Unilever op de been gehouden door diepvries en consumptie-ijs Ir. Bosma en A. Kloos verwachten nog meer bedrijfssluitingen m softij Levensmiddelen leveren grootste bijdrage tot de winst Indonesisch bankwezen wordt hervormd NKV wil commissies voor werkgelegenheid Geen Engels vee naar ons land Stichting „Norm" voor verkoop vrije benzine Afgifteprijs lager bij Intergas Prijsverlagingen voor wasmiddelen in Engeland Landing op grint Union Minière verlaagt prijs van koper Kempes verkort de Werktijd SCHEEPVAARTBERICHTEN Lening Comision de Electricidad Aanhoudende vraag naar DIF-aandelen DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1966 13 Betere winstmarge B e lasting factor Netto-winst Gisteren op het Damrak WALL STREET: Lager Transatlantica bestudeert nieuwe activiteiten Merkwaardig genoeg heeft Unilever het in deze vergeten zomer nogal ge troffen met de diepvriesprodukten en het consumptie-ys. Terwijl het met de margarine en de spijsvetten niet zo goed loopt, zodat de winst hierop zich slechts op een lager peil dan ver leden jaar kon handhaven, valt er bi. de overige levensmiddelen een goede vooruitgang te constateren. Dit geldt in het bijzonder voor de diepvries artikelen en het consumptie-ys. Voor het eerst in het bestaan van Unilever hebben de „overige levensmiddelen" een grotere bijdrage tot de winst ge leverd dan enige andere artikelgroep Op het gebied van de wasmiddelen blijft Unilever nog de gevolgen ondervin den van de felle concurrentiestrijd. In de Verenigde Staten heeft de concurrentie een ongunstige invloed uitgeoefend op de resultaten. De vooruitzichten voor mar garine en spijsvetten worden overscha duwd door een stijgende tendens in de grondstoffenprijzen, welke thans valt waar te nemen. In Afrika, zowel in West-, Centraal- als Oost-Afrika, waar Unilever mede door de werkzaamheden van de United Africa groep een belangrijk werkterrein heeft, zal de winst in het tweede halfjaar lager uitvallen. Deze verwachting is gebaseerd Dr. R. Prawiro, gouverneur van de Bank Negara Indonesia, de Indonesische staatsbank, heeft medegedeeld, dat de Indonesische regering voor 17 augustus twee wetsvoorstellen bij het parlement sal indienen over het bankwezen. Het ene wetsvoorstel zal als basiswet moeten dienen voor het bankwezen en het andere als basiswet voor centrale-bank- aangelegenheden met voorschriften ver band houdende met deviezenbanken, staatsbanken, ontwikkelingsbanken, parti culiere en regionale banken. Onder deze wetten zal de centrale bank geleidelijk haar commerciële activiteiten verminderen teneinde een belangrijker aandeel te nemen in de werkzaamheden voor de nationale ontwikkeling. De cen trale bank zal zich toeleggen op bevor dering der produktie en toezicht uitoefe nen op ontwikkelingsprogramma's. Nadat de wetsvoorstellen zullen zijn goedge keurd zal een monetaire raad worden ge vormd, waarvan een lid van het kabi netspresidium, de gouverneur der cen trale bank en ministers belast met finan ciële en economische aangelegenheden, deel zullen uitmaken. De monetaire raad moet de monetaire regeringspolitiek opstellen. Naar Prawiro mededeelde zal in afwachting van de op richting van deze monetaire raad een nauwere samenwerking worden bevor derd tussen de ministeries van Handel en van Financiën en de gouverneur der Bank Negara Indonesia. Tenslotte deelde hij nog mede dat aan de banken meer vrijheid zou worden gegeven dan zij tot dusverre hadden. (Van onze correspondent) De gedragsregels bij collectief ontslag In verband met inkrimping of sluiting van bedrijven, die de centrale werkgeversor ganisaties deze week publiek „geadvi seerd" hebben aan haar leden (aangeslo ten ondernemingen), hebben in vakbonds kringen nogal enige beroering veroor taakt. Het bezwaar van de vakbonden richt zich voornamelijk tegen het te laat in schakelen van de vakcentralen, die pas tan bod komen als de beslissing reeds ge vallen is, zodat haar taak beperkt blijft tot wat zij noemen het EHBO-werk. Blijkens mededelingen van de heer P Brussel, voorzitter van de katholieke me- taalbewerkersbond St. Eloy, heeft het NKV haar plan overgenomen tot het in stellen van zogenoemde regionale werkge- legenheidscommissies. De voorstellen zul len binnenkort in het centraal overleg worden betrokken. Deze commissies, bestaande uit verte genwoordigers van werknemers- werkge versorganisaties en regionale of plaatse- lijka overheidsinstanties, zouden zich dan moeten belasten met de werkgelegenheids- politiek voor de streek. Op deze wijze zou tevens kunnen worden voorkomen dat het personeel van het sluitende bedrijf op straat komt te staan, terwijl een ander bedrijf door personeelsgebrek gedwongen met een intensieve wervingscampagne on der (bijvoorbeeld) buitenlandse arbeiders bezig is. Door middel van deze commisise zou eveneens een zeer gewenste coördinatie ontstaan, waardoor van te voren maatre gelen kunnn worden genomen om ver andering in de werkgelegenheidssituatie, als gevolg van inkrimping, sluiting en fu sie van bedrijven, op te vangen. De invoer in Nederland van slachtrun- deren en vlees van runderen, schapen en varkens uit Groot-Brittannië en Noord- Ierland zal met ingang van 15 augustus om 0.00 uur tijdelijk niet meer zijn toe gestaan. De doorvoer, gepaard aan overladen in Ons land van runderen, afkomstig uit het Verenigd Koninkrijk en bestemd voor een EEG-lidstaat, zal per gelijke datum even eens zijn opgeschort. De minister van Landbouw en Visserij is tot deze tijdelijke maatregel overgegaan wegens optreden van mond- en klauwzeer in Engeland. op de omstandigheid dat de toestanden voor het bedrijfsleven er slechter zijn geworden. Over het algemeen genomen hebben de winstmarges bij Unilever in het tweede kwartaal een verbetering gebracht ten opzichte van het eerste kwartaal. Dit geldt voor het gehele pakket van artike len. Daarbij hebben de levensmiddelen buiten de groep margarine en spijsvetten een belangrijke bijdrage geleverd. De verbetering is vooral te constateren geweest bij de onder n.v. vallende con cernmaatschappijen, waar de verkopen Aan derden vermeerderden van 2.409 miljoen in april/juni 1965 tot ƒ2.540 miljoen in het onderhavige tijdvak. Bij Limited steeg de omzet van ƒ2.174 mil joen tot 2.341 miljoen. De totale con- cernomzet aan derden beliep daarmede 4.881 miljoen tegen 4.583 miljoen. De omzet vqn de eerste zes maanden beliep bij n.v. ƒ4 947 miljoen'tegen ƒ4.715 mil joen en bij ltd 4.732 miljoen tegen 4.414 miljoen, waardoor het totaal uit komt op ƒ9.679 miljoen tegen ƒ9.129 miljoen. De winst voor belastingen beliep in het tweede kwartaal in totaal ƒ342 mil joen tegen f 324 miljoen, waarvan 197 miljoen bij n.v. tegen ƒ183 miljoen en 145 miljoen tegen 141 miljoen bij ltd. Voor het eerste halfjaar komt de winst voor belasting uit op ƒ628 miljoen te gen 630 miljoen, waarvan bij n.v. 346 Voor de harmonisering van alle belan gen bij de verkoop van vrije benzine is in Den Haag de stichting „Norm" op gericht. Het bestuur wordt gevormd door mr. A. M. J. van Dal, voorzitter, ir. E. J. H. A. Goegebeur en drs. J. Korporaal. De doelstelling wil de stichting bereiken door onder meer een kwaliteitscontrole voor de vrije benzine in te voeren en door continuering van de levering van vrije benzine te bewerkstelligen. Er zijn in ons land ongeveer zes hon derd vrije-pomphouders. Naar schatting hebben zij ongeveer tien percent van de markt veroverd. „Norm", een naam die ook bedoeld is om als handelsmerk te worden gevoerd, gaat voorts kaarten uit geven, waarop de aangesloten vrije pom pen staan aangegeven. Op het programma van „Norm*', staan voorts: collectieve re clame en prijsregeling optreden, waarbij een maximumprijs zal worden geadvi seerd. De kwaliteitscontrole zal geschieden middels een onderzoek, dat in samenwer king met T.N.O. wordt opgezet. Het plan is het onderzoek te verrichten voor de benzine aan de pomphouders wordt ge leverd. Tijdens de introductie ten beurze in mei 1965 werden 113.000 participaties „Inter gas" (internationaal beleggingsfonds in aardgaswaarden) geplaatst. Op 30 juni 1966 bedroeg het aantal uitstaande par ticipaties, blijkens het verslag over het boekjaar 1965-1966, 182.600, vertegenwoor digende een waarde van 14,76 miljoen. Het teleurstellend koersverloop van de Europese beurzen, in het bijzonder in Ne derland en Duitsland, had tot gevolg dat de afgifteprijs per enkele participatie van 101,70 op 24 mei 1965 tot 15,60 op 30 juni 1966 was gedaald. De beheerders hebben de georgrafische spreiding der beleggingen gebaseerd op de verwachting, dat de Nederlandse en Duitse onderne mingen in een eerder stadium zullen pro fiteren van de aardgasontwikkelingen dan de overige ondernemingen en landen, wel ke in de portefeuille voorkomen. De beheerders zijn van mening dat de totstandkoming van de exportcontracten en de eerste succesrijke vondsten in de Noordzee opnieuw bevestigen, dat gas in toenemende mate belangrijk zal worden als energiebron voor West-Europa. De verdeling van de portefeuille was als volgt: Nederland daalde tot 54,6 pet. per 30 juni 1966 tegen 55, 1 pet per 31 augustus 1965, België tot 5,6 (7,5) pet en de liquide middelen tot 0,9. (14,2 pet. Duitsland steeg tot 20,4 (17,6 pet, Frank rijk 4,1 (3,4 Engeland 5,6 (2,2) en de U.S.A. tot 0,8 (nihil) pet. miljoen tegen 344 miljoen en bij ltd 282 miljoen tegen 286 miljoen. Ondanks het feit dat de winst dus niet veel veranderde, heeft de fiscus zijn aan spraken vergroot. Dat ligt voornamelijk aan de Britse fiscus, die een grotere por tie voor zich opeist. De naar de winst geheven belastingen komen voor het tweede kwartaal uit op een totaal van 151 miljoen tegen 137 miljoen, waar bij n.v. omhoog ging van 80 miljoen tot 88 miljoen en ltd van 57 miljoen tot 63 miljoen. Over het eerste halfjaar genomen moet het concern 281 miljoen voor de fiscus opzij leggen tegen 270 miljoen. Hiervan bedraagt het aandeel van n.v. 156 mil joen tegen 153 miljoen en voor ltd 125 miljoen tegen 117 miljoen. Ondanks het feit dat de omzet in het eerste halfjaar met rond zes percent is toegenomen komt de geconsolideerde net to-winst 4,7 percent lager uit. Na aftrek van belastingen en aandeel van derden in de winsten van onderhorige maat schappijen beliep de netto winst van het eerste halfjaar 325 miljoen tegen vorig jaar 341 miljoen. Op rekening van n.v. kwam f 178 min. tegen f 181 min. en op die van de ltd 147 min. tegen 160 min. De nettowinstmarge op de verkopen aan der den komt voor 't eerste halfjaar uit op 3,3 percent tegen 3,5 percent in 1965. De twee fabrieken, die elk ruim een derde van de in Engeland verbruikte wasmiddelen leveren, Unilever en Proc tor and Gamble, hebben van de Britse regering te horen gekregen dat zij hun prijzen met twintig percent moeten ver lagen. Een door de Britse regering benoemde anti-monopoliecommissie heeft ook aan gedrongen op een vermindering met veer tig percent van de negentig miljoen gul den die Unilever en Proctor and Gamble per jaar aan reclame uitgeven. Volgens de commissie zijn de reclame- politiek en het prijsbeleid van de twee maatschappijen in strijd met het open baar belang. De commissie is van oordeel dat het. uitzonderlijk hoge peil van de verkoopkosten een zaak is die ernstige be zorgdheid wekt. De twee maatschappijen hebben be kendgemaakt dat zij het niet met de com missie eens zijn. Ze zullen de kwestie op nemen met het Britse ministerie van Handel. Hoog spatte de steenslag op toen het Britse Lightning Mach-2-straalvlieg- tuig de aarde raakte. Maar het ziet er op de foto allemaal ernstiger uit dan het in werkelijkheid was. De grintlaag was speciaal op een vlieg veld in Engeland aangebracht om voor de burgerluchtvaart proeven te nemen op welke grondsoort het best bij hoge snelheden een noodlanding kan worden gemaakt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, ir. J. Bosma, en de voorzitter van het NVV, de heer A. H. Kloos, verwachten beiden in de naaste toekomst meer gevallen van bedrijfsinkrimping of bedrijfssluiting. Daarover gisteravond geïnterviewd voor de VARA-televisie wezen zij de kosten stijgingen, waarvoor het bedrijfsleven zich geplaatst ziet, als voornaamste oorzaak aan. Volgens de heer Bosma is de concur rentie uit het buitenland door deze kos tenstijgingen duidelijker voelbaar gewor den. Hij meende dat in de economie een zekere voorzichtigheid op zijn plaats is en wilde de economische ontwikkeling zorg vuldig blijven volgen. De heer Kloos wilde met de bedrijfs sluitingen rekening houden als een nor male praktijk in het bedrijfsleven. „Door de forse loonstijgingen van de laatste ja ren, waarop bewust is aangestuurd, heb ben we ons kwetsbaar gemaakt," zei hij. De NVV-voorzitter liet blijken afvloeiing van personeel op zichzelf niet zo'n ramp De grote Belgische mijnmaatschappij Union Minière du Haut Katanga heeft woensdag een prijsverlaging bekendge maakt van electrolytisch koper voor de Belgische markt van 65 tot 63 francs (1,3 tot 1,26 dollar), zo meldt de Belgische pers. Tot nu toe zijn er geen verdere bijzon derheden gekomen van het hoofdkwartier van de Union Minière. Er waren geen woordvoerders voor commentaar te be reiken. te vinden als de sociale kant van de zaak maar de nodige aandacht krijgt. Beide heren kwamen verder overeen dat de onslagregels, die de vier verbon den van werkgevers hebben gepubliceerd en waartegen het NVV sterk heeft ge protesteerd, enige aanvulling verdienen. Uit de discussie ontstond een soort af spraak om met name de inschakeling van de vakbeweging bij massaal ontslag nog eens in de Stichting van de Arbeid aan de orde te stellen. Naar bekend is wil de vakbeweging bij de beslissing omtrent het ontslag betrokken worden vanwege de sociale consequenties van een dergelijk besluit. In de richtlijnen komt de vakbe weging pas aan bod als de beslissing reeds genomen is. De directie van Kempkes meubelfabrie ken N.V. te Waddinxveen heeft het 255 man tellende personeel deze week mede gedeeld dat vergunning is aangevraagd om de werkweek zo nodig en voorlopig voor een periode van vier weken te ver korten tot 32 uur. De directie is echter van mening, dat na een eventuele tijde lijke arbeidstijdverkorting de situatie zich zodanig zal herstellen, dat weer van een normale produktie kan worden gesproken. De huidige situatie kwam niet onver wacht, aldus de directie in de medede ling. Het was al enige tijd duidelijk dat de steeds groeiende meubelexporten naar ons land de concurrentiepositie van de Nederlandse fabrieken op de eigen markt zouden kunnen aantasten. Bij de Wad- dinxveense fabriek, die zich al enkele tientallen jaren heeft gespecialiseerd op de formule-aanbouwmeubelen, heeft men zich op de te verwachten concurrentie strijd voorbereid. Acmea 11 v. Rotterdam n. Dakar. Aegis 11 te Antigua. Algol 10 v. Beira n. Lourenco Marques. Algorab 10 v. Rotterdam n. Santos. Alhena 10 v. Recife n. Santos. Alkmaar 11 te Baltimore. Almkerk 11 v. Rangoon n. Colombo. Alnati 10 te Buenos Aires verw. Amstelland 10 v. Montevideo n. Rio de Janeiro. Andijk 11 v. Rotterdam n. Basrah. Batu 9 v. Djibouti n. Suez. Beninkust 11 te Rotterdam. Boissevain 11 te Montevideo. Bovenkerk 11 te Port Sudan. Caltex Napels pass. 10 Durban n. Kaapstad. Camerounkust 11 te Hamburg. Charis 13 te Le Havre verw. Colytto 11 te Montreal. Congokust 11 te Rouaan. Doelwijk pass. 10 Suez n. Mena al Ahmadi. Dorestad 10 v. Rotterdam n. Stanlow. Echo 10 v. Helsinki n. Rotterdam. Eemhaven 11 te Oranjestad. Eemland 10 v. Sao Francisco do Sul n. Ilheus. Esso Den Haag 10 v. Rotterdam n. Banias. Friesland 10 v. Malta n. Beyrouth. Gaasterdijk 11 te Le Havre. Gabonkust 11 te Takoradi. Garoet 10 te Suez. Goeree 9 v. Tampa n. Brisbane. Graveland 11 te Santos. Grotedijk 11 v. Lake Charles n. New Orleans. Gulf Hansa 11 te Suez verw. Gulf Hollander 11 v. Suez n. Perzische Golf. Gulf Swede 10 te Antwerpen. Hathor 10 te Rotterdam. Ittersum 11 te Savannah. Jagersfontein 10 te Bremen. Katsedijk 10 te Boston. Katwijk 11 te Madras. Kelletia 11 v. Rotterdam n. Thames. Khasiella 10 te Stanlow. Koningswaard 11 te Porta Cardon. Korovina 11 v. Thameshaven n. Avonmouth. Kosicia 10 v. Singapore n. Perzische Golf. Kossmatella 11 v. Rotterdam n. Fredericia. Koudekerk 10 v. Sydney n. Brisbane. Kylix 10 v. Curasao n. Rotterdam. Ladon 10 te Bremerhaven. Laertes 10 v. Singapore n. Tandjong Priok. Langkoeas 10 te Tandjong Mani. Lekhaven 10 v. Bahia n. Santos. Leto pass. 10 Anticosti Eiland n. Duluth. Loosdrecht 10 v. Bilbao n. Porta Delgada. Madison Lloyd 11 te Djibouti. Marathon 10 v. Point a Pierre n. Georgetown. Moerdijk 11 te Hamilton. Montferland 10 v. Le Havre n. Antwerpen. Nestor 11 te Barcelona. Nieuw Amsterdam 10 te New York. Oostkerk 11 te Marseille. Osiris 10 v. Brighton n. Georgetown. Palamedes 10 v. Guayaquil n. Callao. Parthenon 11 te Grenada. Poeldijk 10 v. New Orleans n. Rotterdam. Polydorus 10 te Surabaja. Prins Casimir 11 te Montreal verw. Prins Frederik Willem 11 v. Port Said n. Ceuta. Purmerend 11 te Trinidad. Riouw 10 v. Barcelona n. Rotterdam. Roggeveen 10 v. Nagoya n. Hsinkang. Rotte 11 te Shimizu verw. Rijndam pass. 10 Anticosti Eiland n. South ampton. Schelde Lloyd 11 te Wellington verw. Schiekerk 10 v. Hongkong n. Yokohama. Schouwen 10 v. Ceuta n. Port Alfredo. Senegalkust pass. 10 Las Palmas n. Dakar. Serooskerk 10 v. Rotterdam n. Bremen. Slamat 9 ten anker Bangkok. Socrates 10 v. Talca Huano n. Coquimbo. Spaarnekerk 11 v. Rotterdam n. Port Said. Statendam 10 v. Southampton n. New York. Steenkerk 10 te Bremen. Straat Chatham 10 v. Mombasa n. Tanga. Straat Florida 10 v. Durban n. East London. Straat Johore 10 v. Beira n. Zanzibar Straat Magelhaen 11 te Porto Amboin. Straat Van Diemen 10 te Durban. Tahama 11 v. Trinidad n. Montreal. Tegelberg 12 te Mauritius verw. Tero 10 v. Callao n. Matarani Tjiliwong 10 v. Port Swettenham n. Singapore. Togokust 10 te Lagos. Van Heemskerck 10 v. Beira n. Mtwara. Van Riiebeeck 10 v. Bahrein n. Kuwait. Videna 11 v. Kharg Eiland n. Port Sudan. Vlist 10 rede Santa Marta. Westertoren 11 te Saigon. Zeeland 11 te Karachi. SLEEPVAART Cycloop, 11 aug. te Marsa el Brega. Friesland, 11 aug. nabij Halul Eiland (Perzische Golf) voor het verplaatsen van booreiland C. E. Thornton. Gelderland, 11 aug. te Kaapstad, vertrekt ver moedelijk 12 aug. met 3 walvisjagers naar Santander. Groningen, 10 aug. 60 mijl Noord van Admiralty Eiland met zuiger New Jersey van Papeete naar Rue. Jacob van Heemskerck, 11 aug. te Curacao ver wacht het Liberiaanse tanker Georgeian Valoure (schroef verloren). Junior, 11 aug. te Marsa el Brega. Noord-Holland, 10 aug. 50 mijl Noord van Port of Spain (Trinidad) met bak van Paramaribo naar Mobile. Sepiola, 11 aug. werkzaam op Noordzee nabij Lowestoft. Utrecht, 11 aug. stationsdienst Penzance. Willem Barendsz, 10 aug. 350 mijl NNW van Kaapstad met storagetank van Japan naar Port Harcourt. De orders voor de internationale waar den waren gisteren zeer dun gezaaid. De handel in de hoofdfondsen had dan ook gedurende de hele beursduur een zeer traag verloop. De gedane prijzen in de internationals geven weinig stof tot be spreking. De stemming was merendeels gemakkelijker met een uitzondering voor Philips, welk fonds op 90.20 een paar dub beltjes boven het voorgaande slotniveau lag. Unilever was prijshoudend op 83. Kon. Olie en AKU moesten elk zestig cent prijsgeven op resp 128.30 en 60.10. In het verdere beursverloop kwam weinig veran dering meer in bovengenoemde koersen Hoogovens werd een puntje lager op 303, KLM tien gulden hoger op 490 geadvi seerd. In de scheepvaartsector was het uiterst stil. Uit de adviezen bleek dat de stem ming in deze afdeling prijshoudend was zonder meer. Van de leidende cultures werden cert. Deli op 81 ex 7 pet. geadvi seerd, tegen 87.50 cum 7 pet dividend. VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 9 aug. 384 77 (20»/o) 210 (54.77c) 97 (25.3Vo) 10 aug. 380 71 (18.87o) 211 (55.5Vo) 98 (25.7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 127.20-127.90 89.80-90.10 83-83.40 VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 59.50 127.60-127.90 89.90-90 83.20 2de tijdv. 127.70 90 83 Slot- koersen 10 aug. Slot- koersen 10 aug. 60.10 Ford 920 gb Hoogovens 300 Van Gelder Zn. 937» 90.50 Gelderl.-Tielens 365 Unilever 83.20 Gist- en Sp.fabr. 375 Kon. Petroleum 128.20 Grasso 1287. Amsterd. Rubber 65 gb v. d. Grinten 786 H.V.A 118 Hagemeyer 851 79 exd. Hatema 197 Holl.-Am. Lijn 10074 Havenwerken 159 K.L.M 500 Heineken Bier 37674 K.N.S.M 857» Hoek's Machinef. 446 Kon. Paketvaart 16874 Holec 200 Van Ommeren 168 Holl. Beton 255 Ned. Sch. Unie 1267» 32.50 5% Ned. 1964 857» Internatio 220 5'/i°/o Ned. 1964-11 867» Kempen-Begeer 574% Ned. 1965 907» Key en Kramer 6% B.N.G. 1965 9178 Kon. Ned. Papier '170 574'la Ned. Gas 91% Kon. Zout-Ketien 468 47»7o A.K.U 97V2 Koudijs 125 574% Hoogovens 93 Leidsche Wol 319 gb Alk. Bank NederL 2347» Lindeteves-J acob 113 Amro Bank 44.80 Meneba 295 Holl. Bank Unie 17672 Muller Co 292 Nat.-Nederlanden 462 Chem. F. Naarden 365 Ned. Midd.st. B. 83.50 Ned. Dagbl. Unie 175 R.V.S 361 Ned. Kabelfabr. 260 gl 196 Ned. Sch. Mij 61 160 Van Nelle 231 73.50 Nijverd. Ten Cate 897. 97.50 Oranjeboom Bier 248 Unitas 420 Overz. Gas 78 Albert Heijn 701 William Pont 106 Alg. Norit 175.30 Rott. Droogdok Amstel Brouwerij 318 Sch. Expl: Mij 132 gb Amsterd. Ballast 343 Scholten Honig 69.50 Amsterd. Droogd. 78 gb Schuttersveld 1147» Bensdorp 4001 Smit Transform. 201 gb Van Berkel 170 Spaarnestad 570 Billiton II 370 gl Stokvis Zn. 114 Blaauwhoed 320 Technische Unie 258 Bredero 278 gb Texoprint 877» Brocades-Stheem 587 Thorn, eft Drijver 77.50 gb ÉB Bühr.-Tetterode 460 Ver. Glasfabr. 1157» Bijenkorf 417 Ver. Machinefabr. 125 Centr. Suiker Mij 2617» Vredest. Rubber 110 Curag. Handel Mij 136 Wessanen 400 1 Elsevier 187 Wilt. Fijen.-B. 156 3401 Wyers 390 255 gb Zwanenberg-Org. 165.00 Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem. A.C.F. Ind Am. Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 9 aug. 10 aug. 9 aug. 10 aug. 3074 307. Amer. Motors 974 97» 33 b 33 Int. Harvester 427» 417. 56 557» 857» 84 7578 747» Int. T. and T. 727» 717. 6674 6574 317» 317. 5374 517» exd. Mont. Ward 387< 3974 327. 327s 4874 4874 3674 3674 Republic St 387» 387. 377» 37% Royal Dutch 357» 357» 52% 517» 547s exd. 537. 49% 4974 Shell Oil 6174 617. 597s 5874 Soc. Vacum 427» 427» 53% 537» Stand. Br 31 3072 exd. 327s 327» Stand. Oil N.J. 677. 687» 75% 747» Studebaker 36 367» 327» 32 Vs Texaco 68 67% 6174 607s Un. Aircraft 7378 737» exd. 3774 36% 87» 87» 48% 4974 357. 347» 347. 347. Us. Rubber 447» 437» 54% 5374 417» 417. 1807» 18174 Westingh 46% 467. 129 12674 Woolworth 22 217. 967» 947» 45 447. 80 797s K.L.M 138V. 1387. 53% 5374 exd. De beurs van New York sloot gisteren opnieuw lager. De handel was bescheiden. Hoewel bij opening de fondsen onregel matig lager waren, ontstond er toch een rally bij luchtlijnen, omdat men meende dat er kans was op een vergelijk bij de luchtvaartstaking. Naargelang de beurs voortduurde slonk deze hoop echter. De koersen van de luchtlijnen reageerden daarop met dalingen. Dupont toonde her stel, met een winst van 1%. Enkele „gla- mor"-fondsen werden druk gekocht. Raytheon was actief en steeg 3-%, Itek steeg 334, Magna vox 1. De omzet was 5,3 miljoen tegen gisteren 6.27. Dow Jones: industrie 838.53 6.29), spoorwegen 215.88 2.09), nutsbedrijven 130.48 (—0.27). De Nederlandse Middenstandsbank zal binnenkort ter beurze van Amsterdam introduceren een 6% percent twintigjari ge obligatielening 1966-'86 groot 20.000.000 Europese rekeneenheden in stukken van R.E. 1.000 en R E. 250 ten laste van Comision Federal de Electricidad, geves tigd te Mexico. De aflossing zal plaatsvinden met in gang van 1970 in zeventien annuïteiten. Vervroegde aflossing is toegestaan met ingang van 1976. Als eerste dag van ver handeling is vastgesteld maandag 22 augustus. De lening is reeds officieel genoteerd aan de beurzen van Brussel en Luxem burg. De directie van de cultuurmaatschappij Transatlantica heeft plannen in porte feuille om in Equador naast de bananen- cultuur andere activiteiten te gaan ont plooien. Zij wilde echter in een (open bare) aandeelhoudersvergadering geen nadere inlichtingen geven. Misschien kan De constante vraag naar aandelen Dutch Internationals Fund (N.V. Beleggings fonds voor Nederlandse International» Waarden) heeft in het elf maanden tellen de boekjaar 1965-66, eindigende op 31 mei, aangehouden. Het aantal geplaatste aan delen van 50 nominaal steeg van 153.986 tot 221.131, een toeneming van ruim 43 percent, zo meldt het verslag. De Intrinsieke waarde van het DIG-aan- deel daalde met ruim achttien percent tot 106,89. Het netto-inkomen van het fonds was 1,06 miljoen (1964-65 ruim twaalf maanden 689.400). Voorgesteld wordt over 1965-66 een dividend gelijk aan het reeds over 1965-66 betaalde interim-divi dend van 4,76 per aandeel (over 1964-65 werd 4,70 per aandeel betaald). nog voor het einde van dit jaar iets na ders worden bekendgemaakt. Door een prijsverhoging van veertien percent kun nen sinds medio juli de afschrijvingen op de bananencultuur volledig worden ge dekt. De directie spreekt, zonder zich over te geven aan bovenmatig optimisme, van een keer ten goede bij deze onderneming.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13