Goederentrein reed nabij Boxtel door onveilig sein 650 Italiaan in Kerkrade stak jonge landgenoot neer Goede raad kan niet vaak genoeg herhaald worden I 3kg blijvend 3kg blijvend TRIUMPH DEALER en Drukkerspatroons tegen winststreven PTT PTT wordt in 1967 weer duurder J. Aschoff nu burgemeester van Terneuzen Geesteszieke steekt mede-patiënt neer Doden in het verkeer Resultaat van teveel haast Inbraken gepleegd na vlucht uit Oost-Duitsland Man schoot zich i ai in het hoofd Bok „Condor" zakte ineen Studenten in Rusland: geen bandrecorder Politie sloeg jongen niet op oog Morgen warmer normale prijs 9.40 350 Goede raad van Dobbelman is niet duur WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1966 BOTSING OP HET NIPPERTJE VOORKOMEN Botsing in Duitsland wasmiddel t« voord u betaalt netto 5^0 Dobbelman geeft geen dure cadeautjes. En besteedt géén geld aan kostbare verpakking. Daardoor krijgt u maar liefst 3 kg wasmiddel vele guldens goedkoper. Daarom koopt de verstandige huisvrouw Dobbelman Gezinswasmiddel. Hoogschuimend Laagschuimend Kerkelijk nieuws Geen reportages Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor U WEERRAPPORTEN -a Een openbaar nutsbedrijf als de P.T.T. behoeft naar het oordeel van de federatie van werkgeversorganisaties in het boek- drukkersbedrijf geen winst te maken. Een dekkende expolitatie lijkt deze organisatie de juiste weg. Het is een vreemde zaak: sterke verho gingen van de posttarieven en verminde ring van de dienstverlening, aldus een ar tikel in het officiële orgaan van de druk- kerspatroonsorganisatie, het Drukkers weekblad. Het voornemen van de P.T.T. zijn kantoren op zaterdag te sluiten en over te gaan op één postbestelling per dag vindt de federatie onjuist. Zij is het niet eens met het argument van de P.T.T. dat door de invloed van de huidige communicatiemiddelen als krant, radio en t.v. de inhoud van brieven of drukwerk minder actueel zijn geworden. Brieven en drukwerk hebben volgens de federatie een eigen en belangrijke functie. Bovendien zou één postbestelling per dag schadelijk zijn voor het bedrijfsleven. „Als de P.T.T. naar rationalisatie streeft zal zij ons aan haar zijde vinden, maar wij keren ons tegen de politiek die dit mo nopolistische bedrijf toepast," aldus het orgaan van de federatie. Zij wijst er voorts op dat er bij de bepaling van de posttarieven in Nederland, waarbij de P.T.T. de tarieven in andere E.E.G.-lan den heeft vergeleken, op geen enkele wij ze is rekening gehouden met de levens standaard en de kosten van levensonder houd in het land dat in de vergelijking werd betrokken. De drukkerspatroonsorganisatie meent daarentegen, dat in sommige gevallen de Nederlandse tarieven de hoogste zijn van het hele E.E.G.-gebied. Op verzoek van de minister van Ver keer en Waterstaat heeft de centrale di rectie der P.T.T. bekendgemaakt dat rekening moet worden gehouden met ver hoging van een aantal tarieven bij dit staatsbedrijf omstreeks begin 1967 Aard en omvang der tarief wijzigingen staan nog niet geheel vast, zodat daar over in dit stadium nog geen nadere gegevens kunnen worden verstrekt. Aan de oplettendheid van een machi nist is het te danken dat gisteravond omstreeks negen uur een botsing tussen een D-trein en een goederentrein op het spoorwegemplacement van Boxtel is voor komen. De machinist van de goederentrein was door een onveilig sein gereden. De goe derentrein was onderweg van Beverwijk naar Eindhoven. Op het punt waar de spoorlijnen uit Den Bosch en Tilburg sa menkomen had de machinist van de goederentrein moeten wachten tot de Ba- zel-express uit Hoek van Holland, een speciale zomer-D-trein, was gepasseerd. Hij deed dit evenwel niet, waardoor de goederentrein op hetzelfde spoor kwam waarover even later de D-trein zou moe ten passeren. De machinist van deze trein, die met een snelheid van ongeveer negentig kilometer de kruising naderde, wist ti.idig te stoppen, waardoor een ern stig ongeluk kon worden voorkomen. De D-trein liep een vertraging op van onge veer een half uur. De machinist van de goederentrein werd door een collega ver vangen. Wat er met hem aan de hand is geweest zal worden onderzocht. De reizigers van de laatste trein uit Bremen naar Groningen hebben gister avond een deel van het traject per bus moeten afleggen. De trein botste bij het Duitse plaatsje Ihrhove op een rangeer- deel. De meeste passagiers zijn met bus sen naar Nieuweschans vervoerd, van waar zij de reis per trein konden voort zetten. De machinist van de trein werd na de botsing bewusteloos uit zijn cabine ge haald. Een geladen kolenwagon was bij de botsing bovenop de locomotief terecht gekomen. Hoewel de trein door een Ne derlandse locomotief werd getrokken, ge beurde het ongeluk onder verantwoorde lijkheid van de Duitse spoorwegen. Vast staat dat de machinist niet door een on veilig sein is gereden. Verdacht van moord op een 22-jarige landgenoot heeft de politie van Kerkrade •en 28-jarige Italiaanse mijnwerker gear resteerd. Zijn 17-jarige Kerkraadse vrouw is, verdacht van medeplichtigheid, even eens ingesloten. De mijnwerker heeft be kend. maar de vrouw ontkent hardnekkig iets afgeweten te hebben van de moord plannen van haar man. De mijnwerker verdacht zijn jonge vrouw ervan een verhouding te hebben met het slachtoffer. Vier weken geleden ging de mijnwerker, zonder zijn vrouw en zijn twee kinderen naar Foggia. Toen hij een dag eerder dan hij werd verwacht in Kerkrade terugkeerde werd hij in zijn woning niet alleen door zijn vrouw en kinderen begroet, maar ook door zijn 22- jarige landgenoot. Over diens aanwezig heid ontstond ruzie en veertien dagen lang bleef er een gespannen sfeer in het huisje van de mijnwerker, die tenslotte zijn vrouw beval, de jongeman te gaan Tot burgemeester van Terneuzen is met Ingang van 1 september benoemd de heer J. Aschoff, met toekenning van gelijktij dig eervol ontslag als burgemeester van Rozenburg. De heer Aschoff is 50 jaar en sinds 1 juni 1957 burgemeester van Ro zenburg. Daarvóór was hij wethouder van Financiën van Velsen, na vele jaren in Haarlem als journalist werkzaam te zijn geweest. De heer Aschoff is Nederlands Hervormd en lid van de C.H.U. Tot burgemeester van Achtkerspelen is benoemd de heer H. Ottevanger, sinds mei 1960 burgemeester van Kollumer- land en Nieuw Kruisland. De heer Otte vanger is 55 jaar, gereformeerd en lid van de A.R.P. Tot burgemeester van Graft en De Rijp is benoemd de heer H. J. Over de Linden te Beets (N.H.). De heer Over de Linden is 42 jaar en sinds 1948 ontvan ger en eerste ambtenaar der secretarie der gemeenten Beets en Opdendijk. Hij is lid van de P.v.d.A. Tot burgemeester van Markelo is be noemd de heer T. H. de Meester. De heer De Meester, die 40 jaar is, is sinds oktober 1959 burgemeester van Westka- pelle. Hij is Nederlands Hervormd en lid van de V.V.D. Tot burgemeester van Montfoort en Willeskop is benoemd mr. H. A. C. Mid- delweerd, wethouder der gemeente Co- then en lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Hij is 50 jaar en lid van de KVP. Een patiënt van een psychiatrische in richting in Assen heeft gisteren een an dere patiënt met een mes neergestoken. Het slachtoffer is overleden. De patiënten, die beiden bewegingsvrijheid hadden, wa ren aan het werk op het voetbalveld van de inrichting. Het slachtoffer was een 76-jarige man uit Oosterhesselen (Dr.), de dader een 21-jarige jongeman uit Lucaswolde (Gr), die sinds enkele maanden in de stichting werd verpleegd. Het slachtoffer verbleef al verscheidene jaren in de inrichting. Een strafrechtelijke vervolging staat de dader waarschijnlijk niet te wachten, om dat hij geestelijk gestoord is. Hoe hij aan het mes is gekomen wordt door de poli- ti« onderzocht. halen „om het uit te praten". De vrouw eing naar een eethuisje, waar de jonge Italiaan werkte en vroeg hem even mee te gaan. Op straat kwam de mijnwerker hem tegemoet en stak zijn landgenoot neer, die terstond dood y/as. Korte tijd later werden de dader en zijp jonge vrouw gearresteerd. De man bekende, de vrouw ontkent geweten te hebben wat haar echtgenoot van plan was toen hij haar wegstuurde om zijn rivaal te halen. De N.S. hebben nader meegedeeld dat de machinist van de goederentrein het groene seinlicht voor de D-trein als dat voor zijn rijrichting heeft aangezien. De machinist, die zeer gunstig en als een consciëntieus man bekend staat, heeft verklaard dat hij door dit groene licht aannam dat hij kon doorrijden. Vlak bij de kruising bemerkte hij evenwel dat het groene seinlicht gold voor het voor de D-trein bestemde spoor. Hij heeft direct krachtig geremd. Gisteravond zijn bij een verkeersongeluk op de rondweg in Haaksbergen een mo torrijder, de 19-jarige kantoorbediende H J. Grootens, en zijn duopassagier, de 20- jarige landbouwer J. H. W. te Hoonte, beiden uit Eibergen, om het leven geko men. Zij werden aangereden door een Duitse automobilist, die volgens de politie links door de bocht was gegaan. In Rotterdam is de 81 jarige J. F. Tient- hof van Noorden overleden na een ver keersongeluk. Hij zat in een personen auto die in botsing kwam met een andere wagen. De bejaarde man werd daarbij vrij ernstig gewond. In een ziekenhuis in Tilburg overleed de 21-jarige W. A. M. Hermans uit Don gen, die met zijn motorfiets tussen Dongen en Oosterhout in frontale botsing was ge komen met een ziekenauto. In een ziekenhuis in Venlo overleed de 32-jarige mej. H. van Berlo uit Helden, die met haar fiets tegen een tractor was gebotst en ogenschijnlijk licht gewond werd. In Rotterdam is de 83-jarige T. de Rui ter met zijn fiets tegen een vrachtauto gereden. Met een schedelbreuk is hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij is overleden. In Dronten (NOP) is de tweejarige G H. N. Kampmans door een auto overre den. Het kind, dat plotseling de weg over stak, was op slag dood. Bij een autobotsing in Driebergen is de 70-jarige J. H. W. van de Brink uit Drie bergen, die naast zijn echtgenote zat die de auto bestuurde, om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde door het niet ver lenen van voorrang. In Winkel (N.H.) is gisteravond de 21- jarige vrachtwagenchauffeur R. Vreden- burg uit Schagerbrug met zijn vrachtwa gen in het water gereden en verdronken. De chauffeur werd vanmorgen met de vrachtauto opgehaald uit de sluiskolk naast een brug. De 20-jarige monteur J. de Vries uit Grpnjngen ,is ip. een zjekfijhiy^.pvei'lfi^lep. nadat hij in Iloogezand met zijn bestel auto in het Winschoterdiep was gereden, na een botsing met een slippende vracht auto. Het lukte niet direct de chauffeur te bevrijden. Daartoe moest eerst de be stelauto boven water worden getakeld. De bestuurder van deze auto wilde in de nieuwe Coentunnel een andere wagen inhalen, maar dat lukte niet, want zijn wagentje sloeg om en liep zware schade op. Hij en twee passa giers werden gewond. De rechtbank in Utrecht heeft twee jongemannen, die uit. Oost-Duitsland naar het westen waren gevlucht, veroordeeld tot gevangenisstraffen van acht en zes maanden, omdat zij in Soesterberg en Huis ter Heide enkele inbraken hadden gepleegd. Beiden hadden, vóór zij in het voorjaar naar ons land kwamen, geruime tijd door gebracht in Westduitse vluchtelingen kampen. Zij waren naar ons land geko men om er werk te zoeken. Toen dit niet lukle, pleegden zij enkele inbraken. Zij hadden ook een lijkauto weggenomen om ermee van Utrecht naar Rotterdam te rijden. In een café' in D.en Haag heeft een 37- jarige man zich met een pistool per onge luk een kogel in het hoofd geschoten. Hij is ernstig gewond m een ziekenhuis opge nomen. Hij liet twee andere café-bezoe kers het pistool zien. Een van de andere mannen verzocht hem het wapen weer in zijn zak te steken. Hij deed dat niet maar hield de loop van het wapen tegen zijn rechterslaap, waarna er een schot afging. In het ziekenhuis is gebleken, dat de kogel door de grote hersenen ging en in de schedelwand boven het linkeroor bleef steken. De man had geen wapen vergunning. In de werkhaven te Pernis is de drij vende hijskraan „Condor" van Van den Taks bergingsbedrijf in elkaar gezakt. De bok ligt in vier verwrongen stukken in de haven en zal vermoedelijk niet meer zijn te herstellen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Men was bezig met de voorbereidingen voor het plaatsen van twee kranen van elk 100 ton op een ponton, die binnenkort naar Scan dinavië worden vervoerd. Geref. Kerken Beroepen te Marrum A. Segger te Mid- delstum. Aangenomen naar Beverwijk als in dustriepredikant voor het IJmondgebied J. Pasveer te Zeist. Russische autoriteiten hebben het band opnameapparaat verzegeld van de vijf Utrechtse studenten, die met een huifkar naar Moskou zijn gereisd. Dit hebben de studenten telegrafisch aan de VARA medegedeeld. Frans Suasso, één van de vijf Utrechtse studenten, verzorgde tijdens de huifkar- reis reportages voor de VARA-radio. Het laatste bandje werd ongeveer een week geleden uit Polen ontvangen. Sindsdien heeft men bij de VARA niets meer ont vangen. De reportage-afdeling van deze omroep heeft vele pogingen in het werk gesteld om in contact te komen met de heer Sutasso om;te horen wat er precies aan de hand is geweest. Deze pogingen hebben tot nu toe evenwel geen resultaat opgeleverd. Ook Vih'de'Hederldhdsë'am bassade in Moskou werd men niets wijzer. De Utrechtse studenten, die na een reis van vier weken in Moskou zijn aange komen, blijven daar een week, waarna zij verder reizen naar Leningrad. De officier van Justitie in Den Haag zal geen vervolging instellen tegen een Haagse politieman, tegen wie een aan klacht was ingediend door een 17-jarige magazijnbediende, die zei dat de politie hem zo had mishandeld dat daardoor zijn linkeroog gedeeltelijk blind was gewor den. Uit het onderzoek is niet gebleken, dat tijdens de aanhouding en overbren ging de magazijnbediende enig ander let sel is toegebracht dan een lichte bescha diging van de huid ter hoogte van het linkeroog. Wel is vastgesteld dat de ma gazijnbediende al eens in het ooglijders- gasthuis was behandeld. Na zijn aanhou ding is hij er nogmaals onderzocht. Er werden toen geen afwijkingen of bescha digingen geconstateerd die kunnen wor den geweten aan uitwendig geweld. De magazijnbediende was op 17 juli aange houden omdat hij te hard met zijn brom fiets reed. Bij zijn overbrenging naar het bureau had hij zich hevig verzet. Grote Kerk, donderdag 15 u. Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 en van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: Thunderball", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „The second best agent in the whole wide world", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Het is 'n gekke rare dolle dwaze wereld", a-1. Lido, 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Luxor, 14 u.: „Lieve Brigitte", a.l.; 19.30 u.: „The longest day", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom", a.l. Minerva, 14 en 20.15 u.: „Mary Poppins", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Bankroof in het Wilde Westen", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Zeven gouden mannen", 14 j. Roxy, vandaag 14.30 19 en 21.15 u.: „Alarm bij de Gestapo", 14 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim agente op Malakka", 14 j. Studio, vandaag 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie", a.l.; 14, 16.15 en 19 u.: „Sneeuw witje en de zeven dwergen", a.l.; 21.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u. „Liefde 65", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschrften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag; dan van 13 tot 16 uur. Dagelijks (beh. zondag en maandag) de expositie „Schetsboeken van Israëls". Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Dinsdag gesloten. Expositie van werk van Bert Schmitz tot 13 aug. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk uit eigen col lectie. Dagelijks van 9.30-18 u. Tot 1 sep tember. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van F. D. van Baten burg. Dagelijks van 10-18 u. en 20-22 u. Zondag van 14-17 u. en 20-22 u. Tot eind augustus. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Herman Stoel, Jan Honcoop, Bart Holt, Frits de Nooyer, Saul Belem en Cornelisz. Geopend van 12 tot 17 uur. Tot 11 augustus. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie van werk uit eigen collectie en van cultuurhistorische diorama's. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Vishal (Grote Markt): Expositie van hedendaagse Amerikaanse kunst. Dage lijks van 10 tot 17 u. en op zondagen van 13 tot 17 u. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u.; zaterdag eveneens van 20.30 tot 22.30 uur. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feest dagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, donderdag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon". WOENSDAG 10 AUGUSTUS: City, 20 u.: „Allez, France!" Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid, 19-21 u.: Expositie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. DONDERDAG 11 AUGUSTUS City, 20 u.: „Houseboat". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32 Santpoort-Zuid. 10-18 en 19-21 u.: Exposi tie van gouaches en aquarellen van Joanne Appel. Tot 22 augustus. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 10 AUGUSTUS: Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bed in Bed uit". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Thun derball". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen van Jan Sierhuis is geopend van 8.30 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer: Tot nader aankondiging gesloten. DONDERDAG 11 AUGUSTUS Luxor Theater, 19.45 uur: „West Side Story". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18 uur: Tentoonstelling schilderijen van Jan Sierhuis; tot 18 augustus. Kennemer Oudheidkamer, Tot nader aankondiging gesloten. voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19 000 Scooterdieven. In de Oostenrijkse stad Graz zijn twee Nederlandse studenten aangehouden wegens diefstal van een scooter. Zij waren op de terugreis naar Nederland na liftend door Frankrijk, Italië en Zuid-Slavië te zijn getrokken. De jongens, 19 en 20 jaar, studeren in Nijmegen. Mond- en klauwzeer. Het Eerste Kamerlid de heer Geuze (CHU) heeft de minister van Landbouw en Visserij gevraagd waarom nog wekelijks uit Engeland le vend slachtvee wordt ingevoerd, hoe wel op verschillende plaatsen in Enge land mond- en klauwzeer heerst. Ook vraagt hij waarom de invoer van Ne derlands vee en vlees naar Frankrijk nog steeds niet is toegestaan, hoewel de Nederlandse veestapel weer vrij is van mond- en klauwzeer. Auditeur-militair. Aan de reserve-kolonel van de militair-juridische dienst mr. P, J. V. Roscam Abbing, officier van Justi tie te Middelburg, is eervol ontslag ver- leend als auditeur-militair bij de krijgs raad. Tot zijn opvolger is benoemd re serve-luitenantkolonel van de militair- juridische dienst jhr. mr. dr. Th. W. van den Bosch, officier van Justitie te Zutphen. Ontsnapt. De Amsterdamse politie zoekt een 16-jarige Haagse jongen, die kans zag te ontsnappen uit het bureau van de kinderpolitie in de hoofdstad. De jon gen was verhoord wegens een diefstal van 120 die hij zou hebben gepleegd nadat hij was weggelopen uit het rijks- jongensinternaat in Amersfoort. Hij sprong uit een raam op een garage en van daar in een tuin. Via een huis wist hij op de straat te komen. Blussen in Karlovac. Drie vrijwillig» brandweerkorpsen uit Amstelveen, Oostvoorne en Maasland gaan van 3 tot 11 september meedoen aan inter nationale brandweerwedstrijden in de Joegoslavische stad Karlovac, waaraan 14.000 vrijwilligers uit vele wereldde len zullen deelnemen. Beroepsblusser» mogen niet meedoen. Driestuivers-kermis. De draaimolens en andere kinderattracties op de Helmond- se kermis zijn weer open. Zij moesten sluiten toen de gemeente merkte dat de exploitanten een kwartje entree vroe gen, tien cent meer dan in hun con tracten stond. Vijftien cent is geen prijs, zeiden zij. „Verdwijn dan maar" antwoordde de burgemeester. De ex ploitanten hebben blijven voor lï cent toch voordeliger gevonden dan inpakken. Haute Coiffure - Salon de beauté Santpoorterplein 1, Haarlem. Tel. 60643 Het KNMI deelt mee: De bij Ierland scherp naar het noord oosten afzwenkende depressie bevond zich woensdagochtend bij de Schotse westkust. De fronten veroorzaakten in ons land enige regen, terwijl de wind aan de kust korte tijd tot windkracht 7 toenam. Ver wacht wordt dat de depressie zich naar de Noorse kust zal verplaatsen. Dan komt het weer tijdelijk onder invloed van een rug van hoge luchtdruk. Maar bij d» Azoren wordt een volgende oceaanstoring aangetroffen, die morgen bij Ierland wordt verwacht. Aan de flank dringt dan warmere lucht uit de Golf van Biscay* naar onze omgeving op. Voor morgen wordt droog weer verwacht en aanvan kelijk zon. Later op de dag drijft bewol king van het warmtefront ons land bin nen. De temperaturen zullen iets stij gen. vooral in het zuidoosten van het land. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a Ze - V O Den Helder zw. bew. zw 18 7 Ypenburg geh, bew. zw 19 1 Vlissingen half bew. zw 19 0.4 Eelde regenbui zzw 20 12 De Bilt regen zzw 20 9 Twente zw. bew. zw 20 1 Eindhoven zw. bew. zzw 21 0 Z.-Limburg zw. bew. zzw 20 0 Helsinki zw. bew. zzo 22 0 Stockholm zw. bew. zw 21 0 Oslo half bew. z 19 0.8 Kopenhagen zw. bew. zzw 18 1 Aberdeen licht bew. zzw 19 15 Londen half bew. zw 19 4 Amsterdam regen zw 20 2 Brussel zw. bew. zzw 21 0 Luxemburg zw. bew. zzo 20 0 Parijs licht bew. zw 22 0 Bordeaux onbewolkt ozo 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 23 0 Nice onbewolkt nnw 25 0 Berlijn licht bew. z 20 0 Frankfort zw. bew. zzw 22 0 München onbewolkt zzw 19 0 Zürich mist nw 21 0 Oenève onbewolkt windst. 22 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt windst. 19 1 Innsbruck onbewolkt w 20 0 Belgrado onbewolkt w 29 2 Athene onbewolkt n 33 0 Rome onbewolkt windst. 27 0 Barcelona zw. bew. nnw 25 0 VTadrid onbewolkt windst. 35 0 VTallorea onbewolkt windst. 29 0 Lissabon onbewolkt nnw 30 0 Donderdag 11 augustus Zon op 5.17 uur; onder 20.13 uur. Maan op uur; onder 16.30 uur. Maanstanden Nieuwe maan 16 aug. 12.48 uur Eerste kwartier 23 aug. 4.02 uur Volle maan 31 aug. 1.14 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 augustus Hoog water 9.14 uur en 21.43 uur. Laag water 4.45 uur en 17.03 uur. Donderdag 11 augustus Hoog water 10.18 uur en 22.49 uur. Laag water 5.40 uur en 18.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. h

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2