Marsen in Chicago leveren succes op Wetsvoorstel tot huisvesting van negers in VS aanvaard Nieuw propaganda-offensief van de DDR tegen Bonn Van Hirosjima tot Moeroeroa Van dag tot dag Startverbod voor „Thunderstreak" Luchtbandiet werd omvergeschud Drie Fransen in de Alpen verongelukt Militaire parade bij 5-jarige muur Voedseloverschot in VS kleiner dan verleden jaar Nieuwe snelkuur houdt uw haar in conditie België houdt voet bij stuk: Chièvres Vervolging geëist van Mihajlov Tralies en stalen deuren beschermen VS-ambassade J I Pill I telegrammen WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1966 Rassenonlusten New York-mars Schijnprocessen m. NA VO'hoofdkwartier Podgorny naar Oostenrijk Historie Franse proeven TR006T U! ER 2At NOÖfT een 4* 'wSHDOCftCG KOBEN. VREDE mm FECHT. >;;r: -,;r Hibakusha Meer slachtoffers van kernbom op Hirosjima Rond de Beatles is een rumoer ontstaan dat bijna beangstigend is. In Amerika wil len verscheidene radiostations hun muziek niet meer uitzenden en hier te lande over weegt de NCRV dit voorbeeld te volgen. De oorzaak daarvan heeft met muziek of zang niets te maken. Een van de vier Beat les, John Lennon, heeft in een ernstig vraaggesprek met de Britse Evening Stan dard de opmerking gemaakt dat bij de jonge mensen thans „de Beatles populair der zijn dan Jezus". Volgens hun manager Epstein en de journaliste die het inter view afnam, heeft Lennon dat helemaal niet pochend gezegd, want „hij is diep ge ïnteresseerd in godsdienst." De langharige Beatle zou dat eerder spijtig hebben op gemerkt. Nu is de vergelijking tussen „beat" en religie natuurlijk volkomen dwaas. In de vorige eeuw had een componist van ope- rette-muziek wel kunnen zeggen dat zijn wijsjes vaker werden gezongen dan psal men. En wie zou er dan boos om zijn geworden? Het zou een belediging zijn voor het Evangelie als het even „popu lair" zou zijn als mode-muziek. Deze be hoort tot „de wereld" en het rijk dat Christus verkondigde „is niet van deze wereld". Wie zou ooit zulke ontspannende, amuserende oi opwindende liedjes tot de zelfde sfeer kunnen rekenen als de bijna bovenmenselijke opdracht van Jezus Christus? Natuurlijk is de boodschap van het Evangelie niet „populair", want zij vereist een enorme zelfopoffering, inkeer en bezinning. Misschien hadden degenen die zo driftig en boos zijn geworden ook kunnen be denken dat twee miljard mensen geen christenen zijn, maar moslims, hindoes, boeddhisten, sjintoïsten en wat niet al, die van het Evangelie niets of weinig wil len weten en wel „beat" hebben gehoord. Daarom ging het echter niet eens. Als Lennon inderdaad ernstig heeft gefiloso feerd heeft hij redenen gehad op te mer ken dat de mensen „wereldser" zijn ge worden. En dat is waar. Maar dat alles is niet het voornaam ste. Beangstigend is dat muzikanten als de Beatles zo enorm gewichtig worden gevonden dat men een mateloze waarde toekent aan wat zij zeggen over de re ligie; alsof zij de vroomheid zouden kun nen schaden of bevorderen. Niet wat de heer Lennon heeft gezegd is p^meüjk van betekenis, maar de betekenis 'die wordt toegekend aan de Beatles is ontstellend. Alleen degenen die deze jongelui vereerd, verheerlijkt en aanbeden hebben kun nen nu even hartstochtelijk verbolgen zijn Wie afstand wist te bewaren van een we reldse modegril kan slechts glimlachen. Er zijn dit jaar langs de Nederlandse kust al 21 slachtoffers door verdrinking te betreuren. Dat zijn er ondanks de slechte zomer slechts twee minder dan het gehele vorige jaar. Dertig percent van de verdrinkingsgevallen van deze zomer is te vinden in de categorie van kinderen tot tien jaar. Dat geeft te denken. Ligt het hoge aantal slachtoffers van de zee aan een gebrek aan zwemvaardig- heid? Het is een. bekend feit dat in tal van gevallen ook zeer ervaren zwemmers tot de slachtoffers moeten worden gere kend. En dus lijkt er bij de zwemmers in het algemeen iets te mankeren aan de verantwoordelijkheidszin of de kennis van de uiterst gevaarlijke stromingen aan de kust, die soms zelfs de wakkere en ervaren leden van reddingsbrigades bij reddingspogingen voor onoplosbare problemen stellen. Er kan daarom in de Nederlandse badplaatsen niet genoeg wor den gewaarschuwd dat zwemmen in zee op onbewaakte strandstroken bijzonder gevaarlijk is en dat zwem vaardigheid nimmer een vrijbrief is voor een onbe zorgd golvenbad. wwwvwwwvwwwwvwwvwwwwwwvwv VWVWWWWVWWVWVA^VWWWU'WWWWWWVW BRUSSEL (DPA) Tot nader order mag er in België niet meer gevlogen wor den met de straaljager F-84-S („Thun derstreak"), die door de Belgische lucht macht wordt gebruikt. Minister van Defensie, Charles Pos- wick, vaardigde het verbod uit in ver band met het neerstorten van een toestel van dit type op 4 augustus. Uit een on derzoek is gebleken dat technische gebre ken aan dit vliegtuig niet uitgesloten moeten worden geacht. MOSKOU (Reuter) Een Russische piloot van een eenmotorige tweedekker, die door een bandiet met revolvers werd bedreigd, wist deze letterlijk van zich af te schudden door het vliegtuigje door de lucht te laten dansen. De revolverheid struikelde, zodat hij door de piloot en een van de twaalf ove rige passagiers kon worden overmees terd en ontwapend. Het incident gebeur de bij de Turkse grens. Het vliegtuigje was op weg van de badplaats Pito aan de Zwarte Zee naar het nabijgelegen Batoemi. mi. WASHINGTON (AP, Reuter en AFP). Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wetsvoor stel inzake de burgerrechten aan vaard. De nieuwe wet zal aan de fede rale regering verstrekkende bevoegd heden kunnen geven om de rassen discriminatie op het gebied van de huisvesting te bestrijden en de po sitie van de negers ook in andere op zichten te beschermen. Zo kan de regering tussenbeide komen als bij misdrijven tegen negers de plaatse lijke autoriteiten niet tot vervolging van de daders overgaan. Op het aan zetten tot oproer naar aanleiding van een rassenconflict worden gevange nisstraffen en geldboetes gesteld. Het wetsvoorstel werd met 259 tegen 157 stemmen goedgekeurd. Het artikel tegen rassendiscriminatie op huisvestingsgebied was het meest om streden. Deze bepaling geldt alleen niet voor particuliere huiseigenaars, zodat de ze categorie wel negers kan achterstellen zonder moeilijkheden van de plaatselijke of federale autoriteiten te hoeven vrezen. Men verwacht dat het wetsvoorstel in de Senaat op veel verzet zal stuiten. Het probleem van de rassendiscrimina tie op het gebied van de huisvesting is onlangs door dominee Martin Luther King aan de orde gesteld door middel van protestmarsen door „blanke" wijken van Chicago. Bij de relletjes die hierdoor ontstonden, werd de predikant vorige week door een steen aan het hoofd ge wond. Op verscheidene plaatsen in de VS was het gisteren onrustig in verband met de rassentegenstellingen. In een gebouw in Milwaukee waarin de Amerikaanse Nationale Vereniging voor de Vooruitgang van Gekleurden is gehuisvest brak brand uit en werd scha de aangericht door het ontploffen van een bom. Niemand werd gewond. In een wijk van Detroit, waar zowel negers als blanken wonen, hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. De politie van Grenada in Mississippi moest streng optreden tegen groepen el kaar vijandig gezinde blanken en negers, die op het grote stadsplein waren samen- BOURG ST. MAURICE (AP) Op het Mont Blanc-massief zijn de lichamen ge vonden van drie jonge Franse bergbeklim mers. Het aantal slachtoffers van het slechte weer rond de Mont Blanc is daar mee in een week gestegen tot tien. Een helikopter vond de lichamen nadat het weer was opgeklaard. gekomen. Uiteenspattende voetzoekers, stenen en flessen kwamen terecht tus sen de tweehonderd negers, die een mars hielden naar het centrum van het stadje. De neger-advocaat James Meredith Is gisteren een mars van vierhonderd kilo meter begonnen door de stad New York om de negers te bewegen zich als kiezer te laten inschrijven. De eerste dag liep hij in de negerwijk Harlem. Volgens Meredith zijn er in New York meer niet- ingeschreven negers dan elders. Hij was vergezeld van zes negers die pamfletten uitdeelden met de tekst: „James Meredith stelde zijn leven voor u in de waagschaal. Wilt u voor hem inge schreven kiezer worden?" Meredith hoopt zijn mars op 3 september te hebben vol tooid. (Van onze correspondent) BONN. In de sociaal-democra tische partycentrale in Bonn circu leerde enige weken geleden een brief van de burgemeester van West-Ber- lijn en voorzitter van de socialisten, Willy Brandt, waarin hy zijn mede werkers op het hart bond bijzonder op hun hoede te zqn voor communis tische infiltratiepogingen. Algemeen wordt in de herfst een Oostberlijns offensief tegen de Westduitse sociaal democraten verwacht, dat tot doel heeft een splitsing in de partijge lederen te bewerkstelligen, waartoe de Oostduitse SED-agitatoren be gin juni niet in staat bleken. Sinds het definitieve mislukken van het „redenaarsduel" in Karl Marx-Stadt en Hannover heeft de regering-Ulbricht het masker van de welwillende toenadering weer laten vallen. Ulbricht, die zelf een voorstander van de ontmoeting was, heeft kunnen constateren welke gevolgen het publiceren van de eerste en de tweede open brief van de socialisten in het Oost duitse partijorgaan „Neues Deutschland" heeft gehad. Met deze publikatie waren de argumenten van de S.P.D. officiële discussiestof voor de Oostduitse partij gangers geworden, en deze toestand kon het regime onmogelijk lang tolereren. Zowel naar binnen als in de richting van de Bondsrepubliek besloot zij daarom tot nieuwe offensieven over te gaan. ZO VINDEN op het ogenblik in de D.D.R. enige schijnprocessen plaats, die de D.D.R.-burgers duidelijk moeten in prenten, dat het met de toenaderingspo litiek jegens de Westduitse „broeders en zusters" uit is. Drie Westduitsers staan in Frankfurt aan de Oder terecht, om dat zij in opdracht van de Amerikaanse en Westduitse geheime diensten „de vre de in gevaar brengende acties aan de staatsgrenzen van de D.D.R. en die van andere staten van het Pact van War schau" zouden hebben ondernomen. Als op 13 augustus a.s. de vijfde ver jaardag van de Berlijnse muur wordt her dacht, zal Ulbricht zijn onderdanen op roepen daarvan een feestelijke aangelegen heid te maken. De bevolking zal tijdens een militaire parade langs de Berlijnse straten moeten staan om te protesteren tegen de politiek van Bonn. In de oproep tot deze samenkomst staat te lezen dat met de bouw van de muur „de milita risten in Bonn duidelijk wordt gemaakt waar de grens van hun macht ligt". Oostduitse aanvallen worden vooral ge lanceerd via de sterke „Deutschlandsen- der" die in de hele Bondsrepubliek en ook in Nederland te horen is. Maar ook met drukwerken die langs legale, maar meestal langs illegale weg het Westen in groten getale binnenkomen. Vervolgens zijn er de agitatoren, die proberen afvalligen terug te winnen en jonge mensen voor het propagandistisch werk te werven. Naar wordt aangenomen zijn er rond 7000 Oostduitsers met een lidmaatschapskaart van de S.E.D. in de Bondsrepubliek ac tief. WASHINGTON Het voedseloverschot in de Verenigde Staten in het juist be gonnen begrotingsjaar zal vijfentwintig percent kleiner zijn dan dat van het vori ge jaar. Ondanks dat zullen de Verenig de Staten in staat zijn in de dringendste voedselbehoeften van de ontwikkelingslan den te voorzien. Dat is officieel in Wash ington bekendgemaakt. De Verenigde Sta ten zijn niet bereid de hulp aan Indone sië te hervatten voordat dat land een op lossing heeft gevonden voor zijn schulden- vraagstuk en een Indonesisch programma voor economische stabilisatie is opgesteld. ^Poïy^ Balm Na het haarwassen even in- masseren - klaar! Zo maakt U stug haar soepel. Zo krijgt droog of geblondeerd haar nieuwe veerkracht Poly-Balm is een eenvoudige - en niet dure - manier om Uw haar en dat van Uw man en kinderen soepel en handelbaar te hou den. Per flacon voor 2 of 3 keer slechts 1,45 Haar-Coemctica (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische regering en het militaire opperbevel van de NAVO staan scherp tegenover elkaar wat be treft de keuze van een plaats, waar het militaire hoofdkwartier (Shape) van de verdragsorganisatie gevestigd moet wor den. In een brief, die in Parijs wordt be studeerd, houdt België vast aan Chièvres, op vijftig kilometer ten zuid-westen van Brussel. Generaal Lemnitzer, de Atlanti- psche opperbevelhebber, heeft deze plaats verleden week geïnspecteerd en afgewe zen. De secretaris-generaal van de NAVO, Manlio Brosio, heeft de bezwaren van de generaal aan de Belgische regering over gebracht en daarbij aangedrongen op een nieuw voorstel. Dat verzoek is in het gisteravond verzonden Belgische ant woord beleefd genegeerd. De regering is het niet eens met het argument van de generaal, dat de verbinding met Brussel onvoldoende is en heeft al beloofd dat er een nieuwe weg zal worden aangelegd, die rechtstreeks naar het nieuwe Shape- hoofdkwartier zal leiden. 6166 ®'*rn£tfrdam NEDERLAND Antwerpen Brussel CHIÈVRES® CASTE AO Luik ergen B EL G I FRANKRIJK BELGRADO (AP Leden van de so cialistische alliantie in Zadar, waarin de communisten het voor het zeggen hebben, hebben de gevangen genomen schrijver Mihajlov een „Amerikaanse agent" ge noemd en zijn rechtsvervolging geëist. Tijdens een districtsvergadering werd met algemene stemmen een resolutie aan genomen om een delegatie de openbare aanklager in Zadar te vragen Mihajlov te vervolgen wegens „vijandige activitei ten." Sprekers eisten dat Mihajlov gedwon gen zou worden de stad te verlaten. Men beschuldigde hem ervan te proberen „haat tussen de rassen, godsdiensten en nationalistische groeperingen aan te wak keren." Een aantal buitenlandse corresponden- WENEN (DPA) President Nikolai Podgorny van de Sovjet-Unie zal van 10 tot 17 oktober een officieel bezoek aan Oostenrijk brengen. Hij beantwoordt daar mee een staatsbezoek van de Oostenrijkse president in 1959 aan de Sovjet-Unie. (Van onze redactie buitenland) Gisteren was het eenentwintig jaar geleden dat de tweede Amerikaan se kernbom, op Japanse bodem werd gegooid. In een onderdeel van een seconde werden 35.000 mensen, inwoners van de stad Nagasaki, gedood. Drie dagen daarvoor waren in Hirosjima al 66.000 mensen op slag ge dood. In beide steden telde men na de kernexplosies meer dan 70.000 ge wonden. De kernbommen hadden een drievoudige werking: dodelijk was de hittestraling mensen smolten eenvoudig weg dodelijk was het plotselinge verschil in luchtdruk, en dodelijk ook was de radio-actieve straling. Vooral de werking van de radio-activiteit was onbeschrijfelijk: sommige slachtoffers werden blind, anderen kregen verlammingen, weer anderen stierven maanden, soms jaren later aan leukemie. Nu nog steeds zijn in Japan mensen het slachtoffer van de kernbommen die in 1945 werden geworpen. be bom op Hirosjima had een kracht van ongeveer dertien kiloton. (Eén kiloton komt overeen met dui zend ton tnt (trinitrotoluol)één mega ton is duizend kiloton). Die van Naga saki had twintig kiloton explosieve kracht. Volgens een verklaring van de Ame rikaanse minister van Defensie, McNa- mara, drie jaar geleden gedaan, beza ten de Verenigde Staten, in 1963 dus, in totaal aan kernladingen een explo sieve kracht van zestigduizend mega ton. Dat komt neer op 3.017.250 bom men van het Hirosjima-kaliber. Hoe groot het arsenaal van de Sovjet- Unie is, laat slechts raden. Aangeno men wordt echter dat zich in de Rus sische wapenkamer ook honderd mega ton bommen bevinden met een kracht die vergelijkbaar is met vijfduizend kernbommen van het type, dat op Na gasaki werd gegooid. De geschiedenis van de kernexplo sies is nog jong. De eerste (plutonium-) bom. een Amerikaanse, explodeerde op 16 juli 1945 in de woestijn van Nieuw-Mexico. Daarna volgden de twee bommen op Japan: 6 augustus 1945: Hirosjima, 9 augustus 1945: Na gasaki. 14 JULI 1949 explodeerde de eerste Russische kernbom, een plutonium bom, in Siberië. Pas twee maanden la ter maakten de Verenigde Staten be kend dat er in de Sovjet-Unie een kernbom tot ontploffing was gebracht. 3 OKTOBER 1952 Groot-Brittannië wordt het derde lid van de kernclub. De Britse bom, eveneens vervaardigd van plutonium explodeerde op het eiland Montebello. 31 OKTOBER 1952 De Ver. Staten brengen de eerste waterstofbom tot ontploffing op het eilandje Enivetok in de Stille Oceaan. De H-bom heeft een kracht van 1,8 megaton en het enorme projectiel weegt in totaal tachtig ton. 12 AUGUSTUS 1953 De eerste Rus sische waterstofbom explodeert. Het is in omvang een veel kleinere bom dan die van de Verenigde Staten, en pas in maart van het volgende jaar slagen de VS erin hun eerste operatio nele H-bom tot ontploffing te brengen op het eiland Bikini in de Stille Oce aan. 15 MEI 1957 Eerste Britse waterstof bom, met een A-bom als „slaghoedje", explodeert op het Christmas-eiland. Dit was tevens de eerste keer dat een ont steking door middel van plutonium (in plaats van door uranium) tot stand werd gebracht. 13 FEBRUARI 1960 Eerste Franse kernbom tot onploffing gebracht in de Sahara, bij Reggane. De bom heeft een kracht van 60 kiloton en is ver vaardigd uit plutonium. 5 AUGUSTUS 1963 In Moskou wordt hel kemstopverdrag ondertekent door de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië en een aantal landen, die nog geen kernwapens in hun bezit hebben. Het verdrag voorziet in een verbod op bovengrondse kernproeven. Het geldt voor een onbepaalde tijd en alle soorten van nucleaire wapens val len eronder. 17 OKTOBER 1964 China brengt zijn eerste kernbom tot ontploffing. De bom is gemaakt uit verrijkt uranium en heeft een kracht van 20 kiloton. 9 MEI 1966 China's derde kernproef. Volgens de Amerikaanse Commissie voor atoomenergie (AEC) is het geen waterstofbom geweest, maar mogelijk een bom die lithium-6 bevat, waarvan de functie niet is na te gaan. Wie zich als zesde land bij de kern club zal voegen is moeilijk na te gaan. Volgens geruchten zou Israel in sep tember zijn eerste kernbom gereed hebben en gaan experimenteren in het Franse kernproefgebied van Moeroe roa. Pakistan en India beschuldigen elkaar wederzijds te werken aan een bom. In Egypte hebben Westduitse kernfysici aan de vervaardiging van nucleaire wapens gewerkt. Wat de Franse kernproeven betreft, die op het ogenblik in de Stille Oceaan aan de gang zijn in theorie kost het - - r.r.o& y,. - .^>1 l - - Franse kernproefcentrum bij Moeroe roa 1600 miljoen gulden. Maar deskun digen schatten de kosten veel hoger: sommigen zeggen 2200 miljoen gul den, anderen 400 miljoen gulden meer nog dan dat. De bedoeling van de Fransen is dat in 1969 de eerste kern raketten beschikbaar zullen zijn. Een jaar later moet de Franse H-bom ge reed zijn en nog weer een jaar later, in 1971, zullen van duikboten afgevuur de raketten van het Polaris-type en tactische kernwapens in dienst gesteld moeten worden. De gehele serie proef nemingen omvat naar men verwacht zes explosies, met als „hoogtepunt" een proef met een verrijkte uranium bom waarschijnlijk even zwaar als de laatste Chinese bom die begin september in aanwezigheid van nie mand minder dan president De Gaulle zal worden beproefd. In Hirosjima leven op het ogenblik honderdduizend „Hibakusha". Ze heb ben de bom overleefd, maar lijden al len nog aan de een of andere kwaal. Ze zijn ziek hebben periodiek last van misselijkheid duizeligheid, hevige hartkloppingen en geheugenverlies. Het sterftecijfer van de Hibakusha is hoog. Velen zijn seniel. In „The New York Times" van ver leden jaar, bij de twintigjarige herden king van de kernbomaanval op Hiro-, I sjima, stond over hen dit aangrijpen de verslag: „Het verschil tussen de Hi bakusha en de overlevenden van an dere rampen is dat de eersten zich uitgestoten voelen. De Hibakusha le ven met het idee dat ze zwakker zijn en ongelukkiger dan andere mensen. De overlevenden van de kernbom lij ken gekweld te worden door iets dat erger is dan ziekelijke zwaarmoedig heid, dat dieper gaat dan lethargie. Uit een psychologische studie van de Amerikaan Robert Jay Lifton blijkt dat de Hibakusha „voortdurend bezig zijn met de dood", elk vertrouwen in het bestaan verloren hebben", „ner gens meer een oplossing zien". De Hibakusha zijn vergeten slacht offers. Zij hebben de Pikadon de „bliksem-donder" gezien en sinds dien is de wereld voor hen nooit meer dezelfde geweest. ten mocht de vergadering bijwonen. Een van de vrienden van Mihajlov, Maniel Ivin, werd gevraagd de zaal te verlaten nadat hij was opgestaan om het woord te nemen. MOSKOU (Reuter) De Amerikaanse ambassade in Moskou wordt omgebouwd tot een miniatuur-fort om anti-Amerikaan se demonstranten te kunnen weerstaan. Alle ingangen worden voorzien van sta len deuren, de ramen óp de begane grond krijgen tralies en voor de andere ramen worden stalen luiken aangebracht. Het negen verdiepingen tellende ge bouw is sinds 1956 zevenmaal door de monstranten belegerd. Vorig jaar werden na Vietnam-demonstraties honderden rui ten gebroken. Na de demonstraties van vorig jaar is in de Amerikaanse ambassade een huis televisiesysteem gebouwd om alle kanten van het gebouw in het oog te kunnen houden. TOKIO Het aantal gevallen van kan ker en andere kwaadaardige gezwellen onder de patiënten in het ziekenhuis voor slachtoffers van de op 6 augustus 1945 op Hiroshima geworpen kernbom neemt toe. Van de 129 personen die in de eerste helft van dit jaar in het ziekenhuis wer den opgenomen bleken er 33 aan derge lijke kwalen te lijden tegen slechts twin tig in dezelfde periode van vorig jaar. J Kilston. De sterrekundige Stephen Kilston heeft een nieuwe komeet ontdekt, die naar hem is genoemd. De komeet is waargenomen in het sterrenbeeld Her cules in de zuidelijke sterrenhemel. Ingestort. Drie Spaanse bouwvakarbei ders zijn om het leven gekomen en acht zijn ernstig gewond bij het instorten van een in aanbouw zijnd gebouw van twee verdiepingen in Badalona. Schade. Portugal heeft in een nota de Veiligheidsraad laten weten dat de Portugese kolonie Mozambique econo misch erg lijdt onder de Britse sancties tegen Rhodesië. Portugal schrijft dat het concrete bewijzen kan leveren van de ondervonden schade. Wervelwind. Een wervelwind heeft in een Perzische woestijn twee mannen in de lucht gegooid en hen bijna een kilome ter verder neergesmakt. Ze waren bei den dood. Het tweetal reisde per ka meel in een karavaan mee. Kabinet. Nadji Taleb heeft een nieuwe Iraakse regering gevormd. Zelf is hij behalve premier ook minister van Olie zaken. De portefeuille van Buitenlandse Zaken wordt beheerd door dr. Adnan Patsjatsji. Het oude kabinet, dat onder leiding stond van dr. Abdel Rahman al-Bazzaz, trad eind vorige week af. Lening. De Sovjet-Unie heeft Brazilië een krediet van 350 miljoen gulden verstrekt voor de aankoop van zware industrie uitrustingen. Val. De engel op de klokketoren van het dorpje San Dona del Piave ten noorden van Venetië is voor de tweede maal van zijn voetstuk gevallen. De bliksem sloeg in het beeldje, dat in de tweede wereldoorlog door machinege weervuur was geveld. Dynamietopslagplaats. In een bos in het Italiaanse Alto Adige heeft de politie drieënnegentig staven dynamiet gevon den, gewikkeld in cellofaan en verpakt in blikken. Ze behoren vermoedelijk toe aan de neo-nazistische terroristen, die al vele aanslagen in dit gebied hebben gepleegd.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3