam. Attis 9 te Kingston. Averdijk 9 te Rotterdam. Barendrecht 9 v. Singapore n. Perzische Golf. Bengkalis 9 te Akaba. Billiton 10 te Vera Cruz. Bovenkerk 9 v. Aden n. Port Sudan. Caltex Eindhoven 9. v. Manilla n. Yokohama Caltex Naples 9 v. Lourenco Marques n. Kaap stad. Camerounkust 10 te Bremen. Carib Trader 9 t.h.v. Kaap St. Vincent n. Port Said. Charis 9 v. Ponta Delgada n. Le Havre. Daphnis 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Doelwijk 9 te Port Said. Eenhoorn 10 v. Rotterdam n. Benghazi. Esso Rotterdam 9 v. Suez n. Rastanura. Forest Lake 10 te Wilhelmshaven. Gabonkust 9 te Tema. Geeststar 9 te Vieux Fort. Giessenkerk 10 te Rotterdam. Gulf Hollander 10 te Port Said. Gulf Italian pass. 9 Masira n. Mena. Gulf Swede pass. 9 Quessant n. Antwerpen. Hagno 9 v. Rotterdam n. Dublin. Hermes 9 v. Bremen n. Rotterdam. Hilversum 9 te Antwerpen. Hollands Duin 10 te Nagoya. Hoogkerk 9 te Port Sudan. Jacob Verolme 9 t.h.v. Dungeness n. Rotterdam. Kalydon 10 te Shellhaven. Kamperdijk 10 te Rotterdam. Karimun 9 te Rotterdam. Katsedijk 9 v. New York n. Boston, Kieldrecht 9 te Bandar Shapur. Kloosterkerk 9 v. Fremantle n. Aden. Korenia 9 te Oslo. Langkoeas 9 v. Miri n. Tandjong Mani. Liberiakust 9 v. Lagos n. Lower Buchanan. Limburg 10 te Seatlle. Mentor 9 t.h.v. Lissabon n. Algiers. Mississippi Lloyd 10 te Mombasa. Montferland 9 te Le Havre. Munttoren 9 v. Rio de Janeiro n. Aruba. Nestor 9 v. Genua n. Marseille. Nieuw Amsterdam 10 te New York. Overljsel 9 te Singapore. Parkhaven 9 v. Buenos Aires. Pericles 9 v. Port of Spain. Polydorus 9 te Surabaja. Prins der Nederlanden 9 v Kingston. Radja 10 v. Marseille n. Cadiz. Randfontein 9 v. Kaapstad n. Tenerlfe. Rondo 9 v. Suez n. Penang. Rijndam 9 v. Quebec n. Southampton. Schouwen 10 te Ceuta. Statendam 9 v. Rotterdam n. New York. Steenkerk 10 te Bremen. Steenwijk 10 te Sonderborg. Straat Clarence 9 te Port Swettenham. Straat Cumberland 9 te Perth. Straat Frazer 9 te Durban. Straat Lombok 10 v. Trincomalee n. Penang. Straat Madura 11 te Adelaide verw. Straat Rio 8 v. Kaapstad n. Fort Elizabeth. Theron 9 v. Porto Cabello n. Antwerpen. Tjibantjet 8 t.h.v. Quemoy n. Kobe. Tjikampek 10 te Hongkong. Tjipanas 11 te Durban verw. Utrecht pass. 9 Straat Ormoes n. Kuwait. Van Noort pass. 9 Flores n. Newcastle. Vasum 10 te New York verw. Videna 10 te Kharg Eiland. Vlieland 10 te Darwin. Westertoren 9 v. Pulo Bukom n. Saigon. Wonosari 10 te Rotterdam. Zonnekerk 9 v. East London n. Durban. Zwijndrecht 9 v. Casablanca n. Durban. kon geen dividend worden uitgekeerd we gens een grote schuld van 2,5 miljoen dol lar aan de Amerikaanse regering. Ogden keert wel regelmatig dividend uit. De activiteiten in Rhodesië zullen dit jaar niet tot de concernwinst bijdragen. De gehele Rhodesische tabakshandel heeft zich op de regering-Smith gericht. De directie verwacht dat in het volgen de jaar of althans in de komende jaren een E.E.G.-landbouwregeling voor tabak tot stand zal komen. Waarschijnlijk zal dan de steun aan de tabakboeren een an dere structuur krijgen. De nieuwe regeling kan een zekere bescherming inhouden voor de E.E.G.-tabak (ongeveer 100.000 tot 120.000 ton per jaar) met alle gevolgen van dien voor de E.E.G.-landen die geen tabak verbouwen. Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 8 augustus blijkt dat de forse terugkeer van bankbiljetten de chartale circulatie met 271 miljoen heeft doen dalen tot 7899 miljoen. Deze terugkeer heeft bijgedragen tot het voorkomen van spanningen op de geldmarkt. De afdracht van niet-kohierbelasting onttrok niet min der dan 400 miljoen aan de markt, waardoor het saldo van de schatkist steeg tot 686 miljoen. De banken heb ben opnieuw deviezen aan de centrale bank overgedragen. Van de rekening an dere ingezetenen kwam 26 miljoen in de markt. Hierdoor daalde deze post tot 20 miljoen. De goud- en deviezenvoorraad liep met 71 miljoen op tot 7305 mil joen, waarvan ongewijzigd 6232 miljoen aan goud. De banken behoefden niet meer dan 22 miljoen aan dure voorschotten op te ne men om hun saldo op 230 miljoen (plus 3 miljoen) te handhaven. Hierme de liggen de banken boven het bedrag van 212 miljoen dat zij verplicht renteloos bij de Nederlandsche Bank moeten aan houden wegens het overschrijden van het kredietplafond. President Johnson heeft verklaard dat de ontwikkeling van de kosten van het le vensonderhoud in de Verenigde Staten se dert 1960 gunstig afsteekt bij de gang van zaken in de andere industrielanden. Bij de beantwoording van vragen op een persconferentie bleek de president het niet eens te zijn met persberichten vol gens welke hij zou overwegen de tegen de inflatie gerichte loon- en prijsmarge van 3,2 percent te laten varen. Hij zei er bij bedrijfsleidingen en arbeiders op te wil len aandringen zich zo beheerst te ge dragen als maar enigszins mogelijk is. Als zij dit niet doen en andere maat regelen nodig zijn zullen wij die natuurlijk aanbevelen, aldus presient Johnson. Over de verhoging van de staalprijzen zei hij dat de inkomsten van de staal fabrieken hierdoor na aftrek van belas ting met vijftig miljoen dollar zullen toe nemen. „De staalindustrie is van mening dat zij die vijftig miljoen nodig heeft. We hoopten dat ze de prijzen niet zouden ver hogen, maar zij konden het hiermee niet eens zijn", zo zei de Amerikaanse pre sident De Argentijnse ambassadeur in algemene dienst, Alvaro Alsogaray, heeft in Londen ver klaard dat Argentinië zijn best zal doen 1966 door te komen zonder herfinanciering van zijn schulden in het buitenland. „Deze richtlijnen zijn voor ons uit een oogpunt van belangenbehartiging van on ze leden onaanvaardbaar. Er spreekt de nog altijd patriarchale houding van de werkgevers uit van: wij zijn de baas in huis". Dat heeft de voorzitter van het NW, de heer A. H. Kloos, desgevraagd gezegd in commentaar op de ontslagre- gel, die de vier werkgeversverbonden heb ben gepubliceerd. De regels zijn bedoeld voor het geval tot fusie, concentratie of liquidatie wordt overgegaan en er veel personeel moet afvloeien. De heer Kloos zei dat de vakbeweging inspraak wenst in de besluitvorming om dat daarbij de sociale kosten, die met een fusie of opheffing gepaard gaan, een rol spelen. De vakbeweging wil zich niet mengen in de beslissingen zelf, maar verlangt overleg over de verplaatsing en af vloeiing van personeel voordat er beslis singen worden genomen. Om die reden verwerpt het NVV de stelling dat er over het ontslag niet te discussiëren zou zijn. De heer Kloos nam het de werkgevers verbonden voorts kwalijk dat zij de richt lijnen hebben gepubliceerd zonder ook maar enig overleg te plegen met de vak centrales. Ook het bestuur van het C.N.V. betreurt het dat over een zaak, die zo direct ver band houdt met het voeren van een so ciaal verantwoord beleid in en door de ondernemingen, door de werkgeversorga nisaties geen overleg nodig werd geacht met de werknemersvakcentrales. Juist nu er gezocht wordt naar een verbetering van de samenwerking binnen de Stichting van de Arbeid had dit punt onderwerp van be spreking in de stichting behoren tezijn, zo meent het C.N.V.-bestuur. Het gaat im- Woensdag 17 augustus staat, blijkens het prospectus, de inschrijving open op nominaal ƒ5 miljoen IVt percent vijftien jarige obligaties van de verenigde bedrij ven Bredero n.v. in Utrecht, tegen 99 percent. Storting op donderdag 1 september. No tering ter beurze zal worden aangevraagd. De lening was aanvankelijk groot 7,5 miljoen, doch hiervan is reeds 2,5 mil joen op inschrijvingsvoorwaarden ge plaatst. De lening is aflosbaar door uitlo ting a pari in vijf gelijke jaarlijkse ter mijnen ad 1,5 miljoen aanvangende 1 september 1977. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing van 1 september 1977 af in bedragen van 750.000 of een veelvoud daarvan, tegen 101 percent. Er zijn besprekingen gaande, die in de structuur van het concern tot passende uitbreidingen kunnen leiden. Alvorens tot definitieve beslissingen te komen acht de directie het, gezien de situatie op de ka pitaalmarkt, wenselijk de financiering thans te verzekeren. De middelen, die uit de uitgifte van de obligatielening ter beschikking komen, stellen de vennoot schap in staat een voorzichtige expansie politiek voort te zetten. Blijkens een tussentijdse balans per 18 juni 1966 bedroeg het netto resultaat 1,53 miljoen. Dit resultaat stemt de directie tot tevredenheid. mers bij deze ontslagen om de positie van de onderneming en derhalve ook om de positie van allen, die bij de onderneming zijn betrokken. Over de inhoud van de gepubliceerde richtlijnen zal het C.N.V.-bestuur zich na der beraden, temeer omdat hier een on derdeel van een vraagstuk aan de orde is dat thans reeds op meer dan een plaats in discussie is. In de eerste drie maanden van dit jaar is het ledental van het Christelijk Natio naal Vakverbond met 3500 gestegen tot ruim 237.000. Deze groei is in één kwar taal bijna even groot als in het hele jaar 1965, toen het ledental met ruim 3700 toe nam. Het N.V.V. had op 1 juni ruim 550.000 leden, hier noteerde men in de eerste vier maanden van het jaar 15.000 nieuwe le den. Het N.K.V. had op 1 juli ruim 432.000 leden. Dit betekent ten opzichte van het begin van dit jaar een stijging van bijna 13.000. De Amerikaanse minister van Finan ciën, Henry Fowler, heeft de financiële commissie van de Amerikaanse senaat maandag verzocht haar goedkeuring te hechten aan het wetsontwerp dat voor ziet in de eerste belangrijke herziening in vijfentwintig jaar van de fiscale be handeling van buitenlanders die investe ren in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse huis van afgevaardig den heeft dit wetsontwerp in juni aan vaard na er zich meer dan een jaar over te hebben beraden. Zoals het wetsont werp er nu uitziet verlaagt het de be lasting op bepaalde vormen van buiten landse investeringen en inkomsten in de Ver. Staten, maar verhoogt het de be lasting op andere vormen. De Ameri kaanse belastinginkomsten zullen er met iets meer dan een miljoen dollar per jaar door stijgen. In het fiscale jaar 1967 echter zullen de inkomsten met on geveer 22,5 miljoen dollar toenemen door dat van buitenlanders verlangd zal wor den dat zij hun belastingen per kwartaal voldoen in plaats van per jaar. Het voorstel van minister Fowler kreeg een verdeelde reactie van de commissieleden en lokte veel discussie uit over de technische kanten ervan. Vol gens sommige leden gaat het wetsont werp te ver in het verlenen van fiscale voordelen aan buitenlanders. Volgens anderen gaat het juist niet ver genoeg. De Britse banken hebben van de Bank van Engeland de waarschuwing ontvan gen dat zij strikt de hand moeten houden aan de beperkingen voor leningen aan particulieren en bedrijfsleven. De bank deelde de elf Londense clea- ringbanken mee dat zij geen krediet mo gen verlenen aan bedrijven, tenzij dit ten goede komt aan uitvoer of modernisering, De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening meren deels prijshoudend geweest doch vergele ken met het laagste niveau van de niet- officiële maandagavondhandel was de stemming nog aan de vaste kant. Philips en Unilever veranderden weinig t.o.v. het voorgaande slotniveau. Later op de mid dag werd de markt voor deze fondsen wat onregelmatig. Philips steeg van 89.50 tot 89.70 terwijl Unilever daalde van 83.10 tot 82.70. Kon. Olie bleef met een eerste verhandeling op 128.80 in de buurt van de slotprijs op maandag. Later daalde Olie tot 128.50. AKU was aanvankelijk zestig cent lager op 61.20 om vervolgens in te zakken tot 60.80. Hoogovens werd een puntje hoger op 305 geadviseerd. KLM welk fonds 17 gulden had moeten prijs geven, werd hoger geadviseerd doordat dit aandeel in New York 1)4 dir. steeg. Van de leidende cultures werden certificaten Deli lager geadviseerd. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend tot eerder iets beter. VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 8 aug. 376 79 (21.0»/.) 216 (57.4«/o) 81 (21,6V«) 9 aug. 384 77 (20°/o) 210 (54.7»/») 97 (25.3»/.) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 128.30-128.80 Philips 90-91 Unilever 83-83.20 K.L.M. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 60.80 Hoogovens Kon. Olie 128.20gbl28.50) 128.30 Philips 90.50-90.60 90.20 Unilever 83.30-83.20 83 K.L.M. Siot- koersen 9 aug. Slot- koersen 9 aug. A.K.U. f Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-My Holl.-Am. Lijn K.L.M. K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/o Ned. 1964 5'/,®/» Ned. 1964-11 53/«°/o Ned. 1965 6°/o B.N.G. 1965 57,®/o Ned. Gas 4'/,»/o A.K.U 5V4»/o Hoogovens Alk. Bank Nederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 60.70 304 90.20 gl 83.30 129.00 gl 65'/, gl 118'/« gb 87.50 100 gb 480 170 174'/. 126'/. 85% 86 Yt 90% 9018 91'/. 98 93»/. 235'/. 45.20 177 466 gb 83.50 365 197 160 73.50 97.50 423.50 703 175.50 326 3451 787, 4051 174 376 320 278'/. 586 470 417 264'/. 136 188.50 3451 256 Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Tntematio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketien Koudys Leidsche Wol Lindeteves - Jacob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl: Mij Scholten Honig Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 915 b 99 387 128 800 881 197 157 gb 384V. 447 207 258 34.70 226'/, 110 326 180 468 126 3251 115 290 299'/. 375 181 268 61'/, 231 89 251'/, 78.50 106 130 69.90 115 203 576 114 259 94'/, 77 119 gl 126'/, 111 4051 156'/. 401 165.00 Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 8 aug. 9 aug. 8 aug. 9 aug. 30 30'/, Amer. Motors 9»/, 97, 33 b 33 b Int. Harvester 42'/, 42'/, 557s b 56 857s 857, 75% 75'/, Int. T. and T. 71K 727. 667, 66'/, 32 317, 53'/, 53'/, Mont. Ward 3778 387, 32'/, 32-Vs 48^ 487, 367s 36'/, 39 38'/, 37Vs 37'/, Royal Dutch 35'/, 35'/, 52'/, 527, 547, 5478 exd. 49V. 497s Shell Oil 62'/, 61'/, 58 591/s Soc. Vacum 427, 427, 54 53Vs Stand. Br 30'/, 31 327, 327s Stand. Oil N.J. 68'/, exd. 677. 76'/, 757, Studebaker 35'/, 36 327. exd. 32»/, 697s 68 62'/, 6IV, Un. Aircraft 751/8 737. 377, 37'/, 8Vs 87, 48'/, 487s 3478 357. 35 3478 Us. Rubber 4454 44'/, 55'7s 54% 427s 41% 1847, 180'/s 46", 467. 128 129 Wool worth 22'/, 22 96 9678 457, 45 807s exd. 80 K.L.M 134'/, 1387, 53'/, 537, De beurs in New York sloot gisteren lager in een rustige markt. Toch waren er enkele fondsen, die zich goed weerden, zoals de electronica-waarden. Zenith en Sperry Rand wonnen zelfs meer dan een punt. Nu er weer sprake is van onder handelingen over de staking bij de lucht vaartmaatschappijen, gingen de koersen voor deze waarden iets omhoog. Motoren en staal verzwakten wat tegen het einde van de dag. De omzet was 6.27 miljoen tegen maandag 4,9 miljoen. Van de 1372 shares gingen er 561 vooruit en 556 achter uit. Dow Jonescijfers: industrie 844.82 (- 4.23), spoorwegen 217.97 (- 0.75), nuts bedrijven 130.75 (- 0.12). Op zijn werf in Rozenburg heeft scheepsbouwer C. Verolme de daar ge bouwde 33.000-tons tanker „La Libella" overgedragen aan de opdrachtgevers, de Ethiopische staatsrederij te Addis Abbe- ba. De heer Verolme zal zondag naar Addis Abeba vertrekken voor een bezoek aan Ethiopië op uitnodiging van keizer Haile Selassie. De heer Verolme verklaarde het niet uitgesloten te achten dat zijn bezoek de handelsbetrekkingen tussen Ethiopië en Nederland gunstig zal beïïnvloeden. De Japanse scheepswerf „Mitsubishi" heeft een techniek ontwikkeld om twee delen van een groot schip op zee aaneen te lassen. De werf verklaarde dat Japanse scheepswerven nu supertankers van 500.000 ton kunnen bouwen zonder dat grotere bouwdokken nodig zijn Het toerisme is een van de snelst groeiende takken van de moderne econo mie en alle tekenen wijzen erop, dat d» groei voorlopig, nog wel zal aanhouden, zo verklaart een jaarverslag van het co mité voor toerisme van de OESO, de or ganisatie voor economische samenwer king en ontwikkeling. Op bijna 90-jarige leeftijd is te Enschede overleden de heer A. H. Ledeboer, die meer dan vijftig jaar lid van de directie is ge weest van Van Heek en Co Koninklijke Textielfabrieken N.V. De heer Ledeboer ie commissaris geweest van verscheidene grote ondernemingen in Twente en elders in het land, alsmede in het aangrenzende Duitse grensgebied. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.0110.11; Amerikaanse dollar 3.581/!3.62'/i; Canadese dollar 3.33',3.38'/»; Franse franc (100 73.40—74.90; Belgische frank (100) 7.03—7.08; Duitse mark (100 90.10—90.60; Zweedse kroon (100) 69.3070.3; Zwitserse franc (10 83.20—83.70; Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25; Deense kroon (100 51.60—52.60; Noorse kroon (100) 50.0051.00; Oostenrijkse schilling (100) 13.9614.06: Portugese escudo (100) 12.52'/-12.67'/,; Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.966.12.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11